שאלות: על "קרמה" ועל דגי קרב

subatoi

New member
שאלות: על "קרמה" ועל דגי קרב

1. אז מה הסיפור עם קרמה? חלק מהמוצרים שלהם על המדף עם ארנב, חלק בלי, והם מופיעים באפליקציה כתקינים למרות ששוב ושוב נאמר בזמנו שהחברה מקבלת אישור באפליקציה רק אם כל המוצרים שלה נקיים.

2. דגי קרב - אז מוכרים אותם במיכלים קטנטנים והם בודדים כי הם נלחמים בזכרים אחרים. יש סיבה שלא מוכרים אותם עם נקבות להפגת השעמום, למעט חסכון כספי ואכזרי? מה עושים עם כל הנקבות? או שחלק מהדגים הם למעשה נקבות?

Dorianne13

New member
חברת "קרמה" לגיטימית, סחר בבעלי-חיים (כולל דגים) לא.

ככל הידוע לי, חברת "קרמה" לא מבצעת ניסויים בבעלי-חיים, זה גם מוצהר באתר שלהם. יכול להיות שחלק מהאריזות הן ממהדורה ישנה יותר ולכן לא מסומנות.
שיטות הבדיקה של מוצרים וחומרי-גלם הן חלק מהמדיניות של חברה מסחרית, כך שגם אם הם בודקים באמצעות התעללות בחסרי-ישע רק חלק מהחומרים, הם לא יכולים להיחשב כחברה שלא מבצעת ניסויים בבעלי-חיים.

באשר לדגי קרב שנמכרים כמו חפצי-נוי במיכלים קטנטנים, זו פשוט התעללות נוראית. בטבע הם לא חיים לבד והם בטח לא נועדו לקישוט, למרות שהם יפים.
בכלל, כל האסון המתמשך הזה של סחר בבעלי-חיים, לא שונה מסחר בילדים או סחר בנשים.

subatoi

New member
לפני כמה שנים כשדיברו על סימון הארנב

אמרו שיש תקופת ביניים שבה לא היתה חובה לסמן, או שמשרד הבריאות אסר את הסימון או משהו כזה. אבל בכל זאת, כבר עברו כמה שנים מאז, מה הסיכוי שיש עדיין סטוקים של מוצרים בני כמה שנים?

Dorianne13

New member
אני חושבת שרק האריזות ישנות, לא המוצרים.

בכל אופן, אני מקווה שרק האריזות ישנות ולא המוצרים.
אני משתמשת לעתים קרובות בסבון ובקרם ידיים של "קרמה", לא נתקלתי בבעיה עם אף אחד מהמוצרים שלהם.

במקרה של ספק, תמיד אפשר לפנות אל החברה דרך האתר שלה. מניסיוני האישי עם פניות כאלו לחברות שונות, הן בד"כ ישמחו לענות לך וגם יודו לך על ההתעניינות במוצרים שלהן.

l coyote l

New member
הנקבות פחות "מרשימות", הן נמכרות לדעתי רק לצרכי הרבעה.

דגי קרב לרוב נקנים ע"י אנשים שלא מבינים בגידול דגים, רק כקישוט לשולחן, לעצמם או כמתנה לאחרים.
לא חושבים על חברה לדג, וגם את המוכרים זה לא מעניין.
אילו הדג עצמו היה מעניין, לא רק כקישוט, מלכתחילה לא היה נכלא במיכל מזערי.

subatoi

New member
ודאי. אגב, הוא לא צריך אספקת חמצן קבועה במים,

כמו ששמים באקווריומים נורמליים (עם הצינור שמבעבע)? הוא מסתדר ככה?

l coyote l

New member
הדג לבד והמיכל קטן, נכנס חמצן מלמעלה.

נראה לי שתוספת החמצן זה כשיש הרבה דגים יחד במקום מוגבל.
מסתדר? הוא חי. זה המינימום שדרוש כדי שיחזיק מעמד בחנויות עד למכירה, זה כל מה שמעניין סוחרים, כמו בכל תחום סחר.
מקסימום תועלת במינימום הוצאה. האינדיבידואל באמצע לא מעניין.
&nbsp

RSPA

New member
לדג הזה מנגנון נשימה יחודי שמאפשר לו נשימת אויר חופשי

המצוי מעל פני המים. מנגנון שהתפתח , כך נראה, יחד עם סביבת המחיה הטבעית שלו בטבע במים רדודים. הוא לא חייב מים רוויי חמצן לנשימה כמו אצל מרבית הדגים האחרים.

subatoi

New member

l coyote l

New member
בני אדם תמיד ימצאו איך להפוך יתרון של מישהו לטרגדיה שלו.

למעלה