שאלה גדולה לדיון

מרב נוב

New member
שאלה גדולה לדיון

מה יקרה בעולם כשכל בני האדם יהיו טבעונים?
ברור שזה לא יכול לקרות בבת אחת וגם לא בעשר שנים.

Gidi Shemer

New member
מאיזו בחינה?

לא יודע אם את שואלת את זה ברמה התיאורטית (אני אישית לא חושב שזה יקרה גם בעוד 100 שנים, אבל אני מקווה שיהיו הרבה יותר טבעונים והרבה פחות תעשייה, זה כן).
אבל ללא קשר אם זה באמת יקרה או לא, מאיזו בחינה את שואלת ״מה יקרה בעולם״?

מרב נוב

New member
מבחינה תאורתית

אני חושבת כמוך שזה לא יכול לקרות.
שאלות לדוגמה
איך יראה העולם?
ממה יתפרנסו האנשים המגדלים את החיות לתעשיית המאכל והביגוד?
ממה יתפרנסו החקלאים המגדלים את האוכל של החיות?
איך יחיו חיות התעשייה (פרות, תרנגולות, דגים וכד')

Gidi Shemer

New member
נראה לי שמבחינת תעסוקה

תראי מה שראינו ורואים בעולם כל הזמן. תעשיות הולכות ומתחלפות. בעולם המערבי למשל השווי את כמות כורי הפחם של פעם להיום, או של עובדי הטקסטיל.
חיות התעשיית לא ייחיו אם לא תהיה תעשיה

סשה87

New member
לדעתי

זה בערך כמו לשאול מה עושים כיום העגלונים האירופאיים, ואיך חיים סוסי העגלה כיום.

vegetalien

New member

סשה87

New member
מעניין

מעניין שאתה לא סבור שזה יקרה עוד 100 שנים. הרי בעוד שנים ספורות כבר יתחיל להיות נפוץ עניין הבשר המלאכותי. זה נשמע מאוד מאווד קלוש ש-100 שנים לא יספיקו לו בשביל למחוק את תעשיית הבשר (ברור שיהיה עדיין קומץ מאוד קטן של לא-טבעונים, אבל אני חושב שהכוונה היא לרוב המוחלט).

Lhuna1

New member
גם לדעתי זה יקח עוד הרבה יותר זמן מזה

אני כן מאמינה שזה יקרה... בסוף, מתישהו. אבל בספק לגבי 100 שנה מהיום.
&nbsp
בעניין של חידושים טכנולוגיים צריך להזהר מאופטימיות יתר. מניסיון העבר, זה שמשהו נראה עכשיו קרוב ושמומחים אומרים שהוא יהיה "עוד שנים ספורות"... זה לא באמת אומר שהוא כזה קרוב או שבכלל יתממש, מאלף ואחת סיבות.
עד שמשהו לא קורה בפועל - לא ניתן באמת לחזות מתי ואם בכלל זה באמת יקרה.
&nbsp
&nbsp

סשה87

New member
טוב

אני חושב שזה יקרה מהר מאוד :) אני חושב שזה ״חידוש״ טכנולוגי רק כי לא חשבו על זה הרבה לפני. עכשיו מתחילים לחשוב על זה, וכבר ישנה התקדמות עצומה. בנוסף, משקיעים בזה הרבה מאוד כספים. כבר יודעים על מספר שיטות להפיק בשר מלאכותי. בנוסף, יש דרכים להפיק ״בשר״ מאוד ריאליסטי מצמחים - ראו את מולקולות ה-heme של ה-impossible burger, למשל (אגב, הם שאבו השראה משורשי קטניות, אך בתהליך הטכני הנוכחי הם משתמשים בשמרים מהונדסים גנטית להפיק מולקולות אלו), ואת התהליך המרשים שבו הם לומדים איך לחקות בשר, בעזרת ספקטרומטר שבודק מה קורה בפה ובאף בזמן אכילת בשר, אם הבנתי נכון.
&nbsp
כלומר, אני חושב שזה כבר לא עניין של אופטימיות/פסימיות.

eietmo

New member
ואם חושבים קצת מעבר לבני האדם

אז לדעתי כל יערות הגשם שהשמדנו בשביל לגדל חיות\ אוכל לחיות יתחילו לאט לאט לחזור ולגדול.
אני מקווה שלא נשמיד את האוקינוס לפני שהם יוכלו להתחדש (to regenerate) ואוכלוסיות הדגים יגדלו, קרקעית האוקינוס תתחדש לאט לאט וצמחי ים יגדלו.
כל הפסולת שמגיעה מתעשית החי תעלם, ואני מאמינה שאיתה יעלמו המון מחלות כמו E coli, swine flu וכו'. במקום זה תיהיה פסולת מצמחים שתיהיה נטולת הורמונים (כלומר יהיו phytohormones) ואני מאמינה שזה ישפיע גם על מחלות פוטנציליות וגם על הסביבה.
אולי אם לא נשתמש בדבורים כדי להפיק לנו דבש, אוכלוסית הדברים תגדל ויהיו פחות בעיות של הפרית צמחים.
&nbsp
מעבר לזה, דברים כמו כולסטרול ולחץ דם גבוה כנראה יהיו הרבה פחות שכיחים, ויתכן שגם סרטן.
יעשירו את המלח בB12 .

מרב נוב

New member
למה בעצם החל האדם לאכול

בשר חלב וביצים?
האם מפני שלא היה יכול להשיג מספיק מזון מהצומח?

eietmo

New member
לפי מה שאני יודעת

חלב הגיע מאירופה, ששם בחודשים הקרים באמת לא היה מספיק אוכל. הם שימרו אותו בצורת גבינות.
&nbsp
בקשר לבשר, שמעתי כל מיני גרסאות, אני מאמינה שבסופו של דבר בני אדם אופרטוניסטים opportunists ואכלו מה שיכולו למצוא ולעכל. גילוי האש היה מהותי בשבילהם.
&nbsp
בכל מקרה, אין ממש עוררין על כך שכיום אנחנו אוכלים הרבה יותר מוצרים מהחי מבעבר.

דייהטסו

New member
יהיה הרבה יותר טוב

ראשית, סבל ורצח יחסכו ממאות מיליארדים של בעלי חיים.
בנוסף:
הפחתה משמעותית בפליטת גזי חממה
ירידה במחירי המזון, כתוצאה מכך פחות אוכלוסיות בתת-תזונה
עליה בתוחלת החיים ובעיקר איכות החיים של בני האדם
פינוי שטחים חקלאיים רבים, כתוצאה מכך השתקמות איטית של סביבות טבעיות
ירידה בזיהום מקורות המים

למעלה