לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2152821,528 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'עבודה מהבית'
עבודה מהבית
<< ההודעה הנוכחית
05/03/2013 | 13:54
141
2236
בטח קראתם בימים האחרונים את הכתבות על מנכ"לית יאהו ואיסורה לעבוד מהבית. נמתחו על כך המון ביקורות.
היום היתה כתבה על קומברס.
בטוקבקים ניתן לראות שהדעות בנושא מאוד חלוקות.
מה דעתכם על הרעיון של לאפשר לעבוד מהבית? מה דעתכם על האיסור על כך?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאד מסכים עם הצעד של מאריסה מאייר'
מאד מסכים עם הצעד של מאריסה מאייר
05/03/2013 | 14:04
4
593
למרות כל הכתבות בתקשורת שקוטלות אותה וכל המומחים שמתראיינים ומסבירים למה בעתיד כולנו נעבוד מהבית, אני לא באמת קונה את זה. לדעתי אין תחליף לאינטראקציה אישית ולדינמיקה המשרדית, פיתוח בהיי-טק הרבה פעמים זה לא משהו שאפשר לפרק בצורה חדה לאוסף משימות אטומיות שניתן לחלק לאנשים שיעבדו מהבית. אני לא לחלוטין נגד עבודה מהבית, אני חושב שנגיד יום בשבוע של עבודה מהבית יכול להיות מועיל, אבל זה תלוי בהרבה גורמים. במקרה של יאהו שזו חברה שהייתה בטופ ורק הופכת להיות פחות ופחות רלוונטית, נשמע לי שצריך לעשות שם ניעור רציני. להתחיל להתייצב יום יום במשרדים זה בהחלט צעד ראשון בכיוון הנכון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האם אנשים באמת עובדים מהבית?'
האם אנשים באמת עובדים מהבית?
05/03/2013 | 15:43
2
457
זאת השאלה. אני למשל גם אם היו מאפשרים ונותנים לי, לא הייתי מסוגל.

אני לבד בבית, הטלפונים מצלצלים, אני לא יענה כי אני "כאילו" בעבודה אבל אני בבית? אני יענה.

ופה צריך להגיע התיקון למייבש כביסה ופה יש סידורים ונקיונות. תמיד יש מה לעשות בבית ואם אין חדר משרדי פנוי בבית שאפשר לסגור את הדלת ולהתנתק מהבית, אז זה לא בדיוק עבודה מהבית.

גם לשבת בסלון בפיזמה עם טלוויזיה דלוקה ולפטופ על הברכיים זה לא בדיוק לעבוד. זה ימרח את העבודה יותר זמן אילו היתה מתבצעת במקום העבודה שנועד לכך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כשאני עובדת מהבית'
כשאני עובדת מהבית
05/03/2013 | 16:12
1
500
ההספק שלי יותר גדול. אני ממש מרוכזת ויש לי פחות הפרעות מהמשרד. אני מסכימה שזה לא מתאים לכל אחד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'from my experience - does not work'
from my experience - does not work
05/03/2013 | 20:18
351
with most people, and I can't let select few have it and others not
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממה ששמעתי'
ממה ששמעתי
07/03/2013 | 20:28
90
הרבה עובדי יאהו שקראתי בכמה מקומות דווקא מאד תומכים במהלך.
ממה שהבנתי זה לא שאסור לחלוטין לעבוד מהבית, אלא שאסור לעבוד בלעדית מהבית מבלי להגיע למשרד.

לפי מה שהבנתי היתה שם אווירה של "בית זונות" ויש הרבה שמרוצים שבאה מישהי שמנענעת את הסירה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לדעתי זה מוריד את יעילות העבודה'
לדעתי זה מוריד את יעילות העבודה
05/03/2013 | 14:16
384
אבל זה סוג של צ'ופר לעובדים, גם המשכורות הם הוצאה לחברה.
אצלנו הנוהג הוא שמותר יום בשבוע לעבוד מהבית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מידתיות ואיזון זה שם המשחק'
מידתיות ואיזון זה שם המשחק
05/03/2013 | 14:40
395
אני מאפשר לעובדים שלי לעבוד מהבית חלק מהזמן. עם השנים למדתי שיש יתרונות וחסרונות וזה תלוי בגישה, בעובד, במעסיק ובסוג הפרוייקט. אני סבור שעבודה מהבית דורשת גמישות מצד העובד. כלומר, אני יאשר לעבוד מהבית אם העובד מתחייב שכשאני צריך אותו הוא מגיע ולא עושה פרצופים ומתלונן. יום עבודה הוא יום עבודה: נתקלתי בעובדים שלא היו זמינים באמצע היום, הכניסו לי כל מיני חישובים מוזרים ("היום אני עובד מ6:00 בבוקר עד 10:00 ואחר כך ממשיך מ19:00 ל22:00 ואת שאר השעות משלים מחר"...). גם עובד שעלול להתקע מאיזושהי סיבה (לא מתקמפל, לא עובד, זה בקוד של יוסי, וכו' וכו') מתבקש להגיע למשרד. בקיצור, עבודה מהבית היא פריבילגיה וכל עוד התפוקה טובה והפרוייקט מתקדם אין לי רצון לטרטר אנשים למשרד. אם אני מוצא שזה גורם לעיכובים או להאטה אז אני דורש שיגיעו.

היה לי למשל יום לחוץ שעובד מהבית לא הצליח לפתור דברים מסויימים. אחרי 3-4 שיחות טלפון שנינו החלטנו שזה יהיה נכון אם הוא פשוט יגיע ותוך חצי שעה הוא היה במשרד (זה היה באמצע היום, הכבישים ריקים) ופתרנו את הבעיה ביחד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא רוצה לעבוד לעולם מהבית. לא רוצה גישה'
אני לא רוצה לעבוד לעולם מהבית. לא רוצה גישה
05/03/2013 | 15:27
391
מהבית. לא רוצה סיסמא ויוזר להתחבר מהבית למחשב בעבודה.

הסיבה היא שאני רוצה נתק מוחלט בין עבודה לבית. בבית אני רוצה להיות עם הילדים ועם אשתי, לא עם הבוסים והקולגות מהעבודה. אני שומר על ההפרדה הזאת ולדעתי זה הדבר הנכון.

בבית אני לא עובד. בבית אני אבא. אני לא רוצה לקום בפיז'מה ושיתקשרו אלי בסופי שבוע וחגים רק כי יש לי חיבור מהבית כדי לפתור משהו. אני אוהב את הנתק בין הסביבות ומאמין שזה הדבר הנכון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לכל מי שלא מצדד בעבודה מהבית'
לכל מי שלא מצדד בעבודה מהבית
05/03/2013 | 15:45
1
472
כמה פעמים הייתם צריכים לקחת חצי יום חופש בגלל איזה טכנאי או משהו שמגיע אליכם הביתה או בגלל איזו התקלה?
אני עובד לפעמים מהבית , והיתה תקופה של 3 שבועות שעבדתי מהבית בגלל עניינים אישיים. אם לא היתה לנו האופציה לעבוד מהבית, הייתי או צריך לקחת 3 שבועות חופש, או לחפש מקום עבודה חדש (עד כדי כך היה קריטי המצב).

מי שנפגע מהצעד הזה ו/או רוצה שתהיה לו האופציה לעבוד מהבית, שיחפש את הפוסטים שלי על דרושים (פיתוח, qa ,  פרודקט וכו') וישלח לי קורות חיים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'u confuse regular work from home'
u confuse regular work from home
05/03/2013 | 20:20
245
vs on rare specific occasions.

It is not the same.

Tomorrow, I have major snow storm, will work from home, but not on regular basis
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לאפשר כשחייבים'
לאפשר כשחייבים
05/03/2013 | 15:53
1
310
דרך הישר הסבירה בעיני היא לעבוד מהבית כשיש איזשהו אילוץ (כמו הטכנאי של זסקה). לא להפוך את זה למשהו שעושים באופן קבוע בלי הצדקה, כי זה פתח לצ'כונה.

מי קובע מתי יש צורך אמיתי לעבוד מהבית?במקום עבודה סביר זה צריך להיות העובד, בלי שהבוס יצטרך לשאול למה ומדוע. עובד שאי אפשר לסמוך על שיקול הדעת שלו בעניין פעוט כזה, עדיף לא לגייס בכלל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכונה אפשר לעשות במגוון דרכים'
שכונה אפשר לעשות במגוון דרכים
05/03/2013 | 20:26
217
עובד יכול לעבוד בבית ולתת אחלה עבודה כי אין הפרעות (לפעמים גם בהרבה פחות שעות).
עובד יכול גם להגיע למשרד ולהעביר את כל היום בהפסקות/פטפוטים, לגלוש באינטרנט כל היום, לצאת לסידורים כשהבוס בישיבות/לא נמצא, לעשות פרוייקטים פרטים וכו'.
בסופו של דבר הכל תלוי במוסר העבודה של אנשים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'*כל* עובד הייטק יכול לעבוד מהבית'
*כל* עובד הייטק יכול לעבוד מהבית
05/03/2013 | 16:03
372
בשעות או הימים הראשונים. אחר כך זה עניין של אופי. אם יש השבתה של שאר המחלקות למשך שבוע או יותר אני מעדיף לנסוע ולעשות את ההפרדה בין עבודה לפנאי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני בעד לאפשר לעבוד מהבית'
אני בעד לאפשר לעבוד מהבית
05/03/2013 | 16:15
246
כמובן בהתאם לאילוצים.
כשצריך לעבוד בצוות אז זה מסבך את העבודה.
אבל כאשר העובד מסוגל לעבוד היטב מהבית וזה לא מפריעה להתנהלות הפרוייקט, אני רואה בכך יתרונות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צריך איזון.'
צריך איזון.
05/03/2013 | 19:53
173
אי אפשר *רק* לעבוד מהבית - ברור שצריך לפעמים להתייעץ עם קולגות, ליצור קשרים, להכיר את העובדים מקרוב (כדי לדעת גם את מי לקדם לא רק לפי תפוקה) ועוד.
אבל מדי פעם עבודה מהבית זה לא נורא. למשל פעם אחת הייתי צריכה ללכת לבדיקת א"ס בהריון וזה גזל לי חצי יום, אז סיכמנו שאני אחזור הביתה ואמשיך חצי יום מהבית - במקום שאני אבזבז את הזמן על נסיעה לעבודה ובחזרה ואספיק לעבוד פחות שעות.
או, למשל, לפני שבוע הבן שלי היה חולה ונשארתי איתו. מאחר והוא הרגיש לא טוב הוא ישן המון - אז יכולתי לנצל את הזמן לעבוד מהבית. אם היה אסור - הייתי מביאה רק אישור מחלה (ממילא יש לי ימי מחלה לא מנוצלים), והתפוקה שלי היתה נדחית ביום אחד, לא חבל?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה מהבית '
עבודה מהבית
05/03/2013 | 20:24
1
213
אני מאד נהנה לעבוד מהבית, יום לפני אני דואג שמישהי תישן אצלי,
קמים בבוקר, היא מוצאת לעניינה ואני לענייני...
אני אוכל בשדרות רוטשילד ארוחת בוקר,
חוזר בודק מיילים, שואל שאלות, קורא קצת,
נוסע לאיזו מסעדה בתא לעסקית של סיבוס,
חוזר לישון צהריים,
מתעורר באיזור 17:00 ואז נתן מייל סטטוס כביכול שהעבודה מתעכבת בגלל שאני עדיין עובד על הדיזיין ויש מלא נושאים דחופים,
כמובן אני מזמן ישיבה בנושא,
הכלל הוא קודם כל שיהיו המון ספיירים ואז ני מנצל ת העובדה שאני יכול להעביר מלא ימים מהבית ולעשות את שציינתי מעלה...

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
07/03/2013 | 17:44
8
לצפיה ב-'אני בעד כי עבודה מהבית'
אני בעד כי עבודה מהבית
05/03/2013 | 20:32
215
מצמצמת מרחקים. כשעובדים מהבית כמובן שכבר אין צורך לנסוע לעבודה ולבזבז דלק וזמן בדרכים. ככה גם כל מי שמתגורר באיזה חור נידח בארץ יכול להיות עובד אטרקטיבי גם בלי שיחזיק רכב.
אפשר גם לעשות את הישיבות דרך צ'אטים משוכללים כמו סקייפ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני עובדת מהבית הרבה יותר טוב'
אני עובדת מהבית הרבה יותר טוב
05/03/2013 | 21:45
193
בגלל השעות של הלילה השקטות אני יכולה להיכנס לריכוז הרבה יותר טוב
עכשיו בעבודה אני סופרת את השעות עד למתי שאני יחזור הביתה
בשנה שעבדתי מהבית הייתי עובדת בשעות שנוחות לי והזמן היה רץ, ממש נהניתי מהעבודה...
ואם נתקעים רגע עם מוזה עוצרים את השעון, שמים מכונה, מבשלים משהו וממשיכים במרץ
(ובחוסר היכרות שלי עם הכללים הייתי עוצרת את השעון נוכחות אפילו כשרק הלכתי לשירותים)

עכשיו אני בעבודה חדשה ורואה שיש כאלה שעושים את זה פה ושם או יום בשבוע, אני חושבת שזה הרבה מבוסס על אמון של המעסיק בעובד ולכן אני אתחיל לגשש בכיוון רק בעוד כמה חודשים

בעבודה הקודמת היה איסור וזה לדעתי היה בגלל בעיות של חוסר אמון בנו, וזה באיזה שהוא מקום אפילו מעליב, כאילו רק שאתה רואה אותי אני בתפוקה.. (מה שממש רחוק מלהיות נכון כמובן)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צריך לעשות מה שאפקטיבי לכל מקרה ואדם לגופו'
צריך לעשות מה שאפקטיבי לכל מקרה ואדם לגופו
05/03/2013 | 21:48
204

א. כשמריצים בדיקות ארוכות, אם לא יאפשרו לאנשים לעבוד מהבית, יבזבזו יום בכל פעם שהבדיקות נפלו שעתיים אחרי שמישהו הלך הביתה. עדיף שאותו אדם יהיה במשרד פחות שעות, ויבדוק את מצב הבדיקות בבית בלילה (ויריץ מחדש אם היתה תקלה) - מאשר לבזבז לילה.

זה קיים בעיקר אצל אנשי בדיקות - אבל גם אצל אנשי פיתוח.

ב. במשרדים יש הרבה מאוד הפרעות. יש הרבה משימות שדורשות ריכוז של מספר שעות רצוף. משימות כאלו לוקחות יותר זמן כשנעשות במשרד, ומתבצעות באיכות נמוכה יותר (יותר באגים). לפעמים הפתרון להגיע למשרד מוקדם לפני שמגיעים המפריעים. לפעמים הפתרון הוא להגיע מאוחר ולהישאר אחרי שרוב האנשים הולכים. ולפעמים הפתרון הוא לעבוד מהבית בשעות השקטות האישיות (תלוי מי איתך בבית, ואם אתה טיפוס של בוקר, צהריים או ערב).

ג. צריך לשמור על איזון שעות. אם מישהו "הופעל" מהבית בעקבות תקלה שדורשת טיפול מיידי - הוא למעשה עובד מהבית. הגיוני שלמחרת הוא יגיע מאוחר יותר למשרד, או יצא מוקדם יותר, כדי להימנע משחיקה, אם זה לא ארוע חד-פעמי. זה נכון במיוחד לאנשי תמיכה - אבל גם לאנשים אחרים שמעורבים בטיפול בתקלות כאלו, כולל אנשי בדיקות ופיתוח.

איסור גורף על עבודה מהבית - הוא מעשה דבילי, על פי רוב. ספציפית ביאהו אין לי מושג מה קורה. אם במקום עבודה שאני נמצא בו תועבר החלטה כזו - אני אעבור למקום אחר, משום שהפרודוקטיביות שלי (ותרומתי הכוללת לחברה) *נפגעת משמעותית* כשאין גמישות שעות וגמישות עבודה מהבית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מסכים בתנאי שזה תקף גם בלילות ובסופי שבוע'
אני מסכים בתנאי שזה תקף גם בלילות ובסופי שבוע
05/03/2013 | 21:50
1
98
לצפיה ב-'לא הבנתי למה אתה מסכים'
לא הבנתי למה אתה מסכים
06/03/2013 | 11:26
121
אני אישית לא רואה קשר בין עבודה מהבית לבין לילות וסופ"ש. אני חושבת שצריכה להיות הפרדה (חוץ ממקרי חירום).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מהניסיון שלי ואפילו מהתגובות פה בפורום'
מהניסיון שלי ואפילו מהתגובות פה בפורום
05/03/2013 | 23:40
5
328
יש הבדל עצום בעניין הזה בין גברים לנשים.

גברים מעדיפים לעבוד במשרד, וגם עובדים יותר טוב ככה.
ונשים מעדיפות לעבוד מהבית, וגם עובדות יותר טוב ככה.

כמובן שיש יוצאי דופן, אבל זאת המגמה.

בנוסף, ממה שאני רואה ביומיום, אפשר יותר לסמוך על נשים כשהן עובדות מהבית מאשר על גברים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה גודל המדגם ממנו אתה מסיק?'
מה גודל המדגם ממנו אתה מסיק?
06/03/2013 | 00:02
2
208
כמה הגיבו כאן? 20? כמה אתה מכיר - עוד 20?
ומכך אתה מנסה להשליך על קבוצות של מליוני פרטים?

איך אתה יכול לטעון, על סמך מה שאתה יודע, שכל מה שאתה מכיר וראית כאן אינו יוצא הדופן בנושא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה בד"כ המידע שיש לנו.'
זה בד"כ המידע שיש לנו.
06/03/2013 | 14:05
1
121
לא צריך להסיק מסקנות מרחיקות לכת בעקבות המידע הזה, אבל זו רמת המידע בד"כ בדיון בפורום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל האחרים כתבו על עצמם ועל מה שמכירים'
כל האחרים כתבו על עצמם ועל מה שמכירים
06/03/2013 | 17:56
88
אישנר זאף היה היחיד שטען למגמות כלליות.
יחי ההבדל הקטן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני עובדת טוב יותר במשרד'
אני עובדת טוב יותר במשרד
06/03/2013 | 18:01
93
אבל לפעמים - כמו במקרה של טכנאי וכדו' - יעיל יותר להישאר בבית מאשר לבזבז זמן נסיעה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מעדיפה לעבוד במשרד גם'
אני מעדיפה לעבוד במשרד גם
07/03/2013 | 07:54
77
לראות אנשים, להיות בחברה לאכול יחד בצהריים.
לא כל החיים סובבים סביב הילדים.
יש את הימים שהאבא שלוקח אותם מהגן ואני נשארת בעבודה( וזה גם כיף, זה סוג של מנוחה, כי תאכלס עבודה מול מחשב=מנוחה) ויש את הימים שאני לוקחת.
אבל באופן כללי אתה צודק- אפשר לסמוך יותר על נשים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בתור אחד שעבד בחברה שדגלה בעבודה מהבית'
בתור אחד שעבד בחברה שדגלה בעבודה מהבית
06/03/2013 | 08:29
26
380
אני יכול לומר שזה פשוט נהדר.
אנחנו נמצאים בעידן טכנולוגי מתקדם שמאפשר לנו לעבוד מהבית או מכל מקום אחר.
הבעיה מתחילה כשאין משמעת עצמית, כשמתחילים לזרוק, ואין עין מפקחת. אם העובד מספיק בוגר - התפוקה שלו תהיה אפילו טובה יותר, אם לא - בעיה.
אגב, לי אישית תמיד הפריע, בחברות מסויימות, שהיו מסתכלים בעיקר על השעות שהייתי נותן ופחות על התפוקה. לדעתי זה צריך להיות בדיוק להיפך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'להסתכל על תפוקה במקום על שעות זה מיתוס'
להסתכל על תפוקה במקום על שעות זה מיתוס
06/03/2013 | 11:17
25
294
זה לא באמת קיים. תמיד יש עוד מה לעשות, מי שעושה משימה מסויימת בחצי מהזמן של אדם ממוצע פשוט יתנו לו עוד משימה בשאר הזמן, וזה גם הגיוני, מקום העבודה הרי משלם לו על השעות האלו אז למה לא לנצל אותן? התגמול לאנשים כאלה צריך לבוא דרך תנאים - משכורת/בונוסים וכו', אבל לא דרך הפחתה בשעות עבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא מסכים איתך'
לא מסכים איתך
06/03/2013 | 11:35
2
250
נדירים מקומות העבודה שמסתכלים על תפוקה ולא על שעות - אבל הם קיימים. אני עבדתי באחד מהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
06/03/2013 | 11:43
38
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
06/03/2013 | 12:01
171
מניסיוני בכמה חברות זה אף פעם לא היה כך, אבל כפי שאתה אומר כנראה שהם פשוט נדירים. בכל מקרה נראה לי שאם נפלת על מקום כזה אז סבבה, אבל ככלל לא הייתי בונה על זה שלא יסתכלו על שעות העבודה שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא מסכים איתך'
לא מסכים איתך
06/03/2013 | 15:37
19
200
אני עובד בחברה שחלק מהמפתחים שלה עובדים ב Remote , ויש כמה rock star developers שעובדים עבורנו שמאוד מפורסמים אגב בהתמחות שלהם, והם עובדים מהבית. אתה רוצה להגיד לי שגם כלפי אותם rock stars יושבים עם היד על הסטופר? אני בספק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב נו זה גם מקרה מיוחד'
טוב נו זה גם מקרה מיוחד
06/03/2013 | 16:05
18
160
אם יש מישהו שמסיים עבודה מהר ובשאר הזמן לא עושה כלום והמנהלים שלו לא יודעים מזה, ומן הסתם קל יותר לעשות את זה כשאתה עובד מהבית (הנה סיבה למה לא כדאי למקום עבודה לאפשר עבודה מהבית), אז ברור שלא יתנו לו עוד משימות כי לא יודעים מזה. אבל לטווח ארוך אי-אפשר להסתיר דברים כאלה, מנהלים לא פראיירים והם מכירים טוב את העובדים שלהם ויודעים בדיוק מי מסוגל למה. לגבי rock stars אני לא יודע, לא נתקלתי ב-rock stars שעובדים מהבית, אבל אם לוקחים מישהו עם התמחות מסויימת למשימה מיוחדת אני מניח שמדובר באנשים ששווים מספיק לארגון בשביל שלא יתקטננו איתם על דברים כאלה. עבור רוב העובדים זה לא המצב.

בשורה התחתונה, כשאתה חותם על חוזה עם מקום עבודה אתה לא מתחייב להספק, אתה מתחייב לשעות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בשורה התחתונה אתה לדעתי טועה ומטעה'
בשורה התחתונה אתה לדעתי טועה ומטעה
06/03/2013 | 18:00
17
326
כשחותמים על חוזה מול מקום עבודה, מחוייבים למה שכתוב בחוזה - וזה נכון לשני הצדדים.

חוזה עבודה לא חייב לכלול "שעות". חוזה יכול להיות פרוייקטלי עם תקציב ידוע - ואולי אפילו בונוס לסיום מהיר.

אם יש מישהו שמסיים עבודה מהר, בוס חכם ייתן לו כמה תנאים שייגרמו לו להשאר במקום העבודה, במקום לברוח כי הוא מרגיש ש"סוחטים" אותו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושבת שגם כשחותמים חוזה'
אני חושבת שגם כשחותמים חוזה
06/03/2013 | 18:10
105
מבוסס על שעות - יש ציפיה לתפוקה מסויימת מינימלית.
לא שוכרים אותנו כדי לשבת בכיסא את הX שעות שלנו. מצפים שנספיק מינימום דברים בזמן הזה. לכן אין בעיה לפטר עובד כשלא מרוצים מההספק שלו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב שמי שמטעה זה אתם'
אני חושב שמי שמטעה זה אתם
06/03/2013 | 18:30
15
106
ברור שחוזה לא חייב לכלול שעות, וברור שיש חוזים פרוייקטלים (שאגב מהניסיון שלי דווקא עובדי קבלן שהובאו במיוחד לפרוייקט מסויים היו אלו שהכי ספרו להם שעות כי הם קיבלו משכורת לפי שעה), וברור שיש מקומות יוצאי דופן שהם נדירים, אבל כל אלו זה היוצאים מהכלל שמעידים על הכלל. תכלס באחוזים, כמה עובדים בחברה חתומים על חוזה פרוייקטלי? כמה עובדים הם rock stars שעושים מה שבא להם ולא בודקים להם שעות? בודדים אם בכלל. רוב העובדים חתומים על חוזים סטנדטיים, עובדים שעות סטנדרטיות, מעבירים שעון נוכחות ואלו שמתבלטים לטובה זה לא אלו שמסיימים משימות מוקדם וחותכים לים בצהריים אלא בדיוק ההיפך, אלו שנותנים מעבר לנדרש מבחינת השקעה, עבודה מהבית ועבודה בסופי שבוע.

מי שמסיים לעבוד מהר יתאימו לו את עומס העבודה ליכולת האישית שלו (זה ממש לא 'סחיטה') ובתמורה יצ'פרו אותו בתנאים ובונוסים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב, ההתרשמות שלי היא ממש שונה'
שוב, ההתרשמות שלי היא ממש שונה
06/03/2013 | 18:39
6
82
היתה תקופה בחיי שבה שפטו אותי לפי שעות. זה היה בימים שבהם הבועה התפוצצה.
היה מקום נוסף בימי התפוצצות הבועה השניה שניסה לעשות זאת. כמעט כל מי שאני מכירה משם עזב (וזו היתה הסיבה העיקרית).

ההתרשמות שלי היא שהשוק התבגר מאז, יש חברות שעדיין מנסות  לעבוד לפי קודים ישנים. אבל כמות המהנדסים שמוכנים לספוג זאת הולכת ומצטמצמת. במיוחד כשמדובר במהנדסים עם הרבה שנות נסיון ונחשבים מבוקשים בשוק.

יכול להיות שההתרשמות שלי ושלך שונות בגלל שכל אחד מאיתנו מכיר חברות בעלות אופי שונה ומהנדסים שונים. אבל חשוב לי שתדע שיש גם כאלה שהעבודה שלהם לא נספרת לפי שעות. זה בטוח לא בודדים, כי רק אני לבד מכירה יותר מבודדים. כניראה שיחד עם דלית, זסקה ואיתי יש מספר לא קטן של אנשים כאלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב אולי שבאמת לא הבהרתי את עצמי טוב'
אני חושב אולי שבאמת לא הבהרתי את עצמי טוב
06/03/2013 | 22:10
5
77
(זו תגובה גם לדלית)

עברתי שוב על השרשור ובאמת התחלתי אותו בכותרת קצת מטעה (שמתסכלים על שעות ולא על תפוקה). אז אני מתקן את עצמי (כפי שעשיתי שעקיפין בהמשך דברי) - אני לא אומר שלא מתסכלים על תפוקה. מתסכלים עליה. השאלה מה עושים עם זה. אני טוען שעובד עם תפוקה גבוהה יותר לא יעבוד פחות שעות מעובד אחר. זה בהגדרה לא אפשרי כי אם הוא יעבוד פחות שעות התפוקה שלו לא תהיה גבוהה יותר. אני טוען שמי שתפוקתו גבוהה יותר יצפו ממנו להמשיך לתת תפוקה גבוהה יותר, בכך שיעבוד אותו מספר שעות כמו אדם אחר, אבל בהחלט לא יתעלמו מכך וזה יבוא לידי ביטוי בתנאים נלווים. ורק לחדד, אני לא מדבר פה על rock stars או חוזים פרוייקטלים ושאר אנקדוטות, אלא על מה שמקובל בשוק. כמו-כן אני לא אומר שבכל מקום יושבים וסופרים לאנשים שעות, יש מקומות שכן (רובם לדעתי ומניסיוני) ויש מקומות שלא. אבל גם במקומות שלא אנשים עובדים מספר שעות מקובל בין אם הם מספיקים יותר או פחות בזמן הזה.

אני מקבל שאנחנו כנראה מתחומים שונים (אני איש חומרה) ועברנו בחברות שונות וכנראה ראינו דברים שונים. אבל עבדתי כבר בלא מעט חברות, חלק מהן די גדולות, ויש לי חברים שעובדים בעוד חברות. כן נתקלתי במומחים שונים שאולי לא ספרו להם שעות אבל עבדו כמו כל אחד אחר, במהנדסים טובים שעבדו קשה, טחנו שעות ותוגמלו בהתאם, במהנדסים ממוצעים שעבדו שעות רגילות ולא תוגמלו במיוחד, במהנדסים חלשים שהיו עובדים יותר מכולם כדי לנסות לכפר על הפער, ולצערי גם במהנדסים חלשים שפשוט לא עמדו בדרישות ומצאו את עצמם בחוץ. אבל מעולם לא נתקלתי במישהו ש"הסתכלו רק על התפוקה שלו" ועבד פחות שעות מהשאר כי היה מספיק משימות בחצי מהזמן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושש שעדיין לא הבנת'
אני חושש שעדיין לא הבנת
06/03/2013 | 23:00
4
62
לא אתה התחלת את השרשור. Jgut החלה אותו.
השרשור הכללי הוא על דעתנו בנושא עבודה מהבית.

לגבי נושא הבינוניות - זו הבעיה הגדולה שכולם לכאורה מנסים לפתור, ובפועל בעצם מנציחים.
אנשים שלא מסוגלים לתת מענה לכאורה לא יעבדו בחברה, אלא שכמות הגאונים היא קטנה, ורוב החברות נאלצות לשכור גם (רוב) מתכנתים "בינוניים".
יוצא מזה שציפיית התפוקה משעת עבודה של אדם, בממוצע בחברה מסויימת ( ובגדול בכולן) היא ידועה מראש. כלומר מתמחרים את שעת העבודה של העובדים כך שהחברה עדיין תרוויח אם תאלץ להשקיע X שנות אדם כדי לייצר את המוצר.

אם עובד הוא בכמה רמות טוב יותר מכל השאר - מסוגל ביום עבודה לגמור שבוע עבודה של צוות של 4 עובדים, כלומר יום עבודה שלו = חודש "ממוצע" - האם יקבל שכר גבוה פי 30 משכרם של העובדים האחרים סביבו?
אני מעודי לא שמעתי על מצב כזה.
בהנחה שעובד ממוצע מקבל כ20K, אותו גיבור אמור לקבל תמורת הערך המוסף שלו לחברה ( זמן = כסף. היכולת לסיים עבודה הרבה יותר מהר שווה הרבה כסף) פי 30 כלומר 600K לחודש.
כמה אנשים במקצוע טכני אתה מכיר, או שמעת עליהם, שמשתכרים פי 100 מהמנכ"ל הממוצע?
יש כאלה. בחברות מספיק גדולות ורווחיות, שיודעות לתמחר נכון את תפוקת העובד, הוא אכן יקבל זאת.
אבל לא הרבה חברות יעשו זאת, לראייתי הרוב לא, אם כי אין לי מספרים לתמוך בטענה.
אותו "תותח על" יכול לעבוד בתפוקה מלאה, ובעצם לצאת פראייר, או שהוא יכול לקחת את החיים באיזי, להינות מריח החרפושיות ולתת תפוקה מקבילה לסובבים אותו. כיוון שזה מה שמצופה ממנו, וכך הוא מתוגמל בינכה, לאף אחד לא באמת תהיה בעיה עם זה - כלומר עודדנו בינוניות.

הבעיה שלי עם הטיעון שלך, כאילו ברור מאליו שהחוזה מחייב עבודה של מס' מסוים של שעות הוא סוג החוזה המקובל היחיד, נראית לי מופרכת מיסודה.

איך עובדת שרשרת המזון?

חברה א' צריכה פתרון לבעיה כלשהי, כדי שתוכל לייצר את מוצר הליבה שלה ולהרוויח.
חברה ב' מייצרת את הפתרון או חלקים ממנו.
ברוב המקרים לפרוייקט יהיה תמחור קבוע - fixed price. חברה ב' תנסה להעריך כמה יעלה לה למצוא פתרון, להוסיף שולי רווח סבירים שעדיין ייגרמו לחברה א' לבחור אותה ולא מתחרה, ולהגיש את זה בתוספת הערכת זמנים לחברה א' - זה יהיה החוזה.
החוזה לא יהיה על בסיס שעות. החוזה יהיה על בסיס מחיר סופי וזמן אספקה.
כעת חברה ב' מתחילה לשלם למתכנתים כדי שתוכל לעמוד בחוזה מול חברה א'.
עכשיו שאל את עצמך בכנות - מה ההגיון של חברה ב', שמקבלת תשלום עבור תפוקה, להמיר את פרדיגמת התשלומים בינה לחברה א' לפרדיגמת תקבול עבור זמן, ללא קשר לתפוקה?
למה, אם היא מקבלת תשלום קבוע, לא עדיף לה באותה נשימה, ליידע את העובד מראש כמה שווה לה עבודתו על הפרוייקט, ומה הזמן העומד לרשותו?
למה להוסיף עוד שכבת אבסטרקציה שרק מסבכת את החישוב הפנימי ובד"כ מובילה להפסדים, שכן פרוייקטים לעולם לא עומדים בזמנים?
אם עובד יודע מראש כמה יקבל על הפרוייקט, לא משנה כמה ישקיע בו, והוא יודע שיוכל לעשותו בחצי הזמן, זה יעודד אותו לעשות את העבודה בחצי הזמן ולקחת על עצמו פרויקט נוסף וכך להכפיל משכורתו.

אם לעומת זאת לוקח לו זמן רב יותר - חברה ב' לא מפסידה - רק העובד שהעריך לא נכון מפסיד זמן בו יכול היה להמשיך לפרוייקט הבא.

אבל לשיטתך נכון יותר שהחברה תפסיד (כיוון שהיא ממשיכה לשלם משכורת לעובד, גם כאשר חרג ממסגרת הרווחיות של הפרויקט), ובלבד שתתגמל את העובד שלא כפי שהיא עצמה מתוגמלת.
מה ההגיון?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההגיון הוא ניהול סיכונים'
ההגיון הוא ניהול סיכונים
07/03/2013 | 00:16
2
71

לקת פרוייקטי ב-fixed price - זה סיכון. ייתכן שהעבודה תיקח הרבה זמן (שעולה כסף) ויסתיים בהפסד. עובד *שכיר* מעוניין במשכורת קבועה - כלומר הוא לא מעוניין לקחת סיכון. במצב כזה, החברה מעסיקה שכירים, ומשלמת להם את משכורתם החודשית הקבועה, למרות שהיא מקבלת תשלום קבוע על הפרוייקט. כך העובדים הרוויחו יציבות יחסית, והחברה קיבלה סיכוי (מלווה בסיכון) להרוויח הרבה כסף, אם תצליח לתמחר את הפרוייקט טוב. כשחברה עושה מספר פרוייקטים (שבכל אחד יש מספר עובדים) - היא מורידה את הסיכון שלה (פרוייקט אחד עשוי לקחת פחות זמן ואחד יגלוש בזמן).

המודל שאתה מתאר, מתאים לחברת פרוייקטים שמעסיקה פרילאנסרים (כלומר - אנשים שבהגדרה רוצים לקחת את הסיכון, עבור הסיכוי של השתכרות גבוהה יותר ו/או עבור גמישות ניהולות לעצמם לקחת עוד פרוייקטים לפני, אחרי או במקביל). המודל הזה, נכון לשוק של היום, פחות סקיילאבילי.

עוד נקודה - זה מודל לחברת פרוייקטים - זה לא מודל לחברה שמפתחת מוצרים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מסכים בגדול, למעט סיווג החברה'
אני מסכים בגדול, למעט סיווג החברה
09/03/2013 | 00:22
1
10
כמעט כל חברת מוצרים, היום, ממקרת חוץ חלק מפעילותה, מסיבות שונות.
כמעט כל מוצר, אם הוא מורכב מספיק, יכלול גם רכיבים חיצוניים לחברה.

במקרה הקיצוני זה יכול להיות רק שפת התכנות - כמה חברות אתה מכיר שיפתחו שפת תיכנות פנימית פרטית לטובת המוצר שלהן? סאן עשו את זה עם ג'אווה, ובסוף נמכרו לאורקל...

הנק' היא שכל מוצר כולל רכיבים חיצוניים, ובמקרים רבים (לא יודע אם רוב המקרים) ייתכן ומדובר על מוצרים קנויים בכסף (למשל מהדר של אינטל, או הרחבה מסויימת של ג'אווה, או אפליקציה זוטא שתשמש חלק מהפתרון הכולל שאתה מוכר ללקוח הסופי) וייתכן שסתם תסתמך על טהרת האופן סורס (החל ממעכת הפעלה חינמית שייתכן ותיאלץ לקסטם כדי שתענה לצרכי המוצר שלך ביעילות טובה יותר, מה שמוביל חזרה להשקעה בדברים שאינם מוצרי ליבה, ושוב מחייבים תמחור שלא יוחזר במישרין מלקוחות.

מבחינה זו אפשר להסתכל כמעט על כל מוצר כאילו היה פרוייקט - גם אם המוצר מיועד מראש להיות מוצר מדף.
הטענה שלי היא שלא חייבים להיות פרילאנסרים כדי לעבוד במוד פרייקטלי גם פנימית בחברה, אבל זה מחייב שינוי פרדיגמה מבחינת תנאי העסקה, וכפי שכתבת מגדיל סיכון לעובד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה סתם להטוט סמנטי'
זה סתם להטוט סמנטי
09/03/2013 | 08:44
6

שלגמרי לא ברור לי כיצד הוא קשר לנושא

לגבי שפה - לא מדובר במיקור חוץ. מדובר בשימוש במוצר מדף. מיקור חותץ פירושו שמתקשרים בחוזה לחברה שתפתח לך את אותו החלק. שימוש בקוד *מוכן*, לכן, אינו מיקור חוץ. גם אם מדובר במוצר של קוד פתוח, וגם אם מדובר במוצר מסחרי. עצם זה שמדברים על רכישת "מוצר" - סותר "מיקור חוץ". הדבר היחיד ש"ממוקר חוץ" במוצר מסחרי (וגם זה לא תמיד) הוא התחזוקה של אותו מוצר מסחרי. כשמדובר במוצרי קוד פתוח - לעיתים קרובות לא "ממקרים" את התמיכה החוצה, אלא מבצעים אותה (או חלקה) בתוך האירגון.

בכל מקרה, כל העלויות הללו, הן עלויות פיתוח, שאמורות להתחלק על כל הלקוחות יחדיו בחישוב קדימה. היוצאים מהכלל הם מוצרים שנמכרים בכמויות מאוד קטנות, וכוללים פיתוח-ספציפי ללקוח. אם תיקח חברה כמו אמדוקס - היא מבצעת פעולה של הטמעה ספציפית של מוצרי הבילינג שלה ללקוח. שם, כל מכירה - היא באמת מכירה של פרוייקט, ולכן המחיר הוא מחיר תפור פר לקוח. יש עוד חברות שעובדות במודל הזה - סבורני שהן לא מאוד רבות, כי הוא לא סקיילאבילי למוצרי mass market. ועדיין, גם בחברות הללו - רוב העובדים הם שכירים, שמקבלים משכורת קבועה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אפשר לשנות נושא תוך כדי דיון אתה יודע'
אפשר לשנות נושא תוך כדי דיון אתה יודע
07/03/2013 | 09:18
50
בוא ננסה לשמור לפחות על מינימום גמישות מחשבתית. אני התחלתי את תת-הפתיל הזה כתגובה למה שאיתי כתב בהודעה שלו.

קודם כל אני מסכים עם מה ש-choo כתב. אתה מדבר על חברה שעושה פרוייטקים ואני מדבר על חברה שמפתחת מוצר שאמור להתחרות בשוק. מן הסתם אופי העבודה שונה בין סוגי החברות ומכיוון שאת הסוג הראשון אני לא מכיר אני אסייג שדברי נאמרו בהקשר לחברות מהסוג השני, שאלו החברות שבהן אני עבדתי.

שנית, הדוגמה שלך היא מאד לא מציאותית, אין דבר כזה עובד שהתפוקה שלו היא פי 30 מעובד ממוצע. אולי יש עובדים שהתפוקה שלהם היא נגיד 20% יותר מעובד ממוצע, ואז יש מקום לשלם 20% יותר, אבל גם זה מאד היפותטי כי אי-אפשר באמת לכמת תפוקה של עובד, יש עובדים שמסיימים פרוייקט מהר אבל יש להם הרבה באגים, שהקוד שלהם לא ניתן למימוש חוזר, שהקוד שלהם לא מתועד היטב, שהקוד שלהם לא מתממשק טוב עם בלוקים שכנים ויוצר הרבה כאב ראש לאנשי אינטגרציה וכו'. כך שבסופו של דבר תנאים נקבעים על בסיס הערכות ובשורה התחתונה בניגוד למה שאתה טוען אין פה עידוד לבינוניות, עובדים טובים יתוגמלו בהתאם ואם הם חכמים הם לא ינצלו את היכולות שלהם לחתוך מוקדים הביתה אלא יעבדו קשה ויקצרו את הפירות של ההשקעה + יכולת שלהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואיך זה קשור למשהו?'
ואיך זה קשור למשהו?
06/03/2013 | 18:42
7
66
מה החברות ברובן מאפשרות - זה ברור. השאלה הייתה מה דעתנו על כך.

אתה טוען שלדעתך אדם יעיל שעובד טוב יותר, צריך להענש על כך בדמות תוספת משימות וערך מוסף לחברה, שברובו לא יתבטא בשום צורה בתלוש המשכורת שלו, וטוען שזו לא סחיטה.

במקום ממנו אני מגיע, אני נוטה לחשוב שאנשים אמורים לקבל תמורה הולמת לעבודתם, לא למאמציהם.
לטענתך עדיף לחברות למצוא מתכנתים בינוניים ומטה, שייקח להם 4 או 5 ימים על כל שעת עבודה של גאון, ולשלם להם פי כמה מאשר לגאון כי על  פניו נראה שהם עובדים קשה יותר???

אתה בעצם מעודד בינוניות - לגאון כדאי שלא לבצע עבודה טובה ומהירה, כי התמורה שיקבל לעולם לא תגלם את הערך המוסף שלו לחברה. עדיף לו להיות מובטל סמוי, ולנצל הפסקות סיגרה ארוכות, ולפחות להרוויח איכות חיים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/03/2013 | 21:49
6
56
אני דיברתי על מה קורה בפועל, לא על מה דעתנו. אני לא חושב שבכלל ציינתי מה דעתי על הנושא (למרות שהיא כנראה ברורה מקריאה בין השורות).

אני חושב שאולי לא הסברתי את עצמי טוב, כי נראה לי שהבנת בדיוק ההיפך ממה שהתכוונתי. אני אנסה להסביר את עצמי שוב.

ראשית, אני לא מבין למה לדרוש מאדם לעבוד מספר שעות מסויים ביום זה 'עונש', במיוחד אם זה מה שנדרש מאותו אדם בחוזה שהוא חתום עליו. אם מדובר בעובד שמסיים עבודה מהר אז זה עובד שיש לו הספק יותר גבוה, לא פחות שעות (אם הוא היה עובד פחות שעות אז מן הסתם ההספק שלו לא היה יותר גבוה). על הספק גבוה בהחלט יש מקום לתגמל בתלוש המשכורת כמו שכתבתי כבר פעמיים. זה בא לידי ביטוי או במו"מ על תנאים או בכך שנוכחים שהעובד 'כוכב' ומתגמלים אותו בהערכת עובדים, בהעלאת משכורת, בבונוסים או בקידום. כל שאר הדברים שטענת (שאני מעודד בינוניות ודברים כאלה) לא ממש רלוונטים כי לא נראה לי שהבנת אותי עד הסוף.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא מתייחס לבעיית "יחס המשכורות" שהעלו'
אתה לא מתייחס לבעיית "יחס המשכורות" שהעלו
07/03/2013 | 08:36
5
58

כלומר, לעובדה שבפועל, עובד שמספק פי 2 תפוקה - לרוב לא מקבל פי 2 משכורת. כדי שהוא יוכל לקבל פי 2 משכורת - הוא צריך להפוך ל"יועץ חיצוני" ולעבוד במקביל עבור מספר חברות. זה המצב היחיד שבו חברות "מרגישות נוח" לתת למישהו הרבה כסף תמורת עבודה של מספר שעות מצומצם.

מצד שני, דלית מקצין לכיוון השני.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה לא התייחסתי?'
למה לא התייחסתי?
07/03/2013 | 09:23
4
59
כתבתי במפורש שמי שנותן תפוקה יותר גבוהה יתוגמל במשכורת. למעשה זאת כבר פעם רביעית שאני כותב את זה. הטענה שלי היא שלרוב אותו עובד לא יעבוד פחות שעות מעובד ממוצע.

וכפי שעניתי לדלית למעלה - תפוקה של פי 2 זה מצב היפותטי. אין עובד שעושה אותה עבודה כמו עובד ממוצע רק בחצי מהזמן, בלי שיהיה לזה מחיר בבאגים/תיעוד/ממשק וכו'.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי עניין הפי-2 - יש לך טעות'
לגבי עניין הפי-2 - יש לך טעות
07/03/2013 | 10:23
1
45

יש פערים גדולים יותר גם מזה בין עובדים שונים.

עוד נקודה - כשאני מדבר על תפוקה, אני מדבר על קוד *מדובג*, לא על "הקוד התקמפל ועושה 'הלו, עולם'".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אולי'
אולי
07/03/2013 | 10:30
43
אם הממוצע של העובדים נמוך אז אולי יש מישהו טוב שעושה אותה עבודה בחצי הזמן. במקומות שבהם אני עבדתי כנראה שהממוצע היה די גבוה, כי מעולם לא נתקלתי במישהו שעושה אותה עבודה בחצי מהזמן הממוצע, וזה כולל מהנדסים מאד חזקים שעבדתי איתם. לעומת זאת כן נתקלתי בעובדים שלוקח להם פי 2 יותר זמן לעשות את העבודה.

וכפי שאמרתי, שני עובדים יכולים לעשות את אותה עבודה בצורה שונה לגמרי, יש עוד דברים חוץ מדיבוג. תפוקה כוללת הכל. אני למשל בתפקיד הנוכחי שלי נאלץ להשתמש בקוד שכתב אדם מבריק שכבר לא עובד בחברה, ואני ועוד כמה מהנדסים מבזבזים הרבה זמן כי הקוד שלו שלו מאד לא קריא וקשה לדיבוג. אז מה זה אומר? הייתה לו תפוקה גבוהה או נמוכה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הפערים בין מתכנתים הם בתחום הסדר גודל'
הפערים בין מתכנתים הם בתחום הסדר גודל
07/03/2013 | 10:35
1
76
הדבר מוכח מחקרית (מצוטט בערך בכל ספר תכנות, למשל code complete), וניכר בפשטות לעיני כל מי שעובד בתחום.
המתכנת הפרודקטיבי בחברה כותב קוד פי 5 מהר, ועם מחצית מהבגים, מאשר עמיתו האיטי.
עובדות, לא דיעות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה משווה מהיר לאיטי'
אתה משווה מהיר לאיטי
07/03/2013 | 11:07
64
אני משווה מהיר לממוצע
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא יודע כמה מיתוס, אני היום עובד במקום כזה'
לא יודע כמה מיתוס, אני היום עובד במקום כזה
09/03/2013 | 04:42
1
18
גם בחודש שיצא לי פחות מ - 9 שעות בממוצע ליום המשכורת נותרה זהה. בשאר החודשים אני בין 9 ל - 9 וחצי שעות ביום.
בשני המקומות הקודמים דווקא שמו לב טוב לשעות אבל לא באופן בו אתה חושב. מאחר וקיבלתי בהם תשלום של שעות נוספות אז הייתי צריך לבקש אישור לעבוד יותר שעות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא מה שהתכוונתי'
זה לא מה שהתכוונתי
09/03/2013 | 10:43
8
אני מניח (תקן אותי אם אני טועה) שבמקום העבודה שלך כולם עובדים פחות או יותר כמוך. המיתוס שאני התכוונתי אליו זה שאם מישהו עובד פי 2 יותר מהר, הוא יעבוד חצי מהזמן מעובדים אחרים כי "רק מסתכלים על התפוקה שלו". תופעות כאלו לא קיימות. אבל יכול להיות שלא הבנתי נכון את איתי, אם כל מה שהוא התכוון לומר זה שיש מקומות שבהן לא בודקים שעות לעובדים אז אני מסכים שזה נכון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן בבית, לא בבית - לא זה הסיפור.'
כן בבית, לא בבית - לא זה הסיפור.
06/03/2013 | 09:00
71
309
הסיפור הגדול הוא שהיא חזרה לעבוד שבועיים אחרי הלידה.
אני לא יודע מה עשתה הנ"ל בחייה, אבל הכישלון המהדהד הזה בסבירות גבוהה מאפיל על הישגי העבר שלה.
אם זו תוצאת "המהפיכה הפמיניסטית", תחזירו  אותי בבקשה לימי הביניים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האני מניחה שהיא לקחה מטפלת פרטית לילד'
האני מניחה שהיא לקחה מטפלת פרטית לילד
06/03/2013 | 09:58
7
217
שתישאר עם הילד שלה עד גיל שנתיים-שלוש אם לא יותר. מה רע בזה?
הוא כנראה יקבל תנאים הרבה יותר טובים לגדילה מאשר אצל האמא הממוצעת בארץ, שאולי נשארת עם הילד שלושה חודשים-חצי שנה, ואז שולחת אותו לגן שבו הוא  צריך להלחם על תשומת לב עם חמישה ילדים נוספים  (במקרה הטוב).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מטפלת זה לא אמא.'
מטפלת זה לא אמא.
06/03/2013 | 18:03
6
142
ומטפלת גם לא מניקה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ועדיין זו זכותה '
ועדיין זו זכותה
06/03/2013 | 18:09
5
129
לא להניק ולקחת מטפלת.

אותי מטרידה נקודה אחרת בנושא - אני לא יודעת עד כמה זה משפיע חוסר קשר עם הורה ביולוגי בשלב כזה מוקדם של החיים. אבל הנקה - יש הרבה ילדים שמסתדרים טוב בלעדי זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בוודאי שזכותה'
בוודאי שזכותה
06/03/2013 | 18:44
4
123
אבל אני חושבת שהתינוק מסכן (לא בגלל ההנקה אלא כי הוא בקושי עם אמא שלו).
אגב בעלי אמר לי שהיא בנתה חדר ילדים במשרד שלה ביהאו, אז לא פלא שאין לה בעיה לחזור לעבודה אם התינוק שלה והמטפלת לידה. רק כמה חבל שלשאר העובדים אין חדר ילדים צמוד לCUBE שלהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עם זה אני מסכימה'
עם זה אני מסכימה
06/03/2013 | 18:47
3
109
לזה גם התכוונתי כשאמרתי שמטריד החוסר קשר להורה הביולוגי.
מצד שני, אני מניחה ששאר האמהות לא חוזרות מיד אחרי הלידה לעבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא נוח לעבוד במקום עבודה'
לא נוח לעבוד במקום עבודה
07/03/2013 | 08:43
2
85
שבו הבוס שלך חוזרת אחרי שבועיים ועוד אוסרת לעבוד מהבית..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מסכימה. הבעיה הגדולה היא'
מסכימה. הבעיה הגדולה היא
07/03/2013 | 12:06
1
61
במסר שהיא מעבירה. היא, באופן לא מפורש, אומרת שאין סיבה להישאר עם הילד בבית 3 חודשים וצריך לחזור לעבודה. הייתה לי בוסית לפני כמה שנים שבנתה לעצמה במשרד חדר ילדים קטנים והייתה מביאה את הילדה לעבודה, אבל כמובן שאף עובדת אחרת לא רשאית לתנאים כאלה. אז מבחינת המנהלת אין דבר כזה שלא עובדים גם כשהילדה חולה או כשהגן סגור, אבל היא מעבירה מסר (גם אם באופן בלתי מפורש) שאלו גם הציפיות שלה מנשים אחרות במקום העבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה שמישהו עושה משהו כי מתאים לו'
זה שמישהו עושה משהו כי מתאים לו
07/03/2013 | 13:09
56
לא אומר שהוא מעביר מסר שכולם צריכים לנהוג ככה. ואם לי נוח להישאר עם הילד בבית עד גיל 5, זה אומר שלדעתי זה מתאים לכולן? ממש לא נכון בעיני.
אם כבר, היא מעבירה מסר יותר מורכב של "לקחתי על עצמי משימה ואני מתכוונת לעמוד בה ולא להתחרט בשניה שאלד ילד". זה בעיני מסר מאוד חיובי בתקופה שבה מעסיקים מפחדים להעסיק נשים בגיל הפוריות כי "אולי היא תכנס להריון וכל סדרי העדיפויות שלה ישתנו".

לגבי ביטול העבודה מהבית - כתבו בהרבה מקומות בשרשור הזה, מדובר בצעד קיצוני של ביטול פריוילגיה בחברה שנמצאת במשבר, אין לזה שום קשר להשקפותיה לגבי נשים עם ילדים. אגב - למיטב הבנתי מדובר על ביטול *משרות* של עבודה מהבית, לא על האפשרות של אדם במשרה רגילה לעבוד מהבית מדי פעם.

לגבי המנהלת שלך - זה מאוד עצוב ומטופש שאשה עם ילדים תנקוט בגישה של "אין דבר כזה שלא עובדים גם כשהילדה חולה או הגן סגור". תנחומיי על שהיית צריכה לעבוד תחתיה. אבל אין לזה שום קשר עם מריסה מאיירס,
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דווקא לדעתי מה שהיא עשתה מעודד פמיניזם'
דווקא לדעתי מה שהיא עשתה מעודד פמיניזם
06/03/2013 | 12:04
60
253
מי אמר שהאישה צריכה להישאר עם התינוק בבית חצי שנה על חשבון הקריירה שלה? אני באמת לא מבין למה זה כל כך צורם לאנשים. מצידי תעשה מה שבא לה, זו המהות של שוויון זכויות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כי זה גובל בחולניות'
כי זה גובל בחולניות
06/03/2013 | 20:44
39
190
תאר לך שמנהל "מצטיין" היה מתנדב לוותר על ימי החופשה שלו וגם על שבתות וחגים כדי להראות נאמנות לארגון. מה היית חושב עליו? שהוא דוגמא אישית? שככה עובדים צריכים לנהוג? כמו הסוס בחוות החיות של ג'ורג' אורוויל. אני לא חושב שאישה צריכה לוותר על הורות או על חופשת לידה. גם המחוקק לא חושב כך. אני תוהה אם הכסף באמת ינחם אותה על זה שהיא הפסידה את חויית גידול התינוק בחודשים הראשונים. ומסכן הילד שגדל בידיים זרות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'"חולניות" זה קצת מוגזם לטעמי'
"חולניות" זה קצת מוגזם לטעמי
06/03/2013 | 21:21
34
150
אני לא רואה את זה ככה, קודם כל למה כשהגבר חוזר לעבודה שלושה ימים אחרי הלידה זה בסדר אבל מהאישה מצפים להישאר בבית חצי שנה? מה שהאישה עושה בעבודה פחות חשוב ממה שהגבר עושה? שהגבר ייקח חופשת לידה. זה אגב חוקי לחלוטין שהגבר ייקח חופשת לידה ולא האישה (בארץ לפחות, לא יודע איך זה במדינות אחרות).

שנית שתעשה מה שבא לה, זה לא ענייני ולא עניין אף אחד אחר כמה חופשת לידה היא לקחה ומה היא עשתה בה. אולי היא בכלל לא רוצה לקחת חופשת לידה מסיבות אישיות? אולי יותר קל לה להיות בעבודה במשך היום ואחר-כך עם הילדה מאשר כל היום עם הילדה? לא יודע ולא מעניין אותי. בחרה לחזור אחרי שבועיים - סבבה. זכותה. כל עוד היא לא מחייבת ולא דורשת מאף אחת אחרת לעשות אותו דבר אני לא רואה שום בעיה עם זה.

אני מכיר היטב את חווית גידול התינוק בחודשים הראשונים, ולא יקרה כלום אם האמא תהיה עם התינוק חלק מהזמן ולא כל הזמן, כל עוד התינוק בידיים טובות. מה שבטוח זה שהילד ממש לא ייצא מסכן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ב 6 שבועות ראשונים לערך האישה על גבול מחלה'
ב 6 שבועות ראשונים לערך האישה על גבול מחלה
06/03/2013 | 21:39
4
147
6 שבועות ראשונים לאחר לידה, נקראים בישראל "משכב לידה", כיוון שרפואית, האישה במצב גבולי של הסתגלות הגוף מחדש לאחר הלידה

אמיר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא הכרתי את המונח'
לא הכרתי את המונח
06/03/2013 | 22:16
2
126
אבל אני מניח שכמו הרבה דברים שקשורים לרפואה, זה מאד אינדיבידואלי. יש נשים שתוך כמה ימים חוזרות לעצמן ויש כאלה שצריכות כמה שבועות. תלוי גם איזו לידה זו. אני גם לא אתפלא אם 6 שבועות זה כולל מרווח ביטחון שלוקחים על הממוצע.

בכל אופן זה שהיא חזרה לעבודה לא בהרכח אומר שהיא חזרה לתפוקה מלאה, ייתכן שבהתחלה היא 'לוקחת את זה באיזי' (עד כמה שמנכ"לית של יאהו יכולה לקחת דברים באיזי). אבל בשורה התחתונה כאמור זה עניינה ועניינה בלבד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו, בדיוק מה שכתבתי'
נו, בדיוק מה שכתבתי
07/03/2013 | 08:16
79
היית יכול לחסוך את הקישור.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בתור אישה שילדה פעמיים אני יכולה להגיד לך'
בתור אישה שילדה פעמיים אני יכולה להגיד לך
07/03/2013 | 13:19
87
שמבחינה רפואית, אין שום מניעה מחזרה לעבודה שאין בה מאמץ גופני שבועיים אחרי הלידה, כל עוד מדובר בלידה רגילה.
איך אתה חושב שנראה סדר יום של אשה שילדה לפני שבועיים? היא שוכבת במיטה ונחה כל היום? בשבילי לטפל בתינוק בן שבועיים היה הרבה יותר קשה, פיזית ונפשית, מאשר לשבת מול המחשב ולכתוב קוד.  ואני מהנשים שמרשות לעצמן לא לנקוף אצבע בשאר מטלות הבית (כביסה, בישול, נקיון) עד שנה אחרי הלידה.
נכון, למעט מאוד נשים מתאים לחזור לעבודה אחרי שבועיים, בעיקר מסיבות פסיכולוגיות: הילד צריך טיפול מסביב לשעון, והאמא מרגישה שהיא זו שצריכה לתת לו אותו. אבל א. אין לזה שום קשר למצבה הפיזי (למעט הנקה, שגם לזה יש פתרונות) וב. מהבחינה הזו, אין שום הבדל בין שבועיים אחרי לידה לבין שלושה חודשים אחריה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
06/03/2013 | 22:24
12
לצפיה ב-'במקרה הזה, הילד לא נשאר גם עם האבא'
במקרה הזה, הילד לא נשאר גם עם האבא
07/03/2013 | 07:55
27
100
ממה שאני מבינה, נשכרו שירותיה של מטפלת שתהיה איתו כל היום.

אין לי שום בעיה עם אשה שחוזרת לעבוד אחרי שבועיים (לא רואה את עצמי עושה את זה בבוא היום, אבל כל אחת וענייניה), כל עוד אביו של הילד יהיה שם. בשבועות הראשונים לחייו של הילד זה קריטי עוד יותר להיות עם אחד ההורים ולא עם אישה זרה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל משום מה לאבא לא באים בטענות'
אבל משום מה לאבא לא באים בטענות
07/03/2013 | 08:15
26
161
רק לאמא. זאת צביעות.

אני לא חושב בכלל שזה קריטי שהילד יהיה עם אחד ההורים בשבועות הראשונים. חוץ מלעשות מצפון להורים אין לזה שום משמעות, בטח לא מבחינת ההתפתחות של התינוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האבא הוא לא נושא הדיון כאן'
האבא הוא לא נושא הדיון כאן
07/03/2013 | 08:22
25
72
בתור אישה (עם נטיות פמיניסטיות ) אין לי שום בעיה אם אישה שחוזרת לעבוד אחרי שבועיים. יש לי בעיה עם הורים שמחליטים להביא מטפלת לתינוק בן שבועיים. זה כן קריטי. ילד צריך את ההורים שלו לידו, הוא עדיין חסר ישע ושום מטפלת - לא משנה כמה היא מנוסה וכמה כסף היא מקבלת - לא תחליף טיפול, חום ואהבה של הורה.

האבא לא עלה כאן לדיון (אלא האמא, שממנה התחיל כל השרשור הזה).

אולי אני תמימה או מיושנת או כל מונח אחר, אבל בגיל שבועיים זה לא לגיטימי בעיניי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא רואה עם זה בעיה'
אני לא רואה עם זה בעיה
07/03/2013 | 09:31
24
67
קודם כל זאת החלטה שלהם ואין לנו זכות לבקר אותם. בעיני זה לא לגיטימי שאנשים משליכים את הנטיות שלהם על כלל ההורים מתוך מחשבה שאיך שהם מגדלים את הילד זה הכי נכון ומי שלא עושה כמוהם טועה. אין שחור לבן בגידול ילדים, כל הורה וכל ילד לגופו. יש הורים שמה לעשות, אין להם נטייה אבהית/אמהית חזקה והם אנשי קריירה. אנשים כאלה אם הם יהיו עם התינוק 24 שעות ביממה יכול לעשות לכולם יותר נזק מתועלת. אז מה, אסור להם להביא ילדים לעולם? שיביאו ויגדלו אותו איך שהם רואים לנכון. לילד זה ממש לא משנה מי נמצא איתו כל עוד מטפלים בו ודואגים לצרכיו (וברור שצרכיו זה לא רק האכלה והחלפת חיתולים אלא גם מגע ומשחקים, אבל זה לא חייב להיעשות ע"י אבא/אמא). ואת יודעת מה, נגיד שבעקבות ההחלטה שלהם הילד יפתח פחות קשר עם הוריו בטווח הארוך (שזה ספקולטיבי בטירוף אבל נניח), אז מה? מי אמר שזה רע?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'א. יש מחקרים וסטטיסטיקות'
א. יש מחקרים וסטטיסטיקות
07/03/2013 | 10:16
5
53
ב. אני מכירה אישית מישהי שאמא שלה היתה עובדת הייטק מהסוג הנ"ל (אמא קרה, לא מחבקת-מנשקת, בקושי בבית), והיא בהחלט גדלה עם חסכים וקשה לה עם זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז מה הנקודה פה?'
אז מה הנקודה פה?
07/03/2013 | 10:34
4
52
שהיה עדיף שאמא שלה לא תביא אותה לעולם? זאת אמא שלה, מה לעשות. לטוב ולרע. אם אמא שלה הייתה מכריחה את עצמה להישאר חצי שנה בבית אחרי הלידה זה היה יכול לעשות אפילו יותר נזק. יותר מזה, אולי החסכים זה בגלל שהיא ירשה מהאמא שלה את האופי המנוכר? זה לא מופרך בכלל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מילת המפתח היא איזון'
מילת המפתח היא איזון
07/03/2013 | 10:46
2
40
יש טווח גדול בין שבועיים לחצי שנה, מסכים איתי?
ולא חוכמה להביא ילד ולא לטפל בו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'"לא חוכמה להביא ילד ולא לטפל בו"'
"לא חוכמה להביא ילד ולא לטפל בו"
07/03/2013 | 11:33
1
49
אפשר לחשוב שהיא זרקה אותו לפח זבל. היא דואגת שהילד יזכה לטיפול ראוי. כל מה שמעבר לזה זו כבר החלטה אישית שלה והיא לגיטימית בדיוק כמו ההחלטות שאת עושה בתור אם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא כל דבר נחשב לטיפול ראוי בעיני.'
לא כל דבר נחשב לטיפול ראוי בעיני.
07/03/2013 | 13:02
15
לצפיה ב-'לא צריך ללכת לקיצון'
לא צריך ללכת לקיצון
07/03/2013 | 11:56
29
ולהגיד ש"עדיף היה לא להביא אותה לעולם" אבל (שוב, לדעתי) - אם הורים (שני ההורים, יש לילדים גם אבא!) לא יכולים לטפל בילד והוא רואה אותם שעה ביום, אז כן, יש בעיה. לא מביאים ילדים כדי שאנשים זרים יטפלו בהם. מביאים ילדים כשמבינים שהטיפול והגידול שלהם מחייב ויתור על שעות עבודה/פנאי, דורש השקעה בילד וכו'. אם הורה לא מבין את זה, שלא יביא ילדים. פשוטו כמשמעו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה עניין של השקפות עולם'
זה עניין של השקפות עולם
07/03/2013 | 10:27
5
44
אין ספק. כל הדיון הזה (וכל השרשור הזה) הוא עניין של השקפות עולם.

בהשקפת העולם שלי, ילד צריך את ההורים *שלו*. נקודה. הורה שלא יכול לטפל בילד שלו כי העבודה תופסת מקום ניכר בחיים שלו, שלא יביא ילד בשלב הזה. ההורה הזה לא חייב להיות האם, זה בהחלט יכול להיות האב.

תגידו שזה בולשיט פסיכולוגי, אבל בעיניי יש חשיבות רבה לנוכחות של הורה במיוחד בשלב הזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבעיה היא לא השקפות עולם שונות'
הבעיה היא לא השקפות עולם שונות
07/03/2013 | 11:31
4
34
הבעיה היא השלכת השקפת עולם פרטית על מי שחושב אחרת. אין לי שום בעיה עם ההחלטות שלך איך לגדל את ילדיך, ואין לי שום בעיה עם ההחלטות של מאריסה מאייר איך לגדל את ילדיה. אין פה טוב/רע נכון/לא נכון או שחור/לבן. יש גישות שונות, כל אחת מביאה (אולי) לתוצאות שונות, וכל עוד אין פגיעה בלתי הפיכה בתינוק שתמנע ממנו לחיות חיים 'נורמליים' אין שום סיבה להחליט שדרך אחת נכונה יותר מחברתה.

וסתם למען הדיון - יכול להיות שדווקא ההחלטה להישאר עם התינוק תהפוך אותו בעתיד לתלותי או מפונק, בעוד שדווקא קצת ריחוק יחשל אותו טוב יותר לחיים שבהם מה לעשות, אין לנו תמיד אבא ואמא ששומרים עלינו. איך את יכולה להכריע בכלל מה עדיף?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מכריעה שום דבר'
אני לא מכריעה שום דבר
07/03/2013 | 11:52
3
23
בוא לא נהפוך את מה שאמרתי למשהו קיצוני יותר. ילד צריך זמן בלי ההורים, צריך לפתח עצמאות ואישיות משלו. הכל נכון והכל טוב ויפה. אבל בגיל שבועיים לא מלמדים ילד לפתח עצמאות. ילד בן שבועיים הוא אכן תלותי, שהרי הוא לא יכין לעצמו אוכל, יחליף לעצמו חיתול וירים את עצמו לגרעפס.

זה נכון גם להגיד שכל אחד יגדל את ילדיו כראות עיניו, אבל באופן ברור יש לך בוודאי ביקורת על סוגי הורות שונים - האם מקובל בעיניך (להבדיל אלפי הבדלות) הורה שחושב שלגיטימי לתת לילד סטירה אם הוא ממרה את פיך? אני לא משווה חלילה בין מצבים, אני כן אומרת שלמרות שכל אחד בוחר לגדל את ילדיו אחרת, יש עדיין דברים מסוימים שבהם יש איזו נורמה מקובלת והגיונית, והיא לא הפכה לנורמה סתם. תינוק בן שבועיים זקוק לחום שאישה זרה לא יכולה לתת לו. היא תחליף לו ותאכיל אותו ותשכיב אותו לישון ותדאג שהוא יישאר בחיים עד שההורים יחזרו מהעבודה - אבל את החום של ההורים, שהוא קריטי בגיל כזה, אף מטפלת לא תחליף.

וכן, זה עניין של השקפות עולם. אני לא יודעת מה יקרה כשאני אהפוך לאם ומתי אחליט לחזור לעבודה (אולי בן זוגי ירצה חופשת לידה,  מי יודע...) ואולי אני גם קצת מושפעת מלימודי הפסיכולוגיה בתואר הראשון ומקורס ההתפתחותית (המרתק, באמת). קשה *לי* עם הקונספט הזה. אם לאחרים זה נראה לגיטימי, זה בסדר גמור. אני אכריע מה עדיף כשזה יגיע לטיפול בילדים שלי. קטונתי מלהכריע עבור הורים אחרים מה טוב לילדים שלהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ובגיל חצי שנה הוא מפסיק להיות תלותי?'
ובגיל חצי שנה הוא מפסיק להיות תלותי?
07/03/2013 | 13:58
2
24
אין באמת הבדל בין הצרכים של הילד בגיל שבועיים לצרכים בגיל חצי שנה.

ברור שאני נגד לתת לילד סתירה מהסיבה שאני נגד כל צורה של אלימות, את מערבבת פה שני דברים שונים. זה לא בסדר לתת לילד סתירה בדיוק כמו שזה לא בסדר לתת למבוגר סתירה. ונורמות בהחלט יכולות להתקבע ככה סתם. אין באמת בעיה עם שני הורים מאותו מין, אין בעיה עם זה שאישה תהיה מנכ"לית, אין בעיה עם זה שראש הממשלה לא יאמין באלוהים, אין בעיה עם הומואים בצבא ועוד הרבה מאד דברים אחרים שמסיבות כאלו ואחרות הן לא נורמות במקומות מסויימים. זה לא הופך אותם ללא בסדר.

לא כל הורה מסוגל לתת חום כמו הורה אחר. יש הורים שזקוקים מסיבות כאלו ואחרות לעזרה. יש הורים שהאבא נותן יותר חום מהאמא. וכן, יש ילדים שגדלים עם פחות חום מההורים. מי קבע שזה לא בסדר? וכל זאת היפותטי לחלוטין כי זה שהיא חזרה לעבודה אחרי שבועיים לא אומר שהיא לא נותנת לתינוק מספיק חום בזמן שהיא איתו או שהתינוק לא מקבל מספיק חום מהמטפלת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ישנן תיאוריות שטוענות'
ישנן תיאוריות שטוענות
07/03/2013 | 14:11
1
22
שחלק גדול מההתפתחות הריגשית של הילד, תלויה בקשר שלו עם האם וההשפעה קריטית יותר בהתחלה. לכן אמור להיות הבדל גדול יותר כשמדובר בשבועיים לעומת שלושה חודשים. למיטב זכרוני, חלק מהמחקרים מבוססים על מקרים של יתומים שלא זכו לחום מאם או מתחליף אם.
כניראה שיש תיאוריות ומחקרים שמראים ההפך.

אני אישית לא יודעת מה עמדתי בעניין. אינטואטיבית, אני יכולה לומר שהקשר עם האם הביולוגית מאוד חשוב. כשאני משקיעה בכך עוד מחשבה, אני נזכרת שיש הורים חד מיניים נניח גברים שמגדלים תינוקות. אני מניחה שהחום שהתינוק מקבל מההורים האלה מספק כמו חום מאם. לא ידוע לי על מחקרים בנושא.

לגבי הטענה מה בסדר ומה לא, אני חושבת שילדים שגדלים ללא חום מההורים מפסידים משהו. למרות זאת אני לא חושבת שזה המקרה המדובר. בכל מקרה אני לא מרגישה שיש לי זכות לשפוט.

נ.ב. ניראה לי תקין לדון בנושא כי כמו שנכתב למעלה מדובר בדמות ציבורית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא טוען ההיפך'
אני לא טוען ההיפך
07/03/2013 | 15:43
24
שימי לב שבכל הדיון פה לא טענתי שזה בסדר להזניח את הילד, אבל כפי שציינת באמת זה לא משנה לתינוק אם מי שנותן את החום זו אם או תחליף אם, העיקר שהילד מקבל חום. זה משנה רק לאם.

להשקיע עוד קצת מחשבה זה בדיוק מה שאני חושב שחסר להרבה אנשים בדיון הזה, שמגיבים על סמך אינטואיציה שלפחות בחלקה נובעת ממוסכמויות חברתיות ולא מאיזו אמת אבסולוטית. ואני גם מסכים איתך שאין לנו זכות לשפוט, שזה מה שניסיתי לומר. אין לי בעיה לנהל דיון על הנושא, זה בדיוק מה שאני עושה פה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה נכון שלא כולם אותו דבר אבל יש גבול הגיוני'
זה נכון שלא כולם אותו דבר אבל יש גבול הגיוני
07/03/2013 | 10:34
11
78
ולחזור מיד אחרי לידה כשהילד שלך אצל מטפלת עובר את הגבול הזה. מצידי באמת שתעשה מה שבא לה אבל זכותי להביע את דעתי ואת הביקורת שלי במיוחד כשהיא פורשת את אורח החיים שלה לעיני כל בראיונות לתקשורת. אני מסכים איתך שלהתפתחות התינוק זה לא קריטי מי מנענע את העריסה שלו אבל אני חושב שאם שמסוגלת נפשית לעשות דבר כזה מתוך בחירה יש סוג של סטיה וסיכוי טוב שזה ישפיע גם בעתיד. וכשהילד ירצה שאמא תבוא איתו למסיבת סיום היא גם תשלח מטפלת? הוא יתקשר איתה דרך הסמארטפון?

אבל הבעיה הכי גדולה במקרים האלה זה המסר שהמנהל מעביר לעובדים ואפילו סתם לנשים אחרות במיוחד כשהיא מנופפת בזה בכל הזדמנות. המסר הוא: "הנה תראו, יש שוויון מלא. אישה יכולה לוותר על האמהות שלה ולהפוך למנכ"ל גבר גבר". ואל תספר לי שזו רק בחירה אישית שלה. היא גאה בזה, מדברת על זה בכל הזדמנות (עוד בתקופת ההריון) ועם ההחלטה האחרונה שלה גם מיישמת את זה כמדיניות. אם היא באמת היתה רוצה בזה רק באופן אישי היא יכלה להגיד את זה ולא לעשות מזה כזה אישו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממש לא עובר את הגבול'
ממש לא עובר את הגבול
07/03/2013 | 11:21
10
73
אולי בנורמות החברתיות שאנחנו רגילים אליהן זה לא מקובל, אבל זה ממש לא חוצה שום גבול הגיוני. קשה להשתחרר מתפיסות מקובעות אני יודע, אבל מה לעשות שאנחנו חיים עם הרבה כאלה.

אני באמת לא חושב שיש לך זכות להביע ביקורת. זה עניינים אישיים. כמו שאין לך זכות להביע ביקורת על מה היא אוהבת לאכול והאם היא נמשכת לגברים או לנשים. הטעם שלך בדברים האלו יכול להיות שונה משלה, וזה בסדר גמור, אבל אין פה שום מקום לביקורת. זה שאתה חושב שיש פה סטייה נפשית ואולי זה ישפיע בעתיד זו כבר בעיה שלך. אני חושב שאין פה שום 'סטייה' ולא תהיה לזה שום *פגיעה* בעתיד של הילד. ואם האמא היא אמא מרוחקת שקשה לה ליצור קשר עם הילד זה לא ישנה כלום אם היא תכריח את עצמה להישאר איתו חצי שנה. זאת האמא וזה מה יש. לאף אחד אין הורים מושלמים וגם אנחנו לא מושלמים ואנחנו גם לא חיים בחברה מושלמת וכולנו סוחבים מטענים כאלה ואחרים, אלו החיים.

אני באמת לא יכול להגיב על מה שהיא אמרה כי אני לא יודע מה היא אמרה ובאיזה הקשר, אני רק מכיר את הנושא מההתקפות שהיא זכתה להן, אבל אם היא בוחרת לדבר על זה בפני כל העולם זו זכותה. אין לי בעיה שתפרט את השיקולים שלה אם היא רואה לנכון ותעשה מזה כמה אישו שהיא רוצה. מה שכן אני מסכים שאם היא מצפה שאחרים ינהגו כמוה או שהיא מעבירה ביקורת על מה שרוב האימהות עושות זה לא לגיטימי בדיוק כמו שהביקורת שאתם מעבירים לא לגיטימית.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לגמרי לגיטימי להעביר ביקורת על מי שמתראיין'
זה לגמרי לגיטימי להעביר ביקורת על מי שמתראיין
07/03/2013 | 12:16
6
40
אם צלם פפרצי היה מדליף את אורח חייה של הגברת מאיירס אז אפשר להגיד שזה לא לגיטימי להעביר ביקורת אבל זה לגיטימי לגמרי להעביר ביקורת על מי שדיווחה לכל העולם על אופן גידול הילדים שלה. יש הרבה אנשי ונשות עסקים שבוחרים לפעול הרחק מעיני התקשורת וכמעט לא שומעים עליהם ובטח לא על חייהם הפרטיים. מנכ"ל יאהו היא לא אחת מהם. ההבדל היחיד בינינו הוא שהדיעות שלה יקבלו במה בכל כלי התקשורת בעולם ואילו הדיעה שלי תשאר בגדר תגובה של ניק אנונימי בתפוז. על כל פנים, הדרך שבה היא בחרה זכתה לתגובות מכל העולם כולל מאישים ידועים ומכל הטענות בעד ונגד עוד לא שמעתי שמישהו טען שזה לא לגיטימי להביע עליה דיעה. הטענה שלך מוזרה בעיני.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה? היא צריכה לשמור על זה בסוד?'
למה? היא צריכה לשמור על זה בסוד?
07/03/2013 | 12:41
5
39
ואם היא הייתה מספרת לכולם שהיא לסבית והיא ממש מאושרת מזה זה גם היה לגיטימי להעביר ביקורת על זה שהיא לסבית? כל עוד היא מדברת על עצמה ובוחרת לשתף את הבחירות שלה זו זכותה המלאה. מי שבוחר להתנהל הרחק מהתקשורת - לגיטימי. מי שבוחר להתנהל מול התקשורת - גם לגיטימי. לא מעניין אותך תעביר ערוץ.

ואני חושב שלא רק שזה בסדר מה שהיא עושה, אני גם מעריך את זה שהיא לא פוחדת לדבר על הדברים האלה למרות שרוב האנשים בחברה מבקרים אותה ומציגים דעות שמרניות כמוך, ולו בשביל אותן נשים שמפחדות לעשות צעדים כאלה בגלל שהן חוששות מתגובות של הסביבה. צריך להיות אישה מאד חזקה לעשות את מה שהיא עושה.

הטענה שלי היא נגד כל הצדקנים ש'מזדעזעים' מהמעשה ה'חולני' שלה ולא מבינים שיש עוד דרכים לגדל ילדים ששונות מהדרכים שלהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אני צריך לשמור את דעותיי בסוד?'
למה אני צריך לשמור את דעותיי בסוד?
07/03/2013 | 13:10
4
43
אתה אומר שהיא יכולה להביע את דיעותיה אבל זה לא לגיטימי שאני אביע את דעתי ששונה מדעתה? למה? אם היא לא רוצה לשמוע את דעתי היא לא צריכה להכנס לפורום תפוז.

ולדעתי היא פוגעת בנשים ולא מקדמת אותן. אישה שרוצה לנהל ולצאת לחופשת לידה תרגיש שהיא פחות טובה או מקצועית כי היא לא מריסה מאיירס? גם ככה כמעט כל אמהות הקריירה שאני מכיר אכולות רגשות אשמה מכל הכיוונים אם זה כי הילדים אצל מטפלת ואם זה כי הן יוצאות מוקדם מהעבודה ומרגישות שהן פחות משקיעות. אז באה גברת מנכ"ל ורק מסבכת את זה עוד יותר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה חופשי להציג את דעותיך'
אתה חופשי להציג את דעותיך
07/03/2013 | 13:24
3
41
אני לא רואה טעם למהשיך לנהל דיון על האם זה לגיטימי לנהל דיון, זה כבר סוטה מהנושא העיקרי. אתה רוצה להביע את דעותיך, תרגיש חופשי. אני בשורה התחתונה לא רואה שום בעיה עם מה שמאריסה מאייר עשתה ואני חושב שמי שמעביר ביקורת על טיב האמהות שלה הוא צדקני ושמרן. זו דעתי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני נוטה להסכים עם user32 משתי סיבות'
אני נוטה להסכים עם user32 משתי סיבות
07/03/2013 | 16:14
2
38
א. מריסה מאייר היא לא אדם פרטי, היא מעסיק. כשאת אדם פרטי שמוותרת על זכויות המוקנות לך בחוק (חופשת לידה), זו זכותך המלאה ובעיה שלך. כשאת, לעומת זאת, מעסיק שמוותרת על זכויות המוקנות לך בחוק, ולא רק שאת מוותרת על הזכויות שמוקנות לך, אלא גם מייחצנת את זה, את כאילו אומרת: "רואים? אם אני יכולה, כל מי שעובד תחתי יכול".

יש פה בעיה מאוד רצינית בעיני. החוק נקבע כדי להגן על הזכויות הסוציאליות של עובדים, וכשמי שמעסיק את העובדים הללו מנסה לשדר שהחוק הוא מיושן, הוא עשוי לגרור לפגיעה בזכויות הסוציאליות של העובדים שלו. כמה עובדים ירהיבו עוז להתלונן עליו? כמה עובדים יסבלו בשקט וישתקו, כשנורמה שמנוגדת לרוח החוק (אבל נניח לא מפרה אותו), השתרשה במקום העבודה? דמיין לך לרגע בוס שמגיע למשרד ב-6 בבוקר, ועוזב אותו ב-24:00 בלילה כל יום, ומייחצן את זה בקרב עובדיו - כמה עובדים יאזרו אומץ ללכת בדיוק לאחר 9 שעות עבודה?

בגלל שהבחירה של מריסה היא בחירה "לכאורה פרטית", שעשויה להשפיע על הרבה עובדים בתעשיית ההייטק (קומברס היא דוגמא לכך), אני חושב שהדיון על הבחירות שלה הוא לחלוטין לגיטימי ואפילו ראוי.

ב. אני עובד בחברה שמאפשרת לנו לעבוד גם מהבית. אני אישית חלוק לגבי עבודה מהבית, ולכן, אני לא יודע אם אני בעד הצעד של מאיירס או נגדו. יש לי נטיה לעבוד יותר ממה שאני אמור לעבוד, ובעבר נהגתי לקחת עבודה שלא הספקתי במהלך השבוע הביתה, כדי להתעסק בה בסופ"ש. אני מכיר לא מעט אנשים בדיאלוג שהם כמוני - נכנסים למחשב מהבית כדי לבדוק מועמדים חדשים, לשלוח לחברות וכו'...המחשבה שמי שעובד מהבית הוא עובד לא יעיל, בעיני, היא לא נכונה. אדרבא, אני חושב שהסכנה הגדולה של עבודה מהבית, היא לא חוסר היעילות אלא היעדרם של גבולות ברורים - כשאתה במשרד, אתה יודע שכל עוד אתה במשרד אתה עובד, ומרגע שיצאת מהמשרד הסתיימה העבודה. כשאתה עובד מהבית אין גבולות - מתי אתה יודע שדי לעבוד? הרי אתה כל הזמן בבית, בין אם אתה עובד ובין אם לאו, והגבול הגיאוגרפי הברור שמפריד בין "פה עובדים" ל-"פה חיים" מתערער ומתמוסס. אנשים וורקוהוליקים נמצאים בסכנה די רצינית להתיש את עצמם.

לגבי הטענה שעבודה במשרדה יעילה יותר, או קלה יותר לפיקוח -  אני מכיר לא מעט אנשים שהמומחיות הכי גדולה שלהם במשרד היא שיחות פרוזדור של "אני נראה עסוק, אבל אני לא באמת עובד". קלטות הדרכה של ג'ורג' קוסטנזה, אבי השיטה, נין למצוא ברשת בחינם :)

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יואב, יש לי שאלה אליך'
יואב, יש לי שאלה אליך
07/03/2013 | 22:28
1
58
כמה ילדים יש לטים קוק? כמה לביל גייטס? לארי פייג'? לארי אליסון? אריק שמידט? סרגיי ברין? ג'ף בזוס? מתי הילדים שלהם נולדו? כמה חופשת לידה האבות שלהם לקחו? אין לך מושג נכון? אז בלי לבדוק אני יכול להבטיח לך (להבטיח!), שבזמן שהמנכ"לים המהוללים האלו הרימו את החברות שלהם לטופ, הם לא 'היו שם' בשביל הילדים שלהם. אבל הפלא ופלא, אף אחד לא שאל מעולם את ביל גייטס כמה חופשת לידה הוא לקח כשהילדים שלו נולדו, ואף אחד לא בדק אם הוא לקח מטפלת, או אם אשתו נשארה בבית, או אם הוא בנה להם חדר משחקים ליד המשרד שלו, ואף אחד גם לא התחיל לחפור מחקרים על החשיבות של דמות האב בעיצוב אישיותו של הילד, ומסיבה טובה. זה לא עניינו של אף אחד איזה החלטות ביל גייטס עושה בחייו הפרטיים ומה הוא הקריב למען הקריירה.

אבל כשמאריסה מאייר חוזרת לעבודה שבועיים אחרי הלידה פתאום כולם יודעים בדיוק את כל הפרטים והרכילויות. פתאום כל הנשמות הטובות יוצאות מהחורים שלהם ומתחילות לדאוג לשלום האמא, לשלום הילד, לשלום הנשים העובדות ולשלום העולם. בחייאת. תשאל את עצמך למה בכלל אתה יודע את כל הפרטים האלו. בניגוד לאיך שמציגים את זה פה, אני קצת בספק אם מאריסה מאייר כינסה מסיבת עיתונאים להודיע שהיא סיימה את חופשת הלידה שלה. יש לי הרגשה שהתקשורת עשתה מזה מטעמים וכשראיינו אותה על זה היא בחרה לא להתנצל על הבחירות שלה ולהסביר את עצמה, וכל הכבוד לה על זה. אבל למה זה בכלל מעניין את התקשורת? כי יש הרבה נשמות טובות כמוכם שאוהבים לגלגל עיניים ולהתחיל להתפלסף על איזה רושם זה עושה, ומה זה משדר לנשים בעולם, וכבר מחליטים בשבילה שעכשיו היא תצפה מהעובדות שלה לקצר את חופשות הלידה שלהן ושאר הזיות מדמיונם הקודח. בולשיט. הסיבה הפשוטה שכולם פה דנים בכך זה בגלל שהיא אישה, למרות שאף אחד פה לא יודה בזה לעצמו. אם היא הייתה גבר זה לא היה תופס כותרת משנה בעמוד האחורי, ואף אחד לא היה מטריד את עצמו עם דילמות מנהיגות ושאר חירטוטים.

אז לא, זה לא רק שאני חושב שמה שהיא עשתה זה בסדר. אני חושב שעצם העניין שעושים מזה הוא פסול וכל הדיון על זה הוא לא ראוי. מבחינתי זה מובן מאליו שהיא יכולה לחזור לעבודה מתי שבא לה וזה לא צריך בכלל לתפוס כותרת בעיתון, שלא לדבר על להזמין את כל המומחים מטעם עצמם להעביר ביקורת על ההחלטות הפרטיות שלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
08/03/2013 | 18:43
6
לצפיה ב-'אחרי שקראתי בעיון את גישתך לנושא'
אחרי שקראתי בעיון את גישתך לנושא
07/03/2013 | 12:38
2
74
ומתוך ידיעה שאינך טרול, לא נותר לי אלא להסיק שלא הקדשת לנושא חשוב זה את המחשבה הראויה לו.

עוד לא מאוחר! מעט קריאה על איך עובד הקטע הזה של "יונקים" בממלכת החי, מגובה בהתבוננות יומית ביחסי אם-צאצאים (יוטיוב יכול להוות תחליף חלקי, בהיעדר נגישות לחיי טבע עשירים), תעזור לך להגמל מהדיבור (שאין לי אלא לסווגו כ"דבילי", לצערי) על "זכויות", "לגיטימיות", "השקפת עולם", ו-"בחירה אישית".

אני רושם לך גם ביקור חודשי בגן-חיות, בדגש על למורים. ותבוא אלי למעקב על ההתקדמות שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מכיוון שההודעה שלך באמת לא ראויה לתגובה'
מכיוון שההודעה שלך באמת לא ראויה לתגובה
07/03/2013 | 13:48
62
אני רק אציין שממך ציפיתי לרמת אינטיליגנציה גבוהה יותר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם אני קראתי ואני מסכים עם מה שהוא כותב.'
גם אני קראתי ואני מסכים עם מה שהוא כותב.
08/03/2013 | 18:40
11
לצפיה ב-'משום מה, יש לי הרגשה'
משום מה, יש לי הרגשה
06/03/2013 | 23:41
2
99
שהילד שלה יקבל תנאים (בריאות, השכלה ומה לא) קצת יותר טובים מילד אמריקאי ממוצע. לא בדיוק הייתי ממהר לקרוא לו מסכן...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כסף לא מהווה תחליף לחום ואהבה של הורה.'
כסף לא מהווה תחליף לחום ואהבה של הורה.
07/03/2013 | 08:51
63
מזכיר לי ניסוי שעשו פעם בקופים: שמו קוף תינוק בכלוב עם שתי בובות: אחת מחוטי תיל שהיה בה בקבוק להאכלה, ואחת פרוותית (דמוי-קוף) ללא אוכל.
בהתחלה הקוף היה אוכל מהבקבוק ומיד חוזר לבובה הפרוותית ונשאר שם כל זמן שהוא לא אכל, ועם הזמן הוא למד להתמתח כך שהוא יהיה אצל הבובה הפרוותית אבל יצליח להגיע לאוכל בזמן שהוא עדיין מחזיק בה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כסף במקום אמא? כן, הוא מסכן'
כסף במקום אמא? כן, הוא מסכן
07/03/2013 | 10:51
27
לצפיה ב-'עזוב, זה אפילו לא זה, זה ממש חולני'
עזוב, זה אפילו לא זה, זה ממש חולני
07/03/2013 | 08:25
61
כי התינוק צריך אותה, ממש צריך אותה כי מה לעשות היא הייתה בהריון ולא האבא והתינוק מכיר רק אותה, את הקול שלה את הריח שלה ורוצה רק אותה בחודשים הראשונים שלו וככה זה צריך להיות.
היא חייבת לתת לו את המינימום שבמינימום וגם את זה היא לא נתנה.
היא פשוט מגעילה אותי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התינוק צריך את החצי שנה הזאת '
התינוק צריך את החצי שנה הזאת
07/03/2013 | 08:23
19
111
ונשים כמוה לא צריכות להביא ילדים לעולם.
זה פמיניזם? זה חולני.
אסביר את עצמי.אין שוויון זכויות כאן- במציאות האישה היא זאת שבהריון ולא הגבר, האמא מיניקה ולא האבא..
התינוק שרק עכשיו נולד כל מה שהוא רוצה זה מגע אימהי, הקול והריח שמוכר לו עוד מהבטן.
3 החודשים הראשונים התינוק חייב את אמא שלו לידו, את המגע שלה את החיבוק שלה וגם לקבל הנקה.
אם אין ברירה אין כסף אז האישה יוצאת לעבוד אחרי 3 וחצי חודשים אבל אם יש יכולת כלכלית זה קריטי לתינוק שהאמא תהיה איתו עוד 3 חודשים- זה המעט שאמא צריכה לתת לתינוק שלה.
אחרי חצי שנה באמת אפשר לעבור לשוויון זכויות.
אני אמא ל2 בנות ואני ובעלי מתחלקים חצי חצי( ברור שאני עושה יותר, אבל זה ממש לא בא על חשבון העבודה ) שננו מתחלקים שווה שווה שימים שמוציאים אותן מהגן ובימי המחלה שצריך להשאר בבית.
מעולם לא יצא שהיה לי חוסר שעות בחודש- אני תמיד בעודף שעות(משרה מלאה בהייטק כמובן)
אז אני הכי בעולם בעד הפמיניזם, אבל יש גבול.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
07/03/2013 | 08:53
1
53
בשבועות הראשונים לחייו (לאו דווקא 3 חודשים) התינוק אכן זקוק לאמא, לקול ולריח שהוא מכיר (וזה עוד לפני שנכנס להנקה). לאחר מכן הוא זקוק לחום ואהבה של הורה - אב או אם.
אני נאלצתי לחזור אחרי 3 וחצי חודשים, הלוואי ובלידה הבאה אזכה להאריך לחצי שנה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון '
נכון
07/03/2013 | 09:15
43
ואת חזרת מתוך כורח  ובטח כאב לך הלב והיו לך רגשות אשמה(מכירה את זה- גם אחרי חצי שנה כואב הלב)  והיא בחרה להתנתק מהתינוק אחרי שבועיים.
לא מבינה את האישה הזאת בחיי. איך היא יכלה....לא מצליחה להבין איפה הרגש האימהי? אפילו חתולות רחוב נשארות עם הגורים שלהן יותר....

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך את יודעת שזה מה שהתינוק צריך?'
איך את יודעת שזה מה שהתינוק צריך?
07/03/2013 | 10:07
16
98
שאלת אותו? לי יש גם שני ילדים, בן ובת ואשתי רק לאחרונה חזרה מחופשת לידה של חצי שנה וגם אנחנו מתחלקים חצי חצי (למשל כל לילה אחד מאיתנו קם לילדה בתורנות).

קודם כל לגבי הנקה לא כל האימהות מניקות. יש נשים שזה קשה להן מכל מיני סיבות והן מוותרות על זה. חוץ מזה היום זה די נפוץ שאימהות מניקות, אבל כשאנחנו גדלנו דווקא היה נפוץ להאכיל מבקבוק, כך שהדברים האלו לא מוחלטים ומשתנים מדי פעם.

אני לא טוען שהילד לא זקוק למגע, אבל זה שהוא זקוק דווקא למגע של האמא זה במקרה הטוב ספקולציה פרועה. היו תקופות בהיסטוריה שהיה נפוץ לשכור שירותים של אשה שתניק את התינוקות, היו חברות שבהן אישה אחת הייתה מגדלת תינוקות של מספר נשים שהיו יוצאות לעבוד ובמעמדות מסויימים נהוג לקחת אופר שתגדל את הילד, שלא לדבר על מקרים לא עלינו שבהם הילדים גודלו על-ידי סבא/סבתא או אפוסטרופים אחרים. אין שום בעיה עם השיטות האלו. הילדים גדלים בסדר גמור, אין להם שום חסכים ואין להם שום נזק לטווח ארוך. זה הכל רק בדמיון שלנו, לילד זה לא משנה כלום.

וזכותה להביא ילדים לעולם בדיוק כמו כל אחת אחרת, באיזה זכות בכלל את קובעת אחרת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מחקרים...'
מחקרים...
07/03/2013 | 12:02
14
63
ולמה אשתך הייתה אם התינוק חצי שנה אם אתה לא מאמין שזה נחוץ?
אולי תשאל אותה אם היא הייתה מוותרת עליה? ואם לא( ברור שלא) אז למה?
האם היית נותן לאישה זרה לשמור על הילדים שלך  כמעט לכל היום שבועיים אחרי שנולדו? אשתך הייתה נותנת?
אתה גבר, אתה לא אמור להבין את זה, זה בדיוק מה ששונה כאן- כי כאן יש באמת הבדל בין גבר לאישה בכל הנוגע להריון ולידה.
יש דברים שגברים לעולם לא יבנו/ירגישו וזה בסדר, כי ככה בנוי העולם.
ההריון התינוק קשור לאמא בדיוק כמו שהיא קשורה לתינוק ומבחינה פסיכולוגית התינוק צריך את הזמן הזה להסתגל לעולם החיצוני בהדרגה ולא בבת אחת.
ברור שלא יקרה לתינוק כלום אם מישהו אחר יטפל בו אבל אין כמו אמא בחודשים הראשונים.
ואין אדם זר שיתן לתינוק את מה שאמא/אבא יתנו בהתחלה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אשמח אם תביאי פרטים על מחקרים'
אשמח אם תביאי פרטים על מחקרים
07/03/2013 | 13:36
2
76
שמשוים בין האם הביולוגית למטפלת פרטית שאינה האם הביולוגית.
המחקרים היחידים שאני מכירה מדברים על הנקה, ואז את יכולה להפנות את אותן הטענות לנשים שאינן מניקות (חוץ מזה שבמקרה הזה שיש לה חדר ילדים במשרד - יש מצב טוב שהיא הניקה).

ההודעה הזו שלך עם השאלה "היית נותן לאשה זרה לשמור על הילד" מדגישה בדיוק את הנקודה שלי - הצורך להישאר עם התינוק הוא צורך של האמא, לא של התינוק. ולחלק מהאמהות אין גם את הצורך הזה, או שהן מוותרות עליו בכאב רב מפני דברים אחרים שחשובים להן. ולגבי "אין אדם זר שיתן לתינוק את מה שאמא תתן לו" - לדעתי אם תקחי את האמא הממוצעת ואת המטפלת-המאוד-יקרה הממוצעת, השניה תתן לילד טיפול הרבה יותר טוב.

וכמו שכתבתי למעלה, אני אמא לשני ילדים, אז אני יודעת טוב מאוד על מה אני מדברת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' מסכים עם כל מילה!'
מסכים עם כל מילה!
07/03/2013 | 13:41
18
לצפיה ב-'יש גוגל את מוזמנת לחפש'
יש גוגל את מוזמנת לחפש
10/03/2013 | 10:16
5
מחקרים ולקרוא.
וגם אני אמא ל2 ילדים ואני יודעת טוב מאד מה זה תינוק בן שבועיים ותינוק בן חצי שנה ומה ההבדלים בניהם.
אף מטפלת לא תתן לילד את מה שאמא נותנת, ואם אמא ממוצעת ומטפלת יקרה שווים בעינייך אז יש כאן בעיה.
ומה לעשות יש אמהות כאלה ואמהות כאלה.
קריירה זה מעולה אבל לא על חשבון תינוק בן שבועיים ( וזה לא זה שאין לה כסף והיא חייבת לעבוד)
גם לי יש קריירה והכל, אבל לא עלה בדעתי לרגע לזרוק את הילדות שלי למטפלת בגיל שבועיים.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בנוסף למה שרחל כתבה'
בנוסף למה שרחל כתבה
07/03/2013 | 13:45
6
60
אני אוסיף שאם בחברה שלנו היה מקובל להשאיר את התינוק עם מטפלת אחרי שבועיים כנראה שהיינו עושים את זה. אני באמת לא רואה עם זה בעיה. בחברה שלנו זה באמת לא מקובל, ויותר מזה מקבלים שלושה חודשים חופשה בתשלום עם אפשרות להאריך לחצי שנה, שזה מאד נוח להתרגל למצב החדש ולהתכונן כראוי להמשך, ולכן גם אנחנו עשינו את זה, אבל אני לא משלה את עצמי שזה באמת משפיע על ההתפתחות של התינוק או מעיד על זה שאנחנו אוהבים אותו יותר או פחות. אני לא חושב שזה שאשתי חזרה לעבודה אחרי חצי שנה מעיד על כך שהיא אוהבת את התינוקת שלנו פחות ממי שלקחה שנה חופשת לידה או ויתרה לגמרי על הקריירה כדי לגדל את הילדים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הסיבה שזה מפריע לי זה פחות בגלל הילד'
הסיבה שזה מפריע לי זה פחות בגלל הילד
07/03/2013 | 14:21
5
66
זה יותר בגלל הנכונות של אישה לעשות ויתור כזה למען הארגון או הכסף או הקריירה האישית שלה. כמו שאמרתי: זה היה גם מפריע לי אם מנכ"ל היה מכריז שהוא לא מתכוון לקחת אף יום חופש אחד או שהוא מגיע לעבודה כשהוא חולה מאוד או עובד בשבתות וחגים כמו בכל יום רגיל. זה לא נראה כמו מסירות בעיני אלא סוג של אווילות וכשמדובר במישהו שמתיימר להיות מנהיג של אלפי עובדים, שמשמש סוג של דוגמא אישית ושגם משתתף בפאנלים וראיונות בתקשורת ככזה זה הופך את זה לעניין ציבורי. אז יכול להיות שהילד יגדל להיות סופרמן בידיים של המטפלות הטובות בעולם ולא יחסר לו דבר (וגם על זה אפשר להתווכח) אבל מריסה מציבה רף חדש למנהלות בכירות וזה בעייתי. תקרא לי צדקן ושמרן אבל גם בפן המוסרי צריך לחשוב האם לאפשר הסדר כזה של חזרה לעבודה אחרי זמן כה קצר. ומה אם מחר "יבקשו" ממנהלת אחרת לנהוג כמו מריסה? בישראל למשל החוק אוסר על פדיון ימי חופשה בכסף (למעט מקרים מסויימים). בהרבה ארגונים חובה על עובד לצאת לחופש ואוכפים את זה גם בצורה כפוייה כי גם החוק וגם המעסיקים מבינים שיש חשיבות לימי מנוחה ולרווחת העובד. האם זה לא מצב דומה? האם אין פה מקום לחייב נשים שלא להגיע לעבודה לפחות בשבועות הספורים שמיד אחרי הלידה?

לאשתי בעבודה היתה מנהלת רעה מארץ הרעות. כשהיא (המנהלת) יצאה לחופשת לידה היא שלחה מיילים מהבית חולים ואחרי שבועיים הופיעה למשרד לכל מיני ישיבות. מישהי מHR היתה צריכה לסלק אותה בטענה שהביטוח לא מכסה עובדת בחופשת לידה. העניין שהיא דרשה מאמהות שעבדו תחתיה מעל ומעבר ללא שמץ התחשבות והרבה התפטרו בגללה.

מה זה אומר על החברה המערבית מתנדבת נדרשת לוותר על אמהות בשביל קריירה או כסף? איפה עובר הגבול בין שוויון לבין התעללות? בין קריירה לבין התמכרות וורקוהוליסטית? אלה השאלות שמיירס העלתה לסדר היום הציבורי ולא אם הילד יזכה להנקה או לסימילאק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף'
נתחיל מהסוף
07/03/2013 | 14:55
4
57
עד עכשיו לפחות חלק גדול מהדיון כן נוגע לאופן גידול הילד, אפילו אתה בעצמך העלת נקודה זו בהודעה הראשונה שלך ("הילד ייצא מסכן"). אז אני מבין שכרגע לפחות חזרת בך מהטיעון הזה ואתה מעדיף להתרכז ברושם שזה יוצר. סבבה, לגיטימי לחלוטין.

אז לגבי הרושם - העלת פה הרבה טיעונים אז אני אנסה לענות לכולם, אבל בגדול אני כנראה בניגוד אליך עושה הפרדה בין מאריסה מאייר האם למאריסה מאייר מנכ"לית יאהו. בתור אם זכותה להחליט כמה חופשת לידה לקחת משיקוליה האישיים שאין הם מענייני (כן תדבר על זה לא תדבר על זה באמת לא מעניין אותי). אם יש עם זה בעיות חוקיות של ביטוח לאומי ודברים כאלה זו באמת נקודה מעניינת, אני באמת לא יודע. במקרה וזה המצב צריך לטפל בזה בדרך החוקית הראויה (אני מניח שאפשר לחתום על וויתור מסויים או לשלם ביטוח נוסף). לגבי האם פיסית אפשרי לחזור לעבודה שבועיים אחרי לידה - חד משמעית כן. ברור שלא כל הנשים אותו דבר וכל הלידות אותו דבר, וטוב שהחוק מאפשר שלושה חודשים של התאוששות, אבל בהחלט יש נשים שלא צריכות הרבה זמן התאוששות. ואגב כפי שרחל ציינה יפה, יותר קל להיות במשרד מאשר כל היום עם תינוקת. זה ממש לא כמו שעובד מגיע חולה לעבודה, ומסכן את בריאותו ובריאות העמיתים שלו (אגב יש דוגמה למנכ"ל, אחד סטיב ג'ובס, שהגיע עם סרטן לעבודה. אני תוהה למה עליו לא שמעתי ביקורת ועל מאריסה מאייר כן). אז לדעתי לא, אין מקום *לחייב* אישה שלא רוצה בכך לקחת חופשת לידה ארוכה (חוץ מזה מה זה שבועות ספורים? היא לקחה שבועיים. אם זה היו שלושה שבועות היית מרוצה? אולי ארבע שבועות?).

בתור מנכ"לית יאהו זה כבר עניין אחר. אין לה שום זכות לדרוש בשום צורה מאף אחת מה שהיא דרשה מעצמה וגם לא ראיתי בשום מקום שהיא עשתה זאת. עד כמה שאני רואה אלו פרטים שאנשים משלימים מדמיונם. האם זו דוגמה טובה או רעה? לא יודע. גם וגם. כפי שציינתי אני דווקא מעריך את זה שהיא לא נכנעת למוסכמויות חברתיות ומשדרת שהקריירה שלה חשובה לה. זה לא דבר רע בעייני וזה דווקא מסר פמיניסטי חזק. אבל בכל אופן זה לא רלוונטי כי ההחלטה היא קודם כל החלטה של אם, לא של מנכ"לית, והיא לא צריכה לתת לשיקולים כמו "איך זה ייראה בעיני אנשים" להשפיע על ההחלטה שלה. בדיוק להיפך.

הדוגמה שנתת על הבוס של אשתך לא רלוונטית. ברור שזה לא בסדר שהיא דורשת מנשים לקצר חופשות לידה, אבל זה לא אומר שהיא לא הייתה צריכה לקצר את חופשת הלידה שלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה עניינית - כמה הארות קטנות'
תגובה עניינית - כמה הארות קטנות
07/03/2013 | 15:37
3
45
לגבי אשתי: לא אמרתי שהבוסית שלה דרשה שיקצרו חופשת לידה. אמרתי שהיא דרשה "מעל ומעבר" - למשל נשים מניקות שיעבדו עד אמצע הלילה, לא מעניין אותה שום דבר יש סידור אין סידור והיא הרבה יותר קשוחה ובלתי מתפשרת מכל שאר המנהלים בארגון.

לגבי מאיירס: לא אמרתי שהיא תדרוש מנשים אחרות לקצר את חופשת הלידה שלהן ומן הסתם היא לא יכולה לעשות את זה. אני אומר שהיא מעביר מסר שהעבודה מגיעה הרבה לפני אמהות ומשפחה ולפי ההחלטה האחרונה שלה (העניין עם העבודה מהבית) שחד משמעית פוגעת באמהות אולי יותר מכולם היא ממחישה שזו המדיניות שלה כמנהלת.

סטיב ג'ובס הוא דוגמא מעולה: האשימו אותו אפילו אחרי מותו בחוסר אנושיות, שנאת אדם, רשעות ובכל תואר חברתי שלילי אחר. לפי הביוגרפיה שלו הוא מצטייר על גבול הפסיכופט. להגיד ש"עליו לא שמעתי ביקורת" כשהוא בערך המנהל הכי מושמץ בעולם זה מצחיק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
07/03/2013 | 22:43
2
35
אכן לא שמתי לב שזה מה שאמרת, וכמובן שגם זה לא לגיטימי לחלוטין בעיני. עד עכשיו כאמור לא ראיתי שום עדות לכך שמאריסה מאייר עשתה משהו דומה וגם אם כן זה לא קשור להחלטה שלה לקצר את חופשת הלידה.

המסר שמאריסה מאייר כן מעבירה או לא מעבירה זו אינטרפטציה אישית שלך, ההחלטה שלה בכלל לא צריכה להיות מושפעת מאילו מסרים היא מעבירה. להיפך. וגם אם כן זה מעביר מסר אני דווקא חושב שזה מסר חיובי, שנשים לא חייבות להישאר בבית ולהקריב את הקריירה שלהן כמו שהחברה (ומסתבר שגם הרבה אנשים פה בפורום) מצפה מהן.

לא ברור לי איך ולמה אתה קושר את כל הסיפור הזה להחלטה לא לאפשר לעבוד מהבית. בכל החברות שעבדתי בהן עד עכשיו כל העובדים מהסטודנט הזוטר ועד המנכ"ל התייצבו יום יום לעבודה, כולל אמהות. מה הבעיה לדרוש את זה מהעובדים של יאהו? נשמע לי שהם דווקא צריכים את זה.

הדוגמה של סטיב ג'ובס ניתנה בהקשר של האם זה בסדר שמנכ"ל מגיע חולה לעבודה או לא. כל שאר התכונות שלו לא רלוונטיות לדיון. הנקודה היא שכשסטיב ג'ובס הגיע עם סרטן לעבודה אף אחד לא 'הזדעזע' מה'דוגמה' השלילית שהוא נותן לעובדים, ואף אחד לא תהה האם עכשיו הוא יצפה מעובדים עם סרטן להגיע לעבודה ושאר פילוסופיות ניהול בגרוש. אבל כשמאריסה מאייר חוזרת אחרי שבועיים מחופשת לידה פתאום כל התקשורת רודפת אותה וכל הצדיקים יוצאים מהחורים. צביעות כבר אמרתי?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הצביעות זה לנסות להפריד בין הדברים שהזכרת'
הצביעות זה לנסות להפריד בין הדברים שהזכרת
08/03/2013 | 08:48
1
24
מנהלת מבטלת לעצמה חופשת לידה וחודשיים אחר כך מכריזה על הרעת תנאים וביטול נהלים שהקלו על אמהות. זה לא קשור? לדעתי זה מאוד קשור.

מנכ"ל עם יחסי אנוש גרועים במיוחד שמתעלל בעובדים שלו מגיע לעבודה עם סרטן. מה אתה רוצה שאנשים יגידו? כולם יודעים שהוא היה דפוק במוח אז למה שמישהו יזדעזע מזה? אין פה שום צביעות. גם אם סטיב ג'ובס היה מגיע לעבודה עם נוצות של אינדיאני וחותך לעצמו את האוזן זה היה נראה לאנשים כמשהו נורמלי במקרה שלו.

סטיב גו'בס אהב אנשים כמוהו: גאונים שמכורים לעבודתם בצורה מוחלטת. זה כתוב בכל מקום בביוגרפיה שלו אם קראת. מי שלא התנהג כמוהו סבל קשות או פוטר בבושת פנים וכן, בפירוש מוזכרים מקרים של עובדים שגילו עניין בדברים שמחוץ לעבודה וספגו על כך עלבונות והעלבות מג'ובס עד שעזבו או פוטרו מהחברה. לכן לא מפתיע שהוא עצמו הגיע חולה לעבודה. מריסה מאיירס כנראה רוצה לראות אמהות שמקדישות כמה שפחות זמן למשפחה שלהן. אז היא ביטלה את חופשת הלידה שלה וחייבה את כולן להגיע למשרד מדי יום בניגוד למדיניות הקודמת של החברה. לרוע מזלה, מריסה מאיירס היא לא סטיב ג'ובס ובעוד שלו סלחו פחות או יותר על הכל בזכות הגאונות שלו, מאיירס צריכה לנסות לשפר את מצבה העגום של יאהו והמניה החבוטה שלה ואני לא בטוח אם היא מסוגלת לכך כפי שג'ובס עשה. אם זה לא יקרה היא תעוף משם מהר מאוד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא, זה לא קשור'
לא, זה לא קשור
08/03/2013 | 09:11
25
מה לעשות שהלידה שלה נפלה על התקופה שבה היא התחילה לעבוד ביאהו? אתה רוצה שהיא תדחה את הלידה?

טוב תקשיב, אני חושב שהדיון הזה די מיצה את עצמו. אני לא יכול להתווכח עם הדמיון הפורה שלך. אתה קושר על דעת עצמך את הביטול של הנוהג הפסול לעבוד מהבית עם קיצור חופשת הלידה שלה, אתה קושר את הלגיטימציה שסטיב ג'ובס קיבל (מהתקשורת כן? לא מעובדי החברה) להגיע חולה לעבודה עם יחסי האנוש הגרועים שלו, אתה מחליט שמאריסה מאייר רוצה לראות אמהות מקדישות פחות זמן למשפחות שלהן ותאמין לי כבר אין לי כח להמשיך להתעמק בשאר הספקולציות והקשרים שאתה מדמיין. לי אישית זה די ברור למה דווקא את מאריסה מאייר אתם מבקרים על חייה האישיים בעוד למנכ"לים אחרים לא נכנסים בכלל לעניינים האלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אה ולגבי עניין נשים/גברים'
אה ולגבי עניין נשים/גברים
07/03/2013 | 13:46
2
67
דווקא השותפה שלי לחדר, שעכשיו היא בחופשת לידה עם ילד שני, הייתה זו שהגנה על ההחלטה של מאריסה מאייר כשכל הנושא הזה היה בתקשורת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז היא באמת צבועה'
אז היא באמת צבועה
10/03/2013 | 10:11
1
18
למה היא בחופשת לידה? שתחזור לעבוד
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
10/03/2013 | 10:49
7
לצפיה ב-'איזו התנשאות'
איזו התנשאות
08/03/2013 | 19:31
14
לצפיה ב-'^^'
^^
07/03/2013 | 13:25
35
הטיעון על "ילד צריך את אמא שלו" נכונים כשמדובר בשליחת הילד למסגרת שבה הוא תריך להתחלק בתשומת לב עם עוד ילדים (מה שממש לא מפריע לרוב הנשים בישראל לעשות בדיוק את זה כשהילד בן חצי שנה...). כשמדובר במטפלת פרטית קבועה עם זמינות גבוהה (שזה מה שאני מניחה שיש למאיירס את הכסף לקנות) - היא טובה בדיוק כמו אמא, ויש מצב שגם יותר (כנראה לא תטפל בילד תוך צפיה בטלויזיה או דיבור בטלפון  עם חברות כמו שעושות הרבה הנשים בחופשת לידה...).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'היא ממש מגעילה אותי, ומסכן הילד שלה'
היא ממש מגעילה אותי, ומסכן הילד שלה
07/03/2013 | 07:59
1
38
לצפיה ב-''
08/03/2013 | 19:33
5
לצפיה ב-'הכל טוב במידה'
הכל טוב במידה
06/03/2013 | 10:11
141
אני אישית עבדתי מהבית תקופה די ארוכה, וזה עבד מצוין עבורי. אבל כמו שאמרו - זה תלוי בהרבה גורמים, וטענות גורפות לכאן או לכאן לא ממש תואמות את המציאות.

מה שהיה בYAHOO היה במסגרת "הטבה", והצימצום של ההטבה אמור לגרום לאנשים לעזוב. זה הרבה יותר טוב מסתם סבב פיטורים, כפי שכבר קרה שם איזה פעמיים-שלושה בשנים האחרונות. היא פשוט מהדקת את החגורה, ומי שלא טוב לו - שילך, היא רק תשמח.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנושא בסופו של יום מצטמצם לאמון בעובדים'
הנושא בסופו של יום מצטמצם לאמון בעובדים
06/03/2013 | 10:13
223
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי קומברס, אבל יאהו נמצאת בקשיים'
לא יודעת לגבי קומברס, אבל יאהו נמצאת בקשיים
06/03/2013 | 10:34
3
226
(למעשה, מפתיע אותי שהיא עדיין שורדת בכלל)
כשחברה נמצאת בקשיים, הגיוני שהיא תעשה צעדים קיצוניים כמו זה. גם אם במצב רגיל עובדים הם יותר אפקטיביים כשהם עובדים מהבית, במצב של חברה בקשיים שצריכה להיכנס לmode חירום ולעשות בדק בית נראה לי הגיוני שדווקא נוכחות במשרד תהיה יותר יעילה.
בחברה שלי מאוד מקובל לעבוד מהבית פעם-פעמיים בחודש במקרים מיוחדים (כשהעובד או הילדים שלו לא בקו הבריאות, מזג אויר מזעזע, טילים על תל אביב וכו') אבל מאוד קשה לקבל אישור קבוע לעבודה מהבית.
לגבי ספציפית - אני כנראה הורסת את הסטטיסטיקה היפה של החלוקה לגברים ונשים שמישהו בנה פה למעלה, בהיותי אישה שגרועה בלעבוד מהבית. אני צריכה את האוירה של המשרד, בבית אני הולכת לאיבוד.
אבל אני מודעת מאוד לזה שזאת רק אני, ולא מנסה להסיק לגבי אחרים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שתי החברות נמצאות במצב מאוד דומה'
שתי החברות נמצאות במצב מאוד דומה
06/03/2013 | 12:34
2
202
שתיהן היו מצליחות מאוד בעבר וימי הזוהר מאחוריהן. שתיהן לא מצליחות ממש לחדש או לפרוץ עם מוצרים/שרותים חדשים אבל ממשיכות לייצר מזומנים ולהסחר בבורסה על בסיס מה שיש להן. הקשיים שאת מדברת עליהם הם בעיקר ירידה בהכנסות וברווחים וחוסר יכולת להציג צמיחה וגידול וכל זאת לאורך זמן. אז מה שעושים זה צעדי התייעלות מדי כמה שנים, סבבי פיטורין, מחליפים מנכ"לים ומנסים לשרוד. הסוף די ידוע: אחד הענקים בולע את החברה ומרוקן אותה מתוכן עד שהיא הופכת לזיכרון ישן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'די ידוע - אבל יש יוצאים מהכלל'
די ידוע - אבל יש יוצאים מהכלל
07/03/2013 | 10:49
1
90

למשל, חברת אפל ;)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן! דוגמא טובה למת שחזר לחיות...'
אכן! דוגמא טובה למת שחזר לחיות...
07/03/2013 | 12:18
24
לצפיה ב-'אגב, זה מזכיר לי סיפור טוב שקרה לי לא מזמן'
אגב, זה מזכיר לי סיפור טוב שקרה לי לא מזמן
06/03/2013 | 11:23
260
לקוח וותיק שלי ביקש שאמצע סטודנט או מתכנת מתחיל בשביל עבודה של כמה ימים. מדובר בעבודת נמלים סזיפית של המרת כמה מאות דפי HTML מפורמט אחד למשנהו. לפתח סקריפט אוטומטי היה לוקח יותר מזמן מלעשות את זה ידני אז זה ירד מהפרק. הוא הקציב לזה כמה אלפי שקלים ואמרתי לו שאחד האנשים הפנויים שלי יעשה את זה. הוצאתי את זה לoDesk ואיזה בנגלדשי עשה יופי של עבודה בשביל 130 דולר (וקיבלתי בערך 30 הצעות של אנשים שרצו את הפרוייקט). כמו בקומדיה אמריקאית, כמה ימים אחר כך הלקוח בא אליי ואמר שהקבצים נראים מצויין ושהוא רוצה שהמתכנת יגיע למשרד לכמה שבועות לעוד רשימה של משימות קטנות... היה קצת מביך אבל סיפרתי לו את האמת למה זו תהיה בעיה להביא את המתכנת. זה די הצחיק אותו והוא אפילו החמיא לי על ה"קומבינה".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עובד מהבית, ועבדתי מהבית הרבה מאוד'
עובד מהבית, ועבדתי מהבית הרבה מאוד
06/03/2013 | 15:45
1
235
יש הפרדה מוחלטת.
המשרד בבית הוא מחוץ לתחום עבור בני הבית וכשאני בעבודה, אני לא זמין.
פעם בשנתיים כשמגיע טכנאי שגם ככה הייתי לוקח יום חופש כדי לקבל אותו, אז אני "יוצא מהעבודה" במשרד הביתי בדיוק בשניה שהטכנאי מצלצל בדלת וחוזר לעבודה כשהוא מסיים.

--
צריך בשביל זה משמעת ברזל.
אבל סך הכל מה שבאמת משנה זה התפוקות והיעילות.
--
אגב, עבדתי ככה בארה"ב במשך שנתיים כשהבוס שלי ישב בבוסטון ואני עבדתי מהמשרד הביתי בלונג אילנד.
למשרד האמיתי הגעתי פעם ב 3-4 שבועות.
וזה היה לפני הרבה שנים. היום אפילו נוח יותר לעשות דברים כאלה (מבחינה טכנולוגית)

--
חלקים גדולים מעולם הקוד הפתוח עובדים בצורה כזאת.
אנשים מפתחים מוצר, כל אחד בביתו ואיכשהו התוצאה הסופית עשויה להיות מעולה.
גם בפרויקטים שמפותחים כביכול בחברות מסודרות RH למשל, יש הרבה קוד ש"נתרם" ממפתחים שעבדו מהבית.

המאה ה 19 נגמרה מזמן. גם המאה ה 20.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
07/03/2013 | 11:39
4
לצפיה ב-'אין לי מושג לאן נעלמה התגובה המושקעת שעניתי'
אין לי מושג לאן נעלמה התגובה המושקעת שעניתי
06/03/2013 | 19:09
161
בתחילתו של השרשור,
בכל אופן, מכיוון שיצא לי לעבוד מהבית בשנים האחרונות, וגם עכשיו אחת העבודות שלי היא בסוג של פרילנס מול לקוחות מרוחקים ביותר, אז:
יתרונות:
* נוח מאד ויעיל מאד - מאפשר להתרכז בעבודה בשעות שנוח לך, להתאים לסגנון חיים גמיש, ולהגיע לתפוקות גבוהות
(האמור למעלה דורש יכולת התעלמות מכל מה שקורה בבית, ולא בטוח שאפשרי כשיש ילדים ממש קטנים)
* לא מבזבזים זמן על פקקים, נסיעות, ישיבות סרק, ושאר גוזלי זמן - זמן העבודה הוא נטו
* בתיאוריה אפשר לחיות הרבה יותר בריא (התעמלות, אוכל בריא וטרי וכאלה ) - משום מה אצלי התיאוריה הזאת לא ממש עבדה.
חסרונות:
* דורש יכולת ריכוז גבוהה
* רחוק מהעין רחוק מהלב - רואים את התפוקות שלך , אבל קשה מאד להעריך כמה מאמץ/הברקה/כשרון  הושקע בהן.
* קשיי תקשורת ותיאום מול אנשים שאתך בצוות ובוודאי מול לקוחות - הסקייפ והאמי/טיםויאר הופכים את הכל לאפשרי עם אנשים שהם לא טכנופובים, אבל עד רמה מסויימת.
בנוסף חסר מאד המידע שמגיע רק מעצם זה שאתה נמצא באותה סביבת עבודה עם אנשים נוספים, חצי אוזן שמועת מה קורה, שאלה קטנה באותו רגע שהיא עולה, או בדרך לקפה ...
* אצלי אחרי שנה של עבודה מלאה מהבית, כבר הרגשתי מורעבת לקשר אנושי (ואני עוד נשואה + ילדים + גרה בישוב קטן + עוסקת בתחומים הוליסטיים כך שלא ממש הייתי מנותקת מהעולם)
* השעון עלול להתנתק מהמקובל בעולם - אני התחלתי לחיות לפי השעון הביולוגי שלי מהצהרים עד לפנות בוקר. שזה נחמד אבל שוב, מנתק אותך מהעולם הסובב.
בגלל הדברים האחרונים, בסופו של דבר דרשתי ממקום העבודה העיקרי שלי שיארגנו לי מקום במשרד - ואפילו כשעבדתי שם בחצי משרה , התחלתי לבוא לשבת שם כל יום גם בזמן שעבדתי על פרויקטים אחרים, רק בגלל הקטע של היום המסודר, ושל הקשר החברתי יותר עם האנשים מסביב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יכול לעבוד לפרקי זמן קצרים'
יכול לעבוד לפרקי זמן קצרים
07/03/2013 | 10:38
71
ובתנאי שהארגון מנוהל היטב
ויש תקשורת פתוחה ויעילה.

הבעיה העיקרית שאני רואה
זה שבמשרד נוצרים יחסי אנוש
והם משמשים ככלי ניהולי.

סתם דוגמה
כשרואים שמישהו
מסתובב עם פרצוף חמוץ
אפשר להבין שיש בעיה
גם אם הבן אדם לא דיווח
ואולי בכלל לא מודע לבעיה
רק מרגיש שמשהו לא בסדר.

מעניין אם השינוי ב-יאהו
היה עושה כל כך הרבה רעש
אם הבוסית לא הייתה חוזרת
שבועיים אחרי לידה.
אם היא לא הייתה בלונדינית.
אם היא לא הייתה אשה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם אני עובדת מהבית'
גם אני עובדת מהבית
07/03/2013 | 13:23
78
ומספיקה הרבה יותר - אני עונה רק לטלפונים שמיועדים לי (לא כמו במשרד שיש כל היום טלפונים וכל היום מעבירים משלוחה לשלוחה)...
אין לי עם מי לפטפט סתם ככה באמצע היום ואני לא יוצאת להפסקות צהריים ארוכות מדי כי אני לבד...בקיצור - תפוקה מוגברת בפחות שעות.
גם אם אני מפעילה מדיח או מכונת כביסה במהלך היום, הרי זה לדקה/ שתיים ומיד חוזרת לעבוד. מה שכן זה באמת לא מתאים לכל אחד, צריך משמעות לא נורמלית וגם את היכולת לשבת בבית כל יום...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי:(אני באמת לא מבינה למה היא אסרה '
הגעתי מהראשי:(אני באמת לא מבינה למה היא אסרה
07/03/2013 | 19:48
73
על עבודה מהבית.
עובד שלא נותן תפוקה גבוהה לא ייתן אותה לא בבית ולא במשרד.
אני למשל עובדת אצל ההורים שלי שהם הו"ד.
אמא סידרה לכולנו גישה למשרד מהביית.
ככה גם היא גם אבא וגם אני יכולים לעבוד מתי שנוח לנו בנוסף לשעות המשרד ולהשלים עניינים דחופים.
למזכירה היא פשוט נהגה לשלוח מייל עם המסך הרלוונטי.
אני למשל מסתדרת הרבה יותר טוב עם מקלדת של לפטופ. רוב העבודה שלי היא עריכת מסמכים. ככה שאם יש מסמך דחוף שלא סיימתי לעבוד עליו אני שולחת לעצמי הבייתה וממשיכה. אם צריך כבר עבדתי עד 1/2 בלילה.
אני בעלת שעון ביולוגי שאני לא מסוגלת לקום לפני 10 בבוקר, אז בזמן שאני ישנה ואבא מחכה לי הוא יכול לעשות שיחות ללקוחות לעבוד על מסמכים וכו'.
מקווה שהבהרתי את עמדתי:)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתרים כמו elance'
אתרים כמו elance
08/03/2013 | 02:46
45
ותוכניות שותפים לא היו מתקיימים אם עבודה מהבית לא היתה יעילה
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

23:17 | 19.06.19 jellymean
20:09 | 19.06.19 roniEl1970
22:03 | 17.06.19 ניצן חזר הבייתה
15:38 | 15.06.19 dragon201
12:19 | 14.06.19 jellymean
08:37 | 14.06.19 אבק וצללים
00:03 | 11.06.19 Niv7191
12:35 | 08.06.19 tanirly
01:19 | 08.06.19 jellymean

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ