אירוח בפורום - ד"ר ערן מגון

NightElf

New member
../images/Emo41.gif אירוח בפורום - ד"ר ערן מגון ../images/Emo41.gif

ד"ר ערן מגון, בוגר ביה"ס לרפואה ב"טכניון" חיפה, נחשב לאוטוריטה בתחום הרפואה ההודית. הוא הגיע אל רפואה זו לאחר לימוד מיוחד המיועד לרופאים קונבנציונאליים. הוא למד בהודו, שוויץ, הולנד וארצות הברית ומצא ברפואה זו ידע עצום על גוף האדם ומהותו, ידע המשלים את הרפואה המערבית. ד"ר מגון משלב את הידע הרב והניסיון שרכש בתחום הרפואה ההודית עם הרפואה המערבית וכך נוצרים פתרונות יעילים יותר למטופלים. הוא החל לרפא בשיטה האיור-ודית בשנת 1987, ומאז טיפל בהצלחה באלפי אנשים, שיפר באופן מהותי חיי מטופלים רבים וריפא מחלותיהם. לפני כ- 10 שנים הקים ד"ר מגון את "המרכז הישראלי לאיור-ודה", בו ישנם מסלולי לימוד שונים להסמכת מטפלים בשיטת האיור-ודה. ד"ר מגון מלמד ומעביר סדנאות וקורסים ומשמש לתלמידיו מורה ומדריך. במרכז מלמדים צוות מורים מקצועי נוסף המוסמכים בתחום האיור-ודה. לאחרונה החל "המרכז הישראלי לאיור-ודה" לעבוד בשיתוף פעולה עם "קמפוס ברושים" - בית ספר לרפואה משלימה בקמפוס האוניברסיטה ברמת אביב. דוקטור ערן מגון יתארח בפורום מחר (יום חמישי) בשעה 20:00. אתם מוזמנים לשרשר שאלות החל מעכשיו ומחר דוקטור ערן מגון יענה עליהם. תודה על שיתוף הפעולה

enbalush

New member
מעי רגיז

ד"ר ערן מגון שלום
אני צמחונית 10 שנים ו4 שנים טבעונית (נמנעת מחלב, ביצים, דגים ובשר) בשנה האחרונה אני סובלת מכאבי בטן הרופאים לא מצאו ליקוי תזונתי או מחלה. גסטרולוג קבע שמה שיש לי זה מעי רגיז, יש לי התקפים קצרים מידי פעם בזמנים שונים. עוד קיבלתי פרחי באך, שיאצו ותרגילי פאולה, אף אחד מהם לא תרם לקיבה הרגישה.... אודה על המלצתך.

סימפטומים של מעי רגיז

הסימפטומים הם: כאבי בטן לא מוסברים, גזים, נפיחות בבטן, תחושות לא נוחות בבטן, "רעשים" בבטן, לעיתים שלשולים , לעיתים עצירות, לעיתים צרבות. כולם או חלקם...

מעי רגיז שלא עובר....

התופעה מעי רגיז כשמה כן היא - קשורה למתח - דאגות, תסכולים, כעסים ולעומס רגשי. בעולמנו העמוס מתחים אין פלא שהרגישים שביננו, (כגון - אוהבי בעלי החיים מן הסתם...), יספגו יותר מתח. הצטברות המתח בתוספת למעיים מעט רגישים (רגישות העובר בד"כ בתורשה), יגרמו למתח להצטבר באיברים הרגישים או המעט חלשים, כגון במעיים, ומכאן לבעיה "מעי רגיז" הדרך קצרה. לכן אני מציע - א. לחפש פתרונות מתאימים לשחרור המתחים שהצטברו בעבר ויצטברו בעתיד, כגון, מדיטציה, יוגה, טאי-צ'י, ספורט אהוב או גם השקעה בתחביבים מרגיעים. ב. בתחום התזונה - בעיקר מזון חם ומבושל (ומבושל טרי עד כמה שאפשר) כגון מרקים, תבשילי ירקות, ירקות אפויים, וגם פרות אפויים או מבושלים, וכן דגנים מבושלים, דייסות (קוואקר) לא צמיגות מידי. יש להימנע בכל מחיר ממזון קר ! כמקור חלבוני קל לעיכול כדאי להשתמש בעדשי מאש מושרה ומבושל היטב או לבשלו בתוך מרק ירקות עם אורז בסמטי לבן (!). לאכול את המאש רק בצהריים ולא בערב. בבישול להרבות בשימוש בתבלינים מרגיעי מעיים כגון כמון, פטרוזיליה, שמיר, עלי דפנה, כורכום, ג'ינג'ר, אגוז מוסקט (כולם אם אפשר). לשתות תה קמומיל בלגימות קטנות (!) עם האוכל וכן במשך כל היום.לאחר הטבה לחזור לאט גם לסלט טרי ופרות טריים. בברכת בריאות מושלמת, ד"ר ערן מגון

לקשמי

New member
תת פעילות בלוטת התריס

ד"ר מגון שלום! אני בת 31 ובשנה האחרונה אובחן אצלי תת פעילות של בלוטת התריס. כרגע אני מטפלת בעניין טיפול נטורופתי (מסרבת לקחת אלטרוקסין). אציין גם שאני צמחונית ולא אוכלת בשר, דגים וביצים. בזמנו כששאלתי רופא איורוודי לגבי הבעיה, הוא ייעץ לי לאכול דגים. השאלה שלי היא האם באמת חייבים לאכול דגים כדי לטפל בבעיה? לצורך קבלת יוד אני אוכלת הרבה אצות ים ומוסיפה אותן כמעט לכל ארוחה. כמובן שאני גם משתדלת לעשות פעילות גופנית, ובלי קשר לזה גם מתרגלת יוגה, דבר שאני מאמינה שגם כן עוזר. (היה שיפור מאז האבחון). אבל השאלה שלי היא כאמור מהבחינה התזונתית, האם אצות ים מספיקות לצורך קבלת יוד בתזונה?

טיפול בתת תריסיות

שלום לקשמי, נכון שיש יוד בדגים ובאצות אך לא הייתי בונה על קבלת יוד בתזונה בלבד כדי לנסות להפעיל את הבלוטה. יש לבדוק אם הבלוטה דלקתית ולטפל בדלקת, ו/או להתאים לך פורמולה לטיהור הבלוטה (שאלי את הרופא האיורוודי או הנתורופאת בנידון). ידוע לי שגם יוגה בהחלט עוזרת ובעיקר תנוחות הפוכות. במידה והבעיה קלה או טריה יש סיכוי שתעבור ולא תצטרכי אלטרוקסין. מצד שני על תתעקשי ללא סוף אם איכות חייך יורדת ואין שיפור. בהצלחה בדרך ! ד"ר ערן מגון

לקשמי

New member
תודה ותוספת:

לא ציינתי את זה קודם אבל בתזונה אני מקפידה לא רק על אצות ים אלא גם על הספקה של חלבון מלא, אגוזים וירקות ירוקים. לא ידוע לי על דלקת בבלוטה. רמת ה-TSH שלי אמנם גבוהה אך בבדיקות שעשיתי הסתמנה ירידה. לגבי T4 רק בבדיקה האחרונה הייתה חריגה מהנורמה והיא עמדה על 8.95. בכל אופן קיבלתי היום הפניה לבדיקה נוספת שאעשה בשבוע הבא. תודה על העזרה.

I Me Mine

New member
שלום../images/Emo13.gif

מהי עמדתך בנוגע לניסויים בבעלי חיים התחום הרפואה?

מחדד את השאלה

מהי עמדתך בנוגע לניסויי ההוראה? ומהי עמדתך לגבי הניסויים המחקריים?

עמדתי בנושא ניסויים בבעלי חיים

מיותר לחלוטין ויש לאסור על כך ! ישנם פתרונות ותחליפים מוצלחים לכך. בברכה, ד"ר ערן מגון

NightElf

New member
קצר ולעניין ../images/Emo45.gif ../images/Emo13.gif

ושלא תחשבו שאני לא מאחורי הקלעים משגיח...

קרוהן הליקובקטר טבעונות ומה שביניהם

שלום ד"ר מגון, אני בת 24, כרגע יש התפרצות של הקרוהן והתגלה לאחרונה חיידק הליקובקטר. אני טבעונית. כרגע אני מנסה לאכול רק ירקות מבושלים בלי תבלינים או מחית פירות מבושלים בשביל להתמודד עם ההתפרצות אבל ההצלחה שלי חלקית (אוכלת פיתה פה ושם, ופרי יבש פה ושם, קצת אורז לבן, קצת לחם לבן ודברים כאלה). מטופלת תרופתית בהקשר של הקרוהן ושל ההליקובקטר לעת עתה רק לחומציות ועדיין לא טיפול אנטיביוטי שאני רוצה לדחות לאחרי התקופת בחינות. 1. אשמח להמלצה בנוגע לתזונה שכדאי לי לנקוט בה כרגע למיטב נסיונך 2. אילו טיפולים מוכחים בקרוהן אתה מכיר ויכול להמליץ לי עליהם 3. האם יש לך הצעה בנוגע להתמודדות עם הליקובקטר תודה רבה!

מחת קרוהן והליקובקטר

כדאי מאוד להשתמש בכל ההמלצות בתשובתי לטיפול ב"מעי רגיז" בתחילת הפורום. בנוסף - תה שומר, עם זרעי כוזברה וליקוריץ (שוש קירח) - לשתות כל היום, רבע-חצי כוס, פעם פעמיים בשעה. הכיני טרמוס בבוקר וקחי לעבודה. השימוש בתבלינים בתשובתי הנ"ל יעזור. הוסיפי גם כוזברה טריה לבישול. אגוז מוסקט, שמיר וכורכום מאוד חשובים. ג'ינג'ר - רק מעט. כדאי לאכול אורז בסמטי לבן. משקה אלוורה איכותי - 3- 4 כפות, 2-3 פעמים היום על קיבה ריקה. בברכת בריאות מושלמת, ד"ר ערן מגון

lightflake

New member
מזון ורוחניות

שלום רב דר' מגון! אשמח אם תוכל להסביר קצת על הקשר בין התזונה לבין רוחניות מבחינת הרפואה ההודית, האם וכיצד אכילת בשר חיות מזיקה מהבחינה הזו?

מזון ורוחניות

האיור-ודה (ידע החיים) עוסקת בכל תחומי החיים, בכל המחלות וגם בכל סוגי האנשים. לכן על פי האיורוודה, אדם הרוצה בהתפתחות רוחנית עדיף שלא יוכל בשר כל שהוא. הסיבה היא מעורבות קארמתית (גורלית) בהרג בעלי חיים, מעשה שנחשב "ראג'אסי" (תוקפני). בנוסף אכילת גוף החיה מערב את הקארמה שלך (קארמה = הגורל שהקוסמוס משמר ומחזיר לך בגלגול זה או בגלגולים הבאים) עם קארמת החיה, קארמה שנחשבת בד"כ לנחותה מזו של האדם. יש לציין שהאיורוודה מעודדת טיפוח ושמירה על "קרובינו" בעלי החיים! בברכה, ד"ר ערן מגון

למעלה