האם עלי לקחת תוסף B12?

ו אולי

New member

ממליצה להתייעץ עם רופא משפחה או דיאטנית.

אני צמחונית 16 שנה והתחלתי לקחת B12 כי כולם הניחו שחסר לי.
אחרי תקופה מסויימת, גילו שיש לי יותר מידי וכנראה שהגוף שלי מסתדר לבד.
&nbsp
אני לא אומרת לא לקחת, אני פשוט חושבת שיש להתייחס לכל הוויטמינים ותוספי התזונה כתרופה לכל דבר ולהתייעץ עם מומחה לפני שמתחילים לקחת.

Gidi Shemer

New member
אני לא חושב שאת צודקת בעניין הבי-12

אין צורך ברופא או בתזונאים. זה צריך להיות פרוטוקול בסיסי של כל טבעוני. היות ואין בעיה של עודף בלקיחת תוסף אז חשוב לקחת. היות והבדיקה הרגילה של רכוזי הויטמין היא גם לא לגמרי מהימנה, אז עדיף לקחת כברירת מחדל

big asses

New member
כל גוף הוא שונה.

תמיד עדיף להתייעץ עם רופא / ה או תזונאי / ת, מאשר להקשיב לדיעה של סתם אנושי פשוט.

אני סבלתי מאוד בעקבות לקיחת תוסף תזונה אחר....

זאת הסיבה היחידה שאני מציעה להתייעץ עם מומחה רק כדי ללכת על בטוח.
אני לא מומחית וכמובן שההצעה שלי נתונה לשיקול דעתו של כותב הפוסט..
&nbsp
אגב, יש לי חברה שהיא טבעונית 3 שנים והיא לא לוקחת שום תוסף תזונה וכל הבדיקות שלה תקינות ואפילו השתפרו. כנ"ל בני משפחתה שהפכו חלקם טבעונים.

Gidi Shemer

New member
עיצה ידידותית לחברה שלך

בהנחה שהיא לא אוכלת מזונות מתוספים בבי-12 (יש לא מעט במקורות תעשייתיים צמחיים כמו משקאות צמחיים, דגני בוקר וכו׳), מציע לך להציע לה לקחת תוסף של בי 12. מאגרי הכבד שלנו יכולים להספיק ל- 3-5 שנים ולפעמים קצת ליותר, אבל בסוף זה נגמר והנזקים הם לעיתים בלתי הפיכים. כמו שכבר כתבתי למעלה, בדיקות ריכוזי הבי- 12 אינן מהימנות כי הן כוללות גם אנלוגים בלתי פעילים של הויטמין שמצויים במקורות צמחיים שונים.
כמובן שהכל יכול להיות, אבל להיות טבעוני ולא לקחת תוסף זה דרך מצויינת לשחק רולטה רוסית.

RSPA

New member
אין דין B12 לטבעונים כדינם של תוספים אחרים בכללי.

RSPA

New member
היות שאת צמחונית סיפור ה B12 שלך שונה מזה של טבעונים.

טבעונים חייבים בתוסף של B12 משום שאין להם כל מקור אחר יעיל לספקו לגוף.

אני מניחה שאת צודקת כי בטח את יותר מבינה בטבעונות

אבל בגלל זה אני חושבת שכן כדאי להתייעץ עם מומחה לפני :)

RSPA

New member
טבעונים לא צריכים להתייעץ לגבי B12. מבחינתם לקיחתו זו חובה!

כמו שכבר נאמר כאן, לקיחת תוסף B12 היא חובה לטבעונים שאין עליה מה לדון ומה להתייעץ. נקודה.

למעלה