התלבטות בין שתי הצעות..

tamarpe

New member
התלבטות בין שתי הצעות..

אהלן,
קיבלתי שתי הצעות עבודה ורציתי לשאול אולי כאלה שעושים נסיעות לעבודה אם זה שווה את זה. כרגע אני עובדת ליד הבית ואין לי ניסיון עם נסיעות ארוכות.
שכר זהה, אותו תפקיד כמו שעושה היום ושני העבודות נשמעות מעניינות באותה מידה.
אופציה 1-
חברה מאוד גדולה ועולמית, אין מישהו שלא מכיר ולרזומה זה יהיה מצויין.
אבל זה שעה נסיעה מהבית (ויותר בגלל פקקים מטורפים).
אופציה 2 -
חברה קטנה וכנראה שאף אחד לא מכיר, אולי עובדים שם 10 אנשים, ונורא קרוב הביתה, מרחק הליכה.

מה אתם אומרים ? ממש רוצה את האופציה הראשונה אבל נסיעה מעל שעה לכיוון.. זה כזה נורא? מתרגלים ? יהיה לי זמן להתאמן ולצאת אחרי העבודה?

קשה לבחור..

BravoMan

Active member
אם התנאים זהים, אז אין שאלה:

שעתיים ביום זה המון.
&nbsp
באופן אישי, אני עושה יותר מזה כבר הרבה שנים, אבל אני מעולם לא עמדתי מול בחירה כמו שלך.
&nbsp
אם זאת, השאלה היא מה המקצוע שלך, ואיך אתה רוצה להתקדם בו.
ייתכן, שחברה גדולה יותר תאפשר אופציות קידום ושכר גדולות יותר בעתיד.
&nbsp
מצד שני, זה שיש חברה עם 10 אנשים שאף אחד לא שמע עליה, לא באמת אומר כלום על החברה. אולי דווקא שם יש לך עתיד מזהיר יותר, ובלי לוותר על 10 שעות שבועיות.
&nbsp
אכן, קשה לבחור, אבל אתה מכיר את הפרטים יותר טוב מאיתנו, אז לך צריך להיות יותר קל.

זה לא יכול להיות בדיוק אותו דבר

נראה לי שאי אפשר שעבודה בחברה ענקית תהיה זהה לעבודה בחברה קטנטנה.
אפילו אם כותרת התפקיד היא זהה.

אם העבודה בחברה הקטנה נראית לך מתאימה לך, זה נראה לך מקום שתוכלי ליהנות (וגם להתפתח) בו בכמה שנים הקרובות - זה מאד מפתה.

tamarpe

New member
תודה ! זהו שמבחינת תפקיד נראה לי בחברה הגדולה

יותר מעניין, הרבה יותר אחראיות ואוכל להתפתח שם. גם מבחינה אווירה הרבה יותר כיף שזה חברה גדולה והמון סוגים של אנשים (חח) וחדר אוכל וכל השטויות האלה .. בחברה הקטנה זה יותר אוירה של משפחה כזה.
מפחיד אותי שאחרי שנה אני אתעייף מהנסיעות ואתפטר שוב , כרגע אני צריכה משהו לכמה שנים כי יש לי יותר מדי תקופות קצרות =\

choo

Active member
בחברה הקטנה - התחברת לאנשים שהתראיינת אצלם?

&nbsp
דווקא בחברה קטנה - את יכולה לראות עם מי יש לך עסק במהלך הראיונות - פוגשים חלק גדול מהאנשים שבפועל תעבדי איתם. בחברה גדולה - אין לך מושג לגבי מרבית האנשים שתיתקלי בהם.
&nbsp
עוד נקודה - האם בחברה הקטנה יש אנשים רציניים שתוכלי ללמוד מהם/איתם? ככל שיש לך פחות נסיון - זה יותר מהותי.
&nbsp
דבר שלישי - האם בחברה הקטנה הזו יש הרגלי עבודה מסודרים? זה דבר די מהותי - וזה דבר שיכול להתקיים וגם לא להתקיים בחברות קטנות ובחברות גדולות. מה לגבי החברה הגדולה? כשאני מדבר על נהלי עבודה, אני לא מדבר רק על "היינו רוצים שיהיה ככה וככה" - אלא על מה שבאמת קורה שם ביום-יום.
&nbsp
לגבי הנסיעות - זה עניין מאוד אישי. אני מכיר אנשים שהתרגלו לנסיעות, ולמדו להפוך אותן לחלק מסדר היום שלהם (אפשר לנהל שיחות טלפון עם חברים, אפשר לשמוע פודקסטים של הרצאות שמעניינות אותך, לשמוע מוזיקה וכדומה) - ויש אנשים שלא מתרגלים לנסיעות הללו וסובלים מהן. עוד נקודה - אם יש שעות גמישות, ואפשר לעבוד בשעות שיש בהן פחות פקקים - זה עשוי לצמצם את זמן הנסיעות (ומצד שני - יהיה יותר זמן שבו בפועל תעבדי לבד)

mom at work

New member
תלוי (גם) במצבך המשפחתי:

כשהייתי צעירה ונטולת ילדים, לא היתה לי בעייה לעבוד רחוק מהבית (מה גם שיכולתי להתחיל ולסיים מאוחר, ולא לנסוע בשעות הפקוקות). כשנולדו הילדים, לא יכולתי להרשות לעצמי לבזבז שעתיים ביום (או יותר) על נסיעות, ולא להיות זמינה ל"הקפצות" (שקורות הרבה כשהילדים קטנים).

למעלה