שעות עבודה ומנוחה - גרסת ההייטק

S h a r k 1 8

New member
שעות עבודה ומנוחה - גרסת ההייטק

אהלן,

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע שיום עבודה (בשבוע בן 5 ימי עבודה) הוא בן 8.6 שעות (לא כולל הפסקה). לפי החוק, ניתן להעסיק עובד לכל היותר במשך 12 שעות ביום עבודה אחד (שזה כולל שעות נוספות) ולכל היותר 15 שעות נוספות בשבוע.

השאלה שלי אליכם, הייטקיסטים יקרים, כשיש לחץ בעבודה (להוציא גרסא, למשל), כמה פעמים קרה שעבדתם באותו יום מעל 12 שעות?
מה קורה כשבאמת רואים שהדד-ליין לא ריאלי? מפסיקים לעבוד ונותנים למשימה להיכשל?

האם אתם מסוגלים להגיד לבוס שלכם: "לא מעניין אותי כלום. אני כבר 11-12 שעות בעבודה, עשיתי את כל מה שאני יכול. אני יוצא הביתה עכשיו ומצידי שיישרף הפרויקט" ?

rj111

New member
זה נדיר מאוד לעבוד יותר מ-12 שעות ביום

עבודה של מספר רב של שעות היא בד"כ לא אפקטיבית בגלל ירידה חדה בתפוקה של העובדים.
מתן שעות נוספות כשיטה מצביע על בעייה ניהולית וכדאי למצוא מקום אחר.
גם הדד ליין הוא בד"כ פיקטיבי, כי איזה מנהל החליט שלוח הזמנים צריך להיות ככה, או שהבטיחו ללקוח יותר מדי פיצ'רים בזמן קצר מדי, דבר שעלול לפגוע בבדיקות ובאמינות המוצר.
אם יש מקרה חירום אפשר להשאר הרבה שעות והחוק לא משנה.
ע"ע Debugging the development process
ע"ע Peopleware

ipv6

Member
יותר מ12 באותו היום? נדיר מאד

לפעמים יוצא להגניב כמה שעות בסופ"ש.
בד"כ בהתנדבות ולא כי ביקשו במפורש. לפעמים מתחבר על דעת עצמי לקדם דברים שלדעתי לוקחים יותר מדיי זמן או משימות צדדיות שאני עושה על אש קטנה.

קרה שאמרתי ש"זה לא יתכנס" כשהדד ליין לא ריאלי\הלחץ שיוצרים לא הגיוני בעניי.

HarmonicWave

New member
מאיפה אתה יודע?

לא נשמע כאילו אתה מדבר מניסיון.
מניסיוני המוגבל זה לא קרה הרבה בסטארטאפים שבהם עבדתי.

אילן די

New member
אני משער שזה אינדיבידואלי

אבל באופן אישי, בדרך כלל אם זה לא עניין קבוע ואם אני מתוגמל כמו שצריך, אני אעבוד כמה שצריך.

אם הדד-ליין לא ריאלי, לא ההפסקה שלי היא זו שתכשיל את המשימה

״מפסיקים לעבוד ונותנים למשימה להיכשל״ זו אמירה של מנהל שעובד בשיטות הפולניות של ליצור רגשות אשמה...

חוץ מזה רוב בני האדם לא אפקטיבים ב12 שעות עבודה. מקום שמצפה מאנשים לעבוד ככה - זה מקום שלא כדאי לעבוד בו.

vinney

Well-known member
מי שיש לו קצת נסיון, בכלל לא מגיע למצבים כאלה

אני זוכר שהייתי צריך להשאר במשרד עד חצות איזה פעם או פעמיים כשהייתי צעיר ונתתי למנהלי פרוייקטים לקבוע לו״ז. כבר שנים שזה לא קורה יותר.

S h a r k 1 8

New member
ואם נניח היית מגיע לחברה ששם

היו המון אנשים שעובדים שעות כאלה, מה היית עושה?
היית אומר כעבור 10-11 שעות עבודה: "זהו, אני הולך הביתה ולא מענין אותי שכולם ממשיכים לעבוד?"
&nbsp

choo

Active member
זה משהו שעליו אני פוסל עבודה בחברות מראש

&nbsp
אני עורך תאום ציפיות עם המעסיקים לפני שאני חותם על חוזה בנקודה הזו, כמו בעוד מספר נקודות מהותיות, לגבי מה אני יכול לספק למקום העבודה, ומה אני לא יכול לספק לו.
&nbsp
וגם כשהתנאים מסביב בחברה שבה עבדתי השתנו, ואנשים התחילו לעבוד יותר שעות - אני שמרתי על ההרגלים שלי. לא מסוגל לטחון שעות. מפריע לכם מאוד? אתם מוזמנים לאמר לי שלום. נכון להיום זה לא קרה.

hadooper

New member
דעתי האישית היא שאפילו 7-8 ביום היו יכולות להספיק אילו

אפשר היה להניח בסופן שהעבודה שתוכננה להתבצע עבור אותו היום בוצעה במלואה.
&nbsp
הבעיה שלא תמיד הדברים עובדים כמתוכננן, לפעמים יש גם חוסר ריכוז במהלך היום ואז דברים מתעכבים ואנשים נשארים גם יותר מ12 שעות. יותר מאשר מדובר בדד-ליין של הארגון, מדובר בדד-ליין האישי שלך כעובד לספק את הסחורה.
&nbsp
בסופו של דבר, אף אחד לא מסתכל על שעות העבודה שלך אלא על איכות התוצרים.
&nbsp
&nbsp

hadooper

New member
כלומר, או במלים אחרות...

אם היה מצופה ממך לסיים עבודה יומית של 7-8 שעות, ובפועל גילית שזה לוקח ממך 11-12 שעות, השאלה המהותית היא הרבה פעמים לא האם זה לגיטמי מבחינת הגבלת השעות בחוק, אלא האם עדיין יהיה למעסיק צורך בך במידה ותחתוך באמצע...

tenen

New member
אני משתדל לעבוד היכן שסופרים תפוקה ולא שעות

לכל אחד אצלנו יש את העבודה שלו, אני פשוט דואג להיות יומיים שלושה לפני היכן שאני אמור להיות מבחינת תפוקה לפי הלוז ואז לאף אחד לא אכפת מהשעות כל עוד זה לא מוגזם (ואין לי נטייה להגזים)
&nbsp

למעלה