תעזרו לי העמיס קלוריות?

SilverMoon11

New member
תעזרו לי העמיס קלוריות?

אני לוקחת כדור למחלה שלא קשורה לאוכל, בגלל תופעות לוואי אני לא ממש רעבה ויוצא שאני אוכלת פחות מאלף קלוריות ביום (איך לא התעלפתי עדיין אני לא יודעת, כנראה יקרה בקרוב). אני צריכה המלצה על מאכל בריא (וטבעוני כמובן, בגלל זה אני כותבת את זה פה ולא בפורום אחר) ולא מטוגן שיש בו הרבה קלוריות גם כשאוכלים ממנו קצת. תודה לעוזרים!

SilverMoon11

New member
רק שכל האובוקדואים קשים כמו אבן עכשיו

לפחות איפה שחיפשתי. אני שונאת לקנות קשים ולחכות מלא זמן שיתרככו.
אני לא ממש אוהבת פירות יבשים, אבל אני בהחלט אנסה את השאר.
תודה

Gali04

New member
טיפ לאבוקדו: תעטפי אותו בנייר כסף ותשאירי בחוץ ולא במקרר

ו אולי

New member
חוסר תאבון

עקרונית אבוקדו הוא רעיון טוב, אבל כשהייתי במצב דומה הוא הגביר לי את הבחילה, הסתדרתי יותר עם מאכלים יבשים.
בעיקר פירות יבשים ואגוזים. בד"כ לאכול ביחד שקדים/אגוזי מלך עם צימוקים/תמרים/משמש יבשים גרם לי לאכול יותר מאשר כל אחד בנפרד.
אפשר גם להכין גרנולה.
אפשר בתוך יוגורט מחלב צמחי כלשהו.
לי היה יותר טוב לאכול הרבה פעמים מעט, מאשר להגדיל את הארוחות.
&nbsp
קרקרים או עוגיות (תלוי מה נסבל לך יותר מתוק או מלוח, אני מעדיפה מלוח) מדגנים מלאים, שיבולת שועל וכו'. אולי אפשר מאפינס מלוחים ואז אפשר להכניס לתוכם גם ירקות/קטניות בשביל הערכים התזונתיים.
חלווה, אפשר משומשום מלא
אפשר למרוח על לחם מדגנים מלאים ממרח חלווה, לא טרחתי להכין ממש ממרח אלא רק שמתי על פרוסה קצת טחינה גולמית מלאה וסילאן וערבבתי עליה.
שוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים
וכמובן פירות - פחות קלוריות אבל יותר בריא
יש אולי ממרחים שאת אוהבת ויכולה לאכול עכשיו ? אני מכינה ממרח "גבינה" מטופו טחון, לימון, שמן זית ומים עם מלח, בצל ירוק ושמיר.
תרגישי טוב

SilverMoon11

New member
הגבינה נשמעת ממש טוב, תודה!

שכחתי מחלבה. זה באמת טעים.. אבל למרות זאת, קצת קשה לי עם מתוק, עושה לי בחילה פתאום.. אני מנסה לאכול כמה שיותר פירות כדי להעמיס קלוריות אבל באמת זה קשה..
אני אשתדל לאכול יותר טחינה.

kmiki

New member
אני לא בעד שומנים יותר מדי

אחרת הייתי ממליצה על אגוזים למיניהם וטחינה.
אז נשאר לך אבוקדו בעיקר.
לגבי מזונות מעובדים וכל השאר, לא יודעת מה זה בדיוק ייתן לך, אבל אולי תנסי להעמיס תפוחי אדמה, אורז, שיבולת שועל עם חלב שקדים, בטטות.

Gidi Shemer

New member
אבל kmiki,

יש יותר שומנים באגוזים או בטחינה מאשר באבוקדו?

אני חשוב שאותו דבר, לא?

kmiki

New member
פחות נושא השומנים

יותר העובדה שהאבוקדו אינו מעובד בשום צורה והטחינה והאגוזים כן.
כמו כן, הנטייה היא בדרך כלל לאכול טחינה ואגוזים בהגזמה, בעוד האבוקדו הוא משהו שיותר קל לשלוט בכמויות שלו.
אני באופן כללי לא בעד העמסת קלוריות משומנים בכלל.

Gidi Shemer

New member
אני מבין

פשוט נוצר רושם כאילו הקלוריות מאבוקדו באות פחות משומנים מאשר הקלוריות באגוזים או בטחינה, וזה לא המצב.
לגבי העיבוד והעמסת השומנים- אנחנו בגישה שונה, אבל זה כמובן לגיטימי לגמרי

Gidi Shemer

New member
היתרון:

היא רוצה 1) להעמיס קלוריות 2) בלי לאכול הרבה ו- 3) כן לאכול באופן בריא. בשומנים יש יותר קלוריות מאשר בפחמימות או בחלבונים. אין בעיה עם שומנים מאלו שדובר עלייהם, עד לרמה מסויימת כמובן (ואני מניח מדיונים קודמים שהרמה שאת רואה כמסויימת היא נמוכה ממה שאני רואה כמסויימת).

למעלה