נחירות

אלדד26

New member
גם לי זה קרה

אני לא זוכר את כל הסיפור, אבל החברה האחרונה שלי דיווחה שקמתי מהמיטה באמצע הלילה בהיסטריה קלה, אמרתי משהו על דרדסים (???) ועל חתחתול שעומד שם בפינה ושצריך להגן על הדרדסים - וחזרתי לישון. מיותר לציין שאני לא זכרתי שום דבר בבוקר.

zooti

New member
אני לא. אבל שמעתי על אחד

שהיה פותר (ונכון) תרגילים בחדו"א מתוך שינה, יותר טוב משהיה עושה את זה כשהיה ער. עד כדי כך שכשחברים שלו ניסו לבדוק אם הוא ישן או ער הם ביקשו ממנו לפתור אינטגרלים.

אלדד26

New member
זה לא קשור

באחד מהטיולים היחידתיים שלנו, מישהו פתר אינטגרל לא פשוט במיוחד, תוך כדי שכרות *מוחלטת*.

zooti

New member
לא היה דגש

כשהוא ישן הוא פתר נכון. כשהוא היה ער אז פחות.

nirdagan

New member
בתור נוחר בעצמי....

העצה הטובה ביותר היא לישון בחדר אחר. בניגוד לדעה הרווחת שזה פוגע בקשר, לדעתי זה משפר אותו כי אחד הצדדים צריך "לעשות מעשה" כדי שהזוג יעשה משהו שונה משינה. לפני שנים רבות גרתי בדירת חדר, והיתה לי חברה שפשוט ישנה הפוך (קמתי בבוקר וראיתי זוג כפות רגליים ליד ראשי). דוקא אהבתי את זה. ניר

פ ז פ ז

New member
לישון לחוד? ../images/Emo12.gif

אבל זה כל הכייף... להרדם מחובקים, או לפחות להרגיש את הנוכחות של בן/בת הזוג... ממש עצוב לישון בנפרד כשאתה בזוג

nirdagan

New member
ואפשר להירדם מחובקים ולעבור אחר כך

כשמתעוררים מהנחירות... הנחירות של בן הזוג הם חלק בלתי נפרד מהנוכחות שלו. צריך להחליט לכאן או לכאן. כשאני ישן אינני מרגיש בנוכחות של אף אחד (אלא אם כן היא מאוד מפריעה לי לישון). אני מוצא את זה מאוד רומנטי שאחד מבני הזוג בא לחדר של השני, למשל מוקדם בבוקר. ניר

נחירות - הסבר

הנחירה מוגדרת מבחינה רפואית כ: הקול שמתקבל כתוצאה מנשימה שיוצרת תנודות של החך הרך בתקרת הפה. נחירה בדרך-כלל מופיעה בזמן השינה. (נלקח מהאתר של ואללה) בעקרון מה שזה אומר זה שיש תנוחות מסויימות שבהן החך הרך מפריע לזרימת האוויר ואז נוצר קול הנחירה. זה מצב שעלול להיות מסוכן ואפילו קטלני. במקרים קיצוניים תיתכן הפסקת נשימה. אם זה מקרה קשה צריך ללכת למעבדת השינה (אני חושב שיש באיכילוב או בחיפה). ישנים לילה בהשגחה ואז קובעים טיפול (במקרים קיצוניים מנתחים ומסירים חלק מהחך הרך). בעיה נוספת שנובעת מנחירה היא שהבנאדם ישן הרבה פחות טוב, שוב, מכיוון שיש הפסקות נשימה הבנאדם מתעורר הרבה פעמים במשך הלילה ולא תמיד הוא מצליח להגיע לשינה העמוקה (שהיא החלק החשוב ביותר בשנת הלילה שלנו). הפתרון שלי (שוב אם זה לא מקרה קשה) הוא פשוט להזיז את הנוחר (ותסלחי ליאן פתרונות ה"סבתא" שהועלו פה ממש מפחידים). ברגע שמזיזים את האדם שנור משתנה הזווית של הראש שלו ואז הנחירה נפסקת. מומלץ (מנסיון, גם אני נוחר אם כי לא במידה מופרזת) לישון עם כרית נמוכה ככל האפשר (רצוי כרית עם גרגרי כוסמת). ככל שהכרית נמוכה יותר הזווית של הצוואר ישרה יותר מה שמאפשר זרימת אוויר חופשית. אפשר גם לישון ללא כרית שזה קצת פחות נוח אבל אפשר להתרגל לזה. הילה, בכל מקרה, דברי עם חברך, אם את לא מצליחה לישון מכיוון שהוא נוחר רוב הלילה אולי כדאי שהוא ילך לבדיקות.

אלדד26

New member
הזכרתם לי ../images/Emo13.gif

איך בבה"ד 1 ישן איתי בחדר אחד, שאיך שהוא היה שם את הראש על הכרית, הוא היה מייד נרדם - ואחרי 5 שניות הוא היה נוחר. והוא היה נוחר בדציבלים שלא היו עוברים ביקורת בטיחות בעבודה. שתבינו, כולנו בחדר ישנו עם אטמי אוזניים, וזה עדיין לא עזר!!! הוא היה קם בבוקר עם 5 זוגות נעליים בתוך המיטה (שאר החדר היה זורק עליו נעליים בדירוג
). זה הגיע למצב שזה ששכב מולו פשוט היה ישן עם מקל, ומדי פעם היה תוקע לו את המקל בצד, שיתעורר ויפסיק לנחור לרגע... (אוח, הימים הטובים
)

אלדד26

New member
בניווטים רצתי כמו מטורף -

כדי להגיע לאוטובוס ולהשלים שעות

למעלה