לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1763617,636 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'ההרצאה של גארי וערכים בוויקפדיה.'
ההרצאה של גארי וערכים בוויקפדיה.
<< ההודעה הנוכחית
30/04/2011 | 15:00
105
215
רבותי - צריך את עזרתכם.

כחלק מההרצאה של גארי הוא משתמש בכמה מונחים מאוד מעניינים שמסתבר שלא קיימים בוויקפדיה העברית.
אני התחלתי לכתוב את http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%90%D7%96%D7...
קזאמורפין, אבל קיימים עוד מגוון ערכים חסרים כמו תאים סומתיים (יצרתי הפניה).

בקיצור - הערכים האלו ריקיים - וניתן "להטות" אותם לטובתנו.
אגב - מאוד מעניין שהם לא היו קיימים עד כה, להמרות שהמילים קיימות - ויש על זה מחקרים בעברית.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מי זה גארי?'
מי זה גארי?
30/04/2011 | 15:03
3
43
יש את זה ביוטיוב או משהו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'הנה '
הנה
30/04/2011 | 16:03
1
38
לצפיה ב-'ראיתי בתגובות שזה היה בפני סטודנטים'
ראיתי בתגובות שזה היה בפני סטודנטים
30/04/2011 | 16:10
39
למה אוניברסיטה מזמינה אותו?
טבעונות >>
לצפיה ב-'תראה מה כתוב מתחת למושג רפת'
תראה מה כתוב מתחת למושג רפת
30/04/2011 | 15:10
2
42
לצפיה ב-'אני בדיוק קורא עכשיו את הספרים'
אני בדיוק קורא עכשיו את הספרים
01/05/2011 | 15:06
1
37
של ק.צטניק על החיים במחנות ההשמדה בתקופת מלחמת העולם השנייה, ויש פסקה בהגדרה של "רפת" שמזכירה לי בדיוק את מה שאני קורא בספר:

"עם היוולדה, מופרדת העגלה מהאם, לצורך מניעת סיבוכים רפואיים שעלולים להגרם כתוצאה מהעברת מחלות דרך החלב. בימים הראשונים, מקבלת העגלה את חלב אימה, אחרי שזה עבר בדיקת איכות. בהמשך, העגלות יעברו תהליכים לצורך התאמתן לחיים ברפת: גדיעת קרניים, סימון באמצעות צריבה של מספר על גופן בכווית קור וטילוף אחת לשנה, הטילוף מתבצע לאחר ההמלטה הראשונה למניעת מחלות רגליים (דומה לפדיקור). עם הגיען לבגרות מינית, יעוברו הפרות בדרך של הזרעה מלאכותית . לאחר ההמלטה תחלב הפרה באופן אינטנסיבי, בין פעמיים לשלוש פעמים ביום, על מנת להגיע לתנובת חלב מקסימלית. ברפתות רובוטיות, פרות עשויות להיחלב אף חמש פעמים ביום. כיום לאחר תהליכים ממושכים של השבחה, כל פרה מייצרת כ-37 ליטרים של חלב מדי יום. פרות שלא מייצרות מספיק חלב כדי לכסות על מחיר הטיפול בהן, במיוחד האבסתן, ישלחו לשחיטה."

אני חושב שכמעט שכל מי שיקרא את הפסקה הזאת יוכל להבין את ההשוואות ואת הדברים הדומים ביחס של הנאצים לאסירים במחנות ההשמדה לבין היחס של הרפתנים לפרות.

גם בספרים מדברים על הפרדה של ילדים מאימותיהם, צריבת מספרים על הגוף, "חיטוא" למניעת מחלות (ממש לא פדיקור...), אונס מספר פעמים ביום (מתואר בספר "בית הבובות") ומי שלא מצליח לעמוד במכסת ייצור או עבודה מסוימת (בדומה לחליבה) סופו להגיע לקרמטוריום (או שחיטה במקרה של הפרות).

ההתעללות אותה התעללות, רק הקורבנות השתנו.
טבעונות >>
לצפיה ב-' הלוואי והסוף יהיה דומה'
הלוואי והסוף יהיה דומה
01/05/2011 | 19:00
11
לצפיה ב-'ההרצאה כמעט מושלמת אם לא כמה שקרים'
ההרצאה כמעט מושלמת אם לא כמה שקרים
30/04/2011 | 17:21
74
50
או אי-דיוקים...

הוא הציע לי לתרגם את הסרט שלו מהתרגום שלכם בעברית, לרוסית, אבל יש בעיה שאני לא שלמם אם חלק ממה שנאמר שם.

אני לא מסכים שבני אדם חיות צמחוניות, זה לא נכון, אנחנו לא טורפים, אבל גם לא חיות צמחוניות כמו פרה.

אנחנו אוכלי-כל אופורטוניסטים, שיכולים להתקיים גם ממזון מהחי וגם מהצומח.

פשוט בגלל המצב כיום, זה ממש קל להיות טבעוני אז אין באמת סיבה לפגוע בחיות, גם אין לכך כל צורך קיומי
טבעונות >>
לצפיה ב-'מקפיץ...'
מקפיץ...
30/04/2011 | 17:55
1
32
זהו יש לי את התרגום והמשימה על כתפיי, אבל אני שוב לא ב 100% שלם עם מה שנאמר שם, אם כי בלי זה - באמת אחד הסרטונים
טבעונות >>
לצפיה ב-'אז תתרגם הכל חוץ מהקטע הזה '
אז תתרגם הכל חוץ מהקטע הזה
30/04/2011 | 18:27
17
לצפיה ב-'מה שאתה אומר לא נכון'
מה שאתה אומר לא נכון
30/04/2011 | 20:23
31
36
בע"ח רבים יכולים לאכול מזון מהחי אם תרמה להם את הטעמים ותרגיל אותם אליהם מילדותם.
כתבת על הפרה.
םפרות אוכלות בשר, מאכילים אותם בבשר, קמח עופות.
איך תסביר את זה ?
יעוד פיזיולוגי לא מצביע על יכולות גופניות לאכול בשר שעבר תהליכי פירוק שונים.
האדם מצליח לאכול בשר בגלל מניפולציות בבשר ולא בגלל שלאדם יש יכולות להתמודד עם הבשר או לטרוף פרה בזכות היכולות הגופניים שלנו.
אתה לא יכול להכמיס לאותה קטגוריה בע"ח אוכלי כל שמשתמשים בגופם בלבד לבע"ח כמו האדם שלא משתמש בגופו כדי להצליח לאכול בשר, לא בצורת הציד ולא באופן הנגיסה (לאחר מניפולציה ב"מזון").

"אוכלי כל" זה תרוץ שהמציאו בני אדם כדי להצדיק את המעשה ולטעון שאנחנו כמו בע"ח אחרים, כמו האריה.
כל מי שתדבר איתו על צמחונות יגיד לך שהאריה מלך הגונגל ומותר לו הכל, כפי שהאדם מלך העולם.

אמנם אני נוטה להסכים ל"אוכלי כל אופורטיוניסטים" כי זה מכסה גם את ההסבר שלי, אבל עליך להכיר בכך שרק בני האדם כאלה ומכאן שלא נכון להשוות אותם לא לטורפים, לא לאוכלי כל ואז מה נשאר ?
כי כל הגיון יצביע שביכולות של הגוף שלנו וציד בעזרת הגוף שלנו (כמו שעושה כל חיה), אנחנו יכולים להיות רק צמחונים.

ושוב, פרות אוכלות בשר, עובדה.
אז הן לא צמחוניות ?
אם אנחנו מסוגלים לעוף השמיים בזכות מטוסים, אז אנחנו סוג של ציפורים ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה לא קשור'
זה לא קשור
30/04/2011 | 21:50
30
23
פשוט אם תלמד על מערכת העיכול של האדם, תבין שאנחנו לא עונים לקרטריון של חייה צמחונית, וגם לא עונים לקרטריון של טורף, כי שוב, האדם הוא אופורטוניסט, המשעמות של זה, שבגוף שבכיבה יש רמת חומציות כזאת, שהוא יכול לאכול גם מהחי וגם מהצומח, הוא יכול לחיות יפה רק מזה או רק מזה.

יש הרבה תרבויות שמקובל לאכול בשר חי, ודגים חיים אפילו אצלנו מקובל לאכול, נכון שבד"כ מטבלים את האוכל כדי שיהיה טעים יותר, אבל בגדול אפשר לאכול עגל גם בלי, מראים את זה לא פעם בתוכניות בישול קרניבוריות גם.

אצל הרוסים למשל,חלק מאוד אוהבים לאכול בשר קצוץ חי, אני אישית הכרתי בן-אדם כזה, לא יצא לי לנסות בעצמי, כי זה לא באמת טעים...

יש גם אנשים שמאוד אוהבים ביצים לא מבושלות, תאמת אכלתי פעם - לא זוכר שזה היה מגעיל, נראה לי דוקוא הטעם היה סביר.

זה גם כמו שתיקח גוש סייטן בלי טיבול, ולתאכל אותו כמו שהוא, זה לא טעים, אבל אם היית רגיל לאכול אותו כך, או שלא הייתה לך ברירה, היית אוכל את זה כמו גדול...

------

בני האדם הם לא טורפים אולטימטיביים, בהחלט אין להם את הקלים לכך, במיוחד לנקבות.

אבל בהחלט בלי שום קלים, אפשר לאכול שאריות של חיות מתות, לגנוב ביצים מקן של ציפור, או אפילו אם יתמזל המזל לטפוס איזו חייה לא גדולה מדי בידיים ולאכול...

אם זו הייתה הדרך שלך להתקיים, אז בהחלט אפשרי לטפוס בידיים כל מיני חיות.

-----
טבעונות >>
לצפיה ב-'לגבי הבשר החי שלא באמת טעים,'
לגבי הבשר החי שלא באמת טעים,
30/04/2011 | 21:56
25
זו טעות להגיד את זה, כי לא באמת טעמתי, יש אנשים שאוהבים, זה מתעכל יופי טופי , באמת
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם זה לא נכון'
גם זה לא נכון
30/04/2011 | 22:52
28
23
למה אתה כותב דברים כאלה על מערכת העיכול ?
מה למשל ?

כי אני יכול לכתוב לך דברים דומים או מצויינים עוד יותר על כל מה שתטען.
אתה לא בא נקי.
אתה בא עם מוסכמות שאמרו לנו לחשוב אותם מילדותנו.
אתה לא בא נקי.
בא נקי.

נה דוגמא, כי אתה אוהב להשוות לבע"ח אחרים ולקחת הגדרות מעולם החי, להשליך הגדרות של בע"ח על האדם.
אז הנה, התוספתן, רק לבע"ח צמחונים יש אותו, לנו יש.
אז אתה מתעניין ביעוד של הגוף שלנו, התוספתן מעיד על צמחונות במקור, ומה קרה מאז ?
אולי אפיגנטיקה, אולי אבולוציה ואולי חלק שמרבית תפקידו הפכה למיותרת עם השנים, בגלל הבישול, ריכוך המזון ומניפולציה שלו מאז שהיינו יצור קדמון וחיה ככל החיות.

אתה בכלל לא יכול להכליל בני אדם עם טורפים או עם אוכלי כל.
אמרו לנו לחשוב כך, שיקרו לנו.
טורפים ואוכלי כל עושים את זה בזכות הגוף שלהם.
אתה לא יכול לטעון שאתה משווה כפי שנח לך מבלי להתחשב בפיזיולוגיה בלבד (ללא כלים, ללא אש, כי אז אתה לא בא נקי).
אם אתה בוחר בזה, אזד הנה שוב, התוספתן, כך שגם לשיטתך (שיטת רוב העולם שחי בשקר), אנחנו צמחונים ולו רק לפי התוספתן בלבד.

זה לא נכון שחומציות הקיבה מספיקה לאכילה מהחי.
אני לא מערער על זה שזה אפשרי, בעיקר במקומות קרים, היכן שהחיידקים לא מתרבים כל כך.
אבל בכ"ז, אפילו אם תשווה לאוכלי כל או לטורפים, חומציות הקיבה שלנו נמוכה, לא מסוגלת לחסל אותה כמות של חיידקים ולבצע את אותו הפירוק.
גם אם זה יתכן במקומות מסויימים בעולם, או עם חומצת לימון על הבשר וכו'. זה לא אומר שכל אדם יכול לחיות כך ולמעשה תזונה כזו של בשר נא תמית כל אדם ממוצע אם זו תהיה תזונתו הקבועה.
כמות החיידקים, חומציות שאינה גבוהה וכו'.
כך שזה כמו לטעון שהיעוד של בני אדם זה למות.

אתה לא בא נקי.
בשר טחון הוא טחון, זה לא כמו לאכול ביס מחיה בעודה נושמת או אפילו כשהיא מתה.
כלים, שימוש בכלים.
בא נקי.
וגם אז, תזונה כזו כקבועה תמית אדם ממוצע, בישראל החמה למשל, כמות החיידקים וכו'.

עם דגים זה יותר גרוע, יש טפילים בדגים שיכולים להרוג מידית.
מה תענה ? על האינוק ?
ומה יהיה ההסבר לתוחלת החיים שלהם ?
זה נקרא הפרדוקס האסקימואי, המון אומגה 3 ועדיין תוחלת חיים קצרה.

תוכניות בישול.
באת נקי ?
שמת לב לשימוש בחומצות ותבלינים, במכשירי חשמל לטחינה וכו' ?
אפילו חומצת לימון.

לתפוס חיות קטנות זה גם להצליח לאכול אותן ? ללא אש, ללא כלים ?

אתה כותב על חוסר ברירות.
חוסר ברירות לא מצביעות על התזונה האופטימלית שמיועדת ליצור חי כלשהו.
חוסר ברירות זה כשאין לך אפשרויות אלא לשרוד.
למה שבני אדם יבחרו בזה כשהם יכולים לאכול מהצומח ?
כי בעבר היו זמנים קשים, עידני קרח וכו'.

ולא התייחסת לשאלה על הפרה או על התעופה בשמיים.
באותו ההגיון של השקרים שהאכילו אותנו, אלה שהצגת, אנחנו גם סוג של ציפור ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'שוב זה וויכוח סתמי'
שוב זה וויכוח סתמי
30/04/2011 | 23:00
27
18
זה לא באמת משנה מה אני יגיד לך, ומה אתה תגיד לי.

אותי מעניינים הוכחות - דהיינו מחקרים שמוכחים את היותו של האדם חיה צמחונית, אני לא מכיר, כנס ל pub med ותמצא...

אפשר לדבר על אורך המעיים עד מחר, מה ההשכלה שלך בנושא? שלי - כלום, לא מבין בזה כלום, רק מה שראתי לאורך השנים במחקרים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
30/04/2011 | 23:22
9
19
כי אתה בא וטוען עכשיו בדיוק את מה שאמרתי קודם.
אתה טוען שאמרו לך לחשוב כך.

מה ההוכחות שהאדם חיה שצריכה בשר ?

גם אם נניח שאין הוכחות לכאן או לכאן, גם אז, גם זה יהיה נימוק לדברי.
כי אז תאלץ להסכים שאין הוכחות לכך שבני אדם מיועדים לאכול בשר.

כי, איזה הוכחות מצאת שכן ?
לא מצאת, גם לא ב PUB MED.
לא מצאת.
אני בטוח כי אני חפשתי חצי שנה של קריאות מגוונות לפני שנים.

השאלה על ההשכלה לא ממש רלוונטית (למרות שיש לי השכלה בנושא, אבל אני מערער על הכל, לא מאמין לשום דבר, בודק הכל), כי ההשכלה היא בדיוק אחד מהשקרים שמפיצים בציבור.
אתה חושב שמי שלמד על פיזיולוגיה למד את האמת ?
לימודי הביולוגיה למינהם הוא בעולמם של אוכלי בשר.
אם תפריד תהליכים ביולוגים מתזונה, אתה תקבל תורה נקיה יותר, אם תחבר את  יאלה אז חיברת ביולוגיה לתזונה הממוצעת בציבור, עם בשר, וזה מה שמלמדים.
היכן החלבון ? בבשר.
היכן הברזל ? בבשר.
היכן הסידן ? בחלב.
היכן ה B12 ? בחי.

הנה דוגמא לשני שקרים, בינתיים.
מהיכן הפרה משיגה סידן אם היא אוכלת רק צומח ? מהצומח ? אז רגע, יש סידן בצומח ? (ואגב, הסידן בחלב הוא גם מתוסף סידן, כי חלב מבריח סידן מהעצמות, חומציות הקיבה, אם תרצה הוכחות מדעיות אז יש) ומהיכן הפרה השיגה ברזל ? גם מהצומח ? אני בשוק.
ו B12 ? א. בתעשיות מקבלים תוסף, ב. אן הוכחות מדעיות שבע"ח שמיצרים B12 מצליחים לספוג את זה, גם בני אדם מיצרים B12 בגוף ולא סופגים. ג. יש B12 בטבע, על הקרקע ודבוק לצמחים, חיצונית, הכל כתוצאה מצואת בע"ח שחילחלה לקרקע במשך שנים על גבי שנים, וזה המקור הטבעי ל B12, גם אצל בע"ח, זה המקור.
גם האדם הקדמון אכל מהקרקע ואפילו היום תוכל לראות שבהודו, היכן שהם פחות הייגנים, לא חסר להם B12 גם כצמחונים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'למה שאני יגיד לך שבן-אדם זו חייה שצריכה בשר'
למה שאני יגיד לך שבן-אדם זו חייה שצריכה בשר
30/04/2011 | 23:38
8
21
האם בן אדם יכול להפיק תועל תזונתית מבשר - בהחלט כן, האם אפשר להסתד בלעדיו, בהחלט כן.

אתה מנסה להוכיח לי למה אפשר לחיות כצמחוני או טבעוני, באמת שאין צורך.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אז זו שאלה על תועלתנות ?'
אז זו שאלה על תועלתנות ?
30/04/2011 | 23:44
7
82
כי אז אתה מציג כאן טענה חדשה.
תועלתנות = כי זה אפשרי ומשתלם.

האם אתה חושב שתועלתנות זו סיבה מספקת ?

ואיך תועלתנות מסתדרת לך עם כך שבשר מקצר לבני אדם את החיים ומביא להם מחלות ? זה יעיל לאדם למות ?
למה אתה כותב "בהחלט כן" ?
כתבת שיעיל לאדם לקצר את חייו ולהביא לעצמו מחלות כי כתבת שזה יעיל לו, הגורם לכך.

איך זה מסתדר עם מה שאתה יודע על צמחונות ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה משכנע אותי לא לאכול בשר? '
אתה משכנע אותי לא לאכול בשר?
01/05/2011 | 15:13
6
14
תמצא איזה "קרניבור"(שם מפגר אגב, אבל נשתנש בשפתכם) ותספר לו את זה, מה אני קשור?

ואגב, בשר לא מקצר לבני האדם את החיים... לפחות אין כל הוכחה מדעית לכך. לפי המחקרים, כאשר לוקחים עורך חיים שקול(ספורט עישון וכו'), אין כל הבדל בשנים שחיים צמחונים/טבעונים או אנשים שאוכלים מהחי.

טבעונות >>
לצפיה ב-'רגע, רגע, דווקא מדעית יש לזה "הוכחות"'
רגע, רגע, דווקא מדעית יש לזה "הוכחות"
01/05/2011 | 16:35
5
12
היו לזה קישורים בעבר.
כל שעליך לחפש הוא תוחלת חיים טבעונים, אני לא סבור שחפשת.
היו על כך עשרות דיונים בעבר.

וכמובן, זו טענה עם הטעיה בתוכה, כי זה לא נכון לקחת עורך חיים שקול, הנכון הוא לקחת עורך חיים קיים, ממוצע וכאן יש לטבעונות יתרון כשהיא אחראית.
טוב, גם זו יכולה להיות הטעיה אם תחזיר לי ותטען שלא כל הטבעונים והצמחונים עוסקים בשיקולי תזונה מאוזנת ומגוונת.
אני מודה בכך מראש.

בכל אופן, טבעוני ספורטאי מול קרניבור ספורטאי (כששניהם אוכלים נכון לתפיסתם), לטבעוני יהיה יתרון, אולי גם בספורט עצמו.
אין מה לעשות, כולסטרול למשל סותם עורקים במוקדם או במאוחר, עד איזה גיל יכול קרניבור להמשיך לפצות ע"י ספורט ?
לדעתי, תקן אותי, אתה בא ובודק נקודת זמן, גיל מסויים ובריאות באותו הרגע, אבל אם תחשוב על עורך חיים וגם על אורך חיים ותפקוד (שעות שינה, שעות פעילות, עירנות, תפקוד וכו').
אאני די בטוח שלמרות שכתבת שיש מחקר על "ערך שקול", אני די בטוח שאין כזה.
הלוואי שזה נכון מה שכתבת, אני מאוד הייתי רוצה לקרא כזה.
בסה"כ זו הוכחה די טובה גם להראות שהבריאות בעודה נשארת, לסקפטים.
הלוואי ותציג מחקר כזה.

טבעונות >>
לצפיה ב-'פעם הייתי בדיוק כמוך'
פעם הייתי בדיוק כמוך
01/05/2011 | 17:00
11
וחשבתי בדיוק כמוך, אבל למזלי הייתה חבורה של אנטי-טבעונית, בראשם ביולוג, שהכניס לי חזק על כל מה שאתה אומר לי עכשיו ובזמנו אני הייתי אומר, גם על החיות הצמחוניות וגם על כל הדברים האלה...

עברתי את כל זה, אולי יתמזל מזלך ותיתקל במישהו שיהיה מוכן ימים על גבי ימים להביא לך הוכחו ומחקרים כמו שעשו בשבילי...

לי אין לא זמן, ולא כוח לזה, אבל אני מאוד משתדל לא לזרוק סתם דברים באוויר.

טבעונות >>
לצפיה ב-'אם בזמנו יהיה לך כוח'
אם בזמנו יהיה לך כוח
01/05/2011 | 17:17
3
13
וויכוח שלי עם מישהו משנת 2007, מפגיזים אחד לשני מחקרים , הטעות שלי הייתה בחירת מילה לא נכונה...

בשפה העברית יש מושג הנראה אוכל בריא...

ברוסית זה נשמע כמו "מועיל", כלומר שאת ה יכול לקבל חומרים מזינים ממנו... אז כל הוויכוח סופו כישלון מצידי, כי בהחלט יש בבשר חלבון, ברזל ועוד כל מני חומרים, שבהחלט הגוף משתמש בהם, לכן הוא "מועיל" , אבל ההגדרה של אוכל בריא שונה , וזהו מושג יחסי...

אבל בכל מקרה אם יהיה לך כוח

http://vito.borda.ru/?1-1-0-00000428-000-0-0

http://vito.borda.ru/?1-1-0-00000431-000-0-0

http://vito.borda.ru/?1-1-0-00000432-000-0-0

סה"כ יותר של 10 עמודים, עם מאות מחקרים, ביני לבין L2M שבגדול עוסק בחקר הסרטן במקצועו אם אני זוכר נכון... (כן צעיר מצידי להתווכח עם מדענים, אבל זה היה לפני 4 שנים, אז אני סולח לעצמי =-) )

ברור שלא תבין רוסית אבל אתה יכול לראות את המחקרים, וגם להשתמש בתרגום של גוגל

טבעונות >>
לצפיה ב-'לא יהיה לי כח, אבל אתה יכול להביא קטע רלוונטי'
לא יהיה לי כח, אבל אתה יכול להביא קטע רלוונטי
01/05/2011 | 21:50
2
14
כפי שמקובל.

חוץ מזה, כצמחוני כדאי שתדע דברים.
זה שמשהו קיים במזון זה לא אומר שזה יספג אצלך ובטח שלא בכמות שהייתה בו בהתחלה.
לכן זה גם לא יעיל, אם לא הבנת.

כמובן שכאילוץ אין ברירה ואז אוכלים את זה, כי כך זה התחיל, אכילת בשר כאופורטיוניזם.
הסכמת על זה בהתחלה ופתאום לא ?

למה אתה בכלל צמחוני אם אלה התפיסות שלך ?
אתה חושב בטח שאתה שליח האמת ורק אתה יודע אותה כי מישהו הציג מחקר (מחקר שאתה לא מסוגל להביא) אבל באותה נשימה אתה בוחר להתעלם ממחקרים אחרים, למה ?
מהיכן אתה יודע איזה מחקר (נגיד ויש לך מידע נכון) הוא הנכון ?
יותר חשוב, למה אתה צמחוני אם יש לך מחקרים שאתה מאמין להם ולפיהם אתה לא אמור להיות צמחוני ? למה אתה צמחוני ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה נסגר איתך?'
מה נסגר איתך?
01/05/2011 | 21:57
1
14
אני מתחיל לחשוב לכיוון הפרעה נפשית קשה...

לא אמרתי אפילו מילה אחת נגד צמחונות או טבעונות, ולא הבאתי אפילו מחקר אחד שאומר שלהיות צמחוני או טבעוני זה רע.

מתי תבין שה לא באמת חשוב אם אתה כמו פרה, או אם אתה כמו אריה מבחינה גופנית (אגב סתכל במראה אתה לא זה ולא זה)
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן כתבת נגד'
כן כתבת נגד
01/05/2011 | 22:27
15
אמרת שיותר יעיל לאכול בשר.
כתבת שלפי מחקרים שקראת האדם אוכל כל, לא צמחוני, ולא הגבת לטענה שלי לגבי השוני.
טענת שגארי שקרן.

לא גיבת שום דבר ממה שטענת.

מתי תבין שזה בדיוק מה שחשוב, אם אנחנו כמו פרה או כל חיה צמחונית אחרת שגופה מיועד לאכילת צומח, כי הגוף לא מיועד לתלות טכנולוגית (שזה בדיוק מה שאתה טוען).
זה חשוב כי נכון לכרגע לא ברור למה בחרת בצמחונות (אלא אם ענית על כך בהמשך) אם את באמת מאמין לטענות שלך.
בעיה נפשית זה כשאתה מאמין למה שאתה כותב על בשר ועדיין בוחר שאתה בעצמך טוען נגדו, נגד היעילות והיתרון.

אתה כן מציג פה טענות נגד ומספר לנו על שיחה שהייתה לך עם מדען כשאתה האמנת לו ואתה גם מצפה שנלך אחריך רק על סמך מילה שלך ?
לי זה נשמע הזוי, לא יציב אפילו.

כאמור, כל המחקרים שלך וכל הנסיינים והמדענים, כולם לא שווים כלום אם הם לא מסוגלים לענות לשאלת ההגיון הפשוט שהצגתי.
למה אנחנו אוכלי כל אם אנחנו לא מבצעים אכילת כל כפי שבע"ח אלה מבצעים, למה ?
מה אתה בורח ומתחמק, לא עונה לשאלת הגיון פשוט.
מה שווה כל המדע (השיקרי) הזה אם אני סותר את כולו ע,י טענה כל כך בסיסית ופשוטה ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'אגב, הרגע קראת להתנגדויות שלך "סתמי"'
אגב, הרגע קראת להתנגדויות שלך "סתמי"
30/04/2011 | 23:27
16
20
כי מכאן יוצא שההתנגדויות שלך למה שגארי אמר הן סתמיות.
אין גם לך הוכחות שאנחנו אוכלי כל אופורטיוניסטים או אוכלי כל בכלל.
אתה לא בא נקי, אתה אומר "שקרים" כי ככה אמרו לנו לחשוב מילדותנו, אבל כאמור, הגיון פשוט יראה לך שאנחנו גם לא אוכלי כל (אופורטיוניזם הוא אילוץ, לא יעוד) כפי שכבר הסברתי, שימוש בכלים, אש, תבלינים וחומצות. אוכלי כל לא עושים את זה.

הטענה שאנחנו אוכלי כל בזכות כלים וטכנולוגיה היא בדיוק אותה הטענה שתביא אותך למסקנה שאנחנו סוג של ציפור בזכות התעופה, כלים מוטכנולוגיה.
למה אתה לא טוען שאנחנו סוג של ציפור ? למה אוכלי כל כן ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'תראה, יש מה שמלמדים באוניברסיטה'
תראה, יש מה שמלמדים באוניברסיטה
30/04/2011 | 23:43
15
14

אתה יכול לחשוב שאתה פרה ויש לך 4 כיבות עד מחר, (נכניס לך גם קצת מילים לפה), פעם אחרונה שבדקתי יש לי רק אחת...

אולי לך יש יותר אני לא יודע...

אבל משום מה אני גם לא כמו טורף.... מוזררררר, כנראה אני משהו באמצע??? למה זה כל כך לא הגיוני שהאדם נמצא איפשהו בין האריה לפרה, למה להיות קיצוני? למה להגיד או פרה או אריה או כלום?

קיצר נגמר הוויכוח , לילה טוב, משאיר לך את המילה האחרונה

טבעונות >>
לצפיה ב-'כי אז אנחנו סוג אחר'
כי אז אנחנו סוג אחר
30/04/2011 | 23:50
3
14
משהו שאתה לא יכול להשוות לשום בע"ח.
אז למה לקחת מבע"ח את ההגדרות ולנסות להלביש אותן עלינו ?
אנחנו סוג אחר.
אבל איזה ?

לפי הפיזיולוגיה והיכולות של הגוף שלנו בלבד (קריטריון בסיסי בו השתמשנו להגדרת סוגי בע"ח), איך תגדיר אותנו ?
יש אפשרות אחרת חוץ מחיה צמחונית ?

אתה לא יכול להציג קריטריונים להגדרה רק על בע"ח ועל האדם לשנות קריטריונים כדי לחפש הגדרה.
לפי הקריטריונים שהשתמשת בהם להגדרת בע"ח, יכולות פיזיולוגיות של הגוף בלבד, לפי זה (ששום מדע לא יסתור, שום הגיון אמת לא יסתור) אנחנו גם חיה צמחונית, אין אופציה אחרת.
כך שגארי צדק.
טבעונות >>
לצפיה ב-'דווקא לפי מה שאתה אומר, גארי לא צודק'
דווקא לפי מה שאתה אומר, גארי לא צודק
30/04/2011 | 23:59
2
13
כמו שאמרת
אז למה לקחת מבע"ח את ההגדרות ולנסות להלביש אותן עלינו ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'כי שיקרו לנו ואנחנו לא אוכלי בשר'
כי שיקרו לנו ואנחנו לא אוכלי בשר
01/05/2011 | 00:17
1
11
אז איך תסביר את זה לאנשים ? תמציא מילה שהם לא מכירים על סוג של בע"ח שלא מוגדר ?

אתה טועה, מכל הגדרות התזונה שקיימות, פיזיולוגית לפי היכולות התזונתיות של הגוף בלבד (כפי שגם הוגדרו כל שאר בע"ח), אנחנו חיה צמחונית, מתאימים להגדרה.

השאלה "אז למה לקחת מבע"ח את ההגדרות ולנסות להלביש אותן עלינו ?" הייתה מנחה, לא קביעה.
הרעיון הוא לבחון אותה בהגינות.
אם אנחנו מגדירים יכולות של בע"ח לפי הגוף שלהם בלבד אז גם את האדם צריך לבחון כך.
ואז אנחנו צמחונים וגארי לא שיקר.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תיקון : ואנחנו לא אוכלי *כל'
תיקון : ואנחנו לא אוכלי *כל
01/05/2011 | 00:19
9
לצפיה ב-'ומה 4 קיבות ? איך זה יוצר הבדל ?'
ומה 4 קיבות ? איך זה יוצר הבדל ?
30/04/2011 | 23:59
17
כאילו, למה דווקא פרה ? חסרות לך חיות צמחוניות אחרות להשוואה ?

חוץ מזה, כאמור, טענת נגד, בגלל 4 קיבות פרה מצליחה לאכול בשר למרות שהיא צמחונית.
זו טענה בעלת אותו משקל כשלך.
לך אין 4 קיבות אז אתה צמחוני והפרה שאוכלת בשר לא ?!

מבין ?
מה שמלמדים....
שקרים.
תראה את סיפרי הילדים, כובשים אומות חלשות עוד בילדות, זה מה שמלמדים, רודנות.
זה החינוך של הילדים.
תראה אפילו את החגים שלנו, הכל מלחמות וחגיגות בעקבות מלחמה ואלימות.
תראה את פורים, מרגילים את הילדים לכלי נשק.
לא נערער על איך שגידו אותנו ?
מה הסיכוי שבכלל יש אנשים טובים בעולם ?
אני בטוח שגם טבעונים לא כולם טהורי מידות ומי שיכול להרוויח המון כסף לא יגיד, "וואלה, יש עניים בעולם אז אני רוצה להרוויח פחות כי זה מוסרי יותר, השיוויון".
אז איך נגדיר את האנושות מלבד חרא אחד גדול ואלים מלידה (זו הגדרה מדעית, כך החלטתי)?
אבל לפחות באו ולא נפגע ביודעין ובמכוון בבע"ח.

אז תתרגם את גארי, הוא לא שיקר, הוא תאר בדיוק את התמונה הגדולה והתמונה הגדולה היא זו שחשובה.
בשורה התחתונה, 2011, מה שרלוונטי היא הטבעונות כיום והיותו של האדם חי צמחונית כיום, כי זה מציאותי ואפשרי, אבל רק אם רוצים להפסיק לרצוח, וזה מה שחשוב, התמונה הגדולה.
תתרגם אותו מילה במילה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'לרוב בע"ח הצמחוניים אין 4 קיבות'
לרוב בע"ח הצמחוניים אין 4 קיבות
01/05/2011 | 04:33
6
לצפיה ב-'יש לנו מערכת קיבה כמו של חזיר לא?'
יש לנו מערכת קיבה כמו של חזיר לא?
01/05/2011 | 15:05
8
16
וע''פ כמה שידוע לי...אני לא בטוחה חזיר אוכל צמחים וכאלה...
טבעונות >>
לצפיה ב-'דווקא חזיר הוא אוכל כל קלאסי'
דווקא חזיר הוא אוכל כל קלאסי
01/05/2011 | 15:14
7
8
לצפיה ב-'תכלס במלך האריות הוא אוכל חרקים...'
תכלס במלך האריות הוא אוכל חרקים...
01/05/2011 | 15:34
1
14
אההה חזיר בר אוכל גם בשר אבל כנ''ל גם חזיר בית שממה שהבנתי ממנו עושים השתלות של תאי אינסולין או משהו כזה....
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני מנחש שחזירים לא מבשלים, שלכן הוא מתאים'
אני מנחש שחזירים לא מבשלים, שלכן הוא מתאים
01/05/2011 | 16:31
4
7
להגדרה של אוכל כל.
בניגוד לבני אדם שלא מבצעים את מה שהחזיר מבצע.

הסנגוריה נחה.

חוץ מזה, מלך האריות זה אחלה מחקר.
מלמדים את זה ועוד, בגיל צעיר...
טבעונות >>
לצפיה ב-'רוצה להכנס להגדרות?'
רוצה להכנס להגדרות?
01/05/2011 | 17:38
3
10
http://dictionary.reference.com/browse/omnivorous

eating both animal and plant foods.

בני אדם עומדים במבחן ההגדרה, נקודה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן, בעולם של פושעים שהמציאו את ההגדרות'
כן, בעולם של פושעים שהמציאו את ההגדרות
01/05/2011 | 21:32
2
7
אבל בעולם של מוסר והגיון, לא.

והסברתי לך את ההגיון.
העובדות פשוטות, אתה לא מסוגל לסתור את מה שכתבתי.
אז תעשה בדק בית על איך אכלת את כל השקרים והאמנת להכל.

העובדה היא פשוטה, אתה לא מסוגל לסתור את מה שכתבתי.
אוכלי כל מוגדרים כך בזכות היכולות של הגוף שלהם בלבד.
כמו שיש מחקר מוטה כך יש הגדרות מוטות וכן, כל העולם טועה.

ולמה בחרת להיות שונה מרוב העולם ? למה אתה צמחוני אם אתה מאמין למה שאתה כותב ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'כי לא צריך להאמין שהאדם הוא פרה להיות טבעוני'
כי לא צריך להאמין שהאדם הוא פרה להיות טבעוני
01/05/2011 | 21:52
1
7
לצפיה ב-'אבל לתפיסתך ראוי להאמין שהאדם מיועד לבשר'
אבל לתפיסתך ראוי להאמין שהאדם מיועד לבשר
01/05/2011 | 22:29
11
כלומר גם לבשר ואז נראה לך שטבעונות היא הדבר הנכון ?
היכן היציבות ?

אם אתה אוכל כל, אז תגיד לי, כשאתה בארוע, בחתונה, מה מונע ממך לאכול בשר ?
לא תרמת למותם של יותר בע"ח כך שהמניע המוסרי מחוץ לתמונה.
ואתה הרי אוכל כל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אתה יכול לא להסכים, זה לא הופך את דבריו לשקר'
אתה יכול לא להסכים, זה לא הופך את דבריו לשקר
30/04/2011 | 21:32
35
21
שקר זה כאשר אתה מודע לכך שהדברים שאתה אומר הם לא נכונים. אם יש ספק, עדיף לא לקרוא לבן אדם שקרן.
מעבר לזה, אין שום קונצנזוס במדע לגבי מה נועדנו לאכול. טיעונים שאני שמעתי לגבי היות האדם צמחוני נשמעו לי מאוד הגיוניים, ולא הייתי ממהרת לקרוא להם שקרים רק כי אתה לא מסכים איתם. קצת צניעות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'טוב נו, יכול להיות שהוא פשוט לא יודע את העובד'
טוב נו, יכול להיות שהוא פשוט לא יודע את העובד
30/04/2011 | 21:40
34
16
העובדות, אבל כשאתה מגיע לאוניברסיטה, צריך לעשות שיעורי בית!
טבעונות >>
לצפיה ב-'שוב, יש ויכוח. קח בחשבון שאולי אתה זה שטועה.'
שוב, יש ויכוח. קח בחשבון שאולי אתה זה שטועה.
30/04/2011 | 21:42
33
9
לצפיה ב-'אני כלום ואף אחד, אני לא יכול להיות צודק או ט'
אני כלום ואף אחד, אני לא יכול להיות צודק או ט
30/04/2011 | 21:53
14
12
או טועה.

אני מאמין רק בדבר אחד - למחקרים, מבחינתי זו תורה מסיני.

ולהגיד לך מה המחקרים אומרים כנראה לא צריך...

---

איש באמונתו יחייה נאמר, אבל האמת היא שזה נאמר על צדיקים. צדיק באמונתו יחייה, לא איש.

צדיק - כלומר בעל מקצוע - מדען, מומחה לביאולוגיה, יכול לחיות באמונתו כי יש לו את הידע לשפוט ולהבין.

איש- שיקשיב לצדיקים, כי מה הוא כבר מבין באמונה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
30/04/2011 | 21:54
10
מה הוא כבר מבין בתורה יחסית לצדיקים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מה שהגברת מנסה להסביר לך'
מה שהגברת מנסה להסביר לך
30/04/2011 | 22:33
11
14
זה שיש מחקרים לפה ולפה. צריך לקחת בחשבון גם שמחקרים עלולים להיות מוטים לכל כיוון, אז לא כדאי לקחת אותם אוטומטית כתורה מסיני. צריך לראות מי המממן של המחקרים ומה הקשרים של החוקר לכל מיני מקומות. מעבר לזה צריך לראות מה היקף המחקר ועל איזה מידע נשענו בו.
מומחים לא רק מגלים דברים חדשים, הם גם נשענים על מידע ישן. צריך להיות ביקורתי גם כלפי זה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אין מחקרים שמעלים את היותו של האדם אוכל-כל'
אין מחקרים שמעלים את היותו של האדם אוכל-כל
30/04/2011 | 22:53
10
13
דעות שונות יש אינסוף, אבל כשאין אפילו לא מחקר אחד שתומך בנושא, אז על מה יש להתווכח?

זה מדע מול אמונה, אין פה מנצחים, והיו מקרים בהם האמונה ניצחה =-)
טבעונות >>
לצפיה ב-'הטענה שלך היא שאין מחקרים כאלו בכלל? באמת?'
הטענה שלך היא שאין מחקרים כאלו בכלל? באמת?
30/04/2011 | 22:56
9
15
לצפיה ב-'מעולם לא ראיתי מחקר שמעלה את האפשרות'
מעולם לא ראיתי מחקר שמעלה את האפשרות
30/04/2011 | 23:01
8
12
שהאדם הוא חייה צמחונית.
בבקשה יש אתר Pub med
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

מוזמנים למצוא.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ואם אין כתב עת מדעי שמעלה את האפשרות'
ואם אין כתב עת מדעי שמעלה את האפשרות
30/04/2011 | 23:04
7
13
זה אומר שמבחינת המדע, אין וויכוח.

ועל אמונה לא מתווכחים.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יש לי רעיון בשבילך מר מדעני'
יש לי רעיון בשבילך מר מדעני
30/04/2011 | 23:54
6
17
אני לא חברה של גוגל וממש אין לי כוונה לבזבז שעות בחיפוש מחקרים.
הנה הפרופיל של מר יורופסקי בפייסבוק, אתה מוזמן לשאול אותו מאיפה המקורות שלו. http://www.facebook.com/profile.php?id=10000202919...
דבר נוסף שאני חייבת לציין, בתור מישהו שסוגד למחקרים ולמדענים אתה לא ממש עוקב אחרי הלוגיקה. עצה לי אליך - פתח קצת ביקורתיות. רק תסתכל על התדירות בה מחקרים חדשים סותרים את אלו שיצאו שבוע לפניהם.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני לא סוגד לכלום, פשוט ב 12 בלילה כבר אין לי'
אני לא סוגד לכלום, פשוט ב 12 בלילה כבר אין לי
01/05/2011 | 00:01
3
14
כוח, אולי בגלל מחסור בחומצות אמינו הדלק נגמר מוקדם מדי =-)

אבל בהחלט שווה לשאול... לדעתי הוא נכנס לתחומים שלא כדאי להכנס... אם הוא היה בה מרצה לסטודנטים לביולוגיה, היו נכנסים בו חזק.
טבעונות >>
לצפיה ב-'סעמק, השעון שלי מאחר בשעה, חשבתי '
סעמק, השעון שלי מאחר בשעה, חשבתי
01/05/2011 | 00:13
17
שעכשיו 11.
יש לו מלא הרצאות, לך תדע אם הוא הרצה לביולוגים. אתה אומר שלא כדאי להיכנס ע"ס מה שאתה יודע. יש מצב שהוא יודע אחרת.
לילה טוב
טבעונות >>
לצפיה ב-'ל dckur - אם בכת עת מדעי חשקת'
ל dckur - אם בכת עת מדעי חשקת
01/05/2011 | 00:13
1
11
במקרה בחור נחמד בשם ד"ר וויליאם רוברטס עורך כתב העת הקאדיולוגי האמריקאי ופרופסור מרצה באוניברסיטת ביילור אמר:

"Human beings are not natural carnivores. When we kill animals to eat them, they end up killing us because their flesh—which contains cholesterol and saturated fat—was never intended for human beings who are natural herbivores."

קראתי את הקישור שצירפת פה על humans are omnivores, אני ממליץ שתקרא אותו בפועל עד הסוף ותגיד לי... מה לא מסתדר שם ;)

(לא מספיק רק למצוא את המידע, צריך לקרוא אותו)

חוצמזה אני שמח שיש אנשים כמוך שמשתמשים בשכל שלהם, אני מעדיף אלף כמוך על טבעוני פנאטי אחד :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'פרו טבעונות בעולם המדע - לינקים נוספים'
פרו טבעונות בעולם המדע - לינקים נוספים
01/05/2011 | 00:57
25
מאת אתר הפרוייקט The Cancer project
http://www.cancerproject.org/diet_cancer/facts/fac...
אוגדן מחקרים העובדים על קשרי הגומלין הקליניים בין תזונה לתופעות סרטניות וגורמים מסרטנים (שלב ב' או בלועזית שלב G2 במיטוסיס תא מסרטן - אם אתה מכיר) יש גם אזכורים לסרטון בתאים א-סומטיים (מרתק אם אתה בעניין של תחום מחקרי חדשדש)

מאתר אגודת הרופאים לרפואה אחראית - כתבה אודות קשר בין ארתריטיס לתזןונה מן החי, תופעות וקשרי גומלין
http://pcrm.org/health/prevmed/arthritis.html
רשימת הבבליאוגרפיה המחקרית רשומה מטה, מתוכה תמצא את פרופ סקולדסטם הידוע, ד"ר ניל ברנרד, פרופ מקדוגל (וכמו כלבי נחיה - שמם הולך לפניהם)

ציטוט מתוך ה New England Journal of Medicine היוקרתי - בפיקוח מחקרי של, איך לא - ניל ברנרד
"Neal Barnard, M.D., PCRM president, was lead author on the first PCRM study the article refers to. The study, published in Diabetes Care in 2006, found that participants on a vegan diet experienced significantly greater reductions in A1c (a measure of blood sugar levels over a prolonged period), weight, body mass index, waist circumference, and LDL (“bad”) cholesterol."

וכאן ניל ברנרד מגיב על כתבה עוקבת מחקר ביזמה מאוני' וושינגטון על קשר קליני-תזונתי בין רכיבים מן החי לסכרת סוג 2.
http://pcrm.org/news/release081003.html

עוד על מחקרים קליניים והקשר הקליני-תזונתי, חלקם נשענים ונתמכים במחקרים אימיונוגלוביניים ביוסנטתיים (עוד תחום מחקרי שקצת קשה לעורר עליו מחלוקת....)
http://pcrm.org/health/clinres/

יש שפע של משאבים נוספים שלא טרחתי משום מה לשמור. קצת מפסיקים לחפש אחרי שמוצאים (סיבה וראציונל)

כמובן תמיד תןוכל לקרוא עוד על עבודתו של קאמפבל שהבאת מקודם שלכאורה "סטרה" את ממצאי מחקר סין - אך לא כן הדבר, אני מציע לך להעמיק בספרות ולשחק "מצא את ההבדלים".

יהיה יותר מגניב אם תוכל להגיד לי מה המיקוד שלך ואוכל למצוא ספרות מתאימה, אם יש תחום עליו אתה עובד או תזה מסויימת, דוקטורט או פרופסוריה עליהם אתה רוצה להתיישב אני אשמח להעמיק איתך.
טבעונות >>
לצפיה ב-''
01/05/2011 | 04:34
4
לצפיה ב-'אני זוכר אותו, את פול-גילברט'
אני זוכר אותו, את פול-גילברט
01/05/2011 | 11:41
7
והיו עוד כינויים.
זו תופעה, צמחונים שרוצים לזעזע את עולמנו ולהגיד לנו שהם יודעים יותר טוב.
כאילו והם אלה שיציבים על רגליהם.

התווכחתי עם כמה לאחרונה, פול-גילברט הוא דוגמא מהעבר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

הקטע איתם, ויש לפחות שלושה נוספים כאן שתמיד מוצאים אותי, או אני אותם, הקטע איתם הוא שהם לא מודעים לכך שהם פאסיב אגרסיב.
כלומר תוקפניים תחת מסיכה כאילו והם תרבותיים או מדענים (קל וחומר הטרולים הנסיינים שבאים לכאן, שמעצם היותם אוכלי בשר ונסיינים הם משולים לפחות בעיני לפושעים וטרוריסטים רצחניים. כי מה התרבותיות בהם כשהם משמידים בע"ח כי בא להם ? תרבות של רציחות והתעללות).

אז הנה, זה הגיעה, הפגיעות ונסיונות ההעלבה (שלבסוף זה על חשבון בע"ח), עכשיו הוא אומר לנו שהצמחונות זו אמונה ולא משהו מוכח, מוכח כאפשרי, או לפחות שלא יגיד שהדעות שלו כן מוכחות (שהאדם אוכל כל).
וככה זה מתחיל, אבל אף אחד לא יזכור שהוא התוקפן, זה שאמר לנו שאנחנו פה בגלל אמונה.
הם מעדיפים להשמע לבעלי אנטרסים ולקרא לזה מדע, ועד כאן יכולת החשיבה העצמאית שלהם, היכולת להקשיב למה שאמרו להם לחשוב.
שולטים גם במחשבות שלהם והשקר עד כדי כך חזק שהם באים לכאן עם מוסכמות בסיסיות שמדובר במדע.
יש כאלה שאפילו למדו את זה שנים, נסיינים ומקצועות שונים, עכשיו יהיה אפשרי להסביר להם שחייהם הוקדשו לשקר ? אפשר להסביר לקצב או לשוחט שאסור לו להתפרנס כך ?
טבעונות >>
לצפיה ב-'המדע והמחקרים טעו מלא פעמים...שום דבר לא קבוע'
המדע והמחקרים טעו מלא פעמים...שום דבר לא קבוע
01/05/2011 | 15:11
5
לצפיה ב-'לפני איזה כמה שנים'
לפני איזה כמה שנים
30/04/2011 | 22:29
12
14
בדיוק התווכחתי על הנושא עם בעל מקצוע על זה , לא הכי חכם חח

אחד הלינקים שצצו שם היה גם זה http://www.beyondveg.com/billings-t/comp-anat/comp...

לא הכי פרו-צמחוני בעולם, אבל צריך לשמוע דעות לשני הכיוונים...

למי שרוצה להאמין שבני האדם כמו פרות, יכול לקרוא את זה למשל http://www.ecologos.org/mcardle.htm

אפילו פה אפשר לשמוע קצת דברי חוכמה http://answers.yahoo.com/question/index?qid=201002...

קיצר בגוגל על המילים humans are omnivorous
יש כ 200000 דפים. =-)
טבעונות >>
לצפיה ב-'בדיוק, יש פה שני צדדים, זה מה שאני טוענת'
בדיוק, יש פה שני צדדים, זה מה שאני טוענת
30/04/2011 | 22:33
10
13
אף צד לא שקרן. אין צורך לתת לי קישורים, אני מכירה בכך שיש עמדה אחרת וזה לא כל כך מעניין אותי, כי כמו שאמרת, זה לא רלוונטי לטבעונות בימנו.
אבל אם זה כן מעניין מישהו, זה לגיטימי להתעסק בשאלה הזאת, וחשוב להבין שאין פה שקרנים, פשוט שני צדדים, לשניהם יש סימוכים מדעיים, ושניהם טוענים אחרת לגמרי, זה קורה לא מעט במדע.
טבעונות >>
לצפיה ב-'הסימוכים לחייה הצמחונית הם אמונה'
הסימוכים לחייה הצמחונית הם אמונה
30/04/2011 | 22:38
8
אין שום קשר למדע.

זה כמו שיש הרבה דתות, האם אפשר להגיד שזה נכון או לא?

אי-אפשר, למה? כי זה לא רציונאלי, או שאת מאמינה, או שלא, את לא באמת יכולה להוכיח לי שהנצרות היא שטות או האיסלם, או היהדות, ואין אף אחד שיכול.
אפילו סטיבן הוקינג, גדול הפיזיקיים של ימינו, לא שולל לגמרי את קיומה של יישות אלוקית...
טבעונות >>
לצפיה ב-'כדי שתהיה מחלוקת, צריך שיהיו מחקרים שיצביעו'
כדי שתהיה מחלוקת, צריך שיהיו מחקרים שיצביעו
30/04/2011 | 22:39
8
9
לשני הצדדים, אבל כשכל המחקרים אומרים אותו הדבר, אז אין שום מחלוקת.

לפחות לא במישור המדעי...
טבעונות >>
לצפיה ב-'עשיתי סקירה קטנה ומסתבר שהנושא אולי כן '
עשיתי סקירה קטנה ומסתבר שהנושא אולי כן
01/05/2011 | 10:54
6
61
במחלוקת מדעית (כלשהי למרות שרוב המאמרים מדברים על אומניבוריות כמובן שבמדע כמו מדע יש להיות ספקניים ) :
http://148.202.18.157/sitios/publicacionesite/pper...

"the reality of biological adaptation to meat eating is
questionable. To address this issue, we will examine data concerning gut
morphology that might be used as evidence of adaptive"

http://www.scribd.com/doc/17111888/Science-Verifie...

במשך 60 מיליון שנה של התפתחות התפתחנו כפרוגיבורים ככה נראה

"In consequence, some anthropologists and biologists have classified humans as frugivores"

מצד שני אין ספק שהאדם אכל בשר במשך כמה מילוני שנים למרות שהכמות שלו בתפריט השתנתה לאורך הזמן הזה ופרט לאולי מקומות מסויימים ותקופות מסוימות נראה כי הבשר היה חלק יחסית קטן באבולוציה שלנו .

האם אנחנו אומניבורים או פרוגיבורים? נראה כי התחלנו כפרוגיבורים ואולי הותאמנו לאורך הזמן לכיוון אומניבוריות למרות שאנחנו אוהבים להגדיר הגדרות חד -משמעיות הטבע לא יודע מה אומניבורים או פרוגיבורים הטבע בסכ"ה מגיב לסביבה אולי אנחנו משהו בין לבין (לפחות זה מה שציר זמן ההיסטוריה של האוכל  שלנו אומר לנו ) .
בכל מקרה לצערנו המחקרים על פרוטריאנים שנראה שהדיאטה שלהם הכי קרובה לאבותינו הקדומים (בערך כי יש גם שוני מסויים)
הם לא באמת בנמצא כי הם אוכלוסיה מאוד מאוד קטנה.

בכל מקרה אני עדיין מאמין ממה שאני רואה שהדיאטה הכי טובה לנו היא בעיקר פירות ,אגוזים ועלים וכן יש לנו את היכולת לעקל גם שורשים כמו בשר .
בשר לעומת זאת בכל מחקר שאני ראיתי נצפה כסותם עורקים .

אבל הנושא מעניין ורק התחלתי לחקור אותו יש הרבה מה לקרוא.
טבעונות >>
לצפיה ב-'עוד ציטוט מעניין ממקור מדעי'
עוד ציטוט מעניין ממקור מדעי
01/05/2011 | 13:11
3
16
http://icb.oxfordjournals.org/content/44/4/304.ful...

" It is important to realize that, though Primates are viewed as omnivorous, they are omnivores of a very particular type in that the great majority of their foods each day come from plants "
טבעונות >>
לצפיה ב-'הנה הקשר ההרביבורי!'
הנה הקשר ההרביבורי!
01/05/2011 | 13:51
2
11
הנה מאמר ממש מצוין :
http://www.2ndchance.info/wildprimatediets.pdf

"Anthropoids, including all great apes, take most of their diet
from plants, and there is general consensus that humans come from a strongly herbivorous ancestry."

לפני הנטיה שלנו כפרוגיבורים היה לנו אב קדמון הרביבור ככה נראה.  
טבעונות >>
לצפיה ב-'נצל"ש, בשר נא גם לא לכלבים'
נצל"ש, בשר נא גם לא לכלבים
01/05/2011 | 14:32
1
7
מתוך אתר בעל שם זהה לזה שהבאת, אבל בכ"ז כנראה אתר אחר.
http://www.secondchanceranch.org/rawindex.htm
הקשר הוא שגם לכלבים, אומניבורים, בשר לא בריא (בטח לא תעשייתי), לזאבים בטבע אין בחירה, יש רק בשר בעיקרון וגם אם זה לא אופטימלי להם...

יש בצד עוד הסברים.

הנה עוד

http://www.rawfed.com/myths/

הם מתמחים בסוסים, יוצאים נגד שחיטה ומרוצים.
אולי רווחה, אבל בכ"ז, פותחים את עיני הציבור ומציגים דברים אחרת, בסה"כ האמת.
שווה לעיין:

http://second-chance-ranch.blogspot.com/
טבעונות >>
לצפיה ב-'כי בטח לא מצפים מכלבים לבשל, ומכאן ש'
כי בטח לא מצפים מכלבים לבשל, ומכאן ש
01/05/2011 | 14:37
8
אם לא נא ולא מבושל, אז גם להם, לכלבים אומניבורים, האופטימלי הוא מזון אחר.
בטח שלא תעשייתי.
ומצד שני, מה הברירות ?
אז יש את AMI SLR למשל.

אבל מה יעשו העמותות ? הם לא יעמדו במימון של זה גם אם הן מנוהלות ע"י טבעונים, למי שמכיר ודיבר עם מנהלי כלביות ועמותות שהם טבעונים....
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם ואפילו האבולוציה לא התאימה אותנו לאומניבור'
גם ואפילו האבולוציה לא התאימה אותנו לאומניבור
01/05/2011 | 13:34
1
13
יות.

גם כיום האדם לא יכול להיות כמו האומניבורים, לכן האדם משתמש בכלים לחיתוך וטחינה, באש, בישול ותבלינים.
בכלל טכנולוגיה.
מי שטוען שאנחנו אומניבורים בזכות אבולוציה בטכנולוגיה יכול באותה המידה לטעון שאנחנו סוג של ציפור בזכות אותה הטכנולוגיה לה אנחנו חייבים תעופה.

אי אפשר להשוות אותנו לאומניבורים שמשתמשים ביכולות הגופניות שלהם בלבד כי אצל האדם זה בזכות האש והטכנולוגיה.
אני רק מוסיף שהטענות האלה לא עוברות הגיון פשוט, אפילו אם הן "מדעיות" ואפילו אם כל העולם, כל העולם, קנה את השקר הזה והוכתבו לו מחשבות ותפיסות ע"י גורמים אינטרסנטים בתעשיות הבשר.
וזה לא קטע של קונספירציות אלא הגיון פשוט של זיהוי אינטרסים.
אני מתאר לעצמי שבמשך השנים בני אדם התישבו במקומות קשים וקרים (או חמים מידי) ונאלצו להסתגל, מתאר לעצמי שמשם זה התחיל.
טבעונות >>
לצפיה ב-'אפשר לכנות את זה כ"אבולוציה תרבותית"'
אפשר לכנות את זה כ"אבולוציה תרבותית"
01/05/2011 | 13:48
15
ולא אבולוציה טבעית .
טבעונות >>
לצפיה ב-'השקר שאכלת הוא שיש סימוכין לאדם כאוכל כל ובשר'
השקר שאכלת הוא שיש סימוכין לאדם כאוכל כל ובשר
01/05/2011 | 11:18
6
היכן הסימוכין לכך ?
תראה לי סימוכין לכך שגוף האדם עצמו מסוגל לנשוך פרה למוות ולנגוס ממנה חתיכה.

למה אתה מאמין לצד אחד בלי לבדוק ובלי למצא מחקר ?
כי זה מה שאמרו לך לחשוב, וזה לא נכון שאתה בודק מדעית, עובדה, לא תוכל להביא סימוכין למה שבקשתי.
המסקנה היא שהאמנת מבלי לבדוק.

אז למה להם אתה מאמין ולגישה צמחונית לא ?
בצד שלנו יש כלי נוסף, ההגיון (+פיזיולוגיה, ביולוגיה, מוסר, דת, אקולוגיה, בריאות והמשך החיים על כדוה"א).
לנו אין אינטרס להטות מחקרים, אבל לתעשיות הבשר, לנסיינים ועוד, יש אינטרסים לשקר לנו.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יש 23 מליון דפים בגוגל על humans are birds'
יש 23 מליון דפים בגוגל על humans are birds
01/05/2011 | 00:17
6
אז בואו נשמור על הדיאלוג דיאלקט :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך בכל מה שאתה אומר'
אני מסכימה איתך בכל מה שאתה אומר
01/05/2011 | 14:28
3
7
ואני ממש לא מבינה למה לנסות להוכיח בכוח שבני אדם הם אוכלי צומח על מנת להצדיק את ה"צמחונות-טבעונות" של חלק מהאנשים פה.  
למה זה כלכך חשוב ? כאילו, זה מספיק חשוב פה לאנשים בשביל להתווכח איתך על זה שבני אדם הם לא אוכלי כל, שבני אדם ל-א יכולים להתקיים על בשר :S.... זו דיי עובדה שבני אדם כן יכולים. אבל לא. חשוב לנו להגדיר את עצמנו כאוכלי עשב בשביל לאכול עשב. שטות.
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט'
זה מאוד פשוט
01/05/2011 | 16:49
2
5
יש מניעים שונים לצמחונות שישכנעו אנשים שונים לצמחונות.
יש שהמניע הבריאותי ישחק תפקיד ראשי ויש שדווקא המניע האקולוגי וכו'.
מה שעבד אצלך לא בהכרח יעבוד אצל האחר.

כשמדברים עם אוכלי בשר אז עולה הטענה לגבי התזונה שאותה יעד לנו אלוהים או אפילו תזונת האדם הקדמון.
כך שחשוב להביא גם טענת נגד שתראה להם שהתפיסות שלהם אולי מוטעות.

הנה למשל זו, מדעית יש להדגיש:
מחקר: היכולת לאכול פקעות האיצה את האבולוציה האנושית

....
ד"ר נתניאל דומיני ועמיתיו טוענים כי ההשערה לא סבירה "גם כאשר אנו בוחנים ציידים לקטנים החיים היום, הבשר מהווה אצלם רק חלק קטן מהתפריט. "לחשוב שלפני 2-4 מיליון שנים, הולך על שתיים בעל מוח קטן יכול היה להשיג מזון ביעילות, אפילו בליקוט פגרים, לא נראה סביר." אמר החוקר
....

ואפשר למצא מידע נוסף על AMY1

כי תפיסות מדעיות משתנות כל הזמן ויש גם ואפילו ממצאים חדשים.
כיום הסברה היא שהנאנדרטאלים לא נעלמו אלא הוטמעו בנו.
למידע על זה ניתן לחפש על FOXP2 גן הדיבור שהיה שייך בוודאות לנאנדרטאלים וכיום מצוי בנו.
טבעונות >>
לצפיה ב-'ידעתי! הרופאה שלי באמת ניאנדרטלית!'
ידעתי! הרופאה שלי באמת ניאנדרטלית!
01/05/2011 | 20:46
7
לצפיה ב-'אנחנו פרוגיבורים, לא אוכלי עשב'
אנחנו פרוגיבורים, לא אוכלי עשב
01/05/2011 | 04:34
3
33
רוב הטיעונים שמנסים להראות שאנחנו לא צמחונים מטבענו, משווים אותנו לאוכלי עשב, כמו פרות.
אנחנו באמת לא אוכלי עשב, אבל לא נכון להסיק מכך שאנחנו אומניבורים.
מסתבר שיש עוד כמה דפוסי תזונה וביניהם גם הפרוגיבורים, אוכלי הפירות, עליהם נמנה האדם.
טבעונות >>
לצפיה ב-''
01/05/2011 | 13:19
4
לצפיה ב-'יש לזה סימוכין מדעי?'
יש לזה סימוכין מדעי?
01/05/2011 | 18:22
9
לצפיה ב-''
01/05/2011 | 21:05
3
לצפיה ב-'יש את כל הערכים בוויקיפדיה האנגלית'
יש את כל הערכים בוויקיפדיה האנגלית
30/04/2011 | 19:32
43
כדאי לתרגם משם (אפשר להיעזר בשירותי התרגום של גוגל), לכלול תמונות וקישורים חיצוניים, ואז להרחיב בערך בעברית את מה שרלוונטי לזכויות בעלי החיים ולצמצם את השאר.
טבעונות >>
לצפיה ב-'יש פה מישהו שאולי יודע רוסית'
יש פה מישהו שאולי יודע רוסית
30/04/2011 | 19:29
18
12
ורוצה לעזור לי לתרגם את הכתוביות בעברית לסרט של גארי , לרוסית?

זה עובד כך http://wm-forrest.ru/tr/?line=1001
פשוט מתרגמים שורה ולוחצים save

זה לא יעדכן את הקובץ אם תנסו לשמור, צריך סיסמא וכו'  =-)

יש סה"כ כ 1100 משפטים
טבעונות >>
לצפיה ב-' יוזמה נהדרת'
יוזמה נהדרת
30/04/2011 | 20:43
7
8
אם מישהו רוצה לעזור בתרגום, הוא צריך לבקש ממך את שם המשתמש והסיסמה, כן?
טבעונות >>
לצפיה ב-'כן'
כן
30/04/2011 | 20:46
2
לצפיה ב-'זה רק אני או שאני הרוסי היחיד פה? =-)'
זה רק אני או שאני הרוסי היחיד פה? =-)
30/04/2011 | 22:01
5
8
לא לאכול בשר אצל רוסים נטפס לא גברי בגדול.

וגם מאוד לא מקובל בחברה הרוסית...
זה נובע ישירות מכך שבחורף ברוסיה אין בכלל כמעט ירקות, ובכלל כל דבר מהחי בקושי, אז זה די לא טבעי לאזור, וקשה...
טבעונות >>
לצפיה ב-'זה יהיה כזה נהדר אם מישהו יתרגם!'
זה יהיה כזה נהדר אם מישהו יתרגם!
30/04/2011 | 23:13
3
7
יואו יואו בבקשה זה יהיה מועיל בכול כך הרבה רמות,
דרך אגב חדשה בפורום :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'את יודעת רוסית?'
את יודעת רוסית?
30/04/2011 | 23:15
2
5
כי אני עסוק, יקח לי איזה חודש לפחות לתרגם את זה =-)
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני רוסית קטן מאוד'
אני רוסית קטן מאוד
30/04/2011 | 23:27
1
7
מאוד מאוד
טבעונות >>
לצפיה ב-'כל ה#ין'
כל ה#ין
30/04/2011 | 23:43
2
לצפיה ב-'ועד 1918 נשים בפדרציה ברוסית לא קיבלו זכות'
ועד 1918 נשים בפדרציה ברוסית לא קיבלו זכות
01/05/2011 | 01:06
13
להצביע או לבחור. גם היה אסור להם להיראות בפומבי בשעות הלילה והצהריים. אסור היה להם לא להמצא בבית כשהבעל חוזר מעבודה, אסור היה להן להכניס אורחים ללא הימצאות הבעל.

בכלל רוסיה של פעם היתה מקום שאפשר ללמוד עליו הרבה לקחים חיוניים כמו "לאכול בשר זה גברי" :)

גם לעשן זה גברי, במיוחד בשנים הרא/שונות לפני שזה גורם להתפתחות של אימפוטנציה :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'אני יודעת רוסית'
אני יודעת רוסית
30/04/2011 | 23:45
6
7
אבל אין לי כל כך הרבה זמן פנוי... אפשר אולי לחלק בינינו וככה נסיים יותר מהר :)
טבעונות >>
לצפיה ב-'גם לי...'
גם לי...
30/04/2011 | 23:50
4
6
יש סהכ כ 1100 שורות, מתוכם תירגמתי איזה 100 עד עכשיו...
אם את רוצה, תשלחי לי מסר בפרטי אני אסביר לך איך העסק עובד.
טבעונות >>
לצפיה ב-'מגניב חבר'ה עבודה טובה! :)'
מגניב חבר'ה עבודה טובה! :)
30/04/2011 | 23:55
2
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר , קיבלת אותו?'
שלחתי לך מסר , קיבלת אותו?
02/05/2011 | 23:24
2
2
לצפיה ב-'לא'
לא
02/05/2011 | 23:26
1
1
לצפיה ב-'אולי אפשר במייל ? '
אולי אפשר במייל ?
02/05/2011 | 23:44
1
sof130868@gmail.com
טבעונות >>
לצפיה ב-''
01/05/2011 | 09:35
1
לצפיה ב-'איך מתרגמים?'
איך מתרגמים?
02/05/2011 | 13:03
2
2
לא יבנתי איך זה עובד
אני רוצה להצטרף
אני לוחץ על שמור זה לא נשמר
טבעונות >>
לצפיה ב-'אם כל אחד היה יכול סתם לשמור , היו דופקים את'
אם כל אחד היה יכול סתם לשמור , היו דופקים את
02/05/2011 | 13:07
1
5
הקובץ...

דבר איתי בפרטי, אני אסביר לך איך זה עובד
טבעונות >>
לצפיה ב-'email ? '
email ?
02/05/2011 | 14:02
1
talboris@gmail.com
טבעונות >>
לצפיה ב-'סמויה בד"כ...'
סמויה בד"כ...
01/05/2011 | 18:03
1
11
יש את הערך של תאים סומטים (או תא סומטי ביחיד) - פשוט כותבים את זה כך בעברית ולא עם ת', זה ערך דיי בסיסי בביולוגיה.
טבעונות >>
לצפיה ב-'איך מתקדם התרגום לרוסית?'
איך מתקדם התרגום לרוסית?
03/05/2011 | 20:14
5
אני ממש מצפה לתת להורים לראות
טבעונות >>
לצפיה ב-''
02/05/2011 | 01:58
3
אחרי המבחן שלי (יום שישי) אשמח לעזור בכתיבה
אגב, תסתכל ב-3:45 (לא שיהיה נוראי לראות מההתחלה) - רוברט כהן, מחבר "חלב - הרעל הקטלני" (ספר שאני מניחה שגם לו יש ערך חלקי מאוד בויקיפדיה במקרה הטוב) אומר שקאזומורפין זה החלבון שמשתמשים בו לדבק. תרשום תרשום:P
טבעונות >>

הודעות אחרונות

08:56 | 29.10.18 BenjiMan
10:40 | 25.10.18 MaWe
12:27 | 22.10.18 orel115
19:16 | 11.10.18 שמרית211
20:30 | 06.10.18 עומראיתמר
13:20 | 08.09.18 משקו אורן
01:04 | 07.09.18 פאוורפון
12:36 | 23.08.18 Bגוד1
10:40 | 22.08.18 איתןןן4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ