מס על RSU

מס על RSU

מישהו יודע להסביר בשפה פשוטה
מה ההבדל הכספי בין לפרוע RSU אחרי שנה לבין לחכות שנתיים להפחתת המס?
בכל מקום שאני קוראת ההסבר גורם לי ליותר שאלות...

avvv

New member
לא יודע מה ההבדל לטווח הקצר

לא ממליץ ולא מייעץ, אבל יש האומרים ששווה לשמור אותם בכלל לפנסיה או לתקופה של בין עבודות, כך המס הפירותי שמשלמים עליהם יהיה נמוך.

Rשף

New member
אף פעם לא הבנתי את אלו ששומרים מניות

ברור שאין אמת אבסולוטית, אני לא מומחה בתחום ולמזל יש הרבה משחק כאן.
אבל מהרגע שאתה יכול למכור מניות אתה הופך בעצם למשקיע במניות האלו, הן יכולות לעלות אבל גם לרדת או להמחק לגמרי.
המצב הופך מ"איזה יופי נתנו לי מתנה" ל "אני חושב שההפרש במסוי גדול יותר מהשנוי בערך המנייה".
מניסיון בכמה חברות (ושוב, אני מסכים שזה הוכחה אנקדוטלית והחישוב לא טריויאלי) אלו שהחזיקו במניות הפסידו לאורך זמן ואני שמכרתי מיד בתום השנה הראשונה שמרתי על ערך הבונוס.
אגב הכי קשה לי להבין הם אלו שמקבלים את המנייה, משלמים מס (נמוך יותר כמובן) ומחזיקים אותה לאורך זמן, כמובן ייתכן והם זוממים לא לדווח על הרווחים...
במדינה שאני חי בה עכשיו המושג נאמן לא קיים, ומשלמים מס על ערך ההענקה מיד כשה RSU הוא VESTED כך שהשיקולים שונים- אם אתה רוצה לקבל משכורת כדאי למכור לפחות sell to cover-

zaske

New member
מי הנאמן שאצלו מוחזקים ה RSUs?

האם זה esop או מישהו אחר?

אם יש לך שאלות , אשמח לענות לך בפרטי, אני יכול להגיד לך שבזמנו esop עשו לנו הסבר די מקיף בחברה, אשמח לנסות להזכר, אני כעקרון תמיד חיכיתי שנתיים , אבל לקראת המעבר לאוסטרליה העדפתי למחוק כמה שיותר נוכחות בארץ מבחינת מס ולכן שילמתי על חלק מה RSUs מס מלא, אז חוויתי גם את ההטבה וגם בלי.

יבגני34

New member
בבקשה

ניתן דוגמא: נניח וקיבלת 10 מניות וכל מנייה שווה 10$
&nbsp
מאד תלוי ביום בו תרצה לממש:
אבל אם תממש לפני השנתיים, מה שיקרה יהיה: תשלם 50% מס על 10 המניות הללו,
אם מחיר המנייה נשאר 10$ ישארו לך 50$ אם מחיר המנייה ירד ל-9$ יישארו לך 45$
&nbsp
אם מחיר המנייה קפץ ל-20$ גם אז תשלם 50% מס,
&nbsp
אולם אם תסחוב שנתיים, תשלם 50% על מחיר הענקה (יענו 10$) אבל אם מחיר המנייה עולה על 10$ אזי תשלם רק 25% על הרווח
&nbsp
למשל אחרי שנתיים מחיר המנייה קפץ ל-20$ אז תשלם 50% על ה-10$ בו העניקו לך את המנייה ו-25% על ה-10$ הנוספים

תודה

עכשיו הבנתי

למעלה