לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1811718,117 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'הרצאת חובה'
הרצאת חובה
28/08/2012 | 21:20
66
1055
כוללת טיעונים שמנצחים כל ויכוח עם אוכל בשר. בעיני, לפחות, היא לא פחות טובה מההרצאה של גארי.

טבעונות >>
לצפיה ב-'הרצאה מעולה בילי, תודה'
הרצאה מעולה בילי, תודה
28/08/2012 | 22:07
118
לגזור ולשמור ולהעביר. תודה רבה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'היה כבר קישור כאן להרצאה הזו'
היה כבר קישור כאן להרצאה הזו
28/08/2012 | 22:44
60
197
והראיתי שההרצאה מלאה באי דיוקים והטעיות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תראה, אני לא בקיאה בטיעונים המדעיים'
תראה, אני לא בקיאה בטיעונים המדעיים
28/08/2012 | 23:17
43
139
והסטטיסטיים למיניהם שהבאת בקישור שלך ולכן אני לא יכולה להתווכח איתך בהצלחה בקשר לזה. מה שאני כן יודעת הוא: א) שטבעונות לא גורמת שום נזק, ו-ב) היא מוסרית הרבה יותר מאכילת מוצרים מן החי, משום שאין שום הצדקה לענות ולהרוג חיות על מנת שנוכל לאכול מוצרים כאלה. אנחנו יכולים לחיות יפה מאוד בלעדיהם. הטיעון המוסרי הוא טיעון מנצח. עוד לא נתקלתי בטיעון אנטי טבעוני אשר לא ניתן להפריכו בטיעוני נגד המתמקדים בפן המוסרי.

ושאלה אישית - מה יש לך נגד טבעונות? מדוע היא כל כך מפריעה לך?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אין לי שום דבר נגד טבעונות'
אין לי שום דבר נגד טבעונות
29/08/2012 | 07:47
37
118
מה שמפריע לי אנשים שמנסים לשכנע למעבר לטבעונות ע"י הפצת טעונים בריאותיים לא נכונים (ביודעין, או מבורות). בהרצאה בקישור הדובר משקר, וזה כנראה במודע.

אגב, בהמשך להודעה של גידי למטה, איך את יודעת שטבעונות לא גורמת שום נזק?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני יודעת את זה מניסיון אישי'
אני יודעת את זה מניסיון אישי
29/08/2012 | 11:25
36
85
טבעונות יכולה לגרום נזק רק אם הטבעוני לא יודע לאזן את תזונתו כראוי. אפשר, גם כטבעוני, לחיות על ג''אנק פוד, וזה אכן גורם נזק. אבל אם הטבעוני מקפיד על תזונה מאוזנת כראוי, אין שום סיבה שייגרם לו נזק. פרט ל-B12 אפשר לקבל את כל הוויטמינים והמינרלים מתזונה צמחית בלבד.
טבעונות >>
לצפיה ב-'איך את יודעת שלא נגרם לך נזק?'
איך את יודעת שלא נגרם לך נזק?
29/08/2012 | 11:45
35
93
ולגבי ויטמינים, מה המקור שלך לויטמין K2 ? (לא ויטמין K1).
טבעונות >>
לצפיה ב-'מקור טבעוני ל-K2'
מקור טבעוני ל-K2
29/08/2012 | 12:03
3
124
http://en.wikipedia.org/wiki/Natt%C5%8D

"Nattō contains large amounts of vitamin K2, which is involved in the formation of calcium-binding groups in proteins, assisting the formation of bone and preventing osteoporosis"

מקור טבעוני נוסף ל-K2 הוא חלב מעושר.

הטענה הבאה בבקשה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה אוכל את זה?'
אתה אוכל את זה?
29/08/2012 | 12:06
2
52
לצפיה ב-'השאלה שלך היתה מה הוא המקור הטבעוני ל-K2'
השאלה שלך היתה מה הוא המקור הטבעוני ל-K2
29/08/2012 | 13:53
1
83
וקיבלת תשובה, מעבר לכך, אין לגוף צורך ב-K2 מאחר והוא מייצר אותו מ-K1.

אז מה הנימוק שלך לאכילת בשר? סוגנות ואכזריות כלפי מי ששונה ממך?
טבעונות >>
לצפיה ב-'זאת לא הייתה השאלה'
זאת לא הייתה השאלה
29/08/2012 | 14:01
95
השאלה שלי הייתה מופנית לבילי. שאלתי אותה מה המקור שלה ל-K2.
ולגבי הצורך ב-K2, אף אחד לא יודע בוודאות אם צריך או לא. יש מחקרים (תצפיתנים) שמראים שצריכה גדולה של K2 מקושרת לירידה במחלות לב וסרטן.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה שאפשר להגיד על בטוח הוא דבר אחד:'
מה שאפשר להגיד על בטוח הוא דבר אחד:
29/08/2012 | 14:50
23
96
אדם שמודע לתזונתי , באופן כללי פחות יינזק על בסיס תזונתי מאדם שאינו מודע ואוכל מכל הבא ליד בלי מחשבות על איזון בכלל.
ובדרך כלל (לא תמיד אמנם), בדרך כלל טבעונים, בהיותם הרבה יותר מודעים למה שנכנס להם לפה, נחשפים גם לעולם האיזון התזונתי בלי שהתכוונו אפילו.
צא וחשב לפי תורת הסיכויים מי יותר מועד לפורענות ומי לא.
לא ממש משנה הכל, אפשר לשאול כאלה שאלות על כל תחום בחיים, ואפשר ללכת על פי תורת ההסתברות וההגיון הישר. לבחירתך.

אנחנו לא באוניברסיטה פה, עם כל הכבוד למחקרים לכאן ולשם.
כולנו מוזמנים להפעיל שכל ישר , ובתקווה - כמה שפחות מוטה על ידי דעות קונפורמיסטיות שראינו כבר לאיזה עברי פי פחת הובילו לפחות את החיות.
מבחינתי ומבחינת טבעונים רבים המוטו הוא אחד - מכיוון שהוכח שאדם יכול לחיות לא רע בכלל על בסיס תזונה צמחית, והוכחות לכך אפשר לראות בכל פינה ומקום ולאורך שנים , כי הטבעונות למרות שנדמה אחרת - לא הומצאה בעשור האחרון - אנחנו בוחרים בזה כדי למזער את הנזקים לעולם החי, השימוש, והסבל - ככל האפשר. פשוט  - כי אפשר לבחור בזה. זה נפלא שאפשר לבחור בזה. אחלה? אחלה. יופי . תודה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני אפסיק עם התגובות האלו'
אני אפסיק עם התגובות האלו
29/08/2012 | 15:06
12
94
כאשר יפסיקו לתת כאן לינקים להרצאות שקריות, ולתת לזה כותרת "הרצאת חובה".
טבעונות >>
לצפיה ב-'אה, זה כמו המלחמה של subatoi במונח "חפירה".'
אה, זה כמו המלחמה של subatoi במונח "חפירה".
29/08/2012 | 15:08
76
בהצלחה גם לך במאבקך הצודק

טבעונות >>
לצפיה ב-'החובה היא לנו כדי לחזק את דרכנו'
החובה היא לנו כדי לחזק את דרכנו
29/08/2012 | 15:17
6
68
ולא, לא מעניינות אותנו העובדות המחקריות , וכל מה שיחזק את הדרך המוסרית וולקאם. בין אם מדוייק יותר או פחות.
המענין הוא למה מישהו פה לוקח את זה למקומות האישיים שמפריעים לו .
טבעונות >>
לצפיה ב-'איך שקרים מחזקים דרך מוסרית?'
איך שקרים מחזקים דרך מוסרית?
30/08/2012 | 08:22
5
44
וגם אם ההרצאה הייתה נכונה, איך זה משפיע על המוסר?
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא שקרים, '
זה לא שקרים,
30/08/2012 | 08:32
4
46
ומעבר לכך, גם אם היו:

בעולם שבו מועצת החלב וכוחות כלכליים נוספים משקרים בלי הנד עפעף לציבור , והם מרובי אינטרסים שאינם טובת הציבור ובריאותו - בעיני, אין פסול בשום דרך שהיא אולי קצת הגזמה ומתיחת עובדות לכיוונן הנכון והדגשתן, , -  כדי למנוע כאב מהחיות , ומוות. וכל זה במסווה של "פרות מאושרות " שנותנות את חלבן ברצון, או עגל שממש שמח להפוך לסטייק מאושר, ולטעון טענות של בריאות הציבור. ואני בטוחה שגם התרנגול מחייך בדרכו להיות חזה עוף וכנפיים על האש, לא לפני שילדיו נטחנו לאבק אפרוחים כי נולדו זכרים , וילדותיו נטחנו אחרי מספר שנים, אם היה להן מזל .
אז להגיד לך שזה מציק מוסרית? יש מקרים שבהם מטרה מקדשת את האמצעים . זה אחד מהם.
האמצעים האלה בטח שלא מקודשים כשמשתמשים בהם  בצורה הרבה יותר גרועה ובוטה בלי הנד עפעף בשקרים שמופצים על ידי מועצת החלב וכל שאר הגופים שכל תפקידם הוא לדחוף לציבור מוצרים מן החי באיצטלה של קדושת הזלילה ובריאות . לפעמים ברומא צריך להיות רומאי כי שפה אחרת כנראה אינה מובנת.

שאלת איך? קיבלת תשובה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בסדר'
בסדר
30/08/2012 | 09:02
3
54
1. אפשר לסכם שאת חושבת ששימוש בשקרים הוא מוצדק.
2. האיש כן שקרן. הראיתי שהוא הציג מחקר וטען שהאנשים בו טבעונים, כשלמעשה הם לא היו.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אם זה כל מה שמצאת אצלו'
אם זה כל מה שמצאת אצלו
30/08/2012 | 09:54
2
47
דייני. איי רסט מיי קייס.
שימוש בשקר לבן כדי למנוע סבל כאב והרג רבים מנשוא?? ודאי שכן.
זה הסיכום שלי. מיציתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'עברתי רק על חלק קטן של ההרצאה'
עברתי רק על חלק קטן של ההרצאה
30/08/2012 | 10:12
1
28
לצפיה ב-'וזה לא היה השקר היחיד'
וזה לא היה השקר היחיד
30/08/2012 | 10:34
37
אם תסתכלי בשרשור, אז הראתי שהיו אצלו עוד שקרים (או ליתר דיוק, רמאויות).
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני מבינה שיש לך משהוא נגד טיבעונות'
אני מבינה שיש לך משהוא נגד טיבעונות
29/08/2012 | 19:16
3
63
יש כאן הרצאה/סרט שמדבר שם רופא
שערך מחקר על תזונה ואופן שפעתה על גוף האדם.
חייבים לראות בשביל להבין שבשר זה רעל לאדם.
טבעונות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם הסרט הזה מלא בהטעיות ושקרים'
גם הסרט הזה מלא בהטעיות ושקרים
29/08/2012 | 19:53
2
35
לצפיה ב-'לא הוא לא. '
לא הוא לא.
29/08/2012 | 20:04
1
28
לצפיה ב-'איך קבעת זאת?'
איך קבעת זאת?
29/08/2012 | 20:17
54
את כבר כתבת בעבר שאת לא מבינה במדע. אז איך את יכולה לשפוט אם הסרט נכון או לא?
טבעונות >>
לצפיה ב-'עוד נקודה חשובה'
עוד נקודה חשובה
29/08/2012 | 15:20
9
81
אם טבעונים יאמינו לטענות שמוצרים מהחי הם מקור המחלות בעולם המערבי, הם יזניחו אספקטים אחרים של אורך חיים בריא (משקל תקין, פעילות גופנית וכו'), כך שהטענות הנ"ל יכולות גם לגרום נזק.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זו הנחה פרטית שלא תוכל להוכיח.'
זו הנחה פרטית שלא תוכל להוכיח.
29/08/2012 | 15:21
7
27
לצפיה ב-'נכון'
נכון
29/08/2012 | 18:14
6
61
מה שכתבתי זה אכן השערה, אך מה לגבי אנשים שזונחים טיפול רפואי ובמקומו עוברים לדיאטה (טבעונית או לא) שמבטיחה לרפא את המחלה. רק לפני מספר ימים הייתה כתבה כזו בערוץ 10.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אין לי טלוויזיה, כך שאין לי מושג במה מדובר.'
אין לי טלוויזיה, כך שאין לי מושג במה מדובר.
29/08/2012 | 18:38
58
יתכן שתפריטים מסוימים אכן מסייעים בריפוי מחלות מסוימות ועדיפים על טיפול רפואי.
גם "טיפול רפואי" הוא לא דבר שיש להתייחס אליו כ"טוב"  באופן של ברירת מחדל, רק כי זה מקובל.

כל דבר דורש שיקול דעת פרטני לגופו של עניין.

אישית נראה לי (גם כן - הנחה פרטית), שכל אדם באשר הוא שסומך על "תרופת פלא" כלשהי - רפואית או לא - בלי לבחון את העניין לעומק, הוא אדם חסר מודעוּת ושיקול דעת.
טבעונות >>
לצפיה ב-'נכון, אתה בטח מדבר על האנשים שזה הצליח להם '
נכון, אתה בטח מדבר על האנשים שזה הצליח להם
29/08/2012 | 18:44
4
48
לחלוטין, ועל אלה ההולכים בדרכם. כתבה מעולה. וגם בה נאמר להיות זהירים .
עובדה. הם יצאו מהמחלה . בלי כימו. תגיד מה שתגיד, בלי זה הם היו עוברים כימו ואולי גם נגמרים ממנו או שלא.
זו לא הוכחה, אבל זו בהחלט עובדה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ולכמה אנשים זה לא "הצליח"?'
ולכמה אנשים זה לא "הצליח"?
29/08/2012 | 20:00
3
48
ואני מניח שיש גם אנשים שהבריאו מסרטן בלי כימו ובלי שינוי באורח חיים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ולכמה אנשים כימו לא הצליח?'
ולכמה אנשים כימו לא הצליח?
29/08/2012 | 21:55
2
48
ולכמה חולים במחלות אחרות שטופלו בטיפולים התרופתיים המקובלים להן זה לא הצליח?

(או בקיצור: מה הנקודה שלך?)
טבעונות >>
לצפיה ב-'הנקודה היא'
הנקודה היא
29/08/2012 | 22:01
1
53
שגם אם בא אדם ומתאר שיטת "קסם" להבראה מסרטן, זה לא אומר שהשיטה שלו אכן עובדת.
טבעונות >>
לצפיה ב-'קטע, בדיוק כמו עם תרופות! '
קטע, בדיוק כמו עם תרופות!
29/08/2012 | 22:09
22
לצפיה ב-'הוא דוקא מתייחס בהרצאה לאורח החיים '
הוא דוקא מתייחס בהרצאה לאורח החיים
29/08/2012 | 15:27
48
וגם לפעילות גופנית.
ומשווה גם מבחינת האספקטים האלה את הטבעונות , במחקר משווה - לאלה עם הפעילות ואלה בלי הפעילות, לדוגמה.
הטבעונים בהכרח מודעים יותר לאורח חייהם , הרבה יותר מאלה שהולכים למקדונלד או מבקשים אקסטרה צ'יז. עם העובדה הזאת לא תוכל להתווכח. יש טבעונים ג'אנק אבל הם מעטים יחסים , להערכתי. לא הוכחתי את זה במחקר לצערי, אבל מה אתה אומר לגבי התחושה שלי ?הם תחושות בכלל מדברות?
ואיך תסביר את הקהילה של העבריים מדימונה?
לא אני לא מאתגרת אותך לשום מחקר, אין צורך לרוץ. אני לא מפעילה אנשים ברמוט קונטרול לרוץ לחפש מחקרים, הם לא מעניינים אותי, מה עוד שאף אחד משום מה לא טרח ממש לבדוק את הקהילה הטבעונית הבריאה הזאת שקיימת כמו בועה בעולם המערבי שסביבה. אני עובדת רק לפי תחושות מפה ומשם. קשר גוף נפש. יו נואו. כשהנפש משוכנעת, הגוף זורם איתה לא רע בכלל. לראייה - החברה שלי שהיה לה סרטן מסוג אספרגוס בארטוס (עיוותתי את השם , לא זוכרת ) הסרטן האלים ביותר ), הוציאו לה קיבה, ושט, כיס מרה, שני  שליש מהמעיים , ועוד כמה דברים שלא זוכרת, קיצר רוקנו אותה לגמרי . חיברו לה צינור מהפה ישר לתריסריון. זה היה במצב שהיו לה 3 ילדים. אמרו לה שהיא תמות  תוך שנה כנראה. שנה אחרי כן לא רק שהיתה בחיים, כי החליטה, אלא גם נכנסה להריון והביאה ילד נוסף למרות שכל הרופאים קפצו עליה (כי הם מסתמכים על מחקרים הרי ), שגם היא וגם העובר לא ישרדו. טפו טפו אריאלה פיקסלר אלון שלי עדיין חיה, הילד הרביעי חי ובועט וסופגנייתי וגדל , את הרחם הוציאו בגלל הסרטן שהיה נוכח שם בזמן ההריון כולו , הריוןש היא עברה עם אשפוזי יום כדי לקבל את כל התזונה דרך הוריד , כל מה שהיא לא יכולה לספוג.  וכל זה יודע למה? כי היא החליטה לצחוק על המחקרים והרופאים בפרצוף.  היא החליטה להראות לכולם מאיפה משתין האספרגוס. זה נקרא גוף נפש. אתה מוזמן לקרוא את סיפורה האישי בבלוג שלה "בישולים בקצב הסלסה" אריאלה פיקסלר אלון, בתפוז. ככל שיופץ הסיפור כן ייטב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בדיקות דם שאני מקפידה לערוך כל שנה'
בדיקות דם שאני מקפידה לערוך כל שנה
29/08/2012 | 16:24
4
64
מצביעות על כך שלא נגרם לי כל נזק. כל הערכים הקשורים לתזונה (כמו ברזל, סידן, כדוריות אדומות, המוגלובין וכד') הם בתחום הנורמלי.

לגבי ויטמין K2 - מקורו במעיים, שם הוא מיוצר על ידי חיידקי גראם חיוביים. אם ניסית להתקיל אותי, אז צר לי לאכזב אותך - ממש לא הצלחת בכך.

ועוד דבר לגבי נזק שטבעונות גורמת או לא גורמת - לצערי יש לי נטייה לעודף כולסטרול (הגוף מייצר יותר מדי כולסטרול). לפני שהייתי טבעונית, רמות הכולסטרול שלי היו בין 220-240. לאחר המעבר לטבעונות, רמות הכולסטרול ירדו בצורה משמעותית. הן אמנם גבוהות מעט מהרגיל בעקבות הנטייה של הגוף שלי לייצר יותר מדי כולסטרול (בסביבות 200), אולם אם לא הייתי טבעונית כיום, ייתכן שרמות הכולסטרול שלי היו אפילו גבוהות יותר מאלו שנמדדו לפני שעברתי לטבעונות. אז תגיד לי אתה - מדובר בתועלת או בנזק?
טבעונות >>
לצפיה ב-'בדיקות דם לא מגלות את הכל'
בדיקות דם לא מגלות את הכל
29/08/2012 | 16:52
3
96
יש למשל הרבה אנשים שחוו אוטם שריר הלב למרות ערכי כולסטרול תקינים.
לגבי K2 כבר ציינתי שיש מספר קטן של מחקרים שמקשרים בין צריכה של ויטמין זה בתזונה והפחתה במחלות. כיום עדיין אין המלצה על צריכת הויטמין, אולי בעתיד כן תהיה המלצה.
בכל מקרה הנקודה שלי היא שאת יכולה להאמין בכך שטבעונות היא בריאה לפחות (או יותר) מאכילת כל. אי אפשר כיום לענות על שאלה זו בצורה בצורה מדעית (גם גדולי המומחים לתזונה לא יכולים).
טבעונות >>
לצפיה ב-'הסקת מסקנות שגויה לחלוטין.'
הסקת מסקנות שגויה לחלוטין.
29/08/2012 | 17:00
2
75
מחקרים תזונתיים הם ברמה הסטטיסטית, זה אומר שהקשר בין כולסטרול למחלות לב הוא קשר סטטיסטי. (אתה מבין את משמעות המונח?)
אז או שאתה מקבל מחקרים סטטיסטים או שלא, כי תנחש מה? גם המחקרים שאתה מדבר עליהם(K2) הם מחקרים ברמה סטטיסטית.

אינך יכול לטעון שהמחקרים הקשורים ב-K2 מקובלים עליך, אבל המחקרים הקשורים בכולסטרול אינם. כי או שאתה מקבל מחקרים סטטיסטים מתחום התזונה או שאתה לא.

השאלה המהותית באמת היא, למה לפגוע בבע"ח כשאפשר אחרת ? לזה יש לך תשובה ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'הרי אמרנו שכל אחד ייקח את המחקרים לפי נוחיותו'
הרי אמרנו שכל אחד ייקח את המחקרים לפי נוחיותו
29/08/2012 | 17:06
41
קורע . זה מדגים בדיוק את זה.
וגם אני לא קיבלתי שום תשובה לאותה שאלה שאתה שואל פה שוב , מאף אחד:

למה לפגוע בבע"ח כשאפשר אחרת.

אני עדיין מחכה לתשובה. אני מחכה שהוא יוכיח לי במחקר מכל סוג שהוא , השואתי, סטטיסטי, שניהם ,  שאי אפשר אחרת. זה עוד לא קרה, הנס הזה.
אולי לקראת ראש השנה. לא משנה באיזו שנה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא ראיתי שהוא טען איפשהו שצריך לפגוע בבע"ח'
לא ראיתי שהוא טען איפשהו שצריך לפגוע בבע"ח
29/08/2012 | 17:27
41
אם יש ביקורת כלפי הטיעון הבריאותי כטיעון מטבען, זה לא אוטומטית מוכיח שיש פה קריאה לפגיעה בבעלי חיים, ממש לא.
קחו את הטיעונים שלו כתרגול הסברתי לחיים, אם שואלים מאיפה אתם משיגים K2, אפשר להשיב בפשטות, אין צורך לבנות מסביב זה קונספירציות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'K1 הופך לK2 ע"י מטבוליזם טבעי של הגוף'
K1 הופך לK2 ע"י מטבוליזם טבעי של הגוף
30/08/2012 | 14:33
1
35
ראה ויטמין K בויקיפדיה האנגלית
טבעונות >>
לצפיה ב-'ההמרה שבגוף לא מספיקה'
ההמרה שבגוף לא מספיקה
31/08/2012 | 12:05
30
כפי שכתבתי למעלה, יש מעט מחקרים שמראים שיתכן שלצריכה של ויטמין K2 יש השפעות חיוביות (שלא מתקבלות מצריכה של K1).
טבעונות >>
לצפיה ב-'בילי28, אל תתנצלי כשאת עונה לו '
בילי28, אל תתנצלי כשאת עונה לו
29/08/2012 | 12:05
4
96
וגם אם אין לך ידע מעמיק, הטיעונים שלו ממש לא חזקים, אפשר להשתמש ב-google כדי להפריך את הטענות שהוא מעלה.

ב-google מוצאים את כל התשובות, כך שאין צורך בידע קודם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן להפריך את הטענות'
אתה מוזמן להפריך את הטענות
29/08/2012 | 12:09
3
87
שהעליתי בשרשור על ההרצאה ביוטיוב.
טבעונות >>
לצפיה ב-'למה לו לבזבז את הזמן של עצמו?'
למה לו לבזבז את הזמן של עצמו?
29/08/2012 | 14:56
2
63
הוא מבסוט מחייו כפי שהם. אף אחד פה לא בובת חוטים שמפעילים ברמוט קונטרול ומריצים למחקרים .
גם אתה, אז אחלה
לא צריך לבוא לקלקל לאחרים. התחושה היא שבכל פעם שעולה דיון על טענות בריאותיות המעדיפות טבעונות, יש פה מישהו עם יצר עז ואינטרס חזק נסתר מאוד  לקפוץ ולנסות להפריך אותן בכל דרך אפשרית. והכל כמובן בהתממות בנוסח "אני בכלל לא נגד טבעונות, אבל המחקרים מראים ש...)
למה?
זה פורום של טבעונים. חיה ותן לחיות. אף אחד לא ביקש מאף אחד להיות טבעוני. למה להפריע לאחרים כן להיות? שום דרך לא מושלמת.
כל אחד בוחר את הדרך שלו, עם מחירים לכאן או לשם . אתה בחרת בדרכך? אחלה. תן לבילי לבחור בדרכה, עם כל המעלות והמגרעות,
לא צריך לנסות לרפות את ידיהם של טבעונים חדשים פה (הותיקים כבר יודעים שאין במלחמה הזאת כלום), הם עוד עלולים להאמין לך וזה עושה נזקים.
תן להם להפעיל את שכלם הישר , לא רק דרך שכלך שלך. אין ספק שיש לך כזה, לכולנו יש. תן לחיות.
הנה, הוצאתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'נא לא להאשים אותי באינטרס נסתר'
נא לא להאשים אותי באינטרס נסתר
29/08/2012 | 15:11
1
39
לצפיה ב-'לא אמרת אתה. אמרתי מישהו . '
לא אמרת אתה. אמרתי מישהו .
29/08/2012 | 15:18
59
מדברת לכל אחד בשפה שלו , יו נואו.
נא לא להאשים את בילי על הכותרות שהיא בוחרת לשים. אם יש לך בעיה עם הכותרות אתה יכול לפנות למנהלים. בא לה לכתוב "חובה" , יופי? יופי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ובאם קיימים אי-דיוקים והטעיות,'
ובאם קיימים אי-דיוקים והטעיות,
28/08/2012 | 23:22
15
168
הם בטוח הרבה פחות אגרסיביים מאלה של משווקי החלב/בשר למיניהם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא שאני מייצג פה את 27182 (רמז- אני ממש לא)'
לא שאני מייצג פה את 27182 (רמז- אני ממש לא)
28/08/2012 | 23:28
13
128
אבל על בסיס מה אתה מניח את ההנחה הזו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'בקצרה ובשטחיות,'
בקצרה ובשטחיות,
28/08/2012 | 23:37
12
118
על המיצג ה'חביב' במרכז המבקרים של תנובה שאני מניח שראית, על שיווק החלב בארה"ב (ללא קשר לחברה מסוימת, פשוט שיווק החלב שיש שם) שמסביר לילדים משנתם הראשונה בבית ספר כמה חלב טוב להם ויעשה אותם חזקים, גם בטלויזיה זה קיים כמובן.. על זה שיש בכל קופת חולים כיום -המלצה- לחלב כחלק מאורח חיים בריא, כשיודעים היום שזה לא ממש נכון, ולכל הפחות, שיש תחליפים הרבה יותר טובים לסידן הזה. אני מניח שכמו בארה"ב, גם פה הכסף היה חזק יותר מהמחקרים.

כמו כן, אני לא ביולוג כמוך, אבל קיים סיכוי שהוא יותר מסביר שמה שאמרתי עכשיו הוא ממש לא שקר מוחלט.
טבעונות >>
לצפיה ב-'טוב, עכשיו דיברת על סיכוי סביר'
טוב, עכשיו דיברת על סיכוי סביר
28/08/2012 | 23:56
11
118
וזה אולי ההבדל הדק (אך העצום) בין להיות בטוח במשהו, לבין להניח.

אתה לא צריך להיות ביולוג. פשוט, אם אין לך את היכולת לבקר את טענות המשווקים שחלב הוא בריא או את טענות המתנגדים שחלב הוא נוראי (ותקח את זה הלאה לבשר וביצים), חבל להיות בטוח במשהו, כי אתה בעצם מלכתחילה שם את החץ ואז מצייר מסביבו את המטרה.

כל זאת כמובן לא קשור לטיעון המוסרי. אתה לא צריך להבין בשיט על סידן או לא סידן כדי לגבש עמדה מוסרית משלך, לא פחות טובה מכל חתן פרס נובל. לטעמי, פשוט חבל לחוות דעה מראש ולקבל מבחינה מדעית כל מה שמתאים למה שאנחנו מאמינים בו ולפסול כל מה שלא מתאים לעמדה המוסרית שלנו , רק בגלל שזה מתאים או לא מתאים.

טבעונות >>
לצפיה ב-'אבל תסכים איתי שכשמכניסים למשוואה'
אבל תסכים איתי שכשמכניסים למשוואה
29/08/2012 | 00:18
2
86
את השיקולים הכלכליים (שכתובים אפילו בהצהרות של משרד הבריאות האמריקני), את עדכניות המחקרים (פעם לעומת עכשיו; פעם חשבו שחלב בריא, היום רואים שלא עד כדי כך), את הדיווחים השקריים 'שלא ניתן להשיג כך וכך ממקור אחר'.. אתה רואה פה מגמתיות שפשוט צועקת שצד אחד מושתת על בצע/קושי בהתאקלמות או התאמה, וצד פחות מוטה.
אני מבין את מה שאתה אומר לגבי הפן המדעי, ואני דווקא מנסה לא להתייחס לפן המוסרי. הרעיון המרכזי שלי הוא שאני דווקא לא בטוח במשהו (אפילו רמזתי לכך בהודעה הראשונה שלי אל _מספר כלשהו_), ומהמקום הזה לא מקבל לגמרי כל דבר שאני רואה שקשור לצמחונות כי אני יודע שחלק מהאנשים שמטיפים לכך מוּנעים מהרצון לא.. לנצל חיות, נקרא לזה ככה, אבל מוצאים דרך אחרת להגיע אל הלב/המוח של אנשים (דרך בריאות). אבל קשה להתעלם מהשקרים שאני אוכלים מהצד השני, לו יש אג'נדה הרבה פחות טובה, מבחינתי, לשקר (והוא גם עושה את זה יותר בבוטות לדעתי).

שוב, אני די הדיוט בכל הנושא הזה, ואני לא אשקר שהאמונות שלי מושתתות בעיקר על רגש. אבל אני לא חושב שאני לא צודק בעניין ההטיה של שני הצדדים, בעניין "מי משקר יותר ולמה".
טבעונות >>
לצפיה ב-'ואני מבין ורק חוזר לנקודת הפתיחה שבה '
ואני מבין ורק חוזר לנקודת הפתיחה שבה
29/08/2012 | 00:28
1
94
הצהרת שאתה בטוח ש...

זה מה שגרם לי לשאול אותך את השאלה. אם מדובר באמונה או בהגיון בריא, אז אין שום בעיה.
אגב, לא לכל מי שחושב שחלב הוא בריא (או יותא נכון- לא לא בריא) יש אג'נדה לשקר וגם ללא מעט ממתנגדי החלב יש אג'נדה משלהם שמטה את דעותיהם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'רות. '
רות.
29/08/2012 | 07:44
19
לצפיה ב-' מסכים עם כל מלה'
מסכים עם כל מלה
29/08/2012 | 10:37
7
75
שלום גידי,

אני מסכים מאד עם כל מה שכתבת.

אני סבור שזה לא ראוי אך גם לא יעיל ל"כופף" את העובדות לטובת האידיאולוגיה.
אם מישהו סבור שצריכת מוצרים מן החי היא בלתי מוסרית ולכן יש לחדול ממנה - מן הראוי שיתמקד בטיעונים המוסריים.
השאלה אם צריכת מוצרים מן החי או בריאה או לא בריאה היא בלתי רלבנטית לשאלת המוסריות שלה.

כתבתי כאן מספר רב של פעמים, כי לדעתי הטיעון המוסרי הוא הטיעון היחיד שאולי יכול לבסס טבעונות.
לעומת זאת, הטיעון הבריאותי הוא מאד לא משכנע, משום שלדעתי אין כל מניעה מלבנות תפריטים מגוונים, טעימים ובריאים מאד, הן בתזונה טבעונית, הן בצמחונית והן של אוכלי כל.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'המשפט שתפס אותי בדבריך הוא'
המשפט שתפס אותי בדבריך הוא
29/08/2012 | 15:36
4
60
"לא יעיל לכופף את העובדות לטובת האידיאולוגיה"
אני מזמינה אותך לקרוא את תגובתי לאותו מספר שם למעלה, על אותה חברה שלי שכן החליטה לכופף עובדות לטובת אידיאולוגיה שנקרא "אני אחיה על אפם ועל חמתם של הרופאים וגם אביא ילד נוסף".
לפעמים משתלם לכופף עובדות בשביל אידיאולוגיה, כי לפי העובדות היא מזמן היתה אמורה להיות מתחת לאדמה. לפי המחקרים הקדושים .

לפעמים נפש עושה פלאים בגוף, אי אפשר להתעלם מזה, עם כל הכבוד לעובדות. כשאדם מאמין בכל לב שמה שהוא מכניס לגופו הוא בריא וטוב, זה יכול לפעול לטובתו גם אם זה מנוגד למחקרים (שמחר אולי יקום מחקר חדש ויסתור אותם, מי כמוך יודע? )
גם במוצרים מן החי, כן.
(אם לא יגזים, ואני שמחה שגם אתה מבין שאין תועלת בהגזמה במוצרים מן החי וכן הוכח שזה מזיק כשמגזימים. לעומת זאת עדיין יש נזק אידיאולוגי גם במעט מוצרים מן החי, ואני בטוחה שגם על זה שנינו מסכימים מזמן).
אני יודעת שלרוב אוכלי הכל או אפילו הצמחונים נוח להאמין שאין נזק גם במעט מוצרים מן החי. לגבי עובדתיות, אני לא בטוחה שאיזשהו מחקר יכול באמת להפוך ל "עובדות". אז כן, מה לעשות, הכי כיף לבחור בדרך המוסרית יותר. לא חובה על אף אחד כמובן. רק הרהורי לבי .
יש גם אנשים שיעשנו כל החיים וישארו בריאים. גם זה קורה.
הכל "ניתן". השאלה מה ההמלצה לכלל האוכלוסיה במקום ממוצע, והשאלה מה בכל זאת הנזק שעושה תפריט שמכיל מן החי , ולפי ההרצאה הזאת הוא לא מועט בכלל, אפילו גורם לשוק. אי עמידות לסרטן  ברמות על , למשל. אותי זה הדהים.  שלחתי את ההרצאה לרופא אחד שאני מכירה,  מענין אותי מה יהיה בפיו.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בריאות שלמה ואריכות ימים לחברתך.'
בריאות שלמה ואריכות ימים לחברתך.
29/08/2012 | 16:01
1
57
שלום נעה,

ראשית, והדבר החשוב ביותר, הוא איחולי בריאות שלמה ואריכות ימים לחברתך.

המשפט שציטטת מדבריי לא נכתב בהקשר של החברה שלך וגם לא בהקשר של קבלת החלטות אישיות של אנשים על גופם.
החלטות שאדם מקבל לגבי עצמו ולגבי גופו הן לא רק תוצר של מחשבה רציונלית, אלא גם תוצר של רגשות, אמונות וכיו"ב.
כל עוד מדובר באדם בגיר וכשיר בנפשו ובשכלו - אז זכותו המלאה לקבל כל החלטה שנראית לו.

הדברים שכתבתי התייחסו להעלאת טיעונים התומכים בטבעונות (או בכל עמדה אחרת שיש לה נגיעה לחיי היומיום) במסגרתו של דיון ציבורי, כאשר מטרת הטיעונים לשכנע אנשים אחרים.
העמדה שלי, שבאה לידי ביטוי במשפט שציטטת מפי, היא שלא ראוי ולא יעיל לכופף את העובדות לטובת האידיאולוגיה.
לא ראוי - משום שהטעיה של אנשים אחרים היא בלתי ראויה בעיני, גם אם היא נועדה לשם קידום מטרה ראויה.
הטעיית אנשים אחרים מהווה חוסר כבוד כלפיהם ופגיעה בזכות שלהם לקבל החלטות רציונליות על בסיס מידע נכון.
לא יעיל - משום שפעמים רבות אנשים מגלים שהוטעו, ואז לא רק שהם מפתחים ביקורתיות וחוסר אמון כלפי מי שהטעה אותם, אלא שהם גם נוטים לדחות את האידיאולוגיה/מטרה/רעיון שהמטעה מנסה לקדם.

באשר לקשר בין גוף לבין נפש/רגש - אם אינני טועה יש לא מעט מחקרים שמלמדים על התרומה החשובה של הנפש לגוף. יחד עם זאת, לדעתי אמונה, תחושה ורגש אינן יכולות להחליף, למשל, חבישה של פצע מדמם, עירוי דם, וכיו"ב התערבויות רפואיות חיצוניות.

באשר ל"הכל במידה" - כמדומני היוונים העתיקים טבעו את הביטוי היפה הזה, והוא נכון בהרבה תחומים, גם בתזונה. הוא נכון באותה מידה לטבעונים, צמחונים ואוכלי כל.
רק לשם הדוגמא: צריכת מלח בכמויות גדולות עלולה לגרום נזק חמור לאדם, והוא הדין בצריכה מוגזמת של סוכר, ואפילו צריכה מוגזמת של מים.

"נזק אידיאולוגי" ? - אינני מכיר מושג כזה בהקשר של תזונה.
אם כוונתך ל"בלתי מוסרי", אני מעדיף להמשיך שלא לבטא את עמדתי בנושא זה בפורום.

באשר להרצאה, השרשור הזה כבר כולל הבהרות באשר לחוסר הדיוק הרב שבה, ועל כן היא איננה מהווה בעיני אסמכתא רצינית לטענות שלך בנושא ה"נזק" שנגרם לכאורה מצריכת מוצרים מן החי.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן, יש לנו ראייה שונה על הדברים. '
כן, יש לנו ראייה שונה על הדברים.
29/08/2012 | 16:07
44
תפסת אותי במילה, ברור שהתכוונתי לנזק מבחינה מוסרית , שכלול בתחום האידיאולוגי. בטוחני שהבנת את זה כבר ברגע הראשון.

בסופו של דבר אני סבורה שכל אדם הדוגל בדרך חיים מסויימת מאמץ לו את המחקרים שמתאימים לצרכיו, כי קיימים מחקרים לשני הכיוונים. כל אחד לוקח מה שמתאים לו וזורק או לא מתייחס למה שנוגד את דרכו.
זה פשוט ביותר.

לגבי השפעות הנפש על הגוף זה תחום רחב ותקצר היריעה. מה שבטוח הוא שרוח חזקה מספיק יכולה לשבור המון מחלות ותופעות שרופאים לא תמיד מצליחים לרפא. מי כמוך יודע מה רבים גם הכשלונות הרפואיים (גם ההצלחות, כן, לא מתעלמת מזה, בעיקר במישור הפיזי פרופר, כמו השתלות איברים ותיקוני צנרות למניהן ). הכשלונות שם למרות שהמחקרים מראים אחרת לגמרי . אז שוב, מסתבר, שהמחקרים לא מתאימים לכל אחד, זה טיבם .

בכל מקרה אני שמחה שאתה נמצא במקום שמתאים לך. זה הכי חשוב. שתרגיש שלם וטוב עם עצמך מכל הבחינות, כולל המוסרית שאינך רוצה לדון בה וזה בסדר גמור .
טבעונות >>
לצפיה ב-'סרטן'
סרטן
29/08/2012 | 16:43
1
47
האם קראת את השרשור שבו הראיתי שהחלק על הסרטן הוא שקר וכזב? המחקרים שהוא מביא בעצם מראים את ההפך - לאכילת מזון מהחי אין השפעה (או כמעט אין השפעה) על סרטן.
טבעונות >>
לצפיה ב-'נו יופי, אז אם כך , אני משערת '
נו יופי, אז אם כך , אני משערת
29/08/2012 | 17:03
51
שגם אי צריכת מזונות מהחי לא תשפיע על קבלת סרטן, נכון?
הנה עוד סיבה להמנע מצריכת מזונות מן החי .  אין השפעה שלילית , יופי .
שוב, כל אחד יביא את המחקרים שמתאימים לו. כרגיל. (אגב, אותה חברה שהבאתי כדוגמה, עם כל הסרטן שלה? היתה קרניבורית מזעזעת עד שגילתה את הסרטן האלים הזה. דרום אמריקאית.  נכון, יודעת, לא מדעי, מה לעשות. עובדה. סתם עובדה.)

בסוף יסתבר שמספר העובדות בשטח יצטבר לכלל מדגם מדעי מעולה. אולי זה כבר שם, מי יודע.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אקדים ואגיד שאני לא מתמקד בטיעון'
אקדים ואגיד שאני לא מתמקד בטיעון
29/08/2012 | 17:19
1
57
הבריאותי כי זה לא מעניין אותי.

אני יכול להסכים איתך שאם טבעונות לא יותר בריאה, לא צריך להגיד זאת. אבל מכאן ועד להגיד שהטיעון המוסרי הוא הטיעון היחיד לטבעונות - זו קביעה זולה וחסרת בסיס לחלוטין.

אם צמחו-טבעונות יותר בריאה אז לגיטימי להשתמש בטיעון הבריאותי, אם צמחו-טבעונות לא יותר בריאה, אז לא לגיטימי להשתמש בטיעון הבריאותי.

ובכלל, יש בעולם עוד טיעונים חוץ מבריאות ומוסר. יש טיעוני מוסר, בריאות, אקולוגיה, דת וכו'.

הטיעון המוסרי הוא טיעון המחץ. שוללים מהפרה זכויות בסיס. כאן נגמר הדיון.

אוסיף ואגיד שממש לא ברור לי מה המילה "אולי" עושה במשפט שלך.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מקבל חלקית את ההערה'
מקבל חלקית את ההערה
29/08/2012 | 18:11
59
שלום לך,

אני מסכים שיכולים להיות טיעונים נוספים בעד טבעונות, כגון הטיעון האקולוגי.
אני מסכים גם לטענתך שיתכן שהטיעון האקולוגי עשוי אף הוא לשכנע, וכי הוא בהחלט רלבנטי.
מבחינה זו אכן לא דייקתי בדבריי, ואני מקבל את התיקון שלך.

אני מכבד את עמדתך המוסרית בנושא.
כפי שכתבתי, אין לי עניין להיות שותף לדיון בנושא זה במישור המוסרי.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'עם זה אני מסכימה ב-100%'
עם זה אני מסכימה ב-100%
29/08/2012 | 17:33
59
הייתי שמחה לראות כל מי שיוצא נגד הרצאות כאלו בצורה מנומקת ומפורטת עושה את אותו הדבר לכתבות הנגדיות בפורומים אחרים וברשת בכלל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'נא לשמור על דיון ענייני '
נא לשמור על דיון ענייני
29/08/2012 | 17:31
61
אין שום בעיה לדון באי ההסכמות ובפערים הגדולים שקיימים בין גולשי הפורום.
נא להמנע מתגובות מלאות בארס, ציניות ורמיזות פוגעניות.
בבקשה לשמור על דיון ענייני המכבד את גולשי הפורום.
תודה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'עוד שקרים'
עוד שקרים
<< ההודעה הנוכחית
31/08/2012 | 07:49
157
כתבו לי  שלא מצאתי מספיק שקרים בהרצאה, אז הנה עוד אחד.
בסוף ההרצאה הוא מספר סיפור נהדר כיצד בפינלד הורידו את הצריכה של מוצרים מהחי וכתוצאה מכך הייתה ירידה של 80% בתמותה ממחלות לב. בדקה 52:10 הוא אומר במפורש שהירידה היא בשל "cutting down animal products".
האמת היא שההפחתה הייתה רק בשומן רווי - הייתה הפחתה בצריכת חמאה, ומעבר למוצרי חלב דלי שומן. אך לא הייתה הפחתה (משמעותית) בצריכת מוצרים מהחי. בשנים אלו היה *גידול* בצריכת הבשר (עמוד 106). הייתה אמנם ירידה בצריכת חלב (עמוד 105), אך עלייה בצריכת גבינה ויוגורט.
ההפחתה בשומן רווי היא כנראה לא ההסבר לירידה בתמותה ממחלות לב, כי היו שינויים אחרים שקרו בשנים אלו:
• היה עידוד להפחתת העישון, ובעקבותיו אחוז המעשנים אצל הגברים ירד ב-20% (עמוד 87). לעישון יש השפעה עצומה על מחלות לב.
• הייתה ירידה בצריכת המלח (עמוד 107)
• שיפור ברפואה. גם בארצות הברית, למשל, הייתה ירידה של 50% בתמותה ממחלות לב.
טבעונות >>

הודעות אחרונות

22:32 | 19.09.19 גילה חזן 3
22:11 | 30.08.19 אביר של שנאה
22:10 | 30.08.19 אביר של שנאה
14:57 | 25.08.19 ואיטור
14:14 | 21.08.19 אביב פלד
19:04 | 15.08.19 NorthCountryGirl
08:21 | 21.07.19 NorthCountryGirl
17:04 | 14.07.19 עודד המעודד 123
14:07 | 09.07.19 נטע....
22:43 | 04.07.19 שלום אך שווא2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ