טבעונות - רוצה לקבל ביקורת ועצות על דברי:

טבעונות - רוצה לקבל ביקורת ועצות על דברי:

מהי טבעונות בשבילי? אני בתחילת הדרך, אך עם ידע ונסיון
14/07/2019 16:59:57
פתיח: מומלץ לצרוך כל יום כקילו נטו של פירות וירקות, חצי קילו פרי וחצי קילו ירקות - זה טוב מאוד למרות שאני מעדיף לצרוך יותר פירות מאשר ירקות, למי שמתקשה לאכול ירקות אפשר לסחוט מיץ טרי כל יום מירקות שונים. תפוחים חשובים ורצוי אורגניים כי מדובר בגידול מרוסס מאוד להגנה מפני מחלות, סרטן, זיהום אויר, עישון ומחלות ריאה, גם בננה אחת בשלה כל יום על בטן ריקה או אפילו שתיים טובות לבריאות של מערכת העיכול והגנה מפני מחלות יחד עם מגנזיום וויטמין B6 שהיא מכילה.

ארוחת פרי גדולה אוכלים לבדה על בטן ריקה ולא אחרי ארוחות אחרות, או במהלך היום לנשנש מדי פעם פרי אחד. מי שהוא טרום סכרתי או סובל מסכרת סוג 2 - צריך להתאים דיאטה מיוחדת כדי להמשיך לצרוך פירות, או לנסות להבריא מסכרת סוג 2 על ידי דיאטה מיוחדת ואז להתחיל לאכול פירות. הסובלים מסכרת סוג 1, יכולים להנות מפירות ולהזריק לאחר מכן אינסולין, אני אישית מאמין שגם חולי סוכרת סוג 1 יכולים וצריכים להנות מפירות וההפחדות בנושא הן מופרזות, בעוד מרשים להם לאכול המבורגרים ופיצה שזה מקפיץ את הסוכר הרבה יותר מארוחת פרי.

למרות שעוד לא השלמתי את המעבר בצורה מוחלטת לטבעונות ואני רק בתחילת הדרך
טבעונות זה לא לסבול בשבילי,
בשבילי טבעונות זו מנה טעימה בבוקר של חלב שקדים עם מוזלי או עם גרנולה שמכילים גם זרעים כמו זרעי דלעת חמניה וכו', זה בצהריים קטניות\אורז מלא או דגנים מלאים ושעועית עם בצל סגול ותבלינים, זאת קערה מלאה בפירות שהולכים טוב ביחד בערב (כ600 גרם נטו) ובננה אחת יותר מאוחר, זה שקדים ואגוזים, זה אפונה באידוי, זה משקה סחוט טרי של מיץ ירקות, זה חומוס, ואם אני כל כך מודאג לצרכים הקולינריים תמיד אפשר לפנות למתכונים של קציצות ירק, אשר חלק מהמתכונים לא פחות טעימים וערבים לחיך מאשר קציצת בשר.
בשביל אחרים שאוכלים טחינה כי אני לא, כמובן שרצוי לאכול טחינה בשביל הסידן.

טיפים כלליים:
*מיץ גזר ו\או סלק ו\או סלרי - שורשים בריאים ועשירים במיקרוניוטריינטס בריאים
*סטויה אורגנית - במקום סוכר בתה ובקפה
*מאקה - שורש של פקעת מפרו שמכילה חלבונים ומינרלים ומגבירה את החשק המיני - לא מתאימה לכל אחד, אך לרובנו היא בריאה ומזינה, אסור להגזים בכמות, לא יותר מ60 גרם בשבוע.
*בלאקסטראפ מולסס - סוכר שאפשר להוסיף לכל מיני מאכלים או גם לסכרתיים לצרוך בנפילת סוכר שמכיל המון מינרלים באיכות גבוהה
*אגוזי מלך - חשוב מאוד כל יום עבור אומגה 3 צמחי
*זרעי פשתן - ללעוס כמה גרמים עבור שמן פשתן שוב אומגה 3
*אבקות באיכות טובה של שורשים פקעות ואבקות ירוקות מצמחים - תוספת מצויינת למזון עבור מינרלים וחומרים נוספים בריאים
*אצות ים במידה
*עלים ירוקים מצמחים בריאים
*שימוש בשמן זית ושמן המפ כשמנים עיקריים מכבישה קרה באיכות גבוהה
*חוק יסוד - להימנע מטיגון ככל האפשר
*שימוש בתבלינים בריאים כדוגמת כורכום
*חליטות תה מצמחים בריאים
*קפה שחור איכותי במידה הנכונה
*אפשר להתענג על פלאפל שמכינים בבית מאבקה בריאה וללא או עם כמה שפחות טיגון. (תנור)
*זרעים בריאים - זרעי דלעת, זרעי חמניה וכו'.

בנוסף RANT

מה שהולך בחוץ מחליא אותי,
אותן חברות גדולות כמו מקדונלדס ואחרות נכנסות לתחום הטבעוני, וממשיכות בדרכן של מזון מהחי שבא מהתעללות, ממזון לא בריא, משיווק אגרסיבי שמשתמש בכלים פסיכולוגיים שנלמדו, מהינדוס המזון שיהיה ממכר עם כל מיני חומרים שפועלים ביחד, ואת מה שבכלל שכחתי להוסיף בראש הרשימה - התעללות בעובדים בעבודה קשה ובמשכורות נמוכות.
ומה המהפכה? לספק לאניני הטעם תחליף לבשר שלהם? כאילו אין קציצות טבעוניות מחמישים מיליון מתכונים אפשריים שלעיתים טעימות וערבות לחיך יותר מאשר קציצת בשר? לספק מזון מתועש ומהונדס ולא בריא בתור קציצת בשר "טבעונית", לא לשכוח לבקש בלי מיונז בסניף של בורגר ראנצ' את הקציצה הטבעונית? גם כן מהפכה. אם אנחנו רוצים מהפכה צריכים לפרסם ממה תפריטים של דרך חיים של איך לאכול בריא. בלי טיגון, בלי מזונות מתועשים, בלי מוצרים מהחי ותפריט עשיר בתזונה טבעית בריאה ועם פינוקים ופתרונות לכל מיני בעיות.

רשוי

New member
מיץ לא רצוי לשתות זה הרבה סוכר

ואני אוכל כל מה שכתבת אבל רק פףרי אחד ביום ופחות ירקות ממך, ומספיק יש בארץ לא צריך כלום מפרו,אני גם שותה קפה עם סויה ,ושבולת שועל גם

יפה

הכוונה שלי לשתות מיץ מי שיש לו בעיה עם לאכול ירקות כמוני, ומיץ ירקות אפשר להכין מירקות שמכילים מעט סוכר.
למעשה אני קצת בבעיה תקציבית ואין לי את המיץ ירקות בתפריט
וגם התפריט הוא באופן כללי מה שאני רוצה להקפיד בו
אני עוד לא שם ועוד לא השלמתי את המעבר לגמרי

גם יפה

אין לי בעיה עם דברים שמכינים בבית שמכילים חומרים בריאים
יותר בעיה עם רשתות שמוכרות כאילו טבעוני וזה בכלל לא בריא, מעובד, ואפילו מטוגן בשמן עמוק שלך תדע כמה זמן עמד שם וגם מה טיגנו איתו לפני זה

לאניני הטעם אני חושב שתמיד יש אלפי מתכונים של קציצות טבעוניות מירק שמתכון מותאם אישית לפי הטעם האישי יכול להיות לא פחות טעים מפיסת בשר

N641

New member
מה המניעה

מטחינה מבחינתך?
ומהיכן אתה מספק לגוף 1000 מ"ג (זאת הכמות המומלצת בכל אופן) סידן ליום (אם לא מטחינה בין השאר).
&nbsp
וחלבון (תלוי לפי משקל גוף)?

אין מניעה מטחינה

אני אישית פשוט לא אוהב טחינה ולא מסוגל לאכול טחינה
להיפך זה מומלץ אכן לאכול טחינה איכותית למי שטבעוני ושהתזונה תהיה עשירה בסידן
לגבי 1000 מ"ג סידן ליום? אני לא מאמין שנחוצה כזאת כמות בכל מקרה אלו הפחדות יתר והגזמות כדי לשכנע את כולם לאכול מוצרי חלב
אפשר יפה מאוד עם פחות, למרות שעדיין פחות מדי זה גם לא טוב

חלבון

דבר ראשון רציתי להוסיף שאומנם לא צריך 1000 מ"ג סידן ליום וכאלו כמויות מתאימות אולי לאישה בהריון אבל חובה לראות שמש או לקחת ויטמין D3 איכותי

לגבי חלבון אין מה לדאוג, אפשר לשגשג יפה מאוד עם חלבון מהצומח
צריך פשוט שהוא יבוא ממגוון מקורות כדי שיהיה לגוף את כל סוגי החלבונים שהוא צריך בכמות מספקת

ואם כל כך מודאגים יש חלבון המפ באבקה שאפשר להוסיף למאכלים שונים שהוא חלבון מאוד איכותי, רק כדי להסיר דאגה, אך זה מיותר אם אוכלים בריא וממגוון מזונות עשירים מחלבונים מהצומח.

gidishemer

New member
ביקשת עצות, אז רק אחת

אם אכילה של פירות על בטן ריקה ולא אחרי ארוחות עושה לך טוב, אז סחתיין.
אני כן רוצה לציין שאין יתרון כלשהו בתזמון הזה או בעיה כלשהי באכילת פירות אחרי ארוחות.

כאמור, אם זה מתאים לך אז 100 אחוז אבל היות וזה כבר קצת התקבע כמיתוס במקומות מסוימים, חשבתי שיהיה נכון להעיר ולהאיר

תנמק בבקשה

אני יודע:
א. הקיבה מתאימה את עצמה לתהליך פירוק המזון, אם מערבבים ועושים בה בלאגן היא לא מעכלת את המזון בצורה הכי בריאה ואפקטיבית, יש חוקים אילו מזונות כדאי או לא לאכול ביחד או לחוד
ב. אחרי ארוחה להוסיף גם ארוחת פרי גדולה - להעמיס יותר מדי על הקיבה, לא בריא להעמיס יותר מדי על הקיבה בבת אחת
ג. כאשר אוכלים ארוחה משמעותית ומוסיפים עליה הרבה סוכרים יש עליית סוכר לזמן יותר ארוך

אני מעדיף לאכול את הפירות שלי בלי להעמיס על הקיבה ובלי לערבב עם מזונות נוספים, אם זאת ארוחה קלה ואחרי פרי או שניים אז זה לא כל כך נורא בהכרח.

באופן כללי אני לא מערבב מזונות מקבוצות שונות ונותן לקיבה להתאים את המיצי עיכול לקבוצת המזון שאני אוכל ולא לבלאגן שלם בבטן.

gidishemer

New member
כאמור, אם לך באופן אישי זה עושה טוב

אז תמשיך לעשות מה שעושה לך טוב. הבעיה היא להפוך את זה לחוק או הכללה.
אם כשאתה כותב ״קיבה״ אתה מתכוון לקיבה ולא למערכת העכול, אז הקיבה מפרקת חלבון בלבד ולא משנה אילו מזונות מערבבים או לא מערבבים. מיצי העכול שמופרשים בקיבה יותאמו לפירוק החלבון ההתחלתי (ההמשך ייעשה במעי הדק עם מיצים שונים לחלוטין).
אם כשאתה כותב ״קיבה״ אתה מתכוון באופן כללי למערכת העכול, גם אז אין באמת בעיה בעכול. לכל מקרומולקולה (חלבון, סוכרים מורכבים, סוכרים פחות מורכבים, שומנים וכדומה) יש אנזימים שונים שעובדים עליהם.
כשאתה אוכל אבוקדו יש פה פחמימות, שומנים, ומעט חלבון. אותו דבר כשאתה אוכל עדשים. אין בעיה למערכת העכול לפרק אותם. הם לא מתחרים על אותו אנזים.
באותה מידה, צירוף של פחמימות, שומנים וחלבון יכולים להגיע ממקורות שונים.

ציינת מיצי עכול ולכן אני שוב מציין שאכן יש מיצי עכול שונים עם pH שונה לאורך מערכת העכול ובכל מקום שכזה יהיו האנזימים שעובדים אופטימלית עם אותו pH. אין הבדל בין הסביבה האופטימלית של האנזימים שמפרקים עמילן, אלו שמפרקים שומנים ואלו שממשיכים את תהליך הפירוק של החלבונים שהחל מקודם בקיבה.

ההנחה שיש צירופים טובים יותר או פחות של מאכלים היא טענה שבאה מבית מדרשם של אנשי התזונה ההגיינית ואינה מבוססת על המציאות הפזיולוגית שלנו.

מה שכן יכול לקרות זה שלאדם כזה או אחר צירוף כזה או אחר יכול לעשות לא נח ואכן כדאי לאותו אדם להקפיד על מה שכן עובד לו.

אם לך זה עובד, זה מצוין

לא מסכים עם דברייך

אנשי התזונה ההגיינית באופן כללי בכיוון הנכון
וגם הדרך התזונתית שאני מאמין בה לא לעשות עירבוביה בבטן
מה שתיארת לא מוכיח שאני טועה
להעמיס הרבה שומנים עם הרבה פחמימות זה בוודאי לא טוב
ואתה טוען שזה בסדר בדברייך
ללמוד ולשנן ולכתוב את אותם הדברים שאתה כותב גם אני יכול
זה לא הופך אותך לצודק או ליודע יותר טוב
גם הרבה מדענים ותזונאים ורופאים שיננו את הדברים שהם למדו
ושלחו אנשים טרום סוכרתיים ובעלי סכרת 2 לטיפולים שונים ולתחלואה נוראית
אחד הפשעים הרפואיים הגדולים בתולדות ההיסטוריה, בעוד שאפשר להבריא ברוב המקרים מסכרת סוג 2, ובוודאי למנוע אותה מלכתחילה
אין לי כוח לחכמולוגיה, אני יודע בודאות שהגישה שלי עובדת טוב והיא מאוד בריאה, אולי לא מתאימה לכל אחד אבל מתאימה לרוב.
מי שמתרגל לאכול מזונות שהולכים טוב ביחד לעיכול עושה לעצמו רק טוב

עוד מעט יבוא לי טרול שיגיד לי שהקרינה הבלתי מייננת של רדיו ושל סלולר לא מזיקה בכלל, נו טוב גם לזה התרגלתי. תמשיכו ככה.

gidishemer

New member
הבנתי. חשבתי שהזמנת ביקורת ועצות

אז ניסיתי, אבל אם אתה רואה בהן שינון ודקלום וחוכמולוגיה, ואה יודע בוודאות שהגישה שלך עובדת טוב, אז אשאיר לך את הדיון עם עצמך. נראה לי שאתה עונה מצויין לשאלות שלך

הכל בסדר, תודה לך שתיקנת אותי בטעותי

הנושא יותר מורכב, וצדקת בהערות שלך, אני קורא מידע שעוד לא ראיתי עד היום
בכל אופן עדיין הרבה פחמימות והרבה שומנים ביחד זה לא טוב,
ואני משער שצריך כל אחד להקשיב לגוף שלו ולהרגיש אם האוכל מתעכל טוב לפי סוגי המזון שהוא אוכל, כי לכל אחד מערכת שונה משל חברו
באופן כללי מזון מעובד מסוגים רבים הוכח כמזיק, המזון המתועש בעייתי,
והשיטה של הפרדת קבוצות מזון ואי העמסה על הקיבה בבת אחת או ארוחות כבדות עשירות קלוריות שאני נמנע מהן הוכיחו את עצמן טוב עבורי וגם עבור רבים אחרים.
יש לתת תשומת לב לאיך האוכל מתעכל ולשנות את התפריט בצורה כזאת שלא יהיה עומס על הקיבה או תחושות לא נעימות אחרי שאוכלים
אם הגוף אומר לא, אז כדאי להקשיב לו.
בכל אופן כמו שציינתי הפרדת קבוצות המזון עובדות טוב עבורי ועבור אחרים.
פיצה והמבורגרים שהם מזונות שבאים עם הרבה חלבונים ופחמימות ושומנים ביחד אלו מזונות שמזיקים אם אוכלים מהם יותר מדי בבת אחת, זאת דוגמא אחת.
לאכול המבורגר ואז צ'יפס ולקנח בגלידה - ארוחה מאוד לא בריאה גם אם כל המרכיבים באיכות הכי טובה. לחוד הם פחות מזיקים.

בכל אופן

אני ממליץ לך לנסות בעצמך ולהיוכח עד כמה זה טוב בא לא לעשות כל מיני עירבוביות לא קשורות, לא לאכול הרבה שומנים עם הרבה פחמימות ו\או סוכרים,
לאכול לחוד כל דבר,
נניח אני אוכל- כל
אז את הבשר אני אוכל בנפרד
את התפוחי אדמה בארוחה נפרדת עם דברים מתאימים
את מוצרי החלב בנפרד
את הקטניות בנפרד
את הדגנים בנפרד
את הסלט ירקות בנפרד
את ארוחות הפרי בנפרד
את האגוזים והשקדים והזרעונים בנפרד
ולא להעמיס בבת אחת הרבה על הקיבה
תנסה דיאטה בסגנון כזה ותראה בעצמך איך זה מרגיש.
זה עובד כל כך טוב בשבילי שאני רוצה שגם אחרים ידעו.

ושוב אני מתנצל, או בעצם לא

אני באמת לא רואה סיבה למה ה FOOD COMBINING שמדברים עליו הוא בהכרח נכון מבחינה מדעית.
הייתי בקונספציה שגוייה, עקב מידע שקראתי ממזמן,
משום מה לא היו הערות ומידע כמו שציינת
שכמובן בתור מי שנאבק במערכת ויושב מבודד, ונידון לחיי גלות תחת המערכת הפסיכיאטרית משחקים איתי דרך התוצאות חיפוש של גוגל
ואז פתאום חושפים - אתה טועה
כן ממש
גיבורים גדולים האנשים שעושים את זה
בכל אופן אני עדיין צודק לגבי ארוחות גדולות מדי ועתירות קלוריות, הרבה שומנים עם הרבה פחמימות וסוכרים גם זה לא בריא
ובטח בניגוד למה שאמרת אחרי שאכלתי ארוחת צהריים דשנה להתחיל לבלוס פירות, זה גם לא רעיון כל כך טוב, אני חולק עלייך בעניין זה.
בנוסף השיטה של FOOD COMBINING באינטרנט זה לא מה שאני עושה
ואני גם לא אוכל MONO
יש לי חוקים משלי וזה עובד מצויין עבורי ולדעתי יעבוד מצויין עבור רבים אחרים.
בכללי אבל המצב לא נורא לערבב קבוצות שונות של מזון כמו שחשבתי בגלל שנצמדתי לרעיון הזה עקב מידע שקראתי בו ממזמן בלי שום ביקורת נגדית, כמו שגוגל והמערכת שסימנה אותי אוהבים לעשות לי, ואני נופל למלכודת כדי לבסוף לחשוף כאן עכשיו במילים את מה שהם עושים.
אבל זה לא ממש עבד להם טוב, כי בנתיים כן עקפתי אותם, גיליתי דברים חדשים ואכן הדיאטה שלי וההמלצות שלי עובדות טוב ביחד. למרות שהגזמתי אפשר לערבב מזונות שכנעתם אותי, רק חשוב לא להעמיס יותר מדי בבת אחת ולפעמים יש דברים שלא הולכים טוב ביחד, עדיין הדיאטה החדשה שלי עובדת מצויין ולדעתי רבים יכולים לאמץ אותה. אני אמשיך אותה בכיף ואלעג למערכת הזאת, שמפחידה אנשים מלאכול פירות כי יש בהם סוכר, אבל מעודדת אותם לצרוך מוצרי חלב המבורגרים ופיצות. גם כן מערכת
העיקר שיש הכנסות טובות לתעשיית המזון ומערכת הבריאות ומגפה של חולי סכרת.
הצלחה גדולה
אנשים יסתכלו עלי הזוי על הדברים שאני כותב אך כך בדיוק עושים לי עם גוגל כבר שנים. פעם ראשונה שאני כותב על זה בפומבי.
למעשה אני לא יכול לדעת מבחינתי אתה אדון גידי אחד מהטרולים של המערכת הזאת
"אל תאכילו את הטרולים" ואז נשפיל אותם פתאום אחרי שנים עם העובדות והמידע באיזה טקסט מדעי, אחרי שדאגנו שלא יהיה להם גישה לשמוע את כל הצדדים.
הטרולים זאת המערכת הזאת שמאכילה את הציבור במזונות לא בריאים וממכרת אותם למוצרים לא בריאים.
ולא עזר להם, כי הצלחתי לגבש דיאטה שעובדת ממש טוב, ואני רוצה שאחרים ידעו שזה עובד.
לכן אני מפרסם פה את הדברים.
וגם מפרסם שהמערכת הזאת רצחה עשרות מיליונים עם סכרת סוג 2 סתם, ולא יידעה את האוכלוסיה שאפשר להבריא באמצעי שינויי דיאטה תזונה ואורח חיים, רצח, זה מה שזה.

אני מתנצל על התגובות שלי באמת

בהנחה שאתה עובר אורח תמים שניסה לתקן אותי
אני לא מומחה לתזונה ולא חקרתי מקרים רבים ומאמרים רציניים
באופן כללי התזונה שאני מגבש כן טובה ובריאה טבעונית ועושה לי טוב
אני אמשיך בה
אך נראה שמלבד כל מיני עירבובים שאכן לא בריאים ועצה כללית לא להעמיס יותר מדי בבת אחת, באופן כללי מערכת העיכול בנוייה לעכל עירבוב של מזונות
לצערי גלשתי לפסיכוזה בשעות האחרונות עקב שנים של התעללות מצד המערכת בי, והתגובות שלך היוו טריגר, בידוד שלי ומשחק בחוטים בי, כי אני נאבק במערכת הזאת כבר שנים רבות ובשקרים שלה ובשחיתות שלה (אני עדיין צודק בנושאים רבים), בנסיונות שלה להטעות אותי, להכניס לי דיסאינפורמציה ולהשתמש בסוכנים נגדי
עקב הפסיכוזה אני אאלץ להרגע ולחזור לעצמי, כי כרגע אני חש חוסר רצון לחיות ואובדן כל אהבת עם ישראל אחרי כזאת התעללות מצד המערכת שגורמת לי לתחושה כאילו כל העם מתעלל בי.
אין צורך להלשין עלי מאחר שאני לא בסכנה ואין לי כוונה להתאבד, מכיר את המצבי רוח האלו וזה עובר, זה לא אשמתך בכל אופן, אני משער שרק ניסית לעזור ולתת מידע אמיתי לכולם ולתקן אותי. אין צורך להרגיש אשמה.
הגורמים שעסוקים בהרעלת הציבור במזונות לא ראויים ברווחים מכך ובהתעללות בבעלי חיים ולגרימת תחלואה ולהתעללות בנכים בזקנים ובנכי הנפש ונכי צה"ל, יזכו בעתיד אם לא יעשו תשובה יקבלו את שלהם, והם יצטערו על כך שהתעסקו איתי אם לא יעשו תשובה.

למעלה