אני רוצה לבנות אתר אינטרנט. אין לי נסיון בזה.

• פותח הנושא ngke
  • פורסם בתאריך

ngke

New member

היי
אני לא מעוניינת לבנות אתר באמצעות תבנית מוכנה מראש אלא לבנות אתר איכותי שניתן יהיה לשנות ולפתח עם הזמן.
ערכתי חיפושים בגוגל ויש שפע אתרים המציעים מידע בנושא אבל אני לא יודעת מה איכות המידע בכל אחד מהם.
במה להתחיל ? איפה ללמוד ?
יש לכם המלצות על אתרים / ספרים שבאמצעותם אוכל ללמוד את הנושא בצורה מעמיקה ויסודית ?
על איזה שפות תכנות/ סביבות עבודה אתם ממליצים ולמה ?
תודה

TotalCommnader

New member
בשביל כוס חלב לא צריך לקנות מחלבה

לא הייתי מתחיל ללמוד בניית אתרים בשביל אתר אחד. שמעבר להרבה תיאוריה יש גם הרבה התנסות עד שמגיעים למשהו סביר. וטעויות עולות הרבה כסף.

יש 2 אפשרויות:

א. לאתר עסקי את חייבת לשלם למישהו. האתר הוא הפנים שלך וחבל לעשות טעויות שאחר כך אי אפשר לתקן (כמו המוניטין שלך).

ב. אם זה משהו חובבני אז כל WP JOOMLA DRUPAL או מה שיש היום ודומיהם מאפשרים הרבה מאוד גמישות והרבה מאוד PLUGINS ופונקציונאליות מעבר לתבנית פשוטה

מה הצרכים שלך?

Grosseto

New member
מה קשור עכשיו כסף ומוניטין ומכניקת הקוונטים?

הבת אדם בסך הכל רוצה לבנות אתר

TotalCommnader

New member
מה קשורה התשובה שלך? לכן הפניתי אותה לcms. לבנות בעצמך בלי ה

בנה מספקת עלול לעשות יותר צרות מתועלת. ללמוד צדש פלוס צדל בשביל אתר אחד נראה לי מיותר

TotalCommnader

New member
נתתי צאנס לזה שאתה לא טרול אבל נמאס לי. לא הולך להגיב לך יות

ר ומבקש שתפסיק להגיב לי. מכל הפרסומים שלך גם לאחרים ברור שאתה טרול. אני בטוח שאתה תענה לי כי טרול חייב להגיד את המילה האחרונה אבל אני לא הולך להאכיל את הטרול יותר.

Grosseto

New member
אינני טרול

כי אם מגינם של החלכאים והנדכאים עלי אדמות
הרוצים ללמוד מיומנות חדשה בלי שיורידו להם את הרוח מהמפרשים

yair24

Member
איזה אתר זה אמור להיות?

תדמיתי אינפורמטיבי שרק מציג מידע תמונות ולינקים?
או דינאמי כלומר שמציג מידע ומאפשר לגולשים להכניס תוכן לשנות תוכן כמו למשל הפורום הזה?
&nbsp
כעיקרון כשרוצים ללמוד לבנות אתר אינטרנט בצורה שאת רוצה צריך ללמוד גם את הצד התיכנותי אבל גם את הצד השל כל האיחסון והדומיין וההתחברות לשרת להעלאת קבצים עם תוכנת FTP.
&nbsp
אז יש הרבה מה ללמוד.
&nbsp
אני מתעסק בבניית אתרים כתחביב כבר הרבה שנים,
אני משתמש ב NOTEPAD++ שזאת תוכנה נחמדה שיודעת לתמוך בPHP שמאפשר לי לבנות גם אתרים דינאמיים.
להתחברות לשרת אני משתמש בFILEZILLA
ואיחסון ודומיין אני קונה בGODADDY. ומשלם להם בפייפל.
&nbsp
כעיקרון בשביל אתרי תדמית אינפורמטיביים שמציגים טקסט תמונות ולינקים צריך ללמוד HTML.
&nbsp
אם את רוצה לשלב גם עמודים דינאמיים את צריכה PHP וMYSQL. (או ASP כל אחד מה שנח לו.)
&nbsp
ובכל מקרה תצטרכי ללמוד לתפעל FILEZILLA, ותצטרכי לקנות את האיחסון והדומיין. שזה עולה משהו בסביבות ה8$ דומיין לשנה ואיחסון בערך 5$ לחודש.אלה סדרי הגודל בGODADDY.
&nbsp

ngke

New member
אתר דינמי

yair24, תודה על התגובה המפורטת.
אני רוצה לבנות אתר דינמי שניתן יהיה גם להתחבר אליו באמצעות חשבון משתמש.
ממה שכתבת אני מבינה שצריך לחלק את הלימודים למספר חלקים :
1. תכנות. PHP
2. אחסון, שרת. FTP, filezilla, mysql, ASP
3. HTML

באיזה סדר אתה ממליץ ללמוד את הנושאים השונים ?
על איזה אתרי אינטרנט / ספרים אתה ממליץ ללימוד הנושאים השונים ?
למה לדעתך PHP עדיפה והאם יש שפות תכנות נוספות שאתה ממליץ עליהן לבניית אתרים ?

TotalCommnader

New member
למה כבר פסלת CONTENT MANAGEMENT SYSTEMS?

90% ממה שאת רוצה לעשות באתר דינאמי הן מאפשרות. כולל חנות, תוכן ועיצוב דינאמי וכו'

yair24

Member
לא תהיה לך ברירה אלא ללמוד הכל.

את חייבת להתחיל מHTML. כי זה הבסיס וזה מה שמאפשר לך לבנות אתר שמציג תוכן תמונות ולינקים. HTML זה יחסית הרבה חומר אבל הוא מאוד קל ללימוד. פשוט צריך להבין את התגיות שיש שם ומה עושה כל תגית למשל איך מציגים טקסט איך עושים ממנו לינק (A) איך מציגים תמונה (IMG SRC) איך עושים טבלה (TABLE) איך עושים עמודה בתוך טבלה (TR) או איך מחלקים עמודה לכמה COLUMNS שזה שימוש בTD בתוך הTR וכולי.
&nbsp
בשביל זה יש אתר שנקרא W3SCHOOLS או משהו דומה זה אתר לא רע שמאפשר לך ללמוד בצורה מהירה וטובה.
&nbsp
כשתשלטי בזה מספיק טוב תוכלי לעבור לשלב הקצת יותר מסובך שזה הPHP כי PHP זה כבר יותר תכנות יש שם יותר שימוש באלמנטים של תוכנה כמו IF FOR פונקציות וכאלה.
&nbsp
את זה אפשר ללמוד מהאתר PHP.NET
&nbsp
&nbsp
משם תעברי להתחברות לMYSQL והפעלת שאילתות SQL והצגת התוכן של הטבלאות. החלק היותר קשה אגב הוא דוקא התכנון של הטבלאות איזה טבלה תהיה מה המפתח הראשי שלה וכולי אבל גם זה בא עם הניסיון.
את השליטה והבניה של המסד בMYSQL את עושה עם יישום שנקרא PHPMYADMIN שזה מגיע בדרך כלל בCPANEL של האיחסון שאת קונה ומאפשר לך לבנות טבלאות להוסיף להן שדות להגדיר את השדות וגם לראות את התוכן וגם לגבות אותן.
&nbsp
&nbsp
הנה עכשיו אני מסתכל ורואה שבW3SCHOOLS מלמדים גם MYSQL עם PHP
כתבתי בגוגל php sql query sample code מהסתכלות באתר הזה אני רואה שיש שם חומר איכותי שנראה לי יחסית די קל להבנה. הנה:
&nbsp
http://www.w3schools.com/php/php_mysql_select.asp
&nbsp
אני לא ידוע אם PHP עדיפה. אישית אני יודע גם PHP וגם ASP אבל יותר התחברתי לPHP. למה? לא יודע. ככה יצא.
&nbsp
ברגע שתכתבי אתר תצטרכי להריץ אותו ובשביל להריץ אותו תצטרכי להתחבר לשרת עם תוכנת FTP זה השלב שתרצי להתפעיל את הFILEZILLA. להבין לאן בדיוק להעלות את הקבצים ואז לנסות להפעיל את האתר ולראות אם הוא עובד.
&nbsp
אה אם תרצי לעבור לעיצוב קצת יותר מתקדם ושמתוכנן יותר טוב תצטרכי גם לדעת CSS. שזה מן דרך לעשות הגדרות של כל מיני אלמנטים בHTML ולתת להם תכונות של צבע, פונט, וכולי. גם את זה לדעתי אפשר ללמוד בW3SCHOOLS

ngke

New member
תודה

תודה רבה על התגובה הכל כך מושקעת, ועל כל המידע.
אתחיל ב HTML כפי שהצעת

yair24

Member
בהצלחה

ותזכרי אין קיצורי דרך.
כל המערכות האלה שכתבו לך פה בשביל לעשות בהם באמת שינויים שנכנסים לרמת הקוד צריך להבין תיכנות.
&nbsp
פעם היתה איזה מערכת פורומים שנקראה PHPBB אנשים היו מורידים את הקבצים של המערכת הזאת מתקינים אותה על שרת והיה להם פורומים. יחסית בקלות היה ניתן לשנות למערכת הזאת את המראה שלה את הצבעים את הפונטים וכולי.
&nbsp
היה גם ניתן להוסיף פורומים ולהוריד פורומים ולהוסיף ולהוריד קטגוריות של פורומים.
גם יחסית בקלות.
&nbsp
אבל תמיד הפורומים היו מופיעים בצורה של קטגוריה שמתחתיה נמצאים כל הפורומים מהקטגוריה ואז עוד קטגוריה ומתחתיה כל הפורומים של הקטגוריה. וככה הכל אחד מעל השני.
&nbsp
&nbsp
יום אחד מישהו ביקש ממני לעשות לו שינוי במערכת הזאת הוא רצה להציג את הפורומים על שני חצאי עמוד אחד לצד השני. שבצד ימין יהיה כמה פורומים ובצד שמאל יהיה כמה פורומים אחרים.
&nbsp
בשביל לעשות את זה הייתי צריך כבר להיכנס ממש לעומק של המערכת ולעשות בה שינויים בקוד ולא סתם להוריד איזה ערכת צבע או ערכת פונטים. היית צריך גם להוסיף שדות למסד נתונים של הPHPBB כדי להחליט איזה טבלאות ילכו לצד ימין ואיזה לצד שמאל. אלה לא דברים שיכולת להוריד קוד מוכן כי זה כבר שינוי שהוא CUSTOMLY MADE לפי דרישת לקוח.
&nbsp
כשאת יודעת דברים לעומק את יכולה לעשות את הדברים האלה.
&nbsp
צדק מי שאמר שלא צריך ללמוד בשביל לעשות אתר אחד אבל את ביקשת מראש לא מערכות מוכנות ואם המטרה שלך היא ללמוד כדי לדעת את בדרך הנכונה.

Grosseto

New member
תפתחי חשבון ב NEOCITIES

תתחילי עם דף אחד פשוט, תוסיפי עוד דף,
תסתכלי מה עשו שאר החשבונות,
ככה לאט לאט....

vinney

Well-known member
אל תתייחסי אליו ברצינות יתרה, זה טרול מחמד הפורום

rj111

New member
את יכולה לבנות אתר ב-WIX

שאמורה להיות לו מערכת מובנית לבניית האתר, אבל נדמה לי שזה נישואים קתולים.
מקובל מאוד להשתמש במערכת לניהול תוכן Wordpress שכוללת הרבה טמפלטים רספונסיבים מותאמים למובייל ושנראים טוב.
את יוכלה לבנות אתר עם דפים סטטים עם תוכנת עריכה ל-HTML כגון dreamweaver או expression web.
בבסיס אפשר לערוך הכל בעורך טקסט פשוט ולהעלות את הדפים לשרת.
את יכולה ללמוד HTML,CSS,Javascript באתרים כמו codeschool.

temporaryk

New member
אין לי רקע בתכנות...

ואני גם לא לומדת מדעי המחשב אבל התחלתי ללמוד קורס web שהוא בחינם של ארגון shecodes. בעיקרון זו עבודה עצמאית אבל יש בנות ותיקות וחדשות שגם מגיעות ועובדות ויש גם שמנהלות ועוזרות. זה נחמד הייתי בינתיים רק במפגש אחד ולמדנו מתוך אתר Codeacademy.com, הוא מאוד ידידותי ואם אין לך בעיה עם אנגלית לדעתי את גם יכולה ללמוד מתוך האתר בבית. יש להם קורס טעימות שאורך חודש ונפתח כל חודש. את יכולה לפנות אליהם לעוד פרטים. אם את רוצה עוד פרטים דברי איתי

TakeCtrl

New member
ואף אחד לא שואל מה האתר בעצם עושה?

כאילו באיזה נושא? מה הוא משרת? או שזה סתם ללימודים?

למעלה