עבודות שונות בהייטק

avishai201

New member
עבודות שונות בהייטק

שלום
האם יש בהייטק עבודות שהם לא כל היום כתיבת קוד, אלא נגיד חצי מהיום? איזה למשל?
מה אופי העבודה בתעשיית החומרה? האם זה כמו תכנות -כתיבת קוד?
תודה

BravoMan

Active member
זו כבר פעם שלישית שאתה שואל את אותה השאלה!

והשרשורים האחרים שלך עדיין בעמוד הראשי.
&nbsp
מה יש לך עם כתיבת קוד?
למה אתה רוצה לעבוד דווקא ב-"הייטק"?
מה זה מבחינתך "הייטק"?
&nbsp
יש מגוון משרות בחברות צ'יפים ובחברות תוכנה שלא דורשות כתיבת קוד בכלל:
אתה יכול לעבוד במזכירות.
אתה יכול לעבוד בניקיון.
אתה יכול לעבוד בהנהלת חשבונות.
אתה יכול לעבוד במשאבי אנוש.
אתה יכול לעבוד ב-help desk - להחליף מקלדות למי ששפך עליהן קפה ולפתור כל מיני תקלות מחשב קצת יותר רציניות.
אתה יכול להיות גרפיקאי.
&nbsp
כל המשרות האלה ועוד תמצא בהרבה חברות הייטק גדולות, ובכולן לא תצטרך לכתוב קוד.
לא כל היום, ולא חצי יום.
&nbsp
אגב, יש חברות שמתמחות ב-UI ו-UX - גם הן הייטק לגמרי, אבל שם לא כותבים קוד, רק מגדירים ומציירים איך ממשקים אמורים להראות ומסבירים למתכנתים איך התוכנה אמורה לתקשר עם המשתמש.

avishai201

New member
אני מעוניין במשרה של הייטק..

אך לא כל היום כתיבת קוד. האם יש כאלה משרות?

TotalCommnader

New member
חוץ מלתכנת אני גם מתכנן מדבג יושב בישיבות וחושב על רעיונות ח

דשים או איך לתקוף בעיה. תוסיף אוכל הפסקות קפה וסתם הפסקות או אירועים חברתיים

BravoMan

Active member
יש - נתתי לך רשימה.

מה אתה חושב? שאם יש על זה תווית "הייטק" תרוויח יותר כסף?
הייטק זה לא מקצוע. זו מילת בז כללית שמתארת המון דברים.
&nbsp
קודם תחליט איזה תחום עיסוק מעניין אותך, מה אתה אוהב או רוצה לעשות, אחרי זה תבוא תשאל איזה מקצוע הכי מתאים לך.
&nbsp
אחרת, תשובה יותר טובה מהרשימה בהודעתי הקודמת אני בספק אם תקבל...
&nbsp
אגב, מה עם ביוטכנולוגיה או כימיה? אתה מסוגל לעבוד במעבדה כל היום, לפתור נוסחאות כימיות, לערבב חומרים?
גם זה סוג של הייטק.
&nbsp
מה עם שרטוטים? יש מלא מקצועות הנדסה עתירות טכנולוגיה, איך אתה עם שרטוטים, חישובים, בנייה ובדיקה של מודלים?

user32

Well-known member
מנהל
סתם הערה לגבי המשפט הראשון

האמת שלהערכתי כן, כמעט כל משרה ב"הי-טק" תרוויח יותר מאשר במקום אחר וזה כולל מזכירות, ניהול חשבונות ואפילו עובדי נקיון (בהנחה שהם לא עובדי קבלן). הסיבה היא התרבות הארגונית, הכסף הרב שנשפך וכו'. זה לא אומר שמזכירה תרוויח 20K לחודש אבל היא כן תרוויח 50% יותר ממקבילתה שעובדת במשרד נסיעות ועל הדרך גם תהנה מכל ההטבות והצ'ופרים שמקבלים ב"הי-טק".
כמובן שאני קצת מכליל ואני גם לא חושב שזו סיבה לפרסם פוסטים מטרילים ומיותרים בפורום אבל זו האמת כנראה.

avishai201

New member
כמו שאמרת..ברצוני לעסוק במקצוע הנדסי עתיר טכנולוגיה..

יש לי תואר בהנדסת אלקטרוניקה.
באיזה חברות אפשר לחפש בזה עבודה?

לפורום הזה קוראים ״עבודה בהי טק״, אבל הוא בעיקר למתכנתים

וסביבם.

לא נראה לי שיש פה אנשים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה שמתאימה למי שאוהב טכנולוגיה אבל לא לתכנת.

סיימת התואר? עובד עכשו? יש לך חברים שעובדים? הלכת לראיונות עבודה כדי להתרשם מה קיים?

BravoMan

Active member
לשאלה הזו פשוט מאוד לענות!

http://www.alljobs.co.il/SearchResultsGuest.aspx?page=1&position=1028&region=&type=
&nbsp
וזו רק דוגמה.
השאלה "אני מהנדס אלקטרוניקה שמחפש עבודה בתחום שלי" היא שאלה שונה לחלוטין מ-"איפה בהייטק לא כותבים קוד כל היום".
&nbsp
כל מה שצריך בשביל לענות עליה זה להיכנס לכל אתר דרושים ולחפש משרות למהנדסי אלקטרוניקה.
תוכל לקבל רשימה של משרות שעוסקות בפיתוח שבבים או כל מיני רכיבים אלקטרוניים אחרים.
&nbsp
לא בטוח שלא תצטרך לכתוב קוד לחלוטין, אולי קצת Mathlab בשביל לעשות מודלים לחישובים מורכבים, אבל זה בטח יהיה חלק מזערי מהמשרה.
&nbsp
רוב האנשים בפורום, למיטב הבנתי הם כמוני - מתחום התוכנה, אז לא בטוח כמה מכירים לעומק משרות של מהנדס אלקטרוניקה (אני לא), אבל שים לב שהיחס שקיבלת עד עכשיו היה בגלל ניסוח השאלה הבעייתי שלך.
&nbsp
כשמישהו עם תואר ביד מחפש משרה בתחום המסוים שהוא למד, זה עניין שונה לחלוטין, נשמע רציני ולרוב יזכה למענה רציני, אם יש מי שיודע דבר בעניין.
&nbsp
אבל כשמישהו בא לכאן בלי לתת שום רקע והסברים וכותב משהו שנשמע מגוחך ומטריל כמו "איפה בהייטק לא כותבים קוד כל היום", אז תהיה בעיה להתייחס ברצינות.
הרי אין מה להמליץ לאדם שמחפש את העבודה הראשונה בחייו ללא שום הכשרה מקצועית, הסתנוור מהמושג "הייטק" בלי להבין אותו, וחושב שיכול ככה סתם ליפול על משרה ולהתחיל להרוויח עשרות אלפים מהיום הראשון.
&nbsp
וזה היה הרושם שהשאלה המקורית שלך יצרה.
אז המלצה לפעם הבאה: תכתוב מראש שאתה מהנדס אלקטרוניקה שמחפש עבודה hands on שאינה עוסקת בפיתוח תוכנה. זה יעזור מאוד לאנשים לכוון אותך לאן שאתה רוצה להגיע!

amir_aikido

New member
רוב מהנדסי האלקטרוניקה כותבים לא מעט קוד

מנסיוני הצנוע (לא מעט שנים בתעשיה, אבל זה בכל זאת מדגם במרחק 1), רוב מהנדסי האלקטרוניקה כותבים לא מעט קוד, זה יכול להיות קוד RTL, קוד סימולציה ב C, matlab או כל שפה אחרת, קוד לתכנון של בדיקות בשפת סקריפט כלשהי, קוד שיריץ אוסף בדיקות ובמקביל ישנה משהו במערכת הנבדקת (עצלנות/יעילות - כותבים סקריפט שיריץ סקריפט שיבדוק ...) , קוד מבצעי שישנה פרמטרים במערכת נבדקת, ...
&nbsp
יש כל מני חריגים לזה:
חריג אחד הוא אולי מתכנני ה LAYOUT במעגלים / צ'יפים, אבל אני לא בטוח כמה מהנדסים עוסקים בזה במשרה מלאה
עוד חריג הם אלה שכותבים הרבה יותר מצגות / מסמכים מקוד (ברוב המקרים שאני מכיר, זה שזור - אתה כותב מסמך/מצגת שמתארת/מתעדת שינוי מתוכנן/שבוצע)
חריג אחר הוא בתחום של בדיקות ציוד, שבדר"כ נחשב יותר לכיוון של טכנאים/הנדסאים, אך בציוד מורכב מספיק ייתכן שיעבור למהנדסים
&nbsp

אמיר

avishai201

New member
איפה יש...

&nbsp
מלא מקצועות הנדסה עתירות טכנולוגיה, עם שרטוטים, חישובים, בנייה ובדיקה של מודלים?
באיזה חברות?
&nbsp

למעלה