לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2182621,826 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'אמא'לה, מתחילה לעבוד...'
אמא'לה, מתחילה לעבוד...
12/06/2010 | 00:04
11
296
שלום לכולם,
לאחר סיום התואר וסיום תהליך חיפוש העבודה השבוע אני מתחילה לראשונה בחיי לעבוד כמפתחת תוכנה.
אני קצת מתרגשת וחוששת לאכזב אחרי הרושם שעשיתי בראיונות, אם זה בגלל שלא אקלוט מספיק מהר את העבודה או אם זה בגלל שלא אראה מספיק ביטחון בעצמי מכיוון שזו עבודה ראשונה.
רציתי לשאול אם יש לכם טיפים כיצד להשתלב כמה שיותר מהר בתחום המקצועי וגם בתחום החברתי.

תודה..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קודם כל - שיהיה בהצלחה'
קודם כל - שיהיה בהצלחה
12/06/2010 | 02:19
214
המלצה אישית שלי,בעיקר לשבועות הראשונים: פשוט לשתוק וללמוד לאן נושבות הרוחות.
אנשים וותיקים בד"כ לא אוהבים שבאה אחת חדשה בלי נסיון ומתחילה לפטפט , לנסות לשנות דברים וכו'. יש גם פוליטיקה משרדית שכדאי להבין מי נגד מי.אל תדברי על אנשים אחרים במשרד,אל תגררי לרכילות. אל תנסי להתבלט בשום צורה. תראי איך אחרים מתנהגים ותהיי בערך אותו דבר.
מבחינה מקצועית,יודעים שאין לך נסיון והציפיה היא שתראי נכונות ותשקיעי, ואל תתבישי לשאול שאלות. הצעה שלי: תנסי להתמודד עם המטלות לבד ובבקשת עזרה,תדגישי שניסית לבד אבל את לא בטוחה,רוצה עזרה וכו'.לא מומלץ לגשת בגישה של תסבירו לי הכל מההתחלה, יעני תלעסו הכל עבורי.
עוד טיפ קטן: לא לעכב אנשים לפני אוכל או לפני ארוחת צהריים.....

שיהיה לך המון בהצלחה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הדבר המרגיע ביותר שאמרו לי'
הדבר המרגיע ביותר שאמרו לי
12/06/2010 | 11:39
218
כשהתחלתי לעבוד מישהו ותיק אמר לי שגם הוא הרגיש שהוא איטי יותר מכולם, וקולט לאט. ואחרי זמן מה זה עובר.
אין מה לעשות - את לא מתחילה לעבוד עם ותק וניסיון של 10 שנים, וראש הצוות שלך יודע את זה.
תעשי כמיטב יכולתך, תלמדי, תשתלבי בצוות. תשתדלי ללמוד מאנשים ולשאול שאלות. בהתחלה זה נראה קשה ומלחיץ ואח"כ זה כבר טבעי יותר.
אם התקבלת כנראה שיש לך פוטנציאל, וכשקולטים עובד חסר ניסיון ידוע שיש תקופת הכשרה כלשהי שבה העובד לא נותן תפוקה גבוהה. בקיצור תאמיני בעצמך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שווה לקריאת'
שווה לקריאת
12/06/2010 | 14:42
199
אני מסתכנת באמא של כל הקלישאות כשאני אומרת עכשיו, שלפני שאדם יכול להציג את עצמכם לאנשים אחרים, הוא או היא צריכים לדעת מי ומה הם מבפנים. זה אומר לדעת ממה באמת נהנים, מה באמת מחפשים בעבודה, מה צביר הכישורים הייחודי שמאפיין אתכם. אלו אולי נשמעות כמו שאלות קלות, אבל הן לא.

האמת היא, שמילדות אנחנו גדלים עם התפיסה שזה דבר רע מאוד להתפאר ולהשוויץ:

* לעולם לא לדבר בשבח עצמך, תפקידם של אנשים אחרים לשפוט.

* היכולות והכישורים ידברו בשם עצמם, אין צורך ביחצ"נות עצמית.

והעובדה היא, שאם האדם הממוצע יתבקש, בהתראה של רגע, לומר מה הם שלושת הדברים שהוא עושה הכי טוב ולמה, התשובה, אם תהיה כזו, תצא מגומגמת במקרה הטוב

יש להדגיש שהדברים אינדיוידואלים הם גם אופן עצמי

שלפני שאדם יכול להציג את עצמכם לאנשים אחרים

לכן גם במקומות עבודה כאשר המקום הספציפי
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מבחינה חברתית - זה כמו בלימודים'
מבחינה חברתית - זה כמו בלימודים
<< ההודעה הנוכחית
12/06/2010 | 15:10
6
2877

כמו שהשתלבש שם, כנראה תשתלבי פה. אמנם בעבודה סביבת הגילאים פחות הומוגנית מאשר בלימודים, אבל מצד שני, ככל שמתבגרים, הפערים בגילאים נעשים פחות משמעותיים. את תמצאי את האנשים שאיתם את מסתדרת, וסביר שזה יכלול גם חלק מהאנשים בפיתוח. את לא צריכה להיות חברה של כולם - אבל כן רצוי שתשמרי על קשרים טובים גם עם האנשים שאת בקושי רואה בעבודה.

ככלל - השתדלי להיות עצמך, בדיוק כמו שזה המצב בכל מקום אחר. אין ספק שכשמגיעים למקום עבודה ראשון והוא כבר "מלא אנשים", זה עשוי להראות קצת מפחיד - אבל אחרי כמה ימים זה מתחיל לעבור - בהנחה שאת עובדת עם אנשים נחמדים.

חשוב ביותר - השתלבי עם ארוחת הצהריים של אנשים אחרים (לכי לאכול עם אנשי הצוות שלך, גם אם את לא מאוד רעבה. אחרי כמה ימים, או ששעת הרעב שלך תסתדר איתם, או שתמצאי את האנשים שרעבים בשעותש בהן את רעבה). הצטרפי לאנשים להפסקות מדי פעם (המינגלינג החברתי לרוב נעשה בהפסקות קפה/תה/שוקו/מים).

מהבחינה המקצועית:

א. השתדלי לשאול כל שאלה פעם אחת. זה אומר - לרשום את השאלות והתשובות בזמן שמסבירים לך, ומיד להכניס אותן לקובץ אחד במחשב שבתוכו תוכלי לחפש. ראיתי אנשים שכותבים במחברת ואחרי כן לא מוצאים כלום. אם את יודעת מנסיון שתמצאי במחברת - בסדר. אם לא - אל תעשי את הניסוי. כשעולה לך שאלה, בדקי קודם במחברת, ורק אם היא לא שם - לכי לשאול.

ב. אם שאלת שאלה וההסבר לא מובן - הסבירי להם מה לא הבנת מההסבר (בבקשה בבקשה אל תאמרי "לא הבנתי. אתה יכול לחזור?" - כמעט תמיד מבינים משהו מההסבר, ומאוד מתסכל להבהיר נקודות שאינך יודע מה הן). אם יותר קל לך להבין שירטוט מדיבורים, בקשי שישרטטו לך. עזרי להם לעזור לך על ידי שתלמדי כיצד את מבינה דברים הכי טוב - אל תרגישי לא נעים בהקשר הזה.

ג. אל תטרידי כל חמש דקות עם שאלות. השתדלי לאגור כמה שאלות ביחד, ובואי עם קבוצת שאלות. כשבאים לשאול אותך שאלות על תחום א בזמן שאת עסוקה בלעבוד על תחום ב', זה מוציא אותך מהריכוז. לפעמים היציאה מהריכוז מינורית, אבל לפעמים לוקח 15-20 דקות לחזור לריכוז מלא. אם שואלים אותך שאלות בתדירות של כל 5 דקות - הלך לך יום העבודה.

ד. כדי שיהיה לך יותר קל לעמוד בדרישות של סעיף ג - השתדלי שתמיד תהינה לך שתי משימות במקביל. למשל, אם נתנו לך לקרוא מסמך כלשהו, בקשי את רשימת המסמכים האחרים, ובאיזה סדר כדאי לקרוא אותם. כך אם נתקעת לגמרי בקריאת מסמך אחד, תוכלי בינתיים לקרוא קצת במסמך שלא תלוי בו, ולהתקדם בכל זאת. את יכולה גם שיהיה לך במקביל משימה תיכנותית ומשימת קריאה, ואז אם נתקעת במשימה התיכנותית - תוכלי להתקדם קצת במשימת הקריאה עד שיתפנה מישהו שיוכל לעזור לך.

ה. בסוף כל שבוע, לפני שאת הולכת הביתה (או בתחילת כל שבוע, לפני שאת מתחילה לעבוד), שבי כמה דקות וחשבי על מה שעשית במשך השבוע שהיה. מה עשית טוב, מה עשית פחות טוב, איך אפשר לשפר את מה שעשית פחות טוב. אם היו כמה דברים לא טובים, בחרי את מה את רוצה לשפר לשבוע שיהיה. שיפור הוא משהו שאפשר לעבוד עליו וככה לבצע אותו טוב יותר ו/או מהר יותר.

ו. את צריכה להפגין את הבטחון העצמי שאת חשה, אלא אם הוא בטחון עצמי מאוד גבוה - מזה צריך מאוד להזהר. כמובן, לביטחון הצמי מאוד נמוך יש גם חסרונות - אם את חוזרת ושואלת את אותה שאלה 5 פעמים "רק כדי להיות בטוחה שהבנת" - ומי שאת שואלת אותו מתחיל להשתגע. מצד שני, אם כתבת משהו, רצוי מאוד להראות אותו למישהו אחר כדי שיעיר הערות. גם אם אין לו מה להעיר, הרווחת את הידיעה שעשית עבודה טובה. אם קראת משהו ואת לא לגמרי בטוחה שהבנת, את יכולה ללכת למישהו, ולבקש שישמע מה הבנת ויאמר לך אם הבנת אותו נכון. כל זמן שהוא צריך רק להקשיב, לא לחזור על ההסברים שוב ושוב - סביר שהוא ישמח לשתף פעולה.

ז. אם את רואה שאת נוטה לשאול המול שאלות, וודאי שבצד השני יש מישהו שמוכן לזה. יש אנשים שיותר פתוחים להצפה, יש כאלו שפחות. אפשר ורצוי לחלק את זה בין עמה אנשים - ככה אף אחד מהם לא ירגיש שאת מציפה אותו בשאלות, ומצד שני - את לא תרגישי שלא עונים לך.

ח. כעקרון, אם יש ומר כתוב, השתדלי קודם לקרוא אותו ורק אחריכן לשאול שאלות - אחד הדברים המעצבנים הוא עובדים שלא מוכנים לקרוא חומר קיים ("הוא ישן", או "הוא לא כל כך ברור") ומתעקשים לקבל הסבר בעל-פה על נושא שקיים בכתב, במקום לקרוא. קראי את החומר, אם הוא לא מאוד ברור - התנדבי לעדכן אותו (כמעט כולם שונאים את זה, ולכן אם הם רק יצטרכו להסביר לך בזמן שאת זו שתבצעי את העדכון, ואחרי העדכון תראי להם רק את ההבדלים כדי שיאשרו - אנשים עוד יגידו לך תודה, וגם עזרת לבאים אחרייך. כמובן - בתנאי שלא עשית סלט כשניסית לעדכן את המסמכים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/06/2010 | 16:24
187
תודה לכולכם על התגובות בעיקר לך (CHOO), אקח את עצותיכם ואנסה ליישם אותן.. :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן'
כן
12/06/2010 | 20:12
1
178
וואו
כל כך מדוייק וכל כך קולע
לדעתי כדאי  לתגלן
זה יכול לעזור המון למי שמתחיל עבודה חדשה
אני נזכרת בעצמי בתחילת הדרך כשהתחלתי עבודה חדשה
הלוואי והיה מי שמסביר לי ככה בצורה כזאת מה נכון ומה לא נכון לעשות

מהכרות של שנים עם תחום ההי טק אני ממליצה לך בחום לאמץ את כל ההמלצות של Choo ואם תעשי זאת אני מאמינה שתצליחי ותודי לו מאד

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה היה אמור להיות '
זה היה אמור להיות
12/06/2010 | 21:35
61
לצפיה ב-''
12/06/2010 | 20:21
25
לצפיה ב-' לגזור ולשמור.'
לגזור ולשמור.
12/06/2010 | 20:34
44
לצפיה ב-' צורף לרשימת ההודעות הנבחרות '
צורף לרשימת ההודעות הנבחרות
13/06/2010 | 11:51
48
לצפיה ב-'זה בוודאי מלחיץ אבל אפשר לעבור את זה.'
זה בוודאי מלחיץ אבל אפשר לעבור את זה.
13/06/2010 | 10:57
194
אני זוכר במקום העבודה הקודם שלי באתי ירוק כמו מלפפון בלי שום ניסיון, לא ידעתי לעבוד עם OUTLOOK ולא ידעתי כלום על כלום.
בהתחלה זה היה נראה מפחיד מאוד אבל מסתבר שעם הזמן הדברים נראים אחרת ומתרגלים לכל דבר.
היה קשה מבחינה חברתית שכן היו לי בצוות כמה חברה שהם ליצנים כאלה (במובן החיובי) וזה דרש ממני להסתגל די מהר ולהיפתח דבר שאני לא כל כך רגיל אליו.
הייתי הולך לאכול איתם (כי מה תעשה תסרב?) ונהיה אדום מרוב המבוכה ,הם חברה מגובשים כאלה ואני הייתי קצת לא זורם וקצת בלחץ.
בסופו של דבר נהייתי החבר הכי טוב שלהם והשתלבתי מעולה כאשר עברה תקופה מסוימת.
מה שכן מהניסיון שלי אני יכול להגיד לך שבאמת הכי טוב זה לשבת בצד וללמוד לאט לאט ובשקט.
כמו כן תמיד יהיה מישהו שיתחבר אליך יותר מאשר האחרים תנסי למצוא ולהבין מי זה.
מישהו שירצה לקחת אותך תחת חסותו ויהיה נחמד ופתוח לשאלות.
בחברה השניה שבה עבדתי כבר הסתגלתי יותר מהר גם חברתית ובוודאי מקצועית.
מה שאמרו פה על פוליטיקה פנימית זה מאוד נכון וכדאי מהישמע לזה.
בסך הכל תוך חודש חודשיים את תרגישי אחרת והכל יהיה בסדר.
ואל תשכחי שכמעט כולם חווים וחוו את אותה התחושה.
שיהיה בהצלחה.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ