עזיבת עבודה באמצע, בקשת המלצות וכל מה שבאמצע

TrustMeEngineer

New member
עזיבת עבודה באמצע, בקשת המלצות וכל מה שבאמצע

כמו שאולי חלקכם זוכרים, אני כרגע יושב טוב בעבודה הנוכחית שלי אך מחפש להתפתח בכיוון קצת שונה ממה שעשיתי עד כה עקב קצת טיפה חוסר עניין והרגשת אי מיצוי.

אני קרוב לשנה בעבודה הנוכחית בחברה גדולה והגעתי למעמד מאוד נוח: תופסים ממני מישהו מאוד מוכשר, מוקד ידע בתחומים מסויימים ואני מקבל עוד ועוד תחומי אחריות. אני בהחלט יושב טוב יותר בחברה מהרבה אנשים שנמצאים בה כבר שנים.

למרות זאת, כמו שרשמתי למעלה, אני רוצה לשנות את הכיוון. כאן נכנסים לתמונה שיקולים אחרים כגון כדאיות (כנראה הנסיון שלי ייחשב פחות בתחום החדש) ומצפון. אם אצא בשלב הזה, שהוא קרוב מאוד ליציאת ה"מוצר", זו תהיה ללא ספק מהלומה משמעותית לפרויקט. נכון, אף אחד הוא לא irreplaceable, אבל זה אומר שחלק מהקולגות שלי (ויותר חשוב, המנהלים שלי) יקבלו על עצמם את כל הדברים שלי וללא ספק זה יכול ליצור קצת תחושת אי נעימות/טינה/וכו'.
כמובן אני צריך את ההמלצות שלהם, ואיזה מן עובד נוטש את החברה בזמן כה קריטי?

מכאן יש לי כמה שאלות:
קודם כל, האם מה שאני אומר לגיטימי מבחינת נקודת המבט שלי?
שנית, האם זה נראה סביר לבקש המלצה בלינקדאין עכשיו (בתמימות - בלי להראות כוונות עזיבה) או שזה ישר ידליק נורות אדומות?
לבסוף, מה ניתן באמת לעשות במקרה כזה? לחכות שהפרויקט יסתיים? הרי תמיד יהיה פרוייקט שעובדים עליו. להודיע הרבה מראש שאני רוצה לעזוב כדי שיהיה זמן לגייס מחליף או להכשיר מישהו? אני מרגיש שזה יהיה כמו לירות לעצמי ברגל מכיוון שעדיין לא מצאתי משהו אחר, ושוב יש את העניין של ההמלצות.

אשמח לתובנות אני בטוח שכולם עברו מצב כזה לפחות פעם אחת בקריירה ונשארו בחיים לספר על זה - ואפילו עם המלצות טובות מאותו מקום

user32

Well-known member
מנהל
תשובות

1. לגיטימי? כל אחד והמוסר שלו. לדעתי הדעה שהעלית היא מתחשבת ולגיטימית.
2. לבקש המלצה בלינקדאין זה כמו להגיד "שלום, אני רוצה לעזוב". אף אחד לא נולד אתמול...
3. תמיד יהיה פרוייקט זה נכון אבל אם אתה אומר שיש איזה אבן דרך סופר חשובה, אז לא כדאי לחכות קצת? בסוף הגרסה תצא ויתחילו לתכנן את הפרוייקט הבא וזה הזמן המתאים לעזוב בעיניי ואולי גם לקבל המלצות וברכת הדרך.
אתה יכול לנסות לסגור עם מקום חדש על חודשיים קדימה ואז יהיה יותר זמן התארגנות במקום הנוכחי.

rj111

New member
לעזוב עבודה לאחר פחות משנה לא נראה טוב בקורות החיים

האם המעסיק הנוכחי שלך היה מגייס אותך אם היה יודע שתעזוב לאחר פחות משנה?
כדאי לפחות לחכות ליציאת המוצר.

ipv6

Member
דאג לאינטרסים שלך

אבל תשתדל לא לעצבן אנשים בדרך.
אם אין לך דד ליין קשיח לעזיבה (נניח התחלת עבודה במקום אחר) נסה לעזוב במועד שיהיה להם נח בגבולות הסביר, כמובן.

בסוף זה הכל ביזנס וכולם יודעים את זה, גם אם ינסו לעשות ריגשי.
לגבי סיבת העזיבה, הייתי מנסה לתת סיבה שלא מעבירה ביקורת על החברה הנוכחית, נניח החלפת תחום. לדעתי לא כדאי להגיד מיצוי\שיעמום.

לגבי הלינקד אין. זה ממש שקוף. יבינו מה אתה הולך לעשות.

יש לי חבר שעמדו בפניו 3 אופציות מעולות. הוא חתם באחת מהם אחרי שהבטיחו לו הרים וגבהות. 8 חודשים אחרי שהוא התחיל היו קיצוצים ופיטרו אותו (ועוד רבים אחרים). אתה חושב שעניין משהו הסיפורים וההבטחות שנתנו לו כדי שהוא יעדיף לחתום שם?

זה ביזנס.

BravoMan

Active member
אני רוצה להבין:

אתה בקושי שנה בתפקיד, עוד לא יצא המוצר שאתה עובד עליו, וכבר מיצית את התחום ועיבדת עניין???
&nbsp
לא נשמע טוב כ"כ מצד מעסיק פוטנציאלי...

TrustMeEngineer

New member
מיצוי זו הייתה המילה הלא נכונה

כנראה שמלכתחילה התחום היה סוג של פשרה שנבעה מחוסר בטחון.
&nbsp
את הטיעונים של נאמנות לחברה אני מקבל וכנראה אפעל על פי הם, כי באמת שחוץ מהתחום הכל פשוט מושלם. אך מבחינת החלפת התחום, זה נראה לי מזמין הרבה שאלות בסגנון "עבדת בזה שנתיים בלי להתחבר לזה בכלל? לא יכול להיות. בטוח שאתה מוכן לעבור למשהו שונה משמעותית?". אני חושב שזה משהו שעדיף לעשות מוקדם מאשר במאוחר.

pctr

New member
שלום TrustMeEngineer, כאן הבוס שלך

אתה עובד אצלנו פחות מ-9 חודשים, ומאז חודש שעבר בו ביקשת העלאת שכר ונענית שעדיף שתבקש אחרי שהמוצר עליו אתה עובד יעלה לאוויר, תפוקת העבודה שלך ירדה, אתה נעלם לשעות במהלך היום בלי להגיד כלום, מבקש ימי חופשה מהיום למחר, ובאופן כללי לא מראה נאמנות או מחוייבות לארגון.

יש לציין שהמשכורת שלך נחשבת לגבוהה. כמובן שתמיד תוכל למצוא מקום שישלם יותר, אך לדעתי צריך להסתכל על תנאי העבודה כמכלול, כאשר המשכורת היא פרמטר אחד מהם. אצלנו יש לך גמישות בשעות (מגיע מתי שאתה רוצה, הולך מתי שאתה רוצה), ביקשת לעבוד פחות שעות במהלך השבוע ולהשלים שעות ביום שישי, ואישרנו לך. לעולם לא סירבנו לבקשה שלך ליום חופש או אמרנו משהו על ההיעלמויות שלך באמצע היום או היציאות המוקדמות. כמו כן אנחנו לא מטרידים אותך בעבודה מחוץ למשרד, למרות שאנחנו בעצמנו עובדים גם בלילות ובסופי שבוע.

אתה ואני פיתחנו את המוצר הנוכחי מאפס, אתה בחרת את הטכנולוגיות שאתה רוצה לעבוד איתן ואני זרמתי איתך לאורך כל הדרך. בשיחה בחודש שעבר אמרת לי שאתה רוצה להתפתח מקצועית, וכששאלתי מה הכוונה, אמרת שאתה רוצה ללמוד טכנולוגיה חדשה אשר אין בה שימוש בפרוייקט הנוכחי. אמרתי לך שיש לנו תוכניות גדולות עבורך בסיום הפרוייקט והשקת המוצר, שאנחנו רואים אותך כמנהל פרוייקטים עתידיים, ובתור שכזה תוכל להחליט באילו טכנולוגיות להשתמש, בדיוק כמו שהחלטת בפרוייקט הזה.

אנחנו מחזיקים ממך בארגון כי אתה נותן תפוקה גבוהה, אולם מאז השיחה התפוקה ירדה ואין לך מוטיבציה יותר. אין לנו יכולת ורצון להשאיר בארגון עובד שלא מרוצה או ממורמר, אולם בנסיבות האלה איך נוכל לתת לך המלצה חיובית למעסיק הבא שלך? להגיד שברגע שאתה משתעמם אחרי 8 חודשים, אתה נוטש את הספינה לטבוע?

באופן אישי אתה יודע שאני מאוד מחבב אותך ועוזר לך בכל מה שאני יכול. אני אשמח לתת לך המלצה חיובית אם תראה נאמנות לחברה ותעזור להשיק את המוצר. אנחנו כבר בשלבי סיום וזה עניין של חודשיים-שלושה כמו שאתה יודע. תן פוש אחרון ותסיים את זה יפה. ואם בכל זאת תחליט להישאר ולחזור לתפוקה מלאה, אנחנו ממש נשמח.

TrustMeEngineer

New member
חביב אבל לא אמיתי, אם כי...

כן נתן לי איזושהי פרספקטיבה טובה ותודה על כך!

TrustMeEngineer

New member
כי שום דבר ממה שנאמר אינו תואם את המציאות שלי

אולי ההודעה הייתה אמיתית אבל הייתה כאן טעות בזיהוי אז טוב שהבהרנו לפני שנפש טהורה נפגעה :)

ipv6

Member
או ש..

זה אמיתי ואתה מנסה למזער את הפאדיחה פה..
כנראה שלעולם לא נדע..

TrustMeEngineer

New member
אם זה מבדר אתכם באיזושהי צורה

אני מאשר לכם לצאת מנק' הנחה שזה אמיתי ולפנטז על התרחיש

zaske

New member
עובד בלילות וסופי שבוע? אתה פריאר

אגב, כשעובד אצלכם יוצא בשעה 5 , החבר'ה שואלים אותו "מה? כבר חצי יום?"

או שאם הוא נשאר בעבודה, ברבע לשש הבוס מזכיר לו שיש לו משפחה וילדים?

ipv6

Member
ואם אני לומד בזמן החופשי

שלי דברים שקשורים לעבודה. אני גם פראייר?
ספרים, פרויקטים, מאמרים?

zaske

New member
בזמן החופשי שלך תעשה מה שאתה רוצה

אבל לעבוד לעבוד? אתה פריאר.

אני למשל כותב משהו עכשיו בזמני החופשי, ויוצא שבמקרה אני משתמש בדוקר כי אני צריך דוקר.
נו, גם בעבודה אנחנו משתמשים בדוקר.
אבל זה משהו שאני עושה לצורך הפרטי ובמקרה גם משפר את ידיעותיי בטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בעבודה.

וכן, אתה פריאר, אם אתה עובד בלילות וסופי שבוע כשכיר.

ipv6

Member
הגבול הוא יותר דק ממה שאתה חושב

יוצא לי לקרוא מייל בזמן החופשי ויוצא לי גם להכניס לוגיקה שהולכת ל-production והחברה כביכול מרוויחה ממנה.
יוצא לי גם ללמוד אזורים בקוד שלנו \ תשתיות בלי לכתוב קוד
יוצא לי גם ללמוד דברים שרלוונטיים לטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהן בלי קשר למוצר הספציפי שלנו.

לגבי הפראייר, בסוף זה עוד משימה שאני סוגר מהר, עוד אזור שאני לוקח עליו בעלות כולם ביחד מתכנסים לעוד טיעון הצדקה לבקש עוד כסף בסוף השנה.

לא יוצא לי לעבוד הרבה מחוץ לשעות העבודה אבל אני חושב שזה שווה לי כסף בסוף. נכון זה לא כמו אצל קונטרקטור שאתה יכול לתרגם ישירות, אבל בסוף, זה עוד ידע, עוד משימות שאתה סגרת והמנהלים למעלה יודעים את זה.

אתה נורא גאה בתרבות ה"עט נופל אחרי 8 שעות..". גם בארץ יש לך תעשיות בטחוניות שבהן לא עובדים קשה מדיי או מקומות שאנשים הולכים אליהם כדי "לנוח". אני מניח שאתה יודע לבד מה הסטיגמא על המקומות הללו

zaske

New member
ההבדל הוא שפה המקומות הטובים גם עובדים ככה

ונחש מה -
הם מעניינים מספיק.
עבדתי במקומות מעניינים בארץ, הייתי יזם בסטרטאפ,
ברגע שאתה עובד אחרת, אתה מבין - אפשר לעבוד אחרת. ואתה מבין שכל הסיפורים על 10 שעות ויותר זה בבל"ת אחד גדול.
אתה רוצה להמשיך להתעקש להאמין בזה? בבקשה.

וכתבתי לך בעבר -
יוקר מחיה שנמוך בעשרות אחוזים?
שווה כנראה את העלות המשכורת שאתה מקבל.
ראיתי נתונים של דה-מרקר על מחירי דירות בארץ, ושוב פעם גיחכתי .
נו, אז תקבל העלאת משכורת של 10 אחוז,
כנראה שלך ולאשתך יש דירה, אבל להייטקיסט הצעיר בארץ - הסיכוי לקנות במקום נורמלי - הולך ופוחת.

(אגב - קיבלתי העלאת משכורת אחרי פחות מחצי שנה).

לגבי פרודקשן - אני אסייג- יש אנשי ops באוסטרליה, כמובן שהם עובדים במשמרות.

למעלה