כנראה שאנו הורגים ומענים חיות למטרות מאכל יותר מכל אומה אחרת

alex2m

New member
כנראה שאנו הורגים ומענים חיות למטרות מאכל יותר מכל אומה אחרת

קראתי לאחרונה שישראל במקום הרביעי בעולם בצריכת בשר, במקום הראשון בעולם בצריכת עוף ובמקום הראשון בצריכת הודו. למיטב ידיעתי תעשיית הפטמים אכזרית לפחות כמו תעשיית הבקר ואחראית בין היתר על עיוותים גנטיים קשים באפרוחים שגורמת להם סבל רב, וכמובן הורגת יותר חיות עבור אותה כמות הבשר.
למען האמת, אני לא מאה אחוז טבעוני. אבל הידיעה הזו גורמת לי עצב רב.

Gidi Shemer

New member
לא רחוק מזה

על פי הנתונים בלינק שלמטה, מקום שביעי בצריכת בשר ואכן ראשון בעופות. שוין, כבוד גדול זה לא.
https://data.oecd.org/agroutput/meat-consumption.htm

הנחמה היחידה היא אולי העובדה שלטבעונים בישראל קל הרבה יותר בשנים האחרונות לקנות מצרכים ולאכול בחוץ. אני משער שגם המודעות בקרב הציבור הרחב גדלה, אבל אכן יש צריכה מאד רצינית של בשר למינהו

ועל זה נאמר:

Gidi Shemer

New member
ומתקן את עצמי

מדובר במדינות ה- OECD. כשמדובר בכל העולם, המיקום של ישראל נמוך יותר מן הסתם. עדיין גבוה מדי

Gidi Shemer

New member
לדעתי זה פשוט בגלל שבכתבה

מצטטים את הנתונים של 2014 והנתונים שאני ציינתי הם של 2015. בכל מקרה, מקום שביעי או רביעי, יהיה נחמד אם נצנח לתחתית הטבלה

ימימה

New member
צריכת העוף בישראל גבוהה

בגלל שלא צורכים כאן חזירים. במדינות אחרות, בעיקר באירופה, צורכים פחות תרנגולות והודו אבל כמות גדולה של חזירים.

Gidi Shemer

New member
אבל ב- oced, גם בבשר (ללא עופות) אנחנו במקום ה- 7

גבוה יותר מאירופה

kmiki

New member
אם בארזים נפלה שלכת, מה יאמרו אזובי הקיר?

אם אתה לא טבעוני אז כנראה שלא באמת עצוב לך.
אגב, אנחנו גם מקום ראשון בעולם בלימפומה, איזה כיף, מעניין אם זה קשור

kmiki

New member
לגמרי צודק

אבל הבנת את הרעיון לא?
את הפדיחה עשיתי, אני נאלצת להודות בה ולשבת בפינה להתבייש

RSPA

New member
מעניין אם זה קשור זה מספיק. כיף - לא הייתי מגדיר את זה.

kmiki

New member
אני לאו דווקא אומרת שזה קשור

אבל אומרת שאנחנו במקום הראשון, השני והשלישי בכל מיני תחומים, משום מה רובם לא התחומים שניתן להתגאות בהם...
&nbsp

Gidi Shemer

New member
קצת בעיה הקישור שעשית

בארגנטינה אוכלים יותר בשר מבישראל אבל שיעור הלימפומה עומד על פחות מחצי מישראל (קרוב יותר לשליש). המספר של ארגנטינה כמעט זהה לזה של אינדונזיה שבה כמעט לא אוכלים בשר. בקיצור...

kmiki

New member
אני לא בקיאה במידע הזה

כמובןש הקישור שעשיתי לא בא לאמר שהלימפומה נובעת כתוצאה מאכילת בשר, סתם עוד משהו שאנחנו ממש "טובים בו".
אני לא מחובבי הסטטיסטיקות וחושבת שזה אל ממש רלוונטי באיזה מקום ישראל מקוטרגת בעולם בצריכת בעלי חיים מתים, או הפרשותיהם, לי פשוט מפריע שזה קורה, נקודה. ובתור אדם שאינו דוגל בטריטוריות, העולם כולו עבורי מקשה אחת, ואני אל עושה הפרדות בין מדינה למדינה, המין האנושי פושע מבחינתי כגוש אחד אחיד.
מעבר לזה, אני מניחה שניתן לעשות פילוגים שונים לגבי איכות הבשר, איכות הגידול, תזונת הפרות לפני המוות ועוד כל מיני פרטים שאולי אם יחקרו יוכלו לדעת אם יש קשר בין הישנות מחלה כזו או אחרת לאכילת חיות מתות, או אכילת קוקוסים ישר מהעץ... מעבר לזה פשוט מעצבן אותי שעדיין יש קרניסטים שמצהירים בגלוי שהם אחראיים למוות וסבל של בעלי חיים, ואפילו לא מתביישים בעצמם. זה מתגרה ומעצבן ומוציא ממני את ההכי רע שיש בי.

למעלה