ייעוץ בהסבה מקצועית לתחומים בעולם ההייטק

leon12342

New member
ייעוץ בהסבה מקצועית לתחומים בעולם ההייטק

שלום לכולם, אני בן 42, מגיע מעולם השיווק ובעל אוריינטציה טכנולוגית ריאלית.
אשמח מאוד לקבל חוות דעת ועצות מאנשים מתחום ההייטק לגבי אפשרות הסבת קריירה לאחד מהתחומים הבאים ובעיקר לנסות לענות יותר על שתי שאלות העיקריות:
האם השתלבות בתחומים אלו בגילי היא ריאלית בכלל?
האם הקורסים המוצעים בשוק היום מספקים את הידע הבסיסי הנדרש להשתלבות בשוק העבודה בתחומים אלו?

התחומים הם:
1. פיתוח למובייל
2. סיסטם/רשתות/אופריישנס
3. אבטחת מידע

תודה רבה לעונים, מעריך זאת מאוד

leon12342

New member
כמו כן חשוב לי לציין

שאני לא זר לחלוטין לקוד, אני יודע HTML ברמה סבירה וגם קצת CSS

BravoMan

Active member
ריאלית - כן, קלה - ממש לא!

עקרונית, אם המצב הכלכלי שלך מאפשר לך לפנות זמן ללימודים רציניים, יש לך את המשמעת העצמית ללמוד לעומק תחום ידע חדש לגמרי, ומספיק רצון כדי להתמיד עם זה עד הסוף, אז כן - אתה יכול להחליף מקצוע לכל אחד מהתחומים שציינת.
&nbsp
אבל שים לב שזה נכתב בפורום פעם אחר פעם: קורסים לא יתנו לך כניסה לתעשייה.
קורס יכול ללמד אותך את הבסיס של כתיבת אפליקציות מובייל למשל.
&nbsp
אבל יש עם זה 2 בעיות:
1. הסיכוי שמישהו יקבל אותך לעבודה עם קורס בלבד הוא נמוך ביותר.
2. הבסיס לא מספיק כדי להיות מפתח אמתי.
&nbsp
פיתוח למבוייל הוא פיתוח תוכנה לכל דבר ועניין, והוא מצריך חשיבה של מפתח.
קורס אולי ילמד אותך כמה כלים בסיסיים, אבל לא איך להשתמש בהם כדי לפתור את הבעיה שלפניך, ולא איך למצוא וללמוד על כלים אחרים שתזדקק להם בהמשך.
&nbsp
אבטחת מידע גם הוא תחום שדורש חשיבה מיוחדת, אם כי המונח קצת רחב ואני לא בטוח לאיזה סוג משרה בדיוק אתה מתכוון.
&nbsp
ניהול רשתות הוא כנראה התחום עם רף הכניסה הנמוך ביותר מבין כל השלושה שציינת, אבל קח בחשבון שגם התנאים יהיו בהתאם, והעבודה לא בהכרח זוהרת כ"כ.
&nbsp
יצא לי להכיר מישהו שהגדרת התפקיד שלו היית "מנהל רשתות", אבל חלק לא קטן מהזמן שלו הוא בילה בפתרון בעיות בתחנות קצה של משתמשים, למשל החלפת מקלדות שנשפך עליהן קפה. קיבלתי את הרושם, שבמקרה הספציפי שלו, התפקיד היה קרוב יותר לטכנאי מאשר מנהל רשתות של ממש.
&nbsp
ולסיום: צר לי לאכזב אותך, אבל ידע ב-HTML ו-CSS זה לא הכרה של שפות תכנות.
כמו שהידע בתפעול רכב ובמרכיביו הבסיסיים אינו הכרה של מכונאות.
&nbsp
אלה שפות עיצוב, לא שפות תכנות, ולמרות שלאדם מן היישוב שתיהן נראות כמו "קוד" וכך גם לרוב מכנים אותן, בפועל הן לא כוללות אפילו את הקצה של מה שנדרש לשפת תוכנה.

leon12342

New member
תודה על התשובות הכנות

למען האמת ברור לי שHTML הוא לגמרי לא תכנות. רק ציינתי כדי להבהיר שאני לא מתעניין בעולם הזה מתוך אי ידיעה מוחלטת.

אני אחרי פרישה ממקום עבודה, יש לי קצת כסף שהגדרתי לעצמי כסכום שיממן אותי בתקופה בה אנסה לעשות הסבה למשהו שמעניין אותי והסיבה שאני חושב בעיקר על פיתוח היא שאני אוהב לבנות דברים ואיכשהו גם עולם המובייל וגם עולם הארדואינו והרספברי פיי מדליקים אותי הרבה יותר מעולם השיווק שקצתי בו.

חשבתי לקחת קורס ניסיון כדי לראות אם בכלל אני מסוגל לחשוב כמו מתכנת ולראות עד כמה זה ילהיב אותי גם אחרי ההיכרות הראשונית. איך לדעתכם פייתון כשפת תכנות ראשונית? עזבו תעסוקה ומשרות כרגע, איך פייתון כגשר ראשוני לעולם של הבנה החשיבה התכנותית ?

BravoMan

Active member
מצטרף למה ש-choo כתב:

Python היא שפה נחמדה מאוד כדי להכיר את עולם התכנות.
(היא נחמדה לעוד הרבה דברים אגב).
&nbsp
אבל אם המטרה היא להכיר, ואתה בכלל מובטל כרגע, עדיף לך לא לבזבז כסף על קורס (שבד"כ יעלה כמה עשרות אלפי שקלים), אלא ללמוד לבד.
יש המון חומרים ואף קורסים חינמיים ברשת.
&nbsp
למשל זה:
https://www.codecademy.com/learn/python
&nbsp
בנוסף, יכולת לימוד עצמי היא קריטית למפתח.
גם מי שמסיים תואר ראשון, והולך לעבוד בפיתוח תוכנה, לא מסיים ללמוד אפילו יום אחד במשך הקריירה שלו.
התחום מתפתח בקצב מסחרר ומתכנת שלא לומד כל הזמן במקביל ובזמן עבודתו הופך מהר מאוד ללא רלוונטי או אפילו מאבד את היכולת לעשות את העבודה.
&nbsp
אז קח את הזמן, קח איזה מדריך Python מהרשת, ותראה אם זה באמת מתאים לך.
&nbsp
בהצלחה!

zaske

New member
אני קוף (גם במראה, וגם קוף תכנות) בן 40

אוהב לקנות בסופר בקניון הכי גדול בחצי הכדור הדרומי (מי ישמע כמה יש לנו , כן? רוב המין האונשי גר בחצי הכדור הצפוני), לפעמים מעביר כסף בין חשבונות בנק וסה"כ חושב ששיווק יותר מתאים לי.
מה עליי לעשות כדי לעבור לשיווק?

התשובות הן -
א. אולי למובייל חסם הכניסה נמוך יותר, אבל לא משרות האיכותית באמת שמשלמות יפה
ב. לא יהיה לך כזה קל לגבי סיסטם וכו' עם קורס בלבד
ג. אבטחת מידע - אתה יודע מה זה בכלל?

לדעתי התשובה היא שהרצון שלך לא הכי ריאלי וקורסים לא מספיקים להשתלבות. בדיוק כמו שסתם קורס במסחר לא היה מספיק לי כדי להפוך לאיש שיווק רציני.

Asaf David

New member
אפשרי, אבל תלוי מאוד במי אתה

אקדים ואומר שאת העצות שלי אני נותן מניסיון אישי - לאחר קרוב ל-15 שנה של תפקידים מגוונים ומכובדים בענף המזון ומשקאות, החלטתי שאני רוצה להיות מתכנת. גמאתי הרבה מאוד קורסים אינטרנטיים, קראתי אינספור מאמרים וכתבתי לא מעט פרויקטים למטרות לימוד וכדי שיהיה לי מה להראות שעשיתי, והיום אני מתכנת מן המניין.

אז קודם כל השתלבות בגילך היא ריאלית, הבעיה בדרך כלל היא בדריסת הרגל הראשונה, אם תצלח אותה ותפגין כישורים, אין שום סיבה שלא תגיע לרמות גבוהות של תיכנות.
כפי שאחרים כבר כתבו, הקורסים המוצעים (בין אם במסגרות רשמיות ובין אם לאו) לא מספקים בשביל למצוא עבודה, ונדרש ממך להפגין יכולות אמיתיות.
לגבי התפקידים הספציפיים אני לא יודע לענות לך.

אם תרצה הכוונה ועצות ממי שכבר עבר את הדרך בה אתה שוקל לצעוד, אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי

leon12342

New member
מעניין

מודה לך על התשובה והנכונות.
באיזה גיל התחלת את ההסבה וכמה זמן עבר עד שמצאת משרה ראשונית בתחום?
כמו כן, עם איזו שפת תכנות התחלת ועם מה בעיקר אתה עובד היום?

Asaf David

New member
תשובות

בגיל 35 בערך
לקח לי פחות מחצי שנה
למדתי HTML, CSS ו-Javascript
אני עובד עם השפות הללו, עם דגש משמעותי ב-Javascript

leon12342

New member
תודה על התשובות. אני עדיין עם מוטיבציה לנסות

אני אתחיל עם קורס של codeacademy ואראה אם הכיוון הוא אני. חשק רב ומוכנות לשנות דברים יש לי.
&nbsp
תודה חברים

למעלה