בחירת תחום התמחות פרקטי בתואר שני

VanillaJS

New member
בחירת תחום התמחות פרקטי בתואר שני

היי,

אני מתכוון להתחיל תואר שני במדעי המחשב (עם תזה) ורציתי להתייעץ בבחירת תחום ההתמחות לעבודת המחקר. יש מגוון תחומי מחקר מאוד גדול (אצרף רשימה בסוף הפוסט), אבל כיוון שנכון להיום אני מכוון לקריירה בהייטק אני מעדיף תחום כמה שיותר פרקטי ובעל כמה שיותר אוריינטציה תכנותית (יכול להיות מדליק לחקוק תחומי תאוריה במדעי המחשב כמו סיבוכיות אבל אני פחות מתחבר..).
חשבתי על למידה חישובית (למידת מכונה)/בינה מלאכותית.

מה אתם אומרים?

*רשימה של נושאי המחקר:
תכנון וניתוח אלגוריתמים, סיבוכיות אריתמטית ואלגברית, אלגוריתמים בקומבינטוריקה ותורת הגרפים, חישובים במקביל, חישוב מבוזר, רובוטיקה וגיאומטריה חישובית, ביואינפורמטיקה, עיבוד תמונות, זיהוי תבניות, תקשורת מחשבים, למידה חישובית, חישוביות עצבית, גרפיקה ממוחשבת, מערכות בסיסי נתונים, חישוב מדעי, קומפיילרים, תורת שפות התכנות ולוגיקה של תכנות, הנדסת תוכנה, בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת, קריפטוגרפיה ו- cyber security

vinney

Well-known member
תכנות זה כלי עזר, ולא המטרה

אתה אולי תכתוב קוד כדי ללממש איזה אב-טיפוס או ליישם איזה חישוב, אבל בתיזה שלך זה יהיה משני, קבור בתוך נספחים בסוף.
&nbsp
תקח תחום שאתה מתעניין בו, מתחבר אליו ורוצה להעמיק בו. אל תנסה להפעיל שיקולים ״פרקטיים״ כי אין כאלה. תואר מחקרי הוא לא פרקטי - הוא מחקרי. אתה אמור לחקור משהו חדש וחדשני, לא לחפור משהו נפוץ ומקובל. כמעט לאף מעסיק המחקר שלך לא יהיה רלוונטי, לא משנה מה יהיה הנושא שתבחר. תמיד יהיו מעסיקים שהנושא שלך כן יהיה רלוונטי עבורם - שוב, לא משנה מה יהיה הנושא שתבחר.
&nbsp

ipv6

Member

TrustMeEngineer

New member
בשביל קריירה בהייטק..

כנראה שעדיף לעבוד במשך השנתיים(+) האלו במקום ללמוד לתואר שני.
אם אתה ממש מתעקש, תלך על ML או ראייה ממוחשבת, במידה מסוימת גם אבטחת מידע.
&nbsp
בהצלחה!

GuestOfHonor

New member
אתה מתחיל תואר שני ישר אחרי הראשון, נכון?

למידת מכונה, בהחלט. לא בינה מלאכותית.

שני דברים שכדאי לך לקחת בחשבון:

א. אתה לא צריך תואר שני בשביל קריירה טובה בהיי-טק. ממש ממש לא. אלא אם כן יש תחום שמעניין אותך להתמחות בו שמחקר הוא הדרך להיכנס אליו (כמו ראיה חישובית, למידת מכונה וכו'). חבל לשרוף שנתיים מהחיים בשביל כלום.

ב. יותר חשוב מתחום המחקר הוא מי הפרופסור שאצלו תעשה את המחקר. זה נורא נחמד שהאוניברסיטה שלך רשמה רשימה של נושאים, אבל הרשימה הזאת חסרת משמעות. מה שבעל משמעות היא מה תחומי המחקר של החוקרים, ואילו מהחוקרים יסכימו לקבל אותך למעבדה שלהם.
המחקר שתעשה אצל החוקר הוא-הוא התואר השני שלך, הרבה מעבר לקורסים שתעשה.

האם יש חוקר מסויים שחשבת לעשות אצלו את המחקר? האם אתה יודע מי החוקרים באוניברסיטה שלך ובאילו תחומים הם מתעסקים? אל תירשם לתואר שני במוסד שלך לפני שענית לעצמך על השאלות האלה.

VanillaJS

New member
אני לא כל כך בפוזיציה של

"לבחור" אוניברסיטה. בכל זאת אני בוגר מכללה. והאוניברסיטאות לא מתות על כאלה...

GuestOfHonor

New member
אתה לא צריך להתחנף לאוניברסיטה

אתה צריך ללכת להתמקצע ולהיות טוב במה שאתה עושה, ואז יהיה הרבה פחות קריטי איפה סיימת את התואר.

(או שאתה יכול ללכת להוציא עוד שנתיים-שלוש לפחות במשחק שהחוקים שלו מראש לא לטובתך).

vinney

Well-known member
אתה צריך לבחור מנחה

הרבה מאוד מרצים באוניברסיטאות מחלטרים במכללולת. אם אתה מכיר איש סגל שמתעסק בתחום שמעניין אותך - גש אליו ותתחיל לגשש. אולי האיש סגל הזה בעצמו לא יקח אותך, אבל הוא ימליץ לך על מישהו בתחום הזה שכדאי לך לדבר איתו באוניברסיטה אליה התקבלת.
&nbsp
כמו שגסט אמר, ואמר נכון, המנחה שלך לתיזה הרבה יותר חשוב מהמוסד בו עשית אותה.

למעלה