האם לעדכן את המשרה הנוכחית בקו"ח במקרה של פיטורין?

jim237

New member
האם לעדכן את המשרה הנוכחית בקו"ח במקרה של פיטורין?

שלום לכולם,

אשמח לשתף אותכם בהתלבטות שיש לי ובמה כדאי לי לעשות.

אני עובד בחברה מסויימת קרוב לחצי שנה ומחר יש לי שימוע לפני פיטורין.
הפיטורים נובעים מכך שלדעת המנהל שלי יש לי "פער" בידע הנוכחי שלי, ושלדעתו, הצוות שלו איננו המקום הנכון בשבילי כרגע ושהוא מעדיף "לנצל" את התקן שלי במישהו אחר שיתאים יותר לצוות.

השיחה התנהלה בצורה טובה ונאמר לי שוב ושוב שאין זאת אשמתי ושזה לא שעשיתי משהו שאיננו בסדר. כמו כן, הוא גם כן דאג לשבח אותי על דברים אחרים שמאוד אהב אצלי, אך בשורה התחתונה זה לא הספיק לצערי..

עדיין לא עדכנתי את המשרה הנוכחית בקורות החיים וב-Linkedin והשאלה שלי היא האם לדעתכם כדאי לעדכן?

למה אני שואל? כי בעת חיפוש עבודה אני מאמין שזה יגרום להרמת גבה מצד מעסיקים ובחברות כוח אדם - זה מעלה קצת חשדות.

מצד שני, אני כל הזמן מזכיר לעצמי שזאת לא אשמתי, ושאני הייתי הכי בסדר ונתתי את כל כולי לעבודה, אז למה שאשמיט...?

מה דעתכם?

TrustMeEngineer

New member
המעסיק מוכן לתת לך המלצה חיובית ו"לייפות" קצת את המציאות?

אם התשובה היא כן, אפשר להשאיר את המשרה, להסביר במילים בראיונות הפרונטליים מה העניין ולתת בבטחון את המספר שלו בסוף כממליץ. כל איש HR רציני יתקשר לברר מה פשר העניין וכאן צריך להיות בטוח שלא תיפול.
&nbsp
אם אתה לא בטוח לגבי ההמלצה, אולי עדיך לא לכתוב.

jim237

New member
אני רוצה שלאמין שכן

אבל גם אם הוא לא יחשוב שזה מתאים, זה לא יהיה קצת מוזר להשמיט עבודה שעבדתי (ואף הייתי טוב והתקדמתי בה) בחצי שנה האחרונה?
לא יהיה מוזר עוד יותר לציין שאני עדיין עובד בעבודה הקודמת? הראש שלי ממזמן כבר לא שם, ואם אצטרך לציין מה אני עושה שם, את סדר היום שלי ודברים נוספים זה יהיה קשה עבורי.

המקום הנוכחי לא התאים לי, ולמען האמת הפיטורים האלה הם די הדדיים כי גם לי לא היה כ"כ טוב שם (בעיקר עם המנהל שלי שהיה בנאדם קשה ופרפקציוניסט חסר פשרות).
לא עדיף לחשוב על ניסוח טוב שבגללו הפסקתי לעבוד שם?

אגב - לציין שאני התפטרתי (כמו שאמרתי, זה לא היה רחוק מזה במציאות) - יהיה שקר "גס" מדיי?

TrustMeEngineer

New member
שוב, תלוי בהמלצה שתקבל ממנו

גם אם תגיד שהיית הכי טוב בחברה והוא יאמת את זה בהמלצה שלו - זה לא שקר "גס" מדי.
יש שיגידו שזה לא אתי - אבל אנשים עושים את זה.
&nbsp
אתה צריך לבדוק איתו (אפשר ישירות, אפשר בעקיפין) אם אפשר לתת אותו כממליץ או לא. אם, כמו שאמרתי, הוא מוכן לייפות קצת את האמת - אז אין דילמה.
אם לא, ואתה עדיין מתעקש להשאיר את מקום העבודה, תתכונן למראיינים שירימו גבה. אם תהיה שפיץ בראיונות ויש לך ממליצים מעבודה קודמת שהיית בה - אולי תוכל להסתדר אם תנסח את זה יפה ועם טקט.

jim237

New member
גם אם אני אציין בראיונות שאני זה שבחרתי לסיים את תפקידי?

ואז אין שום משמעות להמלצה ממנו. כלומר, זה לא גורע אם אין לי אחת כזו..

אני פשוט לא בטוח איך להתמודד עם מצב כזה שאני משמיט תקופה של חצי שנה מהקורות חיים שלי ולא מציין זאת ברשתות המקצועיות השונות.

tamarpe

New member
אתה עדיין עובד שם לפי החוק לא?

למה שלא תגיד שאתה עדיין עובד שם ופשוט רוצה לעזוב כי זה לא מה שחשבת ?
ככה גם לא תצטרך להביא המלצה

אל תשקר.

אנחנו מדינה קטנה. שקר עלול להתגלות.

גם אתה משכנע את עצמך שזה שקר קטן - זה לא מה שיחשבו אלה שיראיינו אותך.

וכן, זה יהיה מאד מוזר לנסות להמציא סיפורים כאילו אתה עדיין עובד בעבודה הקודמת.

jim237

New member
זה לא שקר

אני עדיין עובד בחברה וגם אם אפוטר מחר, עדיין יהיה לי חודש שלם של התראה מראש עד שבאמת אפסיק לעבוד שם. למה לא באמת לנצל את המצב הזה בזמן חיפוש העבודה?

hadooper

New member
זה עדיין שקר וגם אחד כזה שקל מאד לגלות.

שקרנים מקצועיים יכולים להצליח רק כאשר מובטחת להם סבירות מאד נמוכה שהשקר שלהם אי פעם יתגלה או שהוא יהיה לא רלוונטי ושאין להם הרבה מה להפסיד אם הוא אכן יתגלה. ואצלך זה לא המצב. אם השקר שלך יתגלה במוקדם או במאוחר, אתה תהיה עשוי לאבד את מקום העבודה הבא שלך אחרי זמן קצר ותמצא את עצמך שוב מפוטר אחרי זמן קצר מדי.
&nbsp
אני חושב שהפתרון הכי אידיאלי עבורך הוא להתחיל לחשוב איך אתה יכול להסביר את כל מה שקרה בראיונות העבודה בלי להסתיר את האמת.
&nbsp
אחרי הכל, כבר יצא לי לשמוע על מקרים ספורים של מהנדסים מוכשרים שפוטרו ממקום עבודה על רקע מקצועי ועדיין הצליחו להסביר את עצמם בראיונות הבאים ולהצליח לעבור אותם.
&nbsp
האם כל המעסיקים לא יעקמו עין? לא!
האם כל המעסיקים כן יעקמו עין? לא!
&nbsp
אם הסטנרדטים של הראש צוות שלך היו בשמים, אתה צריך לחשוב היטב ולהבין עד כמה חמורים כל אחד מהדברים שהיית חלש בהם ביחס למשרות הבאות שתתראיין בהן. לא כל המהנדסים מושלמים, ישנם מקומות שבהם נותנים למהנדסים חלשים יותר ניהול צמוד והכוונה. ולכן מעסיקים מסויימים יהיו מוכנים לשמוע על כשלונות ודרכים מסויימות שאתה נוקט בהן כדי להשתפר ולמנוע כאלה בעתיד.

hadooper

New member
מנהל שמפטר עובד ואחר כך ממליץ עליו, מוציא את עצמו די "פארש"

כאשר הסיבה לפיטורין היא מקצועית.
&nbsp
רוב המנהלים לא יסכנו את שמם ואמינותם בכך שיספרו שעובד שהם החליטו לפטר בעצמם היה למעשה טוב מקצועית באופן שיוכלו להמליץ עליו. אם הוא היה טוב מקצועית, מדוע החליטו להיפטר ממנו?!

&nbsp
מה שגם שרוב שיחות הממליצים נועדו אך ורק כדי להוציא את הדברים השליליים אודות המועמד, אלה שלא התגלו עד כה בראיון המקצועי. ולכן קשה מאד לצפות ממנהל שפיטר מועמד, לא להוציא אותם ממנו...

אילן די

New member
מדבריך אני מבין

שהחברה כשלה בתהליך הקבלה שלך לעבודה. הם לא זיהו את הפער החסר בידע שלך במהלך הראיונות הטכניים שעברת, והיום הם מתקנים את הטעות.
אם זה כך, זה אכן לא אשמתך אבל רצוי לברר בדיוק מה מכיל הפער כדי שתדע להסביר את הפיטורים בראיונות. אם הפיטורים הם בהתנהלות יפה, אפשר לנסות גם לקבל את הפירוט בכתב, אולי במסגרת מכתב ההמלצה.
לא הייתי משמיט את העבודה הזו מקורות החיים או מ- Linked In אבל הייתי מתכונן הייטב לשאלות שיעלו בעניין.

HamsterGirl

New member
מקום חדש יבקש ממך ממליצים

אם תיתן מישהו מהמקום עבודה הזה כממליץ אז יידעו שפיטרו אותך
לכן אתה גם לא יכול להגיד שאתה עדיין עובד בעבודה הקודמת - אם תביא ממליץ משם אז יידעו שאתה לא עובד שם כבר חצי שנה
אף אחד לא חייב לדעת בדיוק למה אתה עוזב אבל אפשר להסתבך מאוד עם שקרים בנושא הזה...

למעלה