שאלה על תועלת השום הטרי ,לעומת השום המיובש ,,

שרי 55510

New member
שאלה על תועלת השום הטרי ,לעומת השום המיובש ,,

האם באכילת שום הטרי ישנם אותם הערכים התזונתיים ,
כמו באבקת -שום מיובשת ?

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
אני מעדיף שום טרי קצוץ

שום מבושל עדין פעיל נגד התקפי לב לפי מה שקראתי מזמן. אבל אני לא יודע אם הוא פעיל
נגד קנדידה ( פטרת) כולסטרול וסרטן.
לגבי שום מיובש אני לא יודע. אבל החומר הפעיל נגד פטרת הוא בעל הרייח. אם יש רייח אז בסדר. יש שומים מיובשים שכמעט אין להם רייח ויש שלא.בשום מיובש עלולה להיות גם בעיה של חומר משמר

שרי 55510

New member
השאלה לגבי התועלת של אבקת שום,האם זה שונה מהשום הטרי ?

אשמח לתגובה של מי שמבין בהבדל ,
בין השום הטרי -לאבקת שום מיובש,מבחינת תועלת בריאותית לגוף.

שרי 55510

New member
תודה ,אך לא דרוש לי קישור ,כאן,השאלה ,מופנית למי שמבין ב-

השפעתם הישירה של 2 המוצרים ,(שום טרי - מול השפעתה של אבקת -שום,לאחר ייבוש.)
האם השפעתם של הנ"ל זהה בחיזוק המערכת החיסונית .
אשמח לתשובות,לא לקישורים.

Potatoe

New member
תגובה חצופה, נדרש לשפר נימוס

לא שאלת מה ההבדל מבחינת חיזוק המערכת החיסונית, ולא אמרת שאת לא רוצה קישורים לפני כן.
על מנת לגרום לשום לעזור בשיפור מערכת החיסון, חייבים לגרוס אותו בצורה מאוד טובה במשך רבע דקה.
בשום יש אנזים alliin, שהוא עצמו לא תורם הרבה לאדם.
אבל כאשר השום נגרס, בעזרה של אנזים alliinase שנמצא בשום, הוא הופך את הalliin לallicin.
allicin תורם לשיפור מערכת החיסון, אם זאת הוא לא יציב, ויעלם במידה ויחממו את השום או בכללי אחרי זמן מה.

אבקת שום או שום גרוס, נעשים על ידי ייבוש השום וגריסתו.
זה תלוי מאוד כיצד היצרן מבצע את זה ובאיזה טכנולוגיה הוא משתמש.
כל מוצר אחר שמשתמש בשום, כגון תרופות וכו', שלא מבצעים גריסה או גורמים ללעיסה (כמו בליעת כדור), לא משחררים alicin ולכן השום לא עוזר בנושא הזה.

לסיכום, גריסת שום טבעי / לעיסתו (לא ממליץ על לעיסה, שורף בפה ועושה הרבה ריח), הוא הכי בריא ועוזר בנושא הזה.

Gidi Shemer

New member
בכל מקרה ההשפעה היא מינורית למדי

יש קצת תופעות חיוביות פוטנציאליות אבל אין מספיק עדויות רציניות שמראות תרומה משמעותית, לא למערכת החיסון ולא למערכות ביולוגיות אחרות.

הוא מצויין כי הוא טעים ומשדרג טעם של הרבה מאכלים ולכן הוא מסייע בעקיפין לבריאותנו

למעלה