הרצאת חובה

27182

New member
וזה לא היה השקר היחיד

אם תסתכלי בשרשור, אז הראתי שהיו אצלו עוד שקרים (או ליתר דיוק, רמאויות).

ורד 34

New member
אני מבינה שיש לך משהוא נגד טיבעונות

יש כאן הרצאה/סרט שמדבר שם רופא
שערך מחקר על תזונה ואופן שפעתה על גוף האדם.
חייבים לראות בשביל להבין שבשר זה רעל לאדם.

27182

New member
איך קבעת זאת?

את כבר כתבת בעבר שאת לא מבינה במדע. אז איך את יכולה לשפוט אם הסרט נכון או לא?

27182

New member
עוד נקודה חשובה

אם טבעונים יאמינו לטענות שמוצרים מהחי הם מקור המחלות בעולם המערבי, הם יזניחו אספקטים אחרים של אורך חיים בריא (משקל תקין, פעילות גופנית וכו'), כך שהטענות הנ"ל יכולות גם לגרום נזק.

27182

New member
נכון

מה שכתבתי זה אכן השערה, אך מה לגבי אנשים שזונחים טיפול רפואי ובמקומו עוברים לדיאטה (טבעונית או לא) שמבטיחה לרפא את המחלה. רק לפני מספר ימים הייתה כתבה כזו בערוץ 10.

l coyote l

New member
אין לי טלוויזיה, כך שאין לי מושג במה מדובר.

יתכן שתפריטים מסוימים אכן מסייעים בריפוי מחלות מסוימות ועדיפים על טיפול רפואי.
גם "טיפול רפואי" הוא לא דבר שיש להתייחס אליו כ"טוב" באופן של ברירת מחדל, רק כי זה מקובל.

כל דבר דורש שיקול דעת פרטני לגופו של עניין.

אישית נראה לי (גם כן - הנחה פרטית), שכל אדם באשר הוא שסומך על "תרופת פלא" כלשהי - רפואית או לא - בלי לבחון את העניין לעומק, הוא אדם חסר מודעוּת ושיקול דעת.

noa555555

New member
נכון, אתה בטח מדבר על האנשים שזה הצליח להם

לחלוטין, ועל אלה ההולכים בדרכם. כתבה מעולה. וגם בה נאמר להיות זהירים .
עובדה. הם יצאו מהמחלה . בלי כימו. תגיד מה שתגיד, בלי זה הם היו עוברים כימו ואולי גם נגמרים ממנו או שלא.
זו לא הוכחה, אבל זו בהחלט עובדה.

27182

New member
ולכמה אנשים זה לא "הצליח"?

ואני מניח שיש גם אנשים שהבריאו מסרטן בלי כימו ובלי שינוי באורח חיים.

l coyote l

New member
ולכמה אנשים כימו לא הצליח?

ולכמה חולים במחלות אחרות שטופלו בטיפולים התרופתיים המקובלים להן זה לא הצליח?

(או בקיצור: מה הנקודה שלך?)

27182

New member
הנקודה היא

שגם אם בא אדם ומתאר שיטת "קסם" להבראה מסרטן, זה לא אומר שהשיטה שלו אכן עובדת.

l coyote l

New member
קטע, בדיוק כמו עם תרופות!

noa555555

New member
הוא דוקא מתייחס בהרצאה לאורח החיים

וגם לפעילות גופנית.
ומשווה גם מבחינת האספקטים האלה את הטבעונות , במחקר משווה - לאלה עם הפעילות ואלה בלי הפעילות, לדוגמה.
הטבעונים בהכרח מודעים יותר לאורח חייהם , הרבה יותר מאלה שהולכים למקדונלד או מבקשים אקסטרה צ'יז. עם העובדה הזאת לא תוכל להתווכח. יש טבעונים ג'אנק אבל הם מעטים יחסים , להערכתי. לא הוכחתי את זה במחקר לצערי, אבל מה אתה אומר לגבי התחושה שלי ?הם תחושות בכלל מדברות?
ואיך תסביר את הקהילה של העבריים מדימונה?
לא אני לא מאתגרת אותך לשום מחקר, אין צורך לרוץ. אני לא מפעילה אנשים ברמוט קונטרול לרוץ לחפש מחקרים, הם לא מעניינים אותי, מה עוד שאף אחד משום מה לא טרח ממש לבדוק את הקהילה הטבעונית הבריאה הזאת שקיימת כמו בועה בעולם המערבי שסביבה. אני עובדת רק לפי תחושות מפה ומשם. קשר גוף נפש. יו נואו. כשהנפש משוכנעת, הגוף זורם איתה לא רע בכלל. לראייה - החברה שלי שהיה לה סרטן מסוג אספרגוס בארטוס (עיוותתי את השם , לא זוכרת ) הסרטן האלים ביותר ), הוציאו לה קיבה, ושט, כיס מרה, שני שליש מהמעיים , ועוד כמה דברים שלא זוכרת, קיצר רוקנו אותה לגמרי . חיברו לה צינור מהפה ישר לתריסריון. זה היה במצב שהיו לה 3 ילדים. אמרו לה שהיא תמות תוך שנה כנראה. שנה אחרי כן לא רק שהיתה בחיים, כי החליטה, אלא גם נכנסה להריון והביאה ילד נוסף למרות שכל הרופאים קפצו עליה (כי הם מסתמכים על מחקרים הרי ), שגם היא וגם העובר לא ישרדו. טפו טפו אריאלה פיקסלר אלון שלי עדיין חיה, הילד הרביעי חי ובועט וסופגנייתי וגדל , את הרחם הוציאו בגלל הסרטן שהיה נוכח שם בזמן ההריון כולו , הריוןש היא עברה עם אשפוזי יום כדי לקבל את כל התזונה דרך הוריד , כל מה שהיא לא יכולה לספוג. וכל זה יודע למה? כי היא החליטה לצחוק על המחקרים והרופאים בפרצוף. היא החליטה להראות לכולם מאיפה משתין האספרגוס. זה נקרא גוף נפש. אתה מוזמן לקרוא את סיפורה האישי בבלוג שלה "בישולים בקצב הסלסה" אריאלה פיקסלר אלון, בתפוז. ככל שיופץ הסיפור כן ייטב.

בילי28

New member
בדיקות דם שאני מקפידה לערוך כל שנה

מצביעות על כך שלא נגרם לי כל נזק. כל הערכים הקשורים לתזונה (כמו ברזל, סידן, כדוריות אדומות, המוגלובין וכד') הם בתחום הנורמלי.

לגבי ויטמין K2 - מקורו במעיים, שם הוא מיוצר על ידי חיידקי גראם חיוביים. אם ניסית להתקיל אותי, אז צר לי לאכזב אותך - ממש לא הצלחת בכך.

ועוד דבר לגבי נזק שטבעונות גורמת או לא גורמת - לצערי יש לי נטייה לעודף כולסטרול (הגוף מייצר יותר מדי כולסטרול). לפני שהייתי טבעונית, רמות הכולסטרול שלי היו בין 220-240. לאחר המעבר לטבעונות, רמות הכולסטרול ירדו בצורה משמעותית. הן אמנם גבוהות מעט מהרגיל בעקבות הנטייה של הגוף שלי לייצר יותר מדי כולסטרול (בסביבות 200), אולם אם לא הייתי טבעונית כיום, ייתכן שרמות הכולסטרול שלי היו אפילו גבוהות יותר מאלו שנמדדו לפני שעברתי לטבעונות. אז תגיד לי אתה - מדובר בתועלת או בנזק?

27182

New member
בדיקות דם לא מגלות את הכל

יש למשל הרבה אנשים שחוו אוטם שריר הלב למרות ערכי כולסטרול תקינים.
לגבי K2 כבר ציינתי שיש מספר קטן של מחקרים שמקשרים בין צריכה של ויטמין זה בתזונה והפחתה במחלות. כיום עדיין אין המלצה על צריכת הויטמין, אולי בעתיד כן תהיה המלצה.
בכל מקרה הנקודה שלי היא שאת יכולה להאמין בכך שטבעונות היא בריאה לפחות (או יותר) מאכילת כל. אי אפשר כיום לענות על שאלה זו בצורה בצורה מדעית (גם גדולי המומחים לתזונה לא יכולים).

הסקת מסקנות שגויה לחלוטין.

מחקרים תזונתיים הם ברמה הסטטיסטית, זה אומר שהקשר בין כולסטרול למחלות לב הוא קשר סטטיסטי. (אתה מבין את משמעות המונח?)
אז או שאתה מקבל מחקרים סטטיסטים או שלא, כי תנחש מה? גם המחקרים שאתה מדבר עליהם(K2) הם מחקרים ברמה סטטיסטית.

אינך יכול לטעון שהמחקרים הקשורים ב-K2 מקובלים עליך, אבל המחקרים הקשורים בכולסטרול אינם. כי או שאתה מקבל מחקרים סטטיסטים מתחום התזונה או שאתה לא.

השאלה המהותית באמת היא, למה לפגוע בבע"ח כשאפשר אחרת ? לזה יש לך תשובה ?

noa555555

New member
הרי אמרנו שכל אחד ייקח את המחקרים לפי נוחיותו

קורע
. זה מדגים בדיוק את זה.
וגם אני לא קיבלתי שום תשובה לאותה שאלה שאתה שואל פה שוב , מאף אחד:

למה לפגוע בבע"ח כשאפשר אחרת.

אני עדיין מחכה לתשובה. אני מחכה שהוא יוכיח לי במחקר מכל סוג שהוא , השואתי, סטטיסטי, שניהם , שאי אפשר אחרת. זה עוד לא קרה, הנס הזה.
אולי לקראת ראש השנה. לא משנה באיזו שנה.

האלזה

New member
לא ראיתי שהוא טען איפשהו שצריך לפגוע בבע"ח

אם יש ביקורת כלפי הטיעון הבריאותי כטיעון מטבען, זה לא אוטומטית מוכיח שיש פה קריאה לפגיעה בבעלי חיים, ממש לא.
קחו את הטיעונים שלו כתרגול הסברתי לחיים, אם שואלים מאיפה אתם משיגים K2, אפשר להשיב בפשטות, אין צורך לבנות מסביב זה קונספירציות.

למעלה