הרצאת חובה

tombenarye1234

New member
אקדים ואגיד שאני לא מתמקד בטיעון

הבריאותי כי זה לא מעניין אותי.

אני יכול להסכים איתך שאם טבעונות לא יותר בריאה, לא צריך להגיד זאת. אבל מכאן ועד להגיד שהטיעון המוסרי הוא הטיעון היחיד לטבעונות - זו קביעה זולה וחסרת בסיס לחלוטין.

אם צמחו-טבעונות יותר בריאה אז לגיטימי להשתמש בטיעון הבריאותי, אם צמחו-טבעונות לא יותר בריאה, אז לא לגיטימי להשתמש בטיעון הבריאותי.

ובכלל, יש בעולם עוד טיעונים חוץ מבריאות ומוסר. יש טיעוני מוסר, בריאות, אקולוגיה, דת וכו'.

הטיעון המוסרי הוא טיעון המחץ. שוללים מהפרה זכויות בסיס. כאן נגמר הדיון.

אוסיף ואגיד שממש לא ברור לי מה המילה "אולי" עושה במשפט שלך.

marx04

New member
מקבל חלקית את ההערה

שלום לך,

אני מסכים שיכולים להיות טיעונים נוספים בעד טבעונות, כגון הטיעון האקולוגי.
אני מסכים גם לטענתך שיתכן שהטיעון האקולוגי עשוי אף הוא לשכנע, וכי הוא בהחלט רלבנטי.
מבחינה זו אכן לא דייקתי בדבריי, ואני מקבל את התיקון שלך.

אני מכבד את עמדתך המוסרית בנושא.
כפי שכתבתי, אין לי עניין להיות שותף לדיון בנושא זה במישור המוסרי.

בברכה,

אורי.

האלזה

New member
עם זה אני מסכימה ב-100%

הייתי שמחה לראות כל מי שיוצא נגד הרצאות כאלו בצורה מנומקת ומפורטת עושה את אותו הדבר לכתבות הנגדיות בפורומים אחרים וברשת בכלל.

האלזה

New member
נא לשמור על דיון ענייני

אין שום בעיה לדון באי ההסכמות ובפערים הגדולים שקיימים בין גולשי הפורום.
נא להמנע מתגובות מלאות בארס, ציניות ורמיזות פוגעניות.
בבקשה לשמור על דיון ענייני המכבד את גולשי הפורום.
תודה.

27182

New member
עוד שקרים

כתבו לי שלא מצאתי מספיק שקרים בהרצאה, אז הנה עוד אחד.
בסוף ההרצאה הוא מספר סיפור נהדר כיצד בפינלד הורידו את הצריכה של מוצרים מהחי וכתוצאה מכך הייתה ירידה של 80% בתמותה ממחלות לב. בדקה 52:10 הוא אומר במפורש שהירידה היא בשל "cutting down animal products".
האמת היא שההפחתה הייתה רק בשומן רווי - הייתה הפחתה בצריכת חמאה, ומעבר למוצרי חלב דלי שומן. אך לא הייתה הפחתה (משמעותית) בצריכת מוצרים מהחי. בשנים אלו היה *גידול* בצריכת הבשר (עמוד 106). הייתה אמנם ירידה בצריכת חלב (עמוד 105), אך עלייה בצריכת גבינה ויוגורט.
ההפחתה בשומן רווי היא כנראה לא ההסבר לירידה בתמותה ממחלות לב, כי היו שינויים אחרים שקרו בשנים אלו:
• היה עידוד להפחתת העישון, ובעקבותיו אחוז המעשנים אצל הגברים ירד ב-20% (עמוד 87). לעישון יש השפעה עצומה על מחלות לב.
• הייתה ירידה בצריכת המלח (עמוד 107)
• שיפור ברפואה. גם בארצות הברית, למשל, הייתה ירידה של 50% בתמותה ממחלות לב.

למעלה