לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2183121,831 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'אשמח לעזרה! חברות קבלן בהייטק'
אשמח לעזרה! חברות קבלן בהייטק
04/01/2015 | 20:39
56
770
אני צריכה לבחור דרך איזה חברה אני מעוניינת לעבוד כמיקור חוץ בחברה גדולה. החברות הן מטריקס, גב, אקסטרים.

1) מישהו מכיר את החברות האלו ויכול לספר לי עליהן?
2) מה כדאי לבדוק בשיחה איתן? כיצד מומלץ להשוות בינהן ומה מומלץ לשאול ולשים לב?
3) טיפים נוספים יתקבלו מאוד בברכה!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין לך אפשרות לעבוד כפרילנסרית?'
אין לך אפשרות לעבוד כפרילנסרית?
05/01/2015 | 10:22
1
290
מהשאלה אני מבין שלא הגעת דרך אחת החברות האלה, אלא עצמאית.

אם החברה הגדולה מתעקשת להעסיק אותך כעובדת קבלן ולא מן המניין, יכול להיות שלפתוח חברת "ארנבונת כתומה בע"מ" ולעבוד כפרילנסרית קבלנית דרכה יותר ישתלם לך. לכל הפחות, אף אחד לא יגזור עליך קופון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גדול עלי..'
גדול עלי..
11/01/2015 | 22:52
54
זו העבודה הראשונה שלי מאז הלימודים..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש פסק דין של בית הדין לעבודה שאוסר על חברה לספק לקבלן את'
יש פסק דין של בית הדין לעבודה שאוסר על חברה לספק לקבלן את
05/01/2015 | 23:27
53
383
העובדים.

ממליץ לקרוא.. נשמע שמנסים לעשות על גביך קופה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה על גבו ולא על גב הלקוח?'
למה על גבו ולא על גב הלקוח?
06/01/2015 | 00:41
52
239
אתה יוצא מתוך הנחה שגויה שהלקוח היה מוכן לשלם את אותו הסכום באופן ישיר - בפועל זה לא נכון. הם יודעים איזה שכר סופי סביר להציע (כלומר יאפשר להם להעסיק עובדים ברמה המתאימה) ומוכנים לשלם את הפרמייה על מנת להעסיק אותו דרך חברה קבלנית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה זה קשור?'
מה זה קשור?
06/01/2015 | 10:10
51
208
חברה יכולה להתקשר עם קבלן כוח אדם כדי שזה יביא לה עובדים.
חברה לא יכולה לעשות את המיון בעצמה ולספק לקבלן כוח האדם את העובדים. הרי אם אתה עובד של חברת כוח האדם אז חברת כוח האדם יכולה לעשות איתך כרצונה. היא יכולה מחר בבוקר לקחת אותך ולהציב אותך במקום אחר. דבר זה נמנע מחברת כוח האדם כאשר מעסיק מסוים עושה את כל הליך המיון בעצמו ומתעקש שדווקא X יעבוד אצלו, וברגע ש X מסיים לעבוד אצלו אז לחברת כוח האדם אין מה לעשות עם X.
יש פסק דין מאוד מפורסם על זה: ע"ע 1189/00 אילנה לוינגר - מדינת ישראל ואח'.

בית הדין קבע שזו פעולה אסורה והכיר באילנה כעובדת מדינה באותו המקרה.. כיוון שזה היה הליך במסגרת ערעור לבית הדין הארצי - זוהי הלכה מנחה.

הפסק דין הזה נלמד גם בכל הפקולטות למשפטים בקורסים של דיני עבודה. זה משהו מאוד ידוע ומפורסם.

חברות פשוט מנסות את מזלם, או מבורות או מהנחה שעובדים לא יתבעו אותם...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעניין מה שאתה אומר'
מעניין מה שאתה אומר
06/01/2015 | 17:15
50
225
אני מכיר הרבה שעושים את זה, לא שזה בהכרח אומר שזה חוקי. בלי לקרוא את הפס"ד (לא מצאתי אותו זמין ברשת), נראה לי שכל עוד העובד מקבל תנאים דומים כמו בחברת האם אז אין בעיה. כלומר, לעובד מדינה יש קביעות והסכמים קיבוציים אבל בהי-טק חברה יכולה לפטר את מי שהיא רוצה מתי שהיא רוצה. אז אם העובד הועסק דרך קבלן, קיבל תנאים דומים לשאר העובדים, פוטר בתנאים דומים לשאר העובדים אז גם אם יכירו בו כעובד חברה, מה זה יעזור לו? אפשר לפטר אותו מהחברה בדיוק כמו כל אחד אחר. אני מפספס משהו?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כנראה שאתה מפספס משהו'
כנראה שאתה מפספס משהו
06/01/2015 | 18:07
26
177
אם חברת הייטק מוכנה לשלם לחברת קבלן הרבה יותר כסף עבור עובד מאשר הייתה משלמת לו הייתה מעסיקה אותו ישירות אז בלי להשקיע הרבה מחשבה אני יכול לומר שיש משהו בהעסקה דרך חברת קבלן ששוה לחברות הרבה מאד כסף.
קוראים לזה בשם הכללי גמישות ניהולית ...
בתור בעל חברה אתה תוכל להאיר כאן את עינינו למה זה שווה כל כך הרבה כסף ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני אענה מנסיון'
אני אענה מנסיון
06/01/2015 | 18:49
25
486
כמי שמכיר את הנושא מאוד מקרוב.

לגבי המגזר הציבורי - הסיבות ברורות ולא נראה לי שצריך להרחיב.

במגזר הפרטי זה מאפיין בעיקר חברות גדולות ובורסאיות שהליך גיוס העובדים אצלם הוא בירוקרטי ומסורבל, בדרך כלל העובדים נהנים מתנאים טובים מאוד ונשארים שם לזמן ארוך. הבעיה בחברות כאלה בהעסקה ישירה:
1. השפעה על מניית החברה. דוחו"ת החברה כוללים הוצאות שכר. בדרך כלל לפי כללי הדיווח, משכורות נרשמות כהוצאה תפעולית ובצדק. פגיעה ברווח התפעולי בהחלט יכול להשפיע על מחיר מניה. לעומת זאת, אפשר לרשום הוצאה ל"חברת ייעוץ" כ"השקעה" ולא להכיר בזה כהפסד. זה גם טריק שיכול להשפיע על דברים כמו קווי אשראי לחברה ועלויות מימון.

2. מוניטין. חברה כמו גוגל שנאלצת לפטר אפילו עובד אחד בשל צמצוצים פוגעת קשות במוניטין שלה גם בשוק (מה שיכול להשפיע על המניה) וגם לא פחות חשוב בעיני העובדים והמועמדים. לפעמים עדיף לשלם פרמייה ובלבד שהשם שלך לא יופיע בעיתונות בהקשר של צמצומים.

3. צמצום סיכונים. רוב ההעסקות שאני מכיר זה כשחברה מחליטה להשקיע X מליונים בפיתוח חדש. אם הפיתוח יצליח הם מתכוונים לקלוט את העובדים בהדרגה. אם הוא נכשל, לא קורה כלום והעובדים משוחררים בלי ההשלכות שיש לפיטורים. נדיר שחברה תעסיק בקבלנות לשנים ארוכות למרות שגם זה קורה לפעמים.

4. בתקופות של צמצומים, פיטורין, הקפאות וכו' חברה לפעמים לא יכולה לפרסם שהיא מגייסת עובדים חדשים אבל בכל זאת צריכה עובדים לצורך מסויים. גם כאן, קבלנות זו דרך לעקוף את הבעיה "עד שנקבל תקנים".

5. ספציפית בישראל יש מצב מעניין של סניפי פיתוח מבוססות סטארטאפים שנרכשו על ידי ענקיות הי-טק. הסניף הישראלי ממשיך לעבוד בחצי מתכונת סטארטאפ ובעל הבית האמריקאי בעצם נותן להם להוכיח את עצמם כל פעם מחדש. ככה ה"סטארטאפ" בארץ מקבל אתגר, אבל ההנהלה האמריקאית מסרבת לאשר גיוס 20 עובדי חברה חדשים רק כי המשוגעים האלה מישראל טוענים שיצליחו להרים מוצר של XYZ. אז הם אומרים: "קחו 5 מליון דולר, תפתחו את המוצר ונראה מה ייצא". אם המוצר מצליח כולם חוגגים ואם הוא נכשל אז עובדי הקבלן הולכים.

העלות לא שווה "כל כך הרבה כסף". כשמדובר בחוזה קוסט פלוס מלא, כזה שהחברה עושה את כל תהליך הגיוס ורק ההעסקה הסופית היא דרך קבלן אז זה בדרך כלל עד 10%. לא מדבר על אאוטסורסינג ממש שחברת ייעוץ מספקת את העובד אלא כזה שהחברה מגייסת בעצמה ורק מחתימה את העובד אצל הקבלן. זו פרמיה לא גבוהה בהתחשב בהשלכות שהזכרתי למעלה ובדרך כלל גם זמנית למדי. כמובן שבמקרים האלה החברה שומרת לעצמה את הזכות לקלוט את העובדים בכל עת והם גם מממשים את זה בהרבה מקרים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעניין, אז איך אתה מסביר חוזים שחברת הקבלן עושה את כל הגיוס?'
מעניין, אז איך אתה מסביר חוזים שחברת הקבלן עושה את כל הגיוס?
<< ההודעה הנוכחית
06/01/2015 | 19:35
3
191
כמו שכתבתי בשרשור אחר, הייתי בעבר מועסק כעובד קבלן כשהחברה משלמת שכר של 100$ על כל שעה שלי, זה בערך פי 3 מהשכר החדשי הגלובלי שאני קיבלתי כשמחשבים לפי שעה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בחלק מהמקרים זה עיוות של השוק'
בחלק מהמקרים זה עיוות של השוק
06/01/2015 | 21:11
2
205
לא יודע מה היה המקרה הספציפי שלך ואיזה שיקולים היו מאחורי הקלעים. יכול להיות כל מיני דברים: אולי שבאמת הלקוח (החברה) לא רצתה להתחייב באופן קבוע ונוח לה להעסיק במיקור חוץ או סיבות אחרות. בחברות הי-טק קטנות (סטארטאפים וכו') יש סוג של עיוות או חוסר יעילות שמתבטא בכך שחברות OS פשוט טובות יותר באיתור וגיוס אנשים ולפעמים הן מקדימות את החברה ומאלצות אותה להעסיק מישהו דרכן באמצעות חוזים.

חברת קבלן למשל יכולה לאתר מועמד שמתאים כמעט לדרישות, אחד שכנראה הקו"ח היו מסוננים בחברה ולעשות לו שיפוץ. בהכוונה נכונה, שכנוע של הלקוח, וקצת קשרים אפשר להכניס עובד שלו היה מתמודד באופן עצמאי כעובד ישיר כנראה שלא היה מגיע לתהליך הגיוס בכלל. זה פשוט מעוות שאותו מתכנת שהיה שמח לעבוד בחברה מסויימת לא מצליח להגיע לתהליך אבל אחרי כמה טלפונים שלי הוא עובד באותה חברה שמבזבזת הרבה יותר כסף.

המספרים שהצגת נדירים. כנראה שלמעסיק שלך הלך קלף משוגע אבל זה לא המצב הנפוץ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה המספרים שאתה מכיר?'
מה המספרים שאתה מכיר?
06/01/2015 | 22:32
1
128
לצפיה ב-'המספרים ידועים לכולם'
המספרים ידועים לכולם
07/01/2015 | 11:22
138
בסביבות ה200-250 ש"ח לשעה למתכנת מנוסה עם חוזה ארוך טווח (כזה שהעובד מועסק פול טיים אצל הלקוח). כמובן שיש יוצאי דופן כמו בכל דבר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין שום בעיה עם עובדי קבלן...'
אין שום בעיה עם עובדי קבלן...
07/01/2015 | 00:51
20
178
הדבר היחיד הוא שאם חברה בוחרת להעסיק עובדי קבלן היא יכולה אולי למיין את העובדים שהקבלן מביא לה ולברור מבינהם את הכי מתאימים... אבל היא לא יכולה לעשות את כל תהליך הגיוס מול העובד, להתנהל מולו בצורה מלאה ובסוף לומר לו ההעסקה שלך היא דרך קבלן ואנחנו נספק אותך לקבלן.

שים לב שהעבריינית העיקרית בהיבט הזה היא דווקא המדינה... ובית הדין שם לזה סוף.

עובד קבלן הוא עובד של חברת הקבלן והמבחן הכי פשוט לבדוק אם אדם הוא באמת עובד קבלן הוא אם מחר בבוקר הקבלן יכול לקחת את X ממך ולשים אותו במקום אחר. האם ההחלטה הזאת היא בלעדית של הקבלן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה ברור'
זה ברור
07/01/2015 | 11:20
18
129
אני מדבר על מצב שלקוח מרים אליי טלפון ואומר "תחתים לי את משה בשכר X" כשאני אפילו לא יודע איך הוא נראה. הרבה חברות הי-טק עובדות ככה. אני לא יודע איזה חוק זה נוגד, אני אתייעץ עם העו"ד שלי בעניין ואני בספק אם יש בזה בעיה כל בהנחה שהעובד מקבל תנאים זהים לשאר העובדים מכל הבחינות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש לי ממה לחשוש'
יש לי ממה לחשוש
08/01/2015 | 09:11
16
98
קבלן חותם הרבה פעמים על שיפוי במקרה ותהיה תביעה מהסוג הזה. כלומר, העובד אכן יתבע את החברה והחברה תתבע ממני את העלויות בשם אותו סעיף בחוזה.

כך או כך, אני מדבר על המקרים בהם הקבלן לא שולט על העובד, בקושי זוכר את השם ולא יודע איך הוא נראה, במה הוא עובד ומה הוא עושה. העובד מויין וגוייס על ידי הלקוח, העובד לא רוצה להכיר את הקבלן, הקבלן לא רוצה להכיר את העובד והחברה גם די דורשת שלא יהיה קשר בין הקבלן והעובד למעט שליחת התלוש משכורת פעם בחודש. אפשר לקרוא לזה קומבינה כמה שרוצים, אין לי משהו נגד קומבינות. אם העובד יתבע וירצה שיכירו בו כעובד חברה הוא מוזמן, והוא אולי יוכר כעובד חברה ואז יפוטר למחרת כעובד חברה. זה יהיה מאוד משעשע לגלות שהוא מקבל תנאים מועדפים על פני עובדי חברה , מעניין איך בית המשפט יגיב לזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מטורף לדעתי לחתום על סעיף כזה. '
זה מטורף לדעתי לחתום על סעיף כזה.
08/01/2015 | 14:48
2
72
איך אתה יכול לקחת על עצמך פיצוי בגין נזק שקורה בגלל שעובד שלך מחליט לתבוע ? זה בינו לבין החברה אליה הוא נשלח. איך יכולה להיות לך שליטה על מה העובד בוחר לעשות ?
אם באמת רוב חברות הקבלן חותמות על סעיף כזה זה אומר לי 2 דברים.
1. התביעות האלה כל כך נדירות שחברות מוכנות לקחת את הסיכון.
2. חברות קבלן נמצאות בעמדת חולשה נוראית מול החברות השוכרות. כנראה שיש תחרות עזה. תקן אותי אם אני טועה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה צודק בשני הסעיפים אבל מפספס משהו'
אתה צודק בשני הסעיפים אבל מפספס משהו
08/01/2015 | 15:08
1
72
קודם כל, במקרה של קבלנות מלאה שיש אפס תקורה לקבלן אז באמת התחרות גדולה. יש מי שלא רוצה לזכות במלא כסף בחינם כשכל מה שהוא צריך לעשות זה להדפיס תלושי שכר מדי חודש?

התביעות אכן נדירות כי אני לא חושב שאפשר לקבל שום דבר בזה שיכירו במישהו כעובד חברת הי-טק פרטית. פשוט אין מה לתבוע ולפני כמה דקות קיבלתי על זה אישור במייל מעו"ד שמתמחה בתחום (מייצג כמה מחברות הקבלן הגדולים בענף). הדבר היחיד שיכול לקרות זה שבמידה והעובד מחליט לתבוע את המעסיק על כל דבר, החל מזה שפיטוריו לא כדין או שהוא החליק על בננה ושבר את היד הוא יכול לתבוע את הקבלן או את החברה וכנראה שיכירו לו באיזו דרך שיחליט (אין כפל מבצעים למקרה שתהית).

אין שום דבר מטורף בלחתום על סעיף כזה. כל עובד יכול לתבוע את המעסיק שלו בלי קשר אם הוא קבלן או לא. הוא יכול לטעון שהמעסיק גרם לו לאבד את שפיותו מרוב באגים ולתבוע פיצויים (סתם דוגמא) ובמקרה של קבלן הוא יכול לתבוע את הלקוח וכמעט בטוח שיכירו לו בזה שהוא הועסק אצלם ואז במקום שחברה כמו אינטל תשלם מליון דולר פיצויים זה מגולגל לחברת "סי די אקס טכנולוגיות בע"מ" לפי סעיף השיפוי. אל תדאג, יש לנו אחלה ביטוחים שמכסים על מקרים כאלה. בסך הכל הלקוח רוצה להבטיח שהתביעות של העובדים יכוסו על ידי הקבלן ולא על ידי הלקוח (ובצדק מסויים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה תובע שיכירו בך כעובד חברה '
אתה תובע שיכירו בך כעובד חברה
08/01/2015 | 17:14
57
אם יש הבדל בתנאים בינך כעובד קבלן לבין עובדי החברה, כלומר המטרה שלך בתביעה כזאת היא לקבל השוואת תנאים...
קח למשל דבר פשוט.. אם אתה כקבלן נותן לעובד 10 ימי חופש בעוד שעובד חברה מקבל 20.
התביעה הזאת יכולה להיות גם רטרואקטיבית כשאתה בכלל כבר עברת למקום עבודה אחר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תביעה של מקום עבודה בד"כ נולדת מיחסים עכורים בסיום העבודה.'
תביעה של מקום עבודה בד"כ נולדת מיחסים עכורים בסיום העבודה.
08/01/2015 | 17:12
12
64
בד"כ אתה בא לעו"ד להיתייעץ על משהו קטן.. ואז כשאתה מספר את הסיפור שלך הוא אומר לך "חביבי... יש לך כאן 92793729472 הפרות".

רוב פסקי הדין הדרמטים על יחסי עובד מעביד הגיעו בגלל שמעסיקים לא ידעו לסיים יחסי עבודה בצורה טובה עם העובדים. זה הסתיים בפיצוץ, העובד הפגוע רצה לנקום כי פגעו בו... וכך זה מתחיל.

שים לב אגב, שבהייטק התביעות לרוב מגיעות כשהעובד כבר עזב את מקום העבודה.. בניגוד למשל לתביעות של עובדי קבלן בשירות המדינה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאד נכון. בעצמי הייתי עד למקרה קיצוני כזה'
מאד נכון. בעצמי הייתי עד למקרה קיצוני כזה
08/01/2015 | 18:38
2
61
עובד שהועסק כפרילנסר (דרישה של החברה שלא רצתה להעסיק אותו ישירות) התבקש אחרי כשנתיים לעבור לעבוד כעובד ישיר של החברה ... כי הוא קיבל שכר לפי שעה כפרילנסר נדרש לעבוד שעות מטורפות וזה עלה לחברה יותר מידי כסף. רצו להעביר אותו לשכר גלובלי כעובד ישיר. הסכים.
אחרי חודשיים פיטרו אותו ...על רקע אישיותי הגיע ראש צוות חדש שלא רצה אותו.
עכשיו הוא מצא את עצמו במצב בעייתי ... אין לו דמי אבטלה כי הוא עבד רק חודשיים כשכיר.
ואז ביום האחרון בסגירת החשבון נתנו לו לחתום על מסמך בן מספר דפים באנגלית - ויתור על תביעות עתידיות. הוא ביקש לקחת את המסמך הבייתה לעיין בו לפני, ואז התחילו לצעוק ולאיים עליו שאם הוא לא חותם הם לא משחררים לו את הפיצויים, הבראה , חופשות וכו.
לקח את המסמך ורץ לעורך דין. ואת ההמשך אתם יכולים לנחש.
יצא לי לדבר איתו .. הוא בכלל לא חשב על תביעה עד שהגיע המסמך והיחס המגעיל בעקבותיו.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עצם הבקשה לתחום על מסמך ויתור על תביעות עתידיות'
עצם הבקשה לתחום על מסמך ויתור על תביעות עתידיות
08/01/2015 | 21:00
1
49
הוא רמז עבה מאוד לכך שמפחדים ממשהו שאתה יכול לעשות.
לכן במיוחד במקרים כאלה יש להויעץ בגורם משפטי כדי לדעת אם התנאים שמציעים במסגרת הסכם אי התביעות הם באמת ראויים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בכל מקום עבודה שעזבתי ביקשו ממני לחתום על מסמך כזה'
בכל מקום עבודה שעזבתי ביקשו ממני לחתום על מסמך כזה
09/01/2015 | 10:34
36
אני מעולם לא הסכמתי לחתום עליו, לא רואה שום סיבה שאני אחתום על זה, ובסוף תמיד ויתרו על זה.
אני חושב שפשוט עורכי הדין של החברות מנסים ליצור תחושה אצל הלקוחות שלהם שהם מאד מתאמצים כדי להגן עליהם ודוחפים להם מסמכים מיותרים שיחתימו את העובדים.
המסמך הזה לא רק שלא מגן אלא לפעמים עצם הדרישה לחתום עליו גוררת חיכוכים מיותרים שמובילים בסוף לבית הדין - בדיוק כמו במקרה שתיארתי.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מי ששומר על החוק לא צריך לפחד מתביעות'
מי ששומר על החוק לא צריך לפחד מתביעות
08/01/2015 | 23:34
8
55
קבלן שומר חוק שגם דואג שהעובד יקבל את כל המגיע לו ותנאיו זהים לאלה של עובדי החברה לא צריך לדאוג מתביעות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך קבלן למשל יכול לשמור על תנאים אם עובדי חברה מקבלים '
איך קבלן למשל יכול לשמור על תנאים אם עובדי חברה מקבלים
08/01/2015 | 23:44
5
59
מענקים ולמשל בארגון כמו אינטל וכנראה רבים אחרים גם חלוקת רווחים וכרטיס הנחות ייחודי רק לעובדי חברה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כרטיס הנחות? '
כרטיס הנחות?
09/01/2015 | 09:58
4
40
טוב שלא אמרת מדבקה של לוגו חברה על האוטו... אתה רוצה להגיד לי שעובד יתבע את המעסיק כי לא קיבל כרטיס הנחות?

לגבי השאר: נראה לי שאתם לא מבינים איך זה עובד. החברה דואגת ומבטיחה שתנאי העובד יהיו שווים. זה אינטרס שלה כי היא רואה בעובד כעובד שלה, רוצה שהוא ירגיש כמו עובד שלה ומתכוונת לקלוט אותו בהקדם האפשרי כעובד שלה. אם יש בונוסים אז מחלקים גם להם, את הימי חופשה לא הקבלן קובע אלא החברה והם נותנים את התנאים הטובים ביותר. אני מדבר על עובדים שמרוויחים במודל הזה 30,000 ברוטו + כל תוספת אפשרית וזה כולל נופשי חברה בחו"ל וכל הסדר שאפשר לדמיין. החברות האלה מגייסות את העובדים הטובים ביותר בשוק וצריכות להתחרות עם הצעות של מיטב החברות. תאמינו לי שאף עובד "קבלן" כזה לא מרגיש מקופח והוא גם לא מקופח ויש לי כאמור גם חוות דעת משפטית מקצועית על כל החוזים ותנאי ההעסקה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא יכלתי שלא לראות את הסתירה במשפט שלך'
לא יכלתי שלא לראות את הסתירה במשפט שלך
09/01/2015 | 10:52
2
27
"זה אינטרס שלה כי היא רואה בעובד כעובד שלה, רוצה שהוא ירגיש כמו עובד שלה" אבל היא לא רוצה אותו כעובד שלה ובגלל זה מעסיקה אותו כעובד קבלן ... זה יכול לשמש בסיס לפארודיה טובה.
לא משנה מה הסיבות, משקיעים, דוחות, וכו.  נוצר כאן מצב עגום.
כמו שאמרתי - עבדתי בעבר כעובד קבלן דרך אחת החברות קבלן היותר טובות, אצל חברה גדולה שגם בה התנאים היו טובים שרוב העובדים שלה היו עובדי קבלן, וניסתה להשוות את התנאים עד כמה שאפשר, ועדיין הייתה תחושה חזקה של שוני והבדלים , ואי אפשר היה שלא להרגיש את ההבדל בין עובדי חברה לבין עובדי הקבלן, זה צעק כמעט מכל פינה.
סתם כמה דוגמאות שאני זוכר בשליפה,
תנאי ליסינג הרבה יותר טובים,
מתנות לימי ההולדת
בונוסים !
הסדרי מניות של החברה (חברה אמריקאית גדולה) שעובדי הקבלן כמובן לא היו יכולים להצטרף.
אני אזכר בעוד כמה אז אני אכתוב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין שום סתירה'
אין שום סתירה
09/01/2015 | 12:07
1
32
אני מתאר שני מצבים שונים:
1. עובד אאוטסורס רגיל מהסוג שאתה מכיר. העובד שייך לחברת הOS, התנאים נקבעים בחברת הOS, כך גם השכר, הבונוסים, ימי החופשה וגם אצל איזה לקוח הוא יהיה. במצב הזה אין יחסי עובד מעביד בין העובד ללקוח ויהיה קשה לשכנע את בית המשפט ששנה עבודה באתר X הופך אותו לעובד שלהם מה גם שלפחות אצלי אנשים מנויידים מלקוח ללקוח כל חצי שנה-שנה. כמובן שיש הבדלים במקרה הזה בין עובדי חברה לעובדי קבלן לטוב ולרע.

2. המצב השני הוא שהלקוח מגייס את העובד, קובע לו את התנאים, משווה את התנאים שלו לשאר העובדים ורואה בו כעובד שלו. החברה מתכוונת לקלוט אותו ברגע שיהיה לה תקן ורואה אותו כעובד לכל דבר ועניין כולל מסלול קידום בעבודה, בונוסים, התשלמויות וקורסים וכו'. במקרה הזה העובד יכול לטעון שיש לו יחסי עובד מעביד עם הלקוח אבל לא ייצא לו מזה שום דבר כי הוא לא מקופח בכלום. לפחות במקרים שאני ראיתי 100% מהעובדים במודל הזה נקלטו בסוף בחברה אחרי תקופה כזו או אחרת.

אתה מבלבל בין שני המצבים האלה ולכן חושב שיש סתירה. על כל פנים, כפי שאמרתי, החוזים והמצבים נבחנו על ידי טובי המשפטנים וזה מכוסה לגמרי מהבחינה הזאת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון, לא עשיתי אבחנה בין ניואנסים של העסקת עובדי קבלן'
נכון, לא עשיתי אבחנה בין ניואנסים של העסקת עובדי קבלן
09/01/2015 | 16:54
20
ודרך אגב, לגבי מה שכתבת בסעיף 2 "במקרה הזה העובד יכול לטעון שיש לו יחסי עובד מעביד עם הלקוח אבל לא ייצא לו מזה שום דבר כי הוא לא מקופח בכלום. " זה לא ממש נכון
המציאות המשפטית בישראל הרבה יותר מורכבת מהשאלה אם העובד קופח או לא.
כמו שכתבתי במקום אחר, יש לבית המשפט לעבודה מספר מבחנים לפיהם הוא מחליט מי המעסיק האמיתי של העובד. למשל מי סיפק לו את כלי העבודה, היכן הוא עבד בפועל יום יום והאם הייתה לו שגרת עבודה כמו לעובדים הישירים של החברה, האם היה לו שולחן וכסא משלו, חדרון משלו ? אלה רק כמה דוגמאות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כרטיס הנחות מגלם בתוכו הרבה מאוד כסף.'
כרטיס הנחות מגלם בתוכו הרבה מאוד כסף.
09/01/2015 | 16:15
22
וזה לא רק זה... תלושים לחג, נסיעות לחו"ל לנופש ממקום העבודה, יש מקומות עבודה שבהם יש גן ילדים בקומפלקס...
ועוד...

אם למשל חברה X מציעה לעובדים נופש בסקנדינביה.. אתה נותן בדיוק את אותו הדבר?

זה לא שאלה של מה אתה חושב, זה שאלה של מה העובד חושב. לך אולי זה לא משמעותי, עבורו אולי כן?

חוץ מזה, בפורום אנחנו דנים על מקרים רחבים כך שגם אם אצלך הכל דבש אולי אצל אדם אחר שקורא כאן הכל לא דבש... לא מדברים ספציפית עליך כמעסיק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הייתי מרחיב טיפה את המשפט הזה.'
הייתי מרחיב טיפה את המשפט הזה.
09/01/2015 | 10:37
1
35
מי ששומר על החוק ומתייחס לעובדים שלו בכבוד לא צריך לפחד מתביעות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
09/01/2015 | 12:08
10
לצפיה ב-'איטלקי אתה טועה כאן, לבית המשפט יש הרבה מבחנים שהוא בודק'
איטלקי אתה טועה כאן, לבית המשפט יש הרבה מבחנים שהוא בודק
09/01/2015 | 14:28
20
למשל - מי סיפק את כלי העבודה ? את המחשב העכבר המקלדת , התוכנות, סביבת הפיתוח, - במקרה של עובד היי טק,
האם העובד הגיע כל יום באופן קבוע ובשעות קבועות לחברה ?
האם היה לו מקום קבוע בחברה - חדר , כסא שולחן , קיוביק ?

תסתכל על עובדי קבלן בניקיון או בשמירה - הם מקבלים את חמרי הניקוי המטאטא השואב וכו מחברת הקבלן, או את האקדח והמדים במקרה של שומר.
יש עוד לא מעט מבחנים שבסופם השופט הוא זה שמחליט אם העובד ייחשב לעובד חברה או עובד קבלן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שתהיה בריא'
שתהיה בריא
07/01/2015 | 11:18
21
176
גם אני קראתי את ה10 שורות הראשונות בtakdin אבל לא בא לי לשלם 26 ש"ח בשביל דיון בפורום (עם כל הכבוד).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
07/01/2015 | 13:39
20
165
ע"ע 1189/00 אילנה לוינגר נגד מדינת ישראל/הסתדרות העובדים הכללית החדשה. ביה"ד הארצי לעבודה / מסכם: עומר וגנר

העובדות

אילנה עבדה כמזכירה וקלדנית במשרד העבודה והרווחה (להלן: המשרד) 20 שנה. בהתחלה דרך "קבלן משנה" שסידר לה את העבודה, ולאחר מכן המשרד חתם איתה חוזה ישירות, בו נקבע שאילנה מספקת לו שירותים כ"קבלן" ולא קיימים יחסי עובד מעביד ביניהם, תשלומי מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו' – יחולו על אילנה בתור "עצמאית". אילנה עבדה שם 6 ימים בשבוע, 6 שעות ביום, קיבלה חופשות מחלה באישור המנהל המקומי. לאחר 11 שנים כאלה, הודיע המשרד על שינוי היחסים, מחשש שייחשבו ל"יחסי עבודה", אילנה חתמה על חוזה עם חברת כח אדם, שהיא ה"מעבידה" שלה, המשיכה לעבוד במשרד, ששילם את הכספים לחברת כח האדם ששילם לאילנה. חברות כח האדם התחלפו עם השנים, לפי מי שזכתה במכרז, אך מצבה של אילנה נותר כפי שהוא. אילנה פוטרה לאחר 20 שנה, קיבלה פיצויי פיטורין מ2- חברות כוח אדם, אך לא מהמשרד.

השאלה המשפטית

האם היה מותר למשרד לפטר את אילנה אחרי 20 שנה? האם התקיימו יחסי עובד מעביד בין אילנה והמשרד?

ההכרעה

ביה"ד האיזורי קבע שלא התקיימו יחסי עובד מעביד.
ביה"ד הארצי הופך את ההחלטה (השופטת אלישבע ברק):
לגבי 11 השנים בהן הועסקה אילנה ללא חברת כוח אדם, אלא כ"עצמאית" – התקיימו יחסי עובד מעביד. אילנה קיבלה הוראות מהמשרד, השתלבה בו בצורה אינטגרלית. טענת המשרד שאילנה לא הועסקה ע"פ התקשי"ר אלא הייתה עובדת זמנית – נדחית. התקשי"ר מתיר להעסיק עובדים בצורה זמנית עד לקבלת תקן, אך אם מעסיקים עובד בצורה כזו לזמן ארוך – זו התחמקות מדיני העבודה ומחקיקת המגן. לכן, אין להעסיק עובד זמני לתקופה לא מוגבלת. במקרה שלנו – 11 שנים אינם "תקופת ניסיון" ע"פ התקשי"ר - היא עובדת שלהם.

לגבי 9 השנים בהן עבדה באמצעות חברת כוח אדם: חברות כאלה המתווכות בין עובדים זמניים למעבידים, נחשבות כ"מעביד" של העובדים, למרות שהעובדים משתלבים דווקא אצל מקבל השירות, והוא מפקח עליהם (ולא אצל חברות כח האדם) – וזאת מתוך ההנחה שעובדים כאלה לא יהיו קבועים ויחליפו הרבה עבודות, אז כדי ליצור להם "גב" שאליו יוכלו לבוא בטענות באופן קבוע – חברות כח האדם הן המעבידות שלהם.

אבל – המקרה שלנו שונה. לא חברות כח האדם "מצאו" את אילנה עבור המשרד, אלא המשרד רצה שהיא תעבוד בחברת כח אדם כדי להתחמק מיחסי עבודה. כמו כן, אילנה לא הייתה עובדת זמנית, שמחליפה מקומות עבודה חדשות לבקרים, ונשארת עובדת של חברת כח האדם. להיפך – היא נותרה במשרד 20 שנה, והחליפה חברות כח אדם, ע"פ הזוכה במכרז כל שנה.

לכן, עד לבירור התביעה העיקרית (האם היה מותר לפטר אותה, כמה פיצוי מגיע לה וכו'), מוצא צו-מניעה שאוסר לפטר את אילנה מעבודתה, היא לפחות "לכאורה" עובדת.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/01/2015 | 13:45
12
126
בסה"כ הגיוני ולא רלוונטי למקרים שאני מכיר. גם אם עובד יוכר כעובד בחברה המזמינה (הלקוח) זה לא ישנה דבר כי בניגוד למדינה, חברת הי-טק יכולה לפטר את העובדים שלה מתי שבא לה. פיצויים ושאר תנאים העובד מקבל אותו דבר מהקבלן כמו מהחברה.
העסקת עצמאי באופן קבוע (כלומר, עובד שמוציא חשבונית אבל בפועל מגיע למשרד כמו כל עובד אחר) זאת בעיה מוכרת. בעקרון, עצמאי יכול לטעון שהתקיימו יחסי עובד מעביד. יש לזה כל מיני פתרונות והשלכות שונות ומשונות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מסכים'
אני לא מסכים
08/01/2015 | 09:04
10
81
אין דבר כזה קלדנית עובדת מדינה או עובד נקיון בחוזה אישי וגם אם יש זה מקרה ממש נדיר ויוצא דופן. יש חוזים קיבוציים והסכמי שכר שהמדינה חתמה עליהם והיא מחוייבת לכל העובדים שלה. העסקה דרך קבלן במקרה הזה היא דרך לעקוף את ההסכמים האלה ולשאלה האם יש יחסי עובד-מעביד בין המדינה לעובד היא קריטית ושווה הרבה כסף. בחברת הי-טק כשאין משמעות למעמד "עובד חברה" גם אם בית המשפט יקבע שיש יחסי עובד מעביד בין העובד לחברה זה חסר משמעות כי החברה לא מחוייבת לשום דבר לאף עובד ואין שום תנאים מיוחדים שחלים על כל העובדים. אלא אם כן עובדי הקבלן מופלים באופן כלשהו וכל עובדי החברה מקבלים איזה תנאים מועדפים (מה שלא קורה במקרים שאני מכיר) ואז העובד איכשהו יכול לנסות לתבוע את ההפרש וגם זה יהיה לא פשוט כי מדובר בחוזים אישיים ששונים משמעותית מעובד לעובד ולא מן הנמנע שאותו עובד קבלן מקבל לעיתים תנאים טובים יותר מעובדי חברה אחרים בגלל סיבות כאלו ואחרות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בוודאי שיש כזה דבר..'
בוודאי שיש כזה דבר..
08/01/2015 | 17:17
1
34
אילנה לווינגר הייתה קלדנית עובדת קבלן... האם אתה חושב שפסק הדין טיפל רק במקרה שלה? כתוצאה ממנו עשרות קלדניות נקלטו כעובדות מדינה.

יש הרבה תפקידים זהים שבהם אחד הוא עובד קבלן והשני עובד מדינה...  ובהרבה מקרים זה רק בגלל שהעובדים לא תובעים.
תזכור שהמפרה הגדולה ביתר של חוקי עבודה היא המדינה כמעסיק.

אני לא טוען שכל עובד קבלן יוכר כעובד מדינה... אבל בפסק הדין ניתנו כמה וכמה מבחנים שלפיהם אפשר לעמוד מה הסיכוי של הצלחה של תביעה כזאת. כמו שנכתב כבר, זה לא ממש רלוונטי לך אם עובד הנקיון שלך יהיה יוסי או שמעון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא הבנת'
אתה לא הבנת
08/01/2015 | 23:24
29
אמרתי שאין דבר כזה "קלדנית עובדת מדינה בחוזה אישי" אילנה לוינגר לא עבדה בחוזה אישי. היא היתה עובדת קבלן כמו שאמרת ואין שום קשר בין זה לבין מה שקורה בהי-טק.
כאמור, מה שאני כותב כאן מגובה בחוות דעת (בכתב) של עו"ד מהטובים בתחום שלצערי נאלצתי לשלם עוד שכ"ט בגלל שהפורום הזה הכניס אותי לפארניות. אוף...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני יכול לשלוף 2 דברים שעובדי קבלן מופלים בהם'
אני יכול לשלוף 2 דברים שעובדי קבלן מופלים בהם
08/01/2015 | 20:08
7
51
1. בונוסים
2. אופציות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בונוסים הם מקבלים כמו כל האחרים'
בונוסים הם מקבלים כמו כל האחרים
08/01/2015 | 23:29
3
53
הלקוחות משלמים את הבונוסים דרכי. לגבי אופציות: יכול להיות. אני לא יודע מה הנוהג אבל מדובר בחברות גדולות מאוד ואני בספק אם יש להם תוכניות אופציות ואם כן מה היא שווה. כך או כך, גם האופציות בחברות הי-טק הן בחוזה אישי ומשתנות מעובד לעובד החל מכאלה שלא מקבלים כלום ועד כאלה שמקבלים אחוזים שמנים ולכן יהיה קשה לדרוש תנאים כשאין למה להשוות כי כל אחד מקבל משהו אחר.

צריך להגיע למצב מאוד קיצוני כדי שעובד חיצוני יגיש תביעה שיכירו בו כעובד חברה כדי שידרוש אופציות שאף אחד לא חייב לו. יהיה מעניין לראות את זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם מדובר בחברה גדולה אז זה תוכנית המניות'
אם מדובר בחברה גדולה אז זה תוכנית המניות
09/01/2015 | 11:49
2
31
ותאמין לי שזה לא נוח להיות עד לשיחה בין עובדי חברה ולשמוע כמה זה הרויח וכמה ההוא עשה על המניות של החברה כשגם אתה שותף למאמץ ולמקור הרווחים האלה.
בסופו של דבר תמיד יהיו הבדלים ונקודות אי שויון, כי החברה המעסיקה בפועל תמיד תפחד לתת לעובדי הקבלן שעובדים אצלה את כל מה שמקבלים העובדים הישירים שלה, כי היא עלולה למצא את עצמה בתביעה להכרה על ידי עובדי הקבלן.
כתבת את זה קודם יפה -מצד אחד החברה רוצה שעובדי הקבלן ירגישו כמו העובדים שלה ומצד שני היא לא רוצה שיהיו סימנים שהם שווים לעובדים שלה. סתירה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כאמור, אין סתירה'
כאמור, אין סתירה
09/01/2015 | 12:11
30
כשהחברה רואה בעובדים עובדי חוץ אז הם אכן כאלה ועושים כל מאמץ שהם לא יוכלו לטעון שיש יחסי עובד מעביד (ויש הרבה דרכים משפטיות לטפל בסוגיה הזאת).

כשהחברה רואה בעובדים כעובדים שלה שרק זמנית מועסקים בצורה חיצונית אז היא לא חוששת מתביעות כי ממילא היא מתכוונת לקלוט אותם בזמן הקרוב ואז אין בעיה וגם העובדים מבינים את זה ומגלים סבלנות וכמובן שכל התנאים זהים למעט אולי המניות שהזכרת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השיחות על האופציות קיימות גם בין אנשים שהם עובדי חברה'
השיחות על האופציות קיימות גם בין אנשים שהם עובדי חברה
09/01/2015 | 13:22
25
רק שאחד הגיע בדיוק ברגע האחרון וקיבל אופציות לפני ההנפקה ואחר הגיע אחרי וקיבל אחרי (או לא קיבל בכלל). האחד הרוויח כמה עשרות אלפי דולרים, השני כמה מאות...

וזה נכון שיש הבדלים אי שוויון לפעמים, בחברה שעבדתי עובדי הקבלן לרוב הרוויחו יותר וזכו להעלאות שכר תדירות בעוד שהשכר של עובדי החברה היה קפוא ועלה בהתאם להסכמים קיבוציים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'3. ימי חופש'
3. ימי חופש
08/01/2015 | 23:44
2
41
4. שכר - אומנם חברה פרטית לא מחוייבת לשכר מסויים לעובדים, אבל אני לא בטוח מה יקרה אם בימ"ש יגלה שיש פערים של פי 4-5 בשכר הממוצע בין עובדי החברה לעובדי הקבלן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כאמור אין את הפערים האלה '
כאמור אין את הפערים האלה
09/01/2015 | 10:00
1
25
אם אתה רוצה להגיד לי שעובד שמקבל 30,000 ברוטו (בתפקיד לא ניהולי) ויש עובד חברה שמקבל פי 4-5 ממנו אני אשמח לדעת איפה החברה הזאת ואיך מתקבלים אליה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצטער, דיברתי כמובן על המצב הקלאסי '
מצטער, דיברתי כמובן על המצב הקלאסי
09/01/2015 | 14:36
23
של עובדי חברת הייטק מול עובדי הקבלן ה"אמיתיים" של החברה.
במקרה הזה כמובן לא מדובר על אנשים שעושים את אותה העבודה, או שהלקוח גייס את העובד, אבל האם ביום מן הימים לא יוחלט שכאשר מישהי במשך 10 שנים ניקתה משרדים של חברה, בעצם אמורים להתקיים יחסי עובד-מעביד?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה, בהחלט פס"ד מעניין'
תודה, בהחלט פס"ד מעניין
07/01/2015 | 20:44
22
לצפיה ב-'זה לא פסק הדין. זה טור דעה על פסק הדין.'
זה לא פסק הדין. זה טור דעה על פסק הדין.
07/01/2015 | 20:56
5
79
את פסק הדין אפשר למצוא בתקדין. כל מי שלומד באוניברסיטה יכול לקבל גישה למאגר הזה דרך הספריה או שאפשר פשוט לבקש מחבר שלומד משפטים.

שימו לב אגב שהאבל של כותב המאמר הוא בדיוק מה שקורה בהייטק:
"אבל – המקרה שלנו שונה. לא חברות כח האדם "מצאו" את אילנה עבור המשרד, אלא המשרד רצה שהיא תעבוד בחברת כח אדם כדי להתחמק מיחסי עבודה."

וזה בדיוק מה שאמרתי בהתחלה. כאשר מקום עבודה מספק לחברת הקבלן את העובדים - זה לא חוקי, אלא אם מדובר בהעברה קולקטיבית למשל: החלפת קבלן מא'  לב' ודרישה בהסכם לקלוט את כל העובדים של א'. כאן אבל ההבדל הוא שמדובר על כל העובדים ולא על משה או יחזקאל ספציפית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה "לא חוקי"'
לא נראה לי שזה "לא חוקי"
08/01/2015 | 09:14
4
65
אין חוק נגד זה. זה פשוט אומר שמתקיימים יחסי עובד מעביד בין העובד ללקוח על כל המשתמע מכך. במקרה של עובדים מאוגדים יש לכך משמעות, בשוק הפרטי זה קשקוש כל עוד העובד מקבל את כל התנאים המגיעים לו ושזהים לתנאים של שאר העובדים. זו דעתי ואני גם אוודא את זה עם העו"ד שלי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא חייב להיות חוק, פסק דין מנחה של בית הדין הוא כמו חוק.'
לא חייב להיות חוק, פסק דין מנחה של בית הדין הוא כמו חוק.
08/01/2015 | 17:20
3
41
כפי שכבר נכתב, אם כל התנאים זהים בין עובד הקבלן לבין עובד החברה אז אין לעובד הקבלן סיבה בכלל לתבוע... יחד עם זאת, קשה להאמין שכל התנאים זהים כי המשמעות של כך היא שהחברה משלמת על העובד הזה יותר.. כי אמורה להיות איזשהי פרמיה לחברת הקבלן...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה עדיין לא הופך את זה ללא חוקי'
זה עדיין לא הופך את זה ללא חוקי
08/01/2015 | 23:32
34
הפסק דין אומר שעובד יכול לטעון שיש בינו לבין הלקוח יחסי עובד מעביד. אין עם זה כל בעיה והעובדים מוזמנים לתבוע שיכירו בהם כעובדי חברה כיוון שבמקרים שאני עוסק בהם אין שום יתרון בלהיות עובד חברה אז ההכרה הזאת לא שווה שום דבר. חוקי זה בטוח וכאמור יש לי גם חוות דעת מקצועית שמאשרת את זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק אם הפסק דין בערכאה גבוהה הוא עשוי להפוך לתקדים מחייב'
רק אם הפסק דין בערכאה גבוהה הוא עשוי להפוך לתקדים מחייב
09/01/2015 | 13:24
1
25
ואפילו אז, לפעמים בית המשפט מדגיש שמדובר בהחלטה ספציפית למקרה ושכל מקרה עתידי ידון לגופו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה ע"ע.. זה נדון בבית הדין הארצי.. יש לו תוקף מחייב.'
זה ע"ע.. זה נדון בבית הדין הארצי.. יש לו תוקף מחייב.
09/01/2015 | 16:12
19
וכפי שכבר נאמר פסק הדין הזה שינה הרבה דברים בעולם דיני העבודה
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ