דילמה

אבל הגולשת בקשה להסיר את ההודעה שלה מהראשי

ולמרות הבטחת מנהלת הקהילות זה לא נעשה ומשקרים לגולשת במצח נחושה וכלזה למען הקידום של

meital G

New member
הקידום שונה כאשר עדכנתי בכך

והודגש בו האיום בפרידה הוא "בצחוק". יחד עם ההתלבטות האם אפשר להיות צמחונית מבלי להצהיר על זה.

מעבר לזה - כאשר הגבתי לא הבטחתי או אמרתי שהקידום ירד (וגם לא ראיתי בקשה לכך.

B L I M P

New member
אומנם אני קרניבורית גאה -

ואני ממש אבל ממש לא יכולה להבין צמחונות או טבעונות, אני לא מוכנה לקבל גבר שלוחץ עליך לעשות משהו שלא מתאים לך, ואת עוד נכנעת (!?!).

אם הייתי יוצאת עם גבר צמחוני/טבעוני, הייתי מתבאסת ממש, ואולי אפילו בוחרת לא לצאת עם כזה מלכתחילה, אבל בחיים לא הייתי מציבה לו אולטימטום או לוחצת עליו לעשות משהו שנוגד את האמונה שלו (כמה שלא תהיה דפוקה בעיני).

TDKR

New member
מה יש להבין?

ומה יש להיות גאה באכילת מאכלים מסויימים?

Fire Of Heaven

New member
הבעיה היא לא שהוא לא מאפשר לך להיות צמחונית

אלא שהוא מבטל את רצונך בכזו קלות ולא בא לקראתך בכלל.

את צריכה לחשוב האם את רוצה להיות עם אדם כזה לכל החיים.

מצד שני יכל להיות שיש לו חוסר ידע לגבי צמחונות וטבעונות והוא פוחד מהנזקים שזה עלול לגרום לך. והוא לא יודע להביע את עצמו נכון ומתחיל לריב שזו גם בעיה קשה בפני עצמה.

טבעונות וצמחונות יכולה לגרום לנזקים קשים לחלק קטן מהאוכלוסיה ולא מתאימה לכל אחד. לכן חשוב להקפיד על מעקב רפואי ולימוד מעמיק של כיצד לעשות זאת נכון, בעיקר למתחילים.

M o n t i

New member
הדברים שאני קורא ממש יכולים לזעזע אותי לפעמים

ברור לך שיש פה זלזול מטעם החבר שלך וניסיון שליטה דבילי של איזה גבר שגדל 'לפי הנורמות'-'עושים מה שהאבא אומר'.
תודה לאל שיצאנו ממרוקו לפני 60 ומשהו שנה...(אני מרוקאי בעצמי,מותר לי!)
את צריכה להבהיר לו חד וחלק שאת הולכת להיות צמחונית ועושה מה שטוב לך והוא יכול לקבל את זה,או ללכת.אחרת הוא ימשיך לזלזל בך בנושאים אחרים.

נכתב ע"י אוהב בשר.

מעניין שכל החיצוניים פה חייבים להדגיש שהם

אוכלים בשר, שחס וחלילה יוזרים בפורום לא יחשבו לרגע שהם צמחוניים או טבעוניים, כאילו אתם צריכים להוכיח משהו.

נכתב ע"י אוהבת בעלי חיים.

M o n t i

New member
מעניין אם עוד מישהו יראה את זה...

אבל ההדגשה היא רק על מנת להבהיר ולהדגיש את העניין ולא כדי להוכיח משהו.
אם כבר את זו שכנראה מנסה להיות 'מיוחדת ושונה'.

YIM222

New member
זה דומה למה שעובר על שומרי כשרות

את פשוט צריכה להשתדל שלא ייראו שאת לא רוצה לאכול בשר אבל מחבר שלך איך תוכלי להסתיר? הוא חלק מחייך

אני חושב שגם מעבר אולי מפריע לו גם העניין הזה, שהוא רוצה שתהיי בריאה. כשאני רואה בחורה לחיים חשוב לי שהיא תהיי בריאה. וצמחונות שמובילה לאנמיות ולחולשה זה די מרתיע. אולי זה מה שמפריע לו.

שיהיה לך בהצלחה.

galgal21

New member
תפרדו.

זו חוצפה להפעיל לחץ על האדם לפעול בניגוד למצפונו.
כדאי שתבהירי לו שאת לא רוצה לאכול בעלי חיים מטעמי מצפון. אולי אותו זה לא מעניין אבל הוא חייב להתחשב במצפונך. אם לא מתחשבים אחד בשני אז אין טעם להמשך הייחסים.
גם צמחונות< גם טבעונות וגם אכילת בשר הם נורמטיביות.

נשמע כמו מישהו שלא מכבד את הבחירות שלך

את לא אמורה להיות נורמטיבית.
את אמורה להיות את.
מה שזה לא יהיה.
לפעמים בדיוק במרכז משתכשכת עם כולם, ולפעמים באיזה קיצון לצד הזה, ובפעם אחרת כמעט קיצון לצד השני.
זו את. זה מה שמתאים לך. אילו בחירות שלך והאמונות שלך.

מישהו שמנסה לנהל אותך ואת חייך ברמה כזו - זה לא מישהו שמכבד אותך, ולא מישהו שהיית רוצה לעצמך כבן זוג.
זו בדיוק תחילת הדרך של לשלוט ולבודד, לקבוע מה לעשות, ולנהל לך את החיים.

מה יקרה בהמשך? כל דבר יהיה איום בפרידה? ואם הוא לא יאהב את המקצוע שאת רוצה ללמוד בו, או את מקום העבודה שלך, או את החברות שלך? הלבוש שלך? הארועים החברתיים שאת אוהבת? החינוך שתרצי לתת לילדייך?

אני מבינה שזה עצוב, ושאת אוהבת אותו.
אבל נשמע שהוא אוהב אותך עם תנאים. אם תהיי כזו, תתנהגי עפ"י הציפיות שלו והנורמות שהוא נוהג בהן או שנהוגות במשפחה שלו.

אני הייתי אומרת להוריו שאיני רוצה לאכול דברים אלו או אחרים. את ממש לא צריכה להסביר, אם זה יעניין אותם, הם יתעניינו.. שזה לא נגדם או נגד המזון שהם מגישים.
ושאת תסתדרי היטב גם עם הסלטים והתוספות, תודה. (אבל כמובן שאם הם ירצו להכין מנות שיתאימו גם לך, תעריכי את זה מאוד תשמחי, אבל לא הייתי אומרת את זה, אם הם יעשו זאת, הייתי מביעה הערכה יתרה לביצוע).

והייתי מבהירה לחבר - זה מה שאני אוכלת מעתה. לא רוצה לשמוע על זה? לא צריך. אבל לי אין כוונה לאכול את זה שוב. המזון שלי הוא ענייני, ואשמח אם תתמוך בי, ולא תלחם בי. מאוד חשובה לי התמיכה והאהבה שלך.

בהצלחה.

miss owl

New member
גם מהראשי עם דעה טיפה שונה

כי ממה שהבנתי רוב הבעיה שלו עם זה לא קשורה אליו אישית אלא בעיקר להורים שלו ולנורמות אצלם בבית ואני תוהה אם זה שכאשר שניכם לבד או אצלך ההתנהלות היא שונה כי אם כן סורי לא מסכימה עם כל הדיבורים על שתלטנות. אומנם ברור שקיימת אי הבנה מצידו כלפיי כל הנושא הזה אבל אם שאתם לבד הוא מסוגל להניח לזה ושזה לא יהיה אישיו הייתי מנסה לראות איך ללכת לקראתו מול אנשים שחשובים לו. את צריכה לקבל את העובדה שלמרות כל הטרנד הנוכחי ששינה את התפיסה של חלק מהאנשים עדיין אצל חלק אחר ולא קטן צמחונות נתפסת כמשהו חריג מוזר ובעייתי ואצל משפחתו של בן זוגך זה כניראה ככה. "הבעיה" היא שבן זוגך לא רוצה להתעמת איתם לגביי העניין והמרכאות זה כי אני מבינה אותו , חשוב לו שההורים שלו יתמכו בקשר והוא לא רוצה לתת להם לחשוב עלייך כל מיני דברים שימנעו את התמיכה הזאת ויעיקו עליו .

במקומך הייתי מדברת איתו על זה ומנסה לראות איך מצד אחד הוא מנסה לכבד את הבחירה שלך בלי ללחוץ עלייך אבל את לא עושה מזה עניין מול המשפחה שלו יענו לא מכינה אצלם תחליף לבשר וכן לפעמים שמצפים ממך ומסתכלים עלייך אז גם אוכלת טיפה עוף או משהו .

אבל תחשבי על אדם שמתקרב לדת-

נכון שאם זה אדם מסורתי- או.קיי. הוא יכול לשבור שמירת נגיעה(אם מדובר שללחוץ יד לדוד רחוק או לעשות משהו ש.. האמת, במחשבה שניה? לא.
מפני שמצד אחד- זו שמירה על שלום בית. וזה עולה על הכל.
מצד שני- זה לרמות. לא יודעת כיצד הייתי מתמודדת עם זה. אבל כן הייתי מכבדת את ההורים)

אבל אם האדם באמת חוזר בתשובה, ממקום שלם ואמיתי ומלא-
אז כיצד הוא יכול "קצת" לחטוא?
"קצת" לאכול לא כשר, "קצת" לערבב בשר בחלב או לאכול טמא או לנסוע בשבת?

miss owl

New member
בהתקרבות לדת יש התרחקות מהסביבה

כאשר אדם מתקרב לדת ברור לו שיש למעשה הזה השלכות מסוימות לא מעטות בכלל על חיי החברה והמשפחה שלו ,זה לא שהכל יישאר אותו דבר רק שהוא לא יוכל לעשות הרבה מאוד דברים שהאחרים כן . זו בחירה מודעת של העדפת הדת על פניי הסביבה החילונית וזה סבבה ,כי הוא משלם מחיר.
הבעיה של פותחת השרשור היא שלה אין רצון לשלם את המחיר ולהתרחק מהסביבה שמתקשה לקבל ולהתחשב בבחירתה והיא רוצה לכפות על הסביבה לקבל את הבחירה שלה -זה בעייתי בעייני. מילא אם אלו היו ההורים שלה אז אפשר לומר היא הבת שלהם אז שיכבדו את הבחירה שלה לא משנה מה הם חושבים עליה אבל מדובר בהורים של הבן זוג שאם הוא חשוב לה וחשוב לה להיות איתו בבית של הוריו היא צריכה לכבד אותם ואת המקום.

למעלה