סחרחורות

סחרחורות

שלום לכולם. במשך שנים אני נע בין צמחונות/טבעונות לבין אכילה מצומצמת של בשר בשל סחרחורות קשות שיש לי כשאני לא צורך בשר. (ולמרות שבדיקות הדם שלי תקינות) רציתי לדעת האם מישהו חווה תופעה דומה ומצא פתרון כלשהו בצורת תוסף תזונתי. אודה מאוד לתגובה ממישהו שמכיר את התופעה ומצא פתרון.
תודה רבה.
אורן

Anathema Device

New member
עצה

אתה יכול להרשם לאתגר 22 (יש ליווי של תזונאיות קליניות)
https://etgar22.co.il/
&nbsp
אם אתה צריך משהו יותר פרטני אז פנה לייעוץ מקצועי. אפשר בתעריף מוזל דרך אנונימוס (בתל אביב או ברחובות או בסקייפ) -
https://veg.anonymous.org.il/dietitian/
&nbsp
או אפשר לבחור דיאטנית טבעונית או ידידותית לטבעונים למשל מהרשימה
https://veg.anonymous.org.il/dietitian/list/
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ו אולי

New member
יכול להיות שיש לך לחץ דם נמוך?

בבשר מוכשר ומעובד יש הרבה מלח, יכול להיות שזה עוזר במשהו להעלאת לחץ הדם.
האם עברת בירור מקיף, או רק בדיקות דם בסיסיות? האם נבדקת ע"י אאג?
האם הסחרחורות קורות בעקביות בסיטואציות מסויימות? למשל מתגברות בעמידה ומשתפרות בישיבה ובשכיבה? או מתגברות בשהיה בסביבה חמה?
תוך כמה זמן מרגע שאתה חוזר לאכול בשר הסחרחורות נפסקות? ותוך כמה זמן מאי אכילת הבשר הן חוזרות?
האם יש שינויים נוספים באורח החיים כשאתה מתחיל/מפסיק לאכול בשר?

בדרך כלל דווקא יש לי לחץ דם קצת גבוה מהרגיל.

עברתי בדיקות דם רגילות. וחוץ מזה הרופא אמר לי שאי אכילת בשר לא אמורה להיות קשורה לסחרחורות למרות שבוודאות אני רואה שהיא כן קשורה.
מרגע אכילת בשר כבר למחרת אין סחרחורות. והן חוזרות בעיקר בקימה מישיבה לעמידה בדרך כלל 3 שבועות אחרי אכילת בשר. ואם אני בכל זאת לא אוכל אז הסחרחורות יכולות להפוך גם קבועות.

דביר58

New member
בדיקות

תבדוק נוזלים באוזניים וראייה.
הם הגורמים העיקריים לסחרחורות, היה והכול בסדר, תפנה לתזונאית טבעונית.
אני טבעוני כמעט 10 שנים והסחרחורת היחידה שאני מקבל זה שאשתי עדיין, (אחרי 40 שנים) אומרת לי שהיא אוהבת אותי.

סחרחורת

עקב לחץ דם קשורה או לעליה חדה בלחץ הדם או לירידה מהירה (לפעמים מלווה עם ראיית "שחור). מכיוון שאתה סובל מל"ד גבוה יש להניח שסה הגורם.

כמו כן ראוי לציין שאם זה קשור לתזונה דברים לא פועלים "מהיום להיום". למשל אם אתה טבעוני/צמחוני בתזונה לא מספקת ולא מאוזנת (כמו גם אם היית אוכל תזונה מהחי לא מאוזנת) היה לוקח לחסרים שבועות עד חודשים להיבנות. חשוב לוודא את הפרמטרים הבאים בבדיקת דם: סידן, אבץ , ויטמין B6, ויטמין B12, ברזל. כל אחד מאלה יכול לגרום לתחושות שמזכירות סחרחורת ובאופן כללי יש להניח שאם בכלל זה נןבע מתזונה כבר יש לך מחסור שהצטבר מתזונה לא נאותה. מומלץ לקחת מולטי ויטמין מספר חודשים ואז לנסות לבדוק את ההשפעה כשאתה מפסיק בשר.

מזכרוני בחצי שנה הראשונה לטבעונות היות ואני סובלת מל"ד נמוך מאוד סבלתי מסחרחורת, כאבי בטן קלים וכאבי ראש. אני מניחה שזה קשור לשינוי התזונתי שהגוף עבר ולהרגל לסוגי מזונות חדשים. מיותר לציין שאחרי הסרת גורמים מסוימים מהתזונה (צ'יה) והתרגלות הגוף אני מרגישה יותר טוב מאי פעם .

חשוב שתנסה פתרונות שונים ותהיה קשוב לגוף שלך. כמובן ממליצה גם לבנות תוכנית תזונה עם דיאטנית טבעונית (חינם באתגר 22) ולהוועץ ברופא לשלילת בעיות אחרות. בהצלחה!

MaWe

New member
יכול להיות שאתה סובל מורטיגו

זה לא קשור לתזונה, למעשה לא יודעים ממה זה נובע ואולי בגלל שאתה מחפש סיבה אתה מקשר את זה לתזונה. גש לרופא :)

למעלה