אירוח בפורום - ד"ר ערן מגון

rotemgor

New member
אגב חזה גדול ידוע כתופעת לוואי של

צריכת מזון מהחי. אבל גם עניין גנטי.

DanaDuck

New member
אז אולי

זה מסביר את זה, למרות שהרבה צמחוניות כאן אמרו לי שיש להן מידות גדולות באיזור.

einav2h

New member
חזה../images/Emo119.gif

אני לא יודעת דרך האינטרנט מה זה בשבילך חזה "גדול". לדעתי מה שנאמר פה על צריכת מזון מן החי וחזה גדול, מדבר על חזה גדול במיוחד אצל נערות צעירות. גודל שהוא לא פרופורציונלי לגוף. באופן כללי, גודל חזה, כשלא מעורבים בגדילתו גורמים חיצוניים, נקבע בעיקר ע"פ גנים. תסתכלי מה המצב במשפחה שלך והאם הוא תואם את שלך. מה שלא יהיה, דעתי על הנושא היא שכל גוף יש לו את המידות שלו, וזה בסדר גמור. אין פה טוב ולא-טוב.

tafustafus

New member
מלבד השפעתם של חומרי הבניין

שאוכלים ושל התורשה (היום, כידוע לך, מוכרים גם ערוצי תורשה לא-גנטיים), על דברים כמו צמיחת החזה יכולים להשפיע, כך אומרים, גם שרידי הורמוני הגדילה, מהם בדרך כלל מקבלים בעלי החיים ההופכים לבשר תעשייתי ביד נדיבה.

einav2h

New member
"גורמים חיצוניים"../images/Emo119.gif

מה שכתבת - זו היתה כוונתי ב"גורמים חיצוניים". דברים שמגיעים מהתזונה, ומהסביבה. ברור שלא ניתן להפריד כיום גורמים חיצוניים מגורמים גנטיים, משום שאיננו חיים בעולם סטרילי. אבל עדיין, דעתי היא שהגנטיקה משפיעה יותר

DanaDuck

New member
זה לא גנטי

סבתא שלי, אמא שלי ואחיותי- כולן זהות במידה פחות או יותר. לי אין מידה. אפשר לומר ככה. בגללז ה- מן הסתם אני שואלת.

einav2h

New member
אין לי תשובה בשבילך../images/Emo119.gif

אבל לא נראה לי שיש קשר לעובדה שאת צמחונית מתחילת גיל ההתבגרות. אני מכירה כמה וכמה בנות - כולל אני עצמי - שצמחוניות מתחילת גיל ההתבגרות, ואין שום בעיה בהתפתחות. אני אישית לא הקפדתי על תזונה נכונה עד לשנתיים האחרונות. יכולות להיות אינספור סיבות לבעיה שלך. אולי תנסי לשאול מישהו מקצועי.

פגיעה בהתפתחות

נראה שבגיל צעיר הגוף מסוגל לדלות גם מג'נאק פוד מינמום של אבות מזון אך כמובן עד גבול מסויים. בכל מקרה אין לך מה לדאוג ואת יכולה לשנות/לשפר את מצב בריאותך ע"י תזונה נכונה למרות הג'אנק בעבר ! בברכה, ד"ר ערן מגון

Trailb

New member
לד"ר ערן מגון- שאלה בקשר לצמחונות

אני צמחוני כחצי שנה וכרגע אני לא חש בשינוי במצב הבריאותי שלי. רציתי לדעת האם יש לצמחונות בגיל צעיר יחסית (15) השלכות בריאותיות והתפחותיות? עוד שמעתי שהסויה מכילה הורמון נשי, האם זה יכול לגרום לי לבעיות מסויימות בתפקוד שלי כגבר או בהתפתחות כאשר אני אוכל סויה? תודה מראש

צמחונות בגיל צעיר

אין בעיה עם הצמחונות בכל גיל אם מערכת העיכול מתפקדת כראוי - דהיינו סופגת את אבות המזון. אם ... אינך כבד אחרי ארוחה רגילה, אינך סובל מעצירות, גזים, נפיחות או צרבת, נראה שמערכת העיכול שלך תקינה. כמובן שיש לבחור בתזונה מגוונת וטבעית ככל שניתן. נסה גם למצוא את המזון המתאים לטיפוס שלך, ע"י ייעוץ מקצועי או לפחות בעזרת שאלוני טיפוסי הגוף האיור-ודיים שניתן למצוא בספרים איור-ודיים או גם באינטרנט. השאלונים די נפוצים. לגבי סויה - אני ממליץ גם על קטניות אחרות - עדשים למיניהם, גרגרי חומוס וכו'. אתה יכול לאכול סויה אך חשוב שתאכל מגוון קטניות אחרות גם כן. בברכת בריאות מושלמת, ד"ר ערן מגון

Trailb

New member
שאלה לצמחונים/יות

מכיוון שלא שמתי לב שד"ר מגון עזב את הפורום ולא הספקתי לשאול אותו אני אשאל אתכם בתור מביני עניין. אני צמחוני כחצי שנה וכרגע אני לא חש בשינוי במצב הבריאותי שלי. רציתי לדעת האם יש לצמחונות בגיל צעיר יחסית (15) השלכות בריאותיות והתפחותיות? עוד שמעתי שהסויה מכילה הורמון נשי, האם זה יכול לגרום לי לבעיות מסויימות בתפקוד שלי כגבר או בהתפתחות כאשר אני אוכל סויה? תודה מראש

תודה שחזרת../images/Emo24.gif

אם עד עכשיו היינו פה כעיוור המוליך את הסומא, אולי סוף סוף תהיה לנו כאן מדי פעם גם דעה מקצועית?

אישעם

New member
אני רוצה לענות ולהבהיר לך

נכון, יש ביקורות על סויה, אבל אלה אינם מבוססים על הוכחות. כמו בכל דבר כשהרפואה נתקלת בחשד סביר, היא משחררת היסתייגות למניעת תביעות עתידיות. אז כן, יש אזהרות לגבי כמות מוגזמת. האזהרות הן על ממוצע כלשהו כצריכה יומית. מאחר ורובנו (אם לא כולנו) לא צורכים סויה על בסיס יומי או מבססים את תזונתנו על סויה בלבד, אני לא רואה מה החשש הגדול. כל דבר בכמות מוגזמת יכול להזיק לך או להרוג אותך, שמעת על הרעלת מים ? כן, אם תשתה כמות מוגזמת של מים בבת אחת אז זה עלול להיות קטלני. ולמה לא שמענו על זה, כי זה לא קורה כל כך מהר ולא נפוץ. תוכל למצא פטים על "הרעלת מים" בגוגל. סויה עדין נחשבת למזון בריאות, חלבון מלא מהטבע, לא מחיות. מיחסים לה תכונות בריאות רבות תוך כדי שילוב של אזהרות לנשים צעירות, זרוז הבגרות המינית לנשים צעירות, אין סכנה לגברים מכל הקישורים שקראתי עד היום. בסויה יש דמוי הורמון נשי, דמוי אסטרוגן, אבל בחלב פרה יש את האסטרוגן האמתי. מה יותר מסוכן ? דמוי סכנה או סכנה אמתית ? ככה אני רואה את המצב. לא אוכל סויה בכל יום, וקח גם בחשבון שכיום מוציאים ומסנטזים את הסויה כך שהבעיה אפילו לא קיימת בכל המוצרים והיה בטוח שאם יש סכנה אז בעתיד יסנטזו יותר ועדין יצרכו את הסויה. הסבר מעמיק ומחקרים נתתי כאן. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=301&msgid=92618883 והנה כתבה בנושא החלב, שלדעתי מסוכן יותר בקטע של הורמון נשי. http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/439/515.html

אישעם

New member
הבהרה קטנה

***קח בחשבון שהיום מסנטזים את הסויה ולפעמים מוציאים את הפיטואסטרוגנים (או איזופילים, או איזה מילה דומה, לא זוכר, אם עקרוני לך המילה המדוייקת אז תשאל את lightflake ). כך שחלק מהמוצרים בכלל לא מכילים את החומר שמזהירים עליו, ועדין קוראים לזה סויה כך שהציבור מתבלבל. אם יתגלה יום אחד שהעניין נכון, תהיה בטוח שכיום, כשתנובה גם מוכרת סויה וגם חלב, אז היא תדאג להוציא אסטרוגן מחלב הפרות ואת הפיטואסטרוגן מחלב הסויה. הם לא יפסידו כסף אם תחשף סכנה לציבור, לא במכירות ולא בתביעות. דע לך, שבזמנו היו לתעשיות החלב את כל הסיבות ללכלך על סויה, חלב סויה איים להם על המכירות ולתעשיות החלב כח רב. כיום לא ממש שומעים על סכנות בסויה, למה ? בגלל שגם תנובה מוכרת את זה ?

למעלה