צמחונות והרגשה מוזרה

chris1111

New member
צמחונות והרגשה מוזרה

שלום לכולם! לפני חודש הפכתי להיות צמחונית . אני גאה מאוד מאוד בהחלטה שלי:) אפילו עם כל ההערות המעצבנות של כולם!
אבל לאחרונה אני מתחילה להרגיש מוזר..עייפות חולשה והרבה בחילות. ציפיתי להרגיש הרבה אנרגיות ותחושה נקייה בגוף אבל אני מרגישה בדיוק ההפך...
מידי פעם אני לוקחת כדור B12 כדי לפצות על המחסור אבל אין שום שיפור.
כנראה הגוף מתנקה מכל הרעלים? מה אתם חושבים?

tombenarye1234

New member
מהמר על אפקט פסיכולוגי

קודם כל זה בטוח לא קשור ל-B12. יש בגוף מאגרי B12 שמספיקים למשך שנים.

גם אני כשעברתי לטבעונות קישרתי כל בעיה שהייתה לי לטבעונות, אבל אחרי שעשיתי בדיקות דם וראיתי שהכל תקין הבנתי שזה היה סתם משהו אחר. אנחנו בתקופת מעבר עכשיו והרבה אנשים עייפים וחלשים וכו' בתקופות האלה.

מוהר

New member
נו נו נו, ככה שוכחים? זהירות מהטעיה

לפי מחקר מ-2003 האוכלוסיה בארץ סובלת ממחסור ב B12. 15% מהגברים ו-30% מהנשים
ורובם הגדול אוכלי בשר. יש סיכוי סביר פלוס שיש לה מחסור שהיא גוררת

בגלל זה מומלץ לכולם לקחת תוסף מפעם לפעם, ולהיבדק.

l coyote l

New member

Apikachu L

New member

לא הייתי גם סותרת בדיקה כללית של מערכת העיכול והורדת סטרס בחיים במידה והתשובה שלילית או רק התערבות אלוהית יכולה להביא להריון כרגע.

סבלתי מבחילות כרוניות בגלל... מעי רגיז כנראה בזמנו.

ladybug6

New member
סליחה על השאלה החטטנית

אבל מה היה הקשר בין מעי רגיז לבחילות?

RSPA

New member
בחילות הן אחד הסימפטומים של תסמונת המעי הרגיז

1/4 - 1/2 מסך כל החולים בתסמונת סובלים גם מבחילות.

האלזה

New member
ברוכה הבאה!
בניגוד למה שכתבו אחרים:

אני ממליצה לך על בדיקות דם.
בחילות, עייפות וחולשה יכולות להגרם בין השאר ממחסור בברזל, וזה משהו שהרבה צמחונים וטבעונים לא אוהבים לדבר עליו, אבל זה קיים.
אין פה נסיון לאבחן אותך דרך הפורום, אבל לא משנה ממה נגרמות התופעות, בטוח שיש להן פתרון יעיל שלא מצריך פגיעה בבע"ח.
ממליצה לך במקביל לבדיקות הדם להתחיל לקרוא על מזון צמחי, ערכים תזונתיים, ספיגת ויטימינים ומינרלים, וכו'.
גם אם תגלי שהסימפטומים לא קשורים לתזונה, תרוויחי מידע חשוב.
בהצלחה!

והערה קטנה לחברי הפורום: לדעתי חלק מהתגובות כאן יכולות להתפרש בצורה מזלזלת.
נכון, הרבה טבעונים עושים את המעבר הזה בלי שום בעיה בריאותית, אבל לא אצל כולם זה עובר חלק ואי אפשר לפסול את האפשרות הזאת בכזאת קלות או לפטור אותה בהריון או אפקט פסיכולוגי.

ladybug6

New member
בסדר, אבל זה באמת לא נאמר

בזלזול. הסימפטומים באמת נשמעים קלאסיים לתחילת הריון...
לא התכוונתי שיישמע מזלזל או משהו כזה.
כך או כך במצב של סימפטומים כאלה שנמשכים צריך לפנות לבדיקות ולא להסתמך על תשובות בפורומים.

האלזה

New member
אוקיי, היה לי חשוב להדגיש את זה

בגלל שאני רואה את התגובות האלו חוזרות במקרים רבים של הודעות בסגנון הזה, כאילו טבעונים מתעלמים מכך שיש לחלקנו בעיה של ברזל.
אז נכון, מצד אחד צריך פרופורציות ולא לייחס כל שערה שנושרת לשינויים בתזונה, אבל מצד שני צריך גם להזהר ולשקול שאולי כן יש קשר לצמחונות/ טבעונות.
וכן, אני מודה שזה הזכיר לי את התגובה הנאלחת ביותר בהיסטוריה לעצבים של בנות ("מה יש לך, את במחזור?") שזה מעצבן פעמיים: גם כי לא נשקלה האפשרות שיש משהו בדבריה וגם כי אלו נושאים שכדאי להיות רגישים כלפיהם, אפילו כשמדובר ביוזר אנונימי.
אני מניחה שאם היתה תשובה אחת רצינית בשרשור הזה בה ממליצים לה על בדיקות דם, זה לא היה כל כך מפריע

chris1111

New member
זה קצת ילדותי לכתוב לי שאולי אני בהריון

כי לא הייתי באה לכאן עם השאלה אם לא הייתי בודקת את זה קודם..

ladybug6

New member
ולבוא לכאן עם שאלה כזאת בלי בדיקות דם

ובלי לראות רופא זה יותר הגיוני?
אם ההצעה שלי העליבה אותך אני מתנצלת.

האלזה

New member
לדעתי זו כן שאלה לגיטימית והגיונית פה

למעשה זו שאלה מאוד נפוצה בפורום.
זה בסדר גמור להתייעץ פה, להשוות עם מי שכבר עבר את התהליך ולבוא מוכנים לבדיקות הדם (אולי מדובר בתופעה מוכרת ואפשר למקד את הבדיקות).
חרפושית, את יודעת שאני מתה עליך
, פשוט אני יכולה להבין את הרגישות ואיך אפשר להעלב מתשובה כזאת.

למעלה