לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1764717,647 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'כתבה נוראית ב-YNET'
כתבה נוראית ב-YNET
15/10/2011 | 09:51
44
51
כתבה שנכתבה, בין היתר, על ידי חוקר בקר וצאן ממכון וולקני.
כתבה שמאוד מדגישה שמוצרי חלב זה בריא ולעומתם סויה זה לא כל כך בריא.
מגמתי במיוחד ועושה נזק הסברתי על ידי הצגת מחקרים לא מבוססים או ממומנים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4128389,00...
טבעונות >>
לצפיה ב-'באמת מעצבן '
באמת מעצבן
15/10/2011 | 10:01
11
חוץ מלהוסיף עוד טוקבק לאוקיינוס הטוקבקים, מה אפשר לעשות?

טבעונות >>
לצפיה ב-'רצוי להפנות למחקרים סותרים, אם יש'
רצוי להפנות למחקרים סותרים, אם יש
15/10/2011 | 11:18
39
15
שלום לך,

אני סבור שחשוב מאד להפריד בין המישור האידיאולוגי לבין המישור הבריאותי.
במישור האידיאולוגי אין לכתבה הזו כל משמעות, משום שהיא עוסקת אך ורק בצד הבריאותי.
אני סבור שזה טוב וחשוב שהציבור מקבל מידע תזונתי עדכני מאנשי מחקר (מה גם שהכתבה פורסמה ב-Ynet ולא בפורום הזה, ולא נועדה להרגיז או לקנטר אף אחד).
שים לב, שהכתבה מבוססת על ייעוץ מקצועי של אנשי מקצוע:
"ייעוץ מקצועי: ד"ר סיגל אילת-אדר, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית מהמכללה האקדמית ע"ש זינמן במכון וינגייט והחוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, חברה בעמותת עתיד; ד"ר יהושע מירון, המחלקה לחקר בקר וצאן במכון וולקני; פרופ' מיכאל אבירם, מומחה לביוכימיה, הפקולטה לרפואה בטכניון והקריה הרפואית רמב"ם".

אם אתה סבור שהמידע בכתבה שגוי, אשמח מאד אם תציג כאן מידע או מחקרים סותרים.

אני חושב שזה לגיטימי מאד שאנשים מנסים לקדם את האידיאולוגיה הטבעונית, אך לדעתי גם הם יפיקו תועלת מכך שיהיה בידיהם מידע תזונתי עדכני, כך שהם יוכלו להתאים ולשנות את הטיעונים שלהם (בהקשר זה - במישור הבריאותי), ולהימנע מטיעונים מביכים (כפי שאלה קיימים למכביר, למשל, בהרצאתו של גארי יורופסקי).

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מצ"ב קישור למאמר בנושא מיתוס החלב'
מצ"ב קישור למאמר בנושא מיתוס החלב
15/10/2011 | 11:47
2
12
שלום מאדקאטר,

הנה קישור למאמר בנושא מיתוס החלב.
בסוף המאמר יש שורה של מחקרים ומאמרים שהכותבת מפנה אליהם.

מאחר שאין לי כל נגיעה מקצועית לתחום התזונה אין לי כל כוונה להתעמק בנושא ,אך על פניו המאמר הנ"ל אינו נראה מופרך (בלשון המעטה).

כמו כן, הנה קישור אודות אחד מהמייעצים לכתבה שהתפרסמה ב-YNET, המתאר את מומחיותו בתחומו.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הקישור לגבי פרופ' אבירם מיכאל אינו עובד'
הקישור לגבי פרופ' אבירם מיכאל אינו עובד
15/10/2011 | 11:53
4
סליחה,

הקישור למידע אודות פרופ' אבירם מיכאל אינו עובד.

מי שרוצה שיחפש בגוגל "פרופ' אבירם מיכאל", והקישור לתוצאה הראשונה יוביל אותו לפרטים אודותיו (בעמוד לגבי בעלי תפקידים בביה"ח רמב"ם).

הנה תמצית התיאור מהקישור:

פרופ' מיכאל אבירם
מנהל מכון לגסי למחקר רפואי
מנהל מעבדה דחופה
מנהל המעבדה לחקר ליפידים
רמב"ם – הקריה הרפואית לבריאות האדם
פרופ' מן המניין בביוכימיה, מנהל מכון לגסי – הריטג' למחקר רפואי בקריה הרפואית רמב"ם. בנוסף, מנהל את המעבדה לחקר ליפידים, המסונפת לפקולטה לרפואה ולמכון רפפורט למדעי הרפואה  ומחזיק הקתדרה לרפואה מונעת בטכניון ע"ש משפחת טננבאום. בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון. מרצה מצטיין מתמיד בטכניון.
אבירם זכה למספר מענקי מחקר בינלאומיים, הכוללים בין השאר את פרס 'פוגארטי' של ה- NIH בארה"ב, פרס 'ארקול' של מכון פסטר בצרפת ופרס 'הרשל –ריץ' למחקר יצירתי בטכניון.   פרופ' אבירם השתלם בכמה מהאוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בארה"ב: ה- MIT בקמברידג', אוניברסיטת 'קולומביה' בניו יורק, אוניברסיטת 'וושינגטון' בסיאטל , אוניברסיטת 'מישיגן' באן-ארבור ואוניברסיטת אילינוי באורבנה - שמפיין.

חיבר כ- 400 מאמרים מקוריים, כ- 50 סקירות מדעיות וכ- 40 פרקים בספרים (כ-14,000 ציטוטים) העוסקים בחקר טרשת העורקים. מחקריו מתמקדים בחמצון הכולסטרול ויחסו להתפתחות מחלות לב וכלי דם - השפעתם של מרכיבים טבעיים ממזונות עשירים בנוגדי חמצון ('אנטיאוקסידנטים' המצויים ביין אדום, ברימונים, בשורש הליקוריש ובשמן זית), והשפעתו של האנזים נוגד החימצון  'פאראאוקסונאז' על עיכוב טרשת העורקים ופירוק הנגע הטרשתי.

אבירם מוכר בעולם כאחד מהחוקרים המובילים בלימוד השפעת הכולסטרול והליפופרוטאינים ("הכולסטרול הטוב" – HDL, וה"כולסטרול הרע" – LDL) על מנגנוני  התפתחות טרשת העורקים בתנאי עקה חמצונית וההשפעות של אנטי-אוקסידנטים תזונתיים על מחלות לב וכלי דם.

דוא"ל: aviram@tx.technion.ac.il
טלפון: 04-8543141

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בוא ואגלה לך סוד'
בוא ואגלה לך סוד
15/10/2011 | 13:56
7
גם אנשים כדוגמאת הפרופ שציינת מקבלים מימון למחקריהם (וכך גם תזונאים) מחברות מסחריות או מענפים כדוגמאת מועצת החלב או מועצת הלול.
ייתכן שהמחקרים אמינים אבל ברגע שהם מומנו על ידי בעלי אינטרסים זה מקשה עלי להאמין להם.
כמו שאני לא אאמין שהבן של יו"ר מפעל הפיס זכה במקרה במכונית בגלל שהוא ממנויי מפעל הפיס.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לחלוטין עניין מדעי ולא אידיאולוגי'
לחלוטין עניין מדעי ולא אידיאולוגי
15/10/2011 | 13:52
34
10
אל תטעה לחשוב שבגלל שנופפו לך במילה "אנשי מקצוע" אז הם נטולי הטיות. הכי פשוט זה ללכת למחקר האחרון שהראה שביצים הן דבר בריא וכלל לא משפיע על כולסטרול (מאמר שהוזכר בכתבה הנ"ל) ולהסתכל מי מימן את החוקרת הנכבדה. היא קיבלה (וזה מידע שפתוח לציבור) עשרות אלפי דולרים ממועצת הלול האמריקאית. אז אתה לא חושב שיש כאן סיכוי להטיה?

כאשר אחד מהמומחים בכתבה הוא חוקר בקר וצאן במכון וולקני (הקריה למחקר חקלאי) אתה חושב שהוא יצא נגד שימוש במוצרי חלב? הרי זאת בדיוק העבודה שלו לשפר את כל התעשייה הזאת.

יש המוני מאמרים אבל אני לא יכול מפאת הזמן להתחיל ולהביא לך אותם. חיפוש קצר ב-pubmed או גוגל סקולר ימצא לך אותם.
ושים לב שאפילו בכתבה עצמה הם מזכירים את העובדה שיש מאמרים לכאן ולכאן. אבל אין ספק שרוח הדברים היא בעד צריכת מוצרים מהחי ונגד סויה. כשדווקא בסויה הם כותבים במפורש שאין מספיק מידע אבל המשפט פתיחה שלהם הוא משהו בסגון "לא כל כך בריא כמו שחשבתם".

את הטעויות של גארי אני מכיר מעולה. ואני האחרון, ויעידו אנשי הפורום, שבגלל אידיאולוגיה ישר אאמין למשהו שאומרים לי אנשים כדוגמאת גארי. אבל ההטעיות האלו הולכות לשני הכיוונים וצריך רק לעשות חיפוש קצר בגוגל ולראות שהדברים לא חדש משמעיים. לא באתי ואמרתי שהכתבה היא שקר אחד גדול. היא כן מתבססת על מחקרים. אבל אין ספק שבחרו להציג פה מחקרים מסויימים. יש אנשי מקצוע אחרים מאלו שפה שיגידו לך דברים אחרים לגמרי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני נהייתי מאוד חשדנית כלפי מחקרי תזונה'
אני נהייתי מאוד חשדנית כלפי מחקרי תזונה
15/10/2011 | 15:32
12
11
לפני כמה חודשים היה פה ויכוח על חלב, ומישהו הביא מחקר שמפריך את המיתוס הקושר בין חלב לבעיות ליחה ומערכת הנשימה.

זה נראה לי די מוזר כי חוויתי על בשרי את הקשר ההדוק הזה, אז קראתי את המאמר ואכן, הוא מפריך את מה שמתיימר להפריך. לקחו שתי קבוצות אנשים. אחת נמנעה מחלב והשניה לא, ובסוף תקופת המחקר לא נראה הבדל במערכת הנשימה בין שתי הקבוצות. מש"ל!

אבל כאמור, חוויתי את זה על בשרי (בדיוק הבעיות האלה נעלמו אחרי שהפסקתי לצרוך מוצרי חלב, ואני הייתי במצב רע מבחינה זו במשך שנים), אז הלכתי להתעמק במחקר המקורי קצת יותר טוב וגיליתי שלא היה שום סיכוי להגיע לתוצאה אחרת בגלל הדרך שבה ערכו את המחקר.

טעות 1: המחקר נערך על שתי קבוצות של גברים בריאים. לא ציינו שחלק מהגברים לא שתו חלב לפני המחקר, כך שההנחה היא שהגברים הם ממוצעים, זאת אומרת, צורכים חלב בשגרה כחלק מהתזונה שלהם. אבל אם הקפידו לקחת רק גברים בריאים, זה אומר שאנשים שסובלים מקוצר נשימה, ליחה מוגזמת, אסתמה, מחלות תדירות של דרכי הנשימה מראש לא נכנסו למחקר. זה אומר שנכנסו למחקר רק אנשים שחלב לא משפיע עליהם ככה מלכתחילה. הרי אף אחד לא טוען שחלב גורם לבעיות נשימה ל*כל* האנשים, אחרת כל העולם המערבי היה מאוד חולני, וזה לא המצב.

אבל גם אם היה מסתנן למחקר מישהו עם קוצר נשימה בלילות אז הגענו לטעות 2: המחקר נמשך שבועיים. קבוצה אחת של הגברים נמנעה ממוצרי חלב במשך שבועיים, ואז נערכה ההשוואה בין הקבוצה הזו לקבוצת הביקורת שלא שינתה את התזונה שלה.
זה לא מספיק זמן. אצלי חלפו שלושה שבועות עד שהרגשתי בהטבה, וזה בערך פרק הזמן שמציינים עוד אנשים שסבלו מהבעיות שלי והפסיקו מוצרי חלב. אילו הייתי חלק מהמחקר הזה, גם אני הייתי "מוכיחה" שאין קשר בין חלב לבעיות נשימה, פשוט כי היו בודקים את מצבי מוקדם מדי.

המחקר הזה לגמרי לא רציני, ועדיין ניתן להסתמך עליו כשבאים לטעון שהקשר בין חלב פרה למחלות נשימה הוא מיתוס. אני לא יודעת כמה מהמחקרים האחרים גם כאלה, רק שאין לי מספיק ידע כדי להבין את זה (או זמן כדי לקרוא את כולם לעומק).
אני אפילו לא יודעת אם החוקרים בנו את המחקר בכוונה כדי שינפץ את הקשר הזה, או שהם פשוט לא הבינו מה הם בדיוק בודקים ולכן בנו אותו לא נכון.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה פשוט בעיה בתפיסה של אנשים'
זה פשוט בעיה בתפיסה של אנשים
15/10/2011 | 19:54
11
8
מחקרים לא מוכיחים שום דבר וזה לא המטרה שלהם , מחקרים מודדים דברים ,מתפצתים על מה קורה בתנאים מסויימים ותמיד יתכנו בעיות כמו שציינת ואחרות בגלל זה "הוכחה" כביכול היא המון המון מחקרים שמראים תוצאות דומות ומבינים כמה שיותר את כל התהליכים שמובילים לתוצאה הזו אז אפשר להיות יותר בטוחים שהמדידה היא מדויקת בכל מקרה מחקרים הם לא הוכחה וזה מה שאנשים לא מבינים .
טבעונות >>
לצפיה ב-'אכן מחקרים הם לא הוכחה לכלום'
אכן מחקרים הם לא הוכחה לכלום
16/10/2011 | 02:06
10
5
יש כל כך הרבה משתנים מבעח אחד למשנהו ואפילו בין אותם פריטים מאותה משפחה של בעח.
קשה לצפות את כל אורח חיים של פריט מסוים ולכן יש לבדוק כל מקרה לגופו באופן פרטני.

בשורה התחתונמה מחקרים כאשר הם אינטרסנטים אפשר להתעלם מהם מיד.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא הייתי הולך כל כך רחוק'
לא הייתי הולך כל כך רחוק
16/10/2011 | 11:24
9
2
מחקר זה דבר בעייתי ולפעמים, בטח בעניינים של תזונה, קשה לנטרל את כל הערפלנים.
לפעמים גם הם מוטים בכוונה כי יש בעלי אינטרסים מאוריהם ומחקרים כאלה באמת ישר אני פוסל, למרות שאולי הם דווקא נכונים.
אני לא אומר להתעלם ממחקרים אבל כן להסתכל בהן בעין מאוד ביקורתית.
בגלל זה אני (כחוקר לשעבר) לא משתמש אף פעם בטענות הבריאות כשאני מנסה לשכנע אנשים לטבעונות או צמחונות כי כל אחד יכול להביא מחקר אחר. גם במחקר סין אני מבטיח לך שאפשר למצוא דברים שעלולים או בוודאות גורמים להטיות כך שאם לא מאמינים למחקרים מהצד האחד אז גם אי אפשר להאמין לכולם.

הכי טוב זה תמיד לבדוק ולחפש מה לא טוב במאמר, גם אם הוא תומך בדעות שלנו. זה אולי נשמע שלילי אבל תחשוב שאם יש מאמר כזה שלא הצלחת למצוא בו בעיות אז הוא כנראה ממש רציני.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן אבל הטיעון הבריאותי אותי בכלל לא מעניין'
כן אבל הטיעון הבריאותי אותי בכלל לא מעניין
16/10/2011 | 15:30
2
והוא לא רלוונטי למה ששנוא עליך אל תעשה לאחרים.

גם אם הפרשות וגופות היו דבר בריא, (אבל אי מצב שפגר ונבלה זה בריא, הוא כבר מת ונרקב) עדיין זה לא היה מעניין אותי ולא הייתי נוגע בזה,כמו שגם אם אונס היה בריא לא הייתי אונס כי זה בריא לי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ביקורת על "מחקר" סין'
ביקורת על "מחקר" סין
16/10/2011 | 17:47
7
7
שלום לך,

אני מסכים איתך מאד בכל הנוגע לטיעון הבריאותי כנגד צריכת מזון מן החי.
הנה קישור לביקורת חריפה ומנומקת היטב על "מחקר&quo....
יש לשים לב שהקישור שלי הוא למאמר בעברית שמפנה לבלוג באנגלית שבו מפורטת הביקורת המלאה (והפרטנית) כנגד "מחקר" סין.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'בדוק מי כתב את ה"ביקורת"'
בדוק מי כתב את ה"ביקורת"
17/10/2011 | 00:05
6
5
בלוגרית אמריקאית שאוכלת בשר נא (מסוכן ומלא בחיידקים!), שמקצועה הוא ספרות ובניית בובות לתיאטרון.
ה"חיבה" שלה לסטטיסטיקה לא הניבה ביקורת מקצועית אמיתית אלא רק הביאה על פני השטח הרדוד את הבעייתיות הברורה מאליה בין קורלציות במחקרים אפידמיולוגים לתפישת ההוכחה. ד"ר קולין קמפבל נאות להגיב לטעויות הסטטיסטיות החמורות ב"מאמר" שלה ובין התגובות באתר שלה ניתן לראות מומחים שונים, ביניהם מהמכון האמריקאי לחקר הסרטן ואפידמיולוגים מבטלים את קשקושי הסרק שלה.

איזו בחורה לא הרגישה טוב עם עצמה על שהתפקרה מטבעונות חזרה לאכילת בשר אז היא הייתה מוכרחה "להוכיח" שהיא בסדר. זו ה"ביקורת" הכה רצינית שמדברים עליה כנגד מחקר סין!
טבעונות >>
לצפיה ב-''
17/10/2011 | 01:30
2
לצפיה ב-'מחקר סין מצוין'
מחקר סין מצוין
18/10/2011 | 00:48
3
6
יש לציין שקולין קמפבל היה נסיין בעבר ועשהמעשים רעים וחזר בו והודה שהוא טעה והכל קשקוש, מה שעל עכבר נתאים לעכבר ולא לאדם.
עוד אמר שהוא עושה זאת נטו מטעמי בריאות ולא בגלל שאכפת לו מבעח, ככה שקולין קמפבל נייטרלי נטו ואמין כאשר הוא בא מכל הביזנס הזה שנקרא קונבציונלי ויצא נגד זה, הוא בא מבפנים הוא יודע כגמה שקר יש שם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'דווקא הוא די חיזק את ניסוייו המוקדמים'
דווקא הוא די חיזק את ניסוייו המוקדמים
18/10/2011 | 01:27
2
5
עם עכברים וחולדות:

It is true that the rat and mice studies illustrated something about animal protein that had never before been demonstrated, especially with the
depth, completeness and convincing nature of the observation. That is, it directly proved the carcinogenic nature of animal based protein, something that would never have been seen in human studies. In human studies, we only have correlation or observational findings and other researchers would have dispelled such associations as not being real. Indeed, such associations were previously seen in earlier human studies and no one made anything of them--indeed refused to believe that they were reliable.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה לא קורא מה אני רושם?'
אתה לא קורא מה אני רושם?
18/10/2011 | 22:31
1
6
לאחר מחקר סין הבין שטעה,לא לפני.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני קורא. מה שכתוב פה זה ציטוט '
אני קורא. מה שכתוב פה זה ציטוט
18/10/2011 | 23:35
5
מתוך ראיון שנערך ב- 2008, ארבע שנים אחרי הוצאת מחקר סין.

ייתכן ומה שאתה אומר זה נכון, אבל זה לפחות לא מה שהוא אומר פה. תסכים איתי?
טבעונות >>
לצפיה ב-'היא מציגה נתונים'
היא מציגה נתונים
18/10/2011 | 18:43
6
שבאופן בעייתי הוא התעלם מהם.

בהודעך את התייסות למה שציינה, ואין כל טיעון ממשי שיבטל.
מה בדיון המכון האמריקאי כתב כדי לבטל את דבריך ?

נראה שלא ממש קראת, לא אותה, ולא את טענות הנגד
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון לטעויות של גארי יורובסקי? ואם כן -'
אתה מתכוון לטעויות של גארי יורובסקי? ואם כן -
15/10/2011 | 21:05
19
34
אז מה הן?
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא חסרות'
לא חסרות
16/10/2011 | 11:27
5
10
שלחתי לכל מיני אנשים בפרטי רשימה די מפורטת. אם זה עוד בתיבה שלי אני אשלח לך גם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני אשמח'
אני אשמח
16/10/2011 | 11:32
1
לצפיה ב-'אם תוכל לשלוח גם לי זה יהיה מצוין :)'
אם תוכל לשלוח גם לי זה יהיה מצוין :)
16/10/2011 | 13:25
לצפיה ב-'גם לי, בבקשה '
גם לי, בבקשה
16/10/2011 | 15:48
לצפיה ב-'אשמח אם תוכל לשלוח גם לי'
אשמח אם תוכל לשלוח גם לי
16/10/2011 | 16:17
1
לצפיה ב-'גם לי ! . . '
גם לי ! . .
16/10/2011 | 17:02
3
לצפיה ב-'השקרים וההטעיות של גארי'
השקרים וההטעיות של גארי
<< ההודעה הנוכחית
16/10/2011 | 17:40
12
258
שלום לך,

גארי יורופוסקי הוא דמגוג, וההרצאה שלו בלתי מבוססת מבחינה מדעית.
מצער מאד שבשם האידיאולוגיה שלו הוא מרשה לעצמו להטעות את השומעים.
הנה ביקורת אחת עליו, והנה ביקורת שניה.
הנה מאמר קצר המסביר כי בני אדם הנם אוכלי כל ובנויים פיזיולוגית גם לאכילת בשר (עובדה שאינה רלבנטית כלל לשאלה המוסרית).

אני סבור שאם יש סיכוי לביסוסו של טיעון בעד טבעונות הרי שזהו הטיעון המוסרי בלבד.

אגב, אני סבור שאפשר בהחלט לקיים אורח חיים בריא וליהנות מתזונה בריאה גם כאשר נמנעים לחלוטין ממזון מן החי.
לכן לאדם בריא לא אמורה להיות מניעה בריאותית מקיום על בסיס תזונה טבעונית בלבד.
מנגד, אני סבור שהניסיונות לטעון שכל תזונה הכוללת מזון מן החי איננה בריאה הם ניסיונות מופרכים ובלתי מבוססים.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כל הטיעונים איתנו אבל המוסר והצדק מעל הכל'
כל הטיעונים איתנו אבל המוסר והצדק מעל הכל
16/10/2011 | 19:23
2
12
האם בריא לאכול גופת אדם?
מחזור של אישה? או שלייה?
קיא של אדם? וכן הלאה?  אם לא אז שום מזון מהחי לא בריא.
טבעונות >>
לצפיה ב-'פחח...'
פחח...
16/10/2011 | 19:41
1
10
אני לא באמת מבין לגבי הטענה שהאדם הוא קרניבור במקור, אבל הטענה שלך היא שטות לוגית גמורה, וחבל סתם לטעון דברים כאלה.

זה כמו להגיד:
האם בריא לאכול את הפרי של הרדוף הנחלים? (לא! הוא רעיל.)
אם לא אז שום פרי לא בריא.
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם בצומח יש רעלים לא טענתי אחרת'
גם בצומח יש רעלים לא טענתי אחרת
16/10/2011 | 20:03
9
ככה שאין פה שום טעות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'רוב תודות על הקישורים'
רוב תודות על הקישורים
17/10/2011 | 18:53
8
21
אני מסכים באופן כללי שהטיעון התקף באופן מוחלט היחידי בעד הטבעונות הוא הטיעון המוסרי...
אין ספק שטבעונים סובלים משמעותית פחות ממחלות לב וכלי דם מאוכלי מוצרים מן החי. אבל לטבעונים יש בעיות אחרות, ואין להתעלם מהן. לכן לפי דעתי כל אדם צריך לשים טוב טוב לב למה שהוא אוכל - בלי קשר לאיזה סוג תזונה הוא מתחייב אם בכלל.

הטענות של מר יורופסקי על היבטים פיזיולוגיים ואנטומיים שונים של גוף האדם, פשוט שגויות וזה מוכח במקורות שהבאת. אבל הכי נורא זה הדרך שבה הוא מעביר את הדברים - גם בהרצאה שלו וגם בתגובה לפניות פרטיות. טרחתי ושלחתי לו מייל מיוזמתי על מנת לנסות ולהבין טיפה יותר לעומת היבטים מסויימים בהרצאה שלו, והתגובה שלו הייתה פשוט מבישה. הוא פשוט ביטל את כל מה שרשמתי לו, בגלל שבאותה תקופה לא הייתי טבעוני, אפילו שהייתי 'מתעניין', 'תומך' ו'על הגבול', הוא העדיף לרדת עליי, להכנס בי ולדרוך עליי, כולל לקרוא לי רוצח, נאצי-של-חיות ושלל כינויים נחמדים אחרים. בהחלט בחור חביב.

אישית אני חושב שהוא כריזמטי אבל השירות שהוא עושה למטרה הטבעונית או הצמחונית פשוט חרב פיפיות. ברוס פרידריך מ-PETA עושה את אותה הרצאה בצורה הרבה יותר ידידותית, ולדעתי אפילו התכנית של ג'יימי אוליבר, אפילו שהיא לא מעודדת טבעונות או צמחונות, עדיפה וחזקה פי עשרות אלפי מונים על הרצאת טרור כמו זאת של גארי יורופסקי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'גארי אדם אמיתי ולא קשקשן שמלטף כתף לפוגענים'
גארי אדם אמיתי ולא קשקשן שמלטף כתף לפוגענים
18/10/2011 | 00:51
5
16
אני מקווה שאתה לא טרול.
מעניין יהיה לראות את כל השיחה שלכם אם הייתה כזו בכלל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'למה שאהיה טרול?'
למה שאהיה טרול?
18/10/2011 | 06:52
1
14
בגלל שאני מביע את דעתי על אדם שמתייחס בצורה נוראית לבני אדם אחרים?
זה שהוא מציל חיות זה טוב ויפה, רק תדע שהוא ממש לא קדוש. התגובה שלו אליי הייתה מגעילה, פוגענית ובמקום לתת יד ולנסות לעזור לגשר על הפערים ול'העביר' אותי לשורות הטבעונים, הוא פשוט רמס ודרס, ולמעשה הרחיק אותי וגרם לאנטגוניזם קשה נגד הטבעונות.
ל"מזלי" יש לי קולגה בעבודה שהיא סוג של טבעונית, לאחר המקרה הזה התחלנו לדבר די הרבה על הנושא, והיא עזרה לי לשחרר קצת את הכעס והזעם על האידיוט הזה.
בסופו של דבר מה ששינה לי את צורת החשיבה הייתה דווקא התכנית של ג'יימי אוליבר, Fowl Dinners, שהייתה יותר הסברתית וחזקה מכל הרצאה טבעונית שראיתי, וראיתי לא רק את זאת של גארי. למחרת בבוקר הפסקתי לצרוך מוצרים מן החי.

שיחה הייתה, אני לא מתכוון לחשוף אותה בגלל טבעה האישי והפרטי, אני יכול לשלוף מגוון ציטוטים נבחרים של האדון אבל לא אסכים לפרסום כל השיחה במלואה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'נו בסדר אז אין לך הוכחה ויותר מזה'
נו בסדר אז אין לך הוכחה ויותר מזה
18/10/2011 | 22:33
10
גם אם הוא תקף אותך לטענתך, אין לדעת אם זה מוצדק או שלא, עי אין השיחה מול עינינו.

בקיצור מה זה משנה העיקר שהבנת לא לפגוע באחרים במכוון.

אתה לא צריך שאחר יבין בשבילך, החשוב הוא שהבנת בעצמך את הדבר החשוב הזה.

אני בעצמי דיברתי עם גארי במסרים והוא בסדר לפי מה שראיתי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מבקשת ממך להפסיק לתייג גולשים כטרולים'
מבקשת ממך להפסיק לתייג גולשים כטרולים
18/10/2011 | 07:50
2
13
לא כל אחד שחושב אחרת ממך הוא חשוד כטרול.
טבעונות >>
לצפיה ב-'רשמתי אני מקווה, אם היית שמה לב לזה'
רשמתי אני מקווה, אם היית שמה לב לזה
18/10/2011 | 22:35
1
11
לא היית כותבת את ההודעה שלך
טבעונות >>
לצפיה ב-'שמתי לב, וההודעה שלי עדיין בתוקף'
שמתי לב, וההודעה שלי עדיין בתוקף
19/10/2011 | 09:44
4
לצפיה ב-' זו נורת אזהרה לחסידי גארי יורופסקי!'
זו נורת אזהרה לחסידי גארי יורופסקי!
18/10/2011 | 10:04
1
15
מהפעם הראשונה שראיתי את ההרצאה שלו "הכי חשובה שתראו בחיים" הבנתי שמדובר בהרצאה רצופה חצאי אמיתות וטענות דמגוגיות. מעולם לא המלצתי לאף אחד לראות את ההרצאה שלו.

ועכשיו כשמסתבר גם שמדובר בבן אדם מגעיל, שהעדיף לרדת עליך, להכנס בך ולדרוך עליך, לקרוא לך "רוצח", "נאצי-של-חיות" ושלל כינויים אחרים, אז אין סיכוי שאמליץ למישהו לראות את ההרצאה "הכי חשובה שתראו בחיים" שלו.

טבעונות >>
לצפיה ב-''
18/10/2011 | 21:29
2
לצפיה ב-'אין בדבריי ביקורת כלפיך'
אין בדבריי ביקורת כלפיך
16/10/2011 | 18:00
8
שלום לך,

אני מכיר את הכתיבה העניינית שלך כאן ונדמה לי שגם במקומות אחרים, ולא התכוונתי להעביר בדבריי ביקורת אישית כלפיך.

פשוט במקרה זה לא הסכמתי אתך שהכתבה נוראית.

אני מסכים אתך שצריך להיזהר מ"בעלי מקצוע", כי גם הם בחלט יכולים להיות מוטים.
אני חושב שצריך לקרוא כל מאמר וכל מחקר בביקורתיות, ולא לקבל את הנאמר כתורה מסיני.
יחד עם זאת, יש להודות בכך שמשאבי הזמן העומדים לרשות כל אחד מאיתנו הם מוגבלים, ובנוסף לכך, לי למשל, אין כלים מקצועיים להבין או לבקר כל מאמר בתחום.

לכן, אינני רץ לנפנף בכתבה ב-YNET כ"הוכחה" לכך שבריא לאכול ביצים ומוצרי חלב. אני בהחלט קורא את הדברים בעירבון מוגבל.
יחד עם זאת, הכתבה הזאת, והמאמרים שהיא מבוססת עליהם, מקוטלגים אצלי אי שם בחלק האחורי של המוח, ובבוא העת אעמת את תוכנם עם כתבות ומחקרים שיתפרסמו בעתיד בנושא.

אגב, אני יכול להעיד שבאופן אישי אני נמנע כבר תקופה די ארוכה מחלב ומ"חלב" סויה.
משקה או "חלב" האורז שבו אני עושה שימוש לאותם צרכים טעים לי ונוח לי, ועל כן הכתבה הזו לא תשנה את בחירתי זו.

בברכה,

אורי.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הכתבה דמגוגית'
הכתבה דמגוגית
16/10/2011 | 12:44
11
אתה רוצה דוגמאות לדמגוגיה שבכתבה ולסילוף ?

הנה בבקשה :
"בו זמנית הוכיחו מאות מחקרים שלחלב ולמוצריו יתרונות מובהקים בשיפור צפיפות העצם ובמניעת אוסטיאופורוזיס ושברים, ומחקרים נוספים הצביעו על תרומה אפשרית למניעת יתר לחץ דם, מחלת לב כלילית, שבץ מוחי, תמותה כללית, סוכרת וירידה במשקל ובמסת השומן"

מחקרים לא הוכיחו שום דבר כזה כל המשפט הזה הוא דמגוגי לחלוטין .
אלו המיתוסים שמנסים לעודד התומכים במוצרי החלב

http://www.ajcn.org/content/89/5/1638S.full

"For example, the Harvard Nurses' Health Study followed >75,000 women for 12 y, and a second prospective study in Sweden followed 60,689 women for 11 y. Both showed no protective effect of increased milk consumption on fracture risk (17, 18). Further, 2 meta-analyses of studies of milk or dairy consumption and fracture risk have shown no reduction in risk with higher intakes of milk, dairy, or total dietary calcium"

"A second, more recent, milk myth needs to be addressed. Since 2003, the dairy industry in some countries has been promoting its products for their ability to help weight control
Four recent reviews or meta-analyses all conclude that neither calcium nor dairy reliably aids in weight loss, with or without caloric restriction (31–34). These conclusions are not surprising given that most cheese is 60–80% of calories from fat, low-fat chocolate milk has the same number of grams of sugar as cola (ounce for ounce), and dairy products are fiber free"
וגם הקשקוש על הסויה הוא מוטה. אם תרצה אביא גם רפרנסים לזה.

תראה ברור לי שבוואי נט יוצאים מלא כתבות מגמתיות אבל מה לעשות שבנושאים כאלו הכתבות האלו מפריעות לנו יותר בעין מהשטויות שהם כותבים בדרך כלל .
טבעונות >>
לצפיה ב-'ומה תגיד על תרופות נגד כולסטרול לבני 8?'
ומה תגיד על תרופות נגד כולסטרול לבני 8?
15/10/2011 | 12:02
2
10
לצפיה ב-'שזה אכן הגזמה'
שזה אכן הגזמה
15/10/2011 | 14:13
1
12
ולא הייתי מביא את Fathead בתור סימוכין לכך שתיאוריית הליפידים שגויה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה לא צריך להביא'
אתה לא צריך להביא
16/10/2011 | 07:31
3
פשוט תקשיב למדענים ולחוקרים שמדברים בסרט על זה שהיא שגויה.
טבעונות >>

הודעות אחרונות

19:49 | 18.11.18 riham2
20:57 | 16.11.18 אקונה מטטה55
01:11 | 16.11.18 dan912
20:57 | 15.11.18 MaWe
08:56 | 29.10.18 BenjiMan
10:40 | 25.10.18 MaWe
12:27 | 22.10.18 orel115
19:16 | 11.10.18 שמרית211
20:30 | 06.10.18 עומראיתמר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ