ויטמין D

ויטמין D

אחרי שראיתי בבדיקות שעשיתי השבוע שחסר לי ויטמין די (ערך 9 כאשר הערך הכי נמוך בנורמה הוא 20) אני כמובן חושבת להזמין את התוסף הטבעוני מחו"ל.
כששאלתי על כך בכל מיני קבוצות בפייסבוק, התברר שיש טבעונים שלא מודעים שאין בארץ ויטמין D טבעוני.
אז מכיוון שמישהו שאל אותי, שואלת גם פה, מישהו יכול להזכיר לי מה לא טבעוני בויטמין D של מכבי? (אני יודעת שיש כאלה שמופקים מדגים ויש כאלה שבתהליך הייצור שלהם יש שימוש בחומר שמופק מצמר כבשים, השאלה היא ספציפית לגבי התוסף של מכבי, מדוע הוא לא טבעוני)

vegetalien

New member
סביר להניח

שמדובר בתוסף שמופק באמצעות שימוש בלנולין. תוספי D3 מדגים קיימים אמנם, אך תפוצתם קטנה בהרבה, ככל הנראה עקב שיקולי עלות (וכן העובדה ששמן דגים עלול להיות מזוהם, בשעה שתוסף סינתטי אמור להיות נקי, מטבע הדברים).
&nbsp
סביר להניח שהתוסף של מכבי אינו טבעוני מאחר שייצור ויטמין D3 טבעוני (מחֲזָזִית) מוגן בפטנט.
לכן, כל חברה אשר מעוניינת לשווק תוסף ויטמין D3 טבעוני מציינת את שמה של החברה המפתחת (Vitashine) על האריזה, וכמובן משלמת לה תמלוגים.

תודה

קצת מסביר למה אין עדיין ויטמין D טבעוני בארץ למרות כל ההצהרות של חברות מסוימות על כוונות לייבא.
תודה על ההסבר.

למעלה