לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2173321,733 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'אירוח בפורום: פולי צוקר מנכ"לית חברת נישה'
אירוח בפורום: פולי צוקר מנכ"לית חברת נישה
<< ההודעה הנוכחית
02/06/2008 | 11:46
147
619
מחר, יום ג' ה 3/6 בין השעות 20:00-22:00 תתארח בפורום הגב' פולי צוקר, מנכל"ית חברת ההשמה "נישה".

נושא האירוח: מצב התעסוקה בהייטק, ביוטק, השמת בכירים בהייטק , הייטק האם יש לאן להתקדם, מצב שוק התעסוקה בימים של משבר, ועוד.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות לגב' צוקר כאן להודעה הזו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה מצב התעסוקה בהייטק בימים אילו ?'
מה מצב התעסוקה בהייטק בימים אילו ?
02/06/2008 | 12:15
2
140
מצד אחד, בעתונות יש שרשרת של כתבות פסימיות בעתונות, לדוגמא "פיטורים בטאואר", "רבע מהחברות המובילות צפויות לפטר עובדים", ותעשיינים המודאגים מירידת שער הדולר.

מצד שני, יש כתבות על ירידה באבטלה, בחברה שאני עובד בה שוכרים (ובימים האחרונים הודיעו שממשיכים לשכור) עובדים בקצב נאה לאורך זמן, והרושם שלי מחברים שמחפשים עבודה הוא שהם מוצפים בראיונות (שלושה-ארבעה ראיונות בשבוע בגוש דן עד נתניה).

מה המצב הנוכחי, ומה הערכתך למצב בעתיד הקרוב ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תיקון טעות בשם: גב' פול צוקר ולא כפי שנכתב'
תיקון טעות בשם: גב' פול צוקר ולא כפי שנכתב
03/06/2008 | 13:57
77
מתנצל על השיבוש.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצב התעסוקה בהייטק'
מצב התעסוקה בהייטק
03/06/2008 | 20:35
145
ערב טוב דנדן,

כמעט ופיספסתי את השאלה שלך
אני חושבת בדיוק כמוך. אי אפשר להתעלם מכותרות אבל, הפרופורציה, הפרופורציה.  
אנחנו הרגשנו ירידה של כ 15% בתחום הבכירים (סמנכ"לים וצפונה). לא הרגשנו במקצועות ההייטק, הביומד והקלינטק.  
לדוגמא: חברה שנסחרת בבורסה צמצמה בכמות עובדים והיתה בכותרות. בשבוע שעבר התבקשנו להתחיל בפרויקט גיוס בלעדי של מהנדסי תוכנה בתחומים הכי חמים. מסתבר שהחיים יותר מורכבים מכותרות העיתונים. יש צמצומים בחטיבה X אבל פרויקטים מדהימים במחלקה Y. ומי כותב על זה?
לגבי הערכתי לעתיד, אינני רוצה להיות נביאה. אין ספק שהירידה החדה בשער הדולר תיתן את אותותיה כי מה לעשות... רוב הלקוחות של ההייטק משלמים בדולרים, אך מפה ועד משבר, אנחנו עוד רחוקים מאוד!
ההייטק הישראלי חזק, חי ובועט!

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלה בנושא עבודה בהיי טק'
שאלה בנושא עבודה בהיי טק
02/06/2008 | 13:02
2
92
לצערנו שוק הצעות העבודה בהיי טק נשלט לרוב, על ידי חברות אאוטסורסינג וחברות השמה.

האם ישנה דרך לעקוף ביעילות, את שיטת האוטסורסינג ( בעיקר ), ולא דרך "חבר מביא חבר"?

ובכלל למה חברה שמעוניינת להעסיק עובד,צריכה ורוצה להעסיקו דרך "חברת גולגולות"?

איך מתמודדים עם שוק ששואף לנצל את העובד וגוזר קופונים על גבו?

אשמח לשמוע תשובות ותגובות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברות אאוטסורסינג וחברות השמה'
חברות אאוטסורסינג וחברות השמה
03/06/2008 | 19:59
205
ליאון ערב טוב,

אתה חייב להבדיל  בין IT (שוק מקומי) שבו מקובל האאוטסורסינג ובין הייטק בו מקובל חברות השמה.
הכי "פשוט" היה להיות מחובר ללקוחות קצה, להבין מה הם מחפשים מקצועית ואישיותית, מי ואיך מתקבלות ההחלטות ואז, הכל פשוט. הענין הוא שבישראל פועלות בשוק ההייטק בלבד כ- 2500 חברות, בשוק הביוטק\מדיקל דיוויסס כ 900 חברות בשוק הקלינטק כ 500. ועוד לא נגענו בשוק ה-IT.  לכן, אם הרקע של מתאים להייטק, יש סיכוי שתוכל למצוא ישירות. המשרות של חברות ההייטק מפורסמות בכל מקום - החל מאתרי החברות, דרך אתרי הדרושים ברשת וכלה ברשתות החברתיות.
בכל מקרה, חברות השמה לא!! גובות כסף מהמועמד. זה מעוגן בחוק.
מטרת חברות ההשמה היא אחת - לעזור למועמד למצוא את העבודה המתאימה לו ביותר.

בהצלחה,
פול

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נראה שאתה מערבב כמה דברים שונים'
נראה שאתה מערבב כמה דברים שונים
03/06/2008 | 20:20
45
רוב עובדי ההייטק עובדים בצורה ישירה ולא דרך אאוטסורסינג.
לדעתי אאוטסורסינג מתבצע בעיקר בשוק ה-IT שם מספקים מומחים או מבצעים פרוייקטים לזמן קצוב, או בחברות ממשלתיות שם תנאי התעסוקה דרך אאוטסורסינג משוחררים מהגבלות של סולמות שכר ממשלתיים.
חברות האאוטסורסינג לא עובדות במטרה לנצל את העובדים, אלא פשוט למקסם את הרווחים שלהן. זה שוק חופשי ואף אחד לא מכריח את העובדים לעבוד דרכן.
חברה רגילה לא תרצה להעסיק עובד דרך אאוטסורסינג כי זה יגדיל את ההוצאות שלה.
חברות ההשמה הינן מקור חשוב לגיוס כח אדם לחברות ההייטק, הן חוסכות ל-HR בחברות את סינון המועמדים הראשוני.
חברות ההייטק פונות לחברות ההשמה מאותה סיבה שמוכר דירה פונה למתווך דירות.
בד"כ ניתן לשלוח קורות חיים גם ישירות לחברה עצמה!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קורות חיים והכנה לראיון'
קורות חיים והכנה לראיון
02/06/2008 | 18:13
3
139
למה כשחברת השמה מקבלת קורות חיים, היא לא מעירה ומתקנת אותם למועמד - שיראו הכי טוב ויעשו רושם מתאים?
למה אין תהליך של הכנה לראיונות, לפחות בתחום של ראיונות משאבי אנוש?
הרי לחברת ההשמה יש אינטרס גבוה שמועמד שהיא שלחה יתקבל - אז למה לא להשקיע בו קצת ולעזור לו להוציא מעצמו את המיטב?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה ומוסיפה'
מצטרפת לשאלה ומוסיפה
03/06/2008 | 13:38
1
51
למה לפעמים יועצות ההשמה "עושות פרצוף חמוץ" כששולחים להם קובץ מעודכן מקצועית ו/או קוסמטית של קורות החיים?! הרי דווקא אז יש סיכוי טוב יותר למכור את המועמד...

תודה :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה לתוספת'
תגובה לתוספת
03/06/2008 | 20:04
71
ערב טוב,

בהמשך לתשובה הקדומת שרשמתי - חברת השמה איכותית נמדדת על ידי הלקוח על בסיס ה'היט רציו' שלה, כלומר, האם קו"ח שנשלחו באמת באמת מתאימים.
לכן, חברה איכותית לא דוחפת את המועמד בכל מחיר. בנוסף, לחברת השמה יש אחריות של 3-6 חודשים שבמהלכם, אם מתגלה שיש פערים והלקוח נפרד מהמועמד, חברת ההשמה לא מקבלת כסף.
לכן, יש כאן מוטיבציה עיסקית לשאוף להתאמה אמיתית ואיכותית.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הכנה לראיונות וכתיבת קורות חיים'
הכנה לראיונות וכתיבת קורות חיים
03/06/2008 | 20:02
67
ערב טוב,

ראשית, חברות השמה איכותיות אכן חושבות כמוך! האם אתה יודע להבדיל ולדרג חברות השמה על בסיס מדדי איכות?  

בפועל המועמדים פונים בו-זמנית למספר רב של חברות השמה בטקטיקה של "אם לא כאן אז אולי אצליח במקום אחר".
לשיטה הזו יש יתרונות – כיסוי שטח רחב וחסרונות – אתה לא ייחודי ולא מועדף .  תתפלא, אבל כשאתה מתכונן ובודק מי חברת השמה המתאימה לך ביותר (חברים, מנהלות משא"ן, רקע של המנהלים, תחומים וכו') אתה יכול לפנות ו'למכור' את עצמך.

אם תתחייב שאתה מוכן להיות מטופל בבלעדיות, לפחות לתקופה שתסכימו עליה ביחד, היחס אליך יהיה שונה.
תזכור שחברת השמה נמדדת על ידי הלקוח בעיקר על בסיס המהירות שהיא שולחת קו"ח. יתכן מצב אבסורדי שחברה X נותנת לך שירות מדהים, עוזרת לך בעריכת קורות חיים ומכינה אותך לראיונות העבודה שבפתח.. אבל חברה קיקיונית הפציצה את קו"ח שלך ורשמה אותך על שמה.
לכן, המלצתי – תנהל את הקריירה שלך. תבדוק טוב. תחשוב. תכין טקטיקה. קריירה יותר חשובה מאוטו ורוב האנשים משקיעים ברכישת אוטו יותר.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סקרי שכר'
סקרי שכר
02/06/2008 | 18:19
1
56
סקרי השכר שמפרסמות חברות ההשמה - כמה הם ריאליים?
עד כמה הם מנופחים על מנת להעלות את הרווח של חברת ההשמה?
אנחנו נתקלים בפורום בהרבה מקרים, במיוחד מהנדסים מתחילים שהסקרים האלו גורמים להם תסכול קשה, כי השכר האמיתי וריאלי היום במשק למהנדס מתחיל רחוק מאד מהשכר בטבלאות...
מה יוצא לחברות ההשמה מזה???
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סקרי שכר'
סקרי שכר
03/06/2008 | 20:40
79
ערב טוב,

כעקרון, אם חברת ההשמה מביאה נתוני אמת, כי אז זהו אחד המקורות הכי אותנטיים לראות בראיה רוחבית חתך של משכורת. לדוגמא: אם אני מהנדס תכנה, בן 30, בוגר טכניון, עם 3 ש"נ, האם אקבל שכר דומה בכל חברה? כמובן שלא.
לחברת השמה שיש הרבה השמות, אלפים רבים, יש אפשרות לראות את הנתונים האלה.  
האם היא אובייקטיבית או מעוותת את המציאות? מנסיוני, חברות ההשמה המצוטטות במדיה הם איכותיות ולא חוטאות בזה.

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בוגרי אוניברסיטאות מול בוגרי מכללות'
בוגרי אוניברסיטאות מול בוגרי מכללות
02/06/2008 | 20:21
16
155
האם, בממוצע כמובן, יש הבדלים משמעותיים במבחינת זמן מציאת עבודה, השכר ההתחלתי והמשרות אליהן מתקבלים בוגרים חסרי נסיון מאוניברסיטאות/טכניון וממכללות?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סקרים הוכיחו שכן ולכן משווה ומוסיף'
סקרים הוכיחו שכן ולכן משווה ומוסיף
02/06/2008 | 21:27
13
113
האם קיים פער גם גם כשלא מדובר במשרה ראשונה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זהו, שאני מעולם לא ראיתי סקר רשמי כזה'
זהו, שאני מעולם לא ראיתי סקר רשמי כזה
02/06/2008 | 21:40
12
80
ואם אתה מכיר אחד אתה מוזמן לגלות איפה הוא. זה היה חוסך הודעה עצבנית או שתיים ב-72...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חידוד השאלה בנושא'
חידוד השאלה בנושא
02/06/2008 | 22:57
1
50
קודם לעמיר - מדובר בהשוואה בין אוניברסיטאות לבין עצמן בסקר.
לא מבין איך זה קשור.
גם נושא המשכורת, על אף שהוא עניין לא קטן הוא לא הציר המרכזי של הדיון.

-אם יורשה לי להוסיף שאלה מחודדת יותר למאגר בנושא:
האם מניסיונך, כאשר מדובר ביוצאי מכללות מוכרות מל"ג עם ציונים דומים לאלה של האוניברסיטאות או גבוהים מהם מעט (עד 5 נקודות), תהווה מציאת העבודה הראשונה מכשול מהותי בעבור יוצאי המכללות לעומת יוצאי האוניברסיטאות?
בין שכן ובין שההבדל קיים אך איננו מהותי - עד כמה גדול ההבדל? כמה זמן בממוצע ידרש לבוגר מכללה למצוא עבודה ראשונה וכמה לבוגר אוניברסיטה? האם ההבדל בין המשכורות בעבודה הראשונה הזו מהותי? *
ולבסוף - לאחר צבירת ניסיון של שנה, 3 שנים ו5 שנים, עד כמה ההבדלים הנ"ל קטנים אם בכלל?

אוסיף ואשאל - מה היא המגמה? עליה בכמות המעסיקים בכל שנה שלא ינפו בוגרי מכללות ללא ניסיון במהלך הסינון הראשון או ירידה? מה סדר הגודל של אלה שמסננים בוגרי מכללות מיידית ביחס לכלל השוק?

* ידוע שכמו שיש הבדל בין הטכניון לאוניברסיטאת חיפה, לא כל המכללות זהות, אם התשובה תהיה מדוייקת יותר תוך הפרדה בין המכללות, אודה לך אם תעשי זאת בעיקר בתחום המדמ"ח והנדסת חשמל.

תודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צודק, זו לא הכתבה המלאה'
צודק, זו לא הכתבה המלאה
02/06/2008 | 23:05
35
אני קראתי אותה בעתיון בזמנו והיא כללה גם טבלה שמשווה בין בוגרי אוניברסיטה לבוגרי מכללה. אם מישהו יוכל למצוא את זה אני אודה לו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' הסקר הזה בדיוק!'
הסקר הזה בדיוק!
02/06/2008 | 23:03
40
ואני מחפש בגוגל...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנה אחד..'
הנה אחד..
02/06/2008 | 22:42
6
70
השוואה בין האוניברסיטאות והטכניון.

אין שום סיכויי בעולם שבוגר מכללה כלשהי בממוצע, ירוויח יותר מבוגר אוניברסיטה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק בעבודה הראשונה'
רק בעבודה הראשונה
02/06/2008 | 23:08
41
אחרי זה מתאזן ואחרי כמה שנים כבר אין הבדל ומה שקובע זה הניסיון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש סיכוי שאדם שאינו בעל תואר'
יש סיכוי שאדם שאינו בעל תואר
03/06/2008 | 11:27
1
71
ירוויח יותר מבוגר תואר. (ואפילו סיכוי לא רע בכלל)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק אם הוא יוצא ממר"ם או יחידת מודיעין בצבא'
רק אם הוא יוצא ממר"ם או יחידת מודיעין בצבא
04/06/2008 | 00:33
114
לצפיה ב-'מה זה המספרים האלה?אם תוכל להסביר קצת.כי הבאת'
מה זה המספרים האלה?אם תוכל להסביר קצת.כי הבאת
03/06/2008 | 13:35
2
34
כאן מקטע מהכתבה.15138 ש"ח משכורת לחודש?למתחיל? עם נסיון? ו100 זה אחוזים? של מה?תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אולי כדאי להפריד את החלק הזה משאר השאלות'
אולי כדאי להפריד את החלק הזה משאר השאלות
03/06/2008 | 15:27
1
20
על מנת לא להקשות על הגברת פול במענה על השאלות.
לשאלתך , לפי מה שמצויין בטבלה ה15 אלף זה משכורת ממוצעת של סטודנט מתחיל מאת"א ללא ניסיון כלשהו בתקופה בה נערך הסקר (ולא אני לא יודע מתי הוא נערך).
100 הם האחוזים (מן הסתם באת"א הכל 100) ויתר האוניברסיטאות הן באחוזים לעומת את"א, כלומר שאם רשום למשל שבוגר אוניברסיטאת חיפה מקבל 73%, אז זה 73% של 15138 כלומר בערך 11 אלף.

כמובן שבהיעדר פרטים כמו השנים בהם נערך הסקר ובהתחשב בעובדה שסקר מבסס עצמו רק על אמינות ויתכן שהמשכורות טפחו בכמה אחוזים כדי להרשים את הסוקר, קח אותו בפרופורציה המתאימה ואל תתרגש יותר מדי או תתאכזב יותר מדי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כך חשבתי.במציאות יכול להיות 8 אלף?תודה בכל'
כך חשבתי.במציאות יכול להיות 8 אלף?תודה בכל
03/06/2008 | 15:33
25
לצפיה ב-'היה בידיעות לפני כמה שנים'
היה בידיעות לפני כמה שנים
02/06/2008 | 22:54
20
סקר מאוד מקיף שנמשך 3 שנים וכלל בוגרים מכל האוניברסיטאות וממספר מכללות ברוב תחומי הלימוד. לא יודע אם אפשר לאתר אותו ברשת.
למשל: משכורת ממוצעת לבוגר מכללה בשנה לאחר סיום התואר: במדמ"ח 12K, אוניברסיטה 16K
אגב, באחד התחומים השכר במכללה דווקא היה יותר גבוה, לא זוכר באיזה (לא אחד מהמקצועות הריאליים)
אני אנסה לאתר את הכתבה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אוניברסיטה מול מכללה'
אוניברסיטה מול מכללה
03/06/2008 | 20:43
1
150
ערב טוב,

במילה אחת? כן.  אם ישאלו את דעתי, אמליץ להשקיע שנה של הכנה לאונ'\טכניון ולא לוותר.
בכל פרמטר, זה שווה את ההשקעה.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אפשר לקבל הרחבה?'
אפשר לקבל הרחבה?
03/06/2008 | 20:54
48
אחזור על השאלה שלי (מתוך מחשבה שאולי פספסת אותה) כיוון שהייתי שמח לקבל קצת יותר פירוט בנושא - בכיוון של הסטטיסטיקה.

האם מניסיונך, כאשר מדובר ביוצאי מכללות מוכרות מל"ג עם ציונים דומים לאלה של האוניברסיטאות או גבוהים מהם מעט (עד 5 נקודות), תהווה מציאת העבודה הראשונה מכשול מהותי בעבור יוצאי המכללות לעומת יוצאי האוניברסיטאות?
בין שכן ובין שההבדל קיים אך איננו מהותי - עד כמה גדול ההבדל? כמה זמן בממוצע ידרש לבוגר מכללה למצוא עבודה ראשונה וכמה לבוגר אוניברסיטה? האם ההבדל בין המשכורות בעבודה הראשונה הזו מהותי? *
ולבסוף - לאחר צבירת ניסיון של שנה, 3 שנים ו5 שנים, עד כמה ההבדלים הנ"ל קטנים אם בכלל?

אוסיף ואשאל - מה היא המגמה? עליה בכמות המעסיקים בכל שנה שלא ינפו בוגרי מכללות ללא ניסיון במהלך הסינון הראשון או ירידה? מה סדר הגודל של אלה שמסננים בוגרי מכללות מיידית ביחס לכלל השוק?

* ידוע שכמו שיש הבדל בין הטכניון לאוניברסיטאת חיפה, לא כל המכללות זהות, אם התשובה תהיה מדוייקת יותר תוך הפרדה בין המכללות, אודה לך אם תעשי זאת בעיקר בתחום המדמ"ח והנדסת חשמל.

תודה על התייחסותך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכר הייטק: עבודה דרך השמה>אווטסורסינג>לקוח'
שכר הייטק: עבודה דרך השמה>אווטסורסינג>לקוח
02/06/2008 | 20:48
1
55
שלום רב
מבינה שהינך מייצגת חברת השמה, וגם חבורת השמה שולחות מועמדים לחברות אווטסורסינג.
מהו השיקול לכך?
מדוע המועמד אינו נשלח ישירות לחברה המעסיקה/ללקוח?
על פי חישוב פשוט וידע בנושא הלקוח אליו מגיע העובד משלם עבורו פי 3 לחברות אווטסורסינג. מדוע המורכבות? בעיקר שאינו משתלם עבור הלקוח והעובד מופסד בשכרו.

מספר שאלות המתייחסות לחברות אווטסורסינג המעסיקה עובדים בפרויקטים/לקוחות שונים.

ידוע לי כי תמחיר המשאב האנושי שונה בין חברות אווטסורסינג והוא נע ושונה.
ידוע לי כי השכר הינו תלוי הארגון לקוח - שוויו בשוק, כל עובד מתומחר על פי הגדרת תפקידו ,שנות נסיון, היכרות וניסיון עם כלים שונים.
- האם תמיד ובכל מקרה חברות אווטסורסינג מקבלות מהלקוח/פרויקט (בה נמצא עובד החברה) עבור שעות נוספות שביצע העובד(בעוד העובד  מקבל שכר ללא השעות הנוספות)?
- כיצד החברת אווטסורסינג מתמחרות את בקשות העובד לתוספות בשכר כגון:אש"ל, סיבסוד פלאפון.. האם אלו הטבות שהחברה משלמת בגינם או מחייבת הלקוח?
- מדוע חלק מהחברות משלמות 100% הפרשות לפנסיה/גמל, בעוד רבות אחרות משלמות רק 65%
- רכבי ליסינג:קילמטראז' והגבלת דלק - גם כאן ישנם חברות בהם אין כלל הגבלה,בחלקם הגבלה בנתון 1,ברובם הגבלה בשני הסעיפים.
מדוע הנ"ל שונה בין חברה לחברה, האם זהו תמחיר של חברות הליסנג או לחילופין נתונים שנקבעים על ידי חברת האווטסורסינג?

מקווה שתוכלי מניסיונך העשיר להעשיר אותנו בידע שלך
תודה מראש
אורה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה דרך השמה/אווטסורסינג/לקוח'
עבודה דרך השמה/אווטסורסינג/לקוח
03/06/2008 | 20:09
58
ערב טוב,

בשרשרת המזון של תעשיית ה-IT מקובל שארגונים מעסיקים עובדים דרך אאוטסורסינג בגלל head count או שזה בתחום של פרויקט שיש לו התחלה וסוף ולא רוצים להתקשר עם העובד הלאה.
יש חברות השמה שרואות בזה תחום פעיל וריווחי.
אני בנק' הזו נאלצת לצמצם ולהגיד שהחברה שלי לא עובדת עם אאוטסורסינג מ-2 סיבות:
1. אנחנו מתמחים בגיוס עבור חברות הייטק וביומד ולא עבור חברות IT
2. אנחנו מעדיפים קשר ישיר עם המעסיק וכך יכולים לדלוור למועמד את המישרה המדויקת, את החברה בה יעבוד, את
האקו-סיסטם הארגוני והעסקי אליו הוא עובר.  

לגבי השאלות שלך, יש 2 שיטות של קשר בין האאוטסורסר והעובד:
1. סוגרים עם הלקוח בנפרד ועם המועמד בנפרד ודואגים שיהיה הפרש מכובד בין 2 הסכומים
2. הלקוח מנהל מו"מ ישירות עם המועמד ועל דעת כולם, מחליטים כמה אחוזים מעמיסים

מקווה שהצלחתי לעזור.
בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מדוע לא ניתן להגיע ישירות ליועצות ההשמה?'
מדוע לא ניתן להגיע ישירות ליועצות ההשמה?
02/06/2008 | 20:59
1
44
שלום רב.

הנני מחפש עבודה זמן רב וכבר שלחתי אליכם מספר פעמים קורות חיים למשרות רלוונטיות שהולמות את כישוריי וניסיוני.

קודם כל המשרות באתרכם אינן מתעדכנות וכבר ראיתי משרה שפורסמה מס' חודשים ברציפות(קרוב לחצי שנה). אני חושב שכדאי ומומלץ להוסיף תאריכי פירסום בצד כל משרה שמתפרסמת.

דבר שני אינני מבין מדוע לא ניתן לדבר עם יועצות ההשמה באופן ישיר אלא רק עם הפקידה שמקבלת את הקורות חיים ומעבירה אותם הלאה? כבר ניסיתי מספר פעמים לשוחח עם יועצת השמה אך ללא הצלחה (הפקידה אומרת שזה לא מקובל?) די מקומם.
מדוע לא ניתן להגיע אליכם לראיון התרשמות אלא רק אם אתם מזמנים לראיון?

תודה שהקדשת מזמנך לפורום!

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יועצות ההשמה'
יועצות ההשמה
03/06/2008 | 20:12
58
ערב טוב לשף הצעיר,

ראשית תודה על השאלה המאתגרת!
אתחיל ברשותך בשאלה השניה – רכזת השמה עובדת עבור הלקוחות.
אם אין התאמה בין כישוריך ונסיונך ובין דרישות אמיתיות של הלקוח, הרכזת מנהלת סדרי עדיפויות.  
היות והמועמדים שולחים קו"ח להמון חברות השמה או לוחות אינטרנט, השיקולים שמופעלים מאחורי הקלעים הינם שיקולי עלות\תועלת. אצלנו יש שכבה של רפרנטיות מקצועיות שעוזרות ותומכות ברכזות וכנראה דיברת עם אחת כזו.
ההגדרה שלך "פקידה" מגדיר מישהי שלא מסוגלת לקדם דברים. חשוב להכיר את מבנה חברות ההשמה ואת השיקולים העיסקיים שלהם, כמו בכל דבר ותחום בחיים. גם בין חברות השמה יש הבדלים , הן במבנה האירגוני וצורת הקשר עם המועמד והן בשיקולים העיסקיים והפוקוס על תחומי עיסוק.
בקיצור, חשוב להתכונן ולעשות שיעורי בית כשיוצאים למשימה כלכך קריטית של חיפוש עבודה או חשוב יותר, בניית קריירה.

לגבי הערתך על עדכניות המשרות באתר שלנו, אני אעביר אותה ברשותך למחלקת השיווק שלנו לבדיקה.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השמת בכירים...'
השמת בכירים...
03/06/2008 | 09:12
1
58
פול שלום,
רציתי לשאול לגבי צורת העבודה של נישה בתחום השמת הבכירים.
האם נישה עובדת בגישה של "ציידי גולגלות" בתחום הזה?
האם החברה מקיימת מאגר של "בכירים" שבמקרה הצורך אפשר ליצור איתם קשר ולבדוק התעניינות שלהם במשרה חדשה?
עד כמה התחום הזה מפותח בנישה יחסית למתחרות ומה הייחודיות של נישה?
האם השוק הוא שוק של קונים או של מוכרים?

הבנתי שאת אחראית על התחום של הבכירים, אבל במקביל קיימת "נישת בכירים" שמנוהלת על ידי דפנה אלכסנדר. מה החלוקה בינכן?

אשמח אם תרחיבי גם בנושא הקשרים שלכם עם הקרנות השונות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השמת בכירים'
השמת בכירים
03/06/2008 | 20:14
54
יצחק ערב טוב,

וואוו, ממש מיני due diligence

יש שאלות שאשמח לענות לך ישירות לאחר שאכיר אותך. אתה מעמיק וחוקר וזה מוצא חן בעיני.
נשאר רק לברר אם יש אינטרסים משותפים (-:

אני, פול, הבעלים והמנכ"לית של הקבוצה. פועלות בקבוצה 7 נישות (בכירים, הייטק, ביומד, קלינטק, שוק ההון, מטה\פיננסים וגלובל). יש לי המון נסיון וקשרים בתעשיה ולכן המעורבות שלי בתחום הבכירים היא, כמו שאמר ווטסון לשרלוק הולמס: אלמנטרי.  

בתחומי ההייטק והביוטק\מד פועלות כ-20 קרנות מובילות. כשיש בקרן פונקצית HR בכירה, לרוב בדרגת VP ולפעמים
גם PARTNER, החיים שלנו הרבה יותר קלים. יש הגדרות ברורות, יש ראיה מערכתית, יש פידבקים, יש שפה משותפת.
עם קרנות אחרות יוצרים קשרים ברמה של 1:1 עם השותפים השונים וכאן יש מגוון קשרים על בסיס אישיותי ורמת המעורבות שלהם בתהליכי גיוס כו"א.

לגבי הבידול? אנחנו קמנו לפני 13 שנים והתרכזנו אך ורק בהייטק ולאחר מכן בביוטק. הכרנו מועמדים גם בשלבים שלא היו
ממש-ממש בכירים וידענו לזהות שיש כאן פוטנציאל ניהולי. לאט-לאט הקרנות הבינו את היתרונות שלנו. רוב חברות ההשמה לבכירים מטפלות בבכירים באשר הם, במגוון שווקים, והיתרון שלהם הוא בראיה ההוריזונטלית של השוק ואילו אנחנו מתרכזים בשוק וורטיקאלי של טכנולוגיות.

תודה על השאלה המאתגרת.
ערב טוב,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
03/06/2008 | 11:29
5
35
אני ד"ר לביולוגיה, לאחרונה סיימתי את העבודה כמנהלת המו"פ בחברת סטראט-אפ שעוסקת בעיקר בתחום הכימיה.
אני הגשתי קורות חיים לנישה כמו גם לחברות כ"א אחרות , אך לא חזרו אלי, וכשהתקשרתי טענו שכרגע אין משרות. עברו כבר חודשיים. האם המצב עד כדי כך חמור ואין משרות לביולוגים? מה ביולוגים יכולים לעשות מלבד עבודה במעבדה? (עריכת פטנטים, כתיבה מדעית, הוראה).
אני מנוסה גם בהוראה - האם להכין קורות חיים נפרדים , אחד שמבליט את הפאן הביולוגי והאחר שמבליט את הפאן ההוראתי?
אני יכולה בקלות למצוא עבודה באירופה או בארה"ב, האם חברות כ"א (למרות האינטרס הכלכלי המובהק שלהן) מתייחסות גם להגירה השלילית של אקדמאים מהארץ לחו"ל?
בלשכת התעסוקה צחקו לי בפנים כשהגעתי לשאול על משרות וכמוכן, צחקו לבקשה שלי להרשם לקורס הסבה.
כל הסבה מקצועית שלי כרוכה בעלויות גבוהות שלא מתאימות לי כעת כמובטלת, ולא בשל העובדה שמאחורי כבר 24 שנות לימוד במוסדות להשכלה גבוהה.
איזה פתרון את מציעה לי (מלבד לרדת מהארץ...כמובן, כי אני רוצה להמשיך את חיי ואת חיי משפחתי כאן!)
האם יש תעשיות היי טק שמוכנות לקחת ביולוגים מובטלים ואו להסב אותם או לנצל את כשוריהם למשרות כמו : שיווק, חשיבה יצירתית, הסבה לתוכנה, או משרות שאינן מוכרות לי כלל? (כשם שהיה במשבר בועת ההי טק - כשאז כל המובטלים מההי-טק הסבו את עצמם לביואינפורמטיקאים... במכללות השונות)

תודה רבה,
פולי (גם פולי....)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה לגבי הוראה?'
מה לגבי הוראה?
03/06/2008 | 11:57
3
19
בבתי ספר?, מכללות? זה נראה לי "תפור" עלייך. נק' אחרת, הרעיון שכל משכיל שלמד מקצוע שאינו מבוקש בארץ מקומם בעיני, איך בכלל אפשר להעלות אותו בכזאת קלות? אין שום קורלציה בין אנשים שרוצים לרדת מהארץ לבין משכילים (בעיקר בתחומי החיים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הוראה'
הוראה
03/06/2008 | 12:12
2
14
האם ראית בזמן האחרון מורה מביא הביתה 20 אלף ברוטו?
המשכורות של מורים הן מתחת למה שנותנים למובטלים בלשכת התעסוקה. (מדהים!)
אני רואה בהוראה שליחות ואני עושה את זה כבר שנים בכל עת שמזדמן לי (כך גם מימנתי את לימודיי).
אבל, לקחת איש מקצוע (ד"ר) ולמצב אותו כמורה, למרות שהוא עמל שנים רבות על ידיעותיו וכשרונותיו המקצועיים - זו החרפה....
(הלימודים, על חשבונינו, ההסבה, על חשבונינו - במדינות אירופאיות זה לא קורה.ויש גם תכנון מוקדם ומעקב אחר כמות הנרשמים לכל חוג וחוג ותמריצים כשחוג מסויים מדלדל. אצלינו - אלפים לומדים עריכת דין.. יש 4 עו"ד על כל אזרח...חחח)

בריחת מוחות - זה זמן עבר...
המדינה שלנו תחליט מתישהו לתקן את המעוות. כן, זה ברמת מדינה. לא ברמת פרט. מקומם?! - זו כבר בדיחה ישנה ושחוקה....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הוראה במוסדות להשכלה גבוהה'
הוראה במוסדות להשכלה גבוהה
03/06/2008 | 12:33
1
18
מכללות , אוניברסיטאות .

בנאדם עם תואר דוקטור וניסיון מעשי בתעשייה יכול להביא אפילו יותר מ20 אלף ברוטו באקדמיה .

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'את/ה מדבר על משרה אקדמית'
את/ה מדבר על משרה אקדמית
03/06/2008 | 12:42
15
נהוג שמי שעושה קריירה אקדמית בין יתר עיסוקי המחקר שלו עוסק גם בהוראה  - מתוקף תפקידו.
מרצים מבחוץ זה עולם (מושג) אחר לגמרי ואני בודקת אותו בימים אלה (כמובן שמדובר בעיסוק רק בנובמבר, בסמסטר הראשון, ולא מיידית....תוך שיקולים של וועדות הוראה במשרד החינוך ואישורים ובירוקרטיה. אבל, לצערי המספרים לא מתקרבים כל כך לתעשיה....
עדיין - מה עם המקצוע - ביולוג - הלכה למעשה. אני אנסה להמתין לפולי...

תודה,
פולי בעצמה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוק הביוטק בישראל'
שוק הביוטק בישראל
03/06/2008 | 20:52
41
ערב טוב פולי,

שוק הביוטכנולוגיה נמצא בשיאו של מיתון מתמשך שהחל ב 2002. מספר החברות המגייסות עובדי מחקר קטן ביותר ולכן אנו ב'נישה' מקבלים את קורות החיים ומכניסים אותם למערכת בצורה בה נוכל לשלוף אותם ברגע שתכנס משרה המתאימה לכלל ההתמחויות אותן צברת.

למרבה הצער הרעיון של לרדת לאירופה או ארה"ב הוא הרעיון הפרקטי ביותר. תוכלי לצבור שם ניסיון שיוערך ביותר כשתרצי לשוב לארץ. אליה וקוץ בה, יהיה קשה מאוד לשוב לארץ לאחר שתתרגלי לנוחות של חו"ל. ברמה המוסרית האישית כואב לי לכתוב דברים אלו אולם עד כה לא נמצאו פתרונות ממשלתיים לבעיה ההולכת ומחמירה.

לא אוכל לתת לך הנחיות למשרות הוראה מאחר ואנו לא עוסקים בתחום.
משרות פטנטים ו או ניטור קליני דורשות לרוב אנגלית ברמה מאוד גבוה ועל כל משרה יש מאות/עשרות מתמודדים.
מה לעשות?  להפעיל את הקשרים האישיים שלך במטרה להכנס לתחום המחקר הקליני שם עדיין חסרים עובדים מיומנים, לעשות הסבה לרוקחות (רוקחים חסרים בשוק ושכרם בהחלט טוב), לפתוח בקריירה עצמאית בתחומים שאינם קשורים בכלל להכשרתך המקצועית.

בהצלחה!
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האם יש מצב לקבלה לעבודה בהייטק אם'
האם יש מצב לקבלה לעבודה בהייטק אם
03/06/2008 | 12:31
3
70
אני לא עם תעודה אבל עם הצלחות מוכחות בעבודה המעשית ועם המלצות

רבה מאוד מראש על העזרה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השאלה לא מסתדרת מבחינה לוגית'
השאלה לא מסתדרת מבחינה לוגית
03/06/2008 | 18:54
1
33
אם יש לך הצלחה מוכחת בעבודה אז זה אומר שכבר התקבלת, לא?
האם את רוצה לעשות הסבה ממקצוע אחר להיי טק?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה לא מסתדר לך מבחינה לוגית '
למה לא מסתדר לך מבחינה לוגית
03/06/2008 | 19:57
27
קשה לך לפרגן

בסך הכל היתה לי אפשרות להתנסות בתחום ומאוד הצלחתי בה אבל אני עדיין לא עובדת בתחום ולכן שאלתי את השאלה

אם רק רוצים להבין מה אמרתי אז זה לא כל כך קשה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה בהייטק'
עבודה בהייטק
03/06/2008 | 20:16
66
ערב טוב,

תעודות חשובות אבל אישיות ובעיקר נסיון רלוונטי חשובים לא פחות.
היות ואני לא יודעת באיזה תחום יש לך הצלחות מוכחות, אין לי תשובה מדויקת.
במידה ותרצי תשובה קונקרטית יותר, אנא צרי איתי קשר לאחר האירוח במייל האישי.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תעסוקה לבוגרי מנהל עסקים'
תעסוקה לבוגרי מנהל עסקים
03/06/2008 | 12:47
3
33
שלום רב

רציתי לשאול מה הן אפשרויות תעסוקה בהייטק לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים, שליטה באנגלית עם רקע טכני ב helpdesk , מערכות הפעלה ותמיכה טכנית

תודה מראש
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצטרף ומוסיף גם לבוגרי כלכלה'
מצטרף ומוסיף גם לבוגרי כלכלה
03/06/2008 | 15:30
27
לצפיה ב-'מצטרפת לבוגרי משפטים ועורכי דין.'
מצטרפת לבוגרי משפטים ועורכי דין.
03/06/2008 | 17:30
26
לצפיה ב-'תעסוקה לבוגרי מנהל עסקים'
תעסוקה לבוגרי מנהל עסקים
03/06/2008 | 20:17
36
גרשון ערב טוב,

תלוי במקום לימודים, בציונים, באישיות, במוטיבציה.
בכל מקרה, זה תלוי באם יש משרות רלוונטיות. כעקרון, לטובים ושאפתנים תמיד יש מקום!

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'העסקת מבוגרים'
העסקת מבוגרים
03/06/2008 | 13:22
3
40
הרבה פעמים, בפורום הזה ובכלל, מועלת טענה שאחרי גיל 30-40 קשה למצוא עבודה בתחום ההיטק.

תוכלי להביא לנו קצת סטטיסטיקות אמיתיות לגבי אחוז הצלחה של השמת אנשים בגילי 40+ שפונים אליכם (בעיקר לתפקידים מקצועיים, לא ניהוליים), וכמה זמן לוקח בממוצע למצוא עבודה לפונה כזה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה לשאלה בנושא העסקת מבוגרים'
תגובה לשאלה בנושא העסקת מבוגרים
03/06/2008 | 20:19
2
53
ערב טוב,

כעקרון, הבאזז הזה מוכר ואפילו יש לו אחיזה מסויימת במציאות.
בפועל, יש משמעות קריטית ליכולת ולנסיון של המועמד ולקשרים שיש לחברת ההשמה עם הלקוח.  
כשיש קשר איכותי על בסיס שותפות עם הלקוח, יש תמיד מקום לשמוע את דעתה ולאפשר למועמדים 'מחוץ לקופסא' להשתלב .
לצערי אין לי נתונים זמינים לשאלתך אך בכל מקרה, זמן ממוצע החנו תלות בתחום המקצועי. יכול לנוע בין 3-6 בממוצע, ולאו דווקא למבוגרים.

בהצלחה,
פול צוקר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'3-6 מה?'
3-6 מה?
03/06/2008 | 20:28
1
30
שבועות? חודשים? ימים?ֿֿ

תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'3-6'
3-6
03/06/2008 | 20:47
43
בדרגי ביניים מדובר על 3-6 שבועות.
בדרגים ניהולים בכירים זה יכול להתחלף בחודשים.

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסה ביו רפואית'
הנדסה ביו רפואית
03/06/2008 | 13:28
1
25
עד כמה יש ביקוש כיום לעובדים בתחום ומה צפוי בעוד מספר שנים? מה המשכורת הממוצעת לעוסקים בתחום זה? והאם אכן יש עדיפות למהנדסי תוכנה על פני בוגרי מדעי המחשב? האם גם המשכורות שלהם גבוהות יותר?
ודבר נוסף: האם ניתן לעבוד בהייק בחצי משרה (עבור אמהות) ועדיין להרוויח יפה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסה ביורפואית'
הנדסה ביורפואית
03/06/2008 | 20:51
31
ערב טוב,

הדרישה למהנדסים ביו רפואיים עולה בהתמדה ובעיקר לכאלה עם תואר שני (כשהתואר הראשון הוא הנדסי )
אנו מאמינים כי התחום רק ילך ויגדל מאחר וישראל הופכת למעצמה מובילה בתחום.
לגבי השכר מאוד קשה לענות מאחר והעוסקים בתחום יכולים ללכת ולהתקדם לתפקידי מפתח (סמנכ"לים וכדומה) כעיקרון השכר לבוגרי טכניון מצטיינים בהנדסה ביורפואית נע 12-16K ולכוכבים שבינהם אף מגיע ל 20.
לצערי לא ניתן לעבוד בחצי משרה.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה בפיתוח להנדסאי אלקטרוניקה'
עבודה בפיתוח להנדסאי אלקטרוניקה
03/06/2008 | 13:32
1
24
האם אפשרי להנדסאי אלקטרוניקה בן 50 אוטוטו למצא עבודה בתחום הפיתוח? אני מכירה הנדסאי שעד לפיצוץ הבועה בשנת 2000 עבד בפיתוח בתפקיד מעולה עם משכורת טובה, ולאחר מכן פוטר ועד היום אינו עוסק בתחום הפיתוח אלא בתקנים ודברים אחרים בהייטק. מה את מציעה לעשות? יש איזושהי אפשרות להסבה לתוכנה בתחום? בגילו "המתקדם"?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה להנדסאי אלקטרוניקה'
עבודה להנדסאי אלקטרוניקה
03/06/2008 | 20:21
25
ערב טוב יופ יופ,

לצערי, לא אשת בשורות אני.  השוק התבגר והפיק לקחים מחווית ה'בועה'.
הדרישה להכשרה, רקע, נסיון ולפעמים גם גיל הינן ללא פשרות.
לכן, לא הייתי ממליצה לעשות הסבה, בגלל העלויות שיכולות להיות מבוזבזות.
הייתי בוחרת להתמקצע ב'נישה' בה הוא נמצא כעת, ולהיות 'כוכב' בתחומו!

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
03/06/2008 | 13:33
23
האם אפשרי להנדסאי אלקטרוניקה בן 50 אוטוטו למצא עבודה בתחום הפיתוח? אני מכירה הנדסאי שעד לפיצוץ הבועה בשנת 2000 עבד בפיתוח בתפקיד מעולה עם משכורת טובה, ולאחר מכן פוטר ועד היום אינו עוסק בתחום הפיתוח אלא בתקנים ודברים אחרים בהייטק. מה את מציעה לעשות? יש איזושהי אפשרות להסבה לתוכנה בתחום? בגילו "המתקדם"?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חוות דעת של חברת ההשמה על המועמד'
חוות דעת של חברת ההשמה על המועמד
1
50
שמתי לב בראיונות שקובץ קורות החיים מתקבל אצל המראיין עם סעיף נפרד של סיכום וחוות דעת (מטעם חברת ההשמה). בראיון האחרון זה היה חצי עמוד...
איזו חוות דעת יכולים בחברות ההשמה לתת על מועמד שרואיין על ידם טלפונית בלבד במשך דקות בודדות?

תודה :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
03/06/2008 | 20:23
35
ערב טוב,

כעקרון, חוות דעת הינה פונקציה של דרישות הלקוח. במיוחד כשמדובר במועמדים צעירים, הלקווח מבקש לבחון נושאים מאד מוגדרים.
חשוב להדגיש שחברת השמה איננה!! עוסקת באבחון אישיותי.  לכן, כשמדובר בראיון טלפוני, החוו"ד שנכתבת הינה מאד בסיסית.  

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
7
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למדתי בגיון ברייס לפני 4 שנים קורס של שנה וחצ'
למדתי בגיון ברייס לפני 4 שנים קורס של שנה וחצ
03/06/2008 | 13:45
2
27
של בסיס נתונים DEVELOPER OF ORACLE & JAVA.סיימתי בהצטיינות.אבל אז הייטק היה על הקרשים.
האם אני יכול למצוא עכשיו עבודה במה שלמדתי אז ומה הית ממליצה?
תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ניסיון לייעץ..'
ניסיון לייעץ..
03/06/2008 | 20:24
1
34
ערב טוב,

חשובים פרמטרים נוספים למשוואה. מה עשית מאז, בן כמה אתה, מה דרישות השכר שלך וכו'. בנוסף, האם ניסית לחפש עבודה? מה היו תוצאות הנסיון? בפועל, לJAVA יש ביקושים ולכן אם לא ניסית, ממליצה לנסות.
יתכן ולא תקבל אתגרים בחזית הטכנולוגיה אבל תתמקם בעמדת זינוק להמשך.

בהצלחה!
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני הייתי ממליץ לפנות אליהם'
אני הייתי ממליץ לפנות אליהם
04/06/2008 | 15:59
14
לג'ון ברייס. אולי אפילו טלפונית
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הפורום התחיל רק אתמול?'
מה הפורום התחיל רק אתמול?
03/06/2008 | 14:25
11
לצפיה ב-'כמה שאלות...'
כמה שאלות...
03/06/2008 | 15:04
1
29
1.  יש לי חבר  בן 34-35 שסיים לימודים בהנדסת תוכנה במכללה ממוצע ציונים לא גבוה במיוחד בין 70-80.
כיום הוא מנסה כמעט שנה למצוא עבודה בתחום התוכנה ולא מצליח
(הוא ניסה בכל תחומי ה-IT: בסיסי נתונים, פיתוח, אפילו qa )
יש לציין כי הוא בעל רקע חזק מאוד במתמטיקה.
במהלך הלימודים הוא עסק בתחום המתמטיקה  והעביר שיעורים ותרגולים בכל מקצועות  המתמטיקה ברמה אוניברסיטאית לכל המחלקות. (ועד היום זה מטה לחמו...)
אציין גם כי הוא בעל ראש גדול, מבין ענין ומאוד יסודי ונכונות רבה ללמוד ולהתמקצע בתחום אחד.
היום מרב יאוש וחשש לקבל תשובה שלילית הוא כבר כמעט ולא שולח קו"ח....
מהן אפשרויות ההשמה שתוכלי להציע לו? והאם מכיון שהוא סיים תואר בגיל מאוחר יחסית זו עד כדי כך בעיה בשביל להשתלב בתעסוקה בתחום התוכנה? האם יש פתרונות יצרתיים כלשהם שכדאי לו לנסות? תודה !

2. האם קורסים ייעודים (למשל קורסים בפיתוח לשפה\טכנולוגיה ספציפית ממרכזי לימוד דוגמת ג'ון ברייס וכד') שנלקחו באופן פרטי ע"י מועמד שכבר יש ברשותו תואר ראשון במחשבים\הנדסת תוכנה יכולים להוות מיקוד והתמקצעות כ"תחליף" לניסיון מקצועי ועשוים לשפר או להוות יתרון  מול מועמד אחר.

3. עד כמה בוגרי הכשרות כאלה שלא עברו תואר 1 בתחום ובלי ניסיון,  מוצאים עבודה ובסביבות איזה משכורת בערך..

אני מודע לכך ששאלות 2,3 קצת כלליות אבל בכל זאת אשמח לשמוע ממה ידוע לך מניסיונך הרב...

תודה!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמה תשובות...'
כמה תשובות...
03/06/2008 | 20:25
39
ערב טוב,

1.מתמטיקה יכולה לשרת אותו בתחומים כמו פיתוח אלגוריתמים, פיתוח משחקים, תכנות פיננסי וכו'
2.עדיף נסיון בשטח. כמובן שתוספת ידע, עדיף בציונים טובים, לא גורעת. תמיד אפשר במסגרת הלימודים להרחיב את הנטוורקינג, שזה גורם חשוב לא פחות בחיפוש עבודה. יתכן והגורם המשמעותי של המועמד הינם באישיותו הסוחפת ואת זה קשה להעביר בקו"ח כתובים
3.בתחומי ההייטק יהיה להם קשה. בתחומי הIT יתכן ויהיה קל יותר. לא רוצה להתייחס לשכר כי חסרים לי נתונים בסיסים

בהצלחה!
פול.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך אתם מתמודדים עם אנשים לא סטנדרטיים'
איך אתם מתמודדים עם אנשים לא סטנדרטיים
03/06/2008 | 16:02
5
72
חויתי על בשרי אבל גם נתקלתי באחרים,
אנשים שהמסלול שלהם לא שגרתי אבל הם קליברים בתחומם ו/או בעלי יכולות גבוהות וידע רב שנובע מהמשך הדרך ולאו דוקא מהתואר הראשוני, נופלים בסינונים הראשונים בחברות השמה ובכלל לא מוצעים לתפקידים שמאד מתאימים להם.
בדוגמא האישית שלי לחברות ההשמה לא היה מה להציע לי ואת העבודות האחרונות שלי מצאתי דרך מודעה בעתון (לפחות אחת מהן יצאה גם לחברת השמה שהייתי רשומה בה ולא עלה בדעתם אפילו לשלוח את קורות החיים שלי)

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מוסיף-התמודדות עם הגדרות תפקיד לא סטנדרטיות'
מוסיף-התמודדות עם הגדרות תפקיד לא סטנדרטיות
03/06/2008 | 18:22
28
בתור "כולבויניק" שעשה הרבה מכל דבר התקשיתי לענות על השאלה "איזה תפקיד אתה מחפש". אז נכון שמצאתי משרות מתאימות דרך חברות השמה אבל התהליך היה ארוך ודרש הרבה סבלנות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' מצטרף לשאלה'
מצטרף לשאלה
03/06/2008 | 20:23
8
לצפיה ב-'אנשים לא סטנדרטים'
אנשים לא סטנדרטים
03/06/2008 | 20:27
2
55
ערב טוב אור,

האם אתה יודע להיות לא-סטנדרטי גם בחיפוש עבודה?  הרי ברור שאתה לא תעבור סינון סטנדרטי ובכל זאת בחרת במסלול עם סיכוי גדול להכשל? איפה היצירתיות שלך? איפה ההכנה המדוקדקת ואיסוף נתונים לפני הפעולה?
היות ואין לי פרטים על התחום שלך, אני יכולה להעיד שאנשים 'לא סטנדרטים' זו אישיות כוללת. יש להם ביקוש במיוחד כשהמנכ"לים של החברות מעורבים בגיוס. הם, בשונה ממשאבי אנוש\ גיוס, פתוחים לחשיבה שונה.
בנוסף, רמת הקשר של חברת ההשמה עם הלקוח יכולה להשפיע ולגרום לגיוס להכניס מועמדים מעניינים. תבדוק במדויק בשוק בו אתה רוצה להתקדם מי המנהלים המובילים, מה ואיך הם חושבים (כתבות בעתונים, אינטרנט, שאלות של מקורבים וכו')
ובנוסף, מי חברות ההשמה המובילות באותו תחום. תנסה ל'מכור' את עצמך וחשוב לא פחות, תבין איך מתקבלות החלטות בתחום.

מקווה שהצלחתי לעזור.
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
03/06/2008 | 20:43
13
דבריך לגבי חיפוש עבודה לא סטנדרטי כבודם במקומם מונח, אולם יש לציין שעצם ההגעה לשיחה עם מי ש"לא עובד לפי הספר" (מנהל בדרג כזה או אחר) ויהיה מוכן לגייס אותך במסלול ש"עוקף" את המדיניות הרגילה היא דבר קשה ביותר .

בנוסף, יש לציין גם שקבלה לעבודה בדרך כזו אפשרית בעיקר בחברות קטנות עד קטנות מאוד (בה הCEO או הCTO הוא גם המראיין) והרבה יותר קשה בחברות גדולות וממוסדות.

בקיצור, לכו תעשו תואר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
03/06/2008 | 21:46
26
למרות כל המעלות המוכחות שלי, יש לי גם נקודת תורפה קריטית מאד ברמת הבכירות שבה אני מחפשת (איזור הסמנכ"ל) והיא חולשה ברמה של יצירת קשרים "פוליטיים" (בניגוד לחברויות אמת - שכאלה כמובן יש פחות ולאו דוקא במקומות איסטרטגיים).
עד כה הצלחתי למצוא עבודה - כי כאשר שמעתי על המשרה והצלחתי להגיע ולהציע את עצמי, היה לי מה להציע ועם מה להרשים.
אבל בחברות כמו שלך מסתובבות משרות בכירות שבכלל לא יוצאות לשוק, ואז כששומעים על כך שהמשרה אוישה זה בודאי מאוחר מדי להציע מועמדות.
השאלה שלי היא לא ספציפית לגבי עצמי והיום כי במקרה אני לא מחפשת עבודה כרגע, אלא איך אתם מתמודדים עם מועמדים מה"סוג" שלי , להצליח להבין את האכויות ולדעת להציע להם משרות נכונות להם, לטובת שני הצדדים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא בא מתחום ההי-טק ורוצה לעשות הסבה'
אני לא בא מתחום ההי-טק ורוצה לעשות הסבה
03/06/2008 | 16:16
2
39
לכן למדתי קורס לניהול מרקום בחברות הי-טק. עד היום שלחתי למעלה מ-100 פעמים קורות חיים דרך חברות השמה באינטרנט, אף לא אחת קיבלה איזו שהיא תגובה... למקצוע הספציפי הזה ישנן דרישות מאוד גבוהות, בעיקר של ניסיון ואנגלית שפת אם.
ניסיון אין, כי אני חדש בתחום, אבל את כל היכולות של איש מרקום יש לי וברמות גבוהות מאוד.
מדוע חברות הי-טק לא מחזיקות גם מחלקות ללימוד וחניכה גם בתחום הזה ובכלל?
מדוע חברות הי-טק לא מחזיקות מספר אנשי מרקום שעובדים יחד, כי ידוע שכמה מוחות שווים הרבה יותר מאחד, והיצירתיות רק תעלה. דבר מאוד דומיננטי בעולם השיווקי תקשורתי של היום?
מהן בכל זאת האפשרויות שעומדות בפניי, כדי שאוכל לפחות לקבל הזדמנות להוכיח מה אני שווה? או שלפחות החברות הרלוונטיות תקבלנה את קורות החיים שלי ויזמנו אותי לראיון אישי?
אודה על כל התייחסות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הסבה להייטק'
הסבה להייטק
03/06/2008 | 20:29
1
72
ערב טוב,

אתה שואל שאלות מהותיות ונכונות אבל לא תמיד יש תשובה מסודרת . כעקרון, מרקום בישראל זו פונקציה שלא תמיד ברור מעמדה בארגון. לא הרבה חברות ישראליות מבינות וחושבות מרקום לעומק ולא תמיד מוגדר התפקיד כאסטרטגי. לכן, ניתן לראות בעיתות מצוקה כלכלית שכשחברה מצמצמת בכח האדם, מרקום יכול להיות מהנפגעים הראשונים.  
אכן, אם אין לך נסיון ולא שפת אם, לא ברור לי למה אתה חושב שיש לך יכולות מרקום גבוהות? יש לך נסיון מוכח?
אם כן, לנסיון יש משקל חשוב. לא בטוח שכדאי שתתמקד בתחום ההייטק. זכור - הייטק זה לא הכל בחיים.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ברור לי שהי-טק זה לא הכל בחיים'
ברור לי שהי-טק זה לא הכל בחיים
03/06/2008 | 23:08
27
עם זאת אינני מסכים עם תגובתך. זה רק מראה לי שחברות ההשמה די כבולות ביכולות שלהן, ואלמנט הקומבינה ו"חבר מביא חבר", הוא הקריטי שבינהם.
גם לא הראת לי שאת יודעת את מהות המקצוע מרקום, כי אמנם אין לי שפת אם אנגלית, אבל יש לי אנגלית ברמה גבוהה מאוד, בהרבה משל מהנדסים רבים שמייצגים חברות בחו"ל, למעשה כמות האנגלוסקסיים בארץ הינו נמוך, ואין הרבה כאלה שהם גם דוברי אנגלית ברמת שפת אם וגם מרקומיסטים, ועם זאת אני מקבל לאי-מייל שלי דרישה למרקום 3 פעמים ביום... זה מעט אבסורד. מרקום זה בכל הקשור להעברת מסרים, יצוב ומיתוג. אסטרטגיה שיווקית, העברת מצגות, כתיבה שיווקית. עבודה על אינטרנט. את כל זה יש לי ולא בהגדרה של ניסיון בחברות הי-טק, אלא באופן עצמאי...
אני מבין את נושא הניסיון שחברות הי-טק כל כך רוצות, כי אין זמן והתחרות גדלה, עם זאת, זו לא בהכרח הדרך הנכונה..
אני יודע, שלחברות השמה אין יותר מדי השפעה. הן מקבלות דרישות, וכל מי שלא עונה במאה אחוז עליהן, פסול. גם הנחה זו מוטעית, כי רבים הם האנשים המוכשרים שפורצים משום מקום. ויכול להיות שאחד כמוני, יהווה פריצת דרך לחברה זו או אחרת. ואיך אפשר לדעת ללא ראיון אישי, מבחנים מסויימים ומשימות???
אני חושב שיש לכם עוד הרבה, מה לעשות, כי כרגע אתם רק דף על הקיר. וכדי להיות גדולים צריך תמיד לשאוף להיות יותר...
תודה על ההתייחסות, אני כנראה אקבל את ההזדמנות שלי במקום אחר...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל כמה זמן להחליף מקום עבודה?'
כל כמה זמן להחליף מקום עבודה?
03/06/2008 | 17:00
1
40
שלום,
מצד אחד כולנו רוצים שינוי אווירה,שינוי תפקיד, שינוי שכר, שינוי...
מצד שני אם אני מחליף מקום עבודה לעיתים תכופות זה לא יראה טוב.
מהו הזמן האידיאלי להחלפת עבודה מבלי שזה יראה רע מידי?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'החלפת מקום עבודה'
החלפת מקום עבודה
03/06/2008 | 20:30
53
ערב טוב,

שאלה קצת טריקית, הייתי אומרת. אני לא חושבת שצריך להיות כלל אצבע. אם חברה מאפשרת לך אופק התפתחות – מקצועית וכלכלית, אין סיבה לעזוב רק בגלל באזזז.  
כמובן שאם אתה בשנות ה-20 הפרמטרים שונים מגיל 30 או 40.  אני אישית מאמינה שככל שאדם מתמקד ומתמחה ב'נישה' שלו, הוא לא צריך להיות מוטרד מאיך קו"ח שלו נראים. כבר ירדפו אחריו...

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה לגבי בעלי ניסיון אבל חסרי תואר?'
מה לגבי בעלי ניסיון אבל חסרי תואר?
03/06/2008 | 17:11
1
18
איך שוק התעסוקה היום יקבל אדם בעל מספר שנות ניסיון בפיתוח אך ללא תואר?
האם קיים קושי במציאת עבודה? והאם קיים ביטוי משמעותי במשכורת לזה שחסר תואר? ומה לגבי התקדמות בעתיד? עד כמה החוסר הזה משפיע לרעה?

תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בעלי ניסיון בלי תואר'
בעלי ניסיון בלי תואר
03/06/2008 | 20:31
38
ערב טוב מגשים,

נסיון הוא פרמטר חשוב, לעיתים חשוב מאד. תלוי בתחום ותלוי בנסיון.
כעקרון, תואר אקדמאי רלוונטי, חשוב הרלוונטי, יביא לידי ביטוי  את נושא השכר וההתקדמות.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מהנדס תכנה - חזרה לעבודה לאחר הפסקה של 3 שנים'
מהנדס תכנה - חזרה לעבודה לאחר הפסקה של 3 שנים
03/06/2008 | 17:26
2
30
אני מהנדסת תכנה בעלת ניסיון של מספר שנים בפיתוח תכנה בחברה גדולה. עשיתי הפסקה של 3 שנים (בזמן זה עסקתי בתחום שונה לגמרי) גיליתי שקשה לי מאד לקבל ראיונות עבודה עכשיו. מה המלצתך לגבי אופן החזרה לעבודה? האם יש תחום שבו יהיה לי יותר קל להשתלב? האם קורס בתחום מסוים יכול לקדם אותי - מה התחום שכדאי להתמקד בו?
תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה בשינוי קל'
מצטרף לשאלה בשינוי קל
03/06/2008 | 19:03
1
18
כיצד בעל ניסיון ארוך אך חסר השכלה אקדמית יכול לחזור לפיתוח אחרי "הפסקה" של שנתיים בה פיתח בעיקר אבי טיפוס שאינם עולים בקנה מידה אחד עם "מגמות" הפיתוח השמרניות וכיצד ניתן להציג את זה בקורות חיים וראיון?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הפוגה בהייטק'
הפוגה בהייטק
03/06/2008 | 20:37
42
ערב טוב לשני השואלים

יש משקל גדול לרצף, ובמיוחד אם אין סיבה 'טובה' להפסקה.  לכן, יש משמעות לתכנים בהם עסקתם, עד כמה הייתם מובילים בתחומכם, מה גילכם. אני חושבת שכדאי שפעילו את הנטוורקינג שלכם, שהרי עבדתם במקומות ויש לכם קשרים. אל תחששו לפנות ולהפעיל. נכון שזה לא טבעי לרובנו, במיוחד כשזה קשור בעצמנו, אבל יש מודעות הולכת וגדלה לחשיבות הנטוורקינג.
תשתמשו בסביבות הרלוונטיות בווב 2.0 (פייסבוק, לינקדאין וכו'). לפעמים, חשיבה שונה יכולה להיות יתרון.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברות בינלאומיות המשקיעות בישראל'
חברות בינלאומיות המשקיעות בישראל
03/06/2008 | 17:46
1
13
מה לדעתך ומניסיונך הולך להתרחש ואולי כבר מתרחש בישראל בתחום הקמת חברות הייטק בינלאומיות?
אם ישנה השקעה ופריחה בנושא, האם חברות אירופאיות,אמרקאיות מקימות בישראל סניפים?
מהו החתך המתקיים בארץ מבחינה כמותית מספרית / אחוזים?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברות בינ"ל המשקיעות בישראל'
חברות בינ"ל המשקיעות בישראל
03/06/2008 | 20:39
13
ערב טוב ותודה על השאלה המעניינת,

לדעתי, אנחנו ביג טיים על המפה. רק בשנה האחרונה נפתחו וגם הורחבו כאן פעילויות של יאהו, GM, מיקרוסופט, יבמ, גוגל ועוד. גם בתחומי טכנולוגיות חלופיות ישראל בפוקוס חזק של העולם הן מבחינת משקיעים והן בפעילות בפועל.
שי אגסי וחברתו Better Place מושכים המון תשומי עולמי. רנו מתכוונת לפתוח מרכז פיתוח. כנסי הwatech, cleantech Biomed שהיו לאחרונה (כולל היום ומחר) מושכים קהל גדול גם מהעולם.
אני מאמינה וגם חוששת שיש תשתיות שתלויות בחזון של ממשלה. גם בהשקעה בתשתיות כבדות, כגון ביוטק וגם בחינוך.
כמובן, חייבים לטפל בכשרון הכי גדול שלנו – הביורוקרטיה. משקיעים זרים מכירים את העולם ויודעים על חלופות נוחות
(עיין ערך: סינגפור או אירלנד). אם נצליח לרתום גם את הממשלה לנושא, נמשיך להיות מדינה עם מטבע חזק, אחוז אבטלה נמוך, מקדמי צמיחה גבוהים ונשאר 'רק' לטפל בשלום עם השכנים. אינשאללה.

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הייטק בגליל ובנגב'
הייטק בגליל ובנגב
03/06/2008 | 17:51
4
15

מהו אחוז/כמות חברות הייטק שקיימות כיום בנגב ובגליל?
האם ישנו גידול והתפתחות חברות הייטק ישראליות בנגב/גליל וכתוצאה מכך נהירה חיובית לאזורים אלו?
האם חברות הייטק מחו"ל עתידות להשקיע בהקמת חברות הייטק נוספות בנגב ובגליל?
או שהיייטק ימשיך וישא את הדגל באזור המרכז.?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הבדלי השכר לסטודנט בדרום לעומת המרכז?'
מה הבדלי השכר לסטודנט בדרום לעומת המרכז?
03/06/2008 | 17:54
1
29
במקצועות של תוכנה/מערכות מידע/הדנסת מחשבים/עיבוד אותות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבדלי שכר'
הבדלי שכר
03/06/2008 | 20:57
43
ערב טוב היטמן!

יכול להגיע להפרשים של כ 15% באפן גורף. לא אוכל להכנס לדקויות בפורום ללא מידע נוסף.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נגב וגליל'
נגב וגליל
03/06/2008 | 20:55
1
21
ערב טוב אורה,

יש הפרדה בין הנגב והגליל. בגליל יש מספר מוקדים, כגון: תל חי, צפת (בר-אילן) וכדו' וכן התעניינות ותהליכים משמעותיים של השקעה תשתיתית בתחומי טק – קלינטק, ביוטק וגם הייטק.  בנגב התהליכים יותר איטיים. יש נוכחות וחשיבות לאונ' ב"ג וכן יש חזון לא ממומש שהוביל פרופ' ברוורמן.  אני מאמינה שככל שהמדינה תדע לתגמל ולתמרץ הן את המשקיעים והן את העובדים, התהליכים יהפכו למגמה ולא יהיו קוריוזים. במציאות, עדיין העיקר מתרכז בהרצליה-רעננה, קיסריה-נתניה, חיפה.
להערכתי יש כאן 20-80 קלאסי כשה 20% מתפזר על הרבה מקומות.

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכחת את רחובות, יקנעם.'
שכחת את רחובות, יקנעם.
03/06/2008 | 20:58
10
מהתרשמותי זה 90% מישור החוף, 10% כל השאר.
לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך מנהלים קריירה מעל גיל 45 עם 20 שנות וותק?'
איך מנהלים קריירה מעל גיל 45 עם 20 שנות וותק?
03/06/2008 | 18:50
1
27
מה על מנהל פרוייקטים מתקרב לגיל 50, ברוטו כ-35K לחודש, לעשות על מנת לשרוד בתפקיד ו/או למצוא עבודה אחרת אם מפוטר? קרה לחברים בני דורי שפוטרו כי הם הפכו יקרים מדי לחברה. למרות שהם מקצוענים מהשורה הראשונה, נתקלתי במקרים של אנשים כאלה שלא מצאו עבודה בכלל ואחרים מצאו רק עבודה בתפקידים זוטרים ובשכר של שלפעמים פחות מחצי ממה שהרוויחו קודם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ניהול קריירה מעל גיל 45'
ניהול קריירה מעל גיל 45
03/06/2008 | 20:56
45
ערב טוב,

נושא כאוב ואמביוולנטי. מצד אחד, החברות משוועות למועמדים, בוודאי איכותיים ובעלי נסיון ומאידך, כפי שתיארת טוב ממני.
אני מאמינה שחלק מהפתרון נעוץ במודעות של המנכ"לים בחברות. אם הם ישדרו פתיחות, חשיבה מחוץ לקופסא ויתנו למחלקת הגיוס שלהם את החזון והמנדט, אז נראה שינוי. מנסיוני, מנכ"ל ידוע ומוכר בתחום ההייטק מקדיש חלק מימי שישי לפגישה בפועל עם מועמדים 'מחוץ לקופסא'. הוא רואה בזה תהליך מעשיר, מרחיב אופקים ולפעמים נוצרות אינטרקציות ונתפרים תפקידים לפי הפוטנציאל ולא לפי הקו"ח.  כמה מנכ"לים עושים את זה??

פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תיקון קל'
תיקון קל
03/06/2008 | 18:54
15
שמה הוא פול צוקר, ולא פולי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אחת ולתמיד איך בוחרים חברת השמה ראויה?'
אחת ולתמיד איך בוחרים חברת השמה ראויה?
03/06/2008 | 19:02
1
20
הרי ידוע שכל ההייטקיסטים מחפשים  עבודה בסתר. מאין לי לדעת שאני יכולה להפקיד את קורות חיי בידיים מיומנות?
שאלה נוספת:באילו תחומים חברות השמה עושות השמה?
אם למשל אני רוצה לעבור לתחום הביומד אבל אני בוגרת מדעי המחשב האם אתם גם יכולים לעשות לי השמה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך בוחרים חברת השמה ראויה?'
איך בוחרים חברת השמה ראויה?
03/06/2008 | 20:59
49
ערב טוב,

שאלה כלבבי

איך את יודעת לבחור רופא, במיוחד כזה שעיסוקו בתחומים אינטימיים?  שואלים. חוקרים. מנסים.  כעקרון, כ 35% מהגיוסים בתחומי ההייטק והביומד נעשים ע"י חברות השמה. 22% ע"י אינטרנט, 17% ע"י חבר-מביא-חבר והשאר בכל האפשרויות הנותרות. לכן, אי אפשר להתעלם מהמקור שנקרא: חברת השמה.

לגבי איכות? שאלה רגישה. אין מדד, בוודאי לא רישמי. תצטרכי לשאול (קולגות, מנהלי\ות גיוס ומשא"ן) לבחון (מה הרקע והמוניטין, תחומים, האם האתר נותן מידע על אנשי המפתח בחברה וכו'). עובדה לא ידועה היא שחברת השמה בישראל חייבת להיות בעלת רשיון של משרד העבודה. לצערינו, אין לזה  שיניים.
כמספר התחומים כך מספר חברות ההשמה. מ one man show שעובד בבית ועד פירמות מסודרות, מגובות בתשתיות טכנולוגיות ותהליכיות.
לגבי מעמר לביומד, זה טרנד חזק. יש ביקושים.  במידה ותרצי עזרה, את מוזמנת לשלוח קו"ח אליי אישית.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה במשרה חלקית בהיי-טק'
עבודה במשרה חלקית בהיי-טק
03/06/2008 | 19:55
1
42
מה האפשרויות של מהנדס תוכנה עם 3 שנות ניסיון, בוגר אוניברסיטה מצטיין, ייתכן אף עם תואר שני, לעבוד במשרה חלקית בהייטק (שאינה "משרת סטודנט" מבחינת התכנים והאחריות שלה) ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודה חלקית בהייטק'
עבודה חלקית בהייטק
03/06/2008 | 21:01
39
ערב טוב,

על בסיס הנתונים שנתת, מ 1 ועד 10, הייתי נותנת לזה 7-8. לפחות. שלח וננסה.
בכל מקרה, כדי להעריך באופן מדויק יותר אזדקק לעוד פרטים.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ערב טוב לכל חברי הפורום'
ערב טוב לכל חברי הפורום
03/06/2008 | 19:55
3
36
ערב טוב לכולם,

תודה על שהזמנתם אותי להתארח בפורום החשוב והמעניין הזה.
אשמח לענות על שאלותיכם
ולסייע ככל שאפשר.

שיהיה לכולנו ערב נעים.
פול צוקר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תמונת מצב - תחום התוכנה/בכירים'
תמונת מצב - תחום התוכנה/בכירים
03/06/2008 | 20:04
2
19
שלום וערב טוב. תוכלי לתת תמונת מצב מתחום הנדסת תוכנה/EMBEDDED (משובצות מחשב, טלקום) בנקודות הבאות:
1. בקטגוריה של ר"צ צוותים ואף מעל  (נסיון של 10+ שנים) - מה מצב הביקוש כיום ?
2. מה רמת השכר הצפויה כיום לבעלי נסיון רב כאמור ? האם היתה ירידה לאחרונה ?
3. האם יש השפעה לנושא ירידת ה$ על רמת השכר וכיצד ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תחום הבכירים (תוכנה)'
תחום הבכירים (תוכנה)
03/06/2008 | 21:11
1
31
ערב טוב רפיד,

1. לשמחתי הביקוש ממשיך להיות גבוה היום. עדיין כמובן, הביקוש למהנדסים גבוה יותר ולעיתים חברות מעדיפות להצמיח את ראשי הצוותים מבפנים ולא להצניח מישהו מבחוץ, אך עדיין יש ביקוש יפה.
2. רמת השכר (כמובן כפוף לניסיון, השכלה, חברה מגייסת) תנוע בין 30-35 אלף ש"ח.
3. כיום אנחנו עוד לא מרגישים את השפעת הירידה בשער הדולר על השכר אך אין לדעת איך השוק ימשיך להגיב באם הירידות ימשכו..

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
03/06/2008 | 23:25
5
ליצירת קשר - במסרים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכר סטודנטים'
שכר סטודנטים
03/06/2008 | 19:57
1
110
תוכלי לתת אומדן של שכר סטודנטים מצטיינים למדמ"ח  (תואר ראשון ושני) בחברות המובילות? בחברות סטארטאפ? הבדלים בשכר לסטודנטים בין מעסיקים בחיפה, ירושלים וגוש דן? מהו הטווח העליון של שכר לסטודנטים איכותיים במיוחד?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכר סטודנטים'
שכר סטודנטים
03/06/2008 | 21:02
61
ערב טוב,

יש ביקוש ואף מגמה של העסקת  סטודנטים. להערכתי, תואר ראשון, מצטיין, ינוע בין 60-80ש"ח\שעה.
תואר שני, אף יותר. וכן, יש הבדלים בין מדינת 09 ובין מדינת 04 ובטח 02. יכול לנוע עד כ 30%.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלתי ממקודם- מכון לב או בר אילן'
שאלתי ממקודם- מכון לב או בר אילן
03/06/2008 | 20:33
7
158
ערב טוב פולי,
איפה עדיף ללמוד מדעי המחשב? מכון לב או בר אילן, האם ההבדל הוא משמעותי?
כמו כן- האם ההפרש בין אלו לבין אונ' תל אביב הוא גדול מאוד מבחינת איכות התואר, מבחינה טכנית זה יותר קשה לי להגיע לשם...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מכון לב או בר אילן'
מכון לב או בר אילן
03/06/2008 | 21:04
6
85
ערב טוב,

לשאלתך, בר אילן !! זו אונ' שהפתיעה אותי ב2-3 שנים האחרונות במאמצים ובתוצאות שלהם בתחומי מדמ"ח. יש להם מקום נכבד בשביעיה המובילה של האונ'.
לגבי קיזוזים, היות והשוק כלכך דינמי, לא בטוח שאפשר לצפות ל3-5 שנים הקרובות. אם אתה צריך לקבל החלטה עכשיו, בר אילן תהיה המלצתי.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השביעיה המובילה של האונ''
השביעיה המובילה של האונ'
03/06/2008 | 21:05
5
73
א. מובילה לפי מה? לפי שכר ממוצע של עבודה ראשונה? לפי רמת הלימודים? לפי הקלות בה מוצאים עבודה יחסית לבוגרי אונ' אחרות?

ב. אפשר את הרשימה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אפשר לענות לך על זה בעצמי?'
אפשר לענות לך על זה בעצמי?
03/06/2008 | 21:14
1
66
א. לא צריך להיות מובילים כשיש רק 7 בכל מקרה.(הרי השאר מכללות)
ב. אוניברסיטאת תל אביב, בר אילן, אוניברסיטאת חיפה, האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטאת בן גוריון והטכניון
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו, יצאתי טמבל '
נו, יצאתי טמבל
03/06/2008 | 21:23
27
לצפיה ב-'יש רק שבע אוניברסיטאות בארץ'
יש רק שבע אוניברסיטאות בארץ
03/06/2008 | 21:15
1
53
לא לפי סדר כלשהו - ת"א, טכניון, העברית, בר-אילן, בן-גוריון, חיפה, והפתוחה.  אני מניח שלכך היתה הכוונה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שמונה'
שמונה
47
מכון ויצמן
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השביעיה המובילה'
השביעיה המובילה
03/06/2008 | 21:16
65
מדד הדירוג של האוניברסיטאות נקבע לפי פרמטרים שונים שרק את חלקם אני יודעת.
מדובר בשילוב של תוכן הקורסים, סילבוסים, איכות התכנים והמרצים, רמת הלימודים וכו' וכו'.
אין ספק שבוגרים טובים המשתלבים בחברות עושים יחצנות טובה לאוניברסיטה!

את הדירוג הפנימי אין לי לצערי אך בשלושת הראשונות תוכל למצוא את הטכניון, ת"א ובן גוריון.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכר בהייטק'
שכר בהייטק
03/06/2008 | 20:35
1
63
למה כל כך קשה למצוא סקרי שכר מדויקים או נתונים אמיתיים הנוגעים לשכר בהייטק?
בתור עובד בתעשיה, הייתי רוצה לדעת איפה אני עומד ביחס לאחרים בתפקידי, ולהיות עם היד על הדופק.

כמו כן, שמעתי רבות על המשבר הקרב ובא בתחום ההייטק, באיזו צורה ותוך כמה זמן להערכתך הנושא יגיע וישפיע כאן בארץ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שכר בהייטק'
שכר בהייטק
03/06/2008 | 21:30
71
ערב טוב,

שכר, באופן עקרוני, הוא נושא אינטימי ורגיש ברמה האישית ואסטרטגי ומסווג ברמה של גופים עיסקיים. לחברות יש אינטרס לשדר חדשנות ועדכנות אבל לנסות ולקצץ בסעיף הכי כבד בהוצאות שזה השכר.
למזלנו, האינטרנט והנטוורקינג פותח מרחבים שלא היו קיימים לפני מספר לא רב של שנים. צ'וטט לך במרחבים. מצא פורומים רלוונטיים לך. שאל שאלות. קבל תשובות. תסנתז את התוצאות ותהיה יותר חכם.
יש משבר באויר. יש השפעה בשטח. חברות בשלבים הראשונים של חייהן, במיוחד לפני שיש מכירות, מגייסות כספים בדולרים ומשלמים משכורות, בעיקר, בשקלים. רק זה מוריד 30% משווי הכסף. כמוכן, יש כבר התחלות של קיצוצים.  
אני ממליצה להתחזק במקום העבודה, להעצים את המקצוענות שלך, לחפש אפשרויות קידום בתוך הארגון.
לא חייבים לקפוץ דווקא בימים אלו. בפועל, אם אתה מקצוען, חברה שתרצה אותך תדע איך להגיע אליך.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מועמד מול חברת השמה'
מועמד מול חברת השמה
03/06/2008 | 20:53
2
33
שלום,

אני מחפש עבודה כמתכנת C/C++. יש לי תואר במדעי המחשב (בהצטיינות), וניסיון של 5 שנים, אבל זה ניסיון ישן, כי ב-9 השנים האחרונות עשיתי דברים אחרים (אני בן 40). יש לי שתי שאלות:
1. שלחתי קו"ח ל"נישה" דרך אחת המודעות המופיעות ב- alljobs ולא חזרו אלי. האם יש טעם להמשיך לשלוח קו"ח לנישה, בתגובה למודעות נוספות?
2. האם יש למי לפנות ב"נישה" על מנת לבקש טיפול "ייחדי", כלומר כשאני מבטיח לא להשתמש בחברות השמה אחרות לתקופה מסוימת?

תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלה מסקרנות (במסר אם אין באפשרותך לענות כאן)'
שאלה מסקרנות (במסר אם אין באפשרותך לענות כאן)
03/06/2008 | 21:07
18
מה גורם לבוגר מצטיין בעל 5 שנות נסיון בתחום לעזוב הכל ולעסוק במשך 9 שנים בדברים אחרים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מועמד מול חברת השמה'
מועמד מול חברת השמה
03/06/2008 | 21:33
37
ערב טוב אורן,

איפה רכשת את התואר?  חשוב להבין למה פרשת והאם עסקת בזמן הזה במשהו שיש לו רלוונטיות לתחום ההייטק.
אכן, ההפסקה שלך לא עושה לך חיים קלים. אתה בעצם נבחן מול חבר'ה בני 30.  
תנסה למצוא יתרונות אמיתיים שיש לך, לבדל את עצמך, לחשוב לאיזה תחומים או סוגי חברות היתרונות שלך מתאימים.

אני אוהבת את צורת החשיבה שלך (סעיף 2). הבעיה היא האם הקו"ח שלך כבר מסתובבים בשוק ואין ממש ערך ל'בלעדיות'.
בכל זאת, בוא ננסה. שלח את קו"ח  שלך ל -  Menachem@nisha-hr.co.il. תהיה ערוך לקבל גם תשובה : לא, אין מה להציע.  תזכור אנחנו משרתים לקוחות והם בעצם קובעים את המדדים.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעצבים גרפיים והייטק'
מעצבים גרפיים והייטק
03/06/2008 | 21:02
10
12
איך משתלבים בחברת הייטק? התחושה היא שאין ביקוש לאנשים במקצוע הזה (אני מדבר על בעלי תארים ומאד חדים בתחומם) אך למעשה בכל הקשור לניראות - לא ניתן היום להפריד תוכנה, אתרים וממשקים מעיצוב.

איפה להתחיל?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המכללה האקדמית של ת"א-יפו'
המכללה האקדמית של ת"א-יפו
03/06/2008 | 21:12
2
33
1.האם נכון יהיה להגיד שרוב המעסיקים מחשיבים את המכללה ברמה זהה לאוניברסיטאות, קרי יזמנו את בוגרי המכללה לראיונות עבודה ולא יסננו על בסיס השם "מכללה"?

2.האם סטודנט במכללה האקדמית של ת"א-יפו בעל ממוצע 80 יכול למצוא עבודה בפיתוח או שדינו לעסוק בQA בלבד?

3.מה בערך השכר הממוצע לבוגר מדעי המחשב המכללה האקדמית של ת"א-יפו?

תודה ויום טוב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המכללה האקדמית ת"א יפו'
המכללה האקדמית ת"א יפו
03/06/2008 | 21:28
51
ערב טוב אדי,

אכן, למכללה האקדמית ת"א יפו יש שם איכותי ביותר בקרב חברות הייטק בישראל. ראייה לכך הוא היריד תעסוקה שהתקיים שבוע שעבר במכללה בו השתתפו חברות הייטק מובילות.
לממוצע יש משמעות גדולה ביותר בשלב הסינון לכן השתדל לשמור על ממוצע גבוה ככל שניתן.
השכר לבוגרי המכללה לרוב עומד בשורה אחת עם שכר בוגרי האוניברסיטאות (13-16 אלף ש"ח).

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סטודנטים מהאקדמית ת"א'
סטודנטים מהאקדמית ת"א
03/06/2008 | 21:31
39
היי...
במעבר מהיר ראיתי את ההודעה שלך ..אז ככה...
אני אישית סטודנט סוף שנה ב' במכללה ועובד תוך כדי בפיתוח נטו (בשפות C++  ,דוט נט)
כמו כן אני אישית מכיר מספר לא קטן של סטודנטים שלומדים איתי  שגם כן עובדים בפיתוח,
סה"כ הכל תלוי בך (אתה זה שתצטרך לעבור את מבחני הקבלה).
למכללה יש שם מצוין בשוק ובצדק !!! אין לנו בעיה מול בוגרי אוניברסיטאות בזימון לראיונות ..שוב ממה שאני אישית חוויתי ומכיר.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעצבים גרפיים והייטק'
מעצבים גרפיים והייטק
03/06/2008 | 21:21
6
28
ערב טוב,

לצערי באמת אין הרבה משרות לגרפיקאים בשוק ההייטק
אך לשמחתך, עם התפתחות עולם הסטארטפים בישראל (ובעיקר בתחום ה - Gaming) כמות המשרות בתחום של עיצוב וגרפיקה
עלתה.
מניסיון אישי של חברים אני יכולה לספר לך שיש לי מספר חברים ומכרים שהצליחו להשתלב בתחום ע"י פירסום העבודות שלהם ברשתות חברתיות ואתרי Web 2.0.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי GAMING'
לגבי GAMING
03/06/2008 | 21:24
4
16
האם באמת יש כאן גופים שעוסקים בזה או שזו אגדה אורבנית ? ואם כן.. מה תחומי העיסוק שלהם ומה הפרופיל הטכנולוגי/נסיוני/אקדמי הממוצע של המתכנתים שם ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'GAMING'
GAMING
03/06/2008 | 21:52
3
15
ערב טוב,

יש ויש. בארץ פועלות כ-80 חברות המחולקות ל-3 תתי תחומים: consumer, publishers&distributors, development.
יש כנסים ממוקדים בתחום, האחרון התקיים לפני כחודש בבינתחומי בהרצליה. יש פורומים. יש מובילי דעה. יש 'כוכבים' ישראלים בעום (שאול אולמרט, איציק בןבסט ועוד)
היופי בתחום הזה הוא המגוונות וחוסר הגבולות של מאפייני האנשים והתחומים. שילובים בלתי אפשריים של בוגרי פילוסופיה, פריקים של מחשבים, אנימטורים, אנשי ביזנס והרבה צעירים, כולל כוכבים בני 16.
תחום מדהים ומאתגר. אני אוהבת אותו.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/06/2008 | 21:58
4
לצפיה ב-'טוב צריך להיות זהיר עם זה'
טוב צריך להיות זהיר עם זה
04/06/2008 | 23:50
1
6
אלא אם כן אתה רוצה לעבוד בהימורים.
בגדול מחוץ לחברות ההימורים, הנישה מתחלקת ליצרנים של משחקי casual, כמו אובורן מדיה, משחקי הסקיל שבעצם מנסים לפרוץ את המגבלות חוקיות שקשורות להימורים (דרך רמי, ששבש, פול וויראציות על משחקי קלפים שונים וכדומה).  כמו סטודיאוים שמנסים לעשות את הדבר האמיתי (כלומר לפתח משחקים קלאסים לקונוסולות שונות או לפיסי).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני יותר סקרן לגבי האחרונים שציינת'
אני יותר סקרן לגבי האחרונים שציינת
05/06/2008 | 00:58
5
הסטודיו-ים  שמפיקים משחקים לפלטפורמות שדורשות כרטיס האצה גרפי
הדברים האמיתיים שדורשים הבנה של קווטריונים , מנועי משחק ,מפות נבונות, MOTION CAPTURE , MOVEMENT ESTIMATION , בינה מלאכותית שמדמה התנהגות יחיד או התנהגות של flock כתיבת מצלילים שרתי משחק שצריכים לטפל בסביבה מדומה מבוזרת במחשבים של אלפי שחקנים ,ומנועים פיסיקלים  ... הדברים הבאמת מעניינים !

, יש כאלה בארץ בכלל או שאני סתם .. אממ. מקווה?

שמעתי שיש תוכנית בבית ברל למשחקולוגיה אז הנחתי שהם "מייצרים בוגרים" בעבור תעשייה מסויימת , והסטטיסטיקה המאכזבת שחישבתי עד כאן היא שרוב מי שעוסק בדברים האלה הם בכלל חברות ביטחוניות בתחומי סימולציה ושו"ב...  

- נ.ב.  אצלי פיפוש לא נחשב משחק ,וסוליטר זה עלבון לעבודה של גורדון מור , אז נא לא להתחכם

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מומחי GUI, מעצבי גרפיים לממשקים?'
מומחי GUI, מעצבי גרפיים לממשקים?
03/06/2008 | 21:30
6
לצפיה ב-'בוגר טרי מתי להתחיל לחפש'
בוגר טרי מתי להתחיל לחפש
03/06/2008 | 21:17
1
42
היי אני מסיים ב15 באוגוסט ללמוד כמה זמן לפני סיום התואר את ממליצה להתחיל לחפש עבודה?,
בהנחה שאני רוצה לעבוד ישר עם סיום הלימודים.

תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בוגר טרי'
בוגר טרי
55
ערב טוב לבוגר הטרי,

מ....עכשיו
אל תהסס. התחל כבר עכשיו.
זאת התקופה של כל ירידי התעסוקה במוסדות האקדמים וכבר עכשיו החברות מאיישות את משרות הבוגרים.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסת מכונות ואווירונאוטיקה'
הנדסת מכונות ואווירונאוטיקה
1
53
שלום,

מה מצב השוק במקצועות הללו ? יש ביקוש ? מה גובה המשכורות ?

תודה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסת מכונות ואווירונאוטיקה'
הנדסת מכונות ואווירונאוטיקה
03/06/2008 | 21:51
29
ערב טוב,

לא ציינת את נסיונך. כעקרון, מהנדס מכונות עם נסיון בתכן מיכני, ימצא עבודה. אם הוא טוב, ימצא עבודה טובה ומהר. בתחום האוירונאוטיקה, שזו נישה בפני עצמה, יש פעילות יפה, אם כי מצומצמת.  
בתחום הזה הנושא של הפרייבט נטוורקינג מאד חזק. אם יש לך יכולת נטוורקינג, זה המקום והזמן להשתמש בהם.
לא יכולה לתת תשובה כללית לשאלת שכר כללית. תלוי בהרבה פרמטרים. או כמו שאמרו כבר גששינו: כמה? שבע.
אל תהסס לפנות אלי עם שאלות מדויקות ומרובות פרטים. אשמח לעזור.

בהצלחה.
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסה ותואר שני'
הנדסה ותואר שני
03/06/2008 | 21:27
1
24
-השאלות מתייחסות להנדסת תעשיה וניהול - אוניברסיטת בן גוריון

1. האם ישנו יתרון לבעלי תואר שני (בתחום ניהול פרוייקטים או מערכות מידע) על פני בעלי תואר ראשון במציאת עבודה ראשונה בתחום הרלוונטי (הכוונה לתוכנית מהירה לתואר שני למצטיינים)?
2. האם קיימים הבדלי שכר בין בוגר רגיל (ממוצע עד 85), מצטיין (85 עד 90), ובעל ממוצע מעל 90? (תשובה מספרית)
3. מה השכר המקובל לבוגר תואר ראשון ושני בצטיינות - ללא ניסיון  תעסוקתי (וכעבור 5+ שנים) בתחום ניהול פרוייקטים  ומערכות מידע (ניתוח מערכות מידע, BI)? - אם אשפר תשובה מספרית - ולא הפנייה לטבלאות שכר.
4. מהו התחום בהנדסת תעשיה וניהול שהכי משתלם כלכלית בטווח הארוך?
5. מהו השכר הממוצע לסטודנט בהנדסת תעשיה וניהול? והאם ניסון בתור סטודנט של שנתיים עדיף על תואר שני במסלול למצטיינים?

### סליחה על "מבול" השאלות...

בתודה רבה מראש
                                                                         SHIGOL
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסה ותואר שני'
הנדסה ותואר שני
03/06/2008 | 21:53
25
ערב טוב,

לגבי בוגרים אין יתרון לבעלי תואר שני. היתרון יהיה בתפקידים בכירים שם כדאי תואר שני (אפשרי גם MBA)
ככול שהסטודנט בעל ציונים גבוהים יותר יקל עליו למצוא עבודה. יש לא מעט ארגונים שמוכנים לקבל בוגרים אך ורק אם הצטיינו.
גובה השכר אם וללא ניסיון מושפע מאוד ממקור הניסיון. דהיינו 5 שנות ניסיון בחברה רצינית כמו HP אולי יתרמו יותר מ5 שנות ניסיון בארגון ישראלי ללא מונטין.
תחום שרשרת האספקה הוא התחום המניב ביותר שבו חסרים הכי הרבה עובדים. כמו כן אפשרויות הקפיצה מהתחום לתפקידי סמנכ"ל הם הטובים ביותר.
סטודנט בוגר יקבל בסביבות 10-15
עם 5 שנות ניסיון בניהול פרוייקטים או קניינות (יש מחסור משמעותי ביותר בתחום) שכרו יעלה לרוב ל 18-25.

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עוד שאלה- חברת השמה ללא מצטיין'
עוד שאלה- חברת השמה ללא מצטיין
03/06/2008 | 21:26
3
26
ישנה הרגשה כלשהי שלבוגר לא מצטיין (ממוצע פחות מ 85) לא כדאי לפנות לחברות השמה גדולות ומכובדות.
אני אישית עם ממוצע 82 ומרגיש שבחברות הגדולות מסננים לי את רוב המשרות מראש.
למירב הבנתי לחברת השמה גדולה יש המון מועמדים והן תשלחנה רק את "הטובים ביותר" כדי לשמור על שם טוב אצל הלקוח.
מה דעתך בנושא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא שורשר נכון אם אפשר להעביר לשרשור של פול'
לא שורשר נכון אם אפשר להעביר לשרשור של פול
03/06/2008 | 21:27
11
לצפיה ב-'חברת השמה ללא מצטיין'
חברת השמה ללא מצטיין
03/06/2008 | 21:37
1
29
ערב טוב בוגר יקר,

יש לזכור כי חברות השמה משרתות ופועלות לפי הקריטריונים שמעמידים להם הלקוחות (חברות ההייטק).
מטבע הדברים, חברות ההייטק ישמחו לראות ראשית את המצטיינים ואת בעלי הממוצעים הגבוהים.
אינני מסכימה כי אין טעם לפנות לחברות ההשמה. הוכחה לכך הם ירידי התעסוקה בהם עשרות סטודנטים ובוגרים מגוייסים על ידנו מידי שנה כאשר חלקם בעלי ממוצעים נמוכים מ - 85.

באם תרצה ייעוץ או עזרה אישית, שלח לי את קורות החיים שלך ואנסה לעזור.
בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה רבה אני אשלח'
תודה רבה אני אשלח
03/06/2008 | 21:38
7
לצפיה ב-'בוגרי אונברסיטה הפתוחה במדעי המחשב'
בוגרי אונברסיטה הפתוחה במדעי המחשב
03/06/2008 | 21:34
1
46
פולי שלום

רציתי לדעת האם לבוגרי אונברסיטה פתוחה במדעי המחשב יותר קשה למצוא עבודה מבוגרי אונברסיטאות רגילות?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אוניברסיטה פתוחה'
אוניברסיטה פתוחה
03/06/2008 | 21:40
67
ערב טוב,

האוניברסיטה הפתוחה ממוצבת היום במקום יפה ומכובד ברשימת מוסדות הלימוד בעלי פקולטות טכנולוגיות.

אין סיבה כי לא תצליח למצוא עבודה רק בגלל שלמדת שם.
כמובן שישנה חשיבות לנושא הממוצע ולפרמטרים נוספים

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' השמת בכירים בהייטק'
השמת בכירים בהייטק
03/06/2008 | 21:48
2
22
רציתי לשאול, מה הגדרתכם לבכיר?
האם מנהל פיתוח בחברת סטארט-אפ נחשב לבכיר?
כמה משרות פנויות יש לכם לבכירים? (מקווה שתעני בכנות )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בכירים בהייטק'
בכירים בהייטק
03/06/2008 | 21:57
1
21
ערב טוב,

'נישה בכירים' מתמקדת בהשמה בהייטק, בביומד וקלינטק לכן התשובה שלי תהיה רלוונטית לתחומים האלה.
בכיר הוא במעגל הראשון או השני של קבלת ההחלטות כלומר, סמנכ"לים ומנכ"לים.
כמובן שיש הבדלים משמעותיים הן בהגדרת התפקיד ותכולתו והן בכישורים כאשר מסתכלים על חברות SU או חברות נסחרות בבורסה.
לכן לשאלתך, מנהל פיתוח במידה והוא כפוף למנכ"ל ויש לו אנשים לנהל, נחשב כבכיר (גם המשקיעים מסתכלים עליו בצורה כזאת ובמיוחד בתחומי הפיתוח הקריטים לחברה).

בהצלחה,
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האם יש לכם משרות פתוחות למנהלי פיתוח?'
האם יש לכם משרות פתוחות למנהלי פיתוח?
03/06/2008 | 22:08
14
בד"כ מאוד קשה לבוא מבחוץ ולהשיג משרה כזאת, כי מעדיפים מישהו מבפנים שהתחיל מלמטה.

לכן, אשמח אם תענה לשאלתי הקודמת, שטרם נענתי עליה, כמה משרות יש לכם למנהלי פיתוח בהייטק?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסת חשמל ואלקטרוניקה- מכללה'
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה- מכללה
03/06/2008 | 21:51
1
32
פולי שלום

מה את ממליצה למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה שסיימו תואר ממכללה ולא מצליחים להגיע לראיונות לעשות?

ללכת לעשות פסיכומטרי וללמוד תואר באונברסיטה??

ללכת ללמוד לימודי תעודה? (הסבה)

איך יוצאים מהברוך?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנדסת חשמל ואלקטרוניקה- מכללה'
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה- מכללה
03/06/2008 | 22:01
39
ערב טוב,
חסרים לי נתונים. גם במכללות יש הבדלים וכמובן, הציונים שלך ואולי נסיון שצברת בעבודה כסטודנט או לחילופין, מהות ותוכן עבודת הגמר שלך. מה האיזור הגאוגרפי של מרחב המחיה שלך?
פסיכומטרי - לא רלוונטי.
תואר בונ' - זה אפשרי מצידך? אם כן, במסגרת המחויבויות הכוללות, אז בוודאי שיוסיף.
כעקרון, תמשיך לחפש. יאוש לא בלקסיקון.
בהצלחה
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'• הנדסת מחשבים ומדעי המחשב'
• הנדסת מחשבים ומדעי המחשב
03/06/2008 | 22:01
35

היי רציתי לשאול האם ניתקלתם במהנדסי מחשבים שעובדים בתחום התוכנה בלבד והאם חברות ההיטק בתחום התוכנה נותנות להם סיכויי קבלה שווים כמו לבוגרי מדעי המחשב./מהנדסי תוכנה ?
שאלה נוספת היא האם ניתקלת במצב שיש דרישה למהנדסי תוכנה בלבד ולא בוגרי מדעי המחשב כלומר חברה מסוימת דורשת מהנדס תוכנה ולא מוכנה לקבל בוגר מדמ"ח או נותנת יתרון למהנדס התוכנה על פני בוגר מדעי המחשב  ???

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/06/2008 | 22:04
1
45
תודה לכולכם על השאלות המעניינות ועל האירוח המעניין.
לכל שאלה נוספת, אל תהססו לפנות אליי למייל - Paule@nisha-hr.co.il

בהצלחה לכולכם!
פול
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה רבה לפול צוקר על השתתפותה בפורום'
תודה רבה לפול צוקר על השתתפותה בפורום
03/06/2008 | 22:10
27
השרשור התווסף לטאגליינס של הפורום.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

20:45 | 09.02.20 HarmonicWave
17:33 | 08.02.20 wolik
16:21 | 30.01.20 Astroo
17:13 | 24.01.20 rejicom
19:59 | 23.01.20 hopipe
07:39 | 23.01.20 אליהו התשבי6
12:10 | 16.01.20 שמרית211

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ