חוות דעת על שתי חברות

Mr Darkness

New member
חוות דעת על שתי חברות

שלום רב

אודה להמלצות, טיפים, חוות דעת, שכר וכל מידע שלמישהו יש (ואני מאמין שאנשים שמעו/מכירים) על שני התפקידים הבאים:

1. חברת ceva dsp: מהנדס קומפיילר. המשרה בשפות c,c++. כאמור, פיתוח קומפיילר.
2. חברת varonis : מהנדס תוכנה. צוות במחלקת ה- core. כתיבה ב- c++,c#,java (משימות בכל שלוש השפות).

כפי שאמרתי, כל המלצה תתקבל בברכה.

המשרה לבוגר טרי, ללא ניסיון, מאחת האוניברסיטאות המובילות, ממוצע 83.

תודה רבה מראש!

zaske

New member
הדבר היחיד שאני יכול להגיד על ורוניס הוא

שאני מכיר את אחד מראשי הצוותים שם, והוא אדם משכמו ומעלה מבחינת ידע מקצועי + כבן אדם. אם תגיע לצוות שלו, תהיה בר מזל.
אני חושב שחשיפה בכמה שפות יכולה להיות לא רעה, ככה תתנסה ותוכל להבין מה יותר מעניין אותך.
אגב, לאור הנסיון של החבר שלי (לפני שהתחיל לנהל) אני לא אתפלא אם הוא במחלקת ה core .

אם עשית פרוייקטים יחסית מורכבים במהלך התואר , ואתה רוצה לשמוע על עוד אופציות - שלח לי מסר פרטי עם קורות חיים.

Mr Darkness

New member
לאף אחד אין עוד מידע על החברות/התפקידים הנ"ל?

זה באמת חשוב, משרה ראשונה שעתידה להשפיע מאוד על המשך הדרך.

תודה רבה ל- zaske.

תגובות נוספות?

zaske

New member
לדעתי תחום של קומפיילרים הוא נישתי מדי

ולגבי "מאוד להשפיע על המשך הדרך" - אני הוכחה שאפשר גם לשנות כיוונים.
הייתי מתכנת windows system (לא דרייברים , אבל כבד על ה API), עשיתי UI, עברתי לסרבר סייד, כתבתי מערכות שנגעו ב low level , עכשיו אני ב high level , החלפתי 5 שפות על הדרך (אני חושב).
אבל ספציפית - אם אתה באמת חושב שזה עד כדי כך ישפיע - לדעתי האישית תחום של קומפיילרים הוא נישתי מדי היום.
ויש לזה כמובן פלוס ומינוס.

Mr Darkness

New member
ובכן

השאלה המתבקשת היא- האם אחרי עבודה במשרה כזו, אני צובר ניסיון שיהיה לי מספיק רלוונטי להמשך הדרך, במידה ולא אהיה מפתח קומפיילר לאחר מכן? או שמא כמו שאמרת - זו נישה, ואז אולי יתייחסו אליי במידה ואני מחליט לשנות כיוון אחרי שנתיים-שלוש ניסיון בתפקיד - עדיין כבוגר, או כבעל ניסיון פחות?

כי מצד אחד, זה תפקיד שלכאורה (נשמע לי) כבד ורציני. מצד שני, נישה.

התלבטות קשה...

choo

Active member
אני *מנחש* שלא מדובר בפיתוח קומפיילר

ברור חברות הצ'יפים הקטנות, לא מפתחים קומפיילר. לוקחים את gcc ומוסיפים לו התאמות למעבד של החברה. חלק מההתאמות הללו אינו כרוך כלל בכתיבת קוד - אלא בקינפוג - יש קבצי קונפיגורציה שבהם מגדירים תכונות שונות של המעבד - כמה רגיסטרים יש לו, מאילו סוגים, מה גודל המילה, איזו פקודת אסמבלי שלו מתאימה לאיזה verb פנימי של gcc וכדומה. זה לא פיתוח קומפיילרים - וזה גם לא תיכנות. יכול להיות שיש גם תיכנות של ממש במשרה כזו - אבל כנראה די מעט. אני *מאוד* *מאוד* *מאוד* בספק ש-ceva עושים את זה אחרת.

המידע הזה - על סמך מועמד שראיינתי פעם למשרה שאינה קשורה לקומפיילרים, שעבד במשרה ראשונה (התחיל שם כסטודנט) בחברת צ'יפים ישראלית אחרת.

פיתוח קומפיילרים של ממש, זה דבר שעושים במעט מאוד חברות בארץ - ואלו אינן חברות צ'יפים קטנות. אני מכיר אנשים שעושים את זה ב- IBM בחיפה. ניחוש: יכול להיות שגם באינטל בחיפה יש קבוצה שעובדת על פיתוח הקומפיילר של אינטל (icc). אני בספק אם יש עוד הרבה חברות בישראל שמפתחות ממש קומפיילרים. לעומתם, התאמות של קומפיילרים לצ'יפים? זה משהו שכל חברת צ'יפים מעל לגודל מסויים צריכה לעשות.

Mr Darkness

New member
תודה,

אכן אוודא לעומק מהי מהות העבודה שם יותר לעומק, על מנת שלא אתבדה.

zaske

New member
תקרא מה ש choo כתב לך

דבר ראשון, הוא כתב תגובה מעניינת ואני החכמתי ממנה , כבר טוב:)
מצד שני, הוא נתן לך כמה כלים לברר איך בדיוק הפיתוח נעשה, וזה משהו חשוב מאוד שאתה חייב לברר בכל משרה שאתה מתראיין אליה.
איך הפיתוח הולך להעשות, מה הנהלים, מה אופי המשימות הצפוי.
אל תתבייש לשאול רק כי אתה "צעיר" -אם את כל כך חרד לגורלך (וחלק מהחרדות מוצדקים), אז אתה בהחלט חייב לברר את הנושאים האלה.
אני למשל הגעתי פעם לחברה שחשבתי שאהיה בה מפתח Java EE באיזה סרבר שקישר את המוצר למוצרי קצה, ולא הבנתי שעיקר העבודה תהיה ברכיבי החיבור שהסרבר יפעיל (או לא רציתי להבין).
אמנם העבודה היתה מגוונת וכללה טכנולוגיות שונות, אבל לא הכיוון שרציתי לעצמי ולכן עזבתי אחרי זמן קצר מאוד.

למעלה