שאלה בסוגייה של חיות .

eluam

New member
שאלה בסוגייה של חיות .

איך אפשר להתייחס לעובדה שבעלי החיים החזקים (הטורפים כולל חתולים וכלבים) הם עצמם טורפים ואוכלים בעלי חיים אחרים היותר חלשים מהם ?!

האם נכון לעשות הפרדה בין החיות הטורפות שחיות על הבשר כמו אריות ונמרים וכרישים .
לבין החיות התמימות שחיות על צמחים כמו פרות וכבשים ודגים ?

Gidi Shemer

New member
לא הבנתי

הפרדה מאיזו בחינה?

ולמה אתה חושב שחיות שאוכלות צמחים הו תמימות? ראית פעם זברה שהורג זברה שרק נולד כדי שלא יזכה בבכורת הלהקה?

אפשר להתייחס לעובדה הזו כמו שהיא, כך התפתחו בעלי חיים ואורגניזמים אחרים בטבע במהלך האבולוציה

eluam

New member
אידיאלוגיית המוסריות של הטבעונות

א. הפרדה בין חיות שטורפות ואוכלות בשר לבין חיות שאוכלות רק מהצומח .
ב. הכוונה שחיות שאוכלות צמחים הם בדרך כלל חיות מוחלשות ומשמשות טרף לחיות הטורפות .
ג. האידואולוגיה של הטבעונות דוגלת באי אכילת בשר מטעמים מוסריים , והנה לך ניגוד שדווקה החיות הן לא מוסריות ואוכלות בשר בעצמן .

בעיקרון אני החלטתי לעבור לטבעונות ,

ורק רציתי לתת תשובה לטענה שהועלתה בפני ע"י אנשים אוכלי בשר שכביכול יש ניגוד בעניין המוסריות .

Gidi Shemer

New member
אני לא חושב שזו האידיאולגיה של הטבעונות

אם לא היינו יכולים להתבסס על תזונה צמחית בלבד, לא היה שום דבר מוסרי בלהימנע מלאכול בעלי חיים. אם היה מישהו שחושב שזה לא מוסרי ומתעקש לאכול רק צמחים, הוא מן הסתם לא היה שורד בהינתן והיינו חיות קרנבוריות.
העניין הוא שאנחנו (ברובנו לפחות) כן יכולים להימנע מלאכול מזון מן החי ועדיין לשרוד ולשגשג על מזון צמחי בלבד.
מציע לרדת מהתפיסה של חיות מוסריות ולא מוסריות

eluam

New member
המינוחים ברורים באינצקלופדיה

המוסריות ואי פגיעה בבעלי החיים, אלה הבסיס עליהן מושתת אורח החיים הצמחוני .
הנה המקור הרשמי והמהימן הידוע להסבר בנושא : קישור
אין שום סיבה שלא יהיו חלופות לבשר , הרי רוב בעלי החיים שורדים על הצומח .

Gidi Shemer

New member
המינוחים מתייחסים לבני אדם

לקרניבורים אין חלופות לבשר, לאומניבורים- תלוי בתנאים.
גם לבני אדם אומניבורים לא תמיד היו חלופות ויש עדיין מקומות בעולם שבהם אין להם חלופות ראויות. לנו, לעומת זאת, בעולם המפותח והמודרני, יש חלופות.
מוסר הוא לא ייחודי רק לאדם ואנחנו רואים סימנים של מוסר אצל קרובינו הפרימטים, אבל לחולדה שחיה על בשר ועל צמח אין שיקולים מוסריים. זה לא אמור להשפיע על השיקולים המוסריים שלנו

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
לבני אדם יש שיקולים מוסריים

אני מאמין שגם לחיות מפותחות יותר יש.
אני מאמין גם שחיות צמחוניות - טבעוניות- פחות אלימות בדרך כלל.
אם כי יש חויות כאלו שהם אלימות מאוד כמו סוס יאור

למעלה