לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1828518,285 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור של אחרי מפגש פרדס חנה <3'
שרשור של אחרי מפגש פרדס חנה <3
14/06/2013 | 19:46
68
265
לצפיה ב-'בתור זקנת השבט מותר לי להתחיל, נכון?'
בתור זקנת השבט מותר לי להתחיל, נכון?
14/06/2013 | 19:51
187
אז ככה.
היה ממש כיףףףףףף
נינוח, טעים ברמות -על,
היה לנו כיף לפגוש את הפנים והאנשים שמאחורי הכינויים,
לי וגם לבנותי שהשתלבו מצויין,
תודה על הכנסת האורחים המדהימה של מתילדה והנגינה,
ועל כל המאכלים הנהדרים והשיחות המאלפות,
ודחוף ללשכתי בשלב ראשון את המתכונים  של עוגת התפוז, פאי הכרישה, ועיגולי הקינמון האלה. אחר כך את כל השאר שהיו טעימים לא פחות .
כן ירבו.

טבעונות >>
לצפיה ב-'ועוד משהו ששמתי לב אליו'
ועוד משהו ששמתי לב אליו
14/06/2013 | 20:28
150
לא היה אפילו עלה חסה אחד על השולחן....אחד!
תום? לקחת את הפז? הקטנה שלי חמדה אותו אבל אמרתי לה שהוא הובטח לתום.
טבעונות >>
לצפיה ב-'קדימה, לטובת היושבים בניכר'
קדימה, לטובת היושבים בניכר
14/06/2013 | 21:35
2
140
וסובלים בגולה הדואבת,

הבו סרטים, תמונות ודגימות מזון ממפגש מתילדה ההיסטורי שנערך היום.
טבעונות >>
לצפיה ב-'פצחתי בשרשור בענין. נא לעלעל '
פצחתי בשרשור בענין. נא לעלעל
14/06/2013 | 21:49
1
38
לצפיה ב-'אופס, פספסתי, והנה המנהלות צירפו אותי לשרשור'
אופס, פספסתי, והנה המנהלות צירפו אותי לשרשור
14/06/2013 | 22:00
37
לצפיה ב-'היה נחמד מאוד. '
היה נחמד מאוד.
14/06/2013 | 22:50
1
135
דמויות מוכרות, דמויות חדשות, אנשים שפגשתי סופסוף לראשונה (ל'ה וגם תום האחד והיחיד), והכול באווירה נחמדה ושלווה.
האוכל היה בריא ודיאטטי במיוחד, עוגת התפוזים של adic1 בפרט. בזכותה ובזכות TheGoldenSnitch והקיש אאבד עוד קילו או שניים.

מחכה לעוד אירועים כאלו.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ראיתי שגם אכלת מסיואורמה ואל תכחיש '
ראיתי שגם אכלת מסיואורמה ואל תכחיש
14/06/2013 | 23:07
104
ואפילו לקחת תוספת , אני גאה מאוד !
היה לי כיף גדול לפגוש אותךגם כן   סוף סוף
ואת תום האחד והיחיד שאין עליו. נכון???
טבעונות >>
לצפיה ב-'בהחלט היה שווה לנסוע לפרדס חנה'
בהחלט היה שווה לנסוע לפרדס חנה
14/06/2013 | 22:52
7
152
בתחנת הרכבת בחיפה נפגשתי עם Anathema Device וה+1 שלה, עלינו על הרכבת לבנימינה. הגענו וחיכינו לתום שפספס את הרכבת שבנינו עליה ( שכמותו), ואז Waltzing Mathilda אספה אותנו ( לך! )
הגענו למפגש, ושמחתי לראות חבורת א/נשים שאת חלקם אפילו זיהיתי! שלום שלום, ואז עברנו לדבר החשוב באמת, האוכל
היה טעיםםםםםםםםםם, הכל חוץ מהעוגה שלי אבל טוב, אם לא מנסים איך משתפרים?...
מתכונים מבוקשים: עוגת הגזר, הקינמונים, והשווארמה של נועה! אני יודעת שכבר הסברת לי איך להכין, אבל אם תוכלי לכתוב פה עוד פעם, בדגש על תבלון (ואם אפשר כמויות...) אני ממש אעריך את זה
היה כיף גדול להתאים שמות ופרצופים לניקים, לבלות עם כולכם, להכיר חדשים ולהעמיק מעט את ההיכרות עם הישנים.
צילמתי מלא, אבל אין לי איך להעביר את התמונות מהפלאפון למחשב, אז אם מישהו רוצה שאשלח לו בפייסבוק/וואטסאפ והוא יעלה, שלחו מסר
בשש וחצי האלזה וחבורת החיפאים שלה יצאה לדרך. ילדים, הידעתם שאילולא האלזה לא הייתה מחזירה אותנו לחיפה, שנמצאת בכיוון השני לגמרי מביתה, כשהיא נוסעת במיוחד בשבילנו, היו 4 אנשים פחות במפגש הזה? הידעתם שהיא נסעה בערב שישי כשיש לה דברים לעשות, רק כדי שהמפגש יהיה נגיש לחסרי רכבים? הידעתם שהיא חרשה את חיפה מקצה לקצה על מנת להחזיר כל אחד ואחת מאיתנו לביתו?

ואיך אפשר לסיים בלי פינתנו הקבועה - איך תדעו אם פגשתם את מרקורי
אם פגשתם בחורה בשמלה כחולה עם נקודות לבנות, משקפיים ועוגת שוקולד ביד, שאכלה המון וצחקה מלא ונהנתה עד אין קץ... פגשתם את מרקורי!

טבעונות >>
לצפיה ב-'ודאי שאפשר, תכף אקליד לך, '
ודאי שאפשר, תכף אקליד לך,
14/06/2013 | 23:10
4
109
או יותר מאוחר
וואו, לא ידעתי שזה לא בכיוון של האלזה.
יישר כוח האלזה !!!!!

מה קרה לעוגה שלך ? לא שמתי לב. איזו עוגה זו היתה ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'עוגת שוקולד, בתבנית המרובעת.'
עוגת שוקולד, בתבנית המרובעת.
14/06/2013 | 23:40
3
102
פשוט לא יצאה לטעמי. תום אכל ממנה, אבל זה לא מדד...
טבעונות >>
לצפיה ב-'נדמה לי שטעמתי אותה והיתה מעולה, '
נדמה לי שטעמתי אותה והיתה מעולה,
14/06/2013 | 23:40
2
99
ראיתי שהסתדרת יפה מאוד עם הבנות שלי גם
טבעונות >>
לצפיה ב-'כאלה מקסימות, איך אפשר שלא? '
כאלה מקסימות, איך אפשר שלא?
14/06/2013 | 23:44
1
90
הן מזליסטיות משהו לא נורמלי, עם אמא טבעונית כמוך.
ויאי! אם אני לא אהבתי אותה, אז לפחות מישהו אחר כן
טבעונות >>
לצפיה ב-'וגם את '
וגם את
14/06/2013 | 23:49
79
ואני זו בעלת המזל , איתן .
טבעונות >>
לצפיה ב-'השאוורמה של נועה החמסה : '
השאוורמה של נועה החמסה :
<< ההודעה הנוכחית
14/06/2013 | 23:25
1
757
אגיד לך איך הכנתי את הכמות המסחרית הזאת ? או כמות ביתית?

בואי נגיד שאת האיזון בין טופו לפתיתי הבונזו סויה תקבעי לבד.  אז נגיד : גם את מינון הירקות זה איך שבא לך לפי מה שאת אוהבת , את יכולה לשים כל מרכיב בקופסה נפרדת ואז להרכיב לכל אחד מנה כפי שהוא אוהב .

שתי קוביות טופו - חתוכות לרצועות דקות לא רחבות  (גודל שווארמה )
פתיתי בונזו מבושלים עם מלח , סחוטים, וקרועים ביד לשניים או שלושה חלקים .
כמה בצלים חתוכים כנל לרצועות נוחות
כמה פלפל אדום (גמבה ) כנל חתוך לרצועות .

כל מרכיב מתבלים לחוד בקצת שמן, בוזקים בנדיבות תבלין שווארמה או שאוורמה טורקית , קצת אבקת קארי או משהו צהוב אחר (תטעמי ותתקני תיבול ) , קצת פפריקה אדומה (ששכחתי לשים היום והיתה מוסיפה עוד צבע ) , קצת מלח , קוביות שום קפוא או שום גבישי יבש שבוזקים על זה. (שוב, הכל לפי טעמך, אין כמויות, תטעמי ו תחליטי מה טעים לך , תמיד אפשר להוסיף עוד קצת אז תתחילי מקצת ) .

מערבבים בקופסת פלסטיק (כל מרכיב לחוד ) עם התיבול שלו ומניחים קצת לנוח (את הטופו במקרר, השאר לא חובה אם את מכינה מיד , וזה אגב מחזיק לפחות כמה ימים בקופסאות סגורות, כל מרכיב לחוד, ותוכלי להתענג על המנות כמה ימים .

כשרוצים לאכול שווארמה של נועה:  מחממים שמן רגיל במחבת ( או ווק, או פלטת גריל, או מה שאת אוהבת  לטגן בו.) . מקפיצים שווארמה שמורכבת לפי הכיף שלך מהמרכיבים כנל, עד שהבצל נראה די מוכן (אין צורך לשרוף , רק שיהיה טעים ) . זה בערך עשר דקות -15 דקות תוך ערבוב מדי פעם .

אפשר להכין בצד טחינה טעימה, ופיתה. (אם יש לי קפואה אני מחממת על אדים על רשת, והיא יוצאת כמו חדשה )
למלא, ולזלול.

את הטחינה הכנתי כרגיל, עם תיבול של לימון שלם (על קופסת טחינה אחת גולמית, שערבבתי עם מים כמובן, לפי העין, בלנדר מוט ) כמה קוביות שם, קצת שום גבישי, מלח , כמה קוביות פטרוזיליה או טריה אם יש לך .. וקצת כמון
זהו.

השאוורמה של היום נראתה קצת פחות מטוגנת כי הכמות היתה גדולה ונאלצתי להכין אותה בסיר מפאת קוצר הזמן , תוך בחישה. אז קחי בחשבון.

אפשר להחליף את אחד המרכיבים בסייטן , אם אוהבים, הכל פתוח איך שמתחשק. זה היופי .
טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט! יבוצע בהקדם '
תודה רבה על ההסבר המפורט! יבוצע בהקדם
14/06/2013 | 23:41
67
והתוצאות ידווחו למפקדה
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני ירוקה מקנאה, איזה כיף לכם'
אני ירוקה מקנאה, איזה כיף לכם
14/06/2013 | 23:17
107
נשמע שהיה כיף ובאסה שלא באתי.
[מתנחמת בזה שאת הרוב כבר פגשתי בהזדמנויות אחרות..]
טבעונות >>
לצפיה ב-'היה שווה'
היה שווה
15/06/2013 | 01:15
11
145
השוס מבחינתי היו עוגת התפוזים, עוגת השוקולד ושבלולי הקינמון. [הסיבה שהם לא נגמרו תוך 5 דקות זה כי הרגשתי לא נעים לחסל הכל ]
אה כן, גם היה נחמד לפגוש את האנשים.

להאשמות המופקרות על האיחור - יצאתי מהבית עם חצי שעה ספייר אבל האוטובוס איחר ואחרי 20 דקות עליתי על אוטובוס חלופי-שעושה-סיבוב-ודורש-החלפת-אוטובוס והגעתי לתחנת הרכבת ממש ברגע שהרכבת עזבה. אז שה

היה פז דיספנסר ממש מגניב (הלו קיטי גותי). לא נועה, לא לקחתי אותו לעצמי. אציין גם שהתלבשת ממש מגניב ושיש לך בנות ממש חמודות

היה למטילדה בית מושלם והיו כיסאות שנראו כאילו הם נלקחו מסרט אומנותי כלשהו. הייתה גם גיטרה, והיו גם שיחות נחמדות על זכויות בעלי חיים, כינים וחתולים, שמות של אנשים , היתרונות של אכילת עוגה באותה צלחת שהיו בה זיתים קודם, הנזקים הבריאותיים באכילת פירות ואפילו קרב עקוב דם (בעל 3 סיבובים) בין הwaze לבין הזיכרון האנושי על הדרך האופטימלית לנסיעה בין 2 מקומות. אה, וגם היטלר צץ לו פעמיים.

[בשיחות, הוא לא צץ בבית...]
טבעונות >>
לצפיה ב-'שיהיה לך ברור '
שיהיה לך ברור
15/06/2013 | 01:35
93
שכולנו מאוהבות בתום אבל לא נעים לנו להודות בזה. .
היינו מוכנות אפילו לוותר על הקיטי , עכשיו מתילדה תצטרך לשמור את זה למעין . אכלת אותה , היה לך צ'אנס חד פעמי לקבל את קיטי וזהו .
ותודה  גם לנו היה כיף .
טבעונות >>
לצפיה ב-'אה,'
אה,
15/06/2013 | 01:43
4
90
אילו רק היה אייקון של אפרסמון.
טבעונות >>
לצפיה ב-'וחסה, לא היה אפילו עלה אחד .. אחד...'
וחסה, לא היה אפילו עלה אחד .. אחד...
15/06/2013 | 01:44
3
65
דוקא רציתי חסה
טבעונות >>
לצפיה ב-'העיקר שמישהו דאג'
העיקר שמישהו דאג
15/06/2013 | 01:46
2
67
שיהיו דובדבנים על הקצפת.
טבעונות >>
לצפיה ב-'צריך לעשות פעם מפגש על טהרת הפירות '
צריך לעשות פעם מפגש על טהרת הפירות
15/06/2013 | 01:50
1
72
והירקות עם מטבל סויונז,
הולך ???
מאוד אהבתי את הדובדבנים, מאיפה הם צצו?
היה לי ממש כיף לפגוש אותך שתדע .
טבעונות >>
לצפיה ב-'הולך הולך,'
הולך הולך,
15/06/2013 | 01:59
68
אבל תום ידפוק ברז.
הדובדבנים הגיעו באיחור, כאשר מישהו הופיע באמצע האוכל.
וכמובן, היה כיף לראות אותך. בפעם הבאה תביאי את הפסנתר!
טבעונות >>
לצפיה ב-'כמעט היה פסנתר '
כמעט היה פסנתר
15/06/2013 | 01:54
81
אבל בסוף לא היה
אפילו לא אורגנית
טבעונות >>
לצפיה ב-'איזו הופעת אורח נדירה '
איזו הופעת אורח נדירה
15/06/2013 | 15:46
3
72
אגב, מי ניצח, הווייז או הזכרון האנושי?

|מחזיק אצבעות|
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה היה קרב קשה וארוך.'
זה היה קרב קשה וארוך.
15/06/2013 | 16:35
2
61
אני הפעלתי את הוויז, ה+1 של Anathema Device התנגד וטען שהוא יודע יותר טוב, והאלזה עשתה סיבובים בכיכר כשהתווכחנו
ה+1 ניצח, מה שגרם לוויז לחשב מסלול מחדש והאריך את הנסיעה שלנו בדקה שלמה!
ושכחתי לספר לכם שבדרך ראינו שלט מגניב "מחבק עצים? גם אנחנו! חדש - שווארמה צמחונית, החסידה", ועצרנו להצטלם איתו
טבעונות >>
לצפיה ב-'הא, 1:0 למוח האנושי!'
הא, 1:0 למוח האנושי!
15/06/2013 | 17:04
16
לצפיה ב-'בדיוק מהחסידה הזאת '
בדיוק מהחסידה הזאת
15/06/2013 | 17:19
45
ראיתי איך מכינים את השווארמה ולמדתי לפי העין .
טבעונות >>
לצפיה ב-' '
15/06/2013 | 01:22
91
היה ממש נחמד, כל הכבוד לבאים מרחוק
נועה, השווארמה אלופה! וגם כל שאר המאכלים שממלאים את מקררי כרגע (בסביבות ה-30 עוגות )
אם למישהו חסרה עוגה, תעברו אצלי!
כל הכבוד להאלזה על החזרת החיפאים לבסיס האם, ולכל הבשלנים והבשלניות ועוזרים ועוזרות
היה באמת אחלה ונעים, שמחתי לפגוש את כולם
טבעונות >>
לצפיה ב-'שמחה שנהנתם'
שמחה שנהנתם
15/06/2013 | 08:57
2
79
לא באתי כי השן בינה שלי קמה על רגל שמאל
עכשיו אני על אנטיביוטיקה ואלוהים יודע מה יעשו לי יום ראשון
טבעונות >>
לצפיה ב-''
15/06/2013 | 10:54
45
תרגישי טוב...
טבעונות >>
לצפיה ב-'לונורא. תמיד יהיה עוד מפגש.'
לונורא. תמיד יהיה עוד מפגש.
15/06/2013 | 15:25
44
וטוב שכך.

תרגישי טוב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'איזה כיף היה!'
איזה כיף היה!
15/06/2013 | 09:34
73
נוכחות מרשימה של חברי הפורום, ללא ספק אחד המפגשים המוצלחים שזכורים לי. תודה מתילדה על האירוח!
שמחתי להכיר חדשים לי ולהעמיק הכרות עם הלא חדשים לי, האוכל היה , מזג האוויר היה מצויין, הציפורים צייצו, הבית של ההורים של מתילדה מהמם, בקיצור:

טבעונות >>
לצפיה ב-'היה מאוד כיף לפגוש את כולם '
היה מאוד כיף לפגוש את כולם
15/06/2013 | 10:14
1
24
לצפיה ב-'וכמובן תודה למתילדה על האירוח '
וכמובן תודה למתילדה על האירוח
15/06/2013 | 10:14
16
לצפיה ב-'מעורר קינואה'
מעורר קינואה
15/06/2013 | 11:17
2
85
כל הכבוד למתילדה על היוזמה וכל הכבוד לכולכם על ההיענות והביצוע שנשמע מוצלח מאד.
בפעם הבאה אשתדל מאד שגידי יבוא...
טבעונות >>
לצפיה ב-'אפילו קינואה אדומה !!!'
אפילו קינואה אדומה !!!
15/06/2013 | 12:16
1
56
עכשיו אני שמה לב שגם קינואה לא היתה שם בבישולים
טבעונות >>
לצפיה ב-'אם כבר ירוקה - ירוק מקינואה.'
אם כבר ירוקה - ירוק מקינואה.
15/06/2013 | 12:18
17
לצפיה ב-'היה ממש כיף!! '
היה ממש כיף!!
15/06/2013 | 14:28
27
79
המון תודה למתילדה על האירוח ל-subatoi על הטרמפ, המוזיקה והשיחה בדרך - וגם למירב וקרקלה
לכולם תודה על האוכל המעולה כן, גם עוגת השוקולד של merkuri
אנשים מקסימים ומזג אויר מעולה.
שמחתי להכיר את כולכם
טבעונות >>
לצפיה ב-''
15/06/2013 | 14:41
15
לצפיה ב-''
15/06/2013 | 17:19
25
52
האם אפשר לקבל את המתכון לעוגה שלך?
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן כן עוגת תפוזים '
כן כן עוגת תפוזים
15/06/2013 | 18:05
24
318
אוקי, חשבתי שזה מתכון של גלעד, אבל בדקתי ויש לו באתר מתכון אחר. אז זה בטח מתכון שמישהו פרסם פה מתישהו ולצערי לא רשמתי את המקור. אז הקרדיט למישהו - ומישהו - אם את/ה מזהה את המתכון - אנא הוסף חתימה

אז ככה - המתכון המקורי:

2 בננות מרוסקות / ½1 מעדן אלפרו וניל
¼1 כוס סוכר
1 כוס שמן
גרד מתפוז אחד
½2 כוס קמח+ 1 שקית אבקת אפיה
1 כף תמצית וניל
בסוף - כוס מיץ תפוז

לערבב הכל, תבנית 26, 180º

זהו.

בעוגה שבמפגש:
השתמשתי במעדן אלפרו
הורדתי את ה-¼ כוס סוכר, אפשר אולי להפחית עוד
תבנית 22

זמן האפיה די ארוך יחסית (אולי בגלל התבנית הקטנה יותר). יכול לקחת שעה+.

אני רוצה לעשות ניסוי להפחית את כמות השמן ל- ½-⅔ כוס, ולהוסיף במקום 1 כוס חל"ס, כמו שיש לי במתכון של עוגה אחרת. אבל ניסויים עושים בפרטי, ולא בעוגה למפגש

טבעונות >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/06/2013 | 18:18
13
61
מה לגבי הקצפת מלמעלה? רק לאחר מעשה קלטתי שאולי בכ"ז יש בפנים שומן טראנס.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אינסטנט פודינג, שמנת מתוקה צמחית, חל"ס'
אינסטנט פודינג, שמנת מתוקה צמחית, חל"ס
15/06/2013 | 18:33
12
61
לצפיה ב-'שמנת מתוקה צמחית,'
שמנת מתוקה צמחית,
15/06/2013 | 19:24
11
64
הכוונה לקצפת צמחית של השף הלבן?
טבעונות >>
לצפיה ב-'ואינסטנט פודינג,'
ואינסטנט פודינג,
15/06/2013 | 19:27
10
64
הכוונה לטעם וניל, נכון?

(סליחה על כל השאלות, הבנתי במטבח בכלל, ובאפייה פרט, מצטמצמת להכנת מזון פשוט ובריא בעיקר )
טבעונות >>
לצפיה ב-'אין בעיה '
אין בעיה
15/06/2013 | 19:53
9
60
הקצפת נדמה לי של תלמה, והפודינג וניל עם נגיעות ריבת חלב.
מבחינת כמויות לקצפת יציבה - קרטון קצפת (250 מ"ל)+ חבילה אנסטנט פודינג + חצי כוס חל"ס האדום (אני שמתי בטעות יותר מחצי כוס אז יצאה פחות יציבה).
טבעונות >>
לצפיה ב-'אוקיי, תודה. '
אוקיי, תודה.
15/06/2013 | 20:07
8
54
אז כן היה שומן טראנס. נו טוב, על חוסר-חטטנות משלמים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'את הקרם אתה יכול להכין בצורות שונות '
את הקרם אתה יכול להכין בצורות שונות
15/06/2013 | 23:09
7
53
למשל גם מקרם קוקוס...
גם שם יש טראנס, נכון ?

הכל ניתן לאלתור, אפשר גם להכין פודינג קליל מחלס ואינסטנט וניל , זה יצא פחות מוצק אבל עדיין סוג של ציפוי
או ציפוי אחר מתאים
או זיגוג כלשהו נחמד יאם, עד עכשיו הטעם של העוגה הזאת בפה שלי . עם האצבעות אכלתי את זה ...
טבעונות >>
לצפיה ב-'דווקא לא.'
דווקא לא.
16/06/2013 | 01:38
43
בקוקוס יש שומן רווי, לא טראנס. אמנם לא כוס התה שלי, אבל לפחות לא מוטציה מעשה-ידי-אדם. שומן רווי עדיף בכל צורה על שומן טראנס.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מענין, אופציה שלא הכרתי ...'
מענין, אופציה שלא הכרתי ...
16/06/2013 | 06:27
7
לצפיה ב-'זה נראה נפלא, ניסית פעם לסנן '
זה נראה נפלא, ניסית פעם לסנן
16/06/2013 | 06:36
1
42
את זרעי הפשתן מהריר? עם מה עושים את זה? ממש בא לי לנסות את זה.
http://www.artisanveganlife.com/intensely-baking/

זה המקור
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא ניסיתי..'
לא ניסיתי..
16/06/2013 | 13:42
5
לצפיה ב-'זה ממש נראה כמו קצף מחלבון ביצה'
זה ממש נראה כמו קצף מחלבון ביצה
16/06/2013 | 10:14
10
לצפיה ב-'וגם לא חייבים להוסיף קרם'
וגם לא חייבים להוסיף קרם
16/06/2013 | 11:00
6
לצפיה ב-'עוגה כבירה. באיזה תבנית עשית ? היתה לה צורה '
עוגה כבירה. באיזה תבנית עשית ? היתה לה צורה
15/06/2013 | 23:06
9
45
מעניינת שאהבתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'היה לי משבר תבנית'
היה לי משבר תבנית
16/06/2013 | 10:59
8
33
הכנתי כמות כפולה ל-2 עוגות, והיה לי משבר תבניות בדר"כ מכינה בתבנית עגולה 22, הפעם בתנית מרובעית קצת קטנה יותר.

ותודה
טבעונות >>
לצפיה ב-'*בתבנית *מרובעת (מה זה מרובעית??)'
*בתבנית *מרובעת (מה זה מרובעית??)
16/06/2013 | 11:00
6
לצפיה ב-'תודה, אז אני מבינה שמדובר בעוגה קטנה '
תודה, אז אני מבינה שמדובר בעוגה קטנה
16/06/2013 | 19:41
6
27
במתכון . טנקס
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא, לא הייתי ברורה - הכנתי 2 עוגות'
לא, לא הייתי ברורה - הכנתי 2 עוגות
16/06/2013 | 19:43
5
26
(אתם קיבלתם אחת מהן)
טבעונות >>
לצפיה ב-'אההה. מהמתכון ששמת יוצאות שתיים ? '
אההה. מהמתכון ששמת יוצאות שתיים ?
16/06/2013 | 19:43
2
22
זה חשוב לדעת . תודה !
טבעונות >>
לצפיה ב-'לאאאאאאאאאאאא - אחת, הכנתי כמות כפולה לשתיים '
לאאאאאאאאאאאא - אחת, הכנתי כמות כפולה לשתיים
16/06/2013 | 19:44
1
7
לצפיה ב-'עכשיו הכל בסדר חחחחחחחחחחחח תודה ! '
עכשיו הכל בסדר חחחחחחחחחחחח תודה !
16/06/2013 | 19:45
6
לצפיה ב-'או ששוב התבלבלתי והכנת פשוט '
או ששוב התבלבלתי והכנת פשוט
16/06/2013 | 19:44
1
47
פעמיים את המתכון חחחחח.

קיצר בואי נסכם, למתכון  האחד ששמת , מתאימה תבנית 22 לדעתך ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן!!!! '
כן!!!!
16/06/2013 | 19:45
8
לצפיה ב-'אין לי כותרת טובה - '
אין לי כותרת טובה -
15/06/2013 | 15:44
74
אבל היה ממש מגניב. ממש ממש. היו ים אנשים (בסוף הכסאות הספיקו או לא? נראה לי שלא. מה שמראה על כמה אנשים היו). היה טעים, היה נחמד, היה כיף. יצא מפגש נדיר בין המרכז לחיפה, שני עולמות שבד"כ-הם-נפרדים, נפגשו סופסוף. אנשים כיפיים, חכמים, אהובים ומוערכים (אתם יודעים מי אתם).

וזה כלל: שילוב בין עוגות מתוקות ומיץ זיתים, אסונות ספונטניים ומיקוד תשומת לב, יתרונותיו וחסרונותיו של שיח שושנים, הצלת תולעת שמנמנה שחיה בתוך(?) דובדבן, קצת יין, קוביה הונגרית נבזית ( למתוסכלת), המון עוגות, פיתות עסיסיות, תרומתו של צה"ל לתזונת המילואימניק, מלפפונים חמוצים בחומץ-מול-מלח (לא, אני לא זוכר את ההסבר) ותגליות עצובות אודות טראומות ילדות שנגרמו בשל עוגות שנמעכו ע"י דלי אכזר בגיל 9  
(וזה רק מה שאני זוכר)

בצד הבאסה - בניגוד לציפיות, זה בהחלט היה קצר מדי. אנשים שלא הספקתי לדבר איתם (אתם יודעים מי אתם) ולשאול לשלומם (אתם יודעים מי אתם). וגם: עדר כבשים מממזרח לכביש החוף בהלוך, וחוות סוסים ממערב לכביש החוף בחזור, שהזכירו לי את מה שאנחנו עושים.

תודה למתילדה על האירוח בפח"כ הכה-פסטורלית, תודה להאלזה על הטרמפ המטורף לכנופיה החיפאית, תודה לבשלנים ולאופים (תודה לאמא), תודה לטרמפיסטיות, תודה לכוורת, ליהודית בן יעקב (ופנקס הקטן!) ולצ'רלי פרקר המנוח.

אוף, מתי כבר המפגש הבא?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אכן היה כיף ומרנין'
אכן היה כיף ומרנין
15/06/2013 | 19:56
68
לפגוש חדשים ולהתחבק עם מוּכּרים.
אין ספק שמפגש בחצר בית עושה הרבה הבדל לעומת פארק ציבורי, בעיקר בית וגינה נחמדים כל כך.
מה זאת אומרת היו/לא היו מספיק כסאות? לשם מה כסאות? היה דשא
ררספקט לאלזה על השימוש כנהגת, ולכזה מרחק

נהניתי מאוד.
מתכונים אינם באחריותי, כמובן, וכולי תקווה שמי שאחראי יטה חסד ויפרסם את המתכונים לקיש כרישה-קשיו והקינמונים. אם לא, לכו להציק במסרים
טבעונות >>

הודעות אחרונות

21:16 | 13.06.20 קרנף לבן 1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ