לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167021,670 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'שאלות תשובות וכללים לראיון עבודה מוצלח'
שאלות תשובות וכללים לראיון עבודה מוצלח
<< ההודעה הנוכחית
02/01/2009 | 07:40
20
3889
מצורף קובץ עם עשרות שאלות ותשובות שיכולות להישאל בראיון עבודה.
כולל כללים חשובים לקראת הראיון, מדריך לשימוש נכון בשפת הגוף וכללים לשלב המשא ומתן על השכר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' הוספתי לרשימות שלי '
הוספתי לרשימות שלי
02/01/2009 | 20:40
1
125
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/01/2009 | 17:42
26
לצפיה ב-' נראה רציני ומושקע..'
נראה רציני ומושקע..
04/01/2009 | 00:30
56
לצפיה ב-'מושקע מאוד אבל שכחת ...'
מושקע מאוד אבל שכחת ...
04/01/2009 | 16:15
160
בחיים לא להוציא את המילים "אני חושב ש..."
אתה לא חושב , אתה בטוח...
לדוגמא :
ש: למה לנו להעסיק אותך?
ת: כי תרוויחו עובד ..... לא "אני חושב שתעשו בלהבלה...."
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מכיר רק אסטרטגיה אחת'
אני מכיר רק אסטרטגיה אחת
04/01/2009 | 17:24
9
167
כנות.

לא שאין מקום לעבודה על שפת גוף ו"מיתון" מסוים של חלק מהתשובות, אבל בסופו של דבר מראיין אינטיליגנטי ידע מתי מי שיושב מולו "מחרטט" אותו ומתי הוא אמיתי.
אם אתה איש שיחה וחברותי מטבעך - עדיף שתנהג לפי האינסטינקטים שלך (כולל שפת הגוף ושאר ירקות), אם לא - החיים כבר יאלצו אותך לפתח מיומנויות חברתיות בסיסיות, אבל נסיון לכפות על עצמך חברותיות לא יצלח (כך נראה לי לפחות).
בסופו של יום אם משרה מסוימת מעניינת אותך אתה יודע בדיוק מהן הסיבות לכך, ואם לא - אין טעם להגיש מועמדות, ובטח לא לבדות סיבות.

לתפיסתי, אף אחד אינו מלאך ומעט מעסיקים גם מחפשים כאלו. לרובנו אין באמת במה להתבייש, ועדיף לענות לשאלות בכנות ובעניניות ולא לשלוף איזו מנטרה שמורה להשמע טוב יותר מהאמת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הייתם עונים לשאלה עם התכונות השליליות ?'
מה הייתם עונים לשאלה עם התכונות השליליות ?
04/01/2009 | 23:50
8
138
התשובה הנפוצה ביותר ושאותה גם מייעצים במכוני הכנה היא לתת תכונה חיובית שחיונית למשרה המבוקשת ולומר שהיא שהיא יותר מידי דומיננטית ( אני יותר מידי משקיע בעבודה, מסודר וכו..)

אני אישית לא מרגיש בנוח לתת תשובה כזאת כי אני ארגיש שהמראיין בטח צוחק עלי, אף אחד לא באמת חושב שהוא יותר מידי מסודר ובמיוחד לא אם הוא עונה את זה בתור תשובה, כי ברור שהוא שהוא חושב שמדובר בתכונה חיובית ולכן הוא אומר את זה.

וגם באמת זה לא עונה על החלק של השאלה "ואיך זה יכול להפריע לך במהלך העבודה ?"

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אלה אכן תשובות מטומטמות'
אלה אכן תשובות מטומטמות
05/01/2009 | 08:54
5
125
מראיינים מאד צוחקים מתשובות כמו "אני יותר מדי מושלם". ,יותר מדי משקיע"??? מישהו שמציג עצמו כאיש מקצוע הציע לך להגיד את זה????

אבל כן כדאי לענות בכנות. ויש דבר כזה "יותר מדי מסודר". אפשר לאמר "אני מאד מסודר, חשוב לי להקפיד על הפרטים. זה מביא לכך שהתוצאות תמיד מאד טובות, אבל זה גורם לי לעבוד לאט יותר מאחרים".

וכדאי להיות כנה - אם אתה באמת פדנט, לא תסתדר בעבודה שדורשת פתרונות מהירים ומלוכלכים. ולעומת זאת, תפקידים שדורשים פדנטיות - תתאים להם.
ולהיפך - אפשר לאמר "חשוב לי להשיג פתרונות מהר, ולכן אני לפעמים מדלג על שלבים כמו כתיבת ספק מסודר לפני העבודה. אבל אני תמיד מקדים את תאריכי היעד. אם אין ברירה אני מסוגל לכתוב ספקים, אבל אם אפשר - אני מעדיף להיות זה שרץ קדימה עם התכנון". גם לאנשים כאלה יש דרישה בשוק.

בן אדם בוגר ונבון צריך להיות מודע לחולשים ולחוזקות שלו, ולהבין מה מתכונותיו מפריעה לו ומה עוזרת לו בעבודה. אתה באמת לא חושב שיש לך איזו שהיא מגרעת? משהו שיכול להפריע לך בעבודה?

תחשוב שאתה מדבר עם חבר טוב, ואומר לו "הלואי שבתפקיד הבא לא אצטרך לעשות כך-וכך כי זה לא מתאים לי".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל זו עדיין שאלה חסר משמעות'
אבל זו עדיין שאלה חסר משמעות
05/01/2009 | 09:21
4
77
חלק מתפקיד כל תפקיד, היא השתפרות והתמחות בסוג מסויים של דברים וחוסר התמחות בדברים אחרים.
זה איכשהו חריגה מהתכונות המקצועיות השאלה הזו, כי היא שואלת על התכונות של הבנאדם ולא על היכולת שלו לבצע עבודה.
חוץ מלעורר חוסר נוחות במועמד לא ברור לי איזה  מטרה היא משרתת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זכותך לא לשאול אותה'
זכותך לא לשאול אותה
05/01/2009 | 11:00
3
57
לדעתי הבעיה הגדולה בשאלה הזאת היא שהיא מכניסה אנשים לסחרור, וכבר במקום לחשוב ישר, מנסים להתחכם ולחשוב ב"הוא מצפה שאני אגיד ככה אז אני אגיד ככה אבל אם אני אגיד אחרת...".

אבל בלי קשר - יש תכונות שאי אפשר לשנות.
ועדיף שאנשים יהיו מודעים לכך.
אפשר לרכוש מיומנויות להתגבר על חולשים, אבל יש דברים שאני בחיים לא אהיה טוב בהם. אהיה בסדר, אתמודד, אבל עדיף שלא אעסוק בהם, אם אפשר. זה לא טוב לחברה, אבל גם לא טוב לי.
בן אדם שיודע שהוא ביישן ולא אוהב להיות עם אנשים - כן, הוא יכול לעבוד על עצמו ולהשתפר עם הזמן, אבל עדיף לו לחפש תפקיד ששם דגש על היתרונות שלו, החוזקים הטכנים, ולא תפקיד שדורש יכולות שאין לו כמו ניהול משא ומתן. הוא יסבול בכל יום, וכמבון לא יצליח בעבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין לי ספק שאתה צודק'
אין לי ספק שאתה צודק
05/01/2009 | 11:51
2
44
אבל זה חסר משמעות לשאול את השאלה הזאת בקונטקסט של ראיון> בשלב הצגת המשרה בוודאי אבל לא בראיון.
זו גם שאלה מעורפלת מדי> עדיף שאלה  בחלק המקצועי נדרש א ב ג.
מנה את כישורייך לאותה תכונה.
בהערת אגב זכותך לא לשאול אותה זה לא ממש תגובה ראויה בעיני, אנחנו מתכתבים, ברור שזכותי לא לשאול אותה, כמ שברור שזכותך לשאול אותה.
אני עדיין לא מבין איך זה כלי טוב להבחין אם התכונות מתאימות או לא.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה רואה, הכל שאלה של ניסוח'
אתה רואה, הכל שאלה של ניסוח
05/01/2009 | 14:39
1
39
כשאתה כתבת שזו שאלה חסרת משמעות, אני חשבתי שזו התבטאות מתנשאת, כי זה שאתה לא אוהב שאלה מסוימת לא אומר שהיא חסרת משמעות.

וכשאני כתבתי שזכותך לשאול מה שאתה רוצה, אתה חשבת שהתגובה שלי היתה לא ראויה.

שנינו יצאנו גם גסי רוח וגם נעלבים

ולגבי השאלה הנתונה במחלוקת - גם לי ברור שעדיף לא לשאול אותה, כי היא הפכה לבדיחה של הראיונות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קודם כל אחלה רוח בתגובה'
קודם כל אחלה רוח בתגובה
05/01/2009 | 15:08
34
בדיוק זה עניין של ניסוח אם רוצים אפשר לשאול התאמה של תכונות בצורה שהיא פחות פוגענית,
הרי תכונות שליליות וחיוביות אומר כמה דברים נוספים שלא קשורים לעבודה,
הרי לא אמורים העבודה דורשת את זה ואת זה מה התכונות שלך ביחס לזה, אלא מה התכונות החיוביות שלכם,
תשובה ראויה לזה, למה מי אתם שזה ענייכם לשאול אותי תכונות חיוביות ושליליות, יא חתיכת $###%#% קטנים, באתי לעבוד אצלכם, לא יותר. זאת כמובן בניסוח המתאים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התשובה שלי לשאלה הזאת היא'
התשובה שלי לשאלה הזאת היא
05/01/2009 | 09:13
1
96
שזאת שאלה מפגרת (בנוסח מעודן, תלוי בהלך הרוח של הראיון), ולא נתקלתי באף איש משאבי אנוש שלא הסכים איתי על כך. כל תכונה היא חיובית או שלילית, תלוי בנסיבות, אי אפשר לענות על השאלה הזאת בצורה תלושה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דומה לתשובה שלי...'
דומה לתשובה שלי...
05/01/2009 | 12:51
54
"התכונה השלילית שלי היא שאני לא יודע למצוא תשובה טובה לשאלה מהי התכונה השלילית שלי"

אבל בכ"ז היו מקומות שלחצו עלי לתת תשובה רצינית יותר - ואז החלפתי את השאלה מ"תכונה שלילית" ל"צדדים החלשים שלי" - לכל אחד יש צדדים חלשים יותר...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מושקע מאוד, מסודר ואינפורמטיבי'
מושקע מאוד, מסודר ואינפורמטיבי
05/01/2009 | 11:01
81
לעבודה אצלי (אם אתה מחפש ) התקבלת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'|כן |טוגלן '
|כן |טוגלן
06/01/2009 | 20:09
34
לצפיה ב-'אז מה הייתם עונים ?'
אז מה הייתם עונים ?
07/01/2009 | 08:30
1
85
אני לא חושב שמדובר בשאלה מטומטמת היא פשוט קשה ומעצבנת ולכן כולם שונאים אותה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מקפיץ'
מקפיץ
07/01/2009 | 19:25
45
לצפיה ב-'יש שם כמה דברים שאני לא הכי מבין'
יש שם כמה דברים שאני לא הכי מבין
07/01/2009 | 19:24
95
לדוגמא
- בראיון, לא לענות תשובות של מילה אחת . תמיד לגבות את התשובה במשפט הסבר. כאשר שואלים אותך כיצד אתה מרגיש אל תענה תשובה קצרה של "טוב".
איך אמורים לענות לשאלה של "איך אתה מרגיש?" או "מה שלומך?" אני בד"כ עונה שטוב ועונה באותה המטבע (ומה שלומך אתה?)...
לא יודע אם זה טוב

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קפוץ כבר'
קפוץ כבר
07/01/2009 | 19:26
68
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץלמה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץלמה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
למה זה לא קופץ
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

18:31 | 08.12.19 Desslok of Gamilon
16:58 | 03.12.19 קוטקס אובה אולטרה
22:01 | 30.11.19 user32
19:14 | 30.11.19 סימבה8881
21:26 | 29.11.19 luis13
13:45 | 28.11.19 nik19864
19:45 | 13.11.19 איתי 91
13:57 | 04.11.19 JuniorDeveloper

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ