לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167021,670 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'קריטריוני סינון בראי חברות ההשמה'
קריטריוני סינון בראי חברות ההשמה
<< ההודעה הנוכחית
31/08/2008 | 15:11
60
1354
"שלחתי אליכם קורות חיים ולא שמעתי מכם. למה?"
"למה אתם לא חוזרים אלי"?
"למה התהליך לא מתקדם?"

מדי יום אני נתקלת בשאלות רבות בסגנון זה. תשובה חד משמעית ופוליטיקלי קורקט לא תמיד יש, מאחר וכל מקרה לגופו .  אך בכל זאת, הנה כמה קריטריוני סינון נפוצים. כדי לעזור לכם, לעזור לנו, לעזור לכם , לעזור לנו וחוזר חלילה  

חברות השמה, באשר הן, תפקידן הוא "לשדך" בין מועמד למשרה.
חברות השמה חייבות להישאר נאמנות לדרישות החברה הספציפית ולדרישות השוק הכלליות. אין להן ברירה.
במבט מהיר על רשימת המשרות הפתוחות הנוכחית, אפשר לאפיין מס' קריטריונים, שחוזרים על עצמם.
בגדול (בגדול מאוד) - השכלה וניסיון. אני מתארת לעצמי שלא המצאתי את הגלגל בקביעה זו.

חברות השמה מקבלות מאות קבצי קורות חיים במהלך יום עבודה אחד. מסה רצינית, לכל הדעות.
על מנת שתוכלנה להתמודד עם הכמות, הן הגדירו לעצמן מס' מילות מפתח, שעשויות לעזור להן באיתור מועמדים רלוונטים, מוצלחים ואטרקטיבים (הן עבורה והן עבור החברה המגייסת)
רציתי לשתף אתכם קצת בהתנהלות הפנימית, כדי שתוכלו להבין קצת יותר לעומק במה דברים אמורים.

השכלה
96 אחוז מהמשרות דורשות השכלה רלוונטית. 4 האחוזים הנותרים דורשים ניסיון רב, בהיעדר השכלה מתאימה. (מינימום של 3 שנות ניסיון בתחום המשרה).
איך יוצאים מהמצב הזה? חינוך שוק. ריאלי? לצערי הרב, לא. לא כיום, בכל אופן.
השאלה הנצחית. תואר או ניסיון? איש בדעתו יחיה, אך לחברות ההייטק תשובה נחרצת בנושא- תואר וניסיון.  לבוגר מצטיין , בעל תואר, תהיה עדיפות על בוגרי קורסים מקצועיים למיניהם. במצב של בוגרים, הניסיון כמובן לא רלוונטי (ברוב המקרים. לא פעם שמעתי על בוגר טרי שנשאל בראיון העבודה הראשון שלו, על היעדר הניסיון התעסוקתי...).

ככלל-
בוגרי אוניברסיטאות ומכללות מוכרות יקבלו עדיפות על בוגרי מכללות פחות מוכרות/קורסים מקצועיים.
בוגרי אוניברסיטאות עם ניסיון (מעל לשנה) יקבלו עדיפות על בוגרי אוניברסיטאות ללא ניסיון.
בוגרי אוניברסיטאות מצטיינים יקבלו עדיפות על בוגרי אוניברסיטאות.
בוגרי מכללות יקבלו עדיפות, אם יש להם ניסיון של 2-3 שנות ניסיון (לפחות) בחברת הייטק.

ניסיון תעסוקתי
קצרה היריעה מלפרט בנושא. הניסיון התעסוקתי הרלוונטי הוא ניסיון אחרון בחברת הייטק. למועמדים עם קדנציה קודמת בחברות תעשייתיות/צרכניות/לואו-טק, יהיה קשה יותר(אם כי לא בלתי אפשרי) לבצע את המעבר לחברת היי-טק.
ניסיון בתחומים נדרשים, שבהם יש מחסור במועמדים טובים ומקצועיים, כדוגמת PHP,LINUX, KERNEL, EMBEDDED, DRIVERS ועוד. לעתים החברות תהיינה מוכנות לשקול מועמדות של מישהו בעל ניסיון משמעותי בתחומים אלה (בחברת הייטק, עצמאית) ולייחס חשיבות מועטה יותר למוסד הלימודים.

שירות צבאי.
מילות מפתח בקורות החיים שיעשו כל מנהלת מגייסת למאושרת באדם- 8200, תלפיון. משוחרר טרי, ששירת ב-8200 בתפקיד טכנולוגי משמעותי/בוגר תלפיות, יקבל פניות רבות וזימונים לראיונות, שכר גבוה, תנאים ו-כבוד

שונות
'קפיצות' בין מקומות עבודה, בהפרשים של שנה ואפילו פחות- לא נראים טוב בקורות חיים ומעוררים 'חשד' ושאלות. להוציא מקרים של מועמדים צעירים שלמדו, עבדו, נסעו לטיול, או 'חיפשו' את עצמם.
אותן הקפיצות פחות משמעותיות כשמדובר בתפקידי פיתוח PHP, לדוג', בהם, בהרבה מהמקרים, הקפיצות הן כתוצאה מסיום של פרויקט.

לסיכום, קיימים קריטריוני סינון רבים וכל מקרה לגופו. לחברות ההשמה אין אפשרות לעמוד על אופיו ומקצועיותו חסרת הפשרות של המועמד, על סמך קורות החיים. קורות החיים הם כרטיס הביקור שלכם (והפרופיל בלינקדאין..), לכן כדאי להשקיע בהם. המוטיבציה, האסרטיביות והכריזמה בה ניחנתם, לא תמיד 'יעברו'' בדף ה-A4 של קורות החיים. תכונות שכבודן במקומן מונח, אך מכורח הנסיבות, הולכות קצת לאיבוד בין שלל הקריטריונים האחרים (שקל יותר לסנן ולכמת).

סדר עדיפויות מעוות? קריטריוני סינון דרקוניים? יתכן. Don't shoot the messenger

יום נעים לכולם,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה רבה. מעניין מאוד...'
תודה רבה. מעניין מאוד...
31/08/2008 | 15:17
45
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
31/08/2008 | 15:24
6
138
נראה לי שהכי טוב זה להיות בוגר טכניון מצטיין ששירת כתלפיון ב8200 וצבר מעל 3 שנות נסיון בתפקיד פיתוח בחברת הי-טק  
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל הכי מבוקש זה'
אבל הכי מבוקש זה
31/08/2008 | 15:35
4
158
בוגר טכניון מצטיין, ששירת כתלפיון ב8200, וצבר עם 3 שנות נסיון בכתיבת Drivers kernel בPHP על מערכת הפעלה לינוקס בסביבת Embedded

אחד כזה זה באמת סוף הדרך...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל זה באמת ככה!! מה רע ברפואה, מה?! איף.'
אבל זה באמת ככה!! מה רע ברפואה, מה?! איף.
31/08/2008 | 15:37
1
59
לצפיה ב-'לא בדיוק, אבל בערך'
לא בדיוק, אבל בערך
31/08/2008 | 15:39
47
לצפיה ב-'הוא צריך להיות גם בן 25 - 30 , לא בהריון'
הוא צריך להיות גם בן 25 - 30 , לא בהריון
31/08/2008 | 16:55
1
123
ולא מתכוון להכנס להריון בחמש השנים הקרובות, יציב ללא כוונות לצאת לטיולים ארוכים במזרח.
כמובן שיהיה יליד הארץ ולא חס וחלילה עולה מרוסיה. אנגלית שפת אם. עדיפות לבעל דרכון זר. רצוי שליטה בשפות נוספות מעבר לאנגלית ועברית.
נכונות לעבודה מאומצת 24\7 כולל סופי שבוע .
נכונות לנסיעות רבות לתקופות ממושכות לאתרי לקוח.
גר בגוש דן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא עושה מילואים,'
לא עושה מילואים,
01/09/2008 | 12:54
89
ולא יוצא מזרח אירופה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב זה לא הגיוני תלפיונים- לומדים בעברית '
טוב זה לא הגיוני תלפיונים- לומדים בעברית
31/08/2008 | 16:12
142
לצפיה ב-'או-לה לה. אני מריחה טיגלון..'
או-לה לה. אני מריחה טיגלון..
31/08/2008 | 15:35
2
113
כל האמת, ככה. טוב, נו..

אני הולכת לנסח מחדש את קורות החיים שלי. פתאום נזכרתי שאני תלפיונית, בוגרת טכניון ושירתתי ב-8200.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואת צודקת - טוגלן '
ואת צודקת - טוגלן
31/08/2008 | 17:50
1
34
לצפיה ב-' בגריל? על טפלון? שמן זית? חמאה? '
בגריל? על טפלון? שמן זית? חמאה?
01/09/2008 | 13:54
31
ספרי, ספרי, עוד לא אכלתי צהריים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל יום את נתקלת בשאלות האלה??'
כל יום את נתקלת בשאלות האלה??
31/08/2008 | 17:08
72
את יושבת על הטלפונים בתור מנכ"לית?

יפה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני נפלתי לא מעט פעמים בין מילות מפתח'
אני נפלתי לא מעט פעמים בין מילות מפתח
31/08/2008 | 17:29
1
100
כתבתי את המילה "DSP" והציעו אותי לתפקידי פיתו חעבור DSP אפילו שלא עשיתי את זה מעולם, כתבתי "בדיקות" בתור משהו שעשיתי באופן חלקי וכתבתי "ניהול צוות" (פיתוח) המחשב חיבר אחד ועוד אחד והציעו לי להיות ראש צוות QA.
סינון כזה טוב לבוגרים טריים או עובדים שהקריירה שלהם זרמה בקו ישר יחסית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש קורות חיים שמכילים את כל המונחים'
יש קורות חיים שמכילים את כל המונחים
31/08/2008 | 17:59
78
בהי טק הידועים למין האנושי כדי לעבור את הסינון האוטומטי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
31/08/2008 | 18:27
2
72
איך מתייחסים לאנשים שעבדו בחו"ל? האם יש בזה איזשהו יתרון?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נסיון עבודה בחו"ל'
נסיון עבודה בחו"ל
01/09/2008 | 12:37
1
71
בהחלט קיים ערך מוסף למועמדים שחוו את חוויות העבודה בחו"ל/רילוקשיין.

מדובר בהתמודדות שבאה לידי ביטוי הן בהיבט האישי (הסתגלות לסביבה שונה) והן בהיבט המקצועי (התמודדות שונה, מחשלת ומתאגרת).

החשיפה לעולם הגלובלי והעבודה בסביבה לא מוכרת, מאלצות אותך כמועמד להבליט את הערך המוסף שלך. להתאמץ יותר גם בהתמודדות עם דברים שהם, כביכול, מובנים מאליהם אצל המקומיים.

במקרה של ארגון קואופרייט מתווספת התמודדות עם נהלים ומתודלוגיות עבודה אחרות, שונות מאלה שאליהן הורגלת ולעיתים אף חשיפה במו"מ ובממשקי עבודה אחרים מול עמדות בכירות יותר בארגון.

כמועמד נדרשת ממך גמישות, הרבה קשב, יכולת קליטה ולמידה מהירה, ראייה רחבה. במקרה של עבודה מול הארץ נדרשת ממך אף היכולת להפעיל מטרציונית אחרים שלאו דווקא כפופים אליך. ולהפעיל ישראלים מרחוק - זו משימה מתאגרת בפני עצמה

כשמועמדים כאלה מגיעים לראיונות, הם מתבלטים ביכולות בין אישיות ומקצועיות גבוהות ביותר. (ועוד לא דיברנו על כך שמדובר בארץ זרה עם שפה ותרבות שונה, הבדלי השעות וכו'..)

לסיכום, כשמגיע מועמד עם נסיון עבודה בחו"ל לראיון, ניכרות בראיון ההיכרות הראשוני, אותו אנו מבצעים, בשלות והתנסות מיוחדות וממנפות, אותן רכש בחו"ל ושללא ספק יסייעו לו בהמשך הקריירה.

יום נעים,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה לגבי הובלה טכנולוגת של צוות שנמצא בחו"ל ?'
מה לגבי הובלה טכנולוגת של צוות שנמצא בחו"ל ?
01/09/2008 | 13:52
24
הסבר פשוט:
אני בארץ , מחלק להם משימות ,עוקב אחרי השתלשלות העניינים , מעביר מידע.
הם עובדים , מספקים לי מידע לגבי התקדמות.
תקשורת נעשית טלפונית / מסנג'ר באנגלית.

זה תורם למשהו ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה האינטרס לפנות לחברת השמה?'
מה האינטרס לפנות לחברת השמה?
31/08/2008 | 20:49
17
79
שלחתי עשרות קורות פעמים את קורות החיים שלי להמון חברות השמה וחוזרים אליי רק כדי לבצע אצת הריאיון הראשוני.
במה שונה הפנייה לחברת השמה מפנייה ישירות לחברות עצמן?
אני יודע שיש חברות שמגייסות רק דרך חברת השמה, אבל אם קורות החיים שלי נופלים בין הכסאות (ולא שירתתי ב-8200, אינני תלפיון, לא למדתי בטכניון אלא באונ' ת"א) אז מה הטעם בכלל?
חשבתי שחברת השמה יודעת איכשהוא לקדם את המחפשים דרכה עבודה, גם אם הם אינם מצטיינים יוצאי טכניון ו-8200 (ואם כן הייתי כזה סביר להניח שלא הייתי צריך את אותה חברת השמה כדי למצוא עבודה...).
אני חושב שאין הבדל בין חברת השמה למשלוח קו"ח במייל. רק שמשלוח במייל לא מצריך תשאול טלפוני מיידע שאח"כ לא מוביל לכלום...
(מצטער אם התסכול מחיפוש העבודה מדבר מגרוני, אבל זו הרגשתי).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברות השמה'
חברות השמה
01/09/2008 | 13:10
82
היי גיא

ראשית כל, ברגע שבוצעה שיחת הטלפון הראשונית, ההיכרותית, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שקורות החיים שלך לא נפלו בין הכיסאות. מנהלת ההשמה שהופקדה על הטיפול האישי בך, שוחחה איתך, הבינה יותר לעומק את הנסיון התעסוקתי שלך. ברגע שזה קרה, שני הצדדים התחילו בתהליך. הוא ארוך, מעייף, מתיש ולעתים אף מסתכל, אבל מדובר בתהליך. מתבצע חיפוש, מתבצעת התאמה, תיאום ציפיות. לפעמים זה 'קל', לפעמים פחות.

כמו שאמרת, אכן קיימות חברות שמגייסות רק דרך חברות השמה, אבל לא רק. בתור מחפש עבודה, אתה לא חשוף לכלל חברות ההייטק הפועלות בשוק. חברות ההשמה דווקא כן. מעבר לכך, מנהלות הלקוח בחברות ההשמה, מטפחות קשרים מקצועיים (ואישיים) יומיומיים עם אנשי מפתח בחברות המגייסות. הן יכולות 'לדחוף', להבליט, 'לזרוק' מילה על מועמדים טובים.  חברת השמה איכותית, תוכל לייעץ לך על מהלכי קריירה אפשריים (שאולי לא חשבת עליהם), להאיץ תהליכים קיימים ולהיות שם בשביל כל דבר. יש לזכור כי צריך שניים לטנגו: פידבקים ועדכונים על בסיס יומי מצדו של המועמד, מאוד חשובים גם הם, לצורך הצלחת התהליך. מדובר באינטרס משותף, הן שלך והן של חברת ההשמה.

רוב המועמדים הם לא תלפיונים, מצטייני טכניון, ששרתו ב-8200 ו'גם' הם מוצאים את מקומם

קיימות דרכים רבות לחיפוש עבודה, אתה צריך לבחור את זו שמתאימה לך. לא לירות לכל הכיוונים ולצאת מנקודת הנחה שמשהו יפגע. תנהל את הקריירה שלך, תתייעץ, תראה, תקשיב. אם אתה מחליט לחפש דרך חברת השמה, תבחר 2-3 חברות שקיבלת עליהן פידבק והמלצות. לא יותר, על מנת לא 'ללכת לאיבוד'.

בהצלחה רבה!
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמויות חברות ההשמה שצצו כמו פטריות '
כמויות חברות ההשמה שצצו כמו פטריות
01/09/2008 | 14:51
15
90
שתפקידם הוא לעשות את העבודה השחורה לחברות הגדולות, במקום דִּיבִיזְיָה של רכזי גיוס משתמשים בחברות ההשמה והתופעה הזו מתחילה להטריד, כי יותר מידי אנשים מסתמכים עליהם. בכל חברת השמה יושבות רכזים ומראיינים, שכל מטרתם הוא לדחוף את העובד לחברה ויהי מה בשביל העמלה שיקבל עליו, ואז מה שקורה בשטח זה תחלופת עובדים אינסופית וירידה מהותית באפקטיביות ההוֹן האֱנוֹשִׁי של הארגון.
כי מה קורה בפועל, חברת ההשמה שולחת לארגון עובד. הארגון משלם לחברת ההשמה את המשכורת הראשונה של העובד שגויס, שזה בעצם דמי התיווך ובזאת ההתקשרות בין חברת ההשמה לעובד נפסקת כי הוא נכנס באופן אוטומאטי להיות עובד מן המניין בארגון. אבל מה קורה בסוף, הוא עוזב מהר מאד כי הוא לא מתחבר לערכים ולמהות של הארגון, פשוט דחפו אותו. הוא ראה כסף בבנק והארגון ראה מישהו פוטנציאלי שיביא להם רווחים.

זה אפשר לעשות רק על ידי שיטת ה Networking. ומה זה אומר, Networking  פירושו- ליצור רשת חברתית שנוצרה בכנסים, מהאינטרנט וממפגשים שונים ושתעזור לך להיכנס למקומות עבודה, או לשיתוף פעולה עסקי. למרות ברור שהמטרה העיקרית ביצירת קשרים היא אינטרס אנוכי שמטרתו לעזור קודם כל לעצמך, אבל יש משהו ביחסי התן וקח הללו שלא כולו צביעות. כי כשאנחנו יוצרים קשר עם מישהו, אנחנו יכולים לעזור לו, בדיוק כפי שהוא יכול לעזור לנו.

ולמה לא לשלוח קורות חיים במייל או בפקס- מסיבה פשוטה גם אני מקבלת עשרות קורות חיים ביום ולא מצליחה לחזור לכל מי ששולח. יותר קל להיכנס לעבודה על ידי מישהו שהמליץ עלייך, מאשר לשלוח קורות חיים שיגיעו לפקידה שבאה עם מצב רוח רע בבוקר, וזה שכתבת שעסקת בפריצת מנעולים בעבר, יעלה לה את החלאסטרה כי בדיוק אתמול היא הזמינה פורץ מנעולים שהונה ועשק את חשבון הבנק שלה. ואת האמת נגיד, אין שום עניין ואתגר בלקרוא כל היום קורות חיים.

בקיצור אל תסתמך רק על חברות ההשמה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר להסתמך רק על חברות השמה'
אף אחד לא אמר להסתמך רק על חברות השמה
01/09/2008 | 15:04
5
39
השאלה הספציפית שנשאלה היא על חברות השמה ולמה כדאי לפנות אליהן. ברור שחבר מביא חבר עדיף פי כמה על חברות השמה, או שליחה עצמאית של קורות חיים ישירות לחברה.

וסיפור קטן מנסיוני.
לפני אי אלו שנים, כשהייתי צעירה וחטובה, חיפשתי עבודה, דרך חברת השמה. היו ראיונות, הכל היה מעולה, שיבחו אותי בפני החברה ובסוף חתמתי. חתמתי כי רציתי, כי הרגשתי שהמקום והעבודה יעשו לי טוב.
אממה, אחרי חודש קרו דברים שגרמו לי להבין שאולי הבחירה שעשיתי לא הייתה טובה...
החברה בה עבדתי לא שילמה לחברת ההשמה את העמלה. כשחזרתי לטיפול באותה החברה (כי קיבלתי שם שירות מאוד מקצועי ואדיב) מנהלת ההשמה שלי (קסם קסם של בחורה) שיתפה אותי בעובדה שאם מישהו שהם משימים, לא מסיים 3 חודשי עבודה באותו המקום, החברה לא מחוייבת בתשלום עמלת ההשמה.

הנקודה שלי בסיפור הזה היא שזה לא נכון שהם דוחפים ודוחפים, רק כדי שתהיה השמה. אם אין התאמה בין המועמד למשרה, זה לא שווה להם, כי הם גם ככה לא מקבלים את הכסף. לא נראה לי שהם נהנים מבזבוז זמן שמניב כלום, גורנישט וקצת יוק.

הסתייגות קלה- ככה זה היה בחברה שבה התחלתי (והפסקתי) לעבוד. לכל חברה בטח יש חוזה ותנאים שונים, אבל זה היה המקרה שלי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חוץ מזה, אולי קצת |נצלש ואולי לא.. לא יודעת'
חוץ מזה, אולי קצת |נצלש ואולי לא.. לא יודעת
01/09/2008 | 15:16
2
20
שמתי לב שבכל דיון שמתפתח כאן שקשור איכשהו בחברות השמה, כולם קופצים ומתלהמים. אף פעם לא הבנתי את זה. מדובר בסך הכל בחברה שעושה בשבילנו את העבודה. במקום שאני אתחיל לחפש לאן לשלוח, מה לשלוח, הם עושים את זה בשבילי. וזה גם לא עולה לי כסף. נראה לי כמו סידור נהדר. אם אני רוצה שישלחו את הקורות חיים שלי לחברה ולמשרה שהם מציעים, אני אומרת להם שישלחו ואם לא, אז לא.

אם אין אפשרות של חבר מביא חבר ופרוטקציה, חברות השמה נראות לי כמו פתרון מצוין. עובדה, כמו שההיא מלמעלה, ההזוייה, אמרה, הן באמת צצות כמו פטריות אחרי הגשם. זה אומר שהחברות האלה מצליחות ועוד ועוד חברות רוצות להיות חלק מזה.

מה אני לא רואה שכל המקטרגים רואים?! באמת מעניין אותי. (מעבר לזה שמדובר בסחר עבדים של המאה ה-
21 )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הו עכשיו את מדברת לעניין. שאפו!'
הו עכשיו את מדברת לעניין. שאפו!
01/09/2008 | 15:18
10
לצפיה ב-'לא התכוונתי שחברות ההשמה אינן יכולות לעזור'
לא התכוונתי שחברות ההשמה אינן יכולות לעזור
01/09/2008 | 16:11
11
הנקודה שלי הייתה שאני חושב שחברת השמה שפונים אליה צריכה להבליט כמה שיותר את המועמדים שלה, גם אם אינם המועמדים הכי "סקסיים" למשרה המבוקשת, אחרת מה הטעם בכלל לפנות אליה?
אפשר לשלוח קורות חיים במייל, לגשת לחברות ולמסור קורות חיים (מה שאינו סותר את הפנייה לחברות ההשמה,אלא נעשה במקביל) ולקוות לטוב.
אם קורות החיים שלי "יפלו בין הכסאות" בתיבת המייל של החברה עצמה, או בתיבת המייל של חברת ההשמה, מה זה משנה?
זו הנקודה שלי - שבחברת ההשמה אמנם לא מכירים אותי אישית, אבל על סמך הריאיון הטלפוני איתי, הייתי מצפה שינסו כמה שיותר לדחוף אותי קדימה, ואני מקווה שזה כך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה סתם לקפוץ: )'
למה סתם לקפוץ: )
01/09/2008 | 15:17
1
13
התייחסתי לתגובה הספציפית הזו, ולא לשאלה שנשאלה בראש השרשור.
והיכן ציינתי שצריך להסתמך רק על חברות השמה

האם את עובדת בחברות השמה, או נעזרת בחברות השמה. כי אני כן וכל הטריקים ידועים מראש.

כל ארגון שעוסק בראיונות עבודה מכיל בסדר יום העבודה שלו את בזבוז הזמן על ראיונות וניסיונות תיאום כושלים. בשביל זה הם מקבלים יופי של זוזים

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אה, אז בסדר'
אה, אז בסדר
01/09/2008 | 15:26
4
לצפיה ב-'ההתנגדות שלך לחברות ההשמה מאוד מוזר בעיני'
ההתנגדות שלך לחברות ההשמה מאוד מוזר בעיני
01/09/2008 | 15:24
8
60
את טוענת שעובד שהגיע מחברת השמה לא מתחבר לערכים ולמהות של הארגון? מה הקשר בכלל? ואם הוא הגיע דרך מודעה בעיתון פתאום הוא יהפוך להיות לויאלי ומרוצה?

חברת השמה זו בהס"כ סוכנות תיווך. בדיוק כמו מתווך דירות או כל מתווך אחר. רק שבמקרה הזה את דמי התווך החברות משלמים ולא העובדים כך שאנחנו לא מפסידים כלום. לרוב החברות יותר זול לעשות את המיון והסינון הראשוני ע"י חברה חיצונית ולא לעבור על אלפי קו"ח בעצמם. זה מאוד מייעל את התהליך. חברות ההשמה בונות מאגר גדול של מועמדים ומשרתת עובר מספר לקוחות רחב במקום שאלפי קו"ח יתגלגלו באלפי חברות.

למי שיש אפשרות, Networking זה מצויין בלי קשר לחברת השמה. אפשר לעקוף סינונים ע"י המלצה ישירה, ולהגיע לתפקידים שאולי לא היה אפשר להגיע אליהם בדרך רגילה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
01/09/2008 | 15:28
4
לצפיה ב-'בראשית אני לא מבינה מדוע כל פתיחת הודעה'
בראשית אני לא מבינה מדוע כל פתיחת הודעה
01/09/2008 | 15:40
6
28
צריכה להיות בהתרעמות נחרצת. כאילו נאמר שהרגע עשינו שלום עם סוריה.

וברשותך קצת הסבר מהצד השני,
מתוך ניסיון כמעסיקת עובדים מה שנקרא out sourcing או כאלו שהגיעו דרך חברות כוח אדם. יש בעיתיות מסוימת וכן יש קשר מאד הדוק בין עובד שהגיע ישירות דרך חבר או מודעה בעיתון ונקלט ישירות בלי הליך התיווך בארגון, לבין מי שהגיע דרך תיווך.
למה, כי עובד שמקבל שכר במשך שנה דרך חברת השמה או דרך חברה חיצונית כי הוא מנפיק שירותים כמו ספק לקוח בתור out sourcing לפעמים נופל בין הכיסאות בכל הקשור לסוציאליים (שאין יחסי עובד מעביד) להטבות, רווחה והדרכה.

חשוב לי להבהיר שיש ארגונים שכמובן נותנים את מיטב הלימוד, הידע והכלים לעובד ולא חשוב דרך מי הגיע.  אני למשל לא עושה בכלל הפרדה ביניהם, שורה תחתונה זה הדברים שכתובים בתלוש השכר שעושים את ההבדל.
נתקלתי כבר בעובדים שבאו ואמרו, אנחנו לא קבועים, אנחנו בניסיון של שלושה חודשים ואין להם עניין לתת יותר ממה שהם צריכים. וכאן נמדד עובד על הלויאליות והיוזמה שלו כלפי המערכת.
ובכל זאת עובדים שאינם שייכים ישירות לארגון יודעים תמיד שהם הראשונים בקו האש לדוגמא שיפטרו אותם.

דבר שני, אני לא מתנגדת לחברות השמה, עובדה שאני בכל זאת אני עובדת איתם באופן מצומצם ביותר כי נוכחנו לדעת שרמת הסינון שלהם לא מספיק טובה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'את בטוחה שאת עובדת בזה?'
את בטוחה שאת עובדת בזה?
01/09/2008 | 15:54
3
17
כי עשית בלאגן שלם בין Outsourcing לחברות השמה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וואלה. נו טוב לא אתווכח עם המבינים. '
וואלה. נו טוב לא אתווכח עם המבינים.
01/09/2008 | 16:06
2
15
מי שחושב שהוא יודע יותר טוב
נפלא.
אתם ח'ברה צעירים מאד וזה בסדר.

עדיין לא הבנתי מה לא ברור שאין הבדל משמעותי בין חברת כוח אדם- שגם מנפיקה עובדים לארגון שמזמין
לבין out sourcing שהוא קבלן חיצוני שמנפיק עובדים לארגון שמזמין
לבין חברת השמה- שמנפיקה עובדים
כולם מספקים עובדים, רק תחת קורת גג עם כותרת אחרת.
לכולם הארגון מוציא חשבונית כמו לספק חיצוני בגין השירות שהוא קיבל.העובדים שבאו דרך אותם פונקציות מקבלות משכורת דרך קבלן השירות.

מה לא ברור בדיוק אשמח להסביר. בהזדמנות, ברשותך. נכנס ראיון: )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל באמת מדובר בשני דברים שונים. לגמרי.'
אבל באמת מדובר בשני דברים שונים. לגמרי.
01/09/2008 | 16:27
12
חברות השמה מתווכות בין החברות לבין המועמדים. עושים שידך.
המועמדים שמגיעים לחברה בתיווכה של חברת ההשמה, הם העובדים של אותה החברה ולא עובדים מטעם חברת ההשמה.
חברת ההשמה לא משלמת לאותם מועמדים משכורת חודשית, כמו בחברות כח אדם. החברה המגייסת משלמת לחברת ההשמה עמלת השמה, בגובה שכר חודשי, או סכום אחר שנקבע.
נותני שירות. כמו תיווך. יש בטאגליינס מאמר שעומד על ההבדלים. ומדובר בהבדלים מהותיים.

נראה לי שמיציתי את מכסת השימוש במילה 'השמה' לחודש הקרוב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נראה לי שמי שלא מבין זו את'
נראה לי שמי שלא מבין זו את
01/09/2008 | 16:37
20
חברת OS - מנפיקה עובדים, מוציאה חשבונית, מקבלת כסף, ומשלמת לעובדים את שכרם.

חברת השמה - שולחת את הקו"ח של העובד לארגון אחר שהוא לקוח שלה.  אם הארגון החליט להעסיק את העובד כעובד שלו מן המניין (ולא כקבלן חוץ), הוא משלם לחברת ההשמה דמי תיווך חד פעמיים.  העובד בכל מקרה הוא עובד ישיר ולויאלי של החברה המעסיקה, ואין לו קשר עסקי לחברת ההשמה.

באמת לא ברור לי איך מישהי שאמורה להיות בעסק לא מבדילה בין שתי הפונקציות האלו, והדבר הזה מטיל צל מסוים על האמינות של ההודעות שלך באופן כללי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש לי הרגשה ממש חזקה שאת מתבלבלת'
יש לי הרגשה ממש חזקה שאת מתבלבלת
01/09/2008 | 15:55
1
14
בין חברת כח אדם, לבין חברת השמה.
שני דברים שונים.

אחח, איזו אינטואיציה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
01/09/2008 | 15:56
3
לצפיה ב-'בסדר את זה שמענו'
בסדר את זה שמענו
01/09/2008 | 14:11
12
71
אבל אני אישית מכיר בוגר טכניון, שירת ב 8200 ועם יותר מ10 שנות נסיון, שפשוט איך להגיד את זה, ממש לא זה - לא תותח, לא גאון, ובכלל מבחינה מקצועית לא משהו.

מה ההגיון בזה??? מדוע המעבידים לא מחפשים פשוט אנשים מקצועיים שמבינים עניין ? אני מכיר מתכנתים עם 10 אפילו 15 שנות נסיון, שפשוט בקושי יודעים לכתוב. ואני מכיר סטודנטים או בוגרים צעירים שפשוט תותחים (שעבדו במקביל ללימודים כמובן).

יותר מזה יש לי נטיה לחשוב, שאין שום קשר בין "תותח" על הנייר, לבין תותח בפועל. אני רואה אנשים שאמורים להיות תותחים לפי כל הקריטריונים של "חיפוש" אבל פשוט כישלונות מבחינה מקצועית, ואני מכיר חברה שבקושי יש להם תואר - ואין שום ספק שאלו הם אנשים הכי חזקים בהי טק שיש. אני ממש לא קולט את הראש של השוק הזה - זה כאילו שלא מחפשים אנשים לפי היכולות שלהם, ולא מעריכים אנשים לפי המקצועיות, אלא לפי איזשהם פרמטרים מפגרים שלא ממש אומרים משהו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ברור שמחפשים, השאלה היא איך'
ברור שמחפשים, השאלה היא איך
01/09/2008 | 15:14
11
71
אין אפשרות טכנית לראיין כל אדם שמגיע.
גם אם היתה כזו, מראיון של שעה לפעמים מקבלים מושג מוטעה על האדם, לטוב או לרע.
שיטות מכוני האבחון למיניהם, עם הפסיכולוגית, הדינמיקה הקבוצתית ומבחן ציור העצים גם הם לא מביאים לדעתי לתוצאה טובה.

אז מה עושים?

ספר שקראתי פעם טען שפער התפוקה בין מתכנת גרוע למתכנת טוב הוא 1 ל 10 - פער גדול ללא ספק.  אני אישית נוטה להסכים איתו, אחרי שעבדתי עם כמה אנשים שעשו בעצמם עבודה ששקולה לעבודה של צוות שלם.  אז איך מנפים את הטובים מהגרועים?

הדרך הכי טובה זה היכרות אישית עם המועמד.  אם מגיע מועמד ויש למישהו אצלנו בחברה היכרות אישית איתו ממקום עבודה קודם, או שהוא מכיר מישהו שמכיר מישהו שמכיר אותו ממקום עבודה קודם, ויכול לתת המלצה אמיתית ובלתי-משוחדת, זה האידיאלי.  "חבר מביא חבר" - אבל חברים אמיתיים, לא קו"ח אקראיים שליקטת בפורומים באינטרנט כדי לקבל עליהם בונוס - זו השיטה הטובה ביותר.  אבל מה עושים אם אין ממליץ כזה?

לרוע המזל, השיטה האלטרנטיבית היא ללכת על הסתברויות.  בממוצע, בוגר 8200+טכניון, סיכוייו להיות בעשירון העליון של האיכות גבוהים בהרבה מסיכוייו של מישהו בוגר קורס הסבה מקטיף תפוזים להיי-טק.  בממוצע.  

כולנו מכירים את יוצאי הדופן - את העתודאי בוגר הטכניון יוצא יחידת פיתוח חיל האויר שפיטרנו אחרי 6 חודשים שבהם הוא לא הצליח לתת שום תפוקה, ומהצד השני את אלוף הארץ לנוער בגלישת רוח שבקושי סיים תיכון ולא היה לו שום רקע או השכלה ולמד בכוחות עצמו פיתוח דרייברים למערכות אמבדד ואח"כ ללינוקס והפך לגורו בתחומו ואח"כ ליזם עצמאי (סיפור אמיתי לגמרי, דרך אגב).  אבל הם מקרי קיצון של 1 ל 100, ולפעמים לא שווה לראיין 100 אנשים ולקחת סיכון גדול בגיוס על מנת לאתר יהלום אחד כזה.  אז הולכים על ההסתברויות, על הממוצעים, על הדרך שתיתן את הסיכוי הטוב ביותר לתוצאות טובות ואין מה לעשות - אנשים טובים נופלים בדרך.  בשבילם יש את "חבר מביא חבר".

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'Code Complete 2?'
Code Complete 2?
01/09/2008 | 15:28
1
67
לצפיה ב-'אותו סופר'
אותו סופר
01/09/2008 | 16:33
28
Rapid Development, מאת אותו הסופר שכתב את Code Complete

http://www.amazon.com/Rapid-Development-Taming-Sof...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אשאל שאלה כזאת:'
אשאל שאלה כזאת:
01/09/2008 | 17:48
8
48
האם ישנה קורלציה בין הצלחה אקדמאית לבין הצלחה מעשית בעבודה?

האם באמת אנשים עם ממוצע מעל 95 הם עובדים מצויינים (בממוצע) ? האם ישנו איזשהו מחקר שמוכיח את הקורלציה הזאת, או שזאת אמונה תפלה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מכיר מחקר כזה'
אני לא מכיר מחקר כזה
01/09/2008 | 19:05
7
42
מצד שני, מהיכרות עם האנשים שאני אישית מכיר שלמדו איתי או שעבדו איתי - מקרב האנשים שאני מכיר ושאני יודע גם מה ממוצע הציונים שלהם וגם כמה הם טובים בעבודה - הייתי אומר שיש מתאם די טוב.  יש יוצאי דופן לשני הכיוונים אבל יש מתאם לא רע בכלל.  טוב מספיק כדי שאני כמראיין כן אתייחס ואתן משקל לסעיף ההשכלה וממוצע הציונים בקו"ח בהחלטות שלי את מי לזמן לראיון.

(ואם מסקרן אותך לדעת - אני עצמי בוגר את"א, בממוצע 88)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבעיה שאתה משוחד'
הבעיה שאתה משוחד
02/09/2008 | 10:09
6
40
אתה מאמין בכך שציונים זה גורם חשוב, ולכן ההערכה שלך משוחדת. אז אם מישהו עם ממוצע 95 מפשל אתה אומר, טוב קורה לכולם, ואם מישהו עם ממוצע של 75 מפשל אתה אומר נו מה אתה רוצה עם ממוצע כזה צפוי.

בקיצור צריך מחקר אמיתי, ומדידת מתאם אובייקטיבית (למשל היכולת של הבן אדם לבצע את אותה המשימה בצורה מהירה, נקיה,ומסודרת). כאשר המעריך איננו מודע למי שעשה תעבודה, לציונים שלו וכו (DOUBLE BLIND).

ושוב פעם זה שאתה מקבל איזשהי אמונה תפלה, איננה סימן לכך שהיא אמיתית - השוק יוצר ומחזק את האמונה הזאת, מבלי שמי מהם יסתמך על מחקר מדעי (בקיצור בתחום הכי קריטי אנשים הופכים להיות יותר מסורתיים ומשוחדים, ולא רציונליים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כפי שאמרתי'
כפי שאמרתי
02/09/2008 | 10:23
5
34
אני לא מכיר מחקר כזה.  זה לא אומר בהכרח שמחקר כזה לא קיים - יש אינסוף מסטרנטים, דוקטורנטים ופרופסורים למדעי החברה ברחבי העולם שמחפשים נושאים למאמרים ותזות, ואני לא אתפלא אם יש כמה וכמה מחקרים כאלו.  למעשה, אני לא אתפלא אם יש מחקרים כאלו שהגיעו לתוצאות סותרות והפוכות אחד מהשני, כי הרי בכל זאת מדובר בבני אדם ולא במולקולות ואפשר להגדיר את המחקר בכל מיני דרכים ולהגיע לכל מיני תוצאות.  מחקרים במדעי החברה לעיתים רחוקות הם חד-משמעיים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש דרך מאוד פשוטה'
יש דרך מאוד פשוטה
02/09/2008 | 11:33
3
38
דרוגי בתי הספר למנהל עסקים MBA בעולם משתמשים בשיטה מאוד פשוטה: ממוצע המשכורות של הבוגרים אחרי X שנים. ככל שממוצע המשכורת גבוהה יותר בית הספר נחשב למוצלח יותר. אני בטוח שבאותה צורה אפשר לקשור בין ממוצע ציונים לגובה משכורת בהנחה הגיונית שמי שמרוויח משכורת גבוהה יותר כנראה שהוא יותר טוב (ברור שזה לא תמיד נכון אבל בממוצע). מן הסתם בחיפוש מעמיק יימצא מחקר כזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
02/09/2008 | 13:46
17
מכיוון שאם המשכורת והעבודה תלויה בממצוע הציונים שלך בהרבה מקומות, אז בדיקה כזו תוכל להגיד ש:
1. אנשים עם ציונים גבוהים* הם טובים יותר
או לחלופין
2. אנשים עם ציונים גבוהים* מצליחים למצוא עבודה טובה יותר בגלל הקריטריונים.

* זה יכול להיות למדו באוניברסיטה \ מכללה נחשבת או כל קריטריון אחר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם ההנחה הזאת'
גם ההנחה הזאת
03/09/2008 | 15:08
1
18
"שמי שמרוויח משכורת גבוהה יותר כנראה שהוא יותר טוב" בממוצע - דורשת הוכחה בדיוק באותה מידה כמו ההנחה שמי שיש לו ציונים טובים יותר הוא יותר טוב בממוצע.
יכול להיות למשל שמי שמרוויח משכורת גבוהה יותר הם אלו שיותר טובים במשא ומתן ובשיווק עצמי ולאו דווקא בתפוקה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כולכם צודקים'
כולכם צודקים
03/09/2008 | 15:29
17
רואים שרוב האנשים בפורום באים מרקע של הנדסה ומדעים מדוייקים.
במדעי החברה נהוג לעשות מחקרים ע"י ניסוח הנחות מחקר ואישושם ע"י מציאת קשר סטטסטי ומשוואות רגרסיה בין משתנים. כמובן שתמיד אפשר לתקוף מחקר כזה ואכן חוקרים נוטים להתווכח ולסתור זה את זה. ועדיין יש הגיון בלהניח הנחת יסוד שמי שמרוויח יותר כסף הוא עובד יותר מוצלח. זה פשוט common sence. נכון, אולי חברות נוטות לשלם משכורות גבוהות סתם בגלל שעובד יודע להתמקח יותר טוב או בגלל אלף ואחד סיבות אבל בסוף הגיוני לחשוב שהחברות מחפשות להרוויח כמה שיותר ורק הגיוני שהן יהיו מוכנות לשלם יותר עבור עובד יותר מוכשר. קח 1000 מתכנתים ישראלים שמרוויחים 18K ותשווה אותם ל1000 אחרים שמרוויחים 12K (כולם עם אותו וותק) אני די משוכנע שהקבוצה הראשונה תהיה איכותית יותר.

כמו שאמרתי זו שיטה שמשתמשים בה בשביל לדרג איזה בית ספר למנהל עסקים טוב יותר. כמובן שזה לא תמיד מדוייק. יכול להיות שהבן של ביל גייטס ילמד בבית ספר מסויים וירוויח מליארדים בגלל ירושה ולא בגלל שהוא מנהל מוצלח. אבל בממוצע המוצלחים יותר מרוויחים יותר. סה"כ הגיון פשוט.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה ז"א מחקרים לא חד משמעיים?'
מה ז"א מחקרים לא חד משמעיים?
02/09/2008 | 11:42
15
מה זה מחקר "חד משמעי"? ניסוי הבודק תאוריה פוזיטיביסטית (דוגמת מייקלסון מורלי המפורסם?)
פיתוח תאורמה חדשה במתמטיקה? מציאת מתאם סטטיסטי ריגורזי בין שני משתנים (כמו במקרה של אישור תרופות מול הFDA)?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק איש HR יכול'
רק איש HR יכול
01/09/2008 | 18:29
3
80
רק איש HR יכול להזכיר בנשימה אחת את התחומים הבאים:
PHP,LINUX, KERNEL, EMBEDDED, DRIVERS
אלה תחומים שונים לחלוטין ומה יעזור PHP למי שניגש למשרת Embedded?...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
01/09/2008 | 18:50
43
אלו רשימת תחומים שיש בהם ביקוש.

באותה מידה זה יכל להיות Embedded ומכירת גלידה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו, על זה אני בדיוק מדברת'
נו, על זה אני בדיוק מדברת
01/09/2008 | 21:21
44
להתעלם מכל מה שכתוב ולנסות, איכשהו, לחפור מתחת לאדמה ולמצוא משהו שעשוי לעורר פרובוקציה. להגיד כמה גרועים כל אנשי ה-HR. כמו בכל תחום, יש אנשי HR מקצועיים יותר ומקצועיים פחות. לא מבינה את זה.  זה גם לא הלך משהו במקרה הזה. העיקר לצעוק ולקפוץ ולהפנות אצבע כלפי מישהו/משהו.

מושחתים, נמאסתם! (כל היום רציתי להגיד את זה, עמכם הסליחה)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' הפעם לא יצא לך'
הפעם לא יצא לך
02/09/2008 | 11:22
27
לצפיה ב-'סליחה-כאשר מקבלים מספר הפניות רב'
סליחה-כאשר מקבלים מספר הפניות רב
01/09/2008 | 19:56
48
מחברות השמה ורק חברת השמה אחת או 2 מתמהמהות
זה לא מעיד על מקצוענות
זה מעיד על רשלנות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי יוצאי 8200'
לגבי יוצאי 8200
01/09/2008 | 20:50
100
מקורות החיים שאני ראיתי (רק של חברים או של חברים של חברים. אף פעם לא מיינתי קורות חיים) בדרך כלל הם לא רושמים 8200 אלא "יחידה טכנולוגית מובחרת" וכל מיני ניסוחים כאלה.
אתם יודעים להתמודד עם קורות חיים כאלה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה יש ביקוש לPHP?'
מה יש ביקוש לPHP?
02/09/2008 | 13:08
3
57
כאשר התחלתי לעבוד בתחום לפני 3 שנים - התחלתי מPHP.
אז לא היה נראה שיש ביקוש רב. גם רמת החברות שעבדו עם הטכנולוגיה הזאת היא לא כל-כך גבוה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תשנה את הקונספציה...התחום עבר מהפך בשנתיים'
תשנה את הקונספציה...התחום עבר מהפך בשנתיים
02/09/2008 | 21:46
42
האחרונות, עם יציאת php5.
בעיקר בחו"ל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איש PHP/MYSQL'
איש PHP/MYSQL
02/09/2008 | 22:29
1
45
שיודע גם AJAX, CSS ו XHTML.... מבוקש היום כמו בן לאדן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מכיר רק מתכנת php אחד שלא מבין בשאר'
אני מכיר רק מתכנת php אחד שלא מבין בשאר
02/09/2008 | 22:59
39
הטכנולוגיות שציינת. מי שיודע php יודע ברוב הפעמים גם את השאר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש לי רעיון קצר וקולע לבדוק מועמד'
יש לי רעיון קצר וקולע לבדוק מועמד
02/09/2008 | 22:46
1
88
הרעיון הוא :  החברה המעסיקה בוחרת מבין עובדיה שוער .
אם המועמד מבקיע מבעיטת פנדל - לקבל אותו !
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האלוווו !!!!'
האלוווו !!!!
02/09/2008 | 22:59
58
תרגיע עם הרעיונות האלה..

את שיעורי הספורט בתיכון העברתי בסבבי בישיבה בספרייה ושיפרתי ציון באמצעות תוכנה לניהול ציוני תלמידים למורה לספורט   , וכמוני רוב המתכנתים המקצועיים לעתיד שלמדו איתי

דו קרב עד למוות בסוליטר/מא ז'ונג נשמע לי יותר הגיוני
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

18:31 | 08.12.19 Desslok of Gamilon
16:58 | 03.12.19 קוטקס אובה אולטרה
22:01 | 30.11.19 user32
19:14 | 30.11.19 סימבה8881
21:26 | 29.11.19 luis13
13:45 | 28.11.19 nik19864
19:45 | 13.11.19 איתי 91
13:57 | 04.11.19 JuniorDeveloper

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ