איש הסודות פורש ...

פ ו פ א י

New member
איש הסודות פורש ...../images/Emo88.gif

האיש והאגדה, חי את ההיסטוריה של מדינת ישראל הלכה למעשה, פורש בשיא, חברנו מר פלוביץ הטיב להגדיר את תפקידו באחד מהודעותיו... עוזר שר הביטחון, חיים ישראלי, פורש מתפקידו לאחר 52 שנים במשרד שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, מינה היום את עו"ד רות בר לתפקיד עוזרת שר הביטחון. בר תחליף בתפקיד את חיים ישראלי שיפרוש בסוף החודש ממשרד הביטחון לאחר 52 שנים, בהן כיהן תחת כל שרי הביטחון מאז קום המדינה. בתפקידו הנוכחי מכהן ישראלי כ-15 שנים. בתפקידיה הקודמים שימשה בר כסגנית ראש אגף משק ונכסים וסגנית היועץ המשפטי למערכת הביטחון.
השאלה הגדולה האם ימשיך לשמור על שתיקתו או בתחיל כנהוג במחוזותינו לכתוב את ספרי הזכרונות שלו, ולשכתב לכולנו את ההיסטוריה של א"י... אני חושב שהוא ימשיך לשתוק בדיוק כמו ....
לענינו אני עדין לא יודע מדוע שני המופעים נערכים באותו מועד, לצרי הצעתך המשכילה פשוט בלתי אפשרית שכן, פסטיבל הג´אז בנמל ופסטיבל התימנים בטח ברשת ישרוטל בואי נראה אותך מפזזת בין השניים... לפי דעתי פשוט צריך לחוקק חוק כנגד תופעה כזאת.... הציבור פשוט יסבול.. פופאי הוא רק מלח

pilovich shahaf

New member
פופאי ידידי- מי לדעתך היה...../images/Emo88.gif

מזכיר הועדה שבדקה/חקרה את מחדלי מילחמת יום הכיפורים- ועדת אגרנט...??

pilovich shahaf

New member
פופאי ידידי- מאחר ולא ענית...../images/Emo128.gif

אני יוצא מנקודת הנחה שלא שמת לב לשאלתי...
ובכן..:- מזכיר ועדת אגרנט, היה לא פחות ולא יותר אחיו הצעיר של "חיים ישראלי"- עוזר בכיר לשר הביטחון דאז מר משה דיין ז"ל, מה דעתך על המינוי הז, האם ישנו כאן מימד של "טעם לפגם" או שזה מקובל עליך, אל תשכח את מסקנות הועדה בכלל והספיחים שהתגלו לאחר מספר שנים בפרט...

פ ו פ א י

New member
אכן שאלתך לא הובנה כהלכה ...../images/Emo39.gif

אני לתומי חשבתי כי מדובר באותו אדם ומשום כך הערת את הערתך בנוגע למי היה המזכיר של ועדת אגרנט...יש פה בהחלט טעם לפגם לדעתי הממש לא מלומדת, אולם ברור כי באותו סטטוס ניתן למצוא את מנחם אלון ובנו בני אלון ( אם איני טועה ) שהאחד שופט עליון והשני חבר בועדת למינוי שופטים.. עולמך ועולמם של אלו העוסקים במלאכה מאחורי הקלעים מלאה סתירות ואמיתו אליהם הציבור לא נחשף .... ... למרות שועדת אגרנט, מסקנותיה היו ברורות מאוד ולראייה התפטרותם של מרבית, אכן לא כולם של המובילים בשירות הצבאי ובשירות המדינה, אלו שהחליטו שלא להתפוטר בהחלט הפסידו את הבחירות לאחר מכן... ... אבל, שחף היקר אני לא שוכח את אהוב ליבך מר פרס... בוא ספר אתה לפורום איך הוא קשור כי הוא בהחלט קשור ... פופאי הוא בסך הכל מלח

pilovich shahaf

New member
פופאי ידידי- המדיניות והשיטה..../images/Emo128.gif

הן "אם כל חטאת" במדינתו הקטנה, ואותן צריך לנתץ, להשמיד ולשרוף, לזאת התכוון אלוף במיל´ ומפקד חיל האויר לשעבר-בני פלד, יהי זיכרו ברוך...
באשר לבני אלון ואביו , לדעתי זה הרבה יותר מורכב בכלל ולמרגלית הר-שפי בפרט, אבל זה בדיון ובמועד אחר ומתאים יותר...
באשר למסקנות ועדת אגרנט, אני חולק עליך לחלוטין..." למרות שועדת אגרנט, מסקנותיה היו ברורות מאוד..." ציטוט מתוך תגובתך, ואני אתן לך רק ציטוט אחד וקט מפיו של פרופ´ סגל מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א, שבהרצאתו בנושא ועדות חקירה ממלכתיות בכלל וועדת אגרנט בפרט, ציין כדוגמא, שהועדה לא קיבלה את כל המידע בזמן, בכלל ואף הוטעתה, כמו למשל לא צויין/אוזכר בפני חברי הועדה, שראש המוסד לשעבר "צבי זמיר" הזהיר את ראש הממשלה לשעבר הגב´ גולדה מאיר ז"ל, "שהמלך חוסיין הזהיר את מדינת ישראל כשבוע לפני שהמצרים והסורים צלחו ושעטו לתוך מדינת ישראל באותו יום כיפורים הארור, ה-10.10.1973..."
באשר לסיפא בתגובתך לגבי אהוב ליבי, השר שמעון פרס, ובכן...:- ראשית השלמתי את מחויבותי מאמש והכנסתי את נאומו בכנסת ישראל משנת 1996, בעקבות הפיגועים בירושלים ובאשקלון, ולכן, מאחר ואתה הראשון שאיזכרת זאת, בהקשר למעורבותו בבמילחמת יום כיפור בכלל ובועדת אגרנט בפרט, אני מחזיר לך את הכדור, תתחיל אתה ואני אשלים את החסר...

למעלה