לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2151621,516 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'חוק המאגר הביומטרי'
חוק המאגר הביומטרי
<< ההודעה הנוכחית
22/07/2009 | 11:52
186
8
אני לא יודעת כמה מכם מכירים את החוק שעומד לעבור בכנסת בשבוע הבא, תוך השתוללות פרועה של מאיר שיטרית (תנו לי כוח!! אני כבר אדע מה לעשות איתו )
אז אני מצרפת פה כמה לינקים:
* הסבר מדוע החוק הזה ממש, אבל ממש לא טוב לנו
* עוד פוסט בנושא, שמסביר את האיומים הכי פשוט שאפשר, וכדאי לקרוא גם את התגובות
* והכי חשוב, את הלינק על ההפגנה נגדו בשבת בתל אביב

חשוב להרים קול צעקה בנושא, ולא להשאר אדישים לרעיון ה 1984 הזה!!

כן, אני יודעת שמהרגע שהחוק יעבור ועד ליישומו המלא (אם בכלל) תדרש עוד כברת דרך ארוכה, אבל במידה ושני האירועים הללו יצליחו להתממש, חיינו במדינה יהפכו לגיהינום... ואפשר יהיה רק למסור ד"ש לדמוקרטיה
עבודה בהיי-טק >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בלי לקחת צד בדיון '
בלי לקחת צד בדיון
22/07/2009 | 13:02
31
3
יש הרבה האשמות בדמגוגיה של יוזמי החוק אבל גם הטוענים נגד נגועים בדמגוגיה ואי דיוקים
חנן כהן שעשה סלט בין המאגר לבין קישוריות בין מאגרי מידע
המרכז מבטיח מצד אחד שיעצרו אותך כי זרקת בדל סגריה או השארת טביעת אצבע במקום יום לפני שאירע בו רצח, ואחר כך טוען שבעצם המאגר לא יביא לתפיסת עבריינים או טרוריסטים
ואבנר פינצ'וק מביא דוגמא לא קשורה לחלוטין
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבעיה היא לא בדמגוגיה'
הבעיה היא לא בדמגוגיה
22/07/2009 | 13:16
30
2
ששני הצדדים נגועים בה בלי כל ספק.
הבעיה היא המידע שבאמת יהיה שם, ומי אמון על שמירתו.
מהיכרות קרובה עם המערכות האלו, לא הייתי נותנת להם לשמור לי העציץ, לא כל שכן על כל המידע אודותי.
ראה ערך מאגר הנתונים של משרד הפנים המצוי באי מיול לכל דורש בלי הרבה מאמץ, דרך נתוני הביטוח הלאומי, וכו' וכו'...
לא סתם הרעיון המופרך הזה לא קיים באף מדינה בעולם.
למה אנחנו צריכים להיות האור (או חושך, או אפילו אפלה אמיתית בעצם) לגוים???
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא יודע לגבי אף מדינה בעולם'
אני לא יודע לגבי אף מדינה בעולם
22/07/2009 | 14:10
9
2
אבל כל מי שנכנס לארה"ב בשנים האחרונות צריך להגיש טביעת אצבע לסריקה, והמידע הזה נשמר אצלם במערכת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל לא אזרחי המדינה'
אבל לא אזרחי המדינה
22/07/2009 | 16:22
8
1
ובלי זיהוי תווי פנים, שזה עוד נדבך לזיהוי וודאי ומוחלט
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דווקא עם זיהוי תוי פנים'
דווקא עם זיהוי תוי פנים
22/07/2009 | 20:59
7
1
אבל כאמור - לא אזרחים, ואין סנקציות פליליות למי שמסרב. לא רוצה? אל תכנס לארה"ב ותחזור הבייתה, אף אחד לא יכניס אותך לכלא, כפי שמציעים בארץ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הם שמים מצלמות בראשון לציון '
הם שמים מצלמות בראשון לציון
22/07/2009 | 21:41
6
1
קראתי באינטרנט שלעירייה יש כוונה לרשת את כל העיר במצלמות כמו בפרוייקט מבט2000 אבל לשדר את הפידים לאינטרנט כך שאנשים משועממים בפורום עבודה בהייטק יוכלו לדווח על ביצוע עבירות ישר למוקד מבלי שהמוקד יצטרך להעסיק כל כך הרבה אנשים שיישבו על המצלמות

יהיה מעניין להפוך את העיר הזו למגרש משחקים , כמה תחנות עיבוד עם כרטיסים של TI והאלגוריתמים של FACE.COM ונוכל לעקוב אחרי כל אדם ואדם ברחבי העיר, עם מי הוא הולך ועם מי הוא נפגש ובאילו שעות הוא הולך להוציא את הילד מהגן ומתי הוא הולך לעשות קניות ולמה כל יום רביעי אחר הצהריים הוא חונה ברחוב מסויים למשך שעה ואז חוזר לעבודה, דליפה של המאגר הביומטרי תוכל לעשות חיים מאוד קלים למי שיתפעל כזה כלי במונחים של קליברציה ובידוק נתונים

אם אני מבין נכון ניתן יהיה לשפר את האיכות (במובן הסטטיסטי) של הזיהוי במקומות שבהם המצלמות אינן נותנות תמונה חדה ולתת למערכת מספר "פוטנציאלים" לגבי זהות הבנאדם והמערכת תעשה אלימינציה כאשר הדמות תעבור מכיסוי אחד של מצלמה לכיסוי אחר יותר טוב, הייתרונות של מסד נתונים מנורמל ובדוק שלפיו ניתן לכייל את המערכת הינם ברורים ביותר

החלום הרטוב של כל חטטן ובלש פרטי והם אפילו לא יצטרכו לצאת מהמשרד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3742720,00...

מי בא לשחק האח הגדול?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצלמות קיימות כבר בכמה ערים בארץ'
מצלמות קיימות כבר בכמה ערים בארץ
22/07/2009 | 22:27
5
1
אם כי לא משודר לאינטרנט
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואיש אינו פוצה פה '
ואיש אינו פוצה פה
22/07/2009 | 23:07
4
לצפיה ב-'כל בולטימור מרושתת במצלמות'
כל בולטימור מרושתת במצלמות
24/07/2009 | 05:51
3
1
הדבר הייחידי שיצא מזה, שהפשע ירד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כי את זה מפרסמים...'
כי את זה מפרסמים...
24/07/2009 | 10:42
1
כי זה נוח, משרת אינטרס ציבורי ועושה יחסי ציבור ממש טובים למי שהתקין אותן.
יש לך מושג מה היו התוצאות נלוות שלא פורסמו? יש לך מושג איזה מידע עבר שם ברשת ומי עשה בו שימוש? האם המידע נשמר? למה  הוא יכול לשמש? מי שומר עליו ואיך? יש הרבה מאד שאלות שצריך לשאול במקרים כאלו ולא רק ללכת שולל אחרי קצת יחצנות ושיווק טוב של ראש העיר וחברת נייס שגוזרים קופון נאה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שרוליק, מכיר את אורוול? ריי ברדברי אולי?'
שרוליק, מכיר את אורוול? ריי ברדברי אולי?
24/07/2009 | 15:04
1
לצפיה ב-'בוודאי.'
בוודאי.
24/07/2009 | 15:20
1
אבל לשם הולכת התרבות האמריקאית, ובעקבותיה הישראלית.
אלה אם תעשו משהו.
(גם ככה כולם כאן רובוטים קטנים )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה עוד יש לי להסתיר?'
מה עוד יש לי להסתיר?
23/07/2009 | 20:49
19
1
רוב המידע עלי  זמין לכל אחד.
מישהו כאן בשרשור הזה כבר הסביר איך.

אז אם זה מה שיעזור לעצור עבריינים כבדים, או למנוע הצבעות כפולות של אזרחים בשם הסבתא ז"ל,  מדובר ברעיון טוב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא שיש לך משהו להסתיר'
זה לא שיש לך משהו להסתיר
23/07/2009 | 22:32
14
1
זה שמישהו ישתמש בזהות שלך באופן חד חד ערכי.
ואחר כך לכי ותוכיחי שאין לך אחות..

וזו לא הבעיה היחידה, כמובן..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'להיפך - הבעיה של גניבת זהות חמורה הרבה יותר '
להיפך - הבעיה של גניבת זהות חמורה הרבה יותר
24/07/2009 | 10:50
12
1
במצב הנוכחי. כל כך קל היום להשיג תעודת זהות מזויפת (500-2000 ש"ח תלוי באיכות) , כך שאני חושב שכמות גנבות הזהות, יחד עם תעודות זהות חכמות תרד פלאים.

עם זאת,אני מסכים שיש הרבה בעיות אחרות עם המאגר הזה..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בשביל ת.ז. חכמות מספיק להחליף אותן, לא צריך'
בשביל ת.ז. חכמות מספיק להחליף אותן, לא צריך
24/07/2009 | 11:06
11
1
להקים מאגר ביומטרי. שמים חתימה דיגיטלית על תעודות הזהות וסוגרים את העניין. חתימה דיגיטלית של 128 ביט היא יחודית הרבה יותר מטביעת אצבע.

אבל אם לשטרית משתלם להקין דווקא מאגר.. http://bit.ly/Kbf23
אז כנראה שאנחנו צריכים מאגר!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מסכים שתעודות זהות חכמות הן הפתרון'
אני מסכים שתעודות זהות חכמות הן הפתרון
24/07/2009 | 11:14
10

אבל להגיד שהמאגר יגרום להחרפת הבעיה של גניבת זהות זה לא נכון. אולי מבחינת חומרה כן, אבל בטח לא מבחינת כמות המקרים.

אגב, מקרה ההפללה שתיארת, עם טביעות ההצבע והשיער, ניתן לביצוע בקלות באמצעים של היום - לא צריך מאגר בשביל זה (אם הם לקחו שערות מהמספרה, הם גם יכולים לקחת טביעות אצבע משם).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קודם כל - אנחנו צריכים תעודות זהות חדשות'
קודם כל - אנחנו צריכים תעודות זהות חדשות
24/07/2009 | 12:29
9
1
עם חתימה דיגיטלית.

ההבדל בין כאלו לבין תעודות זהות עם טביעות אצבע הוא כבר מינימלי, ואין שום צורך להסתכן ולהקים מאגר ביומטרי. ניתן, למשל, לשמור את תמונת הפנים של אדם בצירוף קוד סודי מוצפן על התעודה, כך שרק פניה מקוונת למחשב הממשלתי תאשר שהקוד נכון - למשל באמצעות אלגוריתם של שאלה ותשובה. זה בצירוף תמונת הפנים נותן זיהוי ודאי.

בהבדל אחד - קוד כזה אפשר החליף מדי כמה זמן. טביעת אצבע נשארת זהה לעולם.

ולגבי ההפללה, זה כל העניין.. כיום, גם אם גנבו את טביעת האצבע שלך, אם אינך פושע למשטרה אין שום דבר שהיא יכולה לעשות איתה! היא תמצא טביעת אצבע לא נכונה בזירת הפשע ולא תצליח להתאים אותה לאף עבריין מוכר. כשיהיה מאגר, לעומת זאת, יהיה זיהוי "ודאי" של בעל הטביעה, גם אם הוא עצמו לא היה שם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואם נחזור לסיפור המספרה מקודם'
ואם נחזור לסיפור המספרה מקודם
24/07/2009 | 13:59
6
1
אז במידה ומישהו ביצע פשע במספרה, טביעות אצבעות של אנשים בעלי עבר פלילי בלבד יזוהו.
במצב החדש של מאגר - כל הנשים שעברו במספרה הזו אי פעם - הופכות חשודות כי כולן מזוהות

שוב אני חוזרת ואומרת - אין התגדות לתעודות זהות חכמות. ההתנגדות היא למאגר ותכולתו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין לי בעיה להיות חשוד אם הייתי במספרה..'
אין לי בעיה להיות חשוד אם הייתי במספרה..
24/07/2009 | 14:35
5
1
בדיוק באותה מידה שהמשטרה הייתה עוברת על תרשימי שיחות הטלפון והייתה רואה שיחה ממני כשהתקשרתי לקבוע תור במספרה.
דווקא בחקירת פשעים הייתי רוצה שלמשטרה יהיה כמה שיותר מידע.
ברור לכולם שזה שהייתי במשטרה לא מוכיח כלום, אבל יכול לתת למשטרה קצה חוט במציאת הפושעים.

הבעיה אכן מתחילה בשימוש במידע לצרכים לא לגיטמיים ובניצולו לרעה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נחקרת אי פעם שאתה מתייחס אל זה בנונשלאנטיות?'
נחקרת אי פעם שאתה מתייחס אל זה בנונשלאנטיות?
24/07/2009 | 14:41
3
4
זה לא דבר נעים .. בכלל..

וזה עוד כאשר ההליך הוא סביר ולא מנסים "למצוא אשם" , ע"ע רומן זדורוב במקרה של תאיר ראדה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא יודע כמה אתה מכיר עבודת משטרה..'
אני לא יודע כמה אתה מכיר עבודת משטרה..
24/07/2009 | 14:51
2
3

התיאור שפיקסי העלתה הוא שכל מי שביקרה במספרה תיהפך להיות "חשודה".
האמת היא אדם לא יהפך להיות חשוד אלא אם יש סיכוי סביר שאכן ביצע את הפשע ,ולהיות חלק מקבוצה של  עשרות/מאות אנשים שהיו בזירת הפשע לא הופך אותך לחשוד, אלא למישהו שצריך לבדוק. לא כל אחד כזה יוזמן לחקירה כדי שיוכלו "לשבור" אותו ולהוציא ממנו הודאה בכוח רק בשביל לסגור את התיק.
אמנם המשטרה כלל לא חפה מטעויות (להפך) אבל בכל זאת תן לה קצת קרדיט.

הדוגמה של רומן זדורוב שנתת לא קשורה לדיון בכלל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני אפנה אל הכיס שלך פה'
אני אפנה אל הכיס שלך פה
24/07/2009 | 15:03
1
2
רק כי זה מדבר לאנשים-
מי ישלם לך על יום עבודה שלא הגעת כי היית דרוש לחקירה במשטרה?

ויותר מזה - מי ישלם לכמות השוטרים והחוקרים שתצטרך לעלות בצורה אקספוננציאלית כדי להתמודד עם כמויות חומר החקירה?

המשטרה בישראל היא לא בדיוק CSI מיאמי, כן? ופשע לא נפתר ב 45 דקות מגניבות...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
24/07/2009 | 15:10
1

אז בואי נסגור כל תיק מ"חוסר עניין לציבור" ונחסוך המון כסף (זה גם ככה קורה בהיקפים גדולים מידי עכשיו).

זה שיהיה את המידע הזה למשטרה לא מכתיב את האופן שבו היא תשתמש בו.

תפקיד המשטרה הוא להחליט כיצד להשתמש בכלים שעומדים לרשותה באמצעות המשאבים המוגבלים שלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חבר'ה, לא צריך דוגמאות, זו לא התמונה...'
חבר'ה, לא צריך דוגמאות, זו לא התמונה...
25/07/2009 | 18:05
1
זה לא מסתכם האירוע שקרה במספרה או משהו נקודתי, הסיפור של הביומטרי הרבה יותר
מסובך וגדול מזה, כל אחד יכול לקום ולהמציא בעיה חדשה שתטריד את כולנו, מספיק פורץ מחשבים
מיומן שיעבוד במשרד הפנים, ירצה לינקום על משהו ויעשה שם בלגן... עזבו דוגמאות
עצם העובדה שמפתחים עוד מאגר, עוד בלגן שלוכד את כולנו בסמתוכה הזו זה כבר מעורר התנגדות
למה גם ניצולי שואה? למה גם נשים שעברו אונס? למה גם נכים? או בעלי פיגור שכלי?
גם הם עבריינים בפוטנציאל, חבר'ה יש פה בעיה רצינית, זו פגיעה בכבודם של האזרחים, פגיעה בפרטיות
גם כתובות קועקוע בכל מני מקומות בגוף רוצים להכניס למאגר, זו שטות ! באיזה רשות הם יכנסו לנו לתחתונים?
אחר כך יבואו תוכנית ב' וג' - שימוש בצ'יפ (שבב) זעיר ננו-טכנולוגי שיושתל מתחת לעור ויבסס את נתוניו
על המאגר (שעתיד להיווצר) השדר הזה עובד 24/7 בעוצמת גלי רדיו ומאתר אותנו בכל מקום לכל ימי חיינו
תראו, חבל על הפטפטת פה, כל אחד עם הבלה בלה שלו והעמדות שלו
תכל'ס, מדובר פה בפלישה מסוכנת שאף אחד, אבל אף אחד לא יקח עליה 100% וזה קשור בי!, בך!, בנו! בכולנו!!!
הבנתם?! זה יגדיל את הבירוקרטיה (אנחנו לא מזהים אותך, תמלא טפסים, תבוא ביום שני וכו'...") תמיד יבוא האנילייזר
הבא שיגיד "אוקיי, בוא נפרוץ עכשיו את הביומטרי, נשפיל את משרד הפנים" הוא יצא תותח אנחנו בחרדה
אתם חייבים לשים את עצמכם במקום בו מובטח לכם הכי הרבה הגנה על זהותכם ופרטיותכם
איפה זה? אצל ידיים זרות או אצלכם בגופכם?! תפעילו את השכל לא צריך לחשוב הרבה...
בואו נסכם כי חבל על הזמן היקר, לגורמי אכיפה למינהם יש מספיק כלים לעקוב אחרינו: אינטרנט, כרטיס רב-קו
כספומט, כרטיס ויזה, מצלמות אבטחה אפילו בגנים ציבוריים (פור גוד סייק !) עוקבים אחריכם בסלולר, גם בדיון הזה
עוקבים אחריכם חשבתם שסתם יש פה ברברת ופורומים? בגוגל אורת' סטריט ניתן
לקלוט אנשים ברחוב במצבים לא נעימים בשידור חי ואף אחד לא יעצור את זה בקיצור, עכשיו הגיע הזמן להוציא חוק הפוך - שמגן עלינו מפני פלישה נוספת... ויפה שעה אחת קודם!!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם כל מה שכתבת'
אני מסכים עם כל מה שכתבת
24/07/2009 | 14:31
1
1

עם זאת סיפור ההפללה שלך קצת תמוה בעיני, אבל לא משנה..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קח את זה צעד אחד קדימה'
קח את זה צעד אחד קדימה
24/07/2009 | 16:55
1
חוקר להוט מדי מאתר חשוד אפשרי בפשע, יש לו טביעת אצבע של החשוד ו...הופ! נמצאה האבידה. כבר כיום יש כאלו מקרים בשפע, של הטיית חקירה, אבל לפחות ניתן לכאורה לנפגע להוכיח את חפותו. במקרה הזה - מה תגיד כנגד טביעת אצבע?

וד"א כשלעצמו זה מחליש את מהימנותה של טביעת האצבע כעדות - ההנחה היא שאין לאיש את טביעת האצבע של החשוד ולכן אם נמצאה בזירת הפשע אין אלא להסיק שהיה שם. ד"א אין זה נכון שלכל אדם טביעת אצבע ייחודית, רק שהסבירות לטביעה זהה נמוכה ביותר - ברגע שיש לך כל המאגר, הסבירות שתמצא יותר מחשוד פוטנציאלי אחד שמתאים לטביעה עולה, ומכאן גם זיהוי שגוי. כרגע משתמשים בטביעה רק בכדי לאשר זיהוי של חשוד שאותר באמצעים אחרים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלה: אנשים שחותמים בלשכה- מימלא מסרו טביעת'
שאלה: אנשים שחותמים בלשכה- מימלא מסרו טביעת
24/07/2009 | 16:46
אנשים שחותמים בלשכה, מימלא מסרו טביעת אצבע. אם ככה יש להם כבר את כל הפרטים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מקרה דמיוני: ביום שני הסתפרה הגב' טרנסנדנטלית'
מקרה דמיוני: ביום שני הסתפרה הגב' טרנסנדנטלית
24/07/2009 | 02:21
3
1
לא משהו לא שגרתי, תספורת סטנדרטית, היא ביקשה מהספר את התיקונים הרגילים, קצת מדורג וצבע.

ביום שלישי נגנב עותק של המאגר.. וזה היה פשע מושלם. המאגר נגנב מבלי שאף אחד יבחין בדבר. הגנב היה שוטר שהעתיק את כל המידע לדיסק קשיח נייד.

ביום רביעי משפחת הפשע "אובמה את אוסמה וחברים" קנתה את אותו מאגר מהגנב תמורת 2 מליון דולר במזומן.

ביום חמישי כבר היו למשפחת הפשע הנ"ל כפפות גומי ועליהן עותקים מדוייקים של טביעות האצבע של אחת, הגב' טרנסנדנטלית.

ביום שישי בוצע רצח. ירייה אחת, קיר מוכתם בדם. השוטרים שבאו לזירת האירוע מצאו שם - בכל מקום, כמה מפתיע - טביעות אצבע של אחת, טרנסנדנטלית. בנוסף מצאו שם שתי שערות של אותה גברת (שנלקחו מהמספרה ביום שבו היא הסתפרה).

ביום שבת הגברת ט' כבר יושבת בבית המעצר על לא עוול בכפה ומנסה לשכנע את כל מי שרק מוכן להקשיב, ואין הרבה כאלה, שהיא בעצם ישנה ביום שישי כל היום כי כאבה לה הבטן! ושאין לה מושג איך הגיעו DNA וטביעות אצבע שלה לזירת רצח כזו! ומה בכלל רוצים ממנה...?

התרחיש הזה, בתיקונים קלים, אכן יכול להתרחש. מישהו יכול לגנוב טביעת אצבע ספציפית. מישהו יוכל לסחור בטביעות אצבע. מישהו יוכל לזייף. מישהו יוכל לרמות. אבל גם תרחישים פשוטים בהרבה אפשריים: נכנסת לחנות, קנית מוצר בלי להזדהות, לאחר שיצאת המוכר כבר יודע עלייך הכל  - הוא פשוט גנב טביעת אצבע שלך ומצא אותה במאגר. ומאותו יום את תקבלי הביתה שיחות טלפון שיווקיות ומה לא.

עדיין חושבת שזה רעיון טוב?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מבין משהו, זה עובד רק שמסתפרים ולא שיש'
אני לא מבין משהו, זה עובד רק שמסתפרים ולא שיש
24/07/2009 | 05:53
1
1
שישנים?!
הרי אם עוקבים אחרנו כל הזמן, אז זה כל הזמן, לא רק כשהפושעים צריכים.
או שלא הבנתי משהו.
(המצלמות יראו שהיא ישנה...)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/07/2009 | 10:50
1
תקרא את זה http://bit.ly/Kbf23 ותבין למה מדינת ישראל זקוקה למאגר ביומטרי...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מזכיר לי אדם שנדון על רצח בשל טעות'
זה מזכיר לי אדם שנדון על רצח בשל טעות
24/07/2009 | 10:48
1
בבדיקת  DNA.

זה קרה בארה"ב , והמכון ששגה בבדיקה,  לא העז להודות בטעות בכדי שלא לפגוע בשמו המקצועי.

האיש  שילם על כך ביוקר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' כמו שיצא לי להגיד הרבה פעמים בזמן האחרון'
כמו שיצא לי להגיד הרבה פעמים בזמן האחרון
22/07/2009 | 13:06
4
הבנאדם טיפס על עץ ולא יודע איך לרדת ממנו

והכי מטריד זה שמי שיוזם את החוק מנהל את הוועדה לבדיקת החוק. ועוד דואג לעשות מלא דיונים קרובים כדי שאנשים לא יספיקו להתנגד
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לדעתי, ההתנגדות אנרכרוניסטית'
לדעתי, ההתנגדות אנרכרוניסטית
22/07/2009 | 13:17
9
3
תוך כמה שנים אני אוכל לחפש באינטרנט את תמונת הפרצוף של כל אחד לפי שמו ואז להריץ חיפוש על מאות מיליוני תמונות או קטעי וידאו ברשת ולמצוא אותו בהן. יש כבר מנוע חיפוש שמאפשר את זה. כמעט לכל מי שאני מכיר יש תמונה בפייס בוק, טוויטר, בלוג, לינקדאין וכו'. יתר על כן, ברור לי שהיום מדינת ישראל מחזיקה על כל אחד מאיתנו מידע רגיש מאוד, הרבה יותר מסתם תמונת פנים, למישהו יש ספק בזה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש הרבה אנשים שאין להם לא פייסבוק,'
יש הרבה אנשים שאין להם לא פייסבוק,
22/07/2009 | 13:32
2
ולא טוויטר (חלקם מחשש לפרטיות, חלקם באמת נכוו מכך, וחלקם פשוט לא מוצאים שום דבר שימושי בכלים האלו), או שהם לא מעלים הכל לשם.

בנוסף לכך היום המידע שיש למדינה עליך לא מרוכז במקום אחד, וחלקים שניתנים להורדה (כמו הרישומים של משרד הפנים - שהם ברי השגה), לא כוללים את כל המידע שיש למדינת ישראל על אדם כלשהו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל המידע שנמצא עליי ברשת...'
כל המידע שנמצא עליי ברשת...
22/07/2009 | 13:38
3
4
...שמפורסם תחת שמי, הוא מידע שאני בחרתי לשתף או לחשוף.
ואם מצאתי חלקיק מידע שרציתי להוריד, יצרתי קשר עם אותו בעל אתר וזה ירד.
ואני לא מדבר רק על גוגל אלא גם על מנועי חיפוש אחרים לחיפוש אנשים כמו pipl.com
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין לך בחירה, זה כל העניין'
אין לך בחירה, זה כל העניין
22/07/2009 | 14:09
2
1
אתה יכול לבחור היום שאתה לא מעוניין שידעו עליך כלום פרט לפרופיל שלך בלינקדיאין, שם גם יש תמונה שלך. כבר היום יש מנוע חיפוש שמאפשר לקחת תמונה שלך ולחפש את הפרצוף שלך במיליוני תמונות אחרות, תוך כמה שנים השירות הזה יהיה הרבה יותר יעיל ומהיר, כמה שנים אחרי זה ניתן יהיה לחפש את הפרצוף שלך בכל וידאו שנימצא ברשת. כבר היום יש בעולם ערים שמאפשרות לך לראות בזמן אמת את הרחובות שלהן, מובן שכבר יש מי שמקליט וצובר את המידע הזה.

תוך עשור או שניים או פחות, אני אוכל לדעת איפה היית מתי, למצוא אותך בסרטים ותמונות שונות והכל יהיה ברשת בלי שום פיקוח. הבחירה שלך נעלמה, גם אם תוריד היום את התמונה שלך או הפרטים שלך מכל אתר, יש אתרים ששומרים ארכיון של הרשת וגם הם יהיו זמינים בעתיד. אני אוכל לראות תמונה שלך בבגד ים שתייר מגרמניה שם בפייסבוק שלו כשצילם איזה פסל בקו סמוי, אתה במיקרה היית ברקע. הנה תמונה מהפגנה שהתפרמה ב YNET, הפנים שלך בקהל.

וזה רק לגבי התמונה, עם כוח מיחשוב ואלגוריתם נכון, תוך התאמה של זמני כתיבה וטקסטים אני מאמין שגם יוכלו לחשוף זהויות של משתמשים. יקחו את ההודעות שלי למשל כאן בפורום, יצליבו אותן עם הודעות בפורום אחרים, בסופו של דבר יזהו התאמה בין הישות שלי כאן לבין ישות אחרת בפורום אחר בה בחרתי לציין את שמי. והנה כולם יודעים מה השם האמיתי של קאג'גוגו.

תתעוררו, זאת המציאות ואיש לא יכול לעצור אותה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פחחח'
פחחח
22/07/2009 | 23:10
1
זה שקיימת האפשרות הטכנולוגית לעקוב אחריך 24 שעות ביממה לא אומר שאני צריך להשלים עם זה.
זה שהיום לכל אחד הרבה יותר קל לצלם את מה שיש לבחורה ברחוב מתחת לשמלה לא אומר שצריך להרים ידיים ולהגיד "אין מה לעשות", זה רק אומר שהחקיקה צריכה להיות דרקונית (ובצדק)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מזכיר לי את הבדיחות הישנות'
מזכיר לי את הבדיחות הישנות
23/07/2009 | 10:33
1
שבמקור הבטיחו שמסך המחשב יכול לצלם אותך ואח"כ עברו לחיפוש תמונות באינטרנט - ובכל מקרה הראו תמונה של קוף
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כבר היום יש קבוצות אוכלוסיה שנתנו טביעת אצבע'
כבר היום יש קבוצות אוכלוסיה שנתנו טביעת אצבע
23/07/2009 | 20:50
2
2
למאגר כלשהו.

רק העבריינים נשארו בחוץ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קוראים לקבוצה הזו "חיילים". כל מתגייס נותן'
קוראים לקבוצה הזו "חיילים". כל מתגייס נותן
24/07/2009 | 16:21
1
3
מידע ביומטרי כולל צילומי שיניים. וראה זה פלא, המאגר הזה לא דולף לשום מקום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המאגר הזה לא ממוחשב. איך תגנוב אותו..?'
המאגר הזה לא ממוחשב. איך תגנוב אותו..?
24/07/2009 | 23:20
3
עם מלגזה ומשאית?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מתקשה להבין את הסכנות'
אני מתקשה להבין את הסכנות
22/07/2009 | 13:48
11
3
דווקא בתור אחד שבדרך כלל די חרד לפרטיות האזרח, אני חושב שהמאגר הזה חשוב לכולנו.
בלאו הכי הנתונים של כולנו נמצאים במשרד הפנים ודולפים נון סטופ. שלא לדבר על המידע הרבה שנמצא אצל גופים מסחריים שאי פעם מלאנו טופס אצלם (חברת הביטוח, הבנק, חברות אשראי, חבר מועדון וכו'). ההבדל היחיד הוא שכיום כל מי שמחטט בפח שלי ושולף משם איזה מסמך יכול ללכת למשרד הפנים, להוציא ת.ז על שמי (בטענה שהתעודה אבדה) ולבצע הונאות מפה להודעה חדשה.
עם טביעת אצבע יהיה הרבה יותר קשה לזייף ולרמות. בנוסף, אני רואה איזו התקדמות עצומה חלה בתפיסת אנסים ורוצחים לאחר הקמת מאגר הDNA הפלילי (בעיקר דגימות של אסירים ועצורים) כמו למשל תפיסת רוצחה של ענת פלינר ז"ל.

והטיעון המרכזי שלי הוא שאני לא מצליח לחשוב על תסריט אחד בו ניתן יהיה לנצל את המאגר הזה לרעה עד כדי כך שמצדיק את ביטול החוק. נגיד והנתונים זולגים (ואני מניח שזה יקרה) אז מה? אז אם מישהו יחטוף אותי ויסרוק לי את האצבע הוא ידע מי אני? so what?
גם שימוש לרעה בתצלום פנים לא מפחידה אותי. אני מאמין שגם אם הפרטים ידלפו, אין הרבה אנשים שיעיזו לעשות בהם שימוש בהנחה שזו תהיה עבירה פלילית. צריך הרבה אומץ להציב מצלמות וציוד דיגיטלי בעסק כלשהו ולסנכרן את זה עם מחשב ומאגר מידע וכל זאת כדי שהקופאית תדע פרטים על הקונים בחנות. אני בטוח שיהיו גורמים פה ושם שימצאו דרכים להשתמש במידע לרעה אבל אני חושב שהתועלת במאגר עולה בהרבה על המחיר.

המצב הנוכחי בו כל אחד יכול לגנוב את הזהות שלי ע"י חשיפה של 9 ספרות (ת.ז) היא בלתי נסבלת בעיניי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין אנשים שיעיזו?? במדינת שיטת מצליח??'
אין אנשים שיעיזו?? במדינת שיטת מצליח??
22/07/2009 | 15:23
3
ראשית כל, אני מסכים איתך לגבי המצב הנוכחי שהוא בלתי נסבל אבל כמו כל תהליך עיצוב או תכנון - אני חושש כאשר דברים עושים אותם מהר מדי ומי שעוקב אחרי הסיקורים של הוועדה רואה שיש פה אינרציה מסוכנת

אני לא בטוח אילו סכנות המאגר הביומטרי יציב בפנינו אבל אני חושש מהתפתחות כמו עם כרטיסי האשראי שגנבים הציבו פאנלים מזוייפים על גבי כספומטים ושיכפלו לעצמם כרטיסים- טכנולוגיה שהמנפיקות סמכו את ידיהן עליה בתור "אישית ולא ניתנת לשכפול" לפני יותר מעשור

שאלת הביומטריה בצד - אישית אני הייתי שמח אם תעודת הזהות הייתה מכילה סטים שונים של מפתחות (בצדדים שונים של הכרטיס) בעבור רמות שונות של פריווילגיה : מסחר ,מסמכים ורשויות  ובכך לפתור באופן מבני את הרעה החולה של מספר תעודת זהות שמשמש .. כל דבר בעצם..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו באמת USER'
נו באמת USER
22/07/2009 | 15:29
5
1
לא מבין או לא רוצה
התקדמות גדולה בתחום הפלילי (DNA ) , איפה ההתקדמות הגדולה חוץ מהדוגמה שנתת וגם היא מקורה במזל ולא בשכל.
גונבים לך את ת"ז ?!
ואתה כמו הכבשים האחרות נותנים פרס לחבורת הכלומניקים שרובצים שנים בשלטון וכמו מס הבצורת (מס עליך כתוצאה מחידלון מטומטם וביזבוז פושע בסקטורים אחרים שלא משלמים), כך גם המאגר יכסה על ערוותם המכוערת ובסוף לא יעשה כלום.
רוצים למנוע הונאות כאלו ?
כבר לפני עשור יכלו להחליף לתעודות זהות מודרניות עם שבב חכם ולא להמשיך ולהשתין עליך עם פיסת נייר עלובה בחצי שקל שכל ילד עם מדפסת ומכונת לימינציה מזייף מבלי ללכת למשרד הפנים.
המתוחכמים ממש (ועם $$) יזייפו גם את זה אבל  % הזיופים מיזערי יחסית להיום ובייננו גם החוק הדרקומטרי לא יעצור אותם.
בקיצור תרוץ עלוב של רשויות עלובות ע"ח העדר הגדול ששותק, אוכל כל חרא וממשיך לשתוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז רשמתי'
אז רשמתי
22/07/2009 | 15:47
4
כל מי שלא מסכים איתך או ש"לא מבין או שלא רוצה להבין", והוא גם כיבשה שהולכת עם העדר.
וגם, אסור לנו לקבל כל פיתרון שהשילטון מציע כי הוא רק ניסיון לחפות על טעויות שלו בעבר.

אני בטוח שהצלחת לשכנע אותו.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא'
לא
22/07/2009 | 16:15
3
יש לא מעט פתרונות שלטוניים למען העתיד.
שלך?
אני בספק
אתה רוצה לענות לעניין או להטמין את הראש בחול.
כל אחד עושה את הבחירות שלו
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עניתי למעלה'
עניתי למעלה
22/07/2009 | 16:25
2
2
הטענות שמעילם נגד החוק הן אנרכרוניסטויות לחלוטין. הסברתי איך תוך עשור או שניים במילא כל המידע יהיה נגיש לכולם ברשת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממילא בסו'
ממילא בסו
22/07/2009 | 19:20
לצפיה ב-'"הסברת"?'
"הסברת"?
24/07/2009 | 03:10
אתה מתכוון שמה שכתבת (סליחה, "רשמת", במילותיך) על זה שתמונות מתפזרות ברשת היה הסבר? מצטער, לי זה לא "הסביר" כלום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המאגר נועד לצורך זה שיהיה מאגר. זו הטענה של..'
המאגר נועד לצורך זה שיהיה מאגר. זו הטענה של..
22/07/2009 | 16:47
4
האנשים שדוחפים אותו.

בפועל, כל תעודה אפשר לזייף.
המקומות בהם יאמתו את הזהות שלך, בכל מקרה לא יהיו מחוברים למאגר.
המאגר פשוט יהיה שם, כביכול מנותק מהכל.

כך שאולי מישהו שהוא לא אתה לא יוכל לבוא בדרישות שינפיקו לו תעודת זהות על שמך, אבל הוא כן יוכל ליצור תעודה חדשה בעזרת האלגוריתם ולהנפיק לעצמו תעודה - שתשא כמובן את השם והפרטים שלך, רק עם תביעת אצבע שלו ועם תמונה שלו.
זה יקרה עם או בלי המאגר.
כך שעצם העובדה שיש מאגר, אולי תקטין במקצת את מספר הרכישות הכפולות של תעודות זהות, אבל לא תמנע את הזיופים. וגם אלו שבעד המאגר מודעים לזה ולא טוענים שזה לא נכון.

להגיד שגם ככה יש לממשלה מלא נתונים עלינו שדולפים, אז למה שלא יהיו עוד נתונים שידלפו, זו ממש לא סיבה בעד המאגר הזה.

החשש הוא לא בהכרח רק גורמים עבריינים שיעשו בו שימוש, אלא גם גורמים טרוריסטים.
ומה לגבי סתם פקידים או שוטרים עם גישה למידע שינצלו אותו לרעה? לא חסר כאלה. הגורם האנושי הוא אחד הגורמים העיקריים לדלף מידע, ובסופו של דבר אנשים הם אלה שמנצלים את המידע לרעה.

כבר יצא לי לשמוע על בלשים פרטיים שעושים שימוש במאגר של משרד הפנים, אז עכשיו גם לתת להם תביעות אצבע ותוי פנים?

המצב הנוכחי בו כל אחד יכול לגנוב את הזהות שלך ע"י חשיפה של 9 ספרות הוא בהחלט בלתי נסבל.
אבל אפשר לצמצם את המצב הזה גם בלי מאגר. הטכנולוגיה אליה יעבירו את התעודות היא מה שתצמצם את המצב הזה, המאגר שרוצים להביא יחד איתה, הוא לא מה שיעזור לזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מסכימה עם USER 32'
מסכימה עם USER 32
23/07/2009 | 20:54
1
לצפיה ב-'אפשר להשיג את המטרות בלי מאגר טביעות אצבע'
אפשר להשיג את המטרות בלי מאגר טביעות אצבע
24/07/2009 | 00:21
1

כל הרעיון הוא, שבמקום לשמור מאגר של טביעות האצבע והתמונות של התושבים - אפשר לשמור מאגר של חתימות אלקטרוניות של אותם נתונים (כלומר, לשמור פונקצית HASH חזקה של הייצוג הבינארי של תמונת טביעת אצבע או תמונת הפנים).

זה עובד בדיוק כמו סיסמאות בשרת ברשת - השרת לא מחזיק את הסיסמרות של המשתמשים - אלא רק את החתימות של אותן סיסמאות. כשמשתמש מנסה להתחבר לשרת, השרת מחשב את החתימה של הסיסמא שהמשתמש הקליד, ומשווה אותה לחתימה של המשתמש במצויה במאגר על הרשת. אם החתימות זהות - הוא מאפשר למשתמש להיכנס, אחרת הוא לא מאפשר למשתמש להיכנס.

כלומר, לא שומרים את המידע המקורי היכן שאין סיבה לשמור אותו - וזה מבלי לאבד את הדיוק בזיהוי, ואת יכולת הזיהוי (מדובר כאן בעניין סטטיסטי - אם החתימה מספיק חזקה ומספיק ארוכה - אתה יכול להגיע לסיכוי התנגשות נמוך ככל שתצטרך - ואם הוא נמוך יותר מהרעש שמכניסה מערכת הסריקה - הוא חסר משמעות).

האם אתה מבין שפשוט אין צורך במאגר המכיל את הנתונים המקוריים - וכשאין צורך - עדיף שלא יצרו מאגר של הנתונים אלא רק מאגר חתימות?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית עם המאגר הביומטרי היא'
הבעיה העיקרית עם המאגר הביומטרי היא
24/07/2009 | 02:35
2
שאת הנתונים בו אי אפשר להחליף בשום מצב. ברגע שהמאגר דלף - הנזק נעשה לתמיד. גם אם בעוד 20 שנה ימצא שימוש זדוני כלשהו לנתונים, המאגר שנוצר היום ונגנב שנה מהיום יהיה עדיין תקף אז. ואף אחד לא יוכל להחזיר את הגלגל לאחור.

מלבד זאת.. אתה יכול לקרוא את התגובה שכתבתי למעלה ל-"טרנסנדנטלית". האפשרות של זיוף זהות צריכה להטריד כל אחד מאיתנו, ויותר מזה - ברגע שהמאגר ידלוף, ח"ו, לא נוכל להסתמך בכלל על טביעות אצבע - בבית משפט תוכל תמיד לעלות הטענה שהטביעה מזוייפת!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תבורכי שאת מציפה את הסוגיה!'
תבורכי שאת מציפה את הסוגיה!
22/07/2009 | 16:22
17
1
צריך לבדוק טוב בטוב איפה בסיפור שיטרית גוזר קופון שמן $$$ - כי זה הדבר היחיד שמניע את האיש.
תמצאו את הקופון שלו - תמצאו את הסיבה האימיתית שבגללה הוא דוחף כ"כ חזק את החוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שיטרית הוא אחד הפוליטקאים היחידים שאני מעריך'
שיטרית הוא אחד הפוליטקאים היחידים שאני מעריך
22/07/2009 | 16:31
12
1
לצערי התיקשורת לא סיפרה על המהפכה שהוא עשה בשנים האחרונות.

אני גר במושב, במשך 15 שנה עברייני בנייה הקימו עשרות גני ארועים ועסקים לא חוקיים ומיררו את חיי תושבי המושבים בישראל, הכל בחסות מעכרים ומקורבים לראשי הרשויות. פיתאום בא שיטרית למישרד הפנים ואמר דבר פשוט, אני עומד לאכוף את החוק, תוך שנתיים הוא הרס עשרות גני ארועים של עבריינים שלעגו לחוק בראש חוצות, הוא נאלץ להתמודד עם איומים ולחצים מכל הכיוונים ולא ניכנע. הלוואי וכל שר היה אוכף את החוק ומשרת את האזרחים כמו שיטרית.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה שבנאדם עושה משהו טוב, לא אומר שהוא לא עושה'
זה שבנאדם עושה משהו טוב, לא אומר שהוא לא עושה
22/07/2009 | 16:50
6
דברים שפוגעים.
כל הכבוד לו על התרומה שלו. זה בהחלט נזקף לזכותו. זה לא אומר שהחוק שעכשיו הוא מנסה להריץ הוא טוב לאזרחים או למדינה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מצטט את דברי הכותב'
אני מצטט את דברי הכותב
22/07/2009 | 16:55
5
4
"צריך לבדוק טוב בטוב איפה בסיפור שיטרית גוזר קופון שמן $$$ - כי זה הדבר היחיד שמניע את האיש."

כלומר הוא טוען ששיטרית פועל תמיד מתוך אינטרסים מושחתים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ככה מוציאים דברים מהקשרם. הבנאדם באותה מידה..'
ככה מוציאים דברים מהקשרם. הבנאדם באותה מידה..
22/07/2009 | 17:01
4
2
יכל להתכוון לחוק הזה ספציפית. ולכך שהדבר היחיד שמניע את שטרית בסיפור הזה הוא כסף.
זה יכל פשוט להיות משהו שמובן מאיליו לכותב, ולכן הוא לא ציין את זה.

אבל זה, משהו שצריך לברר עם כותב ההודעה המקורי.

בכלמקרה, זה לא סוד שמעורב בסיפור הקמת המאגר המון כסף, לא סתם החברות שיהיו אחראיות על הקמת המאגר שולחות נציגים ולוביסטים לישיבות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אל תהיה ליצן'
אל תהיה ליצן
22/07/2009 | 17:31
1
הוא כתב שכל מה שמניע את שיטרית בכל מיקרה הוא כסף, קרי שחיתות ושיש לבדוק איפה הוא גוזר קופון הפעם. יש משהו כאן שלא מובן לך?

"צריך לבדוק טוב בטוב איפה בסיפור שיטרית גוזר קופון שמן $$$ - כי זה הדבר היחיד שמניע את האיש.
תמצאו את הקופון שלו - תמצאו את הסיבה האימיתית שבגללה הוא דוחף כ"כ חזק את החוק."

אל תנסה להיות סנגור שלו כי אתה יוצא די ליצן
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה עדיין לא אומר שהוא לא התכוון אליו באופן...'
זה עדיין לא אומר שהוא לא התכוון אליו באופן...
22/07/2009 | 19:30
כללי
להפך - זה רק מחדד את העניין שהוא דיבר על החוק הזה ספציפית.

בכלמקרה, אני לא יודע מה הדעה המקורית שלו, אם דווקא זה מה שאתה בוחר להטפל אליו, שיהיה לך בכיף. זה בכלמקרה לא נושא הדיון
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן, היתה חברה ישראלית שהציעה'
כן, היתה חברה ישראלית שהציעה
23/07/2009 | 20:59
1
הצעה זולה יותר, ולא התקבלה.
נדמה לי שהיו מכיסופים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קרוב'
קרוב
23/07/2009 | 21:46
אבל לא. בארי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התשובה ל"למה שטרית דוחף חזק את החוק"'
התשובה ל"למה שטרית דוחף חזק את החוק"
24/07/2009 | 01:58
4
1
לצפיה ב-'רק רגע...'
רק רגע...
24/07/2009 | 02:31
1
אם אני מבין נכון החברה שהפרוייקט יעבור אליה זו OTI שהיא גם זו שמתפעלת את פרוייקט הרב קו כאמצעי תשלום בתחבורה הציבורית

אם מלבד מרשם האוכלוסין גם הנתונים הביומטרים וגם נתוני הנסיעה היומיים של האנשים במדינה ידלפו לרשת אני בונה רפסודה אפילו ממקלות של ארטיקים ובורח לכיוון מדגסקר !

יש פה מישהו ש מ מ ש אוהב קרטיבים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא. אבל שמעתי פנגווינים צלויים זה מעדן..'
לא. אבל שמעתי פנגווינים צלויים זה מעדן..
24/07/2009 | 02:38
לצפיה ב-'.. מדהים. חובה לקרוא ולהעביר הלאה'
.. מדהים. חובה לקרוא ולהעביר הלאה
24/07/2009 | 03:07
1
האבסורד הוא שהם אפילו לא מבינים שזה לא בסדר. זוכרים את אולמרט? "מיניתי את בראון לשר אוצר כי בראון חבר שלי ואני דואג לחברים". מול המצלמות. ככה זה במפלגה הזאת.

את זה http://bit.ly/Kbf23 פשוט חובה להפיץ הלאה!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לזה קוראים מינהל תקין'
לזה קוראים מינהל תקין
24/07/2009 | 13:30
האבסורד הוא שכאילו הממסד הציבורי הם אלו שיענו שומרים עלינו שנתנהל כחוק
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני נותנת אמון בשיטרית שכוונתו '
אני נותנת אמון בשיטרית שכוונתו
23/07/2009 | 20:56
3
עניינית ונקיה.
למרות שלא הצבעתי עבורו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא נותן אמון בנבחרי ציבור'
אני לא נותן אמון בנבחרי ציבור
24/07/2009 | 01:21
2
הרי הציבור בחר אותם!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש כאן שאלה טכנית עניינית'
יש כאן שאלה טכנית עניינית
24/07/2009 | 10:46
וכדאי להתמקד בה.

למי  שיש ידע מקצועי שיכול לשכנע   , כדאי שיפרסם אותו בעתונות, ויעביר  למחוקקים.
אין דרך אחרת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק להזכיר לכולם - ביום הראשון בבקו"מ'
רק להזכיר לכולם - ביום הראשון בבקו"מ
22/07/2009 | 16:58
14
3
ביום הראשון בבקו"מ כולנו כבר נתנו טביעת אצבע.
לפחות כל מי שמשרת בסדיר + מילואים - למדינה מאז ומתמיד היה מותר לקבל מכם את טביעת האצבע.

זה בלי קשר לתמיכה או הסתייגות מהחוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
22/07/2009 | 17:17
1
3
אני לא זוכרת
או שזה אחרי זמני
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני זוכר שכל היום האצבעות היו שחורות מזה'
אני זוכר שכל היום האצבעות היו שחורות מזה
22/07/2009 | 22:48
לצפיה ב-'וצילום שיניים'
וצילום שיניים
22/07/2009 | 17:35
1
2
לצפיה ב-'ואוטוטו (אם אני לא טועה) גם '
ואוטוטו (אם אני לא טועה) גם
22/07/2009 | 18:29
2
מאגר DNA או משהו בסגנון, כדי לאפשר זיהוי
קל יותר של חללים.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
22/07/2009 | 18:37
7
3
לא כולם נותנים טביעות אצבע בבקום (אני ממש לא נתתי, למשל)
ומעבר לזה - האם אתה יודע איך הצבא מגן על המידע שבידיו?
הלואי והמדינה היתה עושה רבע ממה שעושה הצבא על מנת להגן על מאגרי המידע שלו.

מבחינתי, אם המאגר בידי הצבא, אני רגועה הרבה יותר... אבל זה לא המצב
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על צה"ל?'
אנחנו מדברים על צה"ל?
22/07/2009 | 20:03
3
כי שם הכל חשוף לחיילים בתפקידים מסוימים והם לא תמיד מאד סיקרטים. במיוחד אם מרגיזים אותם.
עבודה בהיי-טק >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' '
22/07/2009 | 23:14
2
אוי זה היה טוב...
רגע... חכי...

לא, מצטער, זה חזק ממני...

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קשישים כמוך לא נתנו טביעת אצבע'
קשישים כמוך לא נתנו טביעת אצבע
23/07/2009 | 09:54
2
2
מדובר בהליך מהשנים האחרונות, כנ"ל לגבי דגימת DNA
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דוקא אצלי טביעות האצבע מגיוס 1992'
דוקא אצלי טביעות האצבע מגיוס 1992
23/07/2009 | 12:36
לצפיה ב-'מאגר המידע בצבא הוא חלקי'
מאגר המידע בצבא הוא חלקי
23/07/2009 | 17:59
1
מה לעשות, לא כל אזרחי המדינה נמצאים במאגר הזה, אין בו ערבים, חולים (פיזית ונפשית), חרדים, בנות דתיות, בקיצור - הבנת - לא בדיוק מאגר שממפה את נתוני אזרחי המדינה..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא מדויק..'
לא מדויק..
24/07/2009 | 14:55
1
2

כמו שכבר ציינו כאן, מאגר טביעות האצבע וה-DNA של הצבא לא ממוחשב ולכן יותר קשה לגנוב אותו (למרות שגם זה אפשרי אני בטוח).

זה בטח לא תודות למאמצים הכבירים שמשקיע הצבא בלהגן על המידע הזה (אולי בתחומים אחרים הצבא מצטיין באבטחת מידע, אני לא יודע).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאגרי מידע לא ממוחשבים'
מאגרי מידע לא ממוחשבים
24/07/2009 | 15:05
1
או מנותקים לחלוטין מרשת כלשהי הם דרך מצוינת לשמור על המידע.
אבל לא זה המקרה במאגר הביומטרי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
23/07/2009 | 20:59
לצפיה ב-'טביעות האצבע שם נמצאות באיזו חוברת '
טביעות האצבע שם נמצאות באיזו חוברת
24/07/2009 | 11:13
1
של אותם האנשים שהתגייסו באותו יום, באגף חללים של צה"ל, מחכות ליום שבו תימצא (חלילה) גופה של חייל כדי שיהיה אפשר להשוות.

זה לא מאגר ממוחשב ולכן אי אפשר לגנוב אותו ואי אפשר לפרוץ אליו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כבר יש לממשלה את המידע הזה והוא לא דלף.'
כבר יש לממשלה את המידע הזה והוא לא דלף.
22/07/2009 | 17:05
21
1
לצבא יש טביעות אצבע וdna.

למשרד התחבורה יש זיהוי תווי פנים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אל תבלבל אותם עם עובדות'
אל תבלבל אותם עם עובדות
22/07/2009 | 18:09
8
1
גם מרשם האוכלוסין לא דלף למעשה, מה שדלף הוא חלק קטן שמופץ למפלגות מדי בחירות, והדליפה ייתה דרכן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז הוא כן דלף'
אז הוא כן דלף
22/07/2009 | 19:19
7
1
ואני בספק אם מדובר על חלק קטן (לפחות ממה שנתקלתי בו)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה ש"דלף" זה לא "מרשם האוכלוסין"'
מה ש"דלף" זה לא "מרשם האוכלוסין"
23/07/2009 | 11:10
6
1
אלא "פנקס הבוחרים" - כלומר הנתונים של כל אזרח מעל גיל 18.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איזה מזל'
איזה מזל
23/07/2009 | 11:17
3
אם כך זה לא דליפה.

(So what?)

וממה שראיתי - גם בזה אני בספק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האמת שזה לא "דליפה"'
האמת שזה לא "דליפה"
23/07/2009 | 15:43
2
3
משרד הפנים מחויב עפ"י חוק לתת את הנתונים לכל כך הרבה גורמים שאין פלא שזה מגיע לכל מקום.
וחוץ מזה הנתונים גם נמכרים לגופים "ראויים".
לא תהית פעם למה לבנק יש קישור ישיר למרשם האוכלוסין?

(אגב, אם במקרה נראה שאני לא מתרגש מזה - זה רק בגלל שהתרגלתי)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם זה לא דליפה'
אם זה לא דליפה
23/07/2009 | 19:11
1
אז אני למה כן אפשר לקרוא "דליפה".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא סתם השתמשתי במרכאות'
לא סתם השתמשתי במרכאות
25/07/2009 | 10:15
1
לצפיה ב-'לא נכון!!! דלף מרשם האוכלוסין. בת שלי שם'
לא נכון!!! דלף מרשם האוכלוסין. בת שלי שם
23/07/2009 | 15:58
1
1
והיא רק בת

7...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השאלה אם ניתן לתקן דליפה!'
השאלה אם ניתן לתקן דליפה!
22/07/2009 | 18:24
2
1

גם אם הסיכון לדליפה הוא אפסי,השאלה שצריך לשאול מה עושים אם מישהו גנב זהות ביומטרית של אדם אחר

איך אפשר לתקן את הנזק אם בכלל?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא קשור למאגר, כל תעודה ביומטרית אפשר לזיף'
זה לא קשור למאגר, כל תעודה ביומטרית אפשר לזיף
22/07/2009 | 18:30
1
1
ולא לגמרי ברור לי מה עושים עם תעודת זהות ביומטרית, לא ברור לי איך פקידת הבנק מסעודה משדרות תוודה שאני הוא באמת אני על סמך תעודת הזהות- הרי לא סביר שהיא תבקש ממני טביעת אצבע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פקידת הבנק משדרות בהחלט תיקח ממך טביעת אצבע'
פקידת הבנק משדרות בהחלט תיקח ממך טביעת אצבע
24/07/2009 | 03:47
1
ואפילו אם קןראי לה "מסעודה".

מה הבעיה? אם לכל לפטופ יש היום קורא טביעות אצבע אז למה שבבנק לא יהיה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תבדיל בין הצבא למדינה'
תבדיל בין הצבא למדינה
22/07/2009 | 18:41
5
1
הן לא אותן ישויות.
מידע הנמצא בידי הצבא לא משמש ולא ישמש עבור מה שהמדינה רוצה לעשות עם המידע שבתעודת הזהות הביומטרית.

זיהוי פנים למשרד התחבורה? ניסית פעם לחדש רישיון בלי שביקשו ממך להצטלם שוב כי הם "איבדו" את התמונה במערכת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'את שלי הם לא איבדו'
את שלי הם לא איבדו
22/07/2009 | 20:24
2
1
חידשו לי בלי בעיות
מה שכן - כל 10 שנים הם דורשים להצטלם שוב , כדי שהתמונה תהיהעדכנית.
ולעומת זה , כל אחד יכול להזדהות עם התעודת זהות שלי , כי היא ממילא כל כך לא דומה לי שזה יכול להיות כל אחת אחרת
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין ספק שיש בעיה בתעודות הזהות היום'
אין ספק שיש בעיה בתעודות הזהות היום
22/07/2009 | 23:39
1
1
לצפיה ב-'אילו רק נדרשנו להחליף אותן לעתים קרובות יותר.'
אילו רק נדרשנו להחליף אותן לעתים קרובות יותר.
24/07/2009 | 11:03
לצפיה ב-'טביעות אצבע/DNA בצבא'
טביעות אצבע/DNA בצבא
22/07/2009 | 21:49
בצבא אפשר להשתמש רק לבדיקת חללים, אני חושב שלמספר מאוד מצומצם יש גישה למאגר עצמו.
לנתונים "יבשים" (מגורים\התקשרות\ציוני מבחנים צבאיים) יש גישה להמון חיילים והם לא מוגנים מי יודע מה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מתי הצבא לוקח בדיקות DNA?'
מתי הצבא לוקח בדיקות DNA?
22/07/2009 | 19:44
2
לצפיה ב-'בבקו"ם - דקירה קטנה באצבע.'
בבקו"ם - דקירה קטנה באצבע.
22/07/2009 | 20:37
1
לצפיה ב-'וזה לא חובה'
וזה לא חובה
22/07/2009 | 21:35
דוחפים לך טופס שאתה מסכים שיקחו לך, אבל אם תקרא כתוב שאתה לא חייב. למרות שהחייל\ת יגידו שכן
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מכל המתנגדים: עוד לא שמעתי אף טיעון על הסכנה!'
מכל המתנגדים: עוד לא שמעתי אף טיעון על הסכנה!
22/07/2009 | 21:49
25
2
בבקשה, שמישהו יתן לי דוגמא קונקרטית לסכנה הגדולה שבמאגר כזה. אני פשוט לא מצליח לחשוב על אף תסריט שגם אם המידע נופל לידיים לא נכונות איך בדיוק ינצלו אותו לרעה?

אגב, למיטב ידיעתי הדרכון הביומטרי הפך ללהיט וכולם מאוד מרוצים מקיצור התור בנתב"ג. מעניין אם כל אלה שצועקים על פרטיות האזרח נמנעים מלעבור לדרכון עם הטביעת אצבע. אני בטוח שגם חותמי האבטלה כאן החתימו את האצבע בלישכה בשביל לקבל את דמי האבטלה. אלה שתי דוגמאות בנוסף לצבא שבו קיים בפועל מאגר ביומטרי ברשות המדינה ולא שמעתי על הונאות נוראיות שקרו כתוצאה מכך. מעניין שכשזה מגיע ליוזמה הזאת פתאום כולם צועקים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מישהו נכנס לכלא על סירוב לעבור במסלול'
מישהו נכנס לכלא על סירוב לעבור במסלול
22/07/2009 | 21:57
1
הביומטרי בנתב"ג?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני עוד עם דרכון ישן'
אני עוד עם דרכון ישן
22/07/2009 | 23:02
3
1
אבל מודה שזה יותר מתוך עצלנות מאשר מתוך עקרונות
לא מצאתי עוד את הזמן לברר איך עושים ולעשות (גם לפני הטיסות - ובפרט בטיסה האחרונה שאל על החזיקו אותי עד הרגע האחרון בהמתנה לדעת אם הם מעלים אותי על הטיסה, ובסוף הריצו אותי דרך כל הבלגן בלי אפילו זמן לשבת לשתות משהו)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כנראה שאת לא טסה הרבה'
כנראה שאת לא טסה הרבה
23/07/2009 | 11:42
2
1
איפה שבודקים דרכונים בנתב"ג לפני היציאה מהארץ יש בצד שמאל דלפק רישום לדרכון הביומטרי.  הרישום פשוט, קל, מיידי, וחוסך המון זמן ועמידה בתורים במיוחד בכניסה חזרה לארץ.  

עד כמה המאגר שלהם מפר את פרטיותי או לא, אני לא יודע.  אבל לי יש כזה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'באמת לא הרבה אבל ראיתי את הדלפק'
באמת לא הרבה אבל ראיתי את הדלפק
23/07/2009 | 13:17
1
פשוט לא התפניתי לעשות את זה משום מה,
אבל האמת שמאז שיש את הדרכון הביומטרי, אז גם אין תורים למי שאין לו.
בפעמים האחרונות שחזרתי ארצה היציאה היתה ממש זריזה. מה שלקח את הזמן , זה רק לחכות שהמזוודות יגיעו
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ומדוע לא נותנים במשרד הפנים '
ומדוע לא נותנים במשרד הפנים
24/07/2009 | 11:07
למבקשים דרכון חדש?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודע, הם לא פועלים שם עם מאגר אלא'
לפי מה שאני יודע, הם לא פועלים שם עם מאגר אלא
22/07/2009 | 23:38
2
1
בעזרת הצפנה כלשהי בדרכון עצמו.
ועם זה, יש לי פחות בעיה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת בדיוק הטענה שפתחה את הדיון'
זאת בדיוק הטענה שפתחה את הדיון
23/07/2009 | 09:51
2
אפשר להוסיף לתעודה זהוי ביומטרי אבל אין צורך לשמור את הזהוי במאגר, אם טביעת האצבע שלך נשמרה בתוך הדרכון אפשר לוודא אותה מקומית מול טביעת האצבע שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הדרכון הביומטרי'
הדרכון הביומטרי
23/07/2009 | 10:42
מקושר למשטרה, ואתה חותם על הסכם להעביר למשטרה את טביעת היד שלך כשאתה מקבל דרכון כזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ארגון טרור גונב את המאגר'
ארגון טרור גונב את המאגר
23/07/2009 | 10:53
7
2
ושם מצלמות בניו יורק.
אחרי כמה ימים הוא משיג (לפי התמונות) את כל הישראלים שעוברים ברחוב כל יום וחוטף אותם.

עוד תסריט: בחורה שנראית טוב הולכת ברחוב. מישהו מצלם אותה. מגיע הבייתה ומשווה את התמונה למאגר. הוא כבר יודע איפה היא גרה...

בטעות דחפת ברחוב איזה חייל באירגון פשע. הוא צילם אותך. חזרת הבייתה ואופס... הוא עולה בלהבות.

וזה התסריטים הבנאלים....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וזאת דוגמא לאנרכרוניזם שלכם'
וזאת דוגמא לאנרכרוניזם שלכם
23/07/2009 | 13:17
4
1
אירגון טרור יכול להשיג תמונות ושמות של מאות אלפי ישראלים בפייסבוק, שם גם בניגוד למאגר הביומטרי יש פילוח לפי מקום מגורים נוכחי כך שהוא יכול לחפש רק את אלה שגרים בניו יורק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא לכולם יש פייסבוק. במאגר ***כולם*** יהיו'
לא לכולם יש פייסבוק. במאגר ***כולם*** יהיו
23/07/2009 | 16:04
3
1
פייבוק אני בוחר אם להירשם.
ואם אני נרשם אזי אני ***בוחר*** אם להראות כתובת.

המאגר מחייב את כולם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמו שכבר הדגמתי, אין לך בחירה'
כמו שכבר הדגמתי, אין לך בחירה
23/07/2009 | 16:36
2
1
יש לך היום אולי בחירה מצומצמת אבל בעתיד זה לא יהיה כך, תוך עשור או שניים יהיה אפשר למצוא את הפרצוף של כולנו ברשת, אם נירצה ואם לא. הדרך היחידה להימנע מזה תהיה לעבור לחיות באי בודד כבר היום.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל לא בהצלבה עם טביעות האצבע שלך'
אבל לא בהצלבה עם טביעות האצבע שלך
23/07/2009 | 17:16
1
זיוף של טביעת אצבע כיום הוא די פשוט (אני יכולה להראות לך דוגמה אם תבקש).
ומשם ועד למצוא את עצמך חשוד בפרשיות פליליות, או נכנס למקומות המוגבלים לכניסה ע"י טביעת אצבע בלבד, המרחק קצר מידי..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עשור או שניים זו תחזית.. זה לא עוד כמה שנים'
עשור או שניים זו תחזית.. זה לא עוד כמה שנים
23/07/2009 | 18:54
4
כמו המאגר.
חוץ מזה לא הדגמת כלום. לא לכולם יש תמונה באינטרנט וגם זה למי שמוכן *לנדב* פרטים.
להגיד על מי שאין לו תמונה באינטרנט שהוא חי באי בודד זה רבב של שטויות.
רוב האנשים אין להם ולא תיהיה להם תמונה באינטרנט. יותר מזה, הרבה שיש להם תמונה, התמונה היא קטנה ולא ברור ובטח שאי אפשר להשוות איתה פרצופים.

המרשם יהיה מוכן תוך מספר שנים.
מנוע חיפוש שירוץ על כל התמונות באינטרנט הוא נחות משמעותית לעומת מאגר אחיד עם תמונות ביומטריות שיושב במקום אחד, שהמדינה הכינה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
23/07/2009 | 13:35
1
1
ישראלים מזהים מקילומטר גם בלי מצלמות וזהוי פנים
מישהו יפרוץ למאגר רק כדי להשיג בחורות ?
החייל גם הספיק לצלם אותך ? סביר יותר שהוא ידקור אותך קודם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא צריך "לפרוץ" למאגר,צריך להוריד אותו באימול'
לא צריך "לפרוץ" למאגר,צריך להוריד אותו באימול
23/07/2009 | 16:08
2
אתה פשוט לא מבין עד כמה קל להוריד את המאגר מאימול.

הוא כולל 9 מיליון אזרחים (כולל הנפטרים) עד 2006.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שתי דוגמאות פשוטות'
שתי דוגמאות פשוטות
23/07/2009 | 12:01
1
1
המאגר ישמש כבסיס הזיהוי הלאומי מה שיאפשר את שני הדברים הבאים:
1: החדרת ישות פקטיבית למאגר, וכניסה לגבולות הארץ כי "יזהו" את האדם כדמות אמיתית. ולמעשה פורץ את גבולות המדינה לכל פושע/אירגון טרור והופך את מדינת ישראל למיקלט עולמי לפושעים (טוב נו אני מקצין קצת קצת)
2: החלפת זהות: ביצוע פשע ויזהוי טביעת אצבעות, רק היא למעשה תהיה של מישהו אחר כי החליפו את הזהות. לך תוכיח עכשיו שזה לא אתה.
היות וכל מאגרי המידע בארץ פרוצים קשה לי לסמוך על המדינה להגן מאגר המידע הרגיש הזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למיטב הבנתי הסכוי לאפשרות חבלה במאגרזניח'
למיטב הבנתי הסכוי לאפשרות חבלה במאגרזניח
23/07/2009 | 13:41
1
וזה על סמך המידע באתרים בהודעה שפתחה את השרשור, החשש הוא לשימוש לרעה בנתונים ולא שנוי שלהם.
למעשה גם התרחיש שלך לא פשוט- למיטב הבנתי אימות הזהות נעשה מול התעודה ולא מול המאגר, המאגר ישמש רק לצורך הנפקת תעודות חדשות.

למעשה היום הרבה יותר קל לזייף דרכון- מצא דרכון אבוד, החלף את התמונה והינה אתה מישהו אחר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דוגמאות? לא חסרות כאלו...'
דוגמאות? לא חסרות כאלו...
23/07/2009 | 17:55
4
1
כיוון שהבלוגוספירה הישראלית גועשת ורועשת בנושא, היא מוצפת בדוגמאות ריאליות ודימיוניות כאחד..
כיוון שאני עוסקת בתחומי אבטחת מידע, אני לבדי יכולה לחשוב על עוד כמה וכמה דרכים יצירתיות מאד להשתמש במאגר- הן כמידע גולמי (קובץ ה DB באימיול) והן כ"פנטגון" הישראלי - מקום נחשק לפריצות הירואיות וטיפשיות כאחד, ומניפולציות כאלו ואחרות.

רוב הדוגמאות שאני יכולה לתת לך בקלות קשורות בחוליה החלשה בשרשרת, כמו בכל מערכת אבטחת מידע, האדם בקצה. אין פה שום דבר חדשני, חוץ מכמות, איכות וטיב המידע שיהיה עכשיו במאגר.
כבר היום אני יכולה לשלוח מישהו במקומי לחתום אבטלה (מאד פשוט לעבוד על מערכת הזיהוי הביומטרי שלהם), אחר כך אני אשלח את אותו אדם עם טביעות אצבעות של אדם שאני לא מחבבת במיוחד לפרוץ, לרצוח או להונות. משם אני אשלח את האיש להכנס לכל מיני אגפים סגורים ע"י מערכות ביומטיריות חכמות (כספות בנקים, מחלקות משפטיות או אבטחת מידע במקומות רגישים וכו' וכו').
להמשיך?
הצלבה של כל המידע הזה, ריכוזו במקום אחד, ומתן גישה אליו לכל כך הרבה פקידי ממשלה ללא פיקוח אמיתי - הוא הפחד שלי.
רוצה עוד דוגמאות? אני יכולה לשרשר לפה כמה וכמה לינקים שכתבו ונתנו נקודות מבט מענינות בנושא..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן . אנחנו חייבים לדעת יותר.'
כן . אנחנו חייבים לדעת יותר.
24/07/2009 | 11:21
3
1
לפני שהחוק עובר.

וגם  רצוי שיעלו הצעות לתיקון הפגמים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עמוד אחד, הרבה מידע, ולא מעט חלופות'
עמוד אחד, הרבה מידע, ולא מעט חלופות
24/07/2009 | 11:40
1
עומר טרן עוסק באבטחת מידע, ומרכז בעמוד זה את כל מה שכתב עד היום בנושא המאגר הביומטרי, הסכנות בו וחלופות אפשריות:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=177...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צפי בשיחה הבאה'
צפי בשיחה הבאה
24/07/2009 | 11:58
1
1
בין חבר כנסת אחד שמבין על מה מדובר, ומנכ"ל משרד הפנים שאומר בנשימה אחת שהוא לא מבין גדול באבטחה, ובאותו משפט אומר שהמאגר שיקום יהיה בלתי פריץ בעליל. עצוב.
חבל שחבר הכנסת היחיד הזה לא מעורר את הסערה הנדרשת.
http://www.miki.org.il/index.php/archives/936
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה , מחכה לדיון כאן על הדדברים האלה.'
תודה , מחכה לדיון כאן על הדדברים האלה.
24/07/2009 | 13:16
לצפיה ב-'אתם טועים ומטעים. אין דרכון ביומטרי בישראל '
אתם טועים ומטעים. אין דרכון ביומטרי בישראל
23/07/2009 | 22:34
1
1
מה שאתם  מדברים עליו הוא כרטיס כף היד ליציאה וכניסה מהירים ללא צורך בבדיקת דרכון.
זה לא משהו שאפשר להשתמש בו בחו"ל במקום הדרכון.
אגב, ארה"ב ורוב מדינות אירופה הכריזו שעוד חצי שנה לא יאפשרו כניסה למי שאין לו דרכון ביומטרי. אז אולי ישראלים יוכלו לבקר רק במדינות העולם השלישי אם החוק לא יעבור ולא יעברו לדרכון ביומטרי בקרוב מאד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי זה דבר אחד, מאגר זה דבר אחר'
דרכון ביומטרי זה דבר אחד, מאגר זה דבר אחר
24/07/2009 | 00:05
2
לצפיה ב-'אני תומך בטיעונים של USER32'
אני תומך בטיעונים של USER32
22/07/2009 | 22:38
1
1
כבר היום קיימים מאגרי מידע.
כבר היום מאגרי המידע שקופים לגמרי לאנשים שתפקידם להשיג מידע (בלשים פרטיים ,חוקרי ביטוח ועוד..)

מפחדים מ"האח הגדול"?- כולכם מתבקשים לזרוק את הנייד לפח בבקשה,לעבור למזומן,לחפש מקום עבודה שלא מאזין למחשב לסלולרי ולנייח וגם שלא עוקב היכן אתם נמצאים ע"י כרטיס העובד.

כבר עשרות שנים באים מדי פעם אנשים שטוענים  שטכנולוגיה X עלולה לגרום לקטסטרופות אולם
בסופו של ענין מה שקובע זה לא הטכנולוגיה.זה האנשים שמשתמשים בה.

ד"א-זה מביך עד כמה בקלות ניתן לעקוף חלק ממערכות הגנה ביומטריות של טביעת אצבע...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מקרה שונה'
זה מקרה שונה
22/07/2009 | 22:46
1
המאגרים האחרים הם נושאים בתוכם את המידע שהמשתמש מחפש , התחנה הסופית שלשמה הוקמו המאגרים ואילו המאגר הביומטרי הוא פתח הרבה יותר נרחב להצלבות מתוך מערכות שאינן מערכות מידע כפי שאנחנו מכירים אותן

נ.ב.   על הציטוט מטרי פארטצ'ט
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מזכיר לי את Gattaca'
זה מזכיר לי את Gattaca
23/07/2009 | 10:16
1
1
(אני חושב שכותבים את זה ככה). סרט מעניין שעוסק בנושא ביומטריה וגנטיקה.

שמירת מאגר ביומטרי לא מעירה בי שדים כרגע. כלומר, אני לא רואה את ההשלכות המיידיות החזקת המידע הזה עלי.
עם זאת, אני בהחלט חושב שהמדינה צריכה להחזיק כמה שפחות מידע עלי. מתי להחזיק מידע כזה? או וולנטרית (מותר להתנדב לשמור את המידע בפנים, ויוצעו כל מיני שימושים שיוכלו למשוך אנשים לעשות את זה), או לפושעים מורשעים לטובת סיוע בפיענוח פשעים עתידיים או כל דבר אחר שיש בו הגיון. הנתונים אינם דרושים במאגר לטובת ת.ז., אז מה התועלת שבהם שם?

אספר לכם סיפור שמדגיש את היכולת של המדינה לשמור על המידע. נפגשתי פעם עם מישהו שעוסק בתחום הגבייה. אחד הדברים שהם רוצים לדעת על יעד גביה זה אם יש לו חובות קודמים או אחרים למקומות אחרים. תיקי גבייה אחרים וכו'. המידע הזה אינו נגיש לציבור.
שאל אותי אותו אדם אם אפשר לבנות משהו אוטומאטי שיוכל להוציא את המידע עבורו. לקח לי זמן להבין שזה לא זמין ברשת האינטרנט. שאלתי אותו איך הוא הוציא את המידע עד עכשיו, באיזה ממשק, והוא אמר לי "שמתי 200 ש"ח ביד של הפקיד, איך אתה חושב?".

רמת השמירה על מאגרי המידע בארץ נמוכה. כאמור - אין לי מושג מה יכולים להיות השימושים של זה, לטובה או לרעה, אבל עם רמת השמירה ועם רמת מערכות הבקרה בארץ, אני מעדיף שהמדינה תחזיק עלי כמה שפחות פרטים. ככה, כנראה, יטב לכולנו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה קרה בגטאקה?'
מה קרה בגטאקה?
23/07/2009 | 11:05
לצפיה ב-'חוק מצוין'
חוק מצוין
23/07/2009 | 18:43
17
1
חוק מצוין.
הגיע הזמן ששלטונות החוק יתחילו לעבוד.
זיוף מסמכים ותעודות הפך להיות מכת מדינה. הקלות הבלתי נסבלת של  גניבת זהות, כלומר הנפקת תעודת זהות רשמית על שם אחר, הפכה את הפשע למשתלם ופשוט.
חפשו ותמצאו אלפי אנשים שזהותם נגנבה, נפתחו חשבונות בנקים על שמם, כספים נמשכו והם הפכו לבעלי חוב.

אז מה אם למדינה יהיה מאגר כזה? אני  לא פושע, לא עבריין. אין לי כל בעייה שלמדינה יהיה זיהוי ביומטרי שלי. להפך, אם זה ימנע שאפול קורבן למעשה פשע או רמייה, אז אדרבא.

אל תתיפיפו ותתחסדו בשם הדמוקרטיה והפגיעה בחרות הפרט. לחף מפשע אין מה לדאוג, הוא לא יפגע.  יותר חשוב זה שימוגר הפשע ונוכל לחיות במדינה הזו בבטחון.

אוהד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איזו תמימות...'
איזו תמימות...
23/07/2009 | 18:56
14
1
חף מפשע אין מה לדאוג, הוא לא יפגע.  יותר חשוב זה שימוגר הפשע ונוכל לחיות במדינה הזו בבטחון.

ממש מבדר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תמימות?'
תמימות?
23/07/2009 | 19:10
13
תמימות?  

לך יש מה להסתיר? לי אין.
אתה חושש מכל שוטר שעוצר אותך לבדיקת רשיונות? אני לא. אצלי הכל תקין.
אתה משלם מיסיך בזמן? אני כן. לי אין חובות.

למה שאני אפגע מהחוק הזה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מבלי לנקוט עמדה בסוגיה הראשית של המאגר'
מבלי לנקוט עמדה בסוגיה הראשית של המאגר
23/07/2009 | 20:18
1
צריך לזכור שהחוק הוא לא התגלמות הצדק עלי אדמות, והוא תוצר של אינטרסים, יחסי כוח בין קבוצות ופה ושם נוטה לטרנדים.
לפעמים האפשרות להפוך לעבריין היא עניין מקרי. לדוגמה, מקומות שבהם ההומוסקסואליות אסורה בחוק. או להבדיל, אישה שרוצה לעסוק בזנות בנוסף לעבודה אחרת "מקובלת" (זה אחד הטיעונים הפמיניסטיים נגד מיסוד הזנות, משום שמיסוד לא יאפשר יותר לנשים שנאלצות לעסוק בכך לתקופה קצרה להסתיר את החלק הזה בחייהן - חלק שהרוב לא מעוניינות שידעו עליו וגורם להן מצוקה גם הרבה שנים אחרי שהפסיקו לעסוק בזנות). ומה אם יחליטו שצריכת אלכוהול אינה חוקית?

אנשים כאלה יכולים להפוך ל"פורעי חוק", בלי שיעשו שום דבר שונה משעשו בעבר. כלומר, יכול להיות שלפעמים הכל אצלך תקין, ומה שלא תקין הוא החוק המפלה, הפוגעני, השולל זכויות.

מהגרי עבודה, למשל, יכולים בגלל החוק להפוך לנטולי אשרה ממש בן לילה, רק כי ביקשו לעזוב את המעסיק שלהם (תחשוב שלא היית יכול להתפטר מרצונך החופשי ממקום עבודה שלא טוב לך בו).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואם החרדים מתחזקים בשלטון......'
ואם החרדים מתחזקים בשלטון......
24/07/2009 | 11:18
השלימו את החסר....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וכשימצאו את טביעות האצבעות שלך'
וכשימצאו את טביעות האצבעות שלך
23/07/2009 | 20:39
10
1
בזירת פשע,
כמה יעזור לך העבר הנקי שלך?
סתם כי מישהו השתמש במאגר ויצר העתק של הטביעה שלך..
אל תהיה תמים. המדינה לא מסוגלת לשמור על המידע הזה כמו שצריך, וזו הסיבה למה הוא לא צריך להיות אצלה!!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ראית יותר מדי סרטים'
ראית יותר מדי סרטים
23/07/2009 | 22:37
4
העבר הנקי שלי יעזור מאוד.

אתם מושפעים מגורמים אינטרסנטים שיש להם כנראה הרבה מאוד להפסיד אם חוק כזה יכנס לתוקף. בואו לא נשכח שמאחורי חלק לא קטן מ"נבחרי העם" עומדים בעלי אינטרסים שחלקם אינם תמימים או אידיאליסטים (מישהו אמר משפחות פשע?).

את הדמגוגיה הזולה של "ימצאו בדל סיגריה עם שאריות DNA שלך בזירת פשע" שמענו כבר מזמן.

העתק טביעת אצבע? נו באמת, זו כבר פארנויה.

המדינה מסוגלת לשמור על מידע טוב מאוד. לא צריך לזלזל בכל דבר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
23/07/2009 | 23:13
1
שום דבר ממה שאמרתי פה לא לקוח מסרטים.
אני מספיק שנים באבטחת מידע כדי שאוכל לומר שראיתי דברים שאף תסריטאי עוד לא חשב עליהם אפילו.
פארנויה? הלוואי. מציאות איומה - זה המצב.
המדינה לא מסוגלת לשמור על המידע, ולא רק זה, היא גם מוציאה את הפרויקט לחברות מסחריות. הכסף הוא השחקו היחיד בעל החשיבות פה, ולא הדאגה לאזרח או בטחונו או פרטיותו.

אין לך מושג כמה קל לבלות בחו"ל בזמן ששולחים מישהו לחתום עבורי בטביעת אצבע בלשכה...

שנים של עיסוק באבטחת מידע גרמו לי לאבד את התמימות, לפחות בתחום הזה )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פיקס.. שובבה!! '
פיקס.. שובבה!!
24/07/2009 | 23:39
מה את חושפת פה סודות?!
חח..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לזייף טביעת אבצע זה הדבר הכי קל בעולם'
לזייף טביעת אבצע זה הדבר הכי קל בעולם
23/07/2009 | 23:23
בחייך, בbrainiac הראו איך לעשות את זה מחומרים שיש בכל בית, אתה חושב שפושעים לא יצליחו?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קבל מדריך פשוט בארבע שלבים'
קבל מדריך פשוט בארבע שלבים
24/07/2009 | 14:11
1
לזיוף טביעת אצבע, ולשימוש נכון בה.
http://blog.cogitait.com/howto-use-biometric-datab...
מי רואה יותר מידי סרטים עכשיו?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואיך המאגר קשור לזה?'
ואיך המאגר קשור לזה?
24/07/2009 | 00:05
4
מה שאפשר לעשות כבר היום אפשר לעשות כבר היום....

אם את מדברת על מישהו שיחפש אותך באופן אישי וירצה לבצע בך סיכול ממוקד....מי שמאד ירצה יכול לעשות גם את זה בלי המאגר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת איך?'
מה זאת אומרת איך?
24/07/2009 | 00:19
3
1
גם היום אפשר לעשות את זה. רק צריך את טביעת האצבע לדוגמא. זה בדיוק מה שיש במאגר, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מי שרוצה לזייף טביעת אצבע כלשהי'
מי שרוצה לזייף טביעת אצבע כלשהי
24/07/2009 | 02:16
2
1
לא צריך את מהאגר בשביל זה. אפשר למצוא אותן בהרבה מקומות

מי שירצה את טביעת האצבע שלך אישית יצטרך לעבוד קשה אבל אני מניח שזה לא בלתי אפשרי
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הכל אפשרי'
הכל אפשרי
24/07/2009 | 02:37
אבל למה להקל?

גם לקבל את כתובת הדואר שלי אפשרי כדי לשלוח לי דואר זבל. זאת הצדקה לכך שמאגר כתובות במשרד הפנים יהיה פתוח וזמין ולכולם? (כפי שהוא בפועל היום, mind you)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'והנה באה הנוחות של האימיול'
והנה באה הנוחות של האימיול
24/07/2009 | 02:39
1
במקום לרדוף אחרי בנאדם ולשחק אותה שוטרים וגנבים עם בקבוקי כימיקלים ומדבקות ולהתחקות אחרי כל מגע במשטחים בתקווה שתהיה טביעת אצבע שלמה שהיא אכן שלו אפשר יהיה לעשות שאילתת SQL בסיסית ולשלוף את האנשים שגרים בכתובת בסביבת הפשע עם פרופיל גיל ומין מתאימים (ואולי לפי עוד דברים אם יש גישה למאגרים אחרים כמו מרשם פלילי) ולסנתז תוך כמה דקות עדויות מפלילות שיספיקו לשופט כהוכחת אשמה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל בעצם, מדוע דווקא חברה זה ללא מכרז'
אבל בעצם, מדוע דווקא חברה זה ללא מכרז
24/07/2009 | 11:15
1
1
תוך התעלמות מקיבוץ בארי (ליד עזה) שביקש להכנס למכרז?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברה זרה ללא מכרז.'
חברה זרה ללא מכרז.
24/07/2009 | 11:22
לצפיה ב-'הממשלה פשוט באטרף להעביר תחוק ולא משכל ישר'
הממשלה פשוט באטרף להעביר תחוק ולא משכל ישר
23/07/2009 | 18:44
אבל לא נראה לי שיש משהו שיוכל לעזור בנושא פשוט הש** עלה לשיטרית לראש
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'החוק הזה יכול למנוע חדירת בדואים'
החוק הזה יכול למנוע חדירת בדואים
23/07/2009 | 23:30
4
1
לישראל מסיני. בינתיים הבדואים ניכנסים לארץ ללא פיקוח ומתרבים בנגב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שיעבירו את התקציב של המאגר למחזיראור לגמלים'
שיעבירו את התקציב של המאגר למחזיראור לגמלים
24/07/2009 | 00:11
2
יציל יותר אנשים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גמלור (על משקל מגדלור) '
גמלור (על משקל מגדלור)
24/07/2009 | 00:35
1
לצפיה ב-'כינוי כה אלגנטי ומושלם '
כינוי כה אלגנטי ומושלם
24/07/2009 | 01:16
לאביזר המשוייך לחיה שכל כך לא  

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא יודע אם לצחוק או להשאר רציני..'
אני לא יודע אם לצחוק או להשאר רציני..
24/07/2009 | 23:35
החוק יכול למנוע חדירת בדואים‬?

הבדואים עוברים שם את הגבול על גמלים שהולכים אחורה כדי לטשטש עקבות ולהטעות גששים... ולא נראה לי שהם או הגמלים מציגים תעודת זהות!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ועוד כתבה מוואינט שיכולה לעשות קצת סדר בראש..'
ועוד כתבה מוואינט שיכולה לעשות קצת סדר בראש..
24/07/2009 | 01:50
3
למי שלא מבין את הנזק וחוסר הצורך במאגר
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750990,00...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אוקי, אני לא בעד המאגר'
אוקי, אני לא בעד המאגר
24/07/2009 | 10:31
לצפיה ב-'אחלה כתבה'
אחלה כתבה
24/07/2009 | 15:15
1
יאללה להוסיף לחתימה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כ*ס אימא של תפוז והממשק ניהול שלהם'
כ*ס אימא של תפוז והממשק ניהול שלהם
24/07/2009 | 15:28
לצפיה ב-'הסיבה ששטרית לוחץ לקדם את החוק'
הסיבה ששטרית לוחץ לקדם את החוק
24/07/2009 | 02:02
1
לצפיה ב-'דוקא בזה אני מפקפקת'
דוקא בזה אני מפקפקת
24/07/2009 | 10:40
אפי פוקס נוטה לחבר תיאוריות קונספירטיביות לעיתים.
אני מחכה לבדיקה עיתונאית מקיפה ומעמיקה יותר בנושא.

לתחושתי, יש משהו עמוק יותר, גדול יותר ומסריח הרבה יותר מתחת לענין הזה. לא נראה לי ששיטרית יתלכלך כל כך, ויצבור כל כך הרבה מתנגדים ומלעיזים בשביל לסדר איזה ראש מועצה לא רלוונטי במיוחד. ברור לי שמעורבים בפרשה הרבה יותר גורמים וגופים ממה שצף עד כה על פני השטח.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ענק '
ענק
24/07/2009 | 13:43
לצפיה ב-''
24/07/2009 | 15:21
לצפיה ב-'בבקשה, בנוגע לטרמפים להפגנה!!! '
בבקשה, בנוגע לטרמפים להפגנה!!!
25/07/2009 | 16:29
אם יש מישהו שמגיע מפתח תקווה ונוסע להפגנה - אשמח שיצור קשר!!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם הממשלה לא בוטחת באזרחים,'
אם הממשלה לא בוטחת באזרחים,
25/07/2009 | 18:05
למה שלא תגרום לאזרחים להתפטר ותבחר אזרחים חדשים? אה, רגע...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבדואים שבאו מסיני ושוהים לא חוקיים נגד החוק.'
הבדואים שבאו מסיני ושוהים לא חוקיים נגד החוק.
25/07/2009 | 19:06
4
1
וזאת בכדי שיוכלו למלא את הנגב בעוד
אלפי, בנוסף על האלפים שכבר היום
שוהים במקום עם ת"ז מזוייפות.
גם כל אלו שרוצים למכור בתים לא שלהם
כפי שהיה עד כה לא רוצים את התעודה החכמה.
הגנבים שוכרים דירה, ומזייפים בקלות את התעודה הפשוטה,
שוכרים איזו דירה, מוכרים אותה לפרייר,
ובציק כבר נמצאים בחו"ל.
כבר הרבה בנקים אכלו לוקשים מהם.
אלו האנשים שלא רוצים את התעודה החדשה.
רק גנבים ושוהים לא חוקיים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין את ההבדל בין התעודה לבין המאגר?'
אתה לא מבין את ההבדל בין התעודה לבין המאגר?
25/07/2009 | 20:15
3
1

אפשר ליצור תעודת זהות "חכמה" ללא יצירת מאגר ארצי של נתונים ביומטריים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם כך כאשר אתם כותבים ומפגינים'
אם כך כאשר אתם כותבים ומפגינים
25/07/2009 | 21:41
2
תציינו מה כוונתכם. תציינו שאתם בעד התעודה מפני נוכלים
ומבריחי גבול, ונגד מאגר שלדעתכם עלול לפגוע,
למרות שכבר היום, כל שוטר או פקיד מס הנסה
שיעיין במספר הרכב, או במספר ת"ז יכול לדעת על אדם
בדיוק מה שהמאגר יוכל לספר לו בעתיד.
התעודה תגרום יותר ביטחון במטוסים מפני חבלה
ותשמור על הרכוש שלך ושל כולנו מפני נוכלים
למרות שלי הם יכולים רק לגנוב את האופניים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איפה היה כתוב שזה נגד תעודות חכמות? מההתחלה..'
איפה היה כתוב שזה נגד תעודות חכמות? מההתחלה..
25/07/2009 | 22:19
אמרנו שאנחנו נגד המאגר ובעד תעודות חכמות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל פעם שאני מביע דעה נגד משהו'
כל פעם שאני מביע דעה נגד משהו
26/07/2009 | 01:44
אני צריך לצרף לזה רשימה של כל הדברים שאני בעדם?

הדיון הזה נסוב סביב המאגר, והדעות נגד המאגר - הן נגד המאגר, לא נגד העמלות בבנקים. תמצא בבקשה את הדרך להבדיל בין מה שאנשים אומרים לבין מה שאתה מייחס להם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השערה פרועה שצצה במוחי:'
השערה פרועה שצצה במוחי:
26/07/2009 | 00:47
3
2
האם ייתכן שיוזמת המאגר הביומטרי היא עז שהכניסו לנו הביתה, כדי להשחיל לנו בקלות את יוזמת תעודות הזהות הביומטריות?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה צריך להשחיל ת"ז ביומטרית?'
למה צריך להשחיל ת"ז ביומטרית?
26/07/2009 | 01:34
1
5
ת"ז ביומטרית לא צריך להשחיל, צריך לעשות, ויפה שעה אחת קודם. המאגר לא נחוץ ומיותר לחלוטין למשימה הזאת, ואין אף אחד שטוען נגד שיפור איכות תעודות מזהות בארץ, שכרגע אפשר לזייף בכל מדפסת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זו גם דעתי'
זו גם דעתי
26/07/2009 | 01:50
2
אבל לך תדע מה עבר בראש של היוזמים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא בלתי אפשרי'
לא בלתי אפשרי
26/07/2009 | 01:38
2
אבל אם אני מבין נכון אז אלמלא המאגר הביומטרי כל הפרוצדורה של תעודות הזהות החדשות היו יכולות לעבור כהחלטה פנימית מהירה של משרד הפנים ללא שום צורך בחוקים ספציפים

האם הוצאת רשיונות הנהיגה החדשים או החלפת השטרות של 20 מפלסטיק דרשו חקיקה בכנסת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פופףףף.. אני רגוע'
פופףףף.. אני רגוע
26/07/2009 | 11:18
1
2
שיטרית התראיין הבוקר לכתבה בעקבות ההפגנה, לטענתו "המאגר מאובטח בלוגריתם מסובך (השגיאה במקור) אז אין חשש".
אגב הוא גם טען שמאגר כזה קיים בעוד הרבה מדינות בעולם, הוא משקר או שהקמפיין נגדו טועה ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בפרסומים שונים קראתי'
בפרסומים שונים קראתי
26/07/2009 | 19:13
3
שמאגר כזה קיים במדינות כמו אתיופיה, אינדונזיה, תימן ופקיסטאן.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

22:03 | 17.06.19 ניצן חזר הבייתה
15:38 | 15.06.19 dragon201
12:19 | 14.06.19 jellymean
08:37 | 14.06.19 אבק וצללים
00:03 | 11.06.19 Niv7191
14:01 | 08.06.19 dorm2401
13:59 | 08.06.19 dorm2401
12:35 | 08.06.19 tanirly
01:19 | 08.06.19 jellymean

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ