מדברים על טבעונות בטלויזיה

הבנתי...

אני מקבלת את התוצאות, עם הסתייגות.
מטה אנליזה על מחקרים שונים עם שוני בקבוצות לא מספקת אותי.

נכון, מצד שני, שאני מסתפקת במועט, ובכך עורכת את הניסויים על עצמי:)

שאלה נוספת: למה הכוונה ב: ללא מובהקות סטטיסטית

27182

New member
ללא מובהקות סטטיסטית

אומר שההבדל יכל לנבוע במקרה ולא בשל ההבדל בתזונה, ולכן אין להתייחס להבדל כבעל חשיבות.

וגם אי אפשר לנטרל את המשתנים שמשפיעים

על התוצאות המבוקשות - עי עורכי המחקר..

27182

New member
המחקר שהבאתי

במחקר שהבאתי, החוקר הראשי הוא טבעוני, כך שאם יש הטיה, היא לטובת הטבעונות.

אינטרסים של מזמיני מחקרים ו/או מטה-מחקרים

גדולים יותר מהאינטרסים של חוקר טבעוני אחד...

hidroash1

New member
מחקרים

מי אוכל בשר? אוכלים עכשיו ומעכשיו רק בשר מעובד. המחקרים התחילו לפני שנים . המחקר שאני הבאתי התחיל ב-1992 והסתיים ב-2000 . אני מתכוון לתצפיות לא לכתיבת המחקר.
מאז עברו הרבה מים בירדן. לפחות במחקר שקראתי כמות הקלוריות שבחנו החוקרים הן בלשון המעטה לא סבירות. לא יכולים לעשות מחקר על 400 קלוריות ליום כאשר האדם זקוק לפחות ל1000 בשביל לחיות. איפה השאר מאין הגיעו ?
אבל מסקנה אחת מובהקת . מי שאוכל בשר מעובד מקצר את תוחלת חייו . ובזה עסקינן . מזון מן החי נעשה מרכיב חשוב יותר ויותר בסך הכל של מזונו. ורוב המזון מן החי נצרך כמעובד. ואידך זיל גמור.

27182

New member
כל מה שכתבת שגוי

1) במחקר אכלו גם בשר מעובד וגם לא מעובד (ראה הודעה למעלה מה הכוונה בבשר מעובד).
2) המחקר הסתיים ב-2009.
3) הצריכה הקלורית החציונית הייתה 2351 קלוריות ליום. מהיכן הבאת 400???

hidroash1

New member
שגוי?

א. אתה צודק חלקית . שוב בדקתי חלק מהמחקרים . אחד היה עד 2009 והאחרים לפניו . נלקחו נתונים גם מהשנים שציינתי . ולמעשה רוב הנתונים מאד ישנים.
ב. חשבון למדתי מזמן. אני קורא הכל גם חומר גולמי וגם עמודות . במגבלות השפה כמובן. תעשה חשבון צריכה פשוט . לדוגמה . אוכלי בשר אדום לא מעובד עד 10 גרם\יום . ותחשב לבד. אל תיקח מלמעלה . תלמד לבדוק. אתה תופתע. כמו שהופתעתי.
אשמח לטעות וללמוד .

בברכה
אשר

27182

New member
צריכה קלורית

חציון הצריכה הקלורית אצל האנשים שאכלו עד 10 גרם בשר לא מעובד היה 2028 בגברים, ו-1718 בנשים.

hidroash1

New member
עקשן

תחשב לבד . יש נתוני צריכה מפורטים. תרגם לקלוריות . תכפיל בגרמים . אפילו אם תגזים, אתה תתהה מאיפה צרכו את השאר.
אם טעיתי תכוון אותי. אל תחזור על מה שכתבת קודם.

27182

New member
מה לחשב?

יש שם נתוני צריכה של בשר, ירקות ופירות, אך אין שם נתוני צריכה של מזון אחר (מוצרי חלב, דגנים, שומן, סוכר), אז איך ניתן לחשב צריכה קלורית?

hidroash1

New member
עכשיו אתה מבין?

מחקר על מזון הרוצה לבדוק קשר צריכת מזון לבין תוחלת חיים, ללא 4/5 מצריכת הקלוריות ליום.
מדהים הא!!!!

27182

New member
אתה לא הבנת

לחוקרים היו נתונים על צריכת כל המזונות, הם רק לא פרטו זאת במאמר.

hidroash1

New member
די נו....

ואם השאר היה שוקולד או מוצרי חלב? זה לא היה רלוונטי?
עכשיו אני אנסה להסביר לך איך בודקים רגרסיית קוקס ומה התנאים לקבל ממנה נתונים. . כאשר אתה בודק משתנים להשרדות . אתה חייב לקחת את כל המשתנים בשביל לנטרל אותם ,ולקבל נתונים עבור המשתנים שאתה רוצה לבדוק אותם. מה הרגרסיה שלהם עם המשתנה שאתה בודק. נניח שהתוצאה הצפויה מי שאוכל יותר בשר תוחלת החיים תגדל.
אזי מה יהיה צפוי . שניקח את כל המשתנים האחרים .נבצע להם "החלקה" ,בכדי שנוכל לנקות אותם מול המשתנה התלוי ,במקרה שלנו צריכת בשר מול תמותה.
עכשיו אנחנו בודקים תזונה מול סך כל התזונה שאדם צורך. עכשיו מה גילינו? שעבור החלקת משתנים אחרים .ובידוד משתנה נבדק ,שאותו בחרנו . יש אי התאמה . ביחס לציפיות . ומה אם למשתנים האחרים שלא נמדדו ,יש השפעה כאן? לדוגמה 1/5 קלוריות סיפרתי לכם ממה , והשאר ג'אנק פוד? או מוצרי חלב בעיקר? ואולי כאשר אתה מגדיל השפעות אחרות (4/5) הם מכריעות?
אולי נסיק מסקנות אחרות .
מחקר מזון.
אתה זוכר מה הייתה הטענה לפני שהתחילו לחקור. אולי טבעונים בגלל אורח חייהם הספורטיבי, מתים פחות ,ולא בגלל מזונם הטבעוני? טענה צודקת מאותה משפחת טענות שלי.
שאלות נבונות ? גם אתה היית צריך לשאול.
אינני פוסל מחקר זה . השמות שעליו עושים רושם. אני רק שואל שאלות.

בברכה
אשר

hidroash1

New member
סקרנות

אנחנו משוחחים הרבה זמן.
אני סקרן מה אתה אוכל . איך אתה משלב .
ספורטיבי
ספר משהו .
רק אל תגזים ותחרוג מרוח הפורום.
בבקשה

אשר

l coyote l

New member
אזהרה ראשונה לפני הדרדרות

הדיון.
אם נגמרת הסבלנות, לא חייבים להמשיך להגיב.
אבל לא יתקבלו פה כינויים לגופם של גולשים.

hidroash1

New member
תודה על האזהרה

לכותרת הייתה המשך בתוכן . זה היה לגופו של עניין ולא של גולש.
תעייני בתוכן כמו שהוא עיין. והגיב לעניין.

בברכה
אשר

איך אתה יודע שהוא טבעוני ? ומי החוקר הראשי ?

איך אתה יודע שהוא טבעוני ואיך אתה יודע מי שם החוקר הראשי ?

cומcו

New member
מה רע ב-IGF-1 גבוה יותר?

בגיל הגדילה, זה חשוב בשביל הצמיחה ואח"כ, זה חשוב בשביל להשאר צעיר.

מצלתיים

New member
טעות - ד"ר שיפר הסתמכה על המחקר העצום של ADA

ארגון התזונה הגדול ביותר בעולם, שסרק בניתוח מבוסס ראיות עשרות, אולי מאות מחקרים. ל ADA אין שום הטיה לטובת צמחונות או טבעונות, האמת היא הפוכה כי עד המחקר הזה הם בפירוש המליצו על צריכת מוצרים מהחי, ורק בעקבות המחקר הזה שינו את טעמם.
בפתח דבריה היא ממש ציטטה את המסקנה שלהם.

את רשימת המחקרים שהם הסתמכו עליהם אפשר לראות בספריה של ADA.

הניתוח הזה תורגם לעברית וקישור אליו נמצא בערך טבעונות בויקפדיה, אתה מוזמן לקרוא ולשנות את דעתך, כי בניגוד לרושם הבלתי מעורער שלך, גוף הראיות לטובת הטבעונות הולך וגדל. שיעור המחלות "הקלאסיות" - סרטן ומחלות לב, הוא במובהק נמוך יותר.

ובסוף גם טבעונים חולים ומתים כי זה מנגנון החיים, אם חשבת אחרת צר לי לאכזב אותך.

למעלה