לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1639216,392 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בפורום - ד"ר ערן מגון '
אירוח בפורום - ד"ר ערן מגון
<< ההודעה הנוכחית
17/01/2007 | 19:47
187
629
ד"ר ערן מגון, בוגר ביה"ס לרפואה ב"טכניון" חיפה, נחשב לאוטוריטה בתחום הרפואה ההודית.

הוא הגיע אל רפואה זו לאחר לימוד מיוחד המיועד לרופאים קונבנציונאליים.

הוא למד בהודו, שוויץ, הולנד וארצות הברית ומצא ברפואה זו ידע עצום על גוף האדם ומהותו, ידע המשלים את הרפואה המערבית.

ד"ר מגון משלב את הידע הרב והניסיון שרכש בתחום הרפואה ההודית עם הרפואה המערבית וכך נוצרים פתרונות יעילים יותר למטופלים.

הוא החל לרפא בשיטה האיור-ודית בשנת 1987, ומאז טיפל בהצלחה באלפי אנשים, שיפר באופן מהותי חיי מטופלים רבים וריפא מחלותיהם.

לפני כ- 10 שנים הקים ד"ר מגון את "המרכז הישראלי לאיור-ודה", בו ישנם מסלולי לימוד שונים להסמכת מטפלים בשיטת האיור-ודה.

ד"ר מגון מלמד ומעביר סדנאות וקורסים ומשמש לתלמידיו מורה ומדריך. במרכז מלמדים צוות מורים מקצועי נוסף המוסמכים בתחום האיור-ודה.

לאחרונה החל "המרכז הישראלי לאיור-ודה" לעבוד בשיתוף פעולה עם "קמפוס ברושים" - בית ספר לרפואה משלימה בקמפוס האוניברסיטה ברמת אביב.

דוקטור ערן מגון יתארח בפורום מחר (יום חמישי) בשעה 20:00.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות החל מעכשיו ומחר דוקטור ערן מגון יענה עליהם.

תודה על שיתוף הפעולה
טבעונות >>
לצפיה ב-'מעי רגיז'
מעי רגיז
17/01/2007 | 20:08
5
21
ד"ר ערן מגון שלום
אני צמחונית 10 שנים ו4 שנים טבעונית (נמנעת מחלב, ביצים, דגים ובשר)
בשנה האחרונה אני סובלת מכאבי בטן הרופאים לא מצאו ליקוי תזונתי או מחלה.

גסטרולוג קבע שמה שיש לי זה מעי רגיז, יש לי התקפים קצרים מידי פעם בזמנים שונים.
עוד קיבלתי פרחי באך, שיאצו ותרגילי פאולה, אף אחד מהם לא תרם לקיבה הרגישה....
אודה על המלצתך.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה זה בדיוק? מהם הסימפטומים?'
מה זה בדיוק? מהם הסימפטומים?
18/01/2007 | 15:59
3
11
לצפיה ב-'קיבה רגישה'
קיבה רגישה
18/01/2007 | 16:21
20
לצפיה ב-'זה מעי רגיז'
זה מעי רגיז
18/01/2007 | 18:14
12
טבעונות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סימפטומים של מעי רגיז'
סימפטומים של מעי רגיז
18/01/2007 | 20:12
23
הסימפטומים הם: כאבי בטן לא מוסברים, גזים, נפיחות בבטן, תחושות לא נוחות בבטן, "רעשים" בבטן, לעיתים שלשולים , לעיתים עצירות, לעיתים צרבות. כולם או חלקם...
טבעונות >>
לצפיה ב-'מעי רגיז שלא עובר....'
מעי רגיז שלא עובר....
18/01/2007 | 20:10
26
התופעה מעי רגיז כשמה כן היא - קשורה למתח - דאגות, תסכולים, כעסים ולעומס רגשי. בעולמנו העמוס מתחים אין פלא שהרגישים שביננו, (כגון - אוהבי בעלי החיים מן הסתם...), יספגו יותר מתח. הצטברות המתח בתוספת למעיים מעט רגישים (רגישות העובר בד"כ בתורשה), יגרמו למתח להצטבר באיברים הרגישים או המעט חלשים, כגון במעיים, ומכאן לבעיה "מעי רגיז" הדרך קצרה.
לכן אני מציע - א. לחפש פתרונות מתאימים לשחרור המתחים שהצטברו בעבר ויצטברו בעתיד, כגון, מדיטציה, יוגה, טאי-צ'י, ספורט אהוב או גם השקעה בתחביבים מרגיעים. ב. בתחום התזונה - בעיקר מזון חם ומבושל (ומבושל טרי עד כמה  שאפשר) כגון מרקים, תבשילי ירקות, ירקות אפויים, וגם פרות אפויים או מבושלים, וכן דגנים מבושלים, דייסות (קוואקר) לא צמיגות מידי. יש להימנע בכל מחיר ממזון קר ! כמקור חלבוני קל לעיכול כדאי להשתמש בעדשי מאש מושרה ומבושל היטב או לבשלו בתוך מרק ירקות עם אורז בסמטי לבן (!). לאכול את המאש רק בצהריים ולא בערב. בבישול להרבות בשימוש בתבלינים מרגיעי מעיים כגון כמון, פטרוזיליה, שמיר, עלי דפנה, כורכום, ג'ינג'ר, אגוז מוסקט (כולם אם אפשר). לשתות תה קמומיל בלגימות קטנות (!) עם האוכל וכן במשך כל היום.לאחר הטבה לחזור לאט גם לסלט טרי ופרות טריים.
בברכת בריאות מושלמת,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'תת פעילות בלוטת התריס'
תת פעילות בלוטת התריס
17/01/2007 | 20:52
3
12
ד"ר מגון שלום!

אני בת 31 ובשנה האחרונה אובחן אצלי תת פעילות של בלוטת התריס. כרגע אני מטפלת בעניין טיפול נטורופתי (מסרבת לקחת אלטרוקסין). אציין גם שאני צמחונית ולא אוכלת בשר, דגים וביצים. בזמנו כששאלתי רופא איורוודי לגבי הבעיה, הוא ייעץ לי לאכול דגים.
השאלה שלי היא האם באמת חייבים לאכול דגים כדי לטפל בבעיה?
לצורך קבלת יוד אני אוכלת הרבה אצות ים ומוסיפה אותן כמעט לכל ארוחה. כמובן שאני גם משתדלת לעשות פעילות גופנית, ובלי קשר לזה גם מתרגלת יוגה, דבר שאני מאמינה שגם כן עוזר. (היה שיפור מאז האבחון).
אבל השאלה שלי היא כאמור מהבחינה התזונתית, האם אצות ים מספיקות לצורך קבלת יוד בתזונה?
טבעונות >>
לצפיה ב-'טיפול בתת תריסיות'
טיפול בתת תריסיות
18/01/2007 | 20:20
2
17
שלום לקשמי,
נכון שיש יוד בדגים ובאצות אך לא הייתי בונה על קבלת יוד בתזונה בלבד כדי לנסות להפעיל את הבלוטה. יש לבדוק אם הבלוטה דלקתית ולטפל בדלקת, ו/או להתאים לך פורמולה לטיהור הבלוטה (שאלי את הרופא האיורוודי או הנתורופאת בנידון). ידוע לי שגם יוגה בהחלט עוזרת ובעיקר תנוחות הפוכות. במידה והבעיה קלה או טריה יש סיכוי שתעבור ולא תצטרכי אלטרוקסין. מצד שני על תתעקשי ללא סוף אם איכות חייך יורדת ואין שיפור.
בהצלחה בדרך !
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה ותוספת:'
תודה ותוספת:
18/01/2007 | 20:27
1
9
לא ציינתי את זה קודם אבל בתזונה אני מקפידה לא רק על אצות ים אלא גם על הספקה של חלבון מלא, אגוזים וירקות ירוקים.
לא ידוע לי על דלקת בבלוטה. רמת ה-TSH שלי אמנם גבוהה אך בבדיקות שעשיתי הסתמנה ירידה. לגבי T4 רק בבדיקה האחרונה הייתה חריגה מהנורמה והיא עמדה על 8.95.
בכל אופן קיבלתי היום הפניה לבדיקה נוספת שאעשה בשבוע הבא.
תודה על העזרה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
18/01/2007 | 20:33
14
נשמע כבעיה לא חמורה. בהצלחה!
טבעונות >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/01/2007 | 21:02
4
9
מהי עמדתך בנוגע לניסויים בבעלי חיים התחום הרפואה?
טבעונות >>
לצפיה ב-'מחדד את השאלה'
מחדד את השאלה
18/01/2007 | 00:25
1
7
מהי עמדתך בנוגע לניסויי ההוראה? ומהי עמדתך לגבי הניסויים המחקריים?
טבעונות >>
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה...'
בהמשך לשאלה...
18/01/2007 | 20:24
9
תשובתי זהה - אין בכך צורך!!!
טבעונות >>
לצפיה ב-'עמדתי בנושא ניסויים בבעלי חיים'
עמדתי בנושא ניסויים בבעלי חיים
18/01/2007 | 20:23
1
12
מיותר לחלוטין ויש לאסור על כך ! ישנם פתרונות ותחליפים מוצלחים לכך.

בברכה,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'קצר ולעניין '
קצר ולעניין
18/01/2007 | 20:25
2
ושלא תחשבו שאני לא מאחורי הקלעים משגיח...
טבעונות >>
לצפיה ב-'קרוהן הליקובקטר טבעונות ומה שביניהם'
קרוהן הליקובקטר טבעונות ומה שביניהם
17/01/2007 | 23:00
1
11
שלום ד"ר מגון,

אני בת 24, כרגע יש התפרצות של הקרוהן והתגלה לאחרונה חיידק הליקובקטר. אני טבעונית.

כרגע אני מנסה לאכול רק ירקות מבושלים בלי תבלינים או מחית פירות מבושלים בשביל להתמודד עם ההתפרצות אבל ההצלחה שלי חלקית (אוכלת פיתה פה ושם, ופרי יבש פה ושם, קצת אורז לבן, קצת לחם לבן ודברים כאלה).
מטופלת תרופתית בהקשר של הקרוהן ושל ההליקובקטר לעת עתה רק לחומציות ועדיין לא טיפול אנטיביוטי שאני רוצה לדחות לאחרי התקופת בחינות.

1. אשמח להמלצה בנוגע לתזונה שכדאי לי לנקוט בה כרגע למיטב נסיונך
2. אילו טיפולים מוכחים בקרוהן אתה מכיר ויכול להמליץ לי עליהם
3. האם יש לך הצעה בנוגע להתמודדות עם הליקובקטר

תודה רבה!
טבעונות >>
לצפיה ב-'מחת קרוהן והליקובקטר'
מחת קרוהן והליקובקטר
18/01/2007 | 20:32
22
כדאי מאוד להשתמש בכל ההמלצות בתשובתי לטיפול ב"מעי רגיז" בתחילת הפורום. בנוסף - תה שומר, עם זרעי כוזברה וליקוריץ (שוש קירח) - לשתות כל היום, רבע-חצי כוס, פעם פעמיים בשעה. הכיני טרמוס בבוקר וקחי לעבודה. השימוש בתבלינים בתשובתי הנ"ל יעזור. הוסיפי גם כוזברה טריה לבישול. אגוז  מוסקט, שמיר וכורכום מאוד  חשובים. ג'ינג'ר - רק מעט. כדאי לאכול אורז בסמטי לבן. משקה אלוורה  איכותי - 3- 4 כפות, 2-3 פעמים היום על קיבה ריקה.

בברכת בריאות מושלמת,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'מזון ורוחניות'
מזון ורוחניות
17/01/2007 | 23:26
10
13
שלום רב דר' מגון!

אשמח אם תוכל להסביר קצת על הקשר בין התזונה לבין רוחניות מבחינת הרפואה ההודית, האם וכיצד אכילת בשר חיות מזיקה מהבחינה הזו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'מזון ורוחניות'
מזון ורוחניות
18/01/2007 | 20:42
9
21
האיור-ודה (ידע החיים)  עוסקת בכל תחומי החיים, בכל המחלות וגם בכל סוגי האנשים. לכן על פי האיורוודה, אדם הרוצה בהתפתחות רוחנית עדיף שלא יוכל בשר כל שהוא. הסיבה היא מעורבות קארמתית (גורלית) בהרג בעלי חיים, מעשה שנחשב "ראג'אסי" (תוקפני). בנוסף אכילת גוף החיה מערב את הקארמה שלך (קארמה = הגורל שהקוסמוס משמר ומחזיר לך בגלגול זה או בגלגולים הבאים) עם קארמת החיה, קארמה שנחשבת בד"כ לנחותה מזו של האדם. יש לציין שהאיורוודה מעודדת טיפוח ושמירה על "קרובינו" בעלי החיים!

בברכה,

ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד תודה '
מעניין מאוד תודה
18/01/2007 | 20:49
6
לצפיה ב-'אז איך זה שלפעמים מציעים מרק עוף'
אז איך זה שלפעמים מציעים מרק עוף
18/01/2007 | 21:09
5
5
ראיתי פעם באיזה אתר שעסק באיורוודה לטפל במשהו גם עם מרק עוף. איך זה ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'והנה מצאתי את זה - מרק עוף'
והנה מצאתי את זה - מרק עוף
18/01/2007 | 21:38
4
4
זה מופיע שם , כמה במקרה, בדף שמסביר על מעי רגיז........
טבעונות >>
לצפיה ב-'האיורוודה לא בהכרח ממליצה'
האיורוודה לא בהכרח ממליצה
18/01/2007 | 21:53
2
8
על תזונה צמחונית.
ד"ר מגון התייחס בתשובה שלו לקשר שבין מזון ורוחניות. לאנשים שעוסקים ומתעניינים ברוחניות, מומלץ להיות צמחונים על פי האיורוודה. אבל לא את כולם מעניינת רוחניות ולעיתים באמת ימליצו על מאכלים בשריים למטופלים מסוימים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה משמעות רוחניות לדעתך ?'
מה משמעות רוחניות לדעתך ?
18/01/2007 | 22:07
1
6
והאם את לא רואה סתירה בין מה שאמר הדוקטור לגבי התפיסה הכוללת של האיורוודה שמדברת על אי שימוש בחיות לצרכים כלשהם, לבין זה שיש מי שממליצים בשם האיורוודה לאכול מרק עוף ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'שוב'
שוב
18/01/2007 | 22:20
4
התפיסה הכוללת של האיורוודה היא לא בהכרח לצמחונות. היא מתאימה את התזונה לכל אדם באופן ספציפי. אם אוכל בשר יילך לרופא איורוודי, אותו רופא לא בהכרח ימליץ לו להיות צמחוני (תלוי במקרה).
אני עצמי הייתי לפני כמה זמן בהרצאה של ד"ר ערן מגון שבה שאלו על צמחונות. הוא אמר שם במפורש שבאיורוודה אוכלים הכל...
ושוב, הדוקטור כתב את מה שכתב בהתייחס לעיסוק ברוחניות. לא את כולם מעניין להיות רוחניים ועם כל הצער שבזה גם לא את כולם מעניין זכויות בעלי חיים.
לכן אין פה סתירה. כל מה שהדוקטור כתב הוא שלמי שמתעסק ברוחניות ורוצה לבחור באורח חיים רוחני מומלץ להיות צמחוני.
אבל שוב, לא את כולם זה מעניין.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יש זרמים שונים באיור ודה.'
יש זרמים שונים באיור ודה.
18/01/2007 | 22:32
7
למשל, מהרישי איור ודה מקפידים מאד לא להכניס שום דבר מן החי.  פרט לחלב אורגני, לא מהונדס, לא מהומגן. בכמויות קטנות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני מקווה שלא נשתמש בטיעוני הקארמות'
אני מקווה שלא נשתמש בטיעוני הקארמות
18/01/2007 | 22:55
1
5
ועצמתן של בעלי החיים ובני האדם בדוכנים, כדי לשכנע אנשים לא לאכול בשר...
טבעונות >>
לצפיה ב-'תתפלא'
תתפלא
19/01/2007 | 06:54
4
כבר התקשר אלי אוכל בשר תאוותני, והודיע לי שהרעיון הזה כנראה  ישפיע עליו להתרחק מן הבשר.

אני בספק, כי הדחף שלו חזק מאד, אבל נראה....
טבעונות >>
לצפיה ב-'שאלות דגים חלב וביצים'
שאלות דגים חלב וביצים
18/01/2007 | 03:10
4
9
מה יחס הרפואה ההודית (והרפואה בכלל) למזונות מהחי ?
כיצד מתיחסים לנושא ההודים עצמם בתזונתם ?

מה המאפיינים של רפואה הודית בהשואה לזרמים אחרים ברפואה ?

ושאלה ספציפית לגבי דגים, הזרם הצמחוני בהודו שולל דגים כמזון ?
לאחרונה נתקלתי בטענה שאומגה 3 מהצומח שונה מאומגה 3 משמן דגים, בצומח מדובר על ALA שהגוף ממיר ל EPA ו DHA, נטענה הטענה שההמרה של DHA לא איכותית ושזו הסיבה שלדגים (מסויימים) יש יתרון שמחייב לאכול אותם, האם זה נכון ?

תודה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'דגים ועוד...'
דגים ועוד...
18/01/2007 | 20:47
3
16
כאשר האיורוודה שוללת אכילת בעלי חיים היא מתכוונת ל כ ו ל ם! מכיוון שלצערי לא כל ההודים הם גם איורוודיים הרי שחלקם כן אוכלים עוף ודגים. רובם לא אוכלים בקר. האיור-ודה כן ממליצה במקרים רבים על חלב אך בתנאי שהפרה/כבשה וכו' מטופלות כראוי והחלב גם הוא טופל כראוי.על פי האיורוודה לא חייבים לאכול גם דגים. זוהי בחירה רוחנית בעיקר.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/01/2007 | 20:53
6
לצפיה ב-'האם הצמחונים ההודים אוכלים דגים ?'
האם הצמחונים ההודים אוכלים דגים ?
19/01/2007 | 08:42
1
5
לצפיה ב-'דגים זה לא צמחוני'
דגים זה לא צמחוני
19/01/2007 | 10:27
3
ועד כמה שאני יודעת, יש באיור ודה קצת הסתייגות מדגים. בשונה מן היהדות.

היהדות רואה בהם בעל חיים נקי ורחוץ, ואילו ההודים רואים בהם משהו שכביכול לא נושם בסדירות.

התפישה של האיור ודה היא שאנחנו אוכלים על מנת ליצור סדר בגוף. וסדר יש ברמה הגבוהה ביותר בצומח טרי ורענן.

הבישול הקל הופך את המזון לזמין ונגיש יותר למערכת העיכול, אבל בישול ממושך פוגע בסדר הזה.

נכון, ד"ר מגון?
טבעונות >>
לצפיה ב-'לחם עם חומוס- חלבון מלא?'
לחם עם חומוס- חלבון מלא?
18/01/2007 | 11:39
1
5
רציתי לדעת אם לחם (מקמח מלא) עם חומוס צבר נותן חלבון מלא בצורה יעילה.

ואחת ולתמיד... במבה וויטמינצ'יק- בריא לאכול אותם או לא?

תודה,
תום
טבעונות >>
לצפיה ב-'לחם עם חומוס'
לחם עם חומוס
18/01/2007 | 20:49
16
לחם אכותי - רצוי קלוי, וחומוס איכותי - בסך הכל השילוב טוב. אך קיטניות מומלץ בד"כ לבשל ולאכול חם, ובעיקר בצהריים כאשר עוצמת העיכול חזקה יותר.
בד"כ האיורוודה לא ממליצה על מזון תעשייתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הישמוטו'
הישמוטו
18/01/2007 | 12:41
1
11
האם מצבי לחץ יכולים לגרום להפרצות המחלה לעליה וירדה ברמות TSH ?

האם יש מאבחני אישיות לאנשים שלוקים במחלות אוטואמנולגיות ?

בתודה
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן, מחלות אוטואימוניות מושפעות ממתח'
כן, מחלות אוטואימוניות מושפעות ממתח
18/01/2007 | 20:53
26
לצפיה ב-' שלום'
שלום
18/01/2007 | 13:07
14
2

שאלה לי-
ילדים טיבעונים מלידה- יש חיה כזאת? אפשר להזין ילדים רק בתזונה צמחית? זה מומלץ? לא מומלץ? אם כן, איך עושים את זה נכון?

תודה ה
-דנה-
טבעונות >>
לצפיה ב-'תשובה רק לשאלתך הראשונה'
תשובה רק לשאלתך הראשונה
18/01/2007 | 13:16
9
7
יש ילדים טבעונים מלידה. הקהילה המפורסמת ביותר בכך היא קהילת בני ישראל מדימונה ("הכושים העבריים")
טבעונות >>
לצפיה ב-'דוגמה רעה מאוד'
דוגמה רעה מאוד
18/01/2007 | 19:03
8
9
דווקא ילדיהם של הכושים העבריים הם ממש דוגמה רעה לאיך לגדל ילדים בצורה בריאה על תזונה צמחית. היו תופעות די מאסיביות מתועדות של רככות, אנמיה וכו' בקרב ילדי הכושים העבריים.
הסיבה אגב איננה הטבעונות לכשעצמה אלא הדרך שבה הם מקיימים אותה כמו למשל שבמשך שנים הם סירבו לתסף בי-12 לתזונת ילדיהם (או לתזונתם עצמם).

אבל אכן ניתן לגדל ילדים על תזונה צמחית מלאה ובריאה. אני מברך את השואלת על זה שהיא לא מקבלת תשובה פשוטה בפורום ורוצה הוכחה טובה יותר. אז הנה קצת רפרנס:

למשל בנייר העמדה הזה של ארגון התזונה האמריקאי (ארגון התזונה הגדול בעולם) בשיתוף עם ארגון התזונאים הקנדים יש חלק שלם של Vegetarnism Throughout the Life Cycle שמתייחס לגידול תינוקות כטבעוניים.
למשל במאמר הזה של ד"ר בנג'ימין ספוק המנוח, מחבר ספר גידול הילדים המוכר, ככל הנראה רופא הילדים המפורסם והמוערך בעולם הוא ממליץ על גידול ילדים על תזונה צמחית. אגב, במהדורה השביעית והאחרונה של Baby and Child Care המלצה זו גם מופיעה.

יש עוד הרבה רפרנס שניתן לתת, הרבה ממנו מופיע בקישורי הפורום. ישנם הרבה ספרים טובים ואמינים באנגלית שאני יכול להמליץ עליהם לגבי הריון, הנקה וגידול ילדים כטבעוניים. (ואני מדבר על ספרים מדעיים לציבור הרחב, לא על ספרי ניו איג' למינהם). אם את מעוניינת, אמרי.
בכל אופן, כפי שנאמר פה, הכי מומלץ זה למצוא את הרופא ילדים/תזונאי ילדים שמבין בעניינים אלו ומוכן לשתף פעולה בצורה נעימה.

טבעונות >>
לצפיה ב-'שמעתי על זה'
שמעתי על זה
18/01/2007 | 19:08
4
4
אבל בינתיים - זה הדגש: רק שמעתי.
תביא איזו אסמכתא לזה אז יהיה על מה לדבר.
בינתיים יצא לי רק להתקל בדיווחים בעיתונות שמהללים את צורת החיים שלהם.

(אני כמובן מתכוונת לחלק הראשון של הודעתך, על ה"דוגמה הרעה").
טבעונות >>
לצפיה ב-'הנה רפרנס יותר אמין מעיתונות יומית'
הנה רפרנס יותר אמין מעיתונות יומית
18/01/2007 | 19:29
3
5

Zmora E, Gorodischer R, Bar-Ziv J. Multiple nutritional deficiencies
in infants from a strict vegetarian community. Am J Dis Child
1979; 133:141-4.

Shinwell ED, Gorodischer R. Totally vegetarian diets and infant
nutrition. Pediatrics 1982; 70:582-6

רק ייאמר ששני המחקרים האלו הם מסוף שנות ה-70 תחילת שנות ה-80, המצב אז של ילדי השחורים העבריים היה ממש נוראי - המחקרים מצביעים על ילדים עם התעכבות בגדילה, מחסור אנרגטי, מחסור בחלבון, אנמיה כתוצאה ממחסור בבי-12, רככות ואוסטאופורוזיס ועוד. אני יודע שהיו ניסיונות של רופאים שטיפלו בילדי הקהילה לבנות יחד איתם תזונה מסודרת יותר, אני לא יודע כמה השינויים האלו הצליחו או תפסו. אני כן יודע שבי-12 הם לעולם לא הסכימו לתסף לתזונתם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אוקיי, אבל'
אוקיי, אבל
18/01/2007 | 19:33
2
4
מה לגבי 20 השנים האחרונות? ואיך ניתן להסביר את העובדה שלמרות מה שהמערב ראה בילדים שם, הקהילה הזו גדלה ומתפתחת, ללא דיווח על אחוזי תמותה חריגים - בטח לא של ילדים - וללא דיווח על מחלות מיוחדות?

נהפוך הוא: במה שקשור למחלות לב וסרטן, היו שם מקרים בודדים ב-50 השנים שהם שם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני לא יודע'
אני לא יודע
18/01/2007 | 19:38
1
5
אם מצבם השתפר ב-20 השנים האחרונות בזכות העובדה שהחוקרים מסורוקה הצליחו להתאים להם את התזונה, מה טוב.
בכל אופן, העובדה שהם מסרבים לתסף בי-12 לתזונתם בהכרח אומרת שישנן בעיות תזונתיות רבות בקרב האוכלוסייה (הן בעיות הקשורות באנמיה והן בעיות הקשורות בעודף הומוציסטאין ו-MMA הן מה שצפוי למצוא).

כמעט כל שאר מה שכתבת בהודעה הוא ספקולציה שמבוססת על מה שדווח בעיתונות היומית שזה לא בדיוק מקור אמין לידיעות רפואיות.
ישנן דוגמאות מצוינות לנוכחות נמוכה של הורגים נפוצים בקרב טבעוניים, ישנו מידע רב וטוב על היכולת לגדל ילדים על תזונה צמחית בצורה בריאה (ואף בריאה יותר מן הממוצע). למה לפנות לדוגמה הכי קיקיונית ובעייתית שיש? למה לקשר אוטומטית תזונה צמחית לחיים דתיים-פנאטיים-ניו-איג'יים-אנטי-רפואה-מערבית? (ובמקרה של הכושיים העבריים גם גזעניים ופטריאכליים)

טבעונות >>
לצפיה ב-'טוב. אין לי מה להוסיף'
טוב. אין לי מה להוסיף
18/01/2007 | 19:42
3
גם בגלל שאין לי (או לך) שום עדויות על מצבם ב-20 השנים האחרונות, וגם בגלל ששכנעת אותי עם סוף ההודעה
###ישנו מידע רב וטוב על היכולת לגדל ילדים על תזונה צמחית בצורה בריאה (ואף בריאה יותר מן הממוצע). למה לפנות לדוגמה הכי קיקיונית ובעייתית שיש? למה לקשר אוטומטית תזונה צמחית לחיים דתיים-פנאטיים-ניו-איג'יים-אנטי-רפואה-מערבית? ###
טבעונות >>
לצפיה ב-'אנא תן לנו את רשימת הספרים'
אנא תן לנו את רשימת הספרים
18/01/2007 | 20:55
2
4
ואפשר יהיה לשמור אותה במקום מכובד בפורום.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בהחלט!'
בהחלט!
18/01/2007 | 21:52
1
3
אני מוכנה לעבוד על האנגלית שלי לשם מטרה זו
טבעונות >>
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
18/01/2007 | 22:48
9
העלאתי את זה כבר כמה פעמים לפורום, על-אף ההבטחה למקום של כבוד, אני סמוך ובטוח שאצטרך לתת את זה עוד כמה פעמים מחדש
יש כאן קישורים למאמרים, לאסופת מאמרים ולשלושה ספרים.

הריון, הנקה וגידול ילדים טבעוניים:
מאמרים:
http://www.pcrm.org/health/veginfo/vegetarian_kids.html

http://www.pcrm.org/health/veginfo/veg_diets_for_children.html

http://www.vrg.org/nutshell/kids.htm

http://www.pcrm.org/health/Info_on_Veg_Diets/pregnancy.html  

אוסף מאמרים:

http://www.ivu.org/articles/children.html

ספרים מומלצים:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0743224523/002-  0120273-2385619?v=glance ספר על הריון טבעוני של ד"ר קלאפר .

http://veganbooks.safeshopper.com/5/719.htm?250 ספר על גידול ילדים כטבעונים של ד"ר ניל ברנרד, נשיא ועידת הרופאים לרפואה אחראית. כולל גם פרקים על הריון והנקה.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1570671036/104-2319110-7603168?v=glance "להיות טבעוני" ספר של התזונאיות מלינדה וסנטו וברנדה דוויס. ספר מאוד מומלץ! כולל גם פרקים על הריון טבעוני, הנקה וגידול ילדים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ותשובה לשאלה השנייה: ודאי שזה מומלץ'
ותשובה לשאלה השנייה: ודאי שזה מומלץ
18/01/2007 | 17:02
2
3
איך עושים את זה נכון -- כדאי להתייעץ בתזונאי שאינו עויין, ובאופן כללי, פשוט להאכיל את הילדים באוכל טוב ומגוון.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/01/2007 | 17:30
1
2
אבל קצת קשה לי לקבל בקלות קביעה כזאת כשהיא באה מזב"חניקים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ראי הודעתי עם הכותרת "דוגמה רעה מאו'
ראי הודעתי עם הכותרת "דוגמה רעה מאו
18/01/2007 | 19:03
3
לצפיה ב-'טבעונים מלידה'
טבעונים מלידה
18/01/2007 | 20:55
14
כן אפשרי, על פי תזונה איורוודית ראויה, ויש ללמוד זאת נכון.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מיגרנה'
מיגרנה
18/01/2007 | 13:38
1
3
שלום ערן,
רציתי לשאול אם יש לך רעיונות לשיפורים ושינויים שאפשר לעשות באורח החיים כדי להירפא ממיגרנה? מה לדעתך הגורמים ומה הדרך לתקן אותם?
טבעונות >>
לצפיה ב-'מיגרנה'
מיגרנה
18/01/2007 | 21:00
10
מיגרנה נוצרת משילוב של מתח ורעלים הבאים אל המוח כתוצאה מעיכול לא תקין של המזון. לכן יש לקבל ייעוץ אישי כיצד לחזק את מערכת העיכול, לבחור מזון מתאים לטיפוס ולמערכת העיכול, ולטפל במתח. לעיתים חליטות ג'ינג'ר עוזרות.
בברכת בריאות מושלמת,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'צימחונות'
צימחונות
18/01/2007 | 14:00
3
6
שלום ד"ר מגון,

כחלק מהתקדמות בנתיב הדהרמה הבודהיסטית לקחתי על עצמי לפני כחודש לערך לא לאכול בשר מהחי.
מתוך אחריות לבריאותי פניתי לרופאת המשפחה שהציעה לי לערוך בדיקות כלליות ולגשת לדיאטנית להמלצה על אורח חיים תזונתי מאוזן בהתאם לדרכי החדשה.

קראתי קצת בפורום כאן, ובאתר נוסף בנושא וכאמור יש אינפורמציה מלא החופן.

ובכל זאת - לאחר שהסברתי את מקומי הייתי שמח לשמוע ממך עיצה למתחילים, מה חשוב לשים לב, להיכן כדאי לפנות, וכל דבר שמנסיונך אני עתיד לפגוש בתחילת דרכי זו ותוכל לסייע לי מבעוד מועד.

אני משוכנע שהשאלה שלי היא בסיסית ואולי יש כאן בפורום אנשים שחיים את הנושא ויוכלו גם הם לתרום לי אשמח לשמוע גם מכם.

תודה ויום מבורך.
טבעונות >>
לצפיה ב-'צמחונות ודהרמה'
צמחונות ודהרמה
18/01/2007 | 21:04
16
אבי יקר,

במקרה שלך כדאי לקבל אבחון והמלצות ממטפל איורוודי מוסמך - מהוא טיפוס הגוף שלך, ואיך מערכת העיכול שלך, ועל פי זה תותאם לך התזונה.

בהצלחה בדרך!
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-' לא לאכול בשר מן החי ?'
לא לאכול בשר מן החי ?
19/01/2007 | 08:33
1
4
יש בשר שהוא לא מן החי ?

סתאם לא להתעצבן עלי .
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן צפוי'
כן צפוי
19/01/2007 | 12:28
3
גם אני התלבטתי בעיניין הניסוח
לא לאכול בשר יכול להשתמע כלא כולל יצורי ים, דגים וקל וחומר סי-פוד למיניו
בשר מן החי הופך את זה לכללי יותר

יחד עם זה אני מבין שהזמנתי את השאלה שלך

יום מבורך

טבעונות >>
לצפיה ב-'טופו.. ואני לא צוחק...'
טופו.. ואני לא צוחק...
18/01/2007 | 14:33
4
4
ד"ר מגון שלום,

חבר שלי אמר לי שדוקטורים ופרופסורים רבים חושדים שגבר שאוכל טופו כל יום, יצמיח לו קרמת שד.
הוא אומר שיש בטופו חומר שנקרא פרוגסטרון המתחקה לאסטרוגן וזה גורם לכל מיני תופעות מוזרות.

האם יכול להיות איזשהו שמץ של היגיון בדבריו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'ומה יחסך לסויה בכלל?'
ומה יחסך לסויה בכלל?
18/01/2007 | 16:00
6
לצפיה ב-'טופו'
טופו
18/01/2007 | 21:07
2
16
יש חשש שהטופו בשימוש אינטנסיבי מכניס לגוף חומרים פיטואסטרוגנים (אסטרוגנים צמחיים). לדעתי במינון קטן ומידי פעם זה בסדר.
אבל, כעיקרון, האיורוודה ממליצה על קטניות מבושלות כמו שהן, ולא מעובדות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם מוצרי סויה אחרים נחשבים מעובדים?'
גם מוצרי סויה אחרים נחשבים מעובדים?
18/01/2007 | 21:11
1
2
או רק טופו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא כל כך עניין של "החשבות"'
זה לא כל כך עניין של "החשבות"
19/01/2007 | 09:15
2
כאשר המוצר אינו בצורה בה הוא מופיע בטבע, אלא תוצאה של תהליך כלשהו, הוא "מעובד". בדרך כלל לא מתייחסים למעיכה או לבישול כאל 'עיבוד'. אבל הפקה של חומרים עם תכונות שונות משל המרכיבים הם  'עיבוד' לכל הדעות, שבמהלכו לפעמים אובדות תכונות רצויות ולפעמים נוספים מרכיבים לא רצויים. במיוחד במקרה של עיבוד תעשייתי, לעתים קרובות ישנו גם זיהום מיותר של הסביבה, המצטמצם למינימום כאשר אוכלים מזון בצורה הקרובה למופע הטבעי של מרכיביו (מבחינה זו רצוי גם לאכול ממקורות מקומיים ככל האפשר. הסעה של מזון למרחקים ארוכים כרוכה בהרבה זיהום מיותר).
טבעונות >>
לצפיה ב-'הריון וטבעונות'
הריון וטבעונות
18/01/2007 | 14:39
16
4
(אני האחרון שצריך לשאול את זה..אבל..)
שלום,
נשאלה כאן שאלה לאחרונה על איך לשמור על העובר בריא בתזונה טבעונית.
האם יש לך המלצות, נקודות שכדאי להקפיד עליהן בתקופת ההריון כדי להבטיח לילד התפתחות תקינה כבר בשלב ההריון?
טבעונות >>
לצפיה ב-'הריון'
הריון
18/01/2007 | 21:11
15
10
כדאי ללמוד את אורח החיים האיורודי ההגיוני והנכון כל כך! תזונת האיורוודה היא בריאה - שילוב נכון של דגנים, קטניות, פרות, תבלינים, חלב (ולא מוצריו!). וכן הקפדה על ספיגת המזון (מערכת עיכול ראויה).

והכי חשוב בהריון (ובכלל...) זו....   השמחה !

בברכת בריאות מושלמת,

ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה ממליץ על חלב למרות שהוא מכיל אס'
אתה ממליץ על חלב למרות שהוא מכיל אס
18/01/2007 | 21:14
9
9
אתה ממליץ על חלב למרות שהוא מכיל אסטרוגן?
אם כך לא עדיף כבר סויה..?
טבעונות >>
לצפיה ב-'החלב שהוא ממליץ עליו לא מכיל אסטרוג'
החלב שהוא ממליץ עליו לא מכיל אסטרוג
18/01/2007 | 22:10
8
7
הוא אמר למעלה שהוא ממליץ על חלב כאשר הפרה מטופלת יפה ובאופן טבעי, זה בודאי לא כולל הזרקת הורמונים או כל תהליך מלאכותי כמו שנעשה ברפתות התעשיתיות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אה לא ידעתי שהאסטרוגן הוא מהזריקות'
אה לא ידעתי שהאסטרוגן הוא מהזריקות
18/01/2007 | 22:15
7
4
טיקה.הורמונים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני אבדוק את זה.'
אני אבדוק את זה.
18/01/2007 | 22:19
6
לצפיה ב-'הנה:'
הנה:
2
3
http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/439/515.html

הטענה היא שבחלב יש הורמונים שמוזרקים לו ובנוסף אסטרוגן שנמצא בכמות גבוהה כשהפרה בהריון, אז לא אמורים לחלוב אותה, כמובן שבשביל לעשות עוד כסף כן חולבים אותם בזמן הריון, אבל זה לא אמור להיות ככה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה מסביר את היחס המיוחד לפרות'
זה מסביר את היחס המיוחד לפרות
18/01/2007 | 22:51
1
4
בהודו.

אנשים אשר בתום לב מבינים שמי שחולבים אותו , חייבים להתייחס אליו בכבוד וברגישות....
טבעונות >>
לצפיה ב-'טוב בואי לא נגזים לגבי ההודים בכלל'
טוב בואי לא נגזים לגבי ההודים בכלל
1
תעשיית העור שם היא אחת הגדולות והנוראות. הפרה נחשבת לקדושה אבל כמו בכל מקום כנראה שגם בהודו הכסף קדוש יותר מהכל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'פרות מפיקות הורמון נשי בעצמן'
פרות מפיקות הורמון נשי בעצמן
19/01/2007 | 00:16
2
6
כי הן כל הזמן בהריון.
ולהגברת פוריותן והריונן, הן גם מוזרקות בהורמון האסטרוגן וכנראה שעוד.

בגלל שהן כל הזמן (ומקבלות את החומר גם מהזריקות) אז זה עובד להן לחלב, בדיוק כמו שאימא מניקה ששותה קפה תעביר את החומר לתינוק שלה דרך החלב.

הנה מחקר שמצאתי.
הוא נמחק מפורום מדעי התזונה, כנראה ששם לא רוצים לדעת על מדע אמתי.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=p...
The daily intake of total investigated estrogens through milk is 372 ng, which is dramatically more than currently recognized.
והנה עוד מחקר שאומר שאם אכן רמות האסטרוגן גבוה אז יש סכנה ממשית לציבור ,ספציפית פה מדובר על סרטן הערמונית.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=...
לא בעיה למצא עוד, רק צריך לרשום 2 מילים ולמצא בינהם את הקשר.
אני רשמתי אסטרוגן וחלב, יש המון תוצאות נוספות למי שיש כח לחקור.
כפי שכבר אמרתי, זה לא עזר לי הרבה כי מחקו לי את המחקרים האלה מפורום מדעי התזונה, פורום 23, אם מישהו מוכן לפרסם את המחקרים שם כי אני חסום.
טבעונות >>
לצפיה ב-'במהרישי איור ודה מטפלים בפרות '
במהרישי איור ודה מטפלים בפרות
19/01/2007 | 06:52
1
1
בצורה שאינה פוגעת בהן.

להפך, הן מפונקות מאד בתזונה, בטיפול, במוסיקה המיוחדת המושמעת להן.

ועכשיו אני מתחילה להבין את הערך של זה לחלב שהן נותנות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יכול מאוד להיות, נשמה טהורה '
יכול מאוד להיות, נשמה טהורה
19/01/2007 | 09:25
1
אבל במציאות שקיימת בשאר העולם, הפרות מאוד לא מטופלות יפה.
ומה לעשות שאנחנו חיים במציאות האחרת ?

אני נמנע מלבקר יותר מידי את האירוח ומודה עליו.
אבל בתור עירוני שחייב לחיות תחת לחצים של עירוני, אין לי מה לקחת מהארוח, גם לא על חלב פרה מהמהרישי, ועמכם הסליחה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הוא שאל על הריון וטבעונות'
הוא שאל על הריון וטבעונות
18/01/2007 | 22:08
1
2
טבעונים לא שותים חלב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן. יש משהו במה שאת אומרת! '
כן. יש משהו במה שאת אומרת!
18/01/2007 | 22:17
2
לצפיה ב-'אם כך חייבים לגדל פרה בבית?'
אם כך חייבים לגדל פרה בבית?
18/01/2007 | 22:20
4
לצפיה ב-'אבל זה לא הגיוני'
אבל זה לא הגיוני
19/01/2007 | 07:34
1
2
לא הגיוני לצרוך חלב של חיה אחרת, כאשר תפקידו של החלב הוא ברור ומוגדר: להזין את הולד של אותה חיה, וגם זה רק עד גיל מסוים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן, עם ההגיון זה לא מסתדר!'
כן, עם ההגיון זה לא מסתדר!
19/01/2007 | 10:29
3
לצפיה ב-' מגיל 6 חדשים עד שנתיים'
מגיל 6 חדשים עד שנתיים
18/01/2007 | 15:43
2
3
מהי התזונה המומלצת?
טבעונות >>
לצפיה ב-' השאלה הוצגה בגלל טיפת חלב'
השאלה הוצגה בגלל טיפת חלב
18/01/2007 | 21:08
1
4
בטיפת חלב ממליצים  היום לבשל לתינוק בן 6 חדשים, לטעימה ראשונה:

מרק עוף, כן כן , ולתת לו את זה מעורב מן ההתחלה.

אני התחלחלתי מן הרעיון הזה. אני מכירה קצת גישות צמחוניות, אבל רוצה לקבל משהו מוסמך  ממך כאן.
טבעונות >>
לצפיה ב-'"מרק עוף"'
"מרק עוף"
18/01/2007 | 21:20
10
נסי מרק דליל ומסונן של  אורז בסמטי לבן מזן משובח (היקר), ולאחר כשבוע מרק מעדשי מאש מסונן, בהמשך טחון. אך כדאי לקבל ייעוץ מקצועי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הפרעות קשב בילדים'
הפרעות קשב בילדים
18/01/2007 | 15:46
9
4
האם יש לך טיפול תזונתי יעיל בהם?
טבעונות >>
לצפיה ב-'טיפול תזונתי להפרעות קשב'
טיפול תזונתי להפרעות קשב
18/01/2007 | 20:05
7
7
בוודאי שיש. בגלל שילדיי אובחנו, אז אני מכירה מקרוב את הנושא.
ברגע שמורידים מהכמות ולאט לאט מהקרונפלקס-שזו סתם אשלייה שזה תורם משהו, דברי מתיקה, צבעי מאכל, קולה, חטיפים, שוקולד, צ'יפס, אוכל מוכן-תעשייתי, שהוא מעובד, ובוודאי שלא אחדש, שזה גם לא טבעי. זה גם מה שעושה אותם היפראקטיביים, וגם מאוד מפריע לריכוז, לכן יש גם עלייה של ילדים שמאובחנים עם קשיים של קשב וריכוז.
כמובן שילדיי קיבלו טיפול נוסף, טבעי, שמאזן את הבלוטות בגוף. הקטן שהוא בן 7 היו לו התפרצויות זעם בלתי נשלטות, אלים, בורח מהכיתה, פשוט בלתי נסבל ולאחר כ-3 חודשי טיפול, מדהים עד כמה שזה עוזר. אפילו המורה, מתפלאת ואומרת איזה שינוי חל. פשוט ילד חדש.
ואגב, הפורמולות הן כמו בהומאופטיה. לגדול שהוא בן 13 וקשה לו מאוד להתרכז, הוכנה לו תמצית לריכוז-שמאוד עזרה לו. מומלץ בחום.
כל טוב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'חתימתך מקסימה'
חתימתך מקסימה
18/01/2007 | 20:11
2
7
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/01/2007 | 21:45
1
12
לצפיה ב-'tvאהה, זה אתה '
tvאהה, זה אתה
18/01/2007 | 23:29
5
לצפיה ב-'תגובה על שני אוזניים'
תגובה על שני אוזניים
19/01/2007 | 08:27
3
אוזן ימין מאזינה ומזינה את ההכרה
ואוזן שמאלית מנקה החוצה
מה שלא צריך לקחת ללב ללב
טבעונות >>
לצפיה ב-' נסיתי להזמין אורחים'
נסיתי להזמין אורחים
19/01/2007 | 10:32
3
מפורום הפרעות קשב לדיון הזה, וקיבלתי מסר אישי ממנהלת הפורום הכועסת עלי מאד.

היא מוכנה לקבל את עדותך הישירה אצלה בפורום.

נראה שחשוב יהיה שתכנסי לשם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תראי כמה את חשובה בפורום הפרעות קשב'
תראי כמה את חשובה בפורום הפרעות קשב
20/01/2007 | 08:35
1
4
אנשים שם בכלל לא  יודעים את מה שאת יודעת.
טבעונות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'היי כנרת, כן אני יודעת'
היי כנרת, כן אני יודעת
20/01/2007 | 11:12
5
ומודעת. לצערי, גם כתבו שאני שייכת לכת הסיינטולוגית (כמובן שלא היה ולא נברא).
הגעתי למסקנה, שאי אפשר לעזור למי שלא רוצה לעזור לעצמו. אדם צריך לקחת את האחריות לחיים שלו, ושל ילדיו.
אני בכל אופן, עשיתי את השינוי עם ילדיי. ומנקודת מבט שלי, באמת שהיה שווה לנסות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'טיפול בהפרעות קשב'
טיפול בהפרעות קשב
18/01/2007 | 21:22
11
יש טיפול אך הוא משולב, כמו תמיד באיורוודה - תזונה, צמחי מרפא, הרגלים נכונים, ובמקרה זה גם עיסויים בשמני מרפא (גם הורה לילד).
טבעונות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר מגון '
שלום ד"ר מגון
18/01/2007 | 15:54
5
9
|אני פציינטית שלך מאז המרפאה הראשונה שפתחת, והעובדה שלא ראית אותי בשנים האחרונות בקליניקה, היא פשוט מפני שאני בריאה, ובגילי המופלג אני עסוקה  יותר בעבודה מאשר בביקורים במרפאה.

לפני  שהכרתי את האיור ודה היתה לי תזונה טבעונית.  אמנם הייתי בריאה גם אז, אבל רזה מדי.

האיור ודה עיגלה אותי במקומות הנכונים, וכן, נעשיתי יפה יותר!  
גם האישיות שלי התרככה והתעגלה במקומות הנכונים...

יזמתי את הארוח הזה שלך כאן, כי לצערי הצבור אינו מכיר דיו את מתת האיור וודה. וגם אני, מכירה רק את ההבטים הנוגעים לי אישית, כי רק עליהם מדברים בפגישה פנים אל פנים עם רופא...

כאן יש לנו הזדמנות לשאול שאלות כלליות יותר.

טבעונות >>
לצפיה ב-'מה זה איו ודה?'
מה זה איו ודה?
18/01/2007 | 17:15
2
8
לצפיה ב-'*איור'
*איור
18/01/2007 | 17:16
6
לצפיה ב-'גוגל זה אפשרות טובה לתשובה'
גוגל זה אפשרות טובה לתשובה
18/01/2007 | 19:06
4
הנה סתם למשל:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%95%D7%A8_%D7%95%D7%93%D7%94
טבעונות >>
לצפיה ב-'הוכחה לכוחה של האיורוודה...!'
הוכחה לכוחה של האיורוודה...!
18/01/2007 | 21:28
1
14
כנרת יקרה,

תודה רבה על הפירגון לאיורוודה ולי. התרגשתי לשמוע על השינויים הנהדרים שהאיורוודה הביאה אל חייך ! תודה גם על היוזמה להזמינני לפורום המקסים שלכם.

נהנייתי מכל רגע !!!

מקווה שהוספתי, עזרתי והארתי את דרככם ולו במקצת.

בברכת בריאות מושלמת,

ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'ואולי גם ל TM חלק בזה? '
ואולי גם ל TM חלק בזה?
19/01/2007 | 07:02
4
אולי גם לעובדה שמשנת  1974  עולה לאט לאט האושר הפנימי שלי, בזכות תרגול סדיר של מדיטציה טרנסנדנטלית   (של מהרישי),

והיא, דרך אגב, גרמה לי להיות צמחונית,  אולי גם לזה יש השפעה על הבריאות הטובה שלי, שבעצם משתפרת עם השנים.

כי לפני כן הייתי אשה נוירוטית רווית צרות...
טבעונות >>
לצפיה ב-'חיסונים?'
חיסונים?
18/01/2007 | 16:03
1
האם כדאי לקחת חיסונים? למי כן, ולמי לא?

ומי יכול לוותר עליהם?
טבעונות >>
לצפיה ב-'שלום.'
שלום.
18/01/2007 | 16:41
1
שאלה רלוונטית מתמיד עבור כמה מהטבעונים הכותבים פה.

כיצד תמליץ להתמודד עם סימפטומים כדוגמת חום גבוה, כאבי ראש, גרון וחולשה גופנית כללית, כאשר ההעדפה והשאיפה היא להימנע משימוש בתרופות קונבנציונאליות.

טבעונות >>
לצפיה ב-'מה דעתך על חיסונים לתינוק?'
מה דעתך על חיסונים לתינוק?
18/01/2007 | 17:07
2
ואם כן  אז מאיזה גיל אתה חושב שלמערכת החיסון של התינוק יהיה נוח להתמודד עם החיסון? קראתי שהיפנים מתחילים לחסן בגיל שנתיים. מה הגישה האיורוודית לחיסונים?
אני שוקלת כרגע אם לחסן טטנוס ופוליו ואם כן באיזה גיל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר ערן מגון'
שלום לד"ר ערן מגון
18/01/2007 | 17:34
5
תודה שהסכמת להתארח אצלנו

מה דעתך על שמרי בירה? האם ניתן להסתמך עליהם כמקור לברזל\חלבון\רכיבים אחרים? האם יש צורך להגביל את כמותם בתפריט?

ו*מופתעת שלא שאלו את זה עדיין*
האם יש לך עצה תזונתית (טבעונית כמובן) שעשויה להקל על כאבי מחזור? (בטווח הקצר ו\או הארוך)
טבעונות >>
לצפיה ב-'סי אף ותזונה צמחונית'
סי אף ותזונה צמחונית
18/01/2007 | 17:36
5
2
שלום ד"ר מגון,

אני בת 24, חולה בסיסטיק פיברוזיס עם מחלת ריאות בינונית עד קשה [תפקודי ריאות FEV1 45 לרוב], בנוסף על כך הלבלב לא מתפקד [נוטלת אנזימים CREON 25.000 בכל ארוחה] וסוכרת קלה. מטופלת באנטיביוטיקה דרך הפה [לפעמים גם בעירויים, במצב של דלקת ריאתית והחמרה כללית], פיזיוטרפיה נשימתית ומדי פעם גם אינהלציות [לא מתמידה]. מצויה בתת משקל קל.

אני צמחונית מזה שנה וחצי - לא אוכלת בשר ודגים, אך כן אוכלת מוצרי חלב וביצים.

למיטב ידיעתי, שום ובצל משמשים כאנטיביוטיקה טבעית ומחזקים את המערכת החיסונית. אילו עוד דברים כדאי לי לאכול כדי להתחזק?

בתודה, לויס.
טבעונות >>
לצפיה ב-' הרבה בריאות..'
הרבה בריאות..
18/01/2007 | 20:23
4
4
באמת מעניין איך האיור-ודה מתייחסת בעניין הזה לשום ובצל כי שמעתי שהיוגיסטים נמנעים לחלוטין מלאכול אותם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'שו יוגיסטים??אלו שעושים יוגה?'
שו יוגיסטים??אלו שעושים יוגה?
18/01/2007 | 21:24
3
4
לצפיה ב-''
18/01/2007 | 21:34
1
לצפיה ב-'כן, אלה'
כן, אלה
18/01/2007 | 21:36
2
ואגב, לא כל היוגים נמנעים לחלוטין מבצל ושום. יש כאלה שמקצינים ונמנעים מכך לחלוטין, יש כאלה שמעדיפים לא לנהוג בקיצוניות ומדי פעם כן לאכול בצל/שום כדי להינות מהערכים התזונתיים שלהם.
ההמנעות אגב, היא בגלל אמונה (שיש בה הרבה הגיון) שהמזונות האלה יוצרים אי שקט מנטלי וחוסר מנוחה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא רק לעשות'
זה לא רק לעשות
18/01/2007 | 22:04
2
זה דרך חיים שלמה עם מדיטציות ותזונה ותרגול וכתבים קדושים...
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה עפ"י האיורוודה מחזק את שריר הלב?'
מה עפ"י האיורוודה מחזק את שריר הלב?
18/01/2007 | 18:08
2
מה התיחסות האיורוודה לתוסף מזון coq10?
האם ניתן לקבל coq10 ממזון טבעי צמחי?
טבעונות >>
לצפיה ב-'B12'
B12
18/01/2007 | 15:58
3
4
מדברים על זה רבות כאן בפורום. תרצה להוסיף לנו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'את לא סומכת עלינו שנשאל מספיק שאלות'
את לא סומכת עלינו שנשאל מספיק שאלות
18/01/2007 | 16:25
1
3
לצפיה ב-''
18/01/2007 | 20:21
2
לצפיה ב-'ויטמינים מקבוצת B ?'
ויטמינים מקבוצת B ?
18/01/2007 | 17:18
5
כמו שכתבה כינרת מדברים כאן המון על ויטמין B 12 . השאלה האם רצוי לקחת עוד וימינים מקבוצה זאת.

אני יכולה לספר שהיתה תקופה שאמר לי רופא המשפחה לקחת תוסף של ויטמין B 6  ו B 3

בתודה
טבעונות >>
לצפיה ב-'חלב ומוצריו, '
חלב ומוצריו,
18/01/2007 | 15:57
5
3
מה דעתך?

ומה בעניין  סידן?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני מניח שהד"ר כבר לא יענה'
אני מניח שהד"ר כבר לא יענה
18/01/2007 | 22:08
4
4
אבל בדיקות הדם שלי (מסקנה אישית בלבד) מראות שאין שום צורך במוצרי חלב כדי לשמור על רמה גבוהה של סידן.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה אתה אוכל?'
מה אתה אוכל?
18/01/2007 | 22:43
3
3
לצפיה ב-'סידן רב בפירות כמו קיווי, תפוז,'
סידן רב בפירות כמו קיווי, תפוז,
18/01/2007 | 22:50
1
3
גויאבה. בשקדים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ותאנים ושומשום, וחומוס ?'
ותאנים ושומשום, וחומוס ?
5
לצפיה ב-'שומשום לסוגיו'
שומשום לסוגיו
18/01/2007 | 23:20
5
כמו שהוא, בטחינה, בחלבה.

מוצרי סויה - בערך ארוחה ביום / יומיים.

ירוקים לסוגיהם (מגדל באדנית ), קטניות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אז כנראה שגם לי יש שאלה '
אז כנראה שגם לי יש שאלה
18/01/2007 | 19:59
1
מקווה שלא מאוחר מדי

אני צמחונית כבר....4 וחצי, אולי אפילו 5? שנים :)
ועשיתי בערך 3 בדיקות דם, האחרונה הייתה לפני שלושה חדושים בערך...ובאף אחת מהן לא היו חסרים לי ויטמנים, לא B12 ולא שום אחר (ואני לא אוכלת גם כמעט ביצים..) ולשאלתי...בסך הכל, זה סביר? הגיוני?

תודה מראש
טבעונות >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
18/01/2007 | 19:01
2
2
פעם ראשונה בפורום הזה... הגעתי לכאן וחשבתי שאוכל לשאול כאן משהו
אני לא צמחונית אבל אני רוצה להיות, הבעיה היא שעד עכשיו אמא לא הרשתה, אבל עברו כמה שנים ועכשיו היא תצטרך להסכים...
הבעיה היא כזאת- פחד מבדיקות דם... אני לא עושה בדיקות דם, עכשיו האם זה מהווה בעיה משמעותית? שמעתי שצריך להיות בביקורת כל כמה זמן ולבדוק אם אפשר לקחת כדורים של B12 ובשביל זה חייבים לעשות בדיקה... זה הכרחי? כשאתם נהייתם צמחונים גם עשיתם..? ועכשיו אתם עדיין ממשיכים לעשות בשביל לבדוק אם משהו חסר לכם בגוף, ביקורת או משהו כזה?
אני באמת לא יודעת ואני ממש נגעלת מבשר אבל אני לא מסכימה לעשות בדיקת דם! אני אשמח אם מישהו יגיד לי אם אפשר בכל זאת... ואם זה כדאי.. תודה!
טבעונות >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/01/2007 | 19:23
1
3
בדיקות הדם באות מרצוננו, לאחר הצמחונות באה גם התעניינות בתזונה, כך שעלינו לדעת אם חסר לנו משהו בתזונה.

להבנתך, אוכלי בשר לא צריכים לבדוק את מצב הבריאות שלהם ? אז אני רוצה להגיד לך שזה בדיוק להפך. מאחר ואכילת בשר אינה בריאה ומקצרת את אורך חיי האדם, דווקא אוכלי בשר צריכים לבדוק את בריאותם ואת דמם.

B12, תזונת האדם הקדמון כללה אכילה שאינה סטרילית, כלומר שהוא אכל מהאדמה וכך הוא קיבל B12. עוד על האדמה, צואה של חיות ושאר בני האדם, B12 בתזונת האדם הקדמון כמו B12 אצל כל חיה אחרת, מצואה ומאדמה.
כך שלכל בני האדם חסר B12 אם הם אינם אוכלים צואה ואדמה. הרי מאיפה לחיות יש B12 ? גם האדם מיצר B12 בתוך גופו, אף אחד פה לא יכול להראות שחיות סופגות B12 מיצור עצמי, לפיכך הן מקבלות את זה מאכילת צואה, לפעמים את זו של עצמן.

אבל אנחנו לא חייבים לאכול צואה, גם מאכילת חיות לא נקבל מספיק B12, רוב החוסרים החמורים (באחוזים) של B12 נמצאים אצל קבוצת אוכלי הבשר, כ 30% ובעולם יש רק 10% צמחונים.
יש אפשרות לקבל B12 ללא הריגת חיות וללא אכילת צואה, פשוט לוקחים סוכרית מציצה תת לשונית.
ואל תגידי בבקשה שאת נגד תוספים, כי את לוקחת תוספים אם תרצי ואם לא תרצי, יש תוספים בבמבה, בחלב פרה, בקורנפלקס ואפשר להגיד שברוב המוצרים הקיימים בעולם יש תוספים.
אפילו אם את אוכלת בשר את אוכלת תוספים, כי את החיות האומללות מאכילים בתוספים שעוברים אח"כ לתזונתך.

בדיקות דם לא ממש קשורות ל B12.
לא יעזור כלום לאנשים שחושבים אחרת, זה פשוט לא נכון לחשוב כך.
בדם יש B12 שיקרי שאפילו קראתי ממקור רפואי שרוב ה B12 בדם שיקרי ולא B12 פעיל.
כך שבדיקות הדם לא יכולות להראות את החלק האמתי.
אבל זו לא בעיה כי לוקחים סוכרית מציצה שנכנסת ישר לדם ואז בטוח שיש B12 אמתי בגוף ואין צורך לבדוק זאת.
כך שאם תפסיקי לאכול בשר, תוכלי לדאוג ל B12 ללא בדיקות דם, אבל לא אוכל לכתוב לך שלא מומלץ לך ולכל אדם ללא קשר לתזונתו לבדוק את מרכיבי הדם שלו, אין שיטה אחרת לדעת על מחלות ועל בעיות, בלי קשר לתזונה.
מקווה שעזרתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תשובתי נכתבה בשירשור נפרד'
תשובתי נכתבה בשירשור נפרד
18/01/2007 | 20:20
3
לא הייתי נדחף ועונה לפני הדוקטור.
קר רציתי להבהיר את זה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ירקות מורעלים'
ירקות מורעלים
18/01/2007 | 20:42
9
3
מישהו העלה רעיון :  לבצע בדיקות של ירקות או פירות מסוימים, ואם מתגלים בהם רעלים, להגיש תביעה יצוגית כנגד המגדלים.

מה דעתך?

האם היית נותן ידך למבצע כזה?

טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא צריך להיות מבצע זו צריכה'
זה לא צריך להיות מבצע זו צריכה
18/01/2007 | 21:34
8
2
להיות ביקורת שגרתית.
רעל ריסוס עד אחוז מסויים נחשב תקני ב"משרד הבריאות" שלנו..
טבעונות >>
לצפיה ב-'הכוונה ליוזמה פרטית'
הכוונה ליוזמה פרטית
18/01/2007 | 21:39
3
1
של ארגוני צרכנים למינהם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יוזמה פרטית, אבל צריך בשגרתיות'
יוזמה פרטית, אבל צריך בשגרתיות
18/01/2007 | 21:48
2
לבצע אותה אחרת מה הטעם?

חוץ מזה, אם משרד הבריאות מאשר רעלים, מה תעזור לך תביעה? (היא שווה משהו רק אם הם חורגים מהתקן)
היתה כתבה על ירקות אורגניים שהתגלו בהם אחוזי רעלים גבוהים מהמותר ב90 אחוזים.
אם זה מה שיש באורגני, ...
טבעונות >>
לצפיה ב-'אולי לתבוע גם את משרד הבריאות?'
אולי לתבוע גם את משרד הבריאות?
18/01/2007 | 21:52
1
2
לצפיה ב-'תנסי..'
תנסי..
18/01/2007 | 22:04
תביעת משרד הבריאות לא נראה תביא לאיזשהו משהו מלבד הרבה בירוקרטיה
טבעונות >>
לצפיה ב-'היא כנראה מתכוונת לירקות אורגנים'
היא כנראה מתכוונת לירקות אורגנים
18/01/2007 | 21:42
3
בדיקה שתמצא שימוש בריסוס תמצא למעשה שהירקות והפירות לא באמת אורגנים.

חוץ מזה, גם על פירות וירקות רגילים יש לפקח בריאותית ולהביא את המידע לציבור.
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם בירקות אורגניים יש ריסוס כימיקלי'
גם בירקות אורגניים יש ריסוס כימיקלי
18/01/2007 | 21:54
2
3
היתה על כך כתבה.
בגידול אורגני משתמשים כמעט תמיד בשילוב של ריסוס אורגני עם ריסוס כימי, בטענה שהריסוס האורגני לא מספיק יעיל.
אלא שעל פי הכתבה באחד הערוצים, מצאו שאחוזי הרעלים גבוהים לפעמים ב90 אחוזים מהמותר בגידולים אורגניים..
טבעונות >>
לצפיה ב-'בגידולים אורגניים אמיתיים, אין שום'
בגידולים אורגניים אמיתיים, אין שום
19/01/2007 | 10:31
1
2
שימוש בחומרי הדברה כימיים.
הבעיה שהשרלטנוץת ויצר האדם לעשות כסף קל על חשבון אנשים תמימים גורם ליצרנים שונים לשים תווית אורגנית אבל למכור מוצרים שכל קשר בינם לבין אורגניות מקרי בהחלט.

הבעיה עם גידולים אורגניים היא בכך שהיבול קטן יותר, ובמקרים קיצוניים אף יכול שלא להיות יבול (ואז ההפסד הכלכלי הוא עצום).  בגידול קונווציונלי, משתמשים ברעלים ובחומרים כימיים רבים על מנת להלחם במזיקים ובמחלות.
כל מי שגידל אי פעם צמחים בגינה, בגידול ללא חומרי הדברה (ואף בלי שיטות אורגניות, שהן יעילות בצורה חלקית במלחמה במזיקים, אבל עדיין ידידותיות  לסביבה) , יודע שהיבול לעיתים נמוך, לעיתים יש כשלונות טוטאליים, ולעיתים, היבול נחמד. אבל תמיד היבול יהיה נמוך יחסית ליבול בגידול קונווציונלי שכולל שימוש בחומרי דישון כימיים ובחומרים כימיים למלחמה במזיקים ומחלות.
מהצד השני, היבול בד"כ טעים יותר, והוא בד"כ גם יהיה בריא יותר בצורה משמעותית.

שוב, הבעיה עם האורגנים שאפשר להשיג בחנויות הטבע והסופרים הוא שלעיתים מה שנחשב לאורגני ונמכר במחירים לא הגיוניים, הוא לא באמת אורגני.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ארגון צרכנים אורגנים'
ארגון צרכנים אורגנים
19/01/2007 | 14:03
2
אולי נארח נציג שלהם?
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה ופרידה (נקווה שזמנית...)'
תודה ופרידה (נקווה שזמנית...)
18/01/2007 | 21:43
22
12
לילה טוב לכולם,

נהנייתי להתארח בפורום המקסים והחשוב שלכם, אך... הגיע הזמן לנוח על פי האיורוודה ... (:

השתדלתי לענות לכמה שיותר שאלות. בהצלחה לכל הפונים וסליחה מאלו שלא הספקתי לענות להם.

ומילה קטנה אך חשובה לסיום:  כפי שכתבה כנרת בפורום זה - האיורוודה עדיין אינה מספיק מוכרת .

לכן אני ממליץ לכם מכל הלב להתעניין, לקרוא וללמוד אורח חיים איורוודי, ולאוהבי הריפוי והרפואה ללמוד את רפואת האיורוודה המאוד פותנטית וטבעית -הוליסטית לחלוטין.

וברוח האיורוודה אני מאחל לכולכם -

ברכת בריאות מושלמת ! ! !

ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה רבה גם לך '
תודה רבה גם לך
18/01/2007 | 21:49
1
תודה רבה לך על הזמן והתשובות שנתת לנו
טבעונות >>
לצפיה ב-'שתהיה בריא. התאכזבתי קשות'
שתהיה בריא. התאכזבתי קשות
18/01/2007 | 22:00
20
8
לצפיה ב-'ממה התאכזבת?'
ממה התאכזבת?
18/01/2007 | 22:02
11
3
לצפיה ב-'ממספר דברים'
ממספר דברים
18/01/2007 | 22:14
10
10
בראש ובראשונה - שהוא לא ענה לכולם על כל השאלות.
ולגבי היתר אני מעדיף לא לפרט, אך כל מי שעקב אחר הדינמיקה שהיתה כאן באירוח יכול לבדו להבין.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ראית כמה שאלות? '
ראית כמה שאלות?
18/01/2007 | 22:24
5
הוא לא יכול לבלות כאן את כל הלילה...
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני לא יודע ממה התאכזבת, אבל לי'
אני לא יודע ממה התאכזבת, אבל לי
18/01/2007 | 22:27
8
9
האירוח נראה כמו פרסומת חינם לאיזה עסק מסחרי. אין לי בעיה עם זה, להיפך, אני אשמח לראות גורמים מסחריים (למשל, יבואני טופוטי) שמגיעים ועונים כאן על שאלות, אבל אם זה המצב, אז רצוי שהדברים יהיו ברורים מראש ולא יעשו כאילו בצורה מתוחכמת.

טבעונות >>
לצפיה ב-' וואו איזה גועלללל!'
וואו איזה גועלללל!
18/01/2007 | 22:39
6
9
הבן אדם נענה לבקשותינו ובא להתארח ונפלו עליו מאה שאלות! אז מה אם בסוף הוא גם נתן קישור לאתר שלו? לזה אתה קורא פרסומת מתוחכמת?  

לפעמים אנשים יכולים להיות ממש מגעילים.

טבעונות >>
לצפיה ב-''
19/01/2007 | 07:40
5
2
ואחרי זה מאשים אחרים בקונספריטיביות
הבנאדם בסה"כ רוצה להפיץ את מה שהוא מאמין בו ואת מה שהוא עוסק בו.
זה לא מה שאנחנו - כטבעונים - עושים גם?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אה?'
אה?
19/01/2007 | 10:09
4
4
האשמה בקונספירטיביות זה לא אני.
הקונספירטורים זה אנשים אחרים ב-"תנועה".

אני עומד מאחורי מה שרשמת. יש פה בשרשור אי אילו דברים מאוד מביכים. בגלל כבודם של האנשים הכותבים כאן, אני לא אביא דוגמאות, מי שלא שם לב לזה, כנראה משדר על גלים שונים לגמרי משלי.
הבעיה שלי עם אירוח כמו האירוח שהיה כאן, הוא שהוא מציג את הטבעונות כאיזה משהו הזוי ומשונה. אני בטוח שזו התחושה שאופפת אנשים שמגיעים מחוץ לפורום ורואים את השרשור (שקודם על ידי תפוז). אפשר לחשוב שצמחונים הם איזה כת מוזרה שמאמינה בכל מיני דברים שלא הוכחו מדעית.
אין לי בעיה עם הדוקטור, אני מאמין, באמת ובתמים, ובלי שמץ של ציניות, שהוא עושה את דבריו מתוך הרגשת שליחות ואמונה מלאה בצדקת דרכו ובתחום הזה של הרפואה ההודית או מה שזה לא יהיה שהוא עוסק בו, יש לי בעיה עם  האופן בו הצמחונות מצטיירת כתוצאה משרשור כזה. לדעתי, הוא מזיק לנושא הרבה יותר ממועיל. יש מספיק סטיגמות (רובן ללא אחיזה במציאות) כלפי האוכלוסיה הצמחוטבעונית והזב"חניקית, ואני לא חושב שאנחנו צריכים לעודד אותן.
אני יודע שאלו לא דברים נוחים שאני אומר, וצפיתי שאלו שיקפצו עליי יהיו אלו שקפצו עליי. אני מכיר את השקפותיהם ולא מופתע, אבל תאמת, זה לא ממש מטריד אותי.
את האמת שלי אני תמיד אומר, נוחה יותר או פחות עם השומעים/קוראים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'באמת לא משדרים על אותו גל'
באמת לא משדרים על אותו גל
19/01/2007 | 10:32
2
3
קודם כל, בקשר לקונספירטורים, הבנת אותו לא נכון. לא התכוונתי שאתה קונספירטור, אלא שאתה "מאשים" אחרים בכך שהם נוטים לקונספירטיביות. אבל עזוב, זו סתם בדיחה.

מה שהיה חשוב לי להגיד הוא, שזה שאתה רואה את התורות הלא מערביות ולא קונבנציונליות כמשהו אפוף ומוזר, ושופט לפי השקפתך זו איך אנחנו נראים מבחוץ, ממש לא אומר שאנשים אחרים "מבחוץ" רואים אותנו ככה.

אני מנסיוני לא רואה עין בעין עם הרפואה המערבית. ויש גם אנשים אחרים - לאו דווקא כאלה שחיים במדבר או במושבים בגליל, אלא בערים במרכז - שעובדים בעבודות רגילות ומקובלות, נראים רגיל ולא חריג, ובכלליות מנהלים חיים "רגילים", ובכל זאת חיים מבחינה בריאותית לא לפי השיטות המערביות - כל אחד ונסיונו המר שלו עם הרפואה המערבית, והפתרון שהוא מצא בתורות אחרות.

למעשה, הרבה מהתורות האלה תפסו כזו תאוצה, וכזו קבלה בציבור ובממסד, שאפילו בקופות החולים הכניסו טיפולים כאלה, נטורופתים, הומאופתים ושר סוגים של טיפולים.

אז אני פשוט לא מבינה מאיפה הזלזול הזה שלך בכל מה שהוא לא רפואה מערבית, ולמה אתה מתייחס לכל דבר כזה כאל "וודו שבטי", כאילו מדובר בכשפים ולחשים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני לא יודע מה זה אומר מבחינתך שאני'
אני לא יודע מה זה אומר מבחינתך שאני
19/01/2007 | 11:10
1
2
מאשים אחרים שהם נוטים לקונספירטיביות. כמו שאמרתי, אני ממש לא מאמין בקונספירציות בד"כ. קונספירציות זו בד"כ המצאה של אנשים משועממים ותו לא (למרות שבאופן כללי עדיף לבחון גם תיאוריות כאלה, שכן, לעיתים יתכן וישנה קשירת קשר לביצוע מזימה, או אם תרצי קונספירציה, שמשרתת אנשים שונים, ועדיף לבחון כל מקרה לגופו). ככלל, אני האחרון שמאמין בקונספירציות.. דווקא  אחרים ב"תנועה" מאמינים מאוד בקונספירציות וממציאים כאלה על ימין ועל שמאל. שיהיו בריאים, זו זכותם.

בקשר לרפואה מערבית מול רפואה אלטרנטיבית (כל מה שאינו חלק מהרפואה המערבית). לי אישית אין ספק שהרפואה המערבית מוכיחה את עצמה כרפואה מאוד מועילה וחשובה לאנושות. נכון שהיא גם גורמת ללא מעט נזקים, אבל נכון להיום במאזן שבין הטוב לרע הכף מבחינתי נוטת לזכותה.

זכותם של אנשים לחשוב שרפואה מערבית היא אם כל חטא ומשהו מזיק, אבל ברגע שההתייחסות אל הרפואה המערבית כאל משו שלילי מגיע מצד אוכלוסית הצמחוטבעוניים, ברגע שאנחנו מציירים את הצמחונות כאל מתנגדת לרפואה מערבית, אנחנו מזיקים מאוד לתנועה שלנו, ומשדרים מסר שאינו מעודד צמחונות, אלא מעודד סטיגמות שליליות שגם ככה קיימת כנגדנו.
אני לא יודע באיזה סביבה את מסתובבת, אבל איפה שאני לא הולך, רוב מכריע של האנשים מאמין שהרפואה המערבית היא דבר מאוד חשוב ומציל חיים.
רוב האנשים שאני מכיר בוחרים כן להיות מטופלים במסגרת הרפואה המערבית.

זה לא פוסל את הרפואה האלטרנטיבית. אני אישית מאוד דוגל בשיטות אלטרנטיביות לריפוי במקרים רבים. אני האחרון שאמליץ לאנשים לקחת תרוףות על כל שטות. אני האחרון שאקח בעצמי תרופות, כל עוד אני יכול להסתדר אחרת (כן, גם כשיש לי כאבים רציניים אחרי טיפול שיניים ובמצבים אחרים, אני משתדל ככל האפשר להמנע מנטילת משככי כאבים).
אני בהחלט דוגל בשימוש ב "תרופות סבתא", לטיפול בבעיות שלהן הן מועילות,

אבל כבוד יש לי, והרבה, לרפואה המערבית. במו עיניי ראיתי אותה מצילה לא מעט אנשים מסבל וממוות (וגם בעלי חיים אגב, אם נתעלם לרגע מהניסוים בבעלי חיים, שזה דיון אחר).
אם את חושבת ששרשור שמתייחס לאורח שתומך ברפואה אלטרנטיבית, מכובד ככל שיהיה,  כאל איזה גורו ("היינו פה כעיוור המוליך את הסומא"), הוא שרשור שמועיל לצמחונות וטבעונות, אז אפשר לסכם את הויכוח מבחינתנו בכך שאנחנו מאוד חלוקים.

טבעונות >>
לצפיה ב-'חלילה לא גורו'
חלילה לא גורו
19/01/2007 | 11:26
4
אני דוגלת בשיטת "למד כמה שיותר והפעל שיקול דעת". כלומר, שכל אחד צריך לקחת אחריות וללמוד לבדו מכמה שיותר מקורות, ואז להחליט ע"ס שיקול דעתו מה מתאים לו. וזאת משום שכיום אנו מוצפים בשפע של מידע סותר - מערבי ולא מערבי - ואין מקור אחד שהוא מוחלט ומוסכם על כולם.

אז מבחינתי הבחור שהיה כאן, פשוט הציג עוד גישה. למה לא.
ממש לא ראיתי שמיהשו התייחס איו כאל איזה גורו, מלבד כנרת שטופלה על-ידו אישית, והיא זו שכתבה את המשפט על הסומא והעיוור. אז לא מבינה למה להכליל שרשור שלם בגלל כותבת אחת?

ולמה לתת כל כך הרבה קרדיט לכותבת אחת, כאילו מי שייכנס לשרשור הזה ויקרא אותו, יבין - רק ע"ס אותה כותבת - שכולם חושבים כמוה? למה שמישהו יחשוב ככה?

ובקשר לרפואה אלטרניטיבית, אני לא יודעת למה את מייחס אותה לטבעונים דווקא. אין שום קשר. רפואה אלטרנטיבית היום נפוצה כל כך, ואף מקובלת, שדי ברור שרוב המטופלים והמטפלים הם לא טבעונים. אתה יודע כמה זמן מראש צריך לקבוע תור בשביל טיפול במרפאות רפואה משלימה של קופות החולים? מה, כל המטופלים הם טבעונים? ממש לא. אלה אנשים "רגילים". רובם אוכלי בשר ואוכלי כל.
ולמה ללכת רחוק? אפשר להכנס פה בתפוז לפורומים של רפואה משלימה וארומתרפיה (ומן הסתם יש עוד כמה פורומים של טיפולים אלטרנטיביים), ולעשות סקר קטן לראות כמה טבעונים יש שם (הניחוש שלי - מעט מאוד אם בכלל).

וספציפית על נטורופתים: נועה חול היא הסטודנטית הראשונה שאני נתקלת בה לנטורפתיה, שהיא טבעונית. כל הנטורופתים שפגשתי היו פרו אכילת בשר, מתוך מחשבה שזה חיוני.

אז לא ברור לי למה אתה מייחס את השיטות האלה דווקא לטבעונים, ולמה אתה מחזיק במחשבה שמי שייכנס ויראה שרשור כזה יקשר אותו דווקא לטבעונים, וגם יראה בו משהו שלילי. תן קצת קרדיט לאנשים. אנשים יודעים שמדובר באינטרנט, ופה כל אחד רשאי להביע את דעתו - ויש הרבה דעות. טבעונים זה לא מקשה אחת של אותן מחשבות ואותן החלטות, בדיוק כמו שאוכלי בשר הם לא.

בקשר לקונספירטיביות: כל מה שכתבת על עצמך, זה מה שאני התכוונתי להגיד. רק שהמלים שבהן השתמשתי לא העבירו את זה נכון. אני יודעת יפה מה עמדתך לגבי קונספירציות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'סליחה, אבל אפילו האמת שלך צריכה להי'
סליחה, אבל אפילו האמת שלך צריכה להי
19/01/2007 | 10:39
2
להיות מבוססת על משהו.
כרגע אתה מבסס את זה על כך שהארוח מדבר על טבעונות או סוג של טבעונות.
זה פשוט לא נכון, הטעות אצלך.
הארוח לא מיצג שום טבעונות, אפילו לא צמחונות, מדובר על זרם של סוג של רפואה, במסגרת המדוברת אפשר אפילו לאכול בשר, כך שאין שום קשר לתנועה וכנראה שגם לא לפורום הזה.

היה אירוח, מסתבר שהוא אינו קשור לחיים שלנו, לפחות לא לשלי, אנחנו הזמננו, אנחנו שאלנו, אם יש לנו תלונות אז יש לכוון אותן למי שיזם אירוח שלא קשור לטבעונות ולא לבא בתלונות כלפי הדוקטור שבסה"כ סיפר לנו במה הוא עוסק ובמה הוא שהוא מאמין.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בגדול אתה צודק'
בגדול אתה צודק
19/01/2007 | 00:14
3
אבל דווקא כאן ציפיתי ורציתי - למרות הבולטות של מה שאתה תיארת - באמת לשמוע משהו שמסקרן אותי מאוד. במיוחד, רציתי מאוד לשמוע משהו שאינו קשור לדברים השגרתיים שעולים על הפרק אלא יותר בדקויות ובדברים הלא טריוויאליים. ולצערי, התאכזבתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא לעניין להתבטא ככה'
זה לא לעניין להתבטא ככה
18/01/2007 | 22:12
7
2
כלפי אורח שהקדיש 1:45 מזמנו הפנוי. אף אחד לא אמר שהוא יענה על כל השאלות.
טבעונות >>
לצפיה ב-''
18/01/2007 | 23:47
2
לצפיה ב-'סליחה אבל מה לא בסדר ?'
סליחה אבל מה לא בסדר ?
19/01/2007 | 00:05
5
4
איחלתי לו בריאות והבעתי את אכזבתי. מה יותר כן מזה.
אה, ששכחתי לומר לו תודה ? בסדר.
תודה ד"ר שהתארחת כאן והקדשת לנו מזמנך. ולא רק לנו.......
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה יכול להתאכזב בלב, בלי להיות לא'
אתה יכול להתאכזב בלב, בלי להיות לא
19/01/2007 | 00:32
4
2
מנומס.
אין לי הרבה מה לקחת מהדיון, אני לא מתכוון להתחיל מדיטציות ולתבל יתר על המידה את המאכלים או לאכול גינגר עם כל דבר, אבל יש כאלה שמאמינים בדרך הזו ועלינו לכבד אותם.

גם הביקורת של ברק מגעילה, לא שאני לא מסכים איתו, אלא שאין בה כבוד לאנשים.
אף אחד לא מכריח אתכם לעשות דברים שהוא אומר.
הזמננו אותו, שאלנו אותו, והוא ענה לנו לפי הדרך בה הוא מאמין, דרך שאותה הוא למד.
זה לא מחייב אותי להאמין לו או לבצע את מה שהוא אמר.
על שיקול דעת אישי שמעתם ?

בכלל, כל הרעיון הזה שאם יש לנו צמחונות כדרך משותפת אז אנחנו צריכים להאמין באותה הפוליטיקה או בתרומת אברים, או בלא יודע מה, בסיאנסים וחיים אחרי המוות, אנערף , הרעיון מגוחך מיסודו.
אני יכול להיות צמחוני ולא להסכים עם 100% משאר הדברים שאחרים רואים כקשורים לצמחונות.
יש אנשים שקושרים צמחוניות עם רוחניות, לי מספיק שזה עושה אותי מאושר לא להרוג, ולא אחפש לכך עוד פרשנות.

די להניח שכולם צריכים לחשוב אותו הדבר.
תרשו אחד לשני לחשוב קצת אחרת וזה גם אומר לכבד דעות שונות .
במסגרת זו, חכו קצת שהארוח ישכח לפני שאתם יוצאים בקטילות.
אני לא לוקח הרבה מהארוח ואני עדין מאוד מכבד את הכותב, את מה שנאמר, את דרכו וכו'.
ואין בכך להגיד ששוכנעתי במשהו או שאני מסכים עם משהו, אבל אנחנו ביקשנו את דעתו ואני מאוד מודה לו עליה.

טבעונות >>
לצפיה ב-'עזוב אני בהלם מהחוצפה שיש לאנשים.'
עזוב אני בהלם מהחוצפה שיש לאנשים.
19/01/2007 | 01:25
3
3
מקווה שערן ידע לקחת את הדברים האלה בפרופורציה הנכונה ופשוט להתעלם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'עזוב נו, ראית את הקישורים על חלב ?'
עזוב נו, ראית את הקישורים על חלב ?
19/01/2007 | 02:06
2
4
על האסטרוגן ?
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

ואת זה ראית ?
מהאיגוד הארופאי לרפואה.
NHP = קופים, אלה שהכי דומים לנו, קל וחומר שאר החיות.
NHP research to be irrelevant, unnecessary, even hazardous to human health and to have little or no predictive value or application to human medicine.

http://www.curedisease.net/reports/index.shtml

וכתבה
http://www.guardian.co.uk/animalrights/story/0,,19...
טבעונות >>
לצפיה ב-'You are a real warrior my friend'
You are a real warrior my friend
19/01/2007 | 02:28
1
2
A light in the darkness of ignorance of this world
טבעונות >>
לצפיה ב-' I luv u 2 maaannnnn'
I luv u 2 maaannnnn
19/01/2007 | 02:36
3
לצפיה ב-'על פגיעה בהתפתחות'
על פגיעה בהתפתחות
18/01/2007 | 22:38
13
2
שלום, ד"ר מגון,
אני בחורה בת 24, צמחונית מזה 15 שנים, דהיינו, מתחילת גיל ההתבגרות פחות או יותר.
האם יתכן שהפיכתי לצמחונית בגיל כל-כך צעיר וצריכת "ג'אנק פוד" כל שנות התבגרותי יכלו לפגוע בהתפתחות הפיזית שלי ואולי גם המנטלית?
אשמח לקבל תשובה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אל תחשבי כך.'
אל תחשבי כך.
11
2

כמובן שעדיף להתחיל ממצב אופטימלי, אבל זה לא נתון בידינו.

בכל תקופה בחיים את עושה את הטוב ביותר בשבילך, בהתחשב בנתונים הסביבתיים וגם האישיים, רמת התודעה שלך באותו זמן.

עכשיו את יכולה רק ללכת קדימה, בדרך שאת בוחרת בה להתפחות, ואל תסתכלי אחורה.

יש כל כך הרבה שאת יכולה לעשות למען עצמך...

ותהני מן העשיה הנכונה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כמו מה?'
כמו מה?
18/01/2007 | 22:53
10
2
הגדלת חזה? :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה ? :)'
מה ? :)
18/01/2007 | 22:56
2
לצפיה ב-'זו דוגמא'
זו דוגמא
18/01/2007 | 23:02
1
1
לבעיה התפתחותית פיזית.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מנסיוני, זה יכול להשתפר.'
מנסיוני, זה יכול להשתפר.
19/01/2007 | 06:48
1
אבל בסופו של דבר, לחזה קטן יש יופי שנשאר לאורך שנים. :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'אגב חזה גדול ידוע כתופעת לוואי של'
אגב חזה גדול ידוע כתופעת לוואי של
18/01/2007 | 23:03
6
2
צריכת מזון מהחי. אבל גם עניין גנטי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אז אולי'
אז אולי
18/01/2007 | 23:07
5
1
זה מסביר את זה, למרות שהרבה צמחוניות כאן אמרו לי שיש להן מידות גדולות באיזור.
טבעונות >>
לצפיה ב-'חזה'
חזה
19/01/2007 | 07:48
4
1
אני לא יודעת דרך האינטרנט מה זה בשבילך חזה "גדול". לדעתי מה שנאמר פה על צריכת מזון מן החי וחזה גדול, מדבר על חזה גדול במיוחד אצל נערות צעירות. גודל שהוא לא פרופורציונלי לגוף.

באופן כללי, גודל חזה, כשלא מעורבים בגדילתו גורמים חיצוניים, נקבע בעיקר ע"פ גנים. תסתכלי מה המצב במשפחה שלך והאם הוא תואם את שלך.

מה שלא יהיה, דעתי על הנושא היא שכל גוף יש לו את המידות שלו, וזה בסדר גמור. אין פה טוב ולא-טוב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מלבד השפעתם של חומרי הבניין'
מלבד השפעתם של חומרי הבניין
19/01/2007 | 12:06
1
1
שאוכלים ושל התורשה (היום, כידוע לך, מוכרים גם ערוצי תורשה לא-גנטיים), על דברים כמו צמיחת החזה יכולים להשפיע, כך אומרים, גם שרידי הורמוני הגדילה, מהם בדרך כלל מקבלים בעלי החיים ההופכים לבשר תעשייתי ביד נדיבה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'"גורמים חיצוניים"'
"גורמים חיצוניים"
19/01/2007 | 12:39
מה שכתבת - זו היתה כוונתי ב"גורמים חיצוניים". דברים שמגיעים מהתזונה, ומהסביבה. ברור שלא ניתן להפריד כיום גורמים חיצוניים מגורמים גנטיים, משום שאיננו חיים בעולם סטרילי. אבל עדיין, דעתי היא שהגנטיקה משפיעה יותר
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא גנטי'
זה לא גנטי
19/01/2007 | 14:19
1
סבתא שלי, אמא שלי ואחיותי- כולן זהות במידה פחות או יותר.
לי אין מידה. אפשר לומר ככה. בגללז ה- מן הסתם אני שואלת.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אין לי תשובה בשבילך'
אין לי תשובה בשבילך
19/01/2007 | 15:44
אבל לא נראה לי שיש קשר לעובדה שאת צמחונית מתחילת גיל ההתבגרות. אני מכירה כמה וכמה בנות - כולל אני עצמי - שצמחוניות מתחילת גיל ההתבגרות, ואין שום בעיה בהתפתחות.

אני אישית לא הקפדתי על תזונה נכונה עד לשנתיים האחרונות. יכולות להיות אינספור סיבות לבעיה שלך. אולי תנסי לשאול מישהו מקצועי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'פגיעה בהתפתחות'
פגיעה בהתפתחות
19/01/2007 | 00:00
5
נראה שבגיל צעיר הגוף מסוגל לדלות גם מג'נאק פוד מינמום של אבות מזון אך כמובן עד גבול מסויים. בכל מקרה אין לך מה לדאוג ואת יכולה לשנות/לשפר את מצב בריאותך ע"י תזונה נכונה למרות הג'אנק בעבר !
בברכה,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'לד"ר ערן מגון- שאלה בקשר לצמחונות'
לד"ר ערן מגון- שאלה בקשר לצמחונות
18/01/2007 | 23:47
1
2
אני צמחוני כחצי שנה וכרגע אני לא חש בשינוי במצב הבריאותי שלי.
רציתי לדעת האם יש לצמחונות בגיל צעיר יחסית (15) השלכות בריאותיות והתפחותיות? עוד שמעתי שהסויה מכילה הורמון נשי, האם זה יכול לגרום לי לבעיות מסויימות בתפקוד שלי כגבר או בהתפתחות כאשר אני אוכל סויה?
תודה מראש
טבעונות >>
לצפיה ב-'צמחונות בגיל צעיר'
צמחונות בגיל צעיר
19/01/2007 | 00:08
6
אין בעיה עם הצמחונות בכל גיל אם מערכת העיכול מתפקדת כראוי - דהיינו סופגת את אבות המזון. אם ... אינך כבד אחרי ארוחה רגילה, אינך סובל מעצירות, גזים, נפיחות או צרבת, נראה שמערכת העיכול שלך תקינה. כמובן שיש לבחור בתזונה מגוונת וטבעית ככל שניתן. נסה גם למצוא את המזון המתאים לטיפוס שלך, ע"י ייעוץ מקצועי או לפחות בעזרת שאלוני טיפוסי הגוף האיור-ודיים שניתן למצוא בספרים איור-ודיים או גם באינטרנט. השאלונים די נפוצים. לגבי סויה - אני ממליץ גם על קטניות אחרות - עדשים למיניהם, גרגרי חומוס וכו'. אתה יכול לאכול סויה אך חשוב שתאכל מגוון קטניות אחרות גם כן.  

בברכת בריאות מושלמת,
ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'שאלה לצמחונים/יות'
שאלה לצמחונים/יות
18/01/2007 | 23:51
5
1
מכיוון שלא שמתי לב שד"ר מגון עזב את הפורום ולא הספקתי לשאול אותו אני אשאל אתכם בתור מביני עניין.
אני צמחוני כחצי שנה וכרגע אני לא חש בשינוי במצב הבריאותי שלי.
רציתי לדעת האם יש לצמחונות בגיל צעיר יחסית (15) השלכות בריאותיות והתפחותיות? עוד שמעתי שהסויה מכילה הורמון נשי, האם זה יכול לגרום לי לבעיות מסויימות בתפקוד שלי כגבר או בהתפתחות כאשר אני אוכל סויה?
תודה מראש
טבעונות >>
לצפיה ב-'צמחונות בגיל צעיר'
צמחונות בגיל צעיר
19/01/2007 | 00:12
1
5
חזרתי, התגעגעתי (:   וגם עניתי לך קצת קודם.

ד"ר ערן מגון
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה שחזרת'
תודה שחזרת
19/01/2007 | 07:53
2
אם עד עכשיו היינו פה כעיוור המוליך את הסומא, אולי סוף סוף תהיה לנו כאן מדי פעם גם דעה מקצועית?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני רוצה לענות ולהבהיר לך'
אני רוצה לענות ולהבהיר לך
19/01/2007 | 02:21
2
3
נכון, יש ביקורות על סויה, אבל אלה אינם מבוססים על הוכחות.
כמו בכל דבר כשהרפואה נתקלת בחשד סביר, היא משחררת היסתייגות למניעת תביעות עתידיות.

אז כן, יש אזהרות לגבי כמות מוגזמת.
האזהרות הן על ממוצע כלשהו כצריכה יומית.
מאחר ורובנו (אם לא כולנו) לא צורכים סויה על בסיס יומי או מבססים את תזונתנו על סויה בלבד, אני לא רואה מה החשש הגדול.
כל דבר בכמות מוגזמת יכול להזיק לך או להרוג אותך, שמעת על הרעלת מים ? כן, אם תשתה כמות מוגזמת של מים בבת אחת אז זה עלול להיות קטלני. ולמה לא שמענו על זה, כי זה לא קורה כל כך מהר ולא נפוץ.
תוכל למצא פטים על "הרעלת מים" בגוגל.

סויה עדין נחשבת למזון בריאות, חלבון מלא מהטבע, לא מחיות.
מיחסים לה תכונות בריאות רבות תוך כדי שילוב של אזהרות לנשים צעירות, זרוז הבגרות המינית לנשים צעירות, אין סכנה לגברים מכל הקישורים שקראתי עד היום.
בסויה יש דמוי הורמון נשי, דמוי אסטרוגן, אבל בחלב פרה יש את האסטרוגן האמתי.
מה יותר מסוכן ? דמוי סכנה או סכנה אמתית ? ככה אני רואה את המצב.
לא אוכל סויה בכל יום, וקח גם בחשבון שכיום מוציאים ומסנטזים את הסויה כך שהבעיה אפילו לא קיימת בכל המוצרים והיה בטוח שאם יש סכנה אז בעתיד יסנטזו יותר ועדין יצרכו את הסויה.

הסבר מעמיק ומחקרים נתתי כאן.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
והנה כתבה בנושא החלב, שלדעתי מסוכן יותר בקטע של הורמון נשי.
http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/439/515.html
טבעונות >>
לצפיה ב-'הבהרה קטנה'
הבהרה קטנה
19/01/2007 | 03:08
1
***קח בחשבון שהיום מסנטזים את הסויה ולפעמים מוציאים את הפיטואסטרוגנים (או איזופילים, או איזה מילה דומה, לא זוכר, אם עקרוני לך המילה המדוייקת אז תשאל את lightflake  ).
כך שחלק מהמוצרים בכלל לא מכילים את החומר שמזהירים עליו, ועדין קוראים לזה סויה כך שהציבור מתבלבל.

אם יתגלה יום אחד שהעניין נכון, תהיה בטוח שכיום, כשתנובה גם מוכרת סויה וגם חלב, אז היא תדאג להוציא אסטרוגן מחלב הפרות ואת הפיטואסטרוגן מחלב הסויה. הם לא יפסידו כסף אם תחשף סכנה לציבור, לא במכירות ולא בתביעות.

דע לך, שבזמנו היו לתעשיות החלב את כל הסיבות ללכלך על סויה, חלב סויה איים להם על המכירות ולתעשיות החלב כח רב. כיום לא ממש שומעים על סכנות בסויה, למה ? בגלל שגם תנובה מוכרת את זה ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'איזופלבונים'
איזופלבונים
19/01/2007 | 14:31
2
לצפיה ב-'כולסטרול - כשאין בתזונה מוצרים מן'
כולסטרול - כשאין בתזונה מוצרים מן
19/01/2007 | 08:28
2
1
החי והגוף מייצר יותר מידי כולסטרול ( 250-300 )  מה צריך לעשות לדעתך ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני פונה לתזונאית'
אני פונה לתזונאית
20/01/2007 | 16:40
1
1
אם תרצה אני אספר לך מה היא אמרה.

טבעונות >>
לצפיה ב-' אפשר גם לספר לכולם !'
אפשר גם לספר לכולם !
20/01/2007 | 17:15
1
לצפיה ב-'שבת שלום ד"ר'
שבת שלום ד"ר
19/01/2007 | 22:28
אני צימחונית כבר 11 שנים.
אני לפני כניסה להריון (בת 31).
נוטלת מזה כשלשה חודשים חומצה פולית 400 מ"ג.
ועכשיו התחלתי לקחת חומצה פולית 800 מ"ג.
רציתי לציין כי התזונה שלי לאחרונה ירודה ורזיתי המון.
לא במכוון.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ואולי עוד שאלה?'
ואולי עוד שאלה?
20/01/2007 | 07:50
לו פתחת מסעדה בתל אביב, או נתבקשת ליעץ לכזו, מה היית מגיש שיתאים לרוב הפציינטים שלך?

טבעונות >>
לצפיה ב-'עדיין אפשר לשאול שאלות?'
עדיין אפשר לשאול שאלות?
20/01/2007 | 23:03
2
2
אני בת 13 וחצי, צמחונית קצת יותר משנה וחצי, ומעולם לא אכלתי דגים. מידי פעם לוקחת ברזל וB12, אבל עדיין אין לי בעיה ממשית כי לא קיבלתי עדיין מחזור [אני אומרת זאת על סמך מה שאימי אומרת, והיא בעלת ידע רב כיוון שהיא רוקחת וגם  יצא לה לדון עם רופאת ילדים על כך].
לאחרונה, אני סובלת הרבה מהרדמות מקומות בגוף [נימולים, אם אני לא טועה]. האם לדעתך זה קשור? אם כן, כיצד אפשר לטפל?

תודה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני לא יודע אם הוא יחזור ואני לא רו'
אני לא יודע אם הוא יחזור ואני לא רו
21/01/2007 | 00:09
1
2
רוצה שתישארי בלי תשובה כלשהי.

שמעתי בעבר על נימולים כתוצאה ממה שהזכרת.
אני לא מוסמך כמובן לקבוע לכאן או לכאן.
את צריכה להתיעץ עם רופא.

אני מקווה שאת לוקחת מספיק B12, ולפחות אוכלת מספיק ברזל.
אם תצטרכי מידע על ברזל תוכלי למצא זאת באנונימוס או להעזר בי או בכל אחד אחר מהפורום.

חשוב לי שתדעי, התלונות כלפי צמחונים שצורכים סויה למשל, היא לגבי הקדמת המחזור אצל נערות צעירות, לא על עיקוב המחזור.
גם את הנושא הזה כדאי שתבדקי אצל רופא.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
21/01/2007 | 15:23
1
בקשר למחזור - אני לא דואגת. זה פחות או יותר תורשתי, וכל המשפחה שלי קיבלה בסביבות גיל 15. ולא לקבל מחזור בגיל 13 וחצי זה עדיין הגיוני.

אני חושבת שאתייעץ עם רופא, רק כדי להיות בטוחה. תודה.

ובקשר לברזל, אני משתדלת לקחת כל יום כדור, וB12 פעם בשבוע, אבל זה לא ממש יוצא. יש איזה מאכלים חוץ מסויה שאני יכולה לאזן איתם את התפריט שלי?

ושוב, תודה רבה.
טבעונות >>

הודעות אחרונות

20:09 | 19.09.17 1264
12:16 | 16.09.17 LostLander
20:06 | 11.09.17 psychedelichippie
11:35 | 08.09.17 psychedelichippie
09:08 | 07.09.17 טיפות טל
23:16 | 05.09.17 psychedelichippie
16:54 | 05.09.17 יערעד
23:23 | 04.09.17 ee223
01:56 | 01.09.17 Renat Zeitune
19:34 | 30.08.17 shahars10

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ