Over Qualified - רק בארץ לא להאמין!!!

AAA1109

New member
Over Qualified - רק בארץ לא להאמין!!!

הי לכולם.

אני חדשה בפורום ורציתי להתייעץ אתכם בנוגע "להסבה" .
במקצועי אני כבר 6 שנים בודקת תוכנה , כעת אני מרגישה שחוקה וכן שמיציתי.
(נסיעות לחו"ל , קורסים די!)
מאחר ואני כן אוהבת את עולם הייטק ורואה בו ענין , החלטתי "לשפר" את קו"ח החיים שלי ולנסות לעבוד בתמיכה טכנית (יש ברשותי ניסיון עוד שהיית סטודנטית) אני יודעת שזה נחשב לפחות אבל שיש שיקולים של משפחה לעומת עבודה – המשפחה והילדים עומדים בראש!
(אני מחפשת שעות עבודה נוחות על מנת שיאפשרו לי להגיע הביתה ולהיות עם משפחתי יותר)

הבעיה היא שלפני שלושה שבועות היית בראיון בחברה בהרצליה פיתוח (לא אזכיר את שמה) המראיינת אמרה לי באילו המילים – תשמעי את "אובר קווליפייד", " מאחר ואני אקדמאית וגם עם ניסיון רב בהייטק , הסברתי לה שאני מאוד שלמה עם ההחלטה שלי ועוד לפני ששלחתי את קו"ח שלי עשיתי חושבים רציני היא ציינה כי מפחדת לקחת אותי ,למרות שאמרתי לה שאין בעיה ואני מוכנה להתחייב , אני גם לא רואה שעמום בתמיכה טכנית , כן אני מודעת לכך שהשכר שונה לחלוטין וזה בסדר גמור!
לצערי לא חזרו אלי ועדין שאני שולחת קו"ח לא חוזרים אלי.
מה לעשות? לצערי אני מוצאת את עצמי בסיטואציה שבה אני אצטרך לשקר – דבר שאני לא אוהבת

אשמח לשמוע את חוות דעתכם....

itaym02

New member
Don't lie, just don't tell

there is no law that you have to tell where or even if u did a degree, or that you worked for 6 years, , u can tell only on the last 4 years

0 אור 0

New member
זה לא פשוט

אני ניסיתי לשנמך את קורות החיים שלי, והבעיה בזה היא שאם אתה מוחק תקופות משמעותיות יווצר בור בקורות החיים שצועק למראיינים,
ותאמין לי שגם מי שמראיין אותך למשרת מטאטא רחובות זוטר, שלא לדבר על משרות שמבחינת אנשים כמונו הם שנמוך, רוצה לדעת כל פסיק מהחיים שלך ולוודא שאתה בדיוק מתאים לשבלונה שלו.
ולשואלת המקורית:
מאחלת לך הצלחה ליפול על מעסיק שמבין את התועלת שהוא מפיק מאקסטרה קווליפייד, אבל זה ממש לא פשוט למצוא כאלה.
לפחות פעם אחת שאני יודעת עליה (מפידבקים מדויקים דרך חברת OS שניסתה מאד להכניס אותי לתפקיד) , הייתי בהתאמה מושלמת לתפקיד מבחינת ידע, כישורים ונסיון מאד מדויק (גם בטכנולוגיה וגם בסביבה שדורשת רגולציות), רציתי מאד את התפקיד וראיתי בו תפקיד בונה לטווח ארוך - אבל נפלתי כי אשת ה HR חששה שאני "אאיים" על הממונה עלי בגלל שהייתי בתפקיד בכיר יותר לכאורה בעבר (והלכאורה - כי לא ברור בכלל שמנהל פרוייקט בחברה גדולה זה פחות בכיר מתפקיד בכיר יותר בחברה בינונית-קטנה)
הפתרון שאני מצאתי הוא להציע את עצמי בדרכים יותר יצירתיות - וכשאת בעלת היוזמה יש לך יותר אפשרות לשכנע לגבי כל המבנה של התפקיד והתאמתך לו

itaym02

New member
who said it will be easy

but, she is much younger than us, so should be simpler.

choo

Active member
משהו בגישה שלך דורש הבהרה

באופן עקרוני, יש משרות תמיכה טכנית מסוג של "תמיכה במשתמשי office" - ויש משרות תמיכה טכנית שדורשות ידע מערכתי רב, נסיון בסיסטם וכיוצא בזה.

כשאת אומרת "משרות תמיכה טכנית" - את מדברת על משרות מהסוג הראשון או השני?

תשלחי לי קוח

אני מחפשת אנשים למשרה של support בהייטק, עם רקע בפיתוח ונסיון בעבודה עם לקוחות.

אביבקיץ

New member
דעתי שאי אפשר לדעת מה קורה

6 שנים כבודקת תוכנה, לא בהכרח נספר כ"נסיון רב בהיי טק".

יכול להיות שהסיבה לדחיה היא אחרת, אבל הם בחרו בניסוח שחשבו שלא יעליב אותך.

יכול להיות שזה משהו שאת משדרת. למרות שאת אומרת שאת מוכנה להשתנמך, אולי הם קולטים שאת לא באמת רוצה בכך. זה יכול להיות אם את שולחת מסרים סותרים.

אולי פשוט יש להם נסיון רע עם אנשים עם פרופיל דומה לשלך. כבר קרה להם כמה פעמים שאנשים עם נתונים דומים הבטיחו להישאר לתקופה ארוכה, וברחו אחרי חצי שנה. אז החליטו שסטטיסטית - עדיף לא לקחת סיכונים עם אנשים עם נתונים כאלה.

קורות החיים שלך כנראה לא מותאמים לסוג המשרה שאת מחפשת.

ואני מודה שלא אהבתי את הכותרת שלך עם "רק בארץ". למה? ניסית להתקבל בחו"ל לתמיכה טכנית ולא הצלחת?

tenen

New member
תתחדשי על הכינוי בתפוז (רשום שנפתח באפריל)

חוות דעתי היא שאת עובדת עקום
את רוצה להיות יותר עם הילדים זה לגטימי
אבל למה לך לוותר על רמת השכר בשביל זה?

רדי באחוזי משרה בתור QA
גם תרוויחי יותר וגם הקורות חיים שלך יתאימו
כמו כן לא מרבים לשלוח לחול / קורסים בעלי משרות חלקיות כי זה הרבה פחות פרקטי.

zaske

New member
משעמם לו עם החרד"לי דיז'ון בחריש

אז הוא משחק אותה גשש בלש.
שרק לא יגמור כמו חנן גולדבלט.
אגב, גם אשתי נתקלת בתופעה של "over qualified". היא מחפשת עבודה כרגע, בעיקר כי רוצה לצאת קצת מהבית ולא להיות כל הזמן עם התינוקת. בגלל שאין לה רכב ושתכל'ס לא ברור עוד כמה חודשים נהיה פה (מחכים לויזה של הילדה), היא צריכה/מוכנה להתפשר על הסוג המשרה, אבל הרבה פעמים אומרים לה שהיא over qualified וזה עוד אחרי שהיא משתדלת "לשנמך" את עצמה בקורות החיים.
ולכן אני מזדהה עם מה שהכותבת כתבה, רק שבאמת לא נראה לי שזו תופעה רק בישראל.

tenen

New member
באיזה תחום היא מחפשת עבודה?

במקום רק לכתוב בפורום תעזר בו,
אתה כותב מוערך כאן,
לכל אחד מחברי הפורום יש כמה חברים
מישהו הרבה פעמים מכיר מישהו
לא יעיל לשאול בפורום ולראות מה יוצא מזה?

עבודה אחת שלי הרווחתי בזכות קשר שיצרתי בתפוז, אני לא מבין למה אתה לא מנסה להעזר בפורום בנושא.

אם יש לך כרגע עבודה אז תמשיכי להחזיק בה

המצב שלך טוב ואפילו מעולה. אם את במצב של לחפש עבודה כדי להתקדם או כדי להסתדר עם השעות,

תשוט תמשיכי לחפש עד שתמצאי (למרות שכמעט אין משרות חלקיות שיהיו מוכנים לשלם לך שכר טוב) ובמקביל אל תעזבי את העבודה.

אישית - נגד שקרים - אבל זה דופק אותנו לפעמים שאנחנו לא משקרים.

למעלה