משרה שלא ברור לי מה בדיוק עושים בה

משרה שלא ברור לי מה בדיוק עושים בה

שזה בעצם רוב המשרות...
אם אני מתאימה לדרישות, לשלוח קו"ח ואז אם יחזרו אלי לשאול מה זה בדיוק אומר? כמה זה פעור? או פשוט ללכת לראיון ולהחליט אח"כ?
(גם ככה רק המחשבה על זה גורמת לי לרעוד אז לא בא לי ללכת להתראיין סתם לתפקיד שאני גם ככה לא רוצה, אם כי זו יכולה להיות הכנה טובה).
זו כנראה בעיה של מי שפעם ראשונה מחפש עבודה ועד עכשיו היה בבועה של האקדמיה, יש מושגים שאני לא בטוחה מה הם אומרים, ולא תמיד גוגל מועיל.
סתם דוגמא: פיתוח מודמים אלחוטיים, כשהדרישות הן ארבעה סמסטרים לפחות, בלימודי תואר ראשון! אבל מה יודע מי שסיים רק שנה שנייה בתואר ראשון? בעיקר מתמטיקה וקצת אותות ומערכות. מה שגורם לי לתהות מה בדיוק הוא אמור לעשות שם...
בקיצור, העובדה שאין לי מושג מה זה אומר בפועל תתקבל בהבנה?

GuestOfHonor

New member
תשאלי אם יש תיאור משרה מעבר לכותרת

ואם את לא בטוחה לגבי תיאור משרה מסויים, את יכולה לשאול אותו פה.

לגבי "מה יודע מי סיים רק שנה שניה", כשהתחלתי את משרת הסטודנט שלי שאלתי את החופפת שלי מה כדאי לי ללמוד ומה אני צריך לדעתי. התשובה היתה "אם אתה יודע if ו - for , יהיה בסדר."
.

אז מה זה

מהנדס אנלוג?

ומה זה פיתוח מודמים אלחוטיים, כשהדרישות הן כמו שכתבתי?

bismark1

New member
אין בעיה לשאול בטלפון

בכל מקרה, הייתי מהמר שלאיזה 50% מהמשרות בחשמל אפשר להסתפק בידע בספרתיות + תכן לוגי בתור התחלה.

user32

Well-known member
מנהל
גם אחרי 15 שנה של נסיון עדיין שואלים

יש משרות שמיד ברור מה עושים, יש כאלה שפחות. את חושב שלמועמד יש מושג מה זה "משרת DGM בצ'קפוינט?" גם כשהטייטל ברור יש הרבה פעמים פערים גדולים בין מקומות שונים ותפקידים שונים. תמיד כדאי לשאול.

אוי נו, אני יודעת מה זה!

הכוונה הייתה מה *אני* אמורה לעשות בתפקיד הזה.

אולי משימות פיתוח קטנות, אולי בדיקות

במצב הזה - אין ברירה אלא לשאול.

כנראה ״מהנדס אנלוג״ לא תהיי, למרות הכותרת שהם כתבו, משום העובדה הפשוטה שאחרי שתי שנות לימודים את עוד לא מהנדסת....

אם בגדול נושא האנלוג מעניין אותם - לכי. אם לא - אז לא.

ואם אני מבינה שזו משרה של בדיקות, ואני לא רוצה?

אני יכולה להגיד שבעצם לא מתאים לי?

ברור. אז אולי כדאי לברר בטלפון

אם את יודעת מראש שיש משרות שאין לך שום כוונה לעבוד בהן - כדאי לברר מראש

למעלה