אוכל בצבא.

RSPA

New member
זו מהפיכה בתחום המזון הצה"לי ובמיוחד לטבעונים וטבעונות.

רק חבל ש YNET זורקים אמירות אומללות בהקשר הכללי דוגמת:
"לפחות בגזרת המטבח - צה"ל הוא אכן הצבא המוסרי ביותר בעולם". [סוף ציטוט]

מה שחשוב הוא שהגישה הצה"לית השתנתה לטובה ביחס לטבעונים ושצה"ל משקיע - או לפחות מראה נכונות לעשות כן - ביישום השינוי. אך כמו בכל דבר המבחן יהיה בסופו של דבר מבחן התוצאה.

אגב, יש בכתבה מתכונים טבעוניים כדוגמה למה שטבחי צה"ל יבשלו. על תמונות המאכלים יש קרדיט לדובר צה"ל. כמעט חזון אחרית הימים.

subatoi

New member
כל הפסקה הראשונה אומללה.

לקחת דוגמאות קיצוניות ולהציג אותן כאילו זה הנורמה.
וגם הלוף בכותרת. הסיכוי שכתבה על אוכל בצה"ל לא תכיל אזכור ללוף, שכבר לא קיים למיטב זכרוני וגם אם כן, באחוזים נמוכים מאוד, הוא נמוך מאוד.

יחי התקשורת העמוקה.

אבל טוב לראות את השינוי

האלזה

New member
לדעתי זה דווקא משפט שחובה לכתוב אותו

זה היה מאוד צורם אם המאבק למען זב"ח היה מתקיים תוך התעלמות מהמאבק למען זכויות אדם, ובפרט דיכוי העם הפלסטיני על ידי צה"ל.
אני שמחה שצה"ל מתחיל להכיר בזכויות הטבעונים, והייתי שמחה אם היה מכיר גם בזכויות פלסטינים.

RSPA

New member
לא. ממש לא חובה לכתוב. צה"ל הוא צבא מוסרי!!

בכללי ולא רק בענייני מזון.
מי שצריך להכיר בזכויות הפלסטינים (אם כבר מדברים על כך) זו ההנהגה המדינית שלנו (כלומר, הממשלה ובראשה ראש הממשלה) - ולא צה"ל שאינו קובע את המדיניות.

האלזה

New member
צה"ל הוא צבא לא מוסרי. לא בענייני זב"ח ולא בענייני פלשתינים

מסכימה איתך שחלק בלתי נפרד מהדיכוי מוכתב ע"י הממשלה, אי אפשר להפריד ביניהם.
אני חושבת שצריך להוקיע גם את מי שמכתיב את המדיניות וגם את מי שמוציא אותה לפועל.
אם נקביל את זה לזב"ח, אני מוקיעה כל פעולה שבה לוקחים חלק בדיכוי בע"ח, בכל שלב בשרשרת:
מבעלי המשחטות והמשקים, דרך העובדים הזוטרים, אנשי הסחר, השיווק והפרסום ועד אחרון הצרכנים.
זו המשמעות של פגיעה ממוסדת: כולם לוקחים חלק בפגיעה, ואף אחד לא מרגיש אחראי.

RSPA

New member
אני מבין את התיזה שלך אבל אני לא מקבל אותה לחלוטין.

בבחינת כלל תפקידיו של צבא במדינה דמוקרטית ובמסגרת החוקית שבה הוא פועל ובמיוחד במדינת ישראל - צה"ל בעייני הוא צבא מוסרי.
מכאן, שיש בינינו פלוגתא, אבל אוכל לחיות עימה בשלום.

פשקרב4

New member
סוף סוף - יצא המרצע מן השק. !!!

ומצידי - תוכלי להמשיך במדיניות הפחדנות ולחסום אותי כהרגלך

אבל - הרי ניתן להוסיף עוד ועוד כינויים - הטמנת הראש בחול לא תעזור.

פשקרב4

New member
מסכימה לחלוטין - הצבא לא קובע מדיניות !

אולי בארגנטינה לשעבר - אך לא אצלנו - וטוב שכך.

מסכימה עם כל מילה!!!

אין שום קשר בין טבעונות לבין הפלסטים ולא מבינה את הצורך לערבב.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
גם אני חושב שצהל הוא צבא מוסרי יותר מצבאות אחרות

גם בקשיבות לטבעונות- וגם בלחימה.
זה לא אומר שאין ביקורת על מקרה זה או אחר- אבל בהשוואה לצבאות אחרים הוא הרבה יותר מוסרי.
מדינת ישראל צריכה צבא. נקודה.

vegetalien

New member
ובכן,

נראה שישנם יותר ויותר טבעונים שמזדעקים נגד ראיית-עולם כוללת יותר, ומבכרים מאבק בודד אחד ויחיד. כל השאר לא חשוב.
נוסף על כך שזה די מצער אותי, יש כאן גם מידה של איוולת בעיני, שהרי הסברה טבעונית כוללת לא-אחת טרמינולוגיה שקשורה לזכויות אדם.
שואה, למשל. מהי המטרה של אימוץ המילה הטעונה "שואה" בהקשר של זב"ח אם לא שימוש הסברתי בעוולה שנעשתה כלפי בני-אנוש?
&nbsp
זהו סטנדרט כפול - מצד אחד מזכירים את העבדות ואת השואה כשזה משרת את האינטרס ההסברתי, אבל מצד שני מתכחשים למאבקי-שחרור אחרים, ועוד בתואנות מגוחכות כמו "א-פוליטיות".
בטח א-פוליטיות, בטח. אני רוצה לראות כמה טבעונים היו מאמצים את התירוץ הזה אילו יחסי-הכוחות בארץ היו הפוכים.

RSPA

New member
אפילו אם כל מה שכתבת נכון, לא ברור לי איך זה קשור

לשאלה המרכזית של השרשור הזה: האם צה"ל הוא צבא מוסרי או לא?

vegetalien

New member
ברור לך, אני מניח,

שעמדתי קרובה לעמדה של האלזה. האם אני מוצא שיש טעם להתווכח על זה? אישית, לא. ומדוע? מפני שקטנו אמצעיי הרטוריים ואינני מוצא שהתנצחות על ערכים היא משהו שמועיל לי במשהו (בנעוריי חשבתי אחרת, אגב).
מין הסתם אחרים ייטיבו יותר לדברר את עמדותיהם לעומתי, ואם הם חפצים בסיעורי-מוחות, מי אני שאתנגד לכך.
אני רק הבעתי צער (בתגובתי לאלזי) על חלק מן הטקטיקות הצבועות של אנשים לא-מעטים (לצערי) בתנועה לשחרור בע"ח.
שהרי היא כתבה - "זה היה מאוד צורם אם המאבק למען זב"ח היה מתקיים תוך התעלמות מהמאבק למען זכויות אדם".
עכשיו אני מקווה שאתה מבין את ההקשר של תגובתי!

vegetalien

New member
ומכיוון שתפוז הנכבדים

החליטו שפגה רבע-השעה לעריכה (בטרם פגה), אוסיף בהודעה נספחת שההימנעות מוויכוחים חלה, לצערי הרב, גם על הסברת טבעונות.
אני מוצא שאין לי הכלים בשביל להיות יעיל במישור הזה, ולכן - בניגוד לטבעונים קולניים רבים (במיוחד בפייסבוק) - מעולם לא טבענתי אף אחד.

למעלה