התמודדות עם מפלצת

liatYemini

New member
התמודדות עם מפלצת

התחלתי לפני חצי שנה מקום עבודה חדש, ואני סובלת מבחורה מפלצת.
מקצועית אני נהנית מאוד אבל הבחורה הזאת עושה לי את המוות.
קודם כל אני כמעט בת 40, אמא ל3 ילדים, ותיקה בתחום שבאמת מחפשת סביבת עבודה טובה ומקצועית.
אותה בחורה צעירה כל היום הראש של מסיבות ובילויים וערבי צוות, כמה פעמים שמעתי שהיא מתלוננת שהביאו משיהי זקנה וכבדה...(ואני ממש ממש לא כזאת!)
כשהראש צוות יצא השבוע לראיון היא סיננה - רק שלא תביאו עכשיו מישהי בת 50..

תמיד עבדתי עם צעירים ממני והסתדרתי מצויין. אבל היא מתנשאת עם פה ענק ומקושרת ומקומבנת עם המנכל, ומכיון שהיא לא יכולה להתלונן על הגיל שלי או על זה שאני לא מוצאת חן בעיניה היא מתלוננת על שאני לא מספיק מקצועית.
יש לי נסיון כפול משלה, אבל אם היא החליטה שלמשתנים לא קראתי בשם מספיק הולם, או לא כתבתי מספיק הערות בקוד היא תדאג שכולם ידעו, שהיא תהיה זאת שבישיבה תגיד שצריך ללמוד ממנה כי יש כאן אנשים לא מספיק מקצועיים...
היא מכל דבר עושה רעש והמולה...
בקיצור קרא לי היום המנהל (שלא מבין כלום בתוכנה) ואמר לי שאני צריכה שהקוד יהיה יותר איכותי (לפני זה ראיתי שהיא נכנסת אליו לדבר.
יצאתי עם דמעות. איך בחורה סתומה עם בטחון בשמים ופה ג'ורה הורסת לאנשים דברים רק בגלל שהם לא בדיוק הטעם שלה.
בחודשיים הראשונים הייתי יושבת הרבה עם ראש הצוות שנחמד אבל עלה נידף לידה. הוא הסביר לי את המערכת אבל היא לא הפסיקה להעיר על זה.
כבר כמה פעמים שמעתי אותה אומרת שהיא בלי הרבה שנים נסיון טובה יותר מכאלה בצוות עם ניסיון רב. (וברור שהיא התכוונה אלי).
אז היום היא ישבה עם המנהל ואני יודעת שהיא מנסה להכניס חברה שלה (ואין תקן פנוי) ולא קשה לעשות 1+1

vinney

Well-known member
למה יצאת?

אמר לך שצריך לשפר - תשאלי אותו בדיוק מה ואיך, ותוודאי שאת מבצעת בדיוק את מה שהוא אמר תוך שאת מתעדת את זה במיילים וכו'.
&nbsp
מה יצאת עם דמעות, מה את, ילדה בגן?
&nbsp
אם את בת 40 ואמא ל3 ילדים, את כבר אמורה לדעת איך להתמודד עם בריונות, לא? כל פעם שאת מקבלת כזאת שיחה מהמנהל תוודאי שיש לך הערות לביצוע, ושניתן לתעד ולכמת את הביצוע הזה. אל תתביישי להביך את המנהל. תבקשי ממנו דוגמאות למה לא בסדר, והוראות לאיך לשפר.
&nbsp
אם הערה כללית "את צריכה להשתפר" גורמת לך לצאת משם בדמעות - כנארה שהילדה צודקת ואת אכן לא מקצועית ולא בוגרת.
&nbsp
באמת, איזה מן תגובה זאת?

liatYemini

New member
זה בדיוק היו ההערות

שאין מספיק הערות בקוד (ואני לא חושבת שעל כל שורה צריך הערה מה היא עושה)
ובאמת הסברתי... אבל זה לא בדיוק ענייין אותו וממש לא מזיז לו איך קוראים למשתנים או לפונקציות...
יותר זה היה: תעשי יותר טוב (אין לי מושג מה..)

vinney

Well-known member
שמעי... ראי...

לא יכול להיות שמצד אחד את מרוצה מקצועית ומצד שני אין אף סמכות מקצועית רלוונטית בעינייך. את מתארת סתירה. איך יכול להיות שאת מרוצה במקום שבו האותוריטה המקצועית היא הבחורה שאת הכי לא סובלת, ועוד בהדדיות?
&nbsp
את צריכה לדרוש ביקורת עניינית. אם הבחורה טוענת שיש אנשים לא מקצועיים בצוות - תעני לה "מצויין, איזה מזל שיש לנו אותך! בואי תסבירי איך מפתחים את המקצועיות בצוות". תלחמי בה בנשק שלה: היא טוענת שאת לא מקצועית? שתסביר, בפני כל הצוות, למה. שתתן לך ביקורת בונה. ואחרי זה תראי לה איך את מיישמת, תוך שתצביעי גם על הכשלים שלה. הרי כך לומדים, אחרי הכל, לא? כולנו עוברים code review - למה שהיא לא תעשה לך ואת לה?
&nbsp
לצאת בדמעות רק מראה שהיא צודקת. זאת לא תגובה מקצועית, אלא ילדותית. אני לא הייתי מתרשם לטובה מבחורה בת 40 אמא ל3 ילדים שיוצאת בדמעות משיחה בה אמרו לה לשים קצת יותר הערות בקוד.

zaske

New member
מסכים כמעט לגמרי

לגבי עניין הדמעות - כולנו בני אדם ויני.
וכפי שאחרים כתבו- קורה שאנשים מושפלים בפומבי, בפני קולגות מקצועיות.
כשאדם צריך לפרנס את משפחתו, ומנסים לערער לו את הבטחון או שהוא מתדרדר שלא בעצמו, זו תחושה מאוד קשה.

לא יודע אם היית שם, אני הייתי. ואם לא היית - אני מאחל לך מכל הלב שלא תגיע למצב זה.

Lhuna1

New member
לבכות זה לא ביג דיל בכלל

חבל בשביל גברים שמחנכים אותם מילדות להחניק ולאסור על עצמם את הפורקן המשחרר והטבעי הזה ולראות בו סימן לחולשה.

vinney

Well-known member
העניין הוא לא הדמעות, העניין הוא ההתמודדות.

אם כל מה שהיא מציגה מנגד זה דמעות - אז היא לא מתמודדת עם הבעיה.
&nbsp
ועם בעיות צריך להתמודד, לא (רק) לבכות עליהן. לפרוק עצבים זה בסדר. אבל מה עושים חוץ מזה? זה העניין פה.
&nbsp
תראה את ההתמודדות שלי עם Lhuna. באה בחורה אלימה ומנסה לתקוף אותי. אתה רואה אותי בוכה? לא. אני מסביר לה בנימוס שהיא זאת שיוצאת בבעיה. כי כשבחורה (או בחור...) מתחילה להסביר בהיסטריה מוחלטת שמותר לה לבכות שום דבר אחר לא חשוב - כל מה שרואים זה בכיינית היסטרית.

Lhuna1

New member
מסביר בנימוס? אתה אמיתי?

"בחורה סתומה חסרת בטחון עצמי שלא מסוגלת להתמודד עם האחר"
אם זה נימוס בעיניך אז אנחנו לא מדברים באותה שפה.

vinney

Well-known member
ככה את נראית בעיניי.

רוצה לכעוס - תכעסי. רוצה לטעון שאני "מלגלג" - תטעני. כל מה שאני רואה זה בחורה היסטרית.

Lhuna1

New member
תראה מה שאתה רוצה. אין לי שליטה על הראיה שלך.

אבל לכתוב שאתה "מסביר בנימוס" בעוד שאתה תוקף בפראות בבריונות בוטה?
&nbsp

vinney

Well-known member
אין לי שליטה על ההבנה שלך.

אבל לכתוב שאני מלגלגל תוך שאת תוקפת באלימות?
&nbsp
רואה - את לא מושלמת כמו שאת חושבת, כולה ילדה היסטרית. אני, בניגוד לשואלת המקורית, יכול לשחק את המשחק הזה איתך עד מחר. מי שיצא עם דמעות זאת כנארה תהיי את בסוף.
&nbsp
אחרי שהדגמנו לשואלת המקורית את המצב - בסוף היא זאת שצריכה להחליט מה לעשות עם זה, ממה להעלב, למי לשמוע, ואיפה לעבוד.
&nbsp
אז תסלחי לי, אבל הגיע הזמן להתחיל להתעלם ממך.

Lhuna1

New member
איפה תקפתי באלימות?

כתבתי "תגובות מלגלגות" כי אכן היו תגובות מלגלגות. "מה את ילדה בגן?" זה לגלוג.
אין פה שום אלימות ושום תוקפנות כלפיך.
&nbsp

vinney

Well-known member
די כבר, תרגעי. אפשר לחשוב, העבירו עלייך ביקורת.

Lhuna1

New member
מדהים איך שאתה לא רואה שכל מה שאתה מאשים אותי אתה עושה

בעצמך.
אפשר לחשוב - לא הסמתי עם הלגלוג והבריונות שלך כלפי השואלת. אפילו לא הזכרתי אותך במילה.
במקום לקבל את זה זרקת עלי את מיטב הארס והתוקפנות, ועוד שיבחת את עצמך על התגובה ה"מנומסת".
אני באמת לא מאמינה שאתה אמיתי.

Lhuna1

New member
וקללות והאשמות ללא נימוק אינן בגדר ביקורת, ויני.

vinney

Well-known member
הבנת טוב מאוד מה הקפיץ אותי

וזה ש"לא הגבת לי" - מה זה חשוב?
&nbsp
זוכרת את ה"מפלצת" שאומרת בישיבות צוות שיש אנשים לא מקצועיים? גם היא לא פונה ישירות לliatYamini, נכון?
&nbsp
התנהגת בדיוק כמו המפלצת הזאת, וכששמתי לך מראה מול הפנים הגבת בהיסטריה.
&nbsp
זה הכל.
&nbsp
עכשיו עזבי אותי בשקט, את באמת שלא צריכה להתנצל.

Lhuna1

New member
היחיד שהגיב בהיסטריה ובתוקפנות זה אתה. אעזוב אותך ברגע

שתעזוב אותי.
ואתה כן צריך להתנצל על הקללות שלך (אבל אני לא מצפה שזה יקרה).

למעלה