עבודה מהבית

• פותח הנושא jgut
  • פורסם בתאריך

jgut

New member
עבודה מהבית

בטח קראתם בימים האחרונים את הכתבות על מנכ"לית יאהו ואיסורה לעבוד מהבית. נמתחו על כך המון ביקורות.
היום היתה כתבה על קומברס.
בטוקבקים ניתן לראות שהדעות בנושא מאוד חלוקות.
מה דעתכם על הרעיון של לאפשר לעבוד מהבית? מה דעתכם על האיסור על כך?

מאד מסכים עם הצעד של מאריסה מאייר

למרות כל הכתבות בתקשורת שקוטלות אותה וכל המומחים שמתראיינים ומסבירים למה בעתיד כולנו נעבוד מהבית, אני לא באמת קונה את זה. לדעתי אין תחליף לאינטראקציה אישית ולדינמיקה המשרדית, פיתוח בהיי-טק הרבה פעמים זה לא משהו שאפשר לפרק בצורה חדה לאוסף משימות אטומיות שניתן לחלק לאנשים שיעבדו מהבית. אני לא לחלוטין נגד עבודה מהבית, אני חושב שנגיד יום בשבוע של עבודה מהבית יכול להיות מועיל, אבל זה תלוי בהרבה גורמים. במקרה של יאהו שזו חברה שהייתה בטופ ורק הופכת להיות פחות ופחות רלוונטית, נשמע לי שצריך לעשות שם ניעור רציני. להתחיל להתייצב יום יום במשרדים זה בהחלט צעד ראשון בכיוון הנכון.

האם אנשים באמת עובדים מהבית?

זאת השאלה. אני למשל גם אם היו מאפשרים ונותנים לי, לא הייתי מסוגל.

אני לבד בבית, הטלפונים מצלצלים, אני לא יענה כי אני "כאילו" בעבודה אבל אני בבית? אני יענה.

ופה צריך להגיע התיקון למייבש כביסה ופה יש סידורים ונקיונות. תמיד יש מה לעשות בבית ואם אין חדר משרדי פנוי בבית שאפשר לסגור את הדלת ולהתנתק מהבית, אז זה לא בדיוק עבודה מהבית.

גם לשבת בסלון בפיזמה עם טלוויזיה דלוקה ולפטופ על הברכיים זה לא בדיוק לעבוד. זה ימרח את העבודה יותר זמן אילו היתה מתבצעת במקום העבודה שנועד לכך.

jgut

New member
כשאני עובדת מהבית

ההספק שלי יותר גדול. אני ממש מרוכזת ויש לי פחות הפרעות מהמשרד. אני מסכימה שזה לא מתאים לכל אחד.

itaym02

New member
from my experience - does not work

with most people, and I can't let select few have it and others not

טלד

New member
ממה ששמעתי

הרבה עובדי יאהו שקראתי בכמה מקומות דווקא מאד תומכים במהלך.
ממה שהבנתי זה לא שאסור לחלוטין לעבוד מהבית, אלא שאסור לעבוד בלעדית מהבית מבלי להגיע למשרד.

לפי מה שהבנתי היתה שם אווירה של "בית זונות" ויש הרבה שמרוצים שבאה מישהי שמנענעת את הסירה.

לדעתי זה מוריד את יעילות העבודה

אבל זה סוג של צ'ופר לעובדים, גם המשכורות הם הוצאה לחברה.
אצלנו הנוהג הוא שמותר יום בשבוע לעבוד מהבית.

user32

Well-known member
מנהל
מידתיות ואיזון זה שם המשחק

אני מאפשר לעובדים שלי לעבוד מהבית חלק מהזמן. עם השנים למדתי שיש יתרונות וחסרונות וזה תלוי בגישה, בעובד, במעסיק ובסוג הפרוייקט. אני סבור שעבודה מהבית דורשת גמישות מצד העובד. כלומר, אני יאשר לעבוד מהבית אם העובד מתחייב שכשאני צריך אותו הוא מגיע ולא עושה פרצופים ומתלונן. יום עבודה הוא יום עבודה: נתקלתי בעובדים שלא היו זמינים באמצע היום, הכניסו לי כל מיני חישובים מוזרים ("היום אני עובד מ6:00 בבוקר עד 10:00 ואחר כך ממשיך מ19:00 ל22:00 ואת שאר השעות משלים מחר"...). גם עובד שעלול להתקע מאיזושהי סיבה (לא מתקמפל, לא עובד, זה בקוד של יוסי, וכו' וכו') מתבקש להגיע למשרד. בקיצור, עבודה מהבית היא פריבילגיה וכל עוד התפוקה טובה והפרוייקט מתקדם אין לי רצון לטרטר אנשים למשרד. אם אני מוצא שזה גורם לעיכובים או להאטה אז אני דורש שיגיעו.

היה לי למשל יום לחוץ שעובד מהבית לא הצליח לפתור דברים מסויימים. אחרי 3-4 שיחות טלפון שנינו החלטנו שזה יהיה נכון אם הוא פשוט יגיע ותוך חצי שעה הוא היה במשרד (זה היה באמצע היום, הכבישים ריקים) ופתרנו את הבעיה ביחד.

אני לא רוצה לעבוד לעולם מהבית. לא רוצה גישה

מהבית. לא רוצה סיסמא ויוזר להתחבר מהבית למחשב בעבודה.

הסיבה היא שאני רוצה נתק מוחלט בין עבודה לבית. בבית אני רוצה להיות עם הילדים ועם אשתי, לא עם הבוסים והקולגות מהעבודה. אני שומר על ההפרדה הזאת ולדעתי זה הדבר הנכון.

בבית אני לא עובד. בבית אני אבא. אני לא רוצה לקום בפיז'מה ושיתקשרו אלי בסופי שבוע וחגים רק כי יש לי חיבור מהבית כדי לפתור משהו. אני אוהב את הנתק בין הסביבות ומאמין שזה הדבר הנכון.

zaske

New member
לכל מי שלא מצדד בעבודה מהבית

כמה פעמים הייתם צריכים לקחת חצי יום חופש בגלל איזה טכנאי או משהו שמגיע אליכם הביתה או בגלל איזו התקלה?
אני עובד לפעמים מהבית , והיתה תקופה של 3 שבועות שעבדתי מהבית בגלל עניינים אישיים. אם לא היתה לנו האופציה לעבוד מהבית, הייתי או צריך לקחת 3 שבועות חופש, או לחפש מקום עבודה חדש (עד כדי כך היה קריטי המצב).

מי שנפגע מהצעד הזה ו/או רוצה שתהיה לו האופציה לעבוד מהבית, שיחפש את הפוסטים שלי על דרושים (פיתוח, qa , פרודקט וכו') וישלח לי קורות חיים.

itaym02

New member
u confuse regular work from home

vs on rare specific occasions.

It is not the same.

Tomorrow, I have major snow storm, will work from home, but not on regular basis

GuestOfHonor

New member
לאפשר כשחייבים

דרך הישר הסבירה בעיני היא לעבוד מהבית כשיש איזשהו אילוץ (כמו הטכנאי של זסקה). לא להפוך את זה למשהו שעושים באופן קבוע בלי הצדקה, כי זה פתח לצ'כונה.

מי קובע מתי יש צורך אמיתי לעבוד מהבית?במקום עבודה סביר זה צריך להיות העובד, בלי שהבוס יצטרך לשאול למה ומדוע. עובד שאי אפשר לסמוך על שיקול הדעת שלו בעניין פעוט כזה, עדיף לא לגייס בכלל.

mashkash10

New member
שכונה אפשר לעשות במגוון דרכים

עובד יכול לעבוד בבית ולתת אחלה עבודה כי אין הפרעות (לפעמים גם בהרבה פחות שעות).
עובד יכול גם להגיע למשרד ולהעביר את כל היום בהפסקות/פטפוטים, לגלוש באינטרנט כל היום, לצאת לסידורים כשהבוס בישיבות/לא נמצא, לעשות פרוייקטים פרטים וכו'.
בסופו של דבר הכל תלוי במוסר העבודה של אנשים.

TotalCommnader

New member
*כל* עובד הייטק יכול לעבוד מהבית

בשעות או הימים הראשונים. אחר כך זה עניין של אופי. אם יש השבתה של שאר המחלקות למשך שבוע או יותר אני מעדיף לנסוע ולעשות את ההפרדה בין עבודה לפנאי.

jgut

New member
אני בעד לאפשר לעבוד מהבית

כמובן בהתאם לאילוצים.
כשצריך לעבוד בצוות אז זה מסבך את העבודה.
אבל כאשר העובד מסוגל לעבוד היטב מהבית וזה לא מפריעה להתנהלות הפרוייקט, אני רואה בכך יתרונות.

tamarhp

New member
צריך איזון.

אי אפשר *רק* לעבוד מהבית - ברור שצריך לפעמים להתייעץ עם קולגות, ליצור קשרים, להכיר את העובדים מקרוב (כדי לדעת גם את מי לקדם לא רק לפי תפוקה) ועוד.
אבל מדי פעם עבודה מהבית זה לא נורא. למשל פעם אחת הייתי צריכה ללכת לבדיקת א"ס בהריון וזה גזל לי חצי יום, אז סיכמנו שאני אחזור הביתה ואמשיך חצי יום מהבית - במקום שאני אבזבז את הזמן על נסיעה לעבודה ובחזרה ואספיק לעבוד פחות שעות.
או, למשל, לפני שבוע הבן שלי היה חולה ונשארתי איתו. מאחר והוא הרגיש לא טוב הוא ישן המון - אז יכולתי לנצל את הזמן לעבוד מהבית. אם היה אסור - הייתי מביאה רק אישור מחלה (ממילא יש לי ימי מחלה לא מנוצלים), והתפוקה שלי היתה נדחית ביום אחד, לא חבל?

embeddedeng

New member
עבודה מהבית

אני מאד נהנה לעבוד מהבית, יום לפני אני דואג שמישהי תישן אצלי,
קמים בבוקר, היא מוצאת לעניינה ואני לענייני...
אני אוכל בשדרות רוטשילד ארוחת בוקר,
חוזר בודק מיילים, שואל שאלות, קורא קצת,
נוסע לאיזו מסעדה בתא לעסקית של סיבוס,
חוזר לישון צהריים,
מתעורר באיזור 17:00 ואז נתן מייל סטטוס כביכול שהעבודה מתעכבת בגלל שאני עדיין עובד על הדיזיין ויש מלא נושאים דחופים,
כמובן אני מזמן ישיבה בנושא,
הכלל הוא קודם כל שיהיו המון ספיירים ואז ני מנצל ת העובדה שאני יכול להעביר מלא ימים מהבית ולעשות את שציינתי מעלה...

SOM CHAI

New member

אני בעד כי עבודה מהבית

מצמצמת מרחקים. כשעובדים מהבית כמובן שכבר אין צורך לנסוע לעבודה ולבזבז דלק וזמן בדרכים. ככה גם כל מי שמתגורר באיזה חור נידח בארץ יכול להיות עובד אטרקטיבי גם בלי שיחזיק רכב.
אפשר גם לעשות את הישיבות דרך צ'אטים משוכללים כמו סקייפ.

אני עובדת מהבית הרבה יותר טוב

בגלל השעות של הלילה השקטות אני יכולה להיכנס לריכוז הרבה יותר טוב
עכשיו בעבודה אני סופרת את השעות עד למתי שאני יחזור הביתה
בשנה שעבדתי מהבית הייתי עובדת בשעות שנוחות לי והזמן היה רץ, ממש נהניתי מהעבודה...
ואם נתקעים רגע עם מוזה עוצרים את השעון, שמים מכונה, מבשלים משהו וממשיכים במרץ
(ובחוסר היכרות שלי עם הכללים הייתי עוצרת את השעון נוכחות אפילו כשרק הלכתי לשירותים)

עכשיו אני בעבודה חדשה ורואה שיש כאלה שעושים את זה פה ושם או יום בשבוע, אני חושבת שזה הרבה מבוסס על אמון של המעסיק בעובד ולכן אני אתחיל לגשש בכיוון רק בעוד כמה חודשים

בעבודה הקודמת היה איסור וזה לדעתי היה בגלל בעיות של חוסר אמון בנו, וזה באיזה שהוא מקום אפילו מעליב, כאילו רק שאתה רואה אותי אני בתפוקה.. (מה שממש רחוק מלהיות נכון כמובן)

למעלה