אני מבדיל בין שני סוגי בעלי חיים .

eluam

New member
אני מבדיל בין שני סוגי בעלי חיים .

כאדם צמחוני בעיקר מטעמים מוסריים , בעלי חיים בהגדרה אצלי אינם מקשה אחת , ולכן ההתייחסות שלי לפגיעה בהם נחלקת לשני כיוונים ,
הסוג הראשון הם בעלי החיים הטורפים , לחיות כאלה אין בעיה לאכול אפילו בני אדם , (ביניהם נכללים גם כלבים תוקפניים שלא מעט שמענו שתקפו ילדים קטנים) , לסוג הזה של בעלי חיים אין לי בעייה מוסרית שיצודו אותם ואף שיכחדו מהעולם .
מהצד השני , עומדים בעלי החיים חסרי הישע , אוכלי העשב שנטרפים ונשחטים ללא רחמים יומם וליל , למרות שאלה לא הזיקו ואף לא הפריעו לאיש , להפך הם בעלי חיים חברותיים לבני האדם . לאלה בעלי החיים שלמענם החלטתי להיות צמחוני ואני מתנגד באופן נחרץ נגד ניצולם ואו רציחתם .
השיקול הבריאותי הוא עניין משני מבחינתי , שכן זה עניין של סטייל וטעם ולא נוגע ברמה העקרונית .

אשמח אם אשמע על נקודת המבט שלכם\ן .

דביר58

New member
השמדת טורפים- קטסטרופה.

השמדת הטורפים תפגע בשרשרת המזון הטבעית ותביא לאי איזון ילודה בזנים הצמחיים.
דבר שיגרור אחריו נזקים אדירים לחקלאות, מה שמתחולל עכשיו באוסטרליה בגלל הציד החופשי והפראי את כלבי הדינגו.
קנגרוים וגמלים שהאויב מספר אחד שלהם כמעט הוכחד, התרבו בצורה פראית גורמים כעת נזקי ענק לחקלאים.
תחסל נחשים, העולם ישרוץ עכברים ועכברושים.
אסור בגלל ראייה צרת- אופקים או אמונות ונטיות רגשניות לפגוע באיזון שהטבע יצר.
לכולם יש כאן מקום.
גם לטורפים.
דביר

danieleitan

New member
אני טבעוני מקפיד קראתי על בני יותר ממאה

מתברר שאין אחת או אחד טבעוני,הם מידי פעם אועלים בשר ולעתים דג
אז בדקתי הדג עם הכי פחות כולסטרול זה טונה
הבשר עם הכי פחות כולסטרול זה אווזית שזה חלק מפרה
אז לפות זה ומר למחשבה

eluam

New member
פיתרון בעיה לא חייב להיות באלימות ואכזריות .

א. הדעות שלי הם שיקולים מוסריים ולא "נטיות רגשניות" כהגדרתך , והאופקים המוסריים גוברים על ראיה רחבה אך אכזרית .

ב. הימצאותה של בעייה אחת לא פותרים ע"י אלימות , יש דרכים יותר יצירתיות לפתרון בעיות , אחת מהן ע"י סירוס למשל , כך פתרו את בעיית ההתרבות של חתולי הרחוב .. , אך מאידך לפתור זאת ע"י טורפים !!! , זה כמו להסכים לרציחות של דאע"ש ואו התרת המלחמות כדי לצמצם את ההתרבות האנושית .

..ומה תגיד אם נחש ינשוך אחד מילדיך או טורף שיביא אסון למישהו ממשפחתך ? האם גם אז תתנגד לחיסולו של טורף זה אחר !?.

למיטב הבנתי בעלי החיים הם בשר ודם , יש להם ילדים שדואגים להם ושומרים עליהם , הם מרגישים ואפילו בוכים על ילדיהם שנרצחים , ולכן המינימום המצופה מאיתנו זה לא לשחוט ואו לאכול אותם , מעט חמלה עליהם לא תזיק .

לבעלי חיים

אין מוסר שקול לשלנו או אופציות זהות.
סלח לי שאומר אבל מטופש בעיני לשפוט חתול שכל מערכת העיכול והאבולוציה יצרה אצלו כורח לתזונה בשרית בלבד (אחרת יסבול ממומים קשים) ושאיןצלו הבנה מוסרית או טכנולוגיה כאילו הוא "אשם" במצבו.

הוא לא יכול להכיר ולהיות אחרת. אני כן ובגלל זה בחלקת האלוהים שלי כל יצור שחש כאב הוא מחוץ לתחום. דרך אגב גם כלבים שהם אומניבורים כמונו לרוב צורכים רק בשר ובכל זאת קל לך להתחבר ולהבין את הקסם והיופי בחייהם. ץתמקד בהבנה שלכל חיה יש ייחוד ויופי משלך ואפילו אתה כטבעוני באל משים ובכורח מסיים חיי חרקים וצורך אותם במזונך (תמיד יש שאריות).

eluam

New member
זה קל לצבוע שחור בוורוד

לקחת כלבי מחמד חמודים ולקבוע שהנה יש טורפים טובים , זה לא המציאות .
קח דוגמה חיפוש פשוט בקישור כאן וכאן כדי שתבין את המציאות האחרת .

הגם שלא התעמקתי מה כל חיה אוכלת , ובכ"ז אני במו עיניי ראיתי כלב רעב שאוכל לחם ....(ניחשת נכון הוא לא מת מרעב).

לכן כל התיאוריה והמילים המכובסות כדי להצדיק אכילת בשר לא עומדות במבחן המציאות .

ובקשר למוסר , אם תשאל כל נוכל מצוי לגבי המוסריות שלו , הוא יישבע בכל העולם ואשתו , שהוא ורק הוא הכי מוסרי שבעולם !!!
השוחט במשחטה , אין לו שום בעיה עם מוסר , להפך מבחינתו הכל כשר !

הווה אומר "אמות המידה" למוסר , לא נתונות לשיקולו של כל אחד .

למעלה