יום פתוח

Nizan 24

New member
יום פתוח

בשבועות אלו מתקיימים באוניברסיטאות השונות ימים פתוחים לאיתור מועמדים למשרות הייטק, האם אכן יש להם משמעות? כלומר האם קורות חיים שישלחו דרך היום הפתוח יגיעו לידיים "אמינות" ויבדקו יותר ברצינות מאשר שליחה רגילה דרך מייל המרכז פניות אלו?

בימים האלה מגיעים נציגים מהחברות. כך שהתשובה היא ״כן״

אם תעשה רושם טוב על מישהו מהאנשים שיגיעו לשם, היא יבקש שיזמינו אותך לראיון

vinney

Well-known member
וודאי

אתה בעצם מדבר באופן ישיר עם המגייסים מהחברות, הידיים שיבדקו את הקו"ח שלך יושבות מולך שם ואתה יכול לדבר איתן. או עם הפרצוף שמחובר איליהן.

Guy Yafe

New member
כמובן שכן

כמעט כל המועמדים שראיינתי הגיעו אליי דרך היום הפתוח ולא דרך האתר.
לכל האנשים (בעיקר אצל סטודנטים) יש קורות חיים זהים פחות או יותר, ולכן יותר קל לי להתרשם משיחה של כמה דקות עם המועמד ולא מסתם קריאה של עוד מסמך וורד שנכתב בצורה עקומה.
&nbsp

Nizan 24

New member
התחושה שלי היא

שמי שנמצא בעמדות האלו הם לא באמת אותם אנשים שקוראים את הקורות חיים אלא סתם נציגים של החברה (או אפילו עובדים זמניים בתשלום) שבסה"כ מעבירים את הקו"ח הלאה.
כמובן שאני שואל את זה בהקשר של עמדות שרק לוקחות קורות חיים ולא עמדות שבהן גם מתבצע מיני ראיון, שאז התשובה ברורה.

user32

Well-known member
מנהל
כמו שכתבו לך, זה לא ככה

אף חברה לא תשכור נציג לעמוד בדוכן. בכל החברות שעבדתי בהן ושלחו נציגים היו אנשים מהפיתוח שקיבלו סוג של צ'ופר (עונש?) לעמוד בדוכן, לרחרח ולחפש מציאות. כמובן נציגה או שתיים מהHR (זאת שבסוף גם תראיין ותסנן את המועמדים) והיו מקרים שמתוך ייצוגיות אפילו VP R&D שמנהל 500 איש הלך לשהות שם לזמן מה.

למעלה