קולגה בעייתי מקצועית ואישיותית

stamshoel2

New member
קולגה בעייתי מקצועית ואישיותית

שלום לכולם,

אנחנו שני אנשים בצוות בסטרטאפ. אין לנו באמת ראש צוות, אלא אנחנו מסופחים לראש צוות אחר שאינו מהתחום שלנו.

חבר הצוות השני עובד בחברה כבר כמעט שנה. הבחור הוא נפילה מוחלטת. לפני שהגיע תיארו אותו כ"מומחה" אבל לבחור אין ידע בכלום ושום דבר. חמור מכך, הוא לא לומד - הוא פשוט לא קולט כלום ולא מבין מה הוא עושה. מעבר לפן המקצועי, ברמה האישית הוא עצלן ואישיות די בעייתית (לוקח אוכל מהמטבחון הביתה, רואה כל היום סרטונים בקול באינטרנט, חלקם די גסים)

אולי נדמה לכם שאני מגזים אבל כל מי שעבד איתו חושב כך. אני די בטוח שגם ראש הצוות מבין את זה.

זה הגיע למצב שהשהות בצוות נהיה בלתי נסבלת. אני לא יודע מה לעשות. אני לא מבין למה הוא עדיין שם בכלל, אבל אני לא יכול פשוט להעלות את זה בפני הראש צוות.

TotalCommnader

New member
למה את לא יכול להעלות בפניו? לא להגיד "אתה בלתי נסבל" אבל זה

בסדר לבקש לא לראות סרטונים בקול, או סרטונים גסים כי זה מפריע לך. אני די בטוח שאסור לעובד לראות סרטים כאלה בעבודה.

אם זה לא עוזר אז תפנה לר"צ. למה אתה לא יכול לפנות אליו?

שאר העניינים זה בגדול בינו ובין ההנהלה. אם הוא כ"כ גרוע כנראה לא רק אתה רואה את זה. אם הוא גונב ולא עובד אז בסוף יתפס. די בולט כשמישהו גרוע/עצלן. אין לכם ישיבות בקרה מסוג כלשהו כדי שיראו שאתה עומד במשימות ולא ישליך עלייך שהצוות מתקדם בקצב איטי?

אגב סתם מעניין מה זה לא לומד? הוא מבצע את המשימות שלו או לא? אם אתה מבצע את שלך ויודעים את זה אז אני הייתי עוצר פה.

stamshoel2

New member
תשובה

אני רומז לו על ההתנהגות, אבל זה לא באמת עוזר. פשוט אין לו מודעות עצמית והוא חושב שזה לגמרי בסדר לקחת אוכל הביתה/לראות talkshows תוך כדי עבודה. פעם אחת איש ה-IT היה צריך להישאר לעבוד עד מאוחר אז המזכירה הזמינה לו אוכל. הוא פשוט לקחת לו את האוכל והלך לאכול אותו בבית. כל החברה הייתה מודעת לזה, ופשוט כלום לא קרה. יש לי עוד המון סיפורים כאלה.
&nbsp
לא לומד זה אומר שאחרי שנה שהוא בתפקיד יותר קל לי לבצע את המשימות שלו בעצמי (לא שאני עושה זאת) מאשר להסביר לו איך לעשות את זה. מעבר לזה אני מטיל ספק באיכות של התוצרים שלו. בשיחות סנכרון שואלים אותו שאלות בסיסיות על מה שהוא עשה ופשוט אין לו מושג.
&nbsp
עשו לו שיחת "נזיפה" לפני כשבועיים, אמרו לו שהוא לא מתקדם בקצב מספק. חשבתי שסוף סוף נפל האסימון. במשך יומיים הוא "עשה מאמץ" (זה לא שינה את העובדה שהוא פשוט אידיוט) אבל עכשיו הכול בדרך לחזור למצב שהיה.

TotalCommnader

New member
אל תרמוז, תגיד. "מבקש לא לראות סרטים בקול ו/או פורנו. זה ממש

מפריע". רמזים מיועדים למי שלא מבין רמזים. אם אמרת *בבירור* כמה פעמים תפנה לכ"א ו/או ר"צ. כל השאר אני לא רואה איך זה עניינך אלא אם גנב אוכל שלך.

bismark1

New member
לפי מה שאתה כותב נשמע שהוא בדרך החוצה

עכשיו רק נשאר לך להחליט אם אתה מחכה עוד שנה עד שזה יתממש או שאין לך סבלנות ואתה עוזב קודם. מעבר לזה אין לך הרבה מה לעשות מעבר לתיקונים נקודתיים (לדאוג שהרעש שהוא עושה לא יפריע לך וכו'). בינתיים - נסה לצמצם את האינטרקציה איתו למינימום ההכרחי.

מה מפריע לך?

תטפל במה שמפריע לך, ותעזוב את מה שלא באמת קשור אליך.

מצדך - שבכל יום יגנוב צנצנת קפה. זה לא באמת על חשבונך.

הסרטים מפריעים בגלל הרעש? תבקש שישים אוזניות. לא ישים? תבקש לעבור מקום ישיבה.

אל תעשה את העבודה שלו, ובטח שלא בלי לקבל על זה קרדיט. זה מה שחשוב.

אם הוא שם פחות משנה, כנראה נותנים לו עוד צ׳אנס להוכיח את עצמו. או שמבינים שמסיבה כלשהי עדיף להחזיק אותו כי לא יצליחו עכשו להביא עובד חדש.

liron50

New member
תתרכז בעניינך ובמה שקשור אליך

אם הוא רואה סרטים בקול וזה מפריע, תעיר לו ואפילו תדרוש שינמיך.
&nbsp
עבור ביקורות שהוא עצלן או לגבי איכות העבודה שלו זה לא מתפקידך. יש לו מנהלים שאמורים להחליט.
גם לא הבנתי מה הבעיה לגבי האוכל? אולי הוא לוקח משהו לנשנש בדרך? אולי הוא
מעדיף לאכול לבד? למה בכלל זה צריך להפריע לך?
&nbsp

stamshoel2

New member
תגובה לנקודה שכמה העלו

איך שהוא מתנהג והרמה המקצועית שלו זה לא "ענייני", אבל זה משפיע עליי ישירות. זה לא לגיטימי לרצות לעבוד בצוות שבו הרמה המקצועית היא לפחות סבירה, ועם אנשים שאפשר פחות או יותר להסתדר איתם?
&nbsp
לפי מה שאתם אומרים, כיוון שזה לא ענייני אז האלטרנטיבה היא לעזוב את העבודה.

נכון. כל אחד ומה שחשוב לו.

אם בעיניך חשוב שכל עמיתיך יהיו אנשים ברמה גבוהה - אז המקום הזה, כנראה, לא מתאים לך.

אבל מנסיון - אם תרצה לעבוד רק במקום שאתה מסתדר עם כל העובדים ומעריך את כל העובדים - תצטרך להחליף עבודה לעיתים קרובות. גם במקום נפלא, יגיע פתאום מישהו שאתה לא תסבול. לכן, רובנו מציעים לך ללמוד לחיות גם עם עמיתים שהם לא היו הבחירה הראשונה (או אפילו השניה) שלך.

liron50

New member
אם הרמה המקצועית שם לא נראית לך, אפשר לעזוב

ואפשר גם לנסות להעלות את הרמה. תעבדו אתה וה"עצלן" ביחד על חלקים בפרויקט
ואולי תוכל לשנות את חלק מהרגליו שלא נראים לך.
&nbsp
מה שאי אפשר לעשות זה לקחת את תפקיד ההנהלה ולהחליט שהוא לא מתאים למקום.
&nbsp

TotalCommnader

New member
תבקש לעבור צוות על הרקע הזה. אתה לא יודע מתי אם בכלל הוא יוע

בר תפקיד או יפוטר. בקשה כזאת גם מראה מה אתה חושב עליו מקצועית. לכן או שתעבור צוות או שתעבור חברה.

אגב אין לגיטימי או לא אלא מה חשוב לך.

שאלה: כל פעם שתהיה בצוות קטן (זה יכול לקרות גם אם הצוות היה במקור גדול) ויעברו אליו חלשים טכנולוגית תחליף צוות/חברה? כי זה המחיר של לעמוד על מה שחשוב לך.

jgut

New member
כמעט תמיד יש יותר מאלטרנטיבה אחת

כמו שאנשים אחרים כתבו לך, אתה צריך ללמוד להפריד בין מה שהוא עניינך למה שלא.
הרמה המקצועית שלו, היא לא בעיה שלך.
זה שהוא עושה דברים שמפריעים לך בזמן העבודה (כמו צפייה בסרטים בקול רם), זה בהחלט ענייינך. בהקשרים האלה אתה צריך להתלונן במפורש (בצורה ברורה ולא להסתפק ברמזים) ולפעול.
&nbsp
בהרבה מקומות עבודה יש אנשים מעצבנים כאלה. לדעתי לפני שאתה ממהר לעזוב, תנסה ללמוד לעשות את ההפרדה ולהתעסק רק בדברים שמשפיעים ישירות עליך. גם אם תחליט בסופו של דבר לעזוב את המקום הזה, תגיע יותר מוכן מבחינת חיספוס למקומות הבאים.
אני מבינה שקשה להתעלם מהדברים האלה, אני בעצמי סבלתי מכך בעבר. אבל זה מאוד עוזר להמשך כדי להתנהל באופן ענייני.

למעלה