ראיונות עבודה מגוחכים

ראיונות עבודה מגוחכים

סתם מתוך עניין מעניין אותי לשמוע על ראיונות עבודה מגוכחים, שעברתם. 2 הראיונות, הכי לא מקצועיים שעברתי היו: 1) דרשו ממני לראיון עבודה כתוכניתן תעודת בגרות. הסברתי, שאת תעודת הבגרות שלי איבדתי הרבה שנים לפני הראיון, אבל אני יכול להראות להם תעודות אקדמיות, שיותר רלוונטיות. הציונים מהמכללה, לא ענינו אותם. במקום לראות את הציונים במקצועות תכנותיים, הם רצו לראות כמה קיבלתי בספרות, תנ"ך ועוד כמה מקצועות בערך 10 שנים לפני שנגשתי לאותו ראיון. 2) לאחד המקומות היה מאד חשוב לדעת מה מהירות ההקלדה שלי. אני טענתי, שלמרות שאני מקליד מהר (אני כבר הרבה שנים מקליד "הלקדה עיוורת"), אני לא רואה שום רלוונטיות בין מהירות ההקלדה שלי, והמקצועיות שלי. בסופו של דבר אני הורדתי את המועמדות שלי, מאחר שזה נראה לי חוסר מקצועיות לשמו לבחור DBA לפי מהירות הקלדה ולא לפי ידע מקצועי (לא שאלות אותי שום שאלה מקצועית בראיון)

sirpinky

New member
חחחח

אותי שאלו אם "יש לי את מי לשאול" למקרה ואני נתקע... אבל החלק המצחיק - שזה כל מה ששאלו! באתי עם לפ-טופ ופרוייקטים - ואפילו לא פתחתי אותו...

sirpinky

New member
עוד אחד - עדכני מהיום!!!

אני: הלו, שלום מדבר שי. הוא: שי, בן כמה אתה? אני: 22. הוא: לא, לא מתאים.

מה היתה העבודה

אולי חיפשו אח בוגר לבחור בן 25

הייתי פעם בראיון

וסיפרתי למראיין שעבדתי בפעם ברפת בקיבוץ. אז נדלקו לו העיניים, והוא סיפר שהבת שלו עושה כגרע עבודה לבי"ס על פרות, ושאל אם אני מוכנה לעזור לה קצת בטלפון. אז ישבתי שם שעה שלמה בטלפון עם הבת שלו, וזה היה כל הראיון

אילן 29

New member
2 במחיר אחד

פעם באתי לראיון עבודה עם חברה שלי ולקחו גם אותה. (היא החזיקה את כל החברה שלהם על הכתפיים אח"כ).

אשה אחrת

New member
גם לי קרה

ראיינו אותי לתפקיד די בכיר ברשות מקומית וכל מה ששאלו אותי בחמש דקות הראיון היה כמה נסיון אכיפתי יש לי . יש לציין שאכיפה איננה כלל מתפקידי המשרה או הכישורים שנדרשו...

junior jack

New member
שמעו מה קרה לי

הוזמנתי לראיון עבודה למשרת ניהול ברשת ארצית. ישבתי מול המראיין ועניתי לשאלותיו במשך מספר דקות, הרגשתי שהשאלות וההתעניינות של המראיין היו מוזרות . אך לא הקדשתי לכך מחשבה, רק לקראת סוף הראיון, התברר שאני מתראיין לתפקיד אחר לגמרי (מחסנאי באותה רשת). היה רגע של מבוכה, אבל הכל הסתיים ברוח טובה, .. אגב הם היו מרוצים ממני ולמעשה היו מקבלים אותי לתפקיד מחסנאי...

danistar

New member
היו לי כמה קטעים נחמדים ..

מה הייתם אומרים אם היתם מוזמנים לראיון עבודה והמראיין היה לא פחות ולא יותר מישהו שלמד איתכם ( באותה קבוצת לימוד ) באוניברסיטה ?? זה היה הראיון הכי מצחיק שהיה לי כי הוא התחיל ונגמר בהשלמת 5 שנים אחורה ... בראיון אחר פגשתי מישהי שלמדה איתי ביסודי ( מעל 25 שנים שלא נפגשנו .. ) , גם היה נחמד ( ולשם אגב התקבלתי בסוף .. ) היו לי ראיונות יותר מעצבנים כמו למשל הראיון שבו שעה ישבתי ושמעתי הרצאה למה המעסיק מעדיף בוגרי טכניון ולא אוניברסיטת חיפה עד שנשבר לי ופשוט קמתי ויצאתי סתם ככה .. עברתי די הרבה ראיונות היו טובים יותר או פחות אבל כרגע הם כבר בגדר חווית עבר ואני בטוח שבראיון הבא כבר יהיה הרבה יותר קשה ..

מכשפית

New member
עוד ראיון

באחד מהראיונות הבודדים שעשיתי להיי-טק, רגע לפני שעשיתי הסבה (הדבר הכי טוב שקרה לי) - המראיין קשקש שעה על החברה ועל עצמו בתור תותח-העל של החברה וכו´ וכו´. ואחר כך, שאל אותי כמה קיבלתי בפסיכומטרי. זה לא היה כל-כך נורא, אלמלא זו היתה השאלה היחידה שהוא שאל אותי. והתקבלתי. היה קטעים. אבל שאלה אחרת: יש קשר בין איכות ראיונות לאיכות חברות? איכות הניהול? יחסי האנוש? מה אתם אומרים?

boaZone

New member
בשבוע שעבר...

הגעתי לאיזה חברה, בקומה השלישית של בניין מוזר בדרום ת"א, אני נכנס לקומה, ואין שום כניסה לחברה, או שלט, אני שואל גברת זקנה במסדרון איפה תומר, והיא מצביעה לי על איזה חדר. אני עומד בפתח (הדלת פתוחה), ובפנים יושבים סביב 2-3 מחשבים כמה אנשים, וסביבם עוד 2-3 שלושה אנשים, וכולם בחליפות מחויטות כאלה, ושניים עם חליפות כסופות(???), בקיצור, התומר הנ"ל מדבר בטלפון, רואה אותי, וצועק לי "עוד 10 דקות". ואני עומד באמצע מסדרון, אין כניסה, לובי, מזכירה משהו! לקחתי את רגלי, ואותי בעקבותיהם, והתחפפתי מהמקום. ועוד עלה לי 15 ש"ח חניה, לראיון שבכלל לא היה. והמאפיה הקווקוית, או מי שהם היו, יאלצו למצוא מתכנת אחר... בועזון

roee

New member
פעם באתי ללקוח

באחד האתרים הראשונים שלי, והראתי לו פרזנטציה של האתר שאני הולך לעשות לו. אחרי כמה דקות הוא אומר לי - בואנה את זה יש באתר של סיגל. הבן של אחותי עושה כאלה דברים. - סגרתי את הלפ טופ אמרתי יפה שלום . "ושהבן של אחותך יבנה לך את האתר." אחרי חודשיים הוא חזר אלי . "תשמע אנשים אומרים שהאתר לא ניראה רציני" לקחתי לו כפול. בלי חשבון.

תפא

New member
הייתי בדי הרבה ראיונות...

כעיקרון, ככל שהמשרה יותר זוטרה, יותר מקשים עליך. הייתי בראיון עבור משרה של שרות לקוחות (במשמרות) בה מלכתחילה הודיעו שהשכר הוא 16 שקל לשעה. ההיתי צריכה להציג את עצמי באנגלית, לתרגם עמוד שלם מאנגלית לעברית בפרק זמן מוגבל ולעבור ראיון אישי. בראיון אחר לתפקיד לא כל כך מוגדר, משהו כמו תאום פרויקטים, רייאן אותי מנכ"ל החברה. במהלך כל הפגישה הוא חיטט באוזניים עם האצבע ואח"כ ניקה את הליכלוך מהציפורניים. בעוד ראיון לפקיד של תאום מכירות (שמתם לב שהמילה "תאום" מככבת במודעות דרושים?) חיכיתי שהמנכ"ל יתפנה חצי שעה, בעמידה, במסדרון של החברה (מין מחסן שעבר הסבה למשרד וחצי), מבלי שיציעו לי לשבת ובטח לא כוס מים. לפעמים המשרדים כל כך מגעילים שרוצים מיד לברוח, למשל ליד בית תערובת למזון לעופות (איזה ריח...)ולפעמים רוצים להרשים אותך עם מטבח עם דלפק, כיסאות בר, מכונת אספרסו וכוסות חד-פעמיות עם הלוגו של החברה!...

עוד אחד לרשימה

אחד הראיונות היותר מוזרים, שעברתי. המראיין טען, שהוא לא מכיר את התחום והחל לשאול שאלות. לאחר מכן הוא גמר את החלק המקצועי, והחל לשאול שאלות אחרות, שהיו לחלוטין לא לענין. אחת השאלות, שנשאלתי היתה להעריך את כמות תחנות הדלק בגוש דן. ללא ספק אחת השאלות המשונות ביותר, שנשאלתי במהלך הראיונות.

למעלה